„Ik voel me in mijn integriteit aangetast U zet politieke vriend te kakken Ommezwaai D66 in zaak Ferrever wekt beroering f „Koger Hoop pas plat als contract rond is" ethouder baalt van aantijgingen Topman Hoge Raedt Groep: Vliehors bron van aanhoudende zorg' W BAKKER bv cari oon Grof geschut Brief voor staatssecretaris .TEXELSE^" COURANT" Peter Bakker: Niet persoonlijk" Pieter de Groot: „Zwarte Piet" gewoon toevbl) Wat ik zeggen wou... Stunten „Bestelauto Bolder sneller afschrijven" Vóór aanschaf dure grond Graffiti op Schansgemaal Bakker ruimt alle grasmaaiers op! ijzerhandel VRIJDAG 16 MEI 1997 de raadsvergadering spitste de scussie over De Ferrever zich loral toe op de te voeren proce- Wethouder Nel Eelman-van 't eer zag daarom geen reden om ;h inhoudelijk te verweren tegen beschuldiging van de sport- hutters dat ze de raad onjuist hebben geïnformeerd. Nu doet dat wel. „De schutters geven verkeerde voorstelling van ken. De gemeente heeft niet aan Batief boekhouden gedaan." weihouder stoort zich aan de ere termen die in de krant van dins- gzijn gebezigd.Ik voel me in mijn egriteit aangetast", zegt ze schutters vonden het vreemd dat netto investering voor de aanbouw sporthal Ons Genoegen in verge- met een vorig voorstel D20O0,- lager uitviel, terwijl de ulaslen hetzelfde bleven Ze kwa- m tot de ontdekking dat dit bedrag jreenkwam met het verschil tussen aireen annuitaire afschrijving. De meerite stelde dat het verschil was oorzaakt doordat er een jaar on- tioud verviel (ƒ42 000,-) en in de ibouw aan de sporthal ten on- rekening was gehouden met ivervanging van de Ferrever ontaardt steeds meer in een ililieke affaire. Dinsdagavond in de uiterst snel afgewik- Ideraadsvergadering tekenden consequenties van stand- inten en vooral meningsveranderingen zich af. Pieter de lootvan D66 trok zijn steun aan het PvdA-voorstel in en a/de zich daarmee de gram van de linkse partijen op de Is.Wethouder Schilling, die de burgemeester verving als orzitter, hield het kort, terwijl wethouder Nel Eelman niet ingop alle beschuldigingen die in haar richting zijn geuit, stemmen staakten over het voorstel om de kwestie drie aanden te laten rusten, zodat het onderwerp volgende adsvergadering weer op de agenda zal prijken. Nel Eelman: ...toevallig... een afsluitbare kleedkamer a 60.000.- voor De Eilandschutters. Dit laatste was volgens de schutters het beste bewijs dat er was gerom meld, omdat de gemeente er immers vanuit ging dat de schutters moesten uitwijken naar Akenburg of 't Stappe- land Van een kleedkamer kon dus nooit sprake zijn geweest,. .Het zit anders", stelt Nel Eelman. „Het college wilde eind vorig jaar een aanbouw van 21 bij 12 meter. We weken daarmee af van een ambtelijk advies voor 30 bij 12, waarin wèl plaats was voor de boogschutters Uit dat voorstel dateert die kleedkamèr nog. Dat de twee berekeningen op ƒ102.000,- uitkomen is toevallig." Spontaan Ze weerspreekt dat ze in april de raadscommissies FET en welzijn op het verkeerde been heeft gezet. Vol gens de wethouder lag er toen een kostenplaatje op tafel uitgaande van lineaire afschrijving. De schutters re kenden echter uit dat er wel degelijk sprake was van annuiteit. Eelman zou zo de zaak te rooskleurig hebben voorgesteld om de raadsfracties gun stig te stemmen. Volgens de wethouder heeft ze geen foute informatie verstrekt „Ik heb spontaan geantwoord, zonder rugge spraak met Ger Praamstra: het kan lineair. Dus niks geheims of gekonkelefoesd. Toen later Erna Eelman vroeg of het fout in de stuk ken stond, antwoordde Praamstra: ja, het moet worden aangepast. Dat is alles Maar daar gaat het helemaal niet om Het gaat erom wat er komt als vervanging van De Ferrever." „Ik heb eerlijk tegen de schutters gezegd: ik ben met blij met jullie. Om jullie in te passen, kost extra tijd en moeite. Maar ik wilde me best inzet ten om de schutters onderdak te brengen