Rab-ploeg aan start Texelse wielerkoers L Texel'94 opnieuw ten ander tegen Alkmaar Nieuwe impuls voor „klassieker" W BAKKER bv Bijna 90 km via dorpen, dijken en 7? halve rotonde TEXELSE^? couRANT Live verslag op Radio Texel Volgend jaar NK voor recreanten? Familietoernooi Prins wint darttoernooi Jeugdkampioen zaalvoetbal Jeugdturners GVT winnen competitie Eilandcompetitie volleybal Fietsdag volgt Dennenroute Windsurfclub opent seizoen Wijzigingen Tevoko Voetbalprogramma Koog-pupillen kampioen Texel '94 houdt jeugdtoernooi ijzerhandel >t. De jeugdige Oc a de zomerstop teri seniorencompetitie. oor het eerst sinds vele jaren laat weer een Texelse ploeg aan e start van het open Noordhol- mds kampioenschap voor re- reanten, de wielerwedstrijd die aterdag voor de dertiende keer op et eiland wordt verreden. Iguknecht-Bouwcenter Rab, zoals et wielerteam voluit heet, pro- eert met kopman Jordy Vinke de roenzwarte eer hoog te houden, even ploegmaats zullen hem „uit e wind" houden. etWielercomité Texel, dat de wed- :rijd organiseert, ondervindt ditmaal ware concurrentie van de Meertour. at is een vierdaagse etappekoers jor recreanten op Wieringen en in a Wiermgermeerpolder. Pas in iaart, toen de brieven aan de deel- Btners al de deur uit waren, bleek at beide evenementen samenvallen, laandag hadden zich voor de exelse race nog maar 44 fietsers angemeld. Diverse equipes uit Den elder ontbreken op de startlijst. olgens Dirk Vinke van het lielercomité wordt nog overleg ge- lerd met de organisatie van de eedour Zaterdagmiddag om vijf uur aat daar een ploegentijdrit op het ogramma, gevolgd door een crite- jm. ,,We hopen dat renners die op axel willen rijden, bij de ploegentijdrit egen ontbreken Dan is een combi- alie mogelijk", aldus Vinke. Hij re mt nog wel op de inschrijving van verse individuele deelnemers 'el van de partij is de winnaar van 6,Ambro van Straten, die dit voor- ar weer in glanzende vorm steekt, ij neemt enkele sterke renners van iBeukers-ploeg mee. Concurrentie imtvan de Helderse Marees-ploeg. et oud-winnaar Jan Metselaar, en in Fries zevental uit Joure. Ook id-Texelaar Paul van Arnhem, al •ns tweede in deze klassieker, be urt lol de inschrijvers, evenals het WOENSDAG 7 MEI 1997 Radio Texel (106.1 FM) zendt za terdag vanaf 13.30 uur recht streekse flitsen uit van het open Noordhollands kampioenschap voor recreanten. Een razende reporter mengt zich zelfs op de motor tussen de wielrenners Zondag volgt in het programma Sportlokaal (16.00-18 00 uur) een nabeschouwing. Een came rateam van TV Texel maakt beel den voor de eerstvolgende uitzending. Jordy Vinke rechtsin de kopgroep De nieuwe Texelse wielerploeg hoopt dat dit beeld (uit 1995) zaterdag weer te zien zal zijn. ifoio oict..vi t«,oiso coumi) De ..klassieker", die om 13.45 uur op de Emmalaan in Den Burg be gint, teil ditmaal ruim 87 lastige ki lometers Al meteen krijgen de coureurs vier korte beklimmingen op de smalle wegen in het Hoge- berg-gebied voor de kiezen. Via Oudeschild en De Waal komen de renners ..boven de Rugediek", waar ze de wind als lastige tegen stander tegenover zich vinden. Het keerpunt is bij het reddingboothuis (paal 33). dat om circa 14.36 uur wordt gepasseerd Via o.a. Hoofd weg, Zaandammerdijk en Staart wordt om 15.07 uur De Koog be reikt. Daarna gaat het in vliegende vaart via Randweg en Rommelpot naar Den Hoorn (15.24 u). Wte goede benen heeft, kan proberen in De Westen of op de Rozendijk nog te ontsnappen Laatste obsta kel is de halve rotonde op de Pont- weg. Als de aannemer nog niet zo ver is. rijdt