Nieuwe impuls nodig voor meidenvoetbal" We hebben ons voor schutters ingezet" r Damescoach stopt ermee Sport Voorzitter Texelse Sportraad: TEXELSE f C0URANT Judoka Van Beurden haalt derde plaats JB^drijvi gheid (ijkje nemen in de iologische keuken Tenniscompetitie Waddentoernooi op Terschelling Eilandcompetitie volleybal Voetbalvergadering Toernooien Vrije bridgedrives op de zomeravond Beijert sponsort Tessel-toernooi Damesteam Deuce stevig aan kop Meeste vis voorTessel Bazaar Jozefschool Voorleesontbijt Olleke Bolleke Vlas koning van schutters Anjercollecte spekt de clubkas DJ wedstrijd uitgesteld Excursie Surfer wint met overmacht VRIJDAG 16 MEI 1997 lorbert Kager deed het met ruim ijltig meiden. Voor er opschud- ing ontstaat enige toelichting: in ün zeven jaar als coach van een lamesteam zag hij 54 voetbalsters |e revue passeren. Het grote ver- aop baart hem zorgen. Er zijn nau- relijks genoeg meiden om een elf- g| mee te vullen. Kager vindt het ijdvoor een nieuwe impuls. Van laar dat hij zich terugtrekt als be- leleider. M'n motivatie is weg. Ik kan het niet mger opbrengen om de meiden op peppen Norbert Kagers' beslis ing slaat vast Hij houdt hel voor ezien De dreigende degradatie eeH er naar zijn zeggen mee te aken „Toen ik begon werkte dat Is een frisse wind. Het niveau was oog. we werden kampioen en pro- loveerden naar de hoofdklasse. Nu laan we straks in de laagste klasse lil grapt erover „Ach, bij degradatie het toch gebruikelijk dat een coach prot. Kager begon bij Texelse Boys als begeleider van de A-junioren. Hij werd vaste vlagger bij de meiden, die werden gecoachd door Gretha Bergsma. Wegens gebrek aan speelsters stapte zij zelf in het veld, waarna Kager eigenlijk automatisch haar taak overnam. Hij vond het ge weldig. „Het meidenvoetbal is leuk, al is de training wezenlijk anders Hoezo anders? „Nou, qua omgang. Mannen gaan warmlopen, vrouwen moeten eerst even alle nieuwtjes uit wisselen, Die beginnen met een thee kransje. En het koppen van een bal is ook zo wat. Dan duiken ze weg Hij haast zich ook iets positiefs te zeg gen „Voetballende meiden zijn nooit chagerijmg. De lol staat voor hen voorop." Concurrentie Binnen Texelse Boys werd nooit la cherig gedaan over het dameselftal. Ook met bij fusievereniging Texel '94, trouwens „Dat was vooraf wel ge suggereerd, maar ik ben gewoon naar elke vergadering gegaan en heb duidelijk een plaats voor de meiden geëist. Dat werkte, want we zijn altijd serieus genomen." Het op de been brengen van een vol tallig elftal was altijd een lastige zaak. „Veel van onze meiden werkten in de horeca, hadden weekenddiensten of studeerden aan de overkant Dus we moesten iedere week weer alles in het werk stellen om volwaardig het veld in te kunnen. Zo schakelde ik mensen rond het veld in om op hon den of kinderen te passen Uren te lefoneren kostte het soms." Er zijn in de kop van Noordholland voetbalverenigingen met meerdere De afscheidnemende damescoach-...meidenvoetbal is wezenlijk anders damesteams. „Ik heb ze wel eens gebeld hoe ze dat deden. Maar ze hadden daar gewoon geen concur rentie van andere sporten. Hier heb je teveel." Kager probeerde wel zaalvoetbalsters in het veld te krijgen en soms lukte dat. Een enkele keer kwamen wel eens spontaan meisjes langs die mee wilden doen. Ook is