Gevarieerd ballet van pupillen muziekschool RadioTexel Volle kerk genoot van gezamenlijk concert Agenda .TEXELSE^? couRANT Wat ik zeggen wou. Te veel eer! De Vakantiekrant EO-jongerendag Surfrace afgelast Mm M i m <f Danspresentatie Vrije School steunt Indiaanse school Vleermuisexcursie voor IVN-leden teso Galerie Tessel: veel keramiek DINSDAG 10 JUNI 1997 Bntvco riD lezen B'jjitn 'tncfaixufcUjXhcid >m dc re In de T C. van vri|dag j.l. staat een artikel over de tentoonstelling in de doopsgezinde kerk. Daarin worden stukken uit het archief van deze martelaarsgemeente getoond. Het is op zich erg fijn dat op deze manier aandacht wordt besteed aan de oudste protestante gemeente op ons eiland, die tussen 1534 en 1564 ne gen mensen door terechtstelling ver loor. Echter, voor wat hier wordt ge toond krijg ik eenzijdig alle eer toebedeeld Daarom stel ik er prijs op hier mee te delen dat ik er weliswaar veel aan gedaan heb, maar dat ik het nooit voor elkaar had gekregen zon der Wil Keyser, die van het begin af aan heeft meegewerkt aan de inventarislijst, en zonder de andere leden van de archiefcommissie die meegeholpen hebben zowel aan de inventarislijst als aan de tentoonstel ling, te weten Tine Vlas-v.d. Vlies, Albert en Gusta Kok, Fer Gielis en C.P Laan En overigens: we houden ons nog steeds aanbevolen voor al les wat met de doopsgezinde ge meente op Texel te maken heeft G. v.d. Kooi, Den Burg De Vakantiekrant verschijnt vanaf 20 juni weer iedere vrijdag. In dit gratis blad wordt een uitge breide agenda opgenomen van alle activiteiten die op het eiland plaatsvinden Evenementen en tips kunnen worden aangemeld bij Ruud Nooij via telefoon 31 50 34 of schriftelijk bij de balie van L en R, onder vermelding van ,,De Vakantiekrant" Vermeldingen moeten ruim een week van tevo ren worden doorgegeven, anders kunnen ze niet meer worden op genomen Er gaat een bus met Texelaars naar de EO-jongerendag die zaterdag in het Utrechtse stadion Galgenwaard wordt gehouden De bijeenkomst, die als thema heeft „Making the difference", begint om 10.00 uur. Voor aanmelding of inlichtingen kan worden gebeld naar Bart Eveleens, tel 31 88 13. De weergoden stelden zondag alles in het werk om het doorgaan van de wedstrijd van Windsurfclub Texel te verhinderen Neergutsende regen, windstilte en dreigend onweer waren de organisatie te machtig De race werd afgelast, maar de surfers hoe ven niet lang te wachten op de vol gende kans. Komende zondag staat Den Helder-De Cocksdorp-Den Hel der op het programma. Vorig jaar trok deze marathon liefst 120 deelnemers. Omdat de wedstrijd geldt als selectie voor de Texel Race en het NK marathonsurfen wordt ook ditmaal weer een groot startveld verwacht De race start om 11 45 uur bij „Lands End". In de krant van vrijdag volgen nadere bijzonderheden. h 4i Het ontbrak niet aan charme in de balletuitvoering. (Foto Harry de Graat) Zo n tachtig leerlingen van de Texelse muziek- en dansschool hebben een behoorlijk volle Burge meester De Koninghal zaterdaga vond een leuk en afwisselend bal let voorgeschoteld. Ondanks de broeierige atmosfeer had daardoor (vrijwel) niemand moeite de twee uur durende voorstelling uit te zit ten. Zondagmiddag werd nog maals opgetreden. Voor het eerst in de geschiedenis van de school waren de optredens van de muziek- en de dansafdeling uit elkaar getrokken. De musici gaven vorige week al een demonstratie van hun kunnen. Voor de scheiding was geko zen om het ballet ruim baan te geven. Zonder afbreuk te doen aan de capa citeiten van de Texelse