Nieuwe „HID" bij finale suppletie biet stukken TEXELAARTJE i V F amilieberichten 072-512 22 22 TEXELSE coURANT xel gaat stemmen per computer irokkenmaker toch nog aangehouden irandweer heeft einig aan nieuwe ruck gemeente Strender rommelmarkt Drankrijders Volwassenen sluiten onderwijsjaar af Drugsavonden gaan niet door „Drijver betrekken bij Fonteinsnol" Julianafonds geeft ƒ8000,- voor de jeugd Info-avond voor ouders peuters Tekort onderhoud aan scholen bij rijk aankaarten Diefstallen Tent gestolen Vissers vangen bot Promotie voor Deuce-dames Jdet is waar wij zijn nu een echtpaar bedankt Oma 50 jaar! '"fexelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 i DINSDAG 17 JUNI 1997 je begroting waren we er nog sbreed tegen en na één de- stratie is iedereen om." Hoofd- ddend bekeek Gerard Weijers else Belang) vorige week zijn eraadsleden. Samen met het stemde hij tegen de aanschaf apparatuur voor elektronisch men, maar dat was dus niet nde om het tegen te hou- cht nog maar vier jaar. Met die kunnen we veel leuke dingen meende Kees Hin van het die sowieso problemen had met fschrijvingstermijn van tien jaar. et zelf hoe snel automatisering- aratuurveroudert." Volgens bur- ester Van Rappard gaat dat met oor deze machine. Computers deren omdat er steeds meer ordt verlangd. Deze wordt ech- r mets anders gebruikt en zal auwelijks slijten." Hij had begrip eventuele nostalgische gevoe- maar wees erop dat de machine kan voorkomen elektronisch stemmen heeft Is Belang verdeeld De meerder- van de partij ziet het wel zitten, voldoende voorlichting wordt ven. Maar dat wil het college Mensen mogen zich met in een hokje ineens tegenover een machine geplaatst zien", aldus rgemeester. Hans Roeper van vdA stelde voor om mensen in orpen te laten wennen door de czing van de dorpscommissies machine te laten verlopen. Eelman vroeg of met de ma- :5 A ook een tussenstand kan wor- jeproduceerd. ,,U zou zeker het Ie willen dat meteen op een bord hi e, 27-jarige automobilist uit irtAn die zaterdagavond van het id van Paal 17 kwam, vloog om iuur op de Pelikaanweg uit de it. Daarbij ramde hij twee ge- ilelijke GFT-containers die ir van hun betonnen voet- werden gerukt. Ook de auto liep flinke plaatschade op, kon nog rijden. De chauffeur door en meldde zich ook later lij politie. had echter zijn kenteken ge lid Een andere voorbijganger de politie met de mededeling enkele wrakstukken van de i)auto had gevonden die moge- iden helpen bij het vinden van ider. '"•olide signaleerde de gezochte Hyundai de volgende dag om uur, toen deze op het haven- in van 't Horntje stond te wach- «j de boot. De chauffeur, die er vrienden een feestelijk week- eTexel had opzitten, verklaarde ij het met nodig had gevonden :ich na de aanrijding te melden, ngervan uit dat vooral zijn eigen was beschadigd en dat het met ontainers wel meeviel. Hij kreeg :r toch een proces verbaal we- doorrijden na een aanrijding en de schade (ongeveer f300,-) de gemeente vergoeden. lens burgemeester W. van pard voegt de nieuwe vracht- nt en van gemeentewerken wei- toe aan het materieel van de ndweer. Verscheidene raadsle- hoopten dat de wagen, waarop hoogwerker kan worden ge- nteerd, bij branden en andere miteiten zou kunnen worden ttfzet. aad ging vorige week akkoord de aanschaf van een grote htwagen voor ƒ290.000,- De zal onder meer worden ingezet het vervoer van grote afval- ainers. gladheidsbestrijding en "zamelen en afvoeren van dood De hoogwerker wordt gebruikt si repareren van lichtmasten en tien van bomen. De huidige wa- voor deze werkzaamheden is schreven en aan vervanging toe. e zal per openbare inschrijving den verkocht ard Weijers (Texels Belang) had