de meute via Wester- weg. Keesomlaan en Beatrixlaan naar de finish op de Emmalaan. De winnaar wordt omstreeks 15.47 uur verwacht. met o.a. Leen van Elk, Theo Boom en Piet Roeper furore maakte. Geen tenues... Rab, met diverse vestigingen in de kop van Noordholland, werd met suc ces als sponsor benaderd. Via leve rancier Bauknecht financiert het be drijf het kledingpakket en de wedstrijdkosten. Ran Tweewielers uit Den Burg stelt materiaal beschikbaar en verleent extra service. De ploeg heeft voor zaterdag slechts één probleem, het al geruime tijd be stelde geel-grijze wielertenue is nog met binnen. De presentatie van het team is daarom uitgesteld tot voor de Tour de Lasalle Hït Wielercomité Texel spant zich in om het Nederlands kampioenschap wielrennen «oor recreanten in 1998 naar Texel te halen. „We hebben al jarenlang ervaring met de or ganisatie van grotere evene menten en onze nieuwe spon sor HBI wil het graag", aldus woordvoerders Dirk Vinke en Hans Boswijk. Hoewel Texel zich al een tijd geleden kandi- heeft gesteld, heeft de bond nog niets van zich laten boren. Getracht wordt voor de beslissende vergadering op 3 iuni met de bestuurders in con tact te komen. Het NK is ge- bland in augustus en zal een leel weekend voor diverse ca tegorieën in beslag nemen. De voorkeur van het wielercomité jaat uit naar het Hogeberg-par- cours. 17-jarige Texelse talent Jan Dankers Impuls De voorlopige selectie van het Rab- wielerteam bestaat naast Jordy Vinke (23 jaar) uit Roel Bakker (19), Otto Goënga (36), Frans Hopman (35), Hans van Ósch (27), Willem van Tatenhove (35), Marlen Visser (30) en Jan Zijm (40). De renners waar schuwen voor te hoog gespannen verwachtingen. In de voorbereidende Welke familie trapt het best tegen een bal? Dat zal morgen (Hemelvaartsdag) blijken als op de velden van Texel '94 voor de zesde maal het familie-voetbaltoernooi plaatsvindt. Zeven families binden vanaf 12.00 uur de strijd met elkaar aan. Op de groene mat komen de families Witte, Van Heerwaarden, Boogaard, Veeger, Maas, De Vries en Terpstra. Titelverdediger is de familie Van Heerwaarden. De teams spelen een halve competitie; wie de meeste pun ten behaalt is winnaar. Evenals in voorgaande jaren belooft het weer een spannend toernooi te worden met veel aanmoedigingen van „aan hang" langs de lijn. De prijsuitreiking is om 16.00 uur. wedstrijden waren de resultaten tot dusver wisselvallig en sommige ren ners kampten met blessures. Het initiatief voorde Rab-wielerploeg werd eind vorig jaar genomen door enkele Texelse liefhebbers. Wielren ners zijn op het eiland aangewezen op de clubwedstrijden op het circuit in Den Burg. Door deelname aan de Tour de Lasalle, begin juni in Den Helder, zou de sport wellicht een nieuwe impuls kunnen krijgen zoals in de jaren tachtig toen de IBS-ploeg De prijsuitreiking van de dart competitie in café W'tjewel was door de slechte opkomst dit weekend een fiasco. Maar het afsluitende toernooi bracht over twee ronden met elf deel nemers toch wat spanning Na de knock out rondes met o.a. Arnold Kaercher bleven drie finalisten over. Mare Prins trok de volle winst naar zich toe door Willem de Kort en Edwin Scholtanus te verslaan. In een tot de op het laatst spannende competitie zijn de junioren van Oosterend C1 kampioen zaalvoetbal geworden. De deelnemende teams gaven elkaar dit seizoen weinig toe, menig duel werd pas in de slotfase beslist. De jeugdige Oosterenders zijn na de zomerstop terug te vinden in de seniorencompetitie. Het kampioensteam Oosterend C1. Staand v.l.n.r. Simon