tedio Texel volgt tonde op de voet Percentage geslaagden VWO op 100 procent Best een beetje trots" Geen tien platen achter elkaar draaien TEXELSE COURANT Zevende plaats Dirk en Ed Pool Rondje op tv Wie de jeugd heeft, heeft een toekomst Menwedstrijd Bram en Monica zitten met de brokken Surfmarathon over het wad Drama en muziek op Groeneplaats Eilandcompetitie tennis - a i (immend loopt de schoolleiding an OSG De Hogeberg rond. De ocenten hebben alle reden om ots te zijn. De percentages ge- laagden zijn meestal boven het indelijk gemiddelde, maar dit jaar helemaal een uitschieter: alle WO-leerlingen haalden hun di- loma. Bij mijn welen is het de eerste keer al dit gebeurt", vertelt conrector erben van der Feen. Hij heeft nog ■en resultaten van andere scholen jien, dus een vergelijking maken nog moeilijk. „Ach, wat kan ik zeg- m,we zijn een goede school. Ook andere percentages zijn goed." Havo scoorde 89 procent, maar il kan nog sterk verbeteren als de therexamenkandidaten alsnog vol- lendes behalen. De Mavoklanten Kien het goed: 93 procent. Maar jkbgzonder is het percentage VBO- islaagden. 98 procent Van der een. „Hoe het komt? Ik kan het met (eggen. Twee jaar geleden zaten e nog onder de negentig en toen ibben we ook gezocht naar een (klaring." Hij geeft aan dat het ni- au van examens er soms mee te taken kan hebben „Maar dit jaar De geluiden waren erg verschil- nd. Mij persoonlijk leek het goed te ien, maar van leerlingen hoorden e wel dat het lastig was. Dat blijkt pk wel, want bij enkele vakken mo- mpunten worden bijgeteld. Dat was eg jaar met wiskunde A. Was bij is niet eens nodig trouwens, want e leerlingen met dat vak hadden engoed al hoge cijfers." (herexamens zijn dinsdag. De geslaagden zijn. VBO - Bouwtechniek Martin Dirksen Den Hoorn, Robert Eelman Den Burg, Joost van Heerwaarden Den Burg, Erik Hooijschuur De Cocksdorp, Arno van Schaik Den Burg, Hedwich Terpstra De Cocksdorp, Martijn-Jan Veeger Den Burg, Thijs de Vreede De Cocksdorp VBO - Mechanische techniek Erik Bakker De Koog, Norbert Bak ker Den Burg, Robert Bakker De Koog. Martijn Barendregt De Cocksdorp, Kees Brouwer Den Burg, Martin Daalder Oosterend, Wilco Drijver Den Burg, Johan Duinker Oosterend, Alexander Hillen Den Burg, Robert Huisman Den Burg, Ralf Keijser De Koog, Jasper Keizer Den Burg, Bert Langius Oudeschild, Antoine van Nuland Oudeschild, Mario Staal Den Burg, Ramon van der Star Den Burg, Richard van der Vis Oosterend, Chris de Vries Den Burg, Michiel de Vries Oudeschild, Lucas Witte Den Burg, Sebastiaan Zegers Den Burg, Ernst Zijm Den Burg. VBO - Verkoop: Mariska Betsema Oosterend, Rinus van Boven Den Burg, Robert Buijsman Den Burg, Lindert van der Burgh Den Hoorn, Melanie Eelman Den Burg, Willemijne Keijzer Oude schild, Marcel Kuipers Den Burg, Cees-Jan Laan Oosterend, Erwin Oetelmans Den Burg, Paul Ooster haven Oosterend, Finjella van der Veen De Cocksdorp, Sjoerd de Vries Oudeschild, Paul Witte Oosterend,. VBO - Verzorging: Komal Bakker Oosterend, Jannie Blonk Den Burg, Daisy Daalder Oosterend, Natalia Daalder Den Burg. Chiel Dreesens De Cocksdorp, llonka Gmelich Den Burg, Miranda Hin De Waal, Geertje Hovinga De Koog, Merlin Huisman De Koog, Sanne Huizinga Oosterend, Tabitha den IJzerman Den Burg, Dusanka de Jong De Cocksdorp, Karin Kievit Den Burg, Kim Kooger Den Burg, Maaike Krijnen Oudeschild, Wendy Lampers Den Burg, Damëlla van Leersum Den Hoorn, Annemieke Moor Den Burg, Anita Nieboer Oosterend, Gea de Ridder De Cocksdorp, Mirella de Ridder De Koog, Christa Schraag Den Burg, Laura Sipsma Den Burg, Daan van der Slikke Den Burg, Koen van der Spek Oostèrend, Wendy van der Star Oosterend, AnikaTijsen