gepoogd te „ronselen" onder school- voetbalteams. Dat leverde een flore rend meisjeselftal op, waaruit de da mes konden putten Maar ook dit is inmiddels in de benen gezakt. „Hoog tijd voor een frisse wind", al dus Kager, die zich op het scheids rechteren gaat storten Hij weet nu al dat hij het gaat missen. „Ik heb hele goede herinneringen aan deze zeven jaar De onderlinge contacten zijn hecht. Alle verjaardagen ziet iedereen bij elkaar Bovendien heb ik mijn vrouw Margo erdoor ontmoet en mijn broertje trouwt op 6 juni met Bianca Drijver Dat zijn toch fantastische din gen?" Het afscheid van Norbert Kager wordt door de dames zaterdag na het toer nooi luister bijgezet. (Foto Tossa van Duolon udoka Rob van Beurden van de onm-Dojo van Sportschool Texel sen de smaak te pakken Van wed- Ihjden en van winnen. Tijdens het snge senioren-toernooi deed de Mrtschoolhouder als outsider mee inhetveteranentoernooi in Velser- roek. Daar behaalde hij een eerste aats De concurrentie was dus ge- aarschuwd Zaterdag werd een emooi gehouden in Poeldijk, waar ilaas geen tegenstanders waren in gewichtsklasse van de Oude- Jiilder die daarom moest uitkomen igenveel zwaardere tegenstanders, ook nog eens hoger waren ■gradueerd Na overleg met coach oerd de Vries besloot Van Beurden ch de strijd aan te binden s eerste partij moest Van Beurde - seen witte band heeft - uitkomen jenblauwe-bander Weijkelsma uit Iserbroek De 78 kilogram we- ,'ide Texelaar kreeg geen vat op 190 kilo zware tegenstander en ssgin de eerste helft twee straffen i passiviteit. Daarna pro- site hij een aantal aanvallen, maar Koen hij de overhand leek te heb- n werd hij gevloerd door een over- meO-Soto-Gari, tweede partij, tegen blauwe-ban- irRoelvink uit Poeldijk, leek ook al elm het nadeel van de Texelaar uit pakken Van Beurden werd op ach- rstand gezet door een Yuko, maar si toch te winnen door tijdens sterk sslaurant 't Bikkelement in De xksdorp houdt vrijdag 23 mei een aks „proef- en informatiedag" Alle langstellenden kunnen van 16 00 21.00 uur dan letterlijk een kijkje men in de keuken Het restaurant onlangs overgestapt op biologisch «s en wil de Texelaars daarmee en kennismaken De open dag i'dt georganiseerd in samenwer- 19 mei slager Joop Schiphorst, *9'o (leverancier van o.a vis en Jente) en Erwin van der Linde urper drup). Bingo-avond Hervormde Vrou- engroep De Duinroos heeft zo'n 1000,- bijeengebracht ten bate van trestauratie van Bethel in Eierland bi was de opbrengst van een bmgo- ond, een verloting en verkoop van uilen middels is de tweede ronde van de otjaarseditie van de eiland- mpetltie begonnen. Doordat een Wal essentiële uitslagen nog niet kend was, heeft een nieuw pro- amma op zich laten wachten In- totels is dit klaar en kan iedereen ln de bus verwachten. Ook volgt '9 een overzicht van de eind- slagen van de eerste helft. Tijdens Pinksterweekend zijn geen wed- Wen gepland: het is wel mogelijk n heg in te halen wedstrijden te «en Gelieve de uitslagen door te ®sn aan de wedstrijdleiding, tel 6301, fax 316301 (svp dan ook setstanden vermelden), poule 7 (zondagavond) heeft H. piert zich teruggetrokken. Ia9en eerste helft: H Schraag-A Wesler- ^HP Brons-R Saai 1-1 A Kamslra-I ea u Wille M Land 0-2, R v d Bent- Wetering 0-2; A Weslerlaken-R Saai Meyer-N Erwich 0-2, F Haasdi|k-A