en hun ideeën over zelfwerk zaamheid in de plannen mee te ne men." Na de laatste verwikkelingen staat Eelman minder te trappelen „De boogschutters hebben de kans ge kregen om in een hal van 30 bij 12 te komen, maar ze wilden zélf niet meer na de fusie met de pistoolschutters Het is beneden alle waardigheid om nu met zulk grof geschut te opereren. Zo gooien ze hun geloofwaardigheid te grabbel. Ik krabbel me achter de oren of ik nog vrolijk met ze om tafel kan zitten. Het valt me bitter tegen van deze bestuurders dat ze zo wild om zich heen slaan. Willem Bakker haalt op deze wijze niet de hete ko len uit het vuur, maar gooit zijn eigen glazen in." Doorhakken Was uitstel tot 1 september niet rede lijk' „Ik heb geen haast, maar voor mij is het duidelijk Na drie jaar discus sie wil ik de knoop wel eens doorhak ken. Iedere winter hou ik m'n hart vast of De Ferrever overeind blijft. Die sporters mogen niet in de kou komen te staan Je kunt net zo goed zeggen: waarom nou weer uitstel'" In juni staat het voorstel opnieuw op de raadsagenda. Eelman is van plan de komende weken te benutten om zichtbaar te maken wat het moet kos ten om een gezamenlijke sport accommodatie in Den Burg-zuid te maken. Ze is ervan overtuigd dat er. na verhuizing van Texel '94, hiertoe mogelijkheden zijn. irde Ferrever-kwestie is veel ge ld Om de commotie te laten be- en wilde het merendeel van het lege de zaak laten rusten tot sep- ber Zo met wethouder Nel taan, die zich schaarde achter een nvande PvdA om een knoop door lakken ten gunste van een aan- wv,an 21 bij 12 meter aan sport- OnsGenoegen. Dit voorstel werd ankelijk gesteund door het CDA, JenLinks en D66, zodat er een irderheid voor leek te zijn. Maar xdal het debat begon verklaarde fei de Groot van mening te zijn anderd, S'oot kwam tot zijn ommezwaai tot hij tegen vragen was aangelo- 'over de financiële kant van de De onderbouwing klopt niet. ivankelijk werd voor de aanbouw legaan van annuïteit. Dat werd 'gewijzigd in een lineaire afschrij- Toch bleef het bedrag onder de 'eP gelijk. Dat kan dus met." Als tang kreeg de D66-man van de "eenle te horen dat een speciale uitbare kleedkamer voor de boog- "Ters eerste wel, maar laten niet ultei bel politieke spel zal moeilijker kutten, maar wij willen liever met eer afhankelijk zijn van iemand o, als de billen bij elkaar moe- n worden geknepen, het laat weten." Peter Bakker van 'oenlinks is een dag na de 'adsvergadering nog even stel- „We hadden een afspraak en !l is met netjes van D66 om aar te elfder ure op terug te ko- fractievoorzitter vindt dat De ro°t geen nieuwe argumenten ee|t aangedragen die zijn koers- 'Ifiging goedpraten. „Ik krijg eik de indruk dat hij zijn oor telt laten hangen naar de schut- ,s Die zijn op het laatste mo eit met dikke pakken papier "komen, maar daar klopt reken- ™'9 geen bal van." <er zegt dat zijn harde uit haken niet persoonlijk zijn be- 'd „Een vete? Daarvan is ■en sprake Ons vertrouwen is aamd, bus voor ons is het woon af. Een afspraak maken 066 kan kennelijk niet. Jam- meer hoefde te worden meegere kend. Het bevredigde hem niet. „Een kleedkamer die vijftien procent ver schil uitmaakt van de totale bouw kosten' Dat lijkt mij wat veel." Ook was het De Groot duidelijk ge worden dat lang niet alle gebruikers van De Ferrever gelukkig zijn met een aanbouw aan de sporthal „Vragen en twijfels zijn voor mij een reden om niet zo snel ja te roepen." Hij bena drukte dat hij zich hiermee met auto matisch schaart achter het schutters- plan voor een multifunctioneel sportcentrum. „Dat komt uit op een bedrag van boven de twee miljoen en dat kunnen we toch niet betalen." Te kakken Dirk Terpstra van de PvdA uitte zijn teleurstelling over de handelwijze van De Groot nog tamelijk mild. Zo niet Peter Bakker, de voorman van GroenLinks. Hij nam geen blad voor de mond en beschuldigde De Groot van onbetrouwbaarheid. „Ik