instru mentalisten moet worden gesteld dat dansen met begeleiding van profes sionals (op band) soepeler gaat dan op de live-klanken van medeleerlin gen. De muziek was afkomstig van uiteen lopende grootheden als Tchaikovski, Mancmi (van,.the Pink Panter"). Paul Simon en housegroep Snap. De rest van de produktie was wèl vrij van vreemde „smetten" De choreografie van de hele voorstelling werd ontwor pen door docente Jolien Scholte. Van bijna de hele voorstelling, want voor eén stuk hadden de vijf jeugdige uitvoerenden zelf de danspassen uit gedacht. Dat resulteerde in een choreografie op muziek van de Spice Girls, een momenteel uiterst populair meidenkwintet uit Engeland. Wreed Het verhaal waaraan de dansen wer den opgehangen was eenvoudig maar functioneel. Hoofdpersoon is Elfje, die samen met de kikkers, de slakken en andere vriendjes in het bos woont. Op zekere dag vindt ze een grote oranje vrucht, een „zon- nevrucht". ledereen verdringt zich om het mirakel en met rietjes wordt er voorzichtig uit gedronken. Het genot vindt een wreed einde wanneer de vrucht wordt gestolen door een kraai. Gelukkig wordt de verdrietige Elfje getroost door een vink, die haar ver telt dat de zonnevrucht een sinaasap pel was, een vrucht die bij duizenden in de bomen hangt in het Zonneland. Op de rug van de vink vliegt Elfje tij dens de grote vogeltrek naar dit pa radijs. waar ze de heerlijkste avontu ren beleeft. Toch krijgt ze heimwee, waarna ze tenslotte met de vogels terug vliegt naar haar oude vriendjes. Het leuke van de balletuitvoering school zaterdag in de variatie Aan doenlijk en zeer vermakelijk waren de heel jonge kinderen. Boordevol en thousiasme stormden ze van tussen de coulissen het podium op. om ogenblikkelijk de zaal in te turen, op zoek naar papa of mama. Wanneer ze die - ondanks de in hun ogen schij nende spots - hadden gevonden, volgde steevast een uitgebreid zwaaien Op het moment dat de mu ziek begon, kostte het dan wel even tijd om te bedenken naar welke kant ze ook weer precies moesten huppe len.. Het optreden deed wel enigs- De jazzdansgroepen uit Oosterend en De Cocksdorp geven vrijdag om 20.15 uur een eindpresentatie in dorpshuis De Bijenkorf. Beide groe pen voeren dansen uit die de afgelo pen weken zijn ingestudeerd onder leiding van Klarina Combé, die ook de choreografie verzorgde. De voorstelling duurt ongeveer drie kwartier en de toegang is gratis. Wel is bij de uitgang een inzameling ter bestrijding van de kosten. De presen tatie is een afsluiting van een jazz- danscursus die in het seizoen werd gegeven De Oosterender deelne mers variëren in leeftijd van 7 tot 11 jaar, de Cocksdorpers zijn van 11 tot 18 jaar. Omdat de groepen te klein zijn voor aparte uitvoeringen werd voor een gezamenlijk optreden in Oosterend gekozen. 106.1 FM en 98.5 kabel tel: 0222- 312199 fax 0222 - 313430 Maandag 18.00-19.00 SYMPHONICA klassieke verzoekplaten 19.00-20.00 HAKKEPRAKKE Dinsdag 18.00-18 15 BONTE DINSDAGAVOND verzoekplaten voor ouderen 2e dinsdag van de maand rechtstreeks en integraal 19.00-19.30 RADIO TEXEL AKTUEEL 19.30-23.00 RAADSVERGADERING vanuit het Gemeentehuis Woensdag 18.00-18 15 RADIO TEXEL AKTUEEL nieuws uit kerk en religie 18.15-19 45 ONDER DE TOREN geestelijk programma 19.45-20.00 GELEZEN VERHALEN met 1 x per maand westfries Donderdag 18.00-19.00 COUNTRY TIME muziek 19.00-20.00 RADIO TEXEL AKTUEEL met Texels nieuws 20.00-22.00 AFTER EIGHT Vrijdag 18.00-19.00 RADIO TEXEL AKTUEEL met Texels nieuws 19.00-21 00 SHOPPING Zaterdag 08.00-10.00 GOEDEMORGEN TEXEL