ra 0-2, p v Benlhum-I Rijpstra 0-2 helft: M, Jansen-H Witte 1-1, J Westerlaken 2-0, E Dankers-B v lil,el R Siebinga-V Koot 2-0, H Maas- 5r'-1.H Pastoor-A Westerlaken 2-0; Uyn-N Meyer 2-0. V. Koot-P v Ben- ■ïti u Jansen-b Bol 1-1, H de Porto- Iv» I 0:L Mantel-E DankersO-2;B 1 li Beek 2'0: R Mulder-J Zoetelief T J™"R vd Bent 1-1. R Verduyn-H L 1 0 Werkman-T v Koppen 2-0, «k-J Zoetelief 1-1 IVerdi grondwerk een muurvaste houdgreep aan te zetten. Tegen de zware judoka Hoogenboom draaide Van Beurden een goede par tij. Hoogenboom scoorde als eerste een Yuko, waarna Van Beurden ge lijk maakte; hij viel aan met een Makikomi Ko-soto-gari (binnen waartse beenworp met meevallen). Tijdens het grondwerk raakte Van Beurden in een armoverstrekking en - in tegenstelling tot het publiek - dacht de scheidsrechter dat de Texelaar opgaf en wees Hoogen boom als winnaar aan. De tweede plaats ging daarmee net aan de neus van de Texelaar voorbij, maar coach De Vries was toch tevreden met de door zijn pupil behaalde derde plaats. 150 Texelse sporters doen mee aan het Waddentoernooi dat 24 en 25 mei op Terschelling wordt gehouden. Uit dit constante aantal deelnemers con cludeert de gemeente dat de jaar lijkse uitwisseling nog springlevend is. Het toernooi omvat badminton, biljar ten, bridge, darts, klaverjassen, paardensport, tennis, veldvoetbal, vissen, volleybal en windsurfen. Ne gentig sporters varen met Wadden travel naar Terschelling De overige zestig gaan op eigen gelegenheid. Dinsdag 20 mei: Veld A 19.00 Maarcob -Tatenh.1 12Balcken 19.30 12 Balcken-Cocky verl. 19.00 u 20 00 Winn. 19.00-Winn 19 30 19.30 u. 20.30 Graaf Spuit.-P. 28 20 00 u. Veld B 19.00 Eierlandse Huis-Euroase Rabo 19 30 Rabo-Sportshop verl. 19 00 u. 20.00 Winn. 19.00-Winn. 19 30 19.30 u 20.30 Beverdam-Tatenh.2 20.00 u. Veld C 19.00 Klif 12-TopTien Wiersma 19.30 Wiersma-Timmer 19.00 u 20 00 Winn. 19.00-Winn. 19.30 19.30 u. 20.30 Bosma-Rival 20.00 u. 21.00 Finale veld A-B-C Prijsuitreiking om 22.00 uur. Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem (315194) Uitslagen afvaltoernooi: Super-Teso 22-20; Tex Auto-Graaf Spuit 15- 19; Gr Slock-Paal 9 13-27, Perf B -P 28 10- 20; Super-Graaf Spuit 19-23, P.9-P 28 16-27; Maarco-Kobeco 20-18, DGM-Tatenhove 1 8- 35. OSG-Cocky s 17-25; Dennenoord-VW 27- 22, I de Boer-Beverdam 15-19, Ecomare- Tatenhove 2 18-24, Fitt-Cavo Latuco 17-33, Dennenoord-Beverdam 20-22; Tatenhove 2- Cavo Latuco 31-18, Nokanto-Eierl Huis 18-25, Euroase-LenR 27-20; Sportshop-Waayer 26- 21, Are dag ochens-Kruiswerk 16-40, Bosma- ABN/Amro 44-8; De Rival-Smash 20-15, Zeilmakerij-Visser 12-26, Kruiswerk-Bosma 17- 24. Rival-Visser 25-15; Klif 12-Nioz 32-12, T exele-TopTien 10-24, Timmer-De Vlier 22-20 Eindstanden seizoen '96-'97: Mannen 1e klasse: 1 12 Balcken 21 pnt2 Maacobouw 16; 3 Paal 28/De Knm 15; 4 Cocky's Kapsalon 15; 5 Kobeko 14; 6 Grote Slock 2 6. 7 DGM 3. Mannen 2e klasse: 1 Paal 9 18 pnt; 2. Tatenhove 1 17, 3. Tex. Autocentrale 14, 4 Perf Bodies 14; 5 Super 11,6 Handicap '94 10; 7 Graaf Spuiterij 10. 8 Teso 9, 9 OSG 4 DGM is gedegradeerd Paal 9 en Tatenhove 1 zijn gepromoveerd. Vrouwen 1e klasse: 1 Eierlandsche Huis 25 pnt2 Durper Drup 24, 3 Westerlaken 24, 4 Haarstudio 24. 5. Question 22, 6. Klif 12 18, 7 Nokanto 17, 8 Slagerij lepe de Boer 15. 