heb in de verklaring van De Groot mets nieuws gehoord. Bij ons geldt een man een man. een woord een woord. Zo leer je dus je vrienden kennen." Bakker betoogde dat nota bene op verzoek van D66 de PvdA met het voorstel was gekomen. „En nu zet u uw poli tieke vriend publiekelijk te kakken... Voor ons is D66 uitgespuwd, wij wen sen met u geen samenwerking meer, U pleegt politieke zelfmoord, maar dat is het u kennelijk waard De consequenties van Bakkers' uit spraken drongen slechts langzaam door tot de toehoorders. Gezien de verhoudingen in de raad is samen werking van de niet-collegepartijen onontbeerlijk, willen zij iets tegenover het „machtsblok" van Texels Belang en CDA stellen De onderlinge ver houdingen waren al met om over naar huis te schrijven en dat wordt er met beter op nu de oppositie onderling tegenover elkaar komt te staan. Verdachtmakingen Dat niet alle Ferrever-gebruikers ach ter een aanbouw aan de sporthal staan, is volgens Terpstra en Bakker logisch. „De gym wil liever een uit breiding van de Beatrixzaal, maar er is gekozen voor concentratie in Den Burg zuid", aldus Terpstra, die geen goed woord over had voor de handel wijze van de eilandschutters. „Die club uit verdachtmakingen richting ambtenaren, college, sportraad en zelfs tegen de bemiddelaar van het voetbal Ik zou tegen hen willen zeg gen: ga eerst eens bij jullie zelf te rade." Een gezamenlijke accommodatie voor binnen- en buitensporters is vol gens de plan-indieners met logisch. „Multifunctionele ruimten, daar willen we op andere plaatsen hardhollend vanaf wees Jan Koolhof (CDA) rich ting het Eierlandse Huis. Maar dat leverde hem een reprimande op van Corrie Heijne (Texels Belang) „Dat is toch met met elkaar te vergelijken?" In de kou Het snel doorhakken van een knoop is volgens PvdA, GroenLinks en CDA nodig omdat De Ferrever op instorten staat Als de kwestie wordt verdaagd naar september bestaat naar hun mening grote kans dat voor de win ter geen vervanging is gerealiseerd, waardoor sporters in de kou komen te staan Wethouder Schilling hield echter vast aan de drie maanden uitstel. „Ik heb veel behoefte om de lucht te klaren. De vervangingstoestanden spelen al vijf jaar, dus dan maken die paar maanden met uitHij bracht het voor stel in stemming, maar wegens afwe zigheid van TB-raadslid Gerard Weijers was de uitkomst 7-7 „Ik was nog jarig ook", merkt Pieter de Groot een dag na de heftige raadsvergadering tragi komisch op. Hij werd hard aange vallen door de linkse fracties. „Ik kreeg de Zwarte Piet. Ach. dat hoort erbij", relativeert hij. De Groot ging niet in op de aantijgin gen. „De sfeer is al niet bijsteren daar draag ik met aan bij met een ordinair potje bekvechtenHij vindt dat Bakker van GroenLinks wel over de schreef is gegaan „Ik bedrijf eerlijke politiek. Ik had nieuwe informatie. Het is mijn plicht om bij twijfel mijn standpunt te herzien en daarover publieke lijk verantwoording af te leggen. Dat heb ik gedaan Dat door de gebeurtenissen het politieke spel moeizamer zal wor den, wordt door De Groot be aamd. „Maar het vormen van een blok is voor mij véél minder belangrijk dan eerlijk blijven Mensen gaan steeds minder stemmen, want ze balen van po litieke afspraakjes. Ze willen lie ver eerlijkheid." De Groot voelt geen behoefte om over de kwestie contact op te nemen met Bakker „Ik ga ge woon door. Komt GroenLinks met een goed voorstel, dan kunnen ze op mijn steun rekenen. De zaak is belangrijker dan de per soon, dat moet je kunnen schei den. Maar ook persoonlijk heb ik niks tegen Bakker en zou ik graag het glas met hem heffen Hij ver heft het tot een persoonlijke vete, met ik." K'JK RRMB0 WIN, RL6 WD DE WINST EN HET VERLIES B0ELKBBR OPTELLEN EN OH DELEN DOOR HET WNTRL NIET LEDEN... UH..Q10EF..