Turbulente cross van MAB-moto's Ameland winnaar Waddentoernooi Triatlete Kim Kooger derde tussen toppers TEXELSE 7 COURANT SV Oosterend wint 'an Sambeek-bokaal ranje-jeugd geeft les in volleybal Brons op NK voor Natascha v.d.Vis Zeilwedstrijd Goede prestatie Ingrid van Lubek Jeugdjudoka's winnen prijzen De Koog E1 kampioen Emile Keyser naar zaalvoetbaltopper Texel C1 junioren bekerkampioen Bekende gezichten op ZDH-toernooi 136 ploegen op 27ste Tevoko buitentoernooi DINSDAG 27 MEI 1997 Zes jeugdige judoka 's met hun prijzen. V.l.n.r. Niels Hin, Arie Ellen. Robert Zljm, Thijs Zondagmiddag, vlak na het verlaten van Terschelling: op het dek van de ..Ameland'' Is het goed toeven. (Foto Janny Hopman) had gerekend ergens halver se hel klassement te eindigen. :en derde plaats tussen de lande- letop is dus prachtig mooi", al- istriatlete Kim Kooger, die zater- ,g opmerkelijk presteerde tijdens ,1e jeugdtrialhlon. Texel had als rste in de serie van zes de pri- iUr van het Born Sportscare md/junioren-circuit. Bij de heren jerde Robert Bakker met de ze ndende plaats de beste Texelse cstatie. m Kooger, vorig |aar nog achtste in iar categorie, kwam als 16-jarige uit de categorie vrouwen 17 jaar en ider Ze boekte de meeste winst bij it afsluitende onderdeel, het hard en (vijf kilometer) „Lopen is mijn erkste punt Ik doe het al van kinds aan. Ik ben er héél wat voorbij ge- ian onderweg." j het startonderdeel, 750 meter temmen in zwembad Molenkoog, leenderde plaats er nog met in „Ik inpas serieus gaan oefenen, toen tl |aar of drie geleden de jeugd- ithlon op Texel is gestart. Ik schat il ik bij het zwemmen ergens in de ddenmoot eindigde." Vanuit Dienkoog spoedde ze zich net als andere tachtig deelnemers naar Kooger glundert na afloop van haar ccesvolle prestatie. handen van Loes Smit-Van itnbeek, dochter van de legenda- te „ome'' Ab van Sambeek, itóng SV Oosterend zondagmid- g de wisselbeker voor de beste ixelse voetbalveteranen. Na een annende strijd op de velden van Texel '94 bleef SVO het team SVCocksdorp nipt voor. eindoverwinning op het toernooi ig overigens naar HRC uit Den ïWer Racing, met twee oud- mersvan Texel '94 (Hans van der en Willem Roomeijer) in de lederen, versloeg Oosterend in de lie met 3-1. HRC dus winnaar, jr SVO ging als beste Texelse ilnemer met de grootste beker 'huis. Oosterenders hadden in de ile-wedstrijden één puntje meer laid dan SVC Een door SVO Hitte penalty in de laatste minuut de laatste poulewedstrijd gaf de De winnaar van vorig jaar, Boys, moest genoegen nenmet de vijfde plaats, ir de laatste maal werd deelgeno- ndoor het team ,,Van Dok Boys", nengesteld uit oud-spelers van el 1 uit de jaren 1971-72. Klaas Koorn en zijn mannen voelden te oud worden voor het jaarlijkse eranentoernooi. Met een reünie een fraaie derde plaats, behaald een 2-0 zege op SVC, namen ze cheid 'Nederlands meisjes-volleybal- m geeft zaterdag 28 juni een 'onstratie in sporthal Ons Ge lgen in Den Burg. Eén van de eelsters is Alice Blom, die begon •te Texelse volleybalclub het parkeerterrein aan de Emmalaan, waar haar fiets klaarstond. „Ik heb het gevoel dat ik bij het fietsen iets heb laten liggen. Hoewel ik afgelopen win ter veel met de mountainbike heb ge traind, is het niet m'n snelste onder deel. Na het fietsen was ik zó kapot, dat ik bij het lopen moeilijk op gang kwam. Óp de Hogeberg kreeg ik het ritme gelukkig weer te pakken Koogers eindtijd was 1.15 52, negen minuten na winnaar Sandra Hitzert uit Amersfoort (1 06.52). Aan deze cate gorie was geen regionaal kampioen schap verbonden Kramp De zwemkwaliteit van z'n baan- genoten was