9. Timmers Bakkerij 9. Beautique Texèle 8; 11 Nioz 8, 12 Top Tien 4 Vrouwen 2e klasse: 1 De Vlier 29 pnt2 Vis ser Bouw 28,3, Jozefschool 25,4 De Rival 20, 5 Grote Slock 19 6 Wiersma Antiek 17; 7 Zeilmakerij 16; 8 Kruiswerk 12; 9. Bosma Woninginr 12, 10 ABN/Amro 10, 11 Smash '68 10, 12 Are dag Ochens 1 Nioz en Top Tien zijn gedegradeerd De Vlier en Visser Bouw zijn gepromoveerd Gemengde klasse: 1 Sportshop 27 pnt2 Ass. Waayer 26; 3. Rabo 23; 4 Tatenhove 2 20, 5 Slag Beverdam 19, 6 Fitt 19; 7 Cavo Latuco 17, 8. Ecomare 15, 9. LenR 13, 10 Euroase 9, 11 Dennenoord 9, 12 VVV 1 Albert Hoven, voorzitter van de Texelse Sportraad, is teleurgesteld over de houding van de sport- schutters. „We hebben ons er juist altijd voor ingezet dat zij niet bui ten de boot zouden vallen." Hoven betreurt de huidige situatie, maar slaat geen verwijtende toon aan, „Sportend Texel is de dupe als we rollebollend over straat gaan. La ten we nu de rust bewaren en zor gen dat er een goede oplossing komt." In het kort schetst Hoven de voorge schiedenis. „De sportraad kreeg de opdracht van b en w om te kijken waar de gebruikers van De Ferrever onder dak konden worden gebracht. Met in achtneming van de motie-Bak- ker hebben we die verenigingen - ouderengym, Tetak, de boogschut ters, jazzgym GVT en Shima- en alle accommodaties op Texel doorgelicht. De schutters vormden de bottleneck, omdat die een grotere ruimte nodig hadden dan de andere gebruikers Voor ons stond echter vast dat de schutters ook een goede ruimte zou den krijgen, we wilden ze niet laten vallen." Ook niet toen het college koos voor een aanbouw van 21 bij 12 meter aan de sporthal" „De boogschutters za gen het met zitten om -zoals het col lege wilde- uit te wijken naar manege Akenburg of sporthal 't Stappeland en daarin hebben wij ze gesteund. We stelden voor een aanbouw van 30x12 (de voor de boogschutters benodigde ruimte) te maken en hebben dat aan de politiek ook duidelijk gemaakt Dit De nieuwe trainer K de Wit zou don derdag worden voorgesteld aan de leden van Texel '94, maar dat gaat niet door wegens een afscheid bij zijn oude club. Wel is om 20.30 uur voorjaarsvergadering van Texel '94 in het clubgebouw aan de oostzijde van de Haffelderweg. Belangrijkste agen dapunten zijn de bestuursverkiezing en een voorstel voor contributie verhoging van het veld- en zaal voetbal. De damesafdeling van Texel'94 heeft zaterdag een toernooi met aanslui tend een feest en barbecue Negen teams doen mee. Verder wordt op de velden van Texelse Boys het senio ren Pinkstertoernooi gespeeld. In twee dagen strijden 22 teams om de eer. Er waren enkele afzeggingen wegens deelname aan promotie-/ degradatiewedstrijden. Ook de strijd om de periodetitel gooit de laatste jaren roet in het eten Tijdens het zomerseizoen houdt bridgeclub Groot Slem weer weke lijks vrije drives voor Texelaars en toeristen. Elke maandagavond kunnen liefhebbers van deze denk sport terecht in de foyer van ma nege Akenburg. Tweede Pinkster dag is de eerste gelegenheid, aanvang 19.30 uur. De zomeravond-drives beginnen een half uur eerder dan de afgelopen ja ren het geval was Elke speelavond zijn er prijzen te verdienen voor de hoogst eindigende paren De deelne mers worden naar speelsterkte inge deeld in twee lijnen. Niet-leden kun nen tegen betaling van