Ooster end, Sylvia Verhagen Den Burg, Marleen van der Werve Oudeschild, llonaWesterlaken Den Burg. VBO - Consumptief Dave Dijkstra De Koog, Maurice de Groot De Koog, Greetje Haak Oosterend, Marleen Hoogenbosch Den Burg, Cora Jongejan Den Burg, Hessel Kampstra Oosterend, Anmka Kooger Oosterend, Michelle Kuiper Den Burg, Rik Stevens Den Burg. Evelien Veeger Den Burg, Erik Witte De Koog, Laura Witte Den Burg, Josien Wolf Oosterend, Rutger Zoetelief Den Burg, Edwin Zwaneveld Den Burg Verklaring Consumptief Ding Xuan Cai De Koog. MAVO: Carolien Bakker De Koog, Patrick Bakker Den Burg, Wouter Bakker Den Burg, Yvonne van Beek De Cocksdorp, Karin Blom Den Burg, Dorien Boer Oosterend, Blaithin Bongers De Koog. Astrid van den Boogaardt De Cocksdorp. Bennie Boonstra Den Burg, Liesbeth Breman Den Burg, Dave de Bruijn De Cocksdorp, Joost Drijver Oosterend, Esther Duinker De Koog, Barbara Elias Den Burg, Yolanda Ellen Den Burg, Ricardo de Graaf Den Burg, Maaike de Harde De Koog, Saskia van Heerwaarden DenBurg, Johan Hin Den Burg, Paul Hoedies De Cocksdorp, Michael Hoijtink Ooster end, Michel Jongedijk Oudeschild, Marieke Kaan Oudeschild, Maarten Kalusche Den Burg, Ronny Keijzer Den Burg, Dorien Kikkert De Koog Fia Kooiman Den Burg, Ben Kop Den Burg, Dirk Leegwater Oosterend, Lisanne de Leeuw Den Hoorn, Auke Lups De Waal, Jacob Mechielsen Oosterend, Kees Mets De Koog, Rowena Mosk DenBurg, Sjoerd Oosterhof Den Burg, Ingrid de Porto Den Burg, Lisette Prins De Cocksdorp, Marloes van der Sar De Cocksdorp, Wim de Smidt Ooster end, Marc van de Snepscheut Den Burg, Esther Spoelstra Oudeschild. Tineke Timmer Oosterend, Bianca van der Velden De Waal, llona van der Vis Oosterend, Suzanne de Vries Oudeschild, Miranda Wessels Den Burg, Björn Witkamp De Koog, Anneke Witte Den Burg, Ivo Witte De Waal, Lennart Witte Oudeschild, Marijn Witte Den Burg, MarlonWitte Den Burg, Wendy Witte Oosterend, Tom Wolkers Den Burg, Eline Zijm Den Burg, Kasper Zijm DenBurg, Jetteke Zoetelief De Koog VRIJDAG 13 JUNI 1997 Hp Schouwstra (links) en Willem van Leersum: ...heel alert zijn... (Foto Frans Hopman) tl bezoekers van de Ronde om 'tl stemmen morgen weer af op FM 106.1Wie benieuwd is waar koploper zich bevindt, hoe de telse deelnemers in de race lig gen wat het commentaar is van terste uitvaller, blijft via Radio 'tl helemaal op de hoogte. De fiomedewerkers zijn zich be- blyan hun rol en steken daarom tl tijd in de voorbereiding. „Wij hneen goed produkt leveren, 'moet ook wel, want de organi st wordt steeds professione- aldus regisseur en regelaar "om van Leersum. mtn met razende reporter Joop louwstra is Van Leersum deze tkelke avond op het strand te vin- 1 Tussen zes en zeven uur bren- 'ze flitsen. Zo kunnen de Texelse ■leraars alvast sfeerproeven en de 'Wakers warmdraaien. mannen zijn in hun sas met de "leiten die de Ronde-organisatie "tal ter beschikking heeft gesteld, afhebben we vorig jaar afgedwon- 1 s'elt Schouwstra. Het orgam- 'tnd comité was toen niet zo te ,eken over de uitzending van het 'ervoor. Die klonk te amateuris- Fr vielen vrijwilligers af en de tn werden opgevuld met en- Waste doch onervaren jongeren. °n9 jaar hebben we andere en !,e alspraken gemaakt. Als de anjsalie een goede reportage 'hebben, moesten ze ook maar S®n dat wij op de eerste rang zou- t'lten. Zo kregen we voor het een verslaggever in de boot bij °Pgroep. Dan kun je natuurlijk •actueler zijn dan dat je alleen -n aan de kant hebt staan." Jd'lmaal wordt van de strijd aan ',ee'een.ooggetuigeverslag ver zorgd. Aan boord van een speedboot bevindt zich Hans van der Bergh, die woont onder de rook van Rotterdam maar op Texel bekendheid geniet als