Bremer, Jesse Hoven. Bart van Dijk. Pim Drijver en Bob Witte Gehurkt: Marco Eelman, Diederik Kruidhof. Chris Snijders en coach Henk Snijders. bor de derde maal dit seizoen is xel'94 verslagen door Alcmaria ctrix uit Alkmaar. Op het goede ld aan de westkant van de iffelderweg heeft Texel'94 een flatteerde 1-4 nederlaag gele- rt. Hierdoor zijn de kansen op Wnotie alleen nog in theorie aan- izig. ■te wedstrijd van zondag werd ge peld in het kader van de [competitie. De winnaar van de drie 'iodekampioenen maakt kans om !n°g te promoveren naar de derde 'sse van de KNVB. Op verzoek van i spelers had het bestuur besloten wedstrijd te laten spelen op het r van de voormalige Texelse tys. Op deze grasmat zou het soort ntbal van Texel'94 veel beter tot |o recht komen dan op het hobbe- P A-véld, waar normaal de thuis- J strijden gespeeld worden. PW bestaat het spelletje voetbal niet Boen uil mooi voetbal, maar ook uit ■t scoren van doelpunten. Een on- irdeel van het voetbalspel waar ïxel 94 na qe winterstop grote pro ven mee heeft. Ook zondag werd -rtiaria winnaar omdat zij de kan- hveel beter benutte dan Texel'94. f breekpunt van de wedstrijd kwam M n 25 minuten ind e tweede helft. nd was op dat moment 1-1. Er am een diepe pass op Erwin Ko- 9. die zijn tegenstander knap uit te de op de rand van het straf- opgebied. Hij ging alleen op de [[ar af, maar schoot de bal ver r ™i de eerstvolgende tegen- ip. beoordeelde de scheidsrech- ed sliding van Simon Brand op het natte veld zo zwaar, dat hij een penalty gaf aan Alcmaria, dat dit bui tenkansje met lieten lopen (1-2) Er knapte iets bij de thuisploeg, waarna Alcmaria kon uitlopen naar de geflat teerde uitslag van 1-4. Op de lat De eerste helft speelde Texel'94 met de straffe wind en striemende regen in de rug. Alcmaria wist met snijdende aanvallen een aantal kansen de creë ren. Een foutje van Ralph Koning bracht de spits van Alcmaria alleen voor keeper Bart Heerschap en met een mooi lob zorgde hij voor de 0-1 stand. In de tweede helft speelde Texel te gen de wind in en werd de druk op Alcmaria opgevoerd. Het was jong ta lent Maarten Koorn, die knap een voorzet van Erwin Koning oppikte en droog voor de 1-1 zorgde. Alcmaria stond op knappen, maar Texel'94 was niet bij machte daarvan te profi teren. Na de wedstrijd werden tot verbazing van beide partijen nog penalty's ge nomen. Deze penalty's zouden nodig zijn, indien de teams na afloop van de nacompetitie gelijk zouden eindigen, zowel qua punten als doelsaldo. Op dat moment wordt gekeken naar de eindstand. Hebben de teams even veel punten en is het doelsaldo ook gelijk, dan tellen deze penalty's. In de competitie is Alcmaria echter tweede geworden met drie punten voor sprong op Texel'94, dus waren de penalty's met meer nodig. Dit onbe langrijke onderdeel van de wedstrijd wist Texel'94 wel te winnen. Het verlies in de reguliere wedstrijd (1-4) betekent dat Texel'94 komend weekend (11 mei) moet spelen tegen Uitgeest. Fotografe March Heljnen vereeuwigde de Texelse lummelden in spreidzit. De jeugdturnsters van GVT lever den zaterdag een uitstekende pres tatie door eerste te worden in de finale van de regiocompetitie tur nen. Teams en individuele turners van GVT wisten zich in Ons Ge noegen in alle vier de categorieën te kwalificeren. Na een korte voorbereidingsperiode had GVT de organisatie goed op de rails De warming up kon op tijd be ginnen dankzij de inzet van een eigen busvervoer vanaf de boot. Dat was nodig omdat de AOT ondanks de aankondiging geen extra bussen had ingezet. Pupillen en junioren beten