muziekprogramma 10.00-12.00 BEDRIJVEN VOOR BEDRIJVEN met de vacaturebank 12.00-14.00 GOEDEMIDDAG TEXEL muziekprogramma 14.00-16.00 JASPER 16.00-18.00 ZATERDAGMIDDAGGEBEURTENIS 18.00-20.00 AFTER PARTY 20.00-21.00 ILLEGAL 21.00-23.00 CRAP 1e zaterdag van de maand 20.30-24.00 1001 VRAGENSPEL familiequiz Zondag 09.00-10.00 10.00-11.00 11.00-12.00 12.00-13.00 13.00-14.00 14.00-16 00 16.00-18.00 18.00-19.00 19.00-21.00 21.00-22.00 Indiaan John Around Him kon vrij dag z'n geluk niet op. Bij zijn be zoek aan de Vrije School aan de Gasthuisstraat overhandigde leer lingen hem een envelop met f2.000,-. geld dat ze verdiend had den op de druk bezochte meimarkt. Een lezing 's avonds leverde hem nog eens f420.- op. Het geld is bestemd voor een school project voor Sioux-kmderen in het Amerikaanse Zuid-Dakota, waan/oor de rondreizende indiaan zich inspant( Bijzonder aan de Indiaanse onder wijsmethode is dat er geen boek aan te pas komt. Volgens een oude indianentraditie krijgen de kinderen uitsluitend mondeling les. Het geld voor de school is hard nodig, want de Amerikaanse overheid verstrekt geen subsidie voor deze bijzondere vorm van onderwijs. Ruim veertig bezoekers raakten vrijdagavond onder de indruk van dramatische belevenissen, waarover de Amerikaanse bezoeker vertelde en zong. zins denken aan de geestdriftige duels tussen de jongste voetbaljeugd Erotisch Een enorm contrast vormden de oudere meiden. Geconcentreerd en ongenaakbaar brachten ze hun dan sen op de planken. Sommige 16- en 17-jarigen liet zien over het nodige talent te beschikken. Er waren er zelfs die erin slaagden hun dansen een bijna erotische lading mee te geven. Dat dat werd (h)erkend bleek ook uit het opgewonden gefluit van hun (mannelijke) leeftijdgenoten onder het publiek Aardig was de grote fi nale, waarin alle grote en kleine dan sers samen het podium betraden Het is gevaarlijk om uit een lijst van zoveel dansers namen te noemen. Toch moeten een paar uitzonderin gen worden gemaakt. Ster van de avond was Imme Wassink, die de rol van Elfje vertolkte. De VWO- eindexamenkandidate danste tijdens vrijwel elk onderdeel mee Ze deed dat met een sierlijkheid die bijna van zelfsprekend oogde. De enige kritiek betreft haar gezichtsuitrukking. Die was wat zorgelijk. Maar dat valt ie mand die niet alleen haar eigen ver richtingen maar ook die van een grote groep jeugdige spring-in-het-velds in de gaten moet houden nauwelijks kwalijk te nemen. Lof ook voor Pieter-Jan en Doran, de twee jonge helden die de eer van het mannelijk geslacht verdedigden. Eer bied paste tenslotte de prestatie van Rina Rood, die als enige van de groep volwassenen zich niet liet ken nen en „gewoon" meedanste tussen de tienermeiden. Overduidelijk was de toewijding waar mee de uitvoering was voorbereid. Zo was door een zeventiental vrijwilligers al sinds vorig najaar wekelijks een avond gewerkt aan de aankleding. Met resultaat, want de kostuums van (onder meer) de sneeuwvlokken, de dennenappelvrouwtjes en de kraaien mochten er wezen Het decor was een stuk soberder, maar kreeg dankzij de belichting (ver zorgd door Mare Roeper en Jeroen Haak) een passende, dromerige uit straling. Wie het optreden heeft gemist of nogmaals wil beleven, kan een registratie op videoband be stellen bij Simon Smit, Weverstraat 73. Den Burg De komende twee weken kost de band ƒ39,95, daarna ƒ59.95. Joop Rommets Het IVN-Texel houdt vrijdag een vleermuisexcursie voor leden en voor mensen van de Vogelwerkgroep. Onder leiding van Jan Boshamer wordt met de fiets een