funest voor Robert Bak ker uit De Koog, die uitkwam bij de heren van 17 jaar en ouder „Het leek wel alsof ik met vooruit kwam in het water Gelukkig ging het bij het fiet sen beter. Ik denk zelfs dat ik bij dit onderdeel teveel gegeven heb. want bij het hardlopen -m'n sterkste onder- deel- kreeg ik last van kramp." Toch passeerde de jonge Texelaar menig tegenstander en eindigde in 1.04.25 op de dertiende plaats. Hij kwam ruim zeven minuten later binnen dan win naar Raymond Pett uit Alphen aan de Rijn (57.07) Bakkers broer Erik moest wegens een klapiong verstek laten gaan bij de jeugdtriathlon Meer Texelaars komen nog onvol- Tijdens het Nederlands kampioen schap mountainbike in Gulpen (Limburg) heeft Natascha van der Vis de derde plaats in de funklasse behaald. De Oosterendse hield aan haar race een gekneusde hand over. De funklasse staat open voor rijdsters zonder wedstrijdlicentie. Op het heuvelachtige parcours versche nen zaterdag 25 deelneemsters aan de start Na de eerste ronde van 8 km behoorde Van der Vis tot het kopgroepje van drie. Even later kwam zij op de trap, die op de fiets moest worden afgedaald, ten val Ze blesseerde haar hand, maar stelde desondanks de bronzen medaille veilig. In de sportklasse bij de heren moest Jordy Vinke het opnemen tegen 150 concurrenten. Na vijf kwartier pas seerde hij als 21e de eindstreep Robert Bakker hapt naar adem tijdens het zwemonderdeel in Molenkoog. doende uit de verf bij het zwemmen „Ik gooi het eruit", aldus Jan Dankers, die met 1 05 42 als 19de eindigde. „Ik zat ergens achterin. De jongens die als eerste uit het water stapten, fiet sen met elkaar op en gaan stayeren, zodat ze lekker in het luwtje rijden. Als wat tragere zwemmer haal je die kop lopers nooit meer inDankers, die de techniek van het wisselen goed be heerst, wil zich verder op het run- bike-run gaan concentreren Wat ontevreden was Sebastian Ran over zijn prestatie van 1.10 12, goed voor een 19de plaats Hij was één van de velen, die moeite had met het grote aantal zwemmers dat gelijktijdig in het water dook. „Het was gewoon dringen in het water. Normaal is zwemmen het niet m'n slechtste on derdeel, maar ik stortte in en raakte achterin verzeild. Bij het fietsen heb ik er heel wat teruggepakt, maar bij het lopen kon ik geen afstand ne men." Voor Oosterender Jeroen Huizinga was deze achtste triathlon met meer dan een goede voorbereidinig op het Texelse „kwartje" van de zomer, „Ik ben meer geschikt voor grotere af standen. Toch ben ik allerminst tevre den. Het fietsen ging slecht Ik kreeg het buitenblad met rond. Ik denk dat ik teveel op souplesse en te weinig op kracht heb getraind. Ran kwam ruim tien minuten later binnen dan winnaar Mike Kamminga uit Blaricum (1 00.00) De Cocksdorper Kustzeilvereniging houdt zondag een langebaanwed- strijd voor catamarans. Deze telt mee voor het clubkampioenschap. In schrijving a 20,- per boot is vanaf 09 00 uur bij paal 33. de briefing is om 10.00 uur Ingrid van Lubek is tiende gewor den bij een internationale triatlon (Olympic distance) in het Brabantse Zundert. Een goede prestatie, want het was de eerste triatlon van het seizoen voor de Texelse, die zich tegenwoordig vooral richt op de duatlon. Door haar klassering mag ze volgende maand waarschijnlijk deelnemen aan de Europese kampioenschap pen in Helsinki. Het eerste (zwem)onderdeel verliep niet erg naar wens. Als 25ste verliet ze het water. Moeilijkheden met de overschakeling van de gerieflijke zwembaden - waar ze traint - naar het woelige meer vormden waarschijnlijk de belangrijkste reden voor deze te leurstellende prestatie. Bij