het spits af tijdens een dubbele wed strijd. Door de grote aantallen turnsters waren het lange wedstrijden, waar juryleden, leiding en turnsters op scherp stonden om iedere tiende van punt te verdedigen. De juniorenploeg van GVT was ge handicapt doordat twee van de vijf turnsters ontbraken Omdat steedsde beste drie turnsters per toestel tellen, telde ieder foutje. Karin Zwaneveld, Judith van Vliet en Bettine Schraag turnden echter een goede wedstrijd en wisten korl achter nummer vier te eindigen. De pupillen (t/m 10 jaar) hadden te weinig uren kunnen trainen. Na een matige wedstri|d kwamen ze uit op een zevende plaats De jeugdturnsters hadden alles al in 1997 gewonnen De ploeg van Monique de Jong, Esther Albers. Anna Lisa Albers. Marleen de Vries en Cathelijne Engelvaart werden on danks heftige tegenstand van Turn- lust Alkmaar met 2,5 punten verschil kampioen. De senioren Marlon Witte, Sanne Vlaming en Liesbeth Brouwer wisten ondanks hun kleine aantal een stevige wedstrijd neer te zetten De behaalde derde plaats was verdiend; de dames hadden een goede wed strijd achter de rug. Individueel vielen weinig successen te noteren Alleen Monique de Jong kon in het individuele klassement een potje breken door als tweede te ein digen. Pluvius had geen erbarmen. Tegelijk met de paraplu's zien droog te houden. aftrap Texel-AIcmaria begon het zondag te regenen en moesten de supporters zich onder (Foto Hurry do Graaf) Afvaltoernooi dinsdag 13 mei Veld A mannen: 18.30 Super-Teso Tex.Autocentr. 19 00 Tex.Autoc.-Graaf spuit verliezer 19.30 Grote Slock-Paal 9 verl. 20.00 Perfect B -Paal 28/De Krim verl 20 30 Winn. 18.30-Winn. 19.00 verl 21.00 Winn. 19.30-Wmn 20 00 verl. 21.30 Maarcobouw-Kobeco verl. 22.00 DGM-Tatenhove 1 verl 22 30 OSG-Cocky's Kapsalon verl. Veld B gemengd vrouwen: 18.30 Denneoord-VVV Beverdam 19.00 Slag I de Boer- Beverdam verl. 19.30 EcoMare-Tatenhove 2 verl. 20.00 Fitt-Cavolatuco verl. 20 30 Winn 18 30-Wmn. 19.00 verl 21 00 Winn. 19.30-Winn.20.00 verl 21.30 Nocanto-Eierl. Huis verl. 22 00 Euroase-LenR verl. 22.30 Sportshop-Waayer verl Op Texel is voor de Landelijke Fiets dag (zaterdag) een ..Dennenroute" uitgezet. Deze is zo'n 30 kilometer lang en voert langs uitkijkpost Fonteinsnol. schapenboerderij De Noordkroon en over het Hoge Berg gebied Het startpunt is het VVV kantoor Van daaraf gaan de deelnemers eerst naar het bos. Via het Gerrits- landerdijkje komen de fietsers bij kwekerij Halsema, die Open Dag houdt Hilary Harrison van Spykdorp Tuinen geeft adviezen over tuin ontwerpen en -beplanting De routebeschrijvingen voor de tocht zijn nu al te koop bij de VVV a ƒ5.-. Een deel van de opbrengst is voor mensen die een beroerte hebben gehad, een project van de Neder landse Hartstichting. Deelnemers aan de tocht krijgen bij inlevering van een afgestempelde coupon uit de route beschrijving tot 17.00 uur bij de VVV een herinneringsmedaille Dit weekend opent de Wind- surfclub Texel het seizoen met op vrijdag de jaarlijkse voorjaars vergadering. Zondag gaan de surfers van start voor hun eerste wedstrijd. De start is om 11.00 uur bij het surfstrandje te Dijkmans huizen. Vrijdagavond houdt de Windsurfclub Texel haar jaarlijkse voorjaars vergadering. Deze begint om 20.30 uur in het clubgebouw op de dijk bij Dijkmanshuizen Er staan geen spec taculaire punten op de agenda, toch stelt het bestuur het zeer op prijs als zoveel mogelijk leden de vergadering bezoeken. Er zal besproken worden hoe het één ander geregeld gaat worden voor het Waddentoernooi 24- 25 mei op Terschelling. De eerste