surf-official. „Hij meldde zich in '96 spontaan aan. Gevolg van goede contacten tijdens het EK surfen bij het Krimslag. Ditmaal vroeg hij weer of we een mannetje konden gebruiken." Ook presentatoren die bekend zijn van Texelse sportevenementen, ver lenen hun medewerking, o.a. Albert Hoven, Gert Pansier en Jan Driehuis zijn van de partij. Daarnaast is een kern van Radio Texel-medewerkers in touw als verslaggever of technicus. Van Leersums echtgenote Lia zorgt voor versterking van de inwendige mens. „Vroeger heb ik wel eens een hele dag vastgezeten op de pierenspit- machine, de 'Are Nicola', van Duinker", vertelt Schouwstra. „Ik zat daar als verslaggever, maar de bo ten kwamen in een uur tijd langs. Bij de familie Duinker had ik het goed, maar ik verbeet me omdat ik wist dat de radio elders hard medewerking nodig had." Radio Texel pakt het nu anders aan. Gezorgd wordt dat de medewerkers zich kunnen verplaatsen en even tueel op meer plaatsen inzetbaar zijn. Naast Van den Bergh vaart ook Nicky Ran met een boot mee. Tussen de IJzeren Kaap en 't Horntje houdt hij de Texelse zeilers in de gaten. Ver der wordt verslag gedaan vanaf de vuurtoren, Oudeschild, 't Horntje en Paal 9. En natuurlijk bij de start en finish bij Paal 17. De radio beschikt daar over een studio in de hut van de badmeesters. „Zo hebben we letter lijk en figuurlijk overzicht. Vroeger stonden we wel eens achter de grote tent. Dan had de technicus geen oog contact met de verslaggevers op het strand", aldus Van Leersum. Voor een „dobberrondje", bij weinig wind, heeft Radio Texel geen vast scenario. „Kwestie van improvisatie. Vorig jaar was er een snelle ronde, toen moesten we het in 2 uur 37 doen. Maar we hebben ook wel eens gehad dat we zowat de hele dag moesten vullen. Je kunt nu eenmaal geen tien platen achter elkaar draaien, je moet. blijven zorgen voor informatie." Studiopresentator Hoven beschikt over veel achtergrond-gegevens van de zeilers. Bij een langzame ronde wordt daarvan meer gebruik ge maakt. Ook is dan meer tijd voor de randactiviteiten, die in en rond de feesttent op het strand plaatsvinden „We nemen in elk geval geen inter views tevoren op, die we eventueel in de uitzending kunnen gebruiken Alles gaat live." Morgen begint de uitzending om 9.00 uur. In het eerste uur worden de re porters voorgesteld en het laatste nieuws gemeld. Vanaf 10.00 uur, na de briefing, volgen impressies vanaf het strand en worden praatjes ge maakt met de weerman en de politie (met het oog op de verkeersdrukte). Het wedstrijdverslag is (ook via 98 5 op de kabel) te horen vanaf 12.00 uur Bij de finish rennen twee reporters langs de waterlijn om binnenko mende zeilers op te vangen Zij rich ten zich op de winnaars en Texelaars. Door het finishschip worden de zeilnummers aan de radio doorgege ven. Schouwstra: „Je moet dan heel alert zijn. Tuurlijk mis je er wel eens één. Maar over het algemeen weten we ze wel aardig te vinden, hé Wil- Iem7" HAVO: Gaby van Aperlo Oudeschild, Simon van Arkel Oosterend, Josine Bakker Den Burg, Janneke Beers Den Burg. Kim Boeijen Den Burg, Benno de Boer Den Burg, Thijs de Boer Oude schild, Joost Bol Den Burg, Marga Boon Den Hoorn, Liane de la Chambre De Cocksdorp, Jan Dan- kers Den Burg, Maartje Dros Ooster end, Maartje Duin Den Burg, Jurriaan Eissen Den Burg, Estela Gonzalez Den Burg, Patrick van der Gracht Den Burg, Ron Grisnich Den Burg, Ivo Huizinga Den Burg, Jeroen Huizinga Oosterend, Brenda Keijzer Den Burg, Jaap Knipscheer Den Burg, Petra Kooiman De Waal. Liesbeth Kop Den Burg, Diana Kuip De Waal, Pieter List De Koog, Femke Mulder Oosterend, Jeroen Mulder De Koog, Eline Catamaranzeilers Dirk en Ed Pool