f5,- per persoon aanschuiven. Voor meer informatie: tel. 31 25 23, b g.g. 31 25 83. leek te lukken, maar toen bleken de boog- en pistoolschutters een fusie te zijn aangegaan Hun goed recht, maar daarmee hebben ze het zichzelf wel moeilijker gemaakt Het verwijt dat de Ferrever-gebrui- kers met zijn gevraagd naar hun animo voor een eventueel te realise ren multifunctioneel sportcentrum Den Burg-zuid, vindt Hoven onterecht en niet aan de orde „Doordat de sportschutters te kennen hadden gegeven niet te willen parti ciperen in een zaal van 30x12 aan Ons Genoegen, was de optie 21x12 een gegeven. Alle gebruikers van De Ferrever, exclusief schutters -die het overigens zelf hadden aangegeven- kunnen daar een goed onderdak vin den. Toen het plan voor een multi functioneel centrum in de krant ver scheen, belden meteen twee clubs (gebruikers van De Ferrever) dat ze die combinatie niet zagen zitten De anderen heb ik vervolgens zelf ge beld en ook die reageerden niet po sitief." Hoven verwacht dat na de verhuizing van Texel '94 voldoende geld vrijkomt uit de exploitatie van de oude voetbal velden. „Naar aanleiding van gelui- Albert Hoven. geen zwijgplicht den uit de Texelse politiek zijn we met de gebruikers van Den Burg-zuid (VV Texel '94, AVT Wielerclub, Honden vereniging) rond de tafel gaan zitten om te bekijken wat hun gezamenlijke mogelijkheden zijn. Bij die inventari satie, die volkomen los staat van het Ferrever-verhaal, zijn ook de sport schutters uitgenodigd. Onze bedoe ling is duidelijk. We willen blijven meedenken met alle betrokkenen, inclusief schutters. Van een zwijg plicht voor de verenigingen is geen sprake. Wel zijn afspraken gemaakt dat in het belang van de voortgang van het proces niemand met informa tie naar buiten zou treden om onno dige onrust en verwachtingen te voor komen." Het jaarlijkse Tessel-toernooi van Deuce heeft een nieuwe hoofd sponsor: B&B Accountants en Adviseurs uit Den Burg. Liefde voor de tennissport is voor eige naar Jan Beijert de belangrijkste drijfveer om in de buidel te tasten. „Ach. het gaat met zozeer om de naamsbekendheid. Ik ben lid van de club, hou van het spelletje en vind het leuk om op deze wijze wat terug te doen. Zaken en sport sluiten op el kaar aan: in beide gevallen gaat het om winst en verlies, fair play, enzo voort", aldus Beijert. Woensdag te kende hij in bijzijn van een Deuce- delegatie een 1-jarig sponsor contract „Ik wil het van jaar tot jaar bekijken", glimlacht Beijert, die het bedrag niet wil noemen Zijn finan ciële injectie is in elk geval groot ge noeg om de organisatiekosten van het evenement te dekken. Deuce houdt hierdoor meer geld over om in de vereniging te steken. „Het toernooi is niet nodig om de begroting sluitend te krijgen, maar is wel heel belangrijk voor Deuce", ver telt voorzitter Marit de Porto. „We bie den vele deelnemers een leuke sport week en voor de uitstraling van de club is het natuurlijk prima om elk jaar zo'n evenement te organiseren." Het Tessel-toernooi wordt zoals altijd gehouden in week 29: van 13 tot en met 20 juli. Tennisdames Hennie v/d Sande, Marga Maas, Ingrid Pastoor en Jacqueline de Porto kunnen tevre den terugkijken op de eerste helft van de kringcompetitie van Deuce. Met elf van de twaalf punten staat hun team Deuca A stevig aan kop. Met de