het fietsen trof Van Lubek geluk kig ook een topper als Lucienne Groenendijk in haar buurt. Door een goede samenwerking -stayeren is te genwoordig toegestaan - slaagde ze er in op te rukken naar de 18de plaats. Het lopen ging formidabel Van Lubek rende de volledige Olympische selec tie voorbij en kwalificeerde zich als nog bij de beste tien. Haar pro gramma voor de komende tijd is uiterst druk. Naast de EK in Finland staat ondermeer een wedstrijd in Sint Petersburg op het programma. In verband met haar stage als fysiotherapeute blijft het overigens nog even de vraag of ze inderdaad meedoet aan deze buitenlandse wed strijden. De zestiende editie van het jaar lijkse Waddentoernooi is gewon nen door Ameland. De bijna 150 deelnemende Texelaars slaagden er op Terschelling in een derde plaats te veroveren. Volgend jaar zijn de sporters van Vlieland, Ter schelling, Ameland en Schier monnikoog te gast op Texel. In twaalf verschillende disciplines werd afgelopen weekeinde de strijd aangebonden, zij het dat alleen Texel en Terschelling alle sporten beoefen den Omdat bij surfen en schaken méér dan eén eiland ontbrak, telden de resultaten hier met mee voor de totaalstand. Jammer, want juist het surfen verliep erg succesvol voor de groenzwarten. Na een mooie strijd kwalificeerde André van den Berg zich als eerste, gevolgd door Mare van Rijsselberghe, Joost Albers en John Zuidema. Ook André Barhorst en Adriaan van Rijsselberghe kwali ficeerden zich namens Texel nog bij de top tien. De enige andere Texelse equipedie een eerste plaats veroverde, was die van de bridgers. Ook hier viel een „in dividueel" succes te noteren. Het duo Lies van Leeuwen en Dick Chavon- nes won groep B. Nieuw Schaken stond voor het eerst op het programma. Rinus Vittali, Jaap de Wijk en Roel Riegman kruisten de degens met een drietal van Ter schelling. Alle partijen eindigden in remise, waarna het thuisteam de overwinning kreeg toegewezen om dat het tweemaal met zwart en slechts eenmaal met wit speelde. Vermeldenswaard is ook de presta tie van John Sessink. De Texelaar toonde zich de sterkste op het onder deel biljarten. Bij de beoefenaars van deze sport leefden overigens nogal wat klachten. Er werd gespeeld op drie locaties en overal werd met een verschillend puntenstelsel gerekend. Bovendien liep het toernooi dusdanig uit, dat spelers soms uren later moes ten aantreden dan gepland. Toen de laatste carambole was gemaakt, wees de klok 2.00 uur in de ochtend aan. Onder de supporters en de uit gespeelde deelnemers waren toen al zware gevechten tegen de slaap te zien geweest. Minder geslaagd was ook de prijs uitreiking. Door het vroege tijdstip (zondag 10 00 uur) gaven maar wei nig mensen acte-de-presénce. Bo vendien was er weinig aan gedaan om de ceremonie enige sfeer te ge ven. De Krim Erg genoeglijk was wel de thuisreis. De „Ameland" van „Waddentravel" was ingehuurd voor vervoer, mede omdat het ruim van deze boot groot genoeg is om iedereen binnen te kun nen laten zitten. Als gevolg van het prachtige weer voelde niemand ech ter die behoefte. Door het lage water - en het daardoor benodigde laveren - duurde de reis naar Texel zo'n vijf uur, maar de meeste zonnebadende opvarenden hadden graag een nog langere reis gezien. Volgend jaar is Texel weer aan de beurt om het Waddentoernooi te or ganiseren. De datum is nog niet be kend Wel lijkt zeker dat het evene ment zich op en rond vakan tiecentrum De Krim zal afspelen. Voor het voetballen zou uitgeweken kun nen worden naar het veld van SVC bij het Eierlandsche Huis Met het con centreren van alle wedstrijden op één punt, wordt