ee" commissievergadering ge- 14 '9d of de hoogwerker bruikbaar hjnbij rampen Tot zijn ergernis hi|van het college nog geen ant- "dgekregen, hoewel dat wel was jezegd. Wethouder Poster ant- "dde dat de wagen „zéér be rt inzetbaar was De burgemees ter nog een schepje bovenop: at ik luid en duidelijk stellen: voor *andweer vormt de wagen geen vulling d Vlaming (GroenLinks) vond adiscussie overbodig. „Vorig jaar den we voor weinig geld een •arwagen aanschaffen. Dat ging door, maar sindsdien wordt tel- s üevraagd of nieuw materieel "l brand inzetbaar is." verschijnt wat iemand stemt", plaagde Van Rappard, die uitlegde dat in de Kieswet is geregeld dat alleen de einduitslag bekend mag worden ge maakt. Volgens Eelman is de traditionele wijze van stemmen veel kostbaarder dan elektronisch Dat werd door wet houder Poster betwijfeld. Zijn opstel ling wekte verwarring, temeer daar hij na terechtwijzing door ambtenaren met kennis van zaken zijn woorden terugnam. In het Jeugdhuis aan de Oranjestraat in Oosterend wordt donderdag tussen 9 30 en 13.00 uur een rommelmarkt gehouden ten bate van de peuter speelzaal in De Bijenkorf. Er worden kinderkleding en speelgoed verkocht, er zijn spelletjes en gezichten worden geschminkt. Een 25-jarige automobilist uit Rotter dam bleek in de nacht van vrijdag op zaterdag teveel aan Bacchus te heb ben geofferd. Hij werd aangehouden op de Ruijslaan in De Koog en blies 410 ug/l. Dat is bijna tweemaal het toegestane gehalte De volgende nacht was op dezelfde plek een 29-jarige Amsterdammer het haasje. Hij scoorde maar liefst 660 ug/l, waardoor hij ter plekke zijn rijbewijs kon inleveren. „Leren kan ook leuk en gezellig zijn", is het thema van de avond waarmee deelnemers aan het volwassenen onderwijs het schooljaar vrijdag af sluiten. De geanimeerde certificaat avond, die om 18.00 uur start op het terrein van zwembad Molenkoog, wordt opgeluisterd met muziek. Er zijn drankjes en hapjes verkrijgbaar die zijn meegenomen door de cursis ten zelf. Doordat een deel van hen uit het buitenland komt, belooft het een gevarieerde avond te worden. Alle cursisten en introducés zijn welkom. Hoe kun je aan drugspreventie bij jongeren doen ais de ouders geen interesse tonen? Die vraag leeft bij de Jongerenwerksters die deze week de informatie-avonden van de Brijderstichting op donderdag 19 juni en dinsdag 24 juni moesten afzeg gen wegens minieme belangstelling. Ouders die toch nog met vragen over drugs en gebruik door kinderen rondlopen, kunnen iedere donder dag tussen 15.15 en 17.30 uur in d'Ouwe Ulo terecht bij Nora Steen Laat veel mensen meedenken over een nieuwe Fonteinsnol. Dat was de boodschap van het merendeel van de raad vorige week. Alleen de PvdA kan het weinig schelen of de nieuwe uit kijktoren een zelfde vorm krijgt als de oude. „Wij vinden alles best. Alleen met het idee van sponsoring door het bedrijfsleven zijn we met zo blij. Voor je het weet hangen er reclameborden aan", aldus Hans Roeper. Roeper. Erna Eelman (VVD) had, net als de andere raadsleden, een brief gehad van Jaap Kees Drijver, waaruit blijkt dat ze niet correct zijn ingelicht tijdens de commissievergadering over dit onderwerp. Het stond haar niet aan Op haar aandringen beloofde wet houder Poster dat Drijver met zal worden vergeten bij uitwerking van het definitieve plan. De suggestie van Peter Bakker (GroenLinks), die op nieuw voorstelde er een soort wed strijd van te maken, zou hij ook mee nemen. De raad stelt ƒ170.000,- beschikbaar voor de nieuwe toren. De Welzijnsstichting krijgt ƒ8000,- van het Julianafonds voor vakan tie-activiteiten voor Texelse kinde ren. Met dit geld kan de eigen bij drage voor deelname aan het bouwdorp