&RR.. GOED ROBIN WITTE) RLS 3D NOU ZORGT DPT DIE* SKATERS DR t>D K0MEN.HEBBEN WE PRECIE4 HET ZELFDE BEDR9G QtS 2D KOK! DOT HEBBEN WO NOU BELOOFD Het heeft ons pijn gedaan dat een leerkracht die voortdurend openstond voor leerlingen en door het hele jaar heen begrip toonde, regelmatig en bewust werd gekwetst. Wij schamen ons diep voor die klasgenoten die dan zonodig moeten „stunten" ten koste van iemand, die het hele jaar niks te beroerd is geweest om voor iedereen klaar te staan. Maar Ben, weet wel dat er ook leerlingen zijn die je betrok kenheid echt waarderen Voor ons ben jij dit jaar in ieder geval geslaagd Bedankt' Willy Vlaming, Marga Boon, Wietske Schouten, Femke Mulder, Felicity de Vries en Brenda Keyser. De Bolder is toe aan een nieuwe be stelauto Voorgesteld is om een exemplaar van ƒ64.000- aan te schaffen en deze in tien jaar af te schrijven, terwijl de gebruiksduur op zeven jaar wordt gehouden Raads lid Erna Eelman (VVD) vindt een afschrijvingstermijn van vijf jaar beter, maar ging ondanks die bemerking akkoord. Hoewel het aanschafbedrag door alle raadsleden als „fors" werd omschre ven, ging men dinsdag unaniem ak koord met het in gemeentelijk eigen dom verwerven van de grond van de erven Koning nabij Oudeschild. Met het oog op toekomstige uitbreiding van bedrijventerrein bij dat dorp is het belangrijk dat de gemeente eigenaar is Dick Drijver van Texels Belang had iets gehoord over de Wet Voorkeurs recht Gemeenten, die mogelijkheden biedt voor verwerving van bouwgrond op belangrijke lokaties. Andere raadsleden wisten echter te melden dat die wet alleen soelaas biedt bij zaken van „bovenlokaal belang". Dat zal zich op Texel nauwelijks voor doen. Jan Koolhof van het CDA vroeg hoe veel kans er is dat de bewuste grond inderdaad bedrijventerrein wordt. Hij doelde op het vlakbij gelegen natuur gebied. Wethouder Poster zag het probleem, maar verklaarde dat het uitwerken van de invulling samen met de provincie wordt gedaan. De ge meente is in onderhandeling over aankoop van meer gronden in die omgeving. De achterzijde van gemaal De Schans aan de Redoute biedt sinds kort een kleurige aanblik. Kennelijk geïnspireerd door een commercial van een telecommunicatiebedrijf, leefde een creatieve geest zich uit op het ooit hagelwitte gemaal. (Foto Gerard Timmerman) De Vliehors is een bron van aan houdende zorg voor Texel. Dat wordt verwoord in een brief van de gemeente aan staatssecretaris van defensie Gmelich Meijling. Hoewel er goede afspraken zijn gemaakt met de luchtmacht, is er nog steeds sprake van flinke overlast door militaire oefeningen. In de maand maart regende het weer klachten bij de gemeente. Dat vormde de aanleiding voor de brief. Volgens de gemeente beginnen de afspraken met de luchtmacht steeds meer vruchten af te werpen en be staat de indruk dat rekening wordt gehouden met de Texelaars. Maar er zijn meer gebruikers van de Vliehors. Voor het oefenterrein is een milieu vergunning afgegeven door het mi nisterie van VROM Tot afschuw van Texel heeft deze instantie per brief duidelijk gemaakt dat het stilleggen van oefeningen alleen plaatsvindt bij mogelijke onveilige omstandigheden en met wegens mogelijke geluid hinder De luchtmacht zelf heeft echter verklaard vermijdbare hinder te willen voorkomen. De oefenperiode van de luchtmacht loopt van 1 september tot 1 maart Het Cavalerie Schietkamp op Vlieland werkt echter door tot 15 april. Deze anderhalve maand extra wor den door Texel als bijzonder nadelig ervaren. Het toeristische seizoen is dan immers alweer begonnen. De provincie heeft de noordpunt van het eiland juist uitgeroepen tot stilte- gebied en het is lastig om toeristen en bewoners uil te leggen dat een an dere overheid er anders over denkt. Texel pleit bij de staatssecretaris voor afschaffing van de wekelijkse avond oefening op dinsdag tot 23 00 uur. Het argument „duisternis" gaat met op, want in de wintermaanden is het rond 17 00 uur ook al flink donker. De gemeente heeft nog liever dat dage lijks tot 