gehoopt de gezelligheid te bevorderen Op Terschelling, waar werd gespeeld op tal van locaties in twee verschillende dorpen, was het „oeridee" van één gezamenlijk toer nooi soms ver te zoeken. De derde motocross van de MAB- club kende zondag een tumultueus verloop, vooral veroorzaakt door een val van Maarten Hoogen- bosch. Omdat de vrees bestond dat de 250 cc-rijder zwaar letsel had opgelopen, werd hij per ambu lance naar het Gemini vervoerd. Na onderzoek mocht hij echter 's avonds alweer naar huis, met „slechts" enkele gekneusde rib ben. Ook junior Bonne Klein Woolthuis maakte een lelijke smakker. Hij moest een been op vier plaatsen laten hechten. Ondertussen had een bonds- bestuurder van de KNMV zich de hoon van de Texelse crossers op de hals gehaald. De man was al weinig populair omdat de bond vorig jaar het 50-jarig bestaan van de MAB-club was vergeten. Nu kwam hij deze fout goed maken met een officiële onder scheiding, maar - of er niets was voor gevallen - meldde de bobo dat Hoogenbosch één van de toprijders is die Texel heeft voortgebracht. Hij had zich de hele middag in de kan tine opgehouden en was kennelijk met op de hoogte van Hoogenbosch' ongeluk De val - veroorzaakt door een ver keerde afstelling van de vering - zorgde voor méér commotie. De tweede manche, die op dat moment acht minuten aan de gang was. werd tijdelijk stopgezet Nadat de rust was weergekeerd, besloot de wedstrijd leiding tot hervatting. Maar waar veel rijders meenden dat er een voile manche van achttien minuten op het programma stond, werd de voorste rijder na slechts tien minuten afgevlagd Waarna de crossers die nét in opmars waren zich uiteraard hevig beklaagden Geen kus Voor het overige was er op de snelle baan veel mooie strijd te aanschou wen. Bij de 60 cc-rijders (de jeugd tot 10 jaar) werd de show gestolen door de 9-jarige Lotte Bakker, het enige vrouwelijke lid van de motocrossers van de MAB Nadat zij verrassend derde was geworden, weigerde ze clubvoorzitter Henri van Maldegem de kus waarom hij vroeg. De race Veertien judoka's van budo- vereniging Shima hebben in Den Helder deelgenomen aan een groot jeugdtoernooi. De Texelaars kwa men niet met lege handen thuis. Thijs Keyser wist in zijn poule zelfs de eerste prijs in de wacht te sle pen. Naast Shima en de organiserende vereniging Musashi namen clubs uit Hippolytushoef en Beverwijk deel aan het toernooi. De deelnemers werden zoveel mogelijk op gewicht ingedeeld. Hierdoor moesten ze soms tegen hoger gegradueerde tegenstanders op de mat komen. Vooral in de klasse waren de onderlinge verschillen wat dat betreft soms groot. Uitslagen Texelse deelnemers: Poule A Charlie van Beurden (4e plaats); B Pieter Jan werd gewonnen door Rodney Ver meer In de 80 cc (tot 15 jaar) keek de Texelse delegatie vertwijfeld op toen regiotopper Dave de Jong uit Den Helder zich voor deelname aan meldde. Vooral voor Arjan van Maldegem waren de druiven zuur üe locale favoriet kwam dit keer niet ver der dan de tweede plaats Drie Texelaars hervatten in de 125 cc (tot 18 jaar) hun eeuwige gevecht Willem Johan Bakker was ditmaal de snelste, de slimme Rob Schraag pakte de tweede plaats De derde ri vaal, Gerard Rikkenberg, moest in de eerste manche teveel geven om in de tweede nog een rol van betekenis te kunnen spelen Bij de senioren in de 125 cc was de suprematie van Noordhollander Simon Hoenson zo groot dat vooral de strijd om de tweede plaats interes sant was. Uiteindelijk was Egbert van der Werf goed voor het zilver, vóór gastrijder Gerben van Vilsteren en Otto Goénga In de 250 cc trok A-rijder Johan Kiste- maker aller