laag worden gehouden en kan opnieuw de vorig jaar zo succesvolle „vakantiekaart" wor den uitgegeven. „We zijn er hartstikke blij mee", ver telt Bart Heijnen van de Welzijns stichting. Het initiatief met de vakantiekaart, waarmee Texelse jeugd voor weinig geld kennis kon maken met verschillende sporten, slokte vorig jaar een flink deel van het budget op. „Door deze subsidie kun nen we dit weer doen." De twee bouwdorpweken worden ook altijd goed bezocht. „We vragen een eigen bijdrage van 35,-. maar die dreigde verhoogd te moeten worden Dat hoeft nu met." Heijnen vermeldde in zijn aanvraag dat veel Texelse kin deren niet op vakantie kunnen om dat hun ouders in de toeristische sec tor werkzaam zijn. „Dat schijnt zwaarwegend te zijn geweest." Ir Van der Wlldt (tweede van rechts) met andere leden van de directie Noordholland en medewerkers van de Dienstkring Texel bli de suppletie op het Hoornder strand. HarIy M G,am De zandsuppleties waarmee de Texelse kust dit jaar op peil zijn ge bracht, verkeren in het laatste sta dium. Nadat eerder een stuk van 2,5 kilometer bij De Koog werd ver sterkt is aannemer D. Blankevoort uit Bloemendaal nu negen dagen bezig met een stuk van één kilome ter tussen paal 9 en 10 bij Den Hoorn. Daarbij wordt 340 000 m3 zand ver werkt dat door de zandzuiger wordt opgezogen op 12 kilometer uit de kust. De afgelopen week werd het Hoornderslag bereikt. Vooral omdat het strand nabij de „stort" (de plek waar het zand-water mengsel op het strand wordt gespoten) wegens drijfzandgevaar voor publiek is geslo ten, geeft dat wat overlast voor de strandbezoekers en de huurders van strandhuisjes Maardewerkplanning is zodanig dat het karwei is voltooid voordat de echte drukte begint. De badgasten beschikken dan over een breed en hoog strand met weinig ste nen en schelpen. Het nieuwe strand gaat ongeveer vijf jaar mee. Tegen die tijd zal een volgende suppletie nodig zijn, tenzij andere maatregelen worden genomen om de afslag van Ouders van peuters die informatie willen hebben over peuterklas 't Sterrekind op de Vrije Schooi zijn vrij dag om 20 00 uur welkom in het ge bouw aan de Gasthuisstraat De peuterjuffies zullen vertellen over de indeling van de peuterochtenden, het speelgoed en de spelvormen. Er kun nen vragen worden gesteld en kinde ren kunnen worden opgegeven voor na de zomervakantie. Ook kan een nader gesprek worden aangevraagd Wie telefonisch meer wil weten over de peuterklas of de avond kan bellen naar Luud Lemstra. tel. 31 00 85 de kust tegen te gaan. De gedachten gaan dan al gauw uit naar een dam van het type dat bij de vuurtoren is aangelegd Het resultaat daarvan overtreft de verwachtingen, al moeten de effecten op de lange termijn zich nog aftekenen. Tot dusver is zandsuppletie weliswaar met blijvend afdoende, maar wel de goedkoopste wijze om de kust vast te houden. Dinsdag was Ir C.D. van der Wildt op Texel. Hij is de nieuwe hoofd ingenieur-directeur van Rijkswater staat directie Noordholland en kwam zich met het hele directieteam op de hoogte stellen van de diverse werken die Rijkswaterstaat op Texel onder handen heeft of heeft gehad. Na een vergadering met Texelse RWS-men- sen in het kantoor in Den Burg be keek hij onder meer de Eierlandse dam, de stekelbaarsjespassage in de waddendijk en de oostelijke zeewering. Rotonde. Maak van het midden terrein van de Pontweg-rotonde een fleurige presentatie van bloembollen in het voorjaar. Deze suggestie deed raadslid Jaap Vlaming (GroenLinks) vorige week. Wethouder Poster vond het best, mits het weinig kost. De gemeente draait voortaan op voor de kosten van schoolge bouwen. Het rijk geeft jaarlijks een vergoeding, maar heeft wel