surfwedstrijd van dit seizoen wordt zondag gehouden bij het surfstrandje te Dijkmanshuizen. Deze telt mee voor de competitie om het club kampioenschap De inschrijving is vanaf 10.00 uur in de kantine, de brie fing om 10.45 uur, waarna om 11.00 uur het eerste startsein wordt gege ven Ook niet leden kunnen aan deze wedstrijd meedoen. Veld C vrouwen: 18.30 Are dag o -Kruiswerk Bosma W 19.00 Bosma W -ABN/Amro verl. 19.30 De Rival-Smash verl 20.00 Zeilmakeri|-Vissersbouw verl 20 30 Winn.18.30-Winn.19.00 verl. 21 00 Winn.19.30-Winn.20.00 verl. 21.30 Klif 12-Nioz verl. 22.00 Beautique Texèle-Top Tien verl. 22.30 Timmers Bakkerij-De Vlier verl. Wedstrijdleiding: Frans en Guus (314171 Uitslagen te ronde atvaltoernooi dinsdag 6 mei Maarcobouw-Super 29-19: Kobeco-Teso 26-11, DGM-Tex Autocentrale 25-15: Taten hove 1-Graaf Spuiteni 35-13; Grote Slock 2- OSG 15-32; Cooky's kapsalon-Paal 9 26- 17,Paal 28/De Knm-perfect Bodies 33-15; 12 Balcken-Paal 28/De Knm 22-13 Nokanto-Denneoord 26-17; Eiertandse Huis- VVV 36-13, Slg I de Boer-Euroase 16-27, LenR-Slg. Beverdam 19-17 Ecomare-Spori- shop 12 29 Tatenhove 2-Ass Waayer 26-27; Cavo Latuco-Fitt 17-16; Rabo-Cavo Latuco24- 15. Klif 12-Are dag ochens 44-7 Nioz-Kruiswerk 49-9, Beautique Texèle-Bosma Woninginr. 29- 15; Top Tien-ABN/Amro 25-12, Timmers Bak- kerij-De Rivl 30-17, De Vlier-Smash'68 28-20; Zeilmakenj-Grote Slock 26-18. Visserbouw- Wiersma Antiek 17-23; Grote Slock-Wiersma Antiek 19-29. In verband met de examens in de Bgm de Koninghai worden alle Tevoko-trainingen in de OSG-zaal gegeven. De tijden zijn. dinsdag 16 45-17.45 u. jeugd C woensdag: 18.30-19 30 u jeugd B 19.30-22.00 u. comp. spelers donderdag:20.00-21.15 u. recreanten vrijdag: 16.30-17.30 u. jeugd C 17.30-18 30 u. jeugd B Zaterdag 3 mei: ZDHC1-BKCC2 3-2 Hollandia B2-0'end B1 afg. Dirkshom C1-0'end C1 5-1 Texel'94 B2-Wiering. B2 6-2 Texel'94 C2-WGW C6 2-0 WGW D7-Texel'94 D2 1-2 JVC E1-Texel'94 E1 6-2 Dames Texel'94 -Reiger Boys 2 0-1 Zondag 4 mei: Texel'94-Alcmaria Victrix 1-4 Sint Boys-ZDH 0-4 WBSV-De Koog 1 2-0 VZV 5-Texel'94 3 1-2 Texel'94 4-Succes 5 4-2 ZAP A2-Texel'94 A2 2-11 Recreanten: Cocksdorp-De Koog 3-2 Texelse Boys-ZDH 3-2 O'end 1-O'end 2 3-1 De pupillen van De Koog D 1 zijn kampioen De laatste en beslis sende wedstrijd tegen De Cocksdorp werd met 6-2 gewon nen. Op de foto de trotse man nen: zittend v.l.n.r Chris Vinke. Eddy Witte. Ben Siebinga. Pim Siebinga en Danny van der Park. Staand. Johannes Siebinga. Arjan van Benthum. Jip Frank. Jesper Kragt. Arjan Koorn. Cor Hin. Eelco Buys en Henk Kragt. Joris en Tristan Ellen ontbreken op de foto. Texel wordt zaterdag overspoeld door zo'n vierhonderd voetballer tjes van 6 tot 10 jaar. Zij doen mee aan een toernooi, georganiseerd door Texel '94. Het in elkaar zetten van een toernooi- schema voor zoveel kinderen is geen eenvoudige klus. De toernooi- commissie, bestaande uit de vijf jeugdleiders van Texel '94, is vanaf december bezig en wordt komend weekend bijgestaan door ongeveer dertig vrijwilligers. De overkantse voetballers komen met de boot van 09.35 uur naar het eiland en het eerste fluitsignaal zal rond 10.45 uur opklinken. Onder de deelnemers zitten elf teams van Almere, tien West Friese elftallen, United uit Haarlem, HWC uit Den Helder en de vier F en E teams uit eigen gelederen De wedstrijden worden gespeeld op vier velden en er komen twaalf scheidsrechters in actie (Advertentie) Geen moer Voor al uw bevestigings problemen een oplossing. Spinbaan 20. Den Burg

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 9