aandacht met een mag nifieke crossmotor Toen hij de mon den van de concurrentie open zag vallen, verklaarde hij droog dat het de motor was waarmee zijn neef Gerard Jimmink de klassieker Parijs-Dakar had gereden Tijdens de race bleek dat stuurmanskunst nóg belangrijker is, want Kistemaker reikte niet hoger dan de derde plaats. Ronald Zijm liet wederom zien het Texels niveau ont groeid te zijn, Nico Bakker werd tweede. Bij de B-rijders in dezelfde klasse stond de strijd in het teken van de val van Maarten Hoogenbosch en de chaotische herstart Districtsmanager Johan van Breda - die deel uitmaakte van het bondsgezelschap - bewees dat niet alle bobo's alleen maar praat jesmakers zijn Tot verbazing van de Texelaars eindigde de gelegenheids- rijder vóór Henri van Maldegem als eerste Dankzij een overwinning van 1-0 op hun leeftijdgenoten van ZDH is het E1-team van De Koog voetbal kampioen geworden. Het kampioensteam De Koog El. Gehurkt vlnr. Boy Schuiling. Wouter Kuip. Jeroen Driehuis. Andries Kuip en Robert Zijm. StaandJonl Houwing. Johnny Hin. Peter Koorn Steven van Beek. Pim .Frank. Marles Brons en Gerard Witte. De 20-jarige Emile Keyser uit Den Burg voetbalt het komend seizoen bij 't Hoornse Veerhuys. Deze zaal voetbalclub komt uit in de ere divisie en speelt deze week in de finale van het Nederlands kam pioenschap. Keyser voetbalde vanaf zijn zevende jaar op Texel, zowel op het veld als in de zaal. Toen hij enige tijd geleden met veldvoetbal stopte, besloot hij alles in het werk te stellen om ho gerop te komen in het zaalvoetbal Dat voornemen kon wat makkelijker tot uitvoer worden gebracht sinds Keyser in Alkmaar studeerde Via zijn vroegere trainer Willem Oosterhof en een klasgenoot werd de HEAO-student in contact gebracht met de vereniging in Hoorn. Samen met twintig andere talenten mocht hij zich bewijzen tijdens een proef- training. Onder het motto laat maar zien wat je kunt werd anderhalf uur getraind. Eelman (2e). C Thijs Keyser (1e), Ruben Ver- kaart (3e), Mark Huisman (5e); O Peter Zijm (3e); E Robert Zijm (3e). Niels Hin (4e). F Mark Roeper (3e). G Roy Hin (6e). Timo Schaeter (6e). H Arie Ellen (4e), Simon Prins (5e). I. Jonas Leenhouts (4e) »0ko maar tegenwoordig in esland op hoog niveau haar W bedrijft. Keyser. Mark Roeper. Mark Huisman. (Foto Henneke Roeper) Vooral het hoge tempo maakte de oefening zwaar. Het zaalvoetbal op Texel was - zo merkte Keyser - geen goede basis om direct mee te kunnen met de top. Bijna alle jongens van 't Veerhuys spelen op het veld in de hoofdklasse. Met zaalvoetbal meege rekend trainen ze iedere dag. „Aan het eind van de training was de pijp dan ook helemaal leeg", vertelt Keyser Het bleef nog even spannend voor de Texelaar. De trainers waren welis waar gecharmeerd van zijn goede spel. een gebrek aan conditie zou nog roet in het eten kunnen gooien. Uiteindelijk werd Keyser toch een plaatsje in de selectie aangeboden Boven verwachting dat ik direct al bij een eredivisieclub terecht kan aldus Keyser De junioren van Texel'94 hebben afgelopen week in de zaalvoetbal bekercompetitie zaalvoetbal de fi nale gewonnen van Oosterend. Een achterstand van 2-0 werd, anderhalve minuut voor het einde van de wedstrijd, omgebogen naar een winst van 3-1. Deze wedstrijd was een afspiegeling van de competitie. Beide teams wa ren steeds aan elkaar gewaagd. Een bekerfinale tussen beide teams was een logisch gevolg van de voor rondes Texel kwam goed uit de start blokken en de eerste kansen waren voor het jongere team Toch was het Oosterend dat op voorsprong kwam De makkelijke schietende Bart van Dijk tilde