een zogenaamde „efficiencykorting" doorgevoerd, waarover door de Texelse raad vorige week flink werd gemopperd. Unaniem vonden de raadsleden dat alle kanalen moeten worden gebruikt om het rijk duidelijk te maken hoe onrede lijk deze situatie is. Hoe het financiële plaatje er precies uit zal zien is nog niet duidelijk, om dat er nog een beschikking van het Een 52-jarige Duitse toeriste had haar fiets zaterdag op het erf van haar vakantieverblijf aan de Kaapstraat in De Cocksdorp neergezet. Het groene rijwiel bleek zondagochtend echter verdwenen Een 27-jarige bromfietser had zijn vervoermiddel vrijdagnacht achterge laten in het trappenhuis van zijn ap partement aan de Kikkertstraat in De Cocksdorp De zwarte Puch Maxi met het verzekeringsplaatje XVS-397 stond er zondagmiddag niet meer Een 45-jarige vrouw keek zondag middag raar op toen haar tent, die ze zaterdag bij een woning aan de Stengweg in De Cocksdorp had op gezet, verdwenen bleek. Ook de twee opblaasbare matrassen die erin lagen bleken verdwenen. Het betreft een driepersoons grijs met blauwe koepeltent. Vijf sportvissers haalden zondag bij paal 28 zeven vissen uit zee De plat vissoort bot voerde de boventoon Paul Verhagen werd winnaar met twee vissen en een totale lengte van 77 cm. Nico Tessel en Arie Vissers volgden hem. De volgende wedstrijd is zondag om 08 00 uur op het strand bij paal 17 rijk komt. In de vergadering van dins dag werd dus alleen over de veror dening gesproken Omdat de ge meente in het verleden ook al bijpaste om de huisvesting van scholen in optimale toestand te houden, vindt de raad dat er genoeg argumenten zijn om het rijk te benaderen voor een hogere uitkering. Wethouder Nel Eelman gaf de raad echter weinig hoop. Ze was er on langs getuige van hoe de voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten op een congres minister Dijkstal de oren waste over dit onder werp. „Hij bleef koeltjes en ging er niet op in." Ze beloofde dat er op alle manieren actie zal worden gevoerd voor meer geld. Volgens de wethouder is alle scho len goed duidelijk wie wat betaalt. „Zijn er vragen, dan staat bureau educatie klaar." Het benodigde on derhoud is in kaart gebracht en zal volgens een schema worden afge werkt. Daarbij krijgen maatregelen voor de brandveiligheid een hoge prioriteit. Het donderdagteam van Deuce A is in de damescompetitie tennis ge promoveerd naar de eerste klasse. Het woensdagteam Deuce C greep door een gelijkspel tegen HTC D nèt naast de doorstroming naar de tweede klasse. Beide teams slaagden er op 28 en 29 mei tijdens de dameskringcompetitie van Deuce in het kampioenschap te veroveren in de tweede klasse. Het woensdagteam Deuce C, be staande uit Emmy Dankers. Lilian Koning. Pam Lindeboom en Afke Steenhuizen, speelde daarom woensdag 11 juni de promotie wedstrijd naar de eerste klasse tegen HTC D De wedstrijd eindigde echter in 2-2, waardoor het aantal gespeelde sets de doorslag gaf. Gevolg was dat HTC met de eer ging strijken. Anders was dit voor het donderdag team Deuce A. bestaande uit Hennie van de Sande, Jacqueline de Porto, Marga Maas, invalster Ingrid Pastoor en Anneke Boswijk De dames slaag den er dankzij een stand van 3-1 te gen Hippo A in te promoveren naar de eerste klasse Wij hebben heel veel blijken van medeleven ontvan gen na het overlijden van BERT Wij zijn daarvoor erg dankbaar. Bert blijft in ieders herinnering. Mevr. R. Pranger-Donker en familie Fam. J. Drukker Staf en bewoners van Texelse Reede Texel, juni 1997 Chris en <Pia de Goede-Jjammers Iedereen hartelijk l oor de overweldigende belangstelling die u-ij ran u hebben ontvangen ■Kikkertmraal 4-ï. /r.93. IB lie Cocksdorp