20.00 uur wordt door gevlogen. als het daarna maar rustig is. Hotel De Koger Hoop wordt pas gesloopt als het definitieve con tract voor de overname van Calluna is getekend. Dat stelt Henk Spaan, algemeen directeur van de Hoge Raedt Groep (HRG), die met de gemeente onderhandelt over de overname van het zwemparadijs. In het contract moet de HRG (eige naar van EurOase) de garantie hebben dat De Koger Hoop op het terrein bij Calluna kan worden her bouwd. Raadslid Peter Bakker (GroenLinks) vroeg dinsdagavond in de raads vergadering waarom het vervallen hotel, dat vorig jaar in de luilaknacht door brand werd verwoest, nog steeds overeind staat Enkele maan den geleden drong hij er schriftelijk bij het college op aan om de bouwval vóór het hoogseizoen plat te gooien, maar sindsdien had Bakker niets meer vernomen Wethouder Gerbrand Poster antwoordde dat hij er herhaaldelijk bij de HRG op heeft aangedrongen, maar vergeefs. Desgevraagd bevestigt HRG-direc- teur Spaan dat zijn onderneming vooralsnog met tot sloop bereid is, „We willen eerst zekerheid hebben over het eindpunt van de onderhan delingen", aldus Spaan, Niet aantrekkelijk? Maar het oude hotel moet toch tegen de vlakte, ongeacht de afloop van de gesprekken over Calluna? Spaan: „Als het allemaal niet door gaat, weet ik nog niet wat we met De Koger Hoop gaan doen. Als die plek zo aantrekkelijk was geweest, had den we er misschien al eerder een nieuw hotel neergezet. Maar zodra het definitieve contract rond is, gaan we nog liever vandaag dan morgen aan de slag." De HRG-topman wijst erop dat naast het contract ook nog planologische medewerking verkregen moet wor den Eind mei Spaan betreurt dat de onderhandelin gen vertraging hebben opgelopen Belangrijkste knelpunt is volgens hem de waardering van de financiële rech ten van de certificaathouders van Calluna. Met name de genoegdoe ning voor grote certificaathouders vormt het struikelblok. Daarnaast speelt de erfpacht-constructie met Staatsbosbeheer nog een rol, even als de garantie dat er een hotel bij Calluna mag worden gebouwd. Eind mei gaan HRG. gemeente en Recreatie Maatschappij Texel (RMT) opnieuw rond de tafel. „Hopelijk is dat de beslissende bespreking", aldus Spaan- Onderhoud Eveneens eind deze maand gaat het bad een week dicht wegens achter stallig onderhoud In de rondvraag van de raad wilde Jan Koolhof (CDA) weten wie dat zal betalen Wethouder Poster antwoordde dat het onder houd voor rekening van de RMT komt. In een toelichting verklaarde Poster dat het een noodzakelijke uit gave betreft „We kunnen ons met het risico permitteren dat er calamiteiten gebeuren Het almaar uitstellen van dit onder houd aan de technische installaties was twee maanden geleden voor Jaap Homngh reden om af te treden als voorzitter van de RMT Zijn plaatsvervanger Jook Nauta stelt dat de werkzaamheden „voor de ge meente in beginsel geen consequen ties hebben". „Het bad gaat 'going concern' over. Dat wil zeggen dat de HRG het bedrijf overneemt zoals het erbij ligt, de prijs is al bepaald Nauta wil niet van koud-watervrees spreken Argwaan bij raadsleden is wel begrijpelijk, want het is een juri disch ingewikkelde kwestie. Maar de vrees is niet terecht." Advertentie Raadslid Hans Roeper (PvdA) liet zich dinsdag kritisch uit over de hui dige gang van zaken Hij verbaasde zich erover dat EurOase in de nieuwe dienstregeling van vervoersbedrijf NZH adverteerde met een zwem paradijs. „Gut, dat lijkt Calluna wel...", aldus Roeper aangevend dat hij deze reclame-uiting nogal voorbarig vindt Nauta is echter zeer te spreken „Praktisch gesproken draait het bad al onder de vlag van EurOase. Ik heb daar geen enkele moeite mee. Voor de nieuwe manager Erik Heijenk heb ik niets dan lof. Hij pakt de zaken voortvarend aan. Ook het bezoek loopt goed (ADVERTENTIE) Spinbaan 20, Den Burg

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5