hebben tijdens de Formule 18 wed strijden, die deze week voor de kust van paal 17 werden gehouden, be slag gelegd op de zevende plaats. In een veld van 24 boten klasseerden zij zich met hun „Taipan"-boot tijdens alle zeven manches bij de eerste tien. Een vierde plaats was het beste re sultaat. De races, die open stonden voor cats van verschillend type, kre gen het Nederlandse duo Krijthe/Smit als winnaar- Buiten de wedstrijd verliep het min der voorspoedig voor vader en zoon Pool. Bij het maken van spectaculaire beelden voor een cameraploeg van SBS 6 brak de mast. Wellicht is het incident te zien in de tv-reportage op zondagavond De Ronde om Texel is uitgebreid te zien op televisie. SBS 6, RTL 5 en Studio Sport geven er landelijk bekendheid aan, terwijl TV Texel in de uitzending van zondag beelden laat zien. De impressie van TV Texel wordt getoond in het tweewekelijks pro gramma, dat begint om 11.00 uur en wordt herhaald om 14,00, 17 00 en 21.00 uur. Andere onderwerpen zijn het jubileum van de zweefvliegclub, het examenfeest van de OSG en de avondvierdaagse. Studio Sport doet verslag van de Ronde in de uitzending van zondag middag. 's Avonds om 18.00 uur volgt een samenvatting van een half uur op SBS 6 Deze produktie kwam tot stand in nauw overleg met de Ronde organisatie. die de uitzending heeft gefinancierd. De reportage van RTL 5 is maandagavond te zien in de ru briek Weer en Verkeer. De SBS-beel- den zijn aan andere satellietzenders aangeboden en gaan waarschijnlijk de hele wereld rond. mi Nitzsche Oosterend, Henk Pennings Den Burg, Jothan Purmer Ooster end, Wietske Schouten Oudeschild, Menno Siebinga Den Burg, Remco Steegstra Den Burg, Nelleke Stevens Den Burg, llona Toorenburg Den Burg, Felicity de Vries De Koog, Mariska Witte Den Burg. Eva Wortel De Koog. Tobias van der Zee Ooster end, Colette Zijerveld Oudeschild, Evelien Zijm Den Burg. VWO Harmke van Aken De Koog, Jantien van Aken De Koog, Wouter van Atteveldt De Koog, Ferre van Bom mel De Cocksdorp, Arnold van Brug gen Den Burg, Esther Buijs De Koog, Leon Commandeur Den Burg, Harm Elzmga De Waal, Jeen Everaarts Den Hoorn, Marieke Fonds Den Burg, Cynthia Hegeman Oudeschild, GerardHoedjes De Cocksdorp, Marike Janssen Den Burg, Sven Manse Oosterend, Kristianne Noord zij Den Burg, Wouter Purmer Ooster end. Coen Timmer Den Burg, Björn Verduijn Den Burg, Marianne Vla ming De Cocksdorp, Margo Weerdenburg De Koog, Petra Witte Den Burg. Omdat de oefen-menwedstrijd afge lopen zondag letterlijk in het water viel. volgt dit weekend een herkansing. Deelnemers kunnen zon dag om 14.00 uur bij manege Aken- burg starten vooreen oefenparcours Zij rijden een route met de mogelijk heid om hindernissen te nemen. Het betreft geen echte wedstrijd met bok- of hindermsrechters. Deelname is gratis. Wie interesse heeft dient zich vóór zondag te melden bij Finka van der Kraan, tel 32 75 16. Filipijnen. Dona Mondejar uit De Cocksdorp. die in Den Helder haar MEAO-diploma behaalde, is niet van Spaanse afkomst -zoals wij abusie velijk meldden- maar geboren en ge togen op de Filipijnen. In tegenstelling tot andere jaren begon het donderdagfeest in de tent bij paal 17 tam. Tot vlak voor het optreden was het nog akelig rustig. Een modeshow van Zeilmakerij Texel en het sportieve merk Gaastra, uitgevoerd door professionele dansers, bracht de stemming er al wat meer in. Maar pas toen Gerardwaar zijn die handjesJoling zelf het plankier betrad, werd het een feest. De Noordhollandse achtergrond van de zanger sloot naadloos aan bij het publiek. Zijn enthousiasme werkte aanstekelijk en gelukkig is zeilen geen sport waar stemgeluid bij nodig is, want Joling trakteerde