derde ronde achter de rug heeft van de negen Deuce-teams al leen ploeg C een 3-1 nederlaag ge leden, tegen HTC D De dames van Deuce B en D deelden de punten met de dames uit Den Helder en Schagen. Alle overige teams wisten hun tegenstanders te verslaan Nie mand is dus mei lege handen blijven staan. In het weekend zijn de district-wed- strijden gespeeld. Evenals de vier voorgaande matches van de heren hebben Deuce 1 en Deuce 3 gewon nen Om het kampioenschap te berei ken moeten ze dat nog drie maal her halen. Deuce 2, dat zijn vierde nederlaag leed, zal ernstig rekening moeten houden met terugkeer naar de zesde klasse Het gemengde jeugd-team heeft thuis, in de landelijke competitie, drie van de acht punten in de wacht ge sleept ten koste van 't Oghe. In de basisschool competitie behaalde de Deuce-jeugd een mooi resultaat door met 10-2 te winnen van Animo in Den Helder Uitslagen Distrikt: Heren: Deuce 1- HTC 2 4- 2. Topspin 2-Oeuce 2 6-0. Deuce 3-W waard 2 6-0. Dames Deuce 1-Assum-burg 1 2-4 Knng Dames: Deuce A-Julianadorp 4-0. Julianadorp B-Deuce B 0-4, Julianadorp D- Deuce C 1-3. Deuce D-A Paulowna B 4-0, Heren S0+: Deuce - Hippo 4-0 Gemjeugd- Deuce 1- 't Oghe 1 3-5. Basissch.jeugd Animo - Deuce 10-2 Zes vissen werden boven water gehaald tijdens een sportviswed strijd bij de asfaltmolen van Oude- schild Nico Tessel ving er drie en werd met een totale lengte van 75 cm winnaar. Ook Arie Vissers haalde er drie uit het water maar kwam niet verder dan 62 cm. Roel de Zwart kwam op hetzelfde aantal centime ters uit. maar slechts met twee vissen. Hij werd derde. De Waddenuitwisseling is het eerst volgende evenement In het week end van 23 mei vertrekken de sportvissers om 07.05 uur richting Terschelling. De Jozefschool houdt zaterdag 24 mei tussen 10 00 en 16.00 uur een bazaar Kinderen kunnen meedoen aan spelletjes er is een springkussen en er wordt een rommelmarkt gehou den. Daarnaast is er eten en drinken verkrijgbaar en kan een gokje worden gewaagd bij het rad van avontuur. De opbrengst is bestemd voor aanschaf van audiovisuele apparatuur. Peuterklas Olleke Bolleke uit De Koog speelde woensdagmorgen in op de landelijk voorleesdag. Terwijl de kinderen aan het ontbijt zaten, werden ze uit „Rupsje Nooitgedacht" voorgelezen door Maaike Vonk van de jeugdbibliotheek Aansluitend knutselde de jeugd uit eierdozen een rups in elkaar Vijftien boogschutters traden in De Ferrever aan voor het koningsschie- ten. Ed Vermeulen verdedigde de titel, maar wist Willem Vlas, de winnaar van '95. met van het lijf te houden. Na drie series was diens voorsprong negen punten. Vermeulen kwam sterk terug, maar ging in de zesde serie de mist in, waardoor het verschil toch negen punten bleef. Ronald Witte debuteerde opmerke lijk. Hij hield lang de tweede plaats vast, maar werd op het eind gepasseerd door Vermeulen. Wel verbeterde Witte hierdoor zijn per soonlijke record. Evert van Bockom Maas, de koning van '94, werd vierde. leder jaar organiseert de Welzijns- stichting op Texel de Anjercollecte, verzorgd door plaatselijke verenigin gen Elke club die de leden laat collectereb. ontvangt een derde van het opgehaalde bedrag. De Welzijns- stichting roept Texelse verenigingen, die op deze manier de kas willen spekken, op zich uiterlijk 30 mei te melden bij de