Ingrid van Lubek wint goud op NK 6 Grote tv-aandacht voor catamaranrace Stephan van den Berg snelste plankzeiler .TEXELSE COURANT Kampioen na spannend duel Triatlon-jeugd weert zich goed 76472 Menvereniging houdt avondrit Snelle tijden Atletiekvereniging houdt open dag Den Helder-De Cocksdorp Veel activiteiten in het zwembad Slagbaltoernooi Band SBS was zoek... Afvoer catamaranl verliep gespreid| DINSDAG 17 JUNI 1997 Ingrid van Lubek is zaterdag Ne derlands kampioene Olympic Dis tance (kwart-triatlon) geworden. Bij Roermond schudde ze aan het eind van een spannende wedstrijd haar enig overgebleven rivale Wieke Hoogzaad van zich af en sprintte naar het goud. Van Lubek heeft zich hiermee geplaatst voor het Europees kampioenschap be gin juli in Finland. Met de nationale titel bewees de 26- jarige Texelse dat haar tweede plaats op het NK vorig |aar geen toeval was Afgelopen winter schaafde ze verder aan de drie onderdelen zwemmen, fietsen en hardlopen. Vooral op loop gebied maakte de studente fysiothe rapie vorderingen onder leiding van Rob Veer bij de Utrechtse atletiek vereniging Hellas. Dat die aanpak vruchten afwierp, bleek de afgelopen periode onder andere uit het feit dat Van Lubek zich wist te kwalificeren voor het EK duathlon. Vorige week won ze nog spelenderwijs een kwart triatlon in Nieuwkoop Zaterdag stond ze op scherp Tot verrassing van haar meegereisde ouders kwam ze als één van de eer ste vrouwen uit de Grindmeren. waar het zwemmen plaatsvond Het zwem men ging in een voor haar doen snelle 20.03. Na een goede wissel vond Van Lubek aansluiting bij een kopgroep van zes Tijdens dit NK was De Texelse jeugd heeft zich goed geweerd tijdens het NK triatlon, zater dag in en rond de Grindmeren bij Roermond, In een sfeervolle ambi ance legde Robert Bakker beslag op de tiende plaats in de categorie H17. De 16-jarige junior zette een tijd van 2,12 neer Tegen zijn -vaak eén of twee jaar oudere- tegenstanders kwam hij evenals in voorgaande wed strijden nog wat minuten tekort Tweelingbroer Erik eindigde met 2 26 op een plaats in de middenmoot. In de categorie H14 legde Sebastiaan Ran een achtste triatlon af. Met een tijd van ongeveer 1 10 deed ook hij het lang niet gek. Ingrid van Lubek: ...eindsprint... (Foto orchtel Toxoiso Courant) stayeren toegestaan en Van Lubek profiteerde daar optimaal van Goed samenwerkend „vlogen" de kop- loopsters over het parcours, zodat de 40 km fietsen binnen het uur was volbracht (tussentijd 1 19.38) Omdat ze haar loopschoenen al aan had, kwam Van Lubek meteen op kop tijdens de afsluitende 10 km hardlo pen. Na een kilometer kreeg ze ge zelschap van Wieke Hoogzaad, die vorig jaar de Thea Sybesma bokaal had gekregen voor haar sport prestaties Samen hielden ze het tempo hoog en bleven ze uit de greep van achtervolgster Luciënne Groe nendijk uit Den Helder. Na afloop verklaarde Van Lubek dat het haar af en toe zwart voor ogen zag. Ze beet echter door en sloeg toe op een heu veltje, 500 meter voor de finish Op haar versnelling bleef Hoogzaad het antwoord schuldig. In éen lange sprint snelde Ingrid van Lubek naar het Nederlands kampioenschap Haar eindtijd, 1.56.30, was liefst acht minu ten sneller dan vorig jaar Voor nagenieten heeft Van Lubek nauwelijks tijd. Er wacht haar een druk internationaal programma, om te beginnen over twee weken in Mo naco. Een week later volgt het EK in Finland en aansluitend een wedstrijd in Sint Petersburg. Op de Texelse Na de finish je mast breken, is dat pech of mazzel... Stunten in de branding om de boot erdoor te loodsen. De Engelsen vieren hun recordtijd met een champagne-douche. Zeilers wachten op een trekker die hun catamaran van het strand zal slepen. Met z'n allen door de branding, een hectisch moment. kwart-triatlon op 26 juli zal ze niet te bewonderen zijn, want haar .thuis wedstrijd" valt samen met een (ver plichte) internationale triatlon in Stockholm. Een goede prestatie daar geeft eventueel recht op deelname aan het WK in Perth (Australië). Menvereniging „Tussen Wad en Duin" houdt zaterdag een avondrit De start is om 18.00 uur vanaf ma nege Akenburg. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Aad Stiggelbout, tel. 313686 De Texelse wielrenners reden vrij dag een tijdrit op het parcours bij de IJsdijk in Oudeschild Jordy Vinke was traditiegetrouw het snelst op de 24 kilometer. Hij deed er 34.54 minuten over. De strijd tussen de nummers twee en drie was eigenlijk spannender- tussen Ivo Witte en Theo Boom zat slechts driehonderste seconde. Otto Goènga zat daar nog achter Snelste dame was Erna Kuip in 41 22, op de voet gevolgd door Bettina Losser Jeugdrenner Jasper Buis reed 12 kilometer in 24.23 minuten. De volgende tijdrit is vrijdag. Tennis. Het basisschool competitie team van Deuce, bestaande uit Annette van Hattem, Lisette Land, Thijs Bol en Arjen Gieze, is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken Nadat alle competitiewedstrijden wa ren gewonnen, ging de Texelse jeugd op Wieringen ten onder tegen De Vlieter. In een tot het einde span nende wedstrijd verloren ze met 7-5. Atletiekvereniging Texel houdt op de grasbaan aan de Haffelderweg zater dag een open dag voor iedereen die deze sport wil beoefenen. Om 11.00 uur start voor jongeren van 8 tot 15 jaar een vierkamp, 's Middags om 13.30 uur start voor de senioren, ve teranen en de AB-junioren (van 16 tot en met 19 jaar) een instuifwedstrijd Het staat deelnemers vrij om aan elk onderdeel mee te doen. Atleten van de vereniging Zuidwal geven uitleg en verzorgen demonstraties. Geïnte resseerden kunnen zich tevoren op geven bij Erik van Zoonen (31 89 02), maar op de dag zelf is dat ook moge lijk. Deelname is gratis. Surfer Jacob Roeper maakt zich bij Dijkmanshuizen op voor de start van de tweede manche. De bekende surfer Stephan van den Berg is zondag winnaar ge worden van de surfmarathon Den Helder-De Cocksdorp vice versa. De wedstrijd die onder ideale weersomstandigheden verliep, trok 79 surfers, waaronder twee vrouwen. Er waren veel Neder landse toppers van de partij. Zeven deelnemers moesten door pech of vermoeidheid de strijd voortijdig staken. Marc van Rijsselberghe was de snelste Texelaar. Veel Nederlandse toppers zien in de surfmarathon een mogelijkheid om deel te nemen aan het Nederlands kampioenschap marathonsurfen, dat tijdens de Texelrace op 20 september wordt gevaren. De eerste tien die zondag bij Lands End voet aan land zetten kregen automatisch een uitno diging. Snel na de start in Den Helder werd duidelijk dat het passeren van het eerste controlepunt bij Oudeschild voor een aantal een moeilijke opgave zou worden Uiteindelijk bleek dat slechts 59 surfers dit correct hadden gedaan. De kopgroep voer met grote snelheid op het keerpunt bij de VOC-boei af. Het was John van der Starre met in het kielzog Ronald de Jong, die als eerste de controleboot van Bert Vonk bij de VC-boei rondden en koers zet ten naar Dijkmanshuizen. Van de negen Texelaars kwam Marc van Rijsselberghe als eerste over de fi nish. Geen zware dag Dankzij de goede weersomstandig heden hadden de volgboten, onder leiding van schipper Hans Kostelijk uit Den Helder geen zware dag. Er was nauwelijks averil en de meeste plankzeilers met problemen konden op eigen kracht de wal bereiken. Irri tatie deed zich wel voor na aankomst bij Dijkmanshuizen, waar sommige deelnemers zich verzuimden af te melden. Dit leidde tot onnodige ver traging. Op de terugweg naar Den Helder bleek de wind iets in kracht afgeno men, wat voor een aantal surfers door verkeerde materiaalkeus ongunstig uitpakte. De terugreis verliep toch sneller dan de heenreis. Alle zeilers finishten binnen het uur In Den Hel der ging Patrick Kerkhof uit Zeewolde als eerste over de finish, met vlak achter zich Stephan van den Berg. Na puntentelling werd de oud-kam pioen tot winnaar uitgeroepen en te vens als eerste veteraan. Tweede werd Ronald de Jong uit Zoetermeer en derde Kerkhof. Eerste dame werd Monique Dijs uit Zeist. Stijn Willems was de snelste junior. De Texelaars eindigden als volgt: 22. Marc van Rijsselberghe, 34. André van den Berg, 40 Klaas Jan van der Vis, 42. Gert Jan de Wit, 44. Jacob Roeper, 47. Jan van der Vis en 51. Rob Hopster. Collecte epilepsiefonds De col lecte van het Nationaal Epilepsie fonds in de laatste week van mei heeft ƒ7.520,30 opgebracht Wegens organisatorische redenen is in Oude schild niet