speurtocht ondernomen, ondermeer om uit te vinden of in Den Hoorn een vleer muiskolonie zit. Verzamelpunt is het witte kerkje van Den Hoorn om 20.15 uur. Meer inlichtingen via 31 50 96. KLASSIEK OP ZONDAG klassieke muziek KERKDIENST steeds uit een andere kerk op Texel VLASWIEK muziek en poëzie NATUURWIJZER aktualiteiten over de Texelse natuur NIEUWTJES EN ACHTERGRONDEN GOUD VAN NAUD met het eerste uur nederlandstalig SPORTLOKAAL met sportuitslagen en interviews TIME TRAVELING WEEKEND NIGHTCLUB oude jazz Doordeweek overdag het programma van Radio Noordholland Elke avond na RadioTexel het programma van Radio 1 Jonh Around Him neemt de envelop met geld In ontvangst. vÜ'-ïj' Dinsdag 10 juni Tot en met donderdag worden bij paal 17 Formula 18-wedstrijden voor catamarans gehouden De eerste wedstrijd start om 13.30 uur. De Muziek- en Dansschool houdt om 19.15 uur een extra voorspeel uur voor vioolleerlingen. De gemeenteraad vergadert om 19.30 uur in hef raadhuis. Directe uitzending door Radio Texel. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „All Stars" Woensdag 11 juni Vandaag zijn voor de kust bij paal 17 de hele dag zeilwedstrijden voor de Formula 18-klasse. Infospreekuur voor jongeren over vakantiewerk in Time Out van 17.00 tot 20.00 uur. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.30 uur de Taptoe Texel 1997. Bij slecht weer wordt het evenement verzet naar don derdag 12 juni. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „All Stars" Van 18.30 tot 20.30 uur wordt een wadexcursie gehouden bij De Cocksdorp, inlichtingen via EcoMare. Donderdag 12 juni Vanochtend worden de laatste Formula 18-wedstrijden gezeild bij paal 17. 's Middags maken deelne mers van de Ronde een toertocht naar De Hors. 's Avonds is er in de grote tent op het strand een feest avond met o.a. een modeshow en een optreden van zanger Gerard Joling. Historische route en kerkentocht o.l.v. een gids. Start om 14.00 uur bij „De Schuilhut" achter de NH kerk in De Koog. Deelname gratis, met-autobezitters kunnen meestal meerijden. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „All Stars" en om 21 30 uur „Donnie Brasco." Vrijdag 13 juni Waterschap Hollands Kroon houdt om 9.45 uur in het gemeentehuis van Den Helder de openbare ver gadering van hoofdingelanden Op de agenda staan onder andere de vaststelling van het waterbeheers plan en de nota particuliere bemalingen en slootdempingen Feestelijke opening van de 9-holes golfbaan „De Texelse" bij Vakantiecentrum De Krim. Om 20.00 uur geeft het Regenboogkoor een concert in de NH kerk van Den Burg. Afwisse lend programma met koor- en solo zang. In het toeristisch programma „Ver rassend Nederland" van de Tros- televisie komen Texel. Vlieland en Terschelling uitgebreid aan bod. Nederland 2; 20.20 uur. In Cinema Texel draait om 19.00 uur All Stars en om 21.30 uur Donnie Brasco. Om 20.15 uur begint in dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend een jazzdanspresentatie van groepen uit De Cocksdorp en Oosterend Toegang gratis, bij de uitgang wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Zaterdag 14 juni Ronde om Texel. Het startsein voor de twintigste editie van de grootste catamaranrace ter wereld klinkt om 12.00 uur Tijdens de briefing om 10.00 uur liggen alle boten opgetuigd op het strand paal 17. 