Oosterend naar 1 -0 en even later zelfs naar 2-0, wat tevens de stand bij de wissel was. Texel kwam gelukkig op 2-1 toen Dimitri Verseput vanaf eigen helft de bal op de schoen kreeg. De bal dwarrelde over de ver raste Oosterend goalie heen Texel kwam gelijk door nog een goal van Dimitri Verseput, die een moment van verwarring, veroorzaakt door Milton Verseput, benutte Anderhalve mi nuut voor het einde van de wedstrijd maakte aanvoerder Marcel Verseput de winnende treffer, en mocht uit han den van Jan Willem Boon de beker ontvangen. ZDH sluit het succesvolle seizoen zaterdag af met het traditionele toer nooi, dat voor de tweede keer is om gedoopt in het Aannemersbedrijf P. Daalder B V.-toernooi Deelnemende teams zijn uit het gehele land afkom stig. Met de VV Zierikzee dingt voor het eerst een Zeeuws team mee naar de prijzen Clubs als Zaandijk en Gasselternijveen mogen inmiddels gerust tot de inboedel van het Hoorn der sportpark worden gerekend De wedstrijden beginnen om 10 00 uur. Rond 18.30 uur staat de finale op het programma. Vervolgens strijden de penaltyspecialisten van de ver schillende sponsors om de Ferry Zwanenburg-wisselbokaal. Na afloop is er een barbecue, gevolgd door een feestavond voor spelers en suppor ters. meiden komen met hun trainers begeleiders eind juni voor een imgsweek naar Texel. Ze verblij- l0P vakantiecentrum De Krim. De Wie heeft aangeboden voor de 'else liefhebbers een „trainings- 'b Ie verzorgen Tijdens dit spek man 17 .00 tot 19 30 uur, komen «pacten van de volleybalsport weid aan bod. Ter afsluiting ne- Ps speelsters een gedeelte van stenstof door met de volleybal en Tevoko en Smash, si deze demonstratie zal Bert koop. trainer-coach van de na- e damesploeg, vrijdag 27 of a928 juni een lezing verzor- "Innater De Kiekendief op De Jjee" b'i zijn visie op het thema SP,0"" Kbarten voor de clinic r '5'"' voor de lezing 7,50. t "^kaarten ƒ10,- zullen bin- verkrijgbaar zijn bij Sportshop iikoS'>0r,*la' <")ns Genoegen en Op speelweide „Het vierkante stuk" aan de Ploegelanderweg houdt volleybalvereniging Tevoko zaterdag en zondag voor de 27ste achtereenvolgende maal het jaar lijkse buitentoernooi. Het terrein is wederom volgeboekt. Dat betekent dat liefst 136 volleybalploegen uit het hele land gaan strijden om de wisselbeker. De teams zijn ver deeld over vijf klassen, van derde devisie tot derde klasse. Er wordt op 17 velden gespeeld Niet alleen voor Tevoko, maar ook voor een groeiend aantal deelnemers is het toernooi een traditie geworden. Steeds meer teams die in de reguliere competitie niet meer samen spelen, komen speciaal voor het toernooi weer bij elkaar Met partners en kin deren maken zij er een gezellig week endje Texel van. Tevoko speelt daarop in door steeds meer aandacht te schenken aan het „rand- gebeuren" Met een springkussen, klimwand, kratklimmen en een clown om de kinderen te schminken, hoeft niemand zich te vervelen Ook voor levende muziek is gezorgd. Zaterdag kan iedereen op het terras van de koek en zopie genieten van de Small Buzz. Zondag, tijdens het roemruchte Happy Hour van barman Koos, wordt de muziek verzorgd door Jaap Dros en Marije Schoo. Het toernooi begint zowel zaterdag en zondag om tien uur. Zondag is omstreeks 16.00 uur de prijsuitreiking. In verband met het Tevoko-toernooi stelt Staatsbosbeheer zaterdag en zondag eenrichtingverkeer in op de Ploegelanderweg vanaf de Rozendijk tot aan de Monnikenweg Tevens wordt hier een tijdelijk parkeerverbod ingesteld Langs de zandwegen Dennenweg en Bosweg mag op deze dag worden geparkeerd

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7