Lezing en clinic topvolleyballers Grote belangstelling voor kwart-triatlon Eis: 24 maanden cel voor ontuchtpleger SBS 6 zond verslag Ronde tweemaal uit TEXI^SK a COURANT Met Texelse Alice Blom Sport Goed I.D. informatiekrant voor toerist én Texelaar TEXELSE y COURANT iilandcompetitie tennis Opstapdag catamarans Maak kennis met tennis Nieuwe Gamma op 1 juli open Keerpunt bij Sluftertrap _Langs de weg Texelaars voor de Omgebouwde garage wel legaliseren ƒ7.200 boete leliebedrijf Cocksdorpers willen doorkijk behouden verschijnt elke vrijdag t/m 29 augustus Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 4 juli: t/m woensdag 25 juni a.s. aan de balie van de Texelse Courant VRIJDAG 20 JUNI 1997 [kwart-triatlon Texel, die op za- 'dag 26 juli zal worden afge- irkt, mag zich in een grote be- ngstelling verheugen. Nu al ■bben zich ruim 200 deelnemers negeven voor de 15de editie van !j kwartje" Texel. De verwach- ig'i's dit aantal zal stijgen tot 250 [dnemers. ibetekent dat er ruim 100 triatleten éér dan vorig |aar om 13.45 uur op :tsurfstrand klaar zullen staan om beginnen aan hun wedstrijd over 1 zwemmen. 40 km fietsen en 10 i hardlopen. In de historie van het artje Texel zijn er nog nooit zoveel «Inemers aan de start verschenen. I komt vooral omdat Texel op die ig geen concurrentie ondervindt andere triatlons in Nederland. Afdelingskampioenschap serkenning voor de wijze waarop er de triatlon wordt georganiseerd redde Nederlandse Triatlon Bond jaldelmgskampioenschap toege- jzenaanTexel. Dit betekent dat de sle wedstrijdatleten uit Noord- jiand/Utrecht/Flevoland naar het j komen r«jer de deelnemers zullen zich ca30Texelaars bevinden die strij- (i om hel kampioenschap van Voor de Texelse deelnemers dun eigen „kwartje" het hoogtepunt n het seizoen. Naast de bekende imen zal een aantal Texelse debu- nienaande start staan, waaronder «paar jeugdige triatleten als Kim soger, Robert en Erik Bakker. Deze enten hebben bij jeugdtriatlons be- rzen goed mee te kunnen komen •Idelandelijke top. Trio-estafette ingjaar stond de trio-estafette voor eerste maal op het programma tij- de kwart-triatlon Gezien de tousiaste reacties van de deelne- cde teams zal ook dit jaar weer [dergelijke estafette plaatsvinden. as bestaan uit een zwemmer, verband met het opmaken van de Elanden moeten alle nog niet peelde wedstrijden dit weekeinde ifen gespeeld. fete de uitslagen voor 24 juni door geven aan de wedstrijdleiding, tel. É301,fax316333(s.v p. M Jansen wie 1) teruggetrokken. Hagen: L Saal-H Witte 1 -1L Saal-M. v.d tang 2-0; A Kamstra-V Koot 2-0. F Haas- ■I RjpslraO-2, J Zoetelief-H Maas 2-0; D H Pastoor 1-1 R v/d Bent-H d Porto 0- tousiast geworden na het Rond- 'Zondag kan iedereen ervaren hoe 6 om op een catamaran te zeilen. 33 houdt de Cocksdorper stzeilvereniging CKZ een opstap- Vanaf 11.00 uur kan worden «gevaren met ervaren zeilers, tenen zwemvesten worden door School „De Eilander" ter beschik- 9 gesteld. deren die kennis willen maken met tennissport zijn zaterdag tussen Wen 1600 uur welkom op de xebanen voor een jeugdinstuif. Er voor rackets gezorgd. Onder sleiding worden de belangstellen- wegwijs gemaakt. een fietser en een hardloper. Trio estafette is een leuke manier om ken nis te maken met deze sport. Sporters, bedrijven, verenigingen die een team willen samenstellen, kun nen zich aanmelden bij Gert Pansier (telefoon 313668). Hel inschrijfgeld bedraagt 40,- per team Vrijwilligers Circa 175 vrijwilligers staan de orga nisatie bij om er voor te zorgen dat de triatlon zonder problemen verloopt Veel vrijwilligers zijn al |aren van de partij. Doordat de triatlon dit jaar mid den in de vakantieperiode valt. zullen enkele van deze vrijwilligers op va kantie zijn. De organisatie stelt het zeer op prijs als er Texelaars zijn die willen helpen om er voor te zorgen dat ook de 15de editie van de kwart-triat lon weer een groot succes wordt. m De Texelse Allee Blom maakt deel uit van de Nationale meisjesselectie. Volleybaltrainer Bert Goedkoop verzorgt een lezing over teambuilding. Alice Blom uit Oudeschild legde de basis voor haar volleybalcarrière bij Tevoko. Tegenwoordig speelt ze in het Nederlands Jeugd Volley balteam. De meiden houden een trainingsweek op Texel en op za terdag 28 juni wordt in sporthal Ons Genoegen vanaf 17.00 uur een clinic verzorgd. Daarnaast geeft de bekende trainer Bert Goedkoop om 20.30 uur een lezing over teambuil ding op de Krim. De Nationale Volleybalteams zijn nu al hard aan het werk met het oog op de Olympische spelen van Australië in het jaar 2000. Er wordt veel tijd besteed aan het ontwikkelen en be geleiden van nieuwe spelers en speelsters. Zij zullen met de huidige internationals moeten vechten om een plaatsje in de uiteindelijke selec tie die naar Sidney afreist. Coach Arjen Boonstoppel is sinds november vorig jaar wekelijks in touw om twintig meiden klaar te stomen. Behalve veel trainen worden buiten landse trips gemaakt om wedstrijder- varing op te doen. De Texelse Alice Blom maakt deel uit van deze groep. De bescheiden Oudeschildse, wiens talent al vroeg werd opgemerkt, werk te zich via regionale selecties op tot dit nationale niveau Eind deze maand wordt door de mei den een week lang getraind op Texel Ze verblijven op De Krim. Voor alle Texelse liefhebbers wordt zaterdag de trainingschnic verzorgd, waarbij alle aspecten van de sport aan de orde komen. Ter afsluiting nemen de meiden en hun trainers een deel van hun oefenstof door met de volleybal- jeugd van Tevoko en Smash. Bert Goedkoop, die zaterdag op Texel is om de training van het natio nale jeugdteam te volgen, geeft 's avonds een lezing in De Kiekendief. Zijn stellingen zijn „Gender Communication", „Mannentaal is de norm", „Is vrouwentaal beter?" En tree is ƒ7,50. Wie zowel de clinic als de training wil volgen betaalt ƒ10,-. De kaarten zijn verkrijgbaar bij Sport- shop Texel, Sporthal Ons Genoegen. Tevoko, Fa Duinker in Oosterend en Vakantiecentrum De Krim. „Ik ben een deel van mijn opvoe ding en jeugd kwijtgeraakt. Ik weet niet meer waar ik wel en niet van hou." Dat is de verklaring van een nu 21-jarige jongen uit Den Burg, die op minderjarige leeftijd is mis bruikt door een 55-jarige en een 47- jarige Texelaar en een 48-jarige man uit Zandvoort. De 55-jarige man is veroordeeld tot cel en dwangverpleging. Woensdag ston den de andere twee terecht in Alkmaar. Officier van justitie me vrouw C. Zweers noemde de ge pleegde delicten een vorm van mishandeling, daar de jongen blij vend geestelijk letsel is toege bracht. Het slachtoffer woonde zelf de zitting bij. De contacten tussen de 47-jarige Texelaar en zijn jonge plaatsgenoot vonden plaats tussen november '85 (de jongen was toen tien jaar) en ok tober '91Het plegen van ontucht wordt door de man toegegeven, al ontkent hij de frequentie die in de dagvaarding is genoemd. Naar zijn mening is er slechts vier keer „iets" gebeurd, terwijl het slachtoffer heeft gezegd dat er in het begin bijna maandelijks contact was Later werd dat minder. De Texelaar verklaarde dat het initia tief in de meeste gevallen van de jon gen uitging. „Hij greep me in mijn kruis", zo meldde hij de rechtbank. Dat gebeurde in de auto en in een boot. Volgens de verdachte is door de jongen aangifte gedaan nadat hij had „gekonkeld met een vriend" „Beiden hebben geld van me geleend. Ik heb dat nog steeds niet terug." In een vorige zitting bepaalde de rechtbank dat de Texelaar een psy chologisch onderzoek moest onder gaan. Hij bezocht een psychiater/ sexuoloog die hem verminderd toere keningsvatbaar verklaarde. „Hij heeft geen weerstand kunnen bieden aan wat op hem af kwam. De man is kin derlijk, naief en niet bepaald begaafd. Zijn sexuele identiteit is niet ontwik keld en hij verklaart zelf bisexueel te zijn." Volgens de deskundige is een speciale dader-incest-therapie voor 2; A Kamstra-I v. Beek 0-2. F Haasdijk-P v Benlhum 1-1, R Mulder W Oosterhol 0-2. H Witte-M Land 1-1 D Bol-P Brons 2-0. J Beyerl H Schraag 0-2. A Westerlaken-R Verduyn 1-1, N Meyer-E Dankers 1-1, B v Veen-O Werkman 0-2, N Ervrich-V Koot 2-0; A Kamstra-P Witle1-1 I v Beek R Siebinga 0-2, R Mulder-J Zoeteliet 1-1 De Gamma bouwmarkt aan de Abbewaal in Den Burg zal dinsdag middag f juli feestelijk worden ge opend. Dat gebeurt tijdens een bij eenkomst in het nieuwe pand, waarvoor meer dan vijftig perso nen zijn uitgenodigd. Vier van hen zullen hel woord voeren: oud-directeur Ben Rab, directeur Paul Krugers, projectontwikkelaar Ed Momberg en wethouder Gerbrand Poster namens het gemeentebe stuur. Laatstgenoemde zal een ver handeling houden over het gemeen