's Avonds is in de gr* tent op het strand de prijsuitreiidrr In Cinema Texel draait om 191 uur „All Stars" en om 21 3olt| „Donnie Brasco." Om 7.00 uur start bij de veeit^ de sponsorfietstocht van Amnen International Einddoel is hoofdkantoor in Amsterdam. Halfuursdienst Teso maakte afvaarten op donderdag 12 jgj van 9 35 tot en met 16 05uur;vj dag 13 juni van 6.35 tot enne 20,05 uur, zaterdag 14 juni va 9.35 tot 16.05 uur en zondag juni van 9 35 tot en met 16.05uj Gevaarlijke stoffen. De afvaar,» op vrijdag 13 juni van 10.05 uk van Den Helder en van 13 35uj van Texel zijn uitsluitend bi voor het vervoer van gevaar!) stoffen. Wachttijden. Op vrijdag 13 ju wordt in Den Helder tussen 11.| en 16.00 uur een wachttijd vans half uur verwacht. Op zondag: juni wordt op Texel tussen 11| en 19.00 uur een wachttijd vb wacht van een uur. Hoogwater te OudeschiU Di. 10 Wo. 11 Do. 12 Vr. 13 Za. 14 Zo. 15 Ma. 16 Di. 17 12.14 en 0.2G 12.55 en 00.40 13.36i 1.20 en 14.10a 1.57 en 15.05 3.10 en 15.57i 4.55 en 17.14i 5.55 en 18.25g, Aan het strand is het ongeveer een w eerder hoogwater De zon komt 10jut op om 5.18 uuren gaat onder om 213 uur. 13 juni eerste kwartier, 14jw doodtij. Soli Deo Gloria en Excelsior, gezamenlijk optredend onder leiding van Dyo Wassink. Een muziekuitvoering door meer dan één plaatselijk gezelschap heeft onmiskenbaar voordelen. Het afwisselend karakter is gega randeerd en de belangstelling is altijd groot omdat elk gezelschap kan rekenen op een bepaalde aan hang. Het grootste voordeel is ech ter dat koren en orkesten mensen bereiken die anders misschien niet gekomen zouden zijn. Ze komen voor het een maar horen ook het ander. Zaterdag bleek dat weer eens bij het voorjaarsconcert dat in de Hervormde kerk van Den Burg werd gegeven door het muziekkorps Excelsior onder leiding van Betty Bakker, het ge mengd koor Soli Deo Gloria onder leiding van Dyo Wassink en het vo caal ensemble a'Capabel onder lei ding van Jan Beijert. Veel mensen die in de eerste plaats voor Excelsior of Soli Deo Gloria waren gekomen, maakten daardoor automatisch ken nis met a'Capabel. Het zal geen te leurstelling zijn geweest. Het koortje was goed op dreef, hoewel de pres taties nog beter beoordeeld hadden kunnen worden in een minder gal mende omgeving. Net als de Saints waarover zij op dat moment zongen, marcheerden de koorleden de kerk in. Waarop zeven close harmony- en barbershop- liederen werden vertolkt. Het leeuwendeel van het programma was echter in handen van de Chris telijke Muziekvereniging Excelsior en het koor Soli Deo Gloria. Beide forma ties maakten geen geheim van hun identiteit. Naast het geestelijker echter ook ander mooi werk tet« teren, waaronder het bekende0: cry for me Argentina. Machtig was het gezamenlijk <d den van fanfare en koor mei TheE dus Song en De Dag door Uweft Ontvangen. In Galerie Tessel in de Kogerstraat is lot half juli een nieuwe expositie Ie bezichtigen. Er is opvallend veel keramiek. Jos Vulto maakt polten. dozen en andere gebruiksvoorwer pen op de draaischijf, waarna hij prachtige zoutglazuren aanbrengt. De strakke vazen en schalen van Johan Broekema zijn op traditie ge stoeld. Mens en dier vormt' inspiratiebron voor Greel/e de f Ze maakt herkenbare tr: sculpturen. Het echtpaar Hannie en Poelmeyer maakt zeer versd werk. Hannie maakt voorat rt> waarbij ze als het ware schilden* klei en glazuur. Haar man Leon olieverfschilderijen en gouachts enige overeenkomst tussen «P hun inspiratiebron: landschapf? dan met name Hollandse. Gewest. Het college ziet voor het gewest Kop van Noordholland-Noord geen zinvolle eigen plaats meerweg- gelegd. B en w zien meer in één groot samenwerkingsverband in de noord- kop van de provincie.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2