gecollecteerd. Het is een drukke week in zweiw Molenkoog Donderdag zijn ouderen van Texel (50 vanal i) uur uitgenodigd. Voor hen isjj6t gang gratis, koffie en gebak sj klaar en Frans en Lies verzoq muzikale begeleiding. Er kunne) verse spelletjes rond het badn», gedaan, maar uiteraard staat a duik op het programma. Vrijdag wordt voor het eerst zoen afgezwommen voor het diplo volgens het nieuwe Texelse plan ABCDe A-tjes zijn om 17.0c, aan de beurt en deelnemers vc« om 18 00 uur. In verband meths zwemmen is Molenkoog vanal Ij' uur gesloten voor andere zwemnj al is publiek bij het diplomazwens wel erg welkom. Het Midzomernachtwendefeest™ zaterdag vanaf 19.00 uur gevie» Molenkoog. Jong en oud wordt nodigd op het veld achter het bad! toegang is gratiq, maar ledea wordt verzocht iets eetbaars of dn baars mee te brengen dat kan« den uitgedeeld Op lange tafelsz len de meegebrachte lekkemj worden uitgestald, zodat aan hela van de avond gezamenlijk kan» den genoten. Wie een instrument bespelen wordt verzocht dit me; brengen. Er wordt o.a. gezon; rond een kampvuur Het slagbaltoernooi voor Texel basisscholen begint woens het speelveld achter de Schoolt de Bijbel in Oosterend. Vanaf®, uur strijden daar teams van d- school tegen de Strijbossd» Daalderschool, Durperhonk en Redmer IJskaschool Rond 13 uur is de prijsuitreiking. Donderdag vanaf 09.30 uur km de scholen uit Den Burg in ïc tegen de Drijverschool, De Brum en de Lubertischool. Dat gebeuit het veld aan de Emmalaan Na prijsuitreiking om 13.35 uur speet winnaar tegen een team van leg krachten en ouders. Publiek istó dagen welkom. tntk Tussen de bedrijven door toch nog tijd om een handje op te steken... zondere shots geschoten. De Texelse cameramensen Rob Valken burg en John Smit waren ingehuurd door resp RTL 4 5 en SBS 6. Op RTL waren zaterdagavond flitsen te zien in het journaal. Zondag om 18.00 uur zou SBS een impressie van een half uur uitzenden. Op dat tijdstip was echter een ander programma en werd op het scherm gemeld „Rondje Texel is vervallen". Verontruste telefoontjes naar de stu dio leverden aanvankelijk mets op. Later bleek dat de band met gemon teerde opnamen was zoekgeraakt. Met excuses werd de special later toch uitgezonden. Toen was het ech ter al 0.55 uur.. De Ronde-organisatie nam daarmee geen genoegen, want zij had de pro- duktie gefinancierd. Beloofd was dat de beelden op „prime time" zouden worden uitgezonden. Dit was ook aan sponsors toegezegd. Volgens p.r - man Wop Rienks van de Ronde zal RTL de reportage waarschijnlijk deze week alsnog op een gunstig moment op de buis brengen. Wanneer dat is, was gistermiddag nog niet bekend. Nachtwerk Op Texel konden de tv-kijkers giste ren al aan hun trekken komen TV Texel toonde viermaal (inclusief her halingen) een uitgebreide samenvat ting, waarin veel aandacht was weg gelegd voor Texelse medewerkers en deelnemers. Cameramensen Ben Witte en Leo Beekhuis, verslaggever Dick Oudendag en technicus Maarten Tiggelaar hadden er tot diep in de nacht aan gewerkt Tekenend voor de volwassenheid van het Rondje als zeilwedstrijd»! de aanwezigheid van de VolkstsJ en Studio Sport. In het verleden if ten de redacties zich nog wel a laatdunkend uit over het te com ciéle karakter van de catamaran# Studio Sport zond zaterdagawj een kort wedstrijdverslag uit en i Volkskrant besteedde er gistea bijna een halve sportpagina aan I De aan- en afvoer van catamart heeft bij de veerboot niet lots®] wachttijden geleid. Een aaif zeilers moest hooguit een uA geduld hebben. Teso vervol 617 catamarans, zo'n 125 méér# in '96. De zeilers verlieten hej land zondag verspreid over deal afvoer liep gesmeerd. Zelden kreeg de Ronde om Texel zoveel media-aandacht als deze twintigste editie. Vooral de televi sie was ditmaal goed verte genwoordigd. Sneu voor de orga nisatie was echter dat de special van zondagavond op SBS 6 door een fout de mist in ging. „De band was zoek", luidde de officiële ver klaring. Cameraploegen verdrongen zich de afgelopen dagen op het strand. Van uit de hoogwerker van de Rotter damse firma Doornbos, de helikopter en vanaf volgboten werden vele bij-

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 6