Ricky, Mandy, Sacha, Marlin, Sharon, Marit, Myrthe Geboren op 13 juni 1997 Tanisha Fay Deveny Dochter en zusje van Rudy, Nancy en Charity Wetsteen Vliegwiel 3 1792 CS Oudeschild •S? 315752 Wil je beschuit met muisjes komen eten, bel dan even. Als het zonder zwaailicht kan bel Voor uw aanwezigheid, bloemen en kaarten tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma WILLEMINA MARIA MEDEMA-DRUIF zijn wij u bijzonder dankbaar. D. Medema kinderen en kleinkinderen Oosterend, juni 1997 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot cn met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. T.k.a paardenhooi Tel 318370, na 19.00 uur. Te koop: BMW 315, kleur groen, APK t/m mrt 1998, ƒ1250,-. Tel. 318227. T k heerlijke, verse, zoete aardbeien 4 dozen voor ƒ10,-, ook nieuwe aardappels. L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel 312203. Vakantiereisverzekerin- gen, vreemde valuta, over tochttickets, visumverzor- ging, wij regelen het voor u! Reisburo Texel Hol land International, vakan tie-experts. Al negen maanden praten ze over me, vanaf vandaag zullen ze me horen! Wij zijn dolblij met de geboorte van onze zoon en broertje Aron Geboren op 11 juni 1997 om 14.02 uur Zijn trotse ouders en zusjes: Stefan, Jolanda Stefanie en Claudia de Wit -de Graaf Vliegwiel 12 1792 CS Oudeschild telefoon 310186 T.k.a. paardenhooi. Tel. 318370, na 19.00 uur. Super lastminute Lloret de mar Hotel Fauna Blanc, logies/ontbijt, vertrek vrij dag 20 juni, 10-daagse busreis, incl. Royal Class, 299,-, 8-daagse vliegreis 495,-. Reisburo Texel Holland International, last minute-expert. Om zo mee te nemen!!! lief, zindelijk, grijs/wit ka tertje van 8 wkn. Tel 318664 Fototoestel verloren op barbecue plaats in Den nen met foto's van onze werkweek. Tel. 313030 Goed teh. gezocht v. grijs/ wit katertje van 8 wkn, is lief en zindelijk. Tel. 318664 Opgave paardenkeuring 28 juli 1997 KWPN, voor 20 juni a s Tel 0222 316509. Gratis af te halen: 4 jonge katjes. A. Braun. Postweg 111, tel. 311708. T.k. gevr koks-kleding, voor jongen van 15 jr. Tel 318487. Heeft u een probleem met de zon? Ik heb de oplos sing Kwaliteitszon wering, bel Meijert Laan tel. 318664. Extra aanbieding: 17- daagse South African Highlights Tour met ver trek, 15 en 19 september en 13 oktober, geheel Ne derlands begeleid, nu voor 3628,- Kom langs voor info. Reisburo Texel Hol land International, ook verre reizen-specialist. Gevr.. leliekoppers. Dijt lelies, tel 313461. Nog enkele kramen te huur op de Durper Feest- markt. Bel voor info 316503. Nog nooit bij Hans van der KJift in de winkel ge weest? Nee? Dan wordt het nu toch hoog tijd. Nieuwe aardappels (Do- ré) van het land naar de klant. Tevens nog Bildtstar en Irene Bel Sieme Wuis: 318885. Voor volop verse aard beien naar 't Noorden, Schorren weg 32, bij de „Reuze-aardbei" Bij mijn kapper zie je per manent klanten. Qnipp Kapsalon, 312227 Gratis af te halen: jonge katjes Tel. 311274. Wij, 2 enth. meiden. 19 jr., zkn. vak.-werk juli, aug. Tel. 0596 - 624550. Wij koppelen graag. Aanhangwagens op maat. Herm v.d. Beek, lid Bovag-aanhangers. De Cocksdorp, tel. 316571. Wie kan rekenen koopt kwaliteitszonwering. Bel Meijert Laan, tel. 318664. Gevr huishoudelijke hulp voor 4 uur p.w Reacties br.o.nr. 1714 aan bur. Tex Crt, 10^ SLAGERU DROS. keurslager Parkstraat 42 Den Burg Tel. 315707 DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10,00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). 8,00 10,60 13,25 15,90 18,55 21,20 23,85 26,50 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats: I Plaatsen op Advertentiex per plaatsing zetten. I Handtekening

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3