Welzijnsstichting, tel. 315582. De collecte wordt dit jaar gehouden van 7 t/m 14 juni. De Anjercollecte is een initiatief van de Anjerfondsen en het Prins Bern- hard Fonds de opbrengst is bestemd voor culturele instellingen en het na tuurbehoud in Nederland. Elk jaar krijgen meer dan 3000 projecten op die manier een kans ook veel Texelse verenigingen maken gebruik van de ondersteuning van het Anjer fonds. De DJ wedstrijd die zaterdag in Calluna zou worden gehouden is uit gesteld om organisatorische rede nen. Er wordt binnenkort met alle betrokkenen een nieuwe datum ge prikt. Calluna is zaterdag op de nor male tijden geopend. Het IVN houdt donderdag een fiets- excursie in het bos. Onder leiding van Harry Scheur van Staatsbosbeheer mogen alle belangstellenden mee om het Tureluurplan in ogenschouw te nemen Aanvang 19.30 uur, startpunt Ploegelanderweg/Tureluursweg. Na dere info via 31 35 82 Deuce-voorzitter Marit de Porto en sponsor Jan Beijert ondertekenen het contract, gade- geslagen door wedstrijdleider Fetze de Haan. (Foto Frans Hopman) Bij een wisselvallige zuid-westen wind gingen zondag bij Dijkmans huizen vijftien surfers van start voor een slalomwedstrijd. Door drie van de vijf manches te winnen, won Klaas Jan van der Vis deze voor het clubkampioenschap tel lende wedstrijd. Ondanks een vlagerige wind en een watertemperatuur van slechts negen graden, schreven vijftien surters in voor de eerste wedstrijd van dit sei zoen Door de beschermende pakken hebben surfers weinig last van de lage temperatuur. Al snel na de start van de eerste manche was duidelijk dat Klaas Jan van der Vis en Arie Schenk kandidaat voor de eindoverwinning waren Met flinke voorsprong wisten zij als eer sten te finishen. Joris Lamens won de sprint van het achterliggende veld. Al snel na de start van de eerste manche was ook de eerste pechvo gel van het seizoen bekend. Jeroen de Geus uit Zwolle brak na 25 meter gevaren te hebben zijn giek, hij werd door de clubboot, bestuurd door Arnoud de Weijer. naar de wal ge bracht. Na een andere giek te hebben aangebracht, kon Jeroen de vol gende manches weer mee varen. In de tweede manche wist Schenk na een felle strijd zijn plank net voor Van den Berg en Van der Vis over de finishlijn te varen. De derde manche was weer voor Van der Vis, op de hielen gevolgd door Schenk en Gertjan de Wit. Na de pauze werd gestart voor de vierde manche waarin Jacob Roeper de twee toppers net te snel af was. Door vlak voor Van der Vis en Schenk te eindigen, wist hij de eerste plaats te pakken. Dat veteraan Marc van Rijsselberghe ook dit jaar weer bij de toppers behoort, bleek wel uit het feit dat hij voor de derde keer zijn plank als vierde over de finish voer. In de vijfde en laatste manche zwakte de wind af maar ook bij deze omstandigheden wist v.d. Vis als eer ste te finishen nu gevolgd door Schenk en Van den Berg. Na deze manche werd de wedstrijd afgebla zen en konden de punten berekend worden Uitslag: 1 Klaas Jan van der Vis, Oudeschild. 2 Ane Schenk, Wervershool, 3 Jacob Roeper. Den Burg. 4 André van den Berg, Den Burg. 5 Gertian de Wit. Den Burg. 6 Mare van Rijsselberghe. Den Burg. 7 Jeroen de Geus, Zwolle 8 Bert Wellens, Antwerpen, 9 Eddy Bakker. Den Hoorn. 10 Joost Albers, Den Burg

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7