de menigte op een arsenaal aan meezingers, die vrolijk werden meegebruld. Toch leek het erop of velen het feest dit jaar aan zich voorbij lieten gaan. Misschien een voorbode van een spannende strijd tijdens het rondje, dat morgen om 12.00 uur start. <Foto Tessa van Daalen) De Ronde om Texel is voor Bram Dijkshoorn en Monica Buiting uit Parnassia bij Bloemendaal al voorbij. Vanuit Den Helder opweg naar het strand bij Paal 17 leden ze gistermiddag schipbreuk In het zicht van het strand sloeg hun Supercat om met als gevolg een gebroken mast. gescheurd groot zeil en een kapotte romp. De boot ..Viking" die assisteert bij de zandsuppletie. verleende assis tentie. Ook de reddingboot Suzanna was gekomen, maar hoefde niets te doen. Wrak en op varenden werden naar Oude schild gebracht Op de foto Monica Buiting met de kapotte catamaran en meelevende Oudeschilders. (Folo Bert Koning) Nadat de veerboot van 11.35 uur zondag de haven van Den Helder heeft verlaten, klinkt het startsein voor de 16e surfmarathon Den Hel- der-De Cocksdorp vice versa. Een deel van de nationale top komt in actie in deze „klassieker" van circa 50 km over de Waddenzee. De tocht gaat eerst richting Oude schild, waar tussen een beton- ningsboei en het havenhoofd moet worden gevaren. Hierdoor is het ver loop voor het publiek aardig te vol gen. Daarna zetten de surfers koers naar de Vlakte van Kerken, waar ze een controleboot moeten ronden. De finish van de eerste manche is bij het surfstrandje van Dijkmanshuizen. Consumptiebonnen voor soep. lunch pakket en drinken liggen daar klaar. Nadat iedereen zich heeft gemeld en gelaafd, gaat de tweede manche van start De denkbeeldige finishlijn is getrokken bij „Lands End". De eer ste plankzeilers worden om circa 17.00 uur verwacht. Wellicht gaan toppers als Dick en Alexander Hoekstra of Stephan van den Burg als eerste over de meet. De marathon telt mee voor de selectie van het NK marathon surfen, dat op 20 september tijdens de Texel Race wordt gehouden. De eerste tien krij gen een startbewijs. De prijsuitreiking is zondag om 18.00 uur in „Lands End". Muziek- en theaterteams van het hospitaalschip Anastasis verzorgen morgen op de Groeneplaats in Den Burg een optreden. De varende ar tiesten zijn te zien van 12.00 tot 14.00 uur. Het schip ligt van 14 tot en met 29 juni in de haven van Den Helder. Dit weekend eindigt de tweede speel ronde van de eilandcompetitie tennis Uiterlijk 22 juni moeten alle wedstrij den zijn gespeeld. Nog met gespeelde wedstrijden (ook die door regen zijn afgelast) moeten worden ingehaald. Spelers dienen daarover zelf afspraken te maken. Alle uitslagen moeten vóór 24 juni worden doorgegeven aan de wedstrijdleiding via tel 316301 of fax 316333 (svp ook setstanden vermel den). Deuce 8.30 u. H. Witte-M. Land 8 30 u. H de Porto-H. Pastoor 8.30 u B v, Veen-O. Werkman 8.30 u. I. v Beek-R Siebinga 9 30 u. A. Westerlaken-R Verduyn 9.30 u N. Meyer-E. Dankers 19.00 u R Mulder-J. Zoetelief Heri Hodie 9 00 u M. Jansen-M. v.d. Wetering 10 00 u. H. Schraag-J. Beyert 10.00 u L. Mantel-T. v. Koppen 20.00 u. H Maas-W. Oosterhof Koogerslag 8.30 u. P, Brons-D. Bol 8.30 u A. Kamstra-P Witte 8.30 u. H. Mulder-M. v. Liere 10.00 u N Erwich-V. Koot (in de hal) Oosterend 9 00 u. H Pennmgs-R Saai 9,00 u P v Benthum-I. Rijpstra Uitslagen N. Meyer-O Werkman 0-2; M v Liere-I Rijpstra 0-2; N Meyer-T. v Koppen 1- 1, N Erwich-I v Beek 2-0; H Witte-M v.d. Wetenng 2-0; N Erwich-A. Kamstra 2-0; P Witte-R Siebinga 0-2, M v Liere-P v. Bent- hum 2-0, W Oostertiof-F Stolk 0-2, P Witte- V Koot 2-0, F. Stolk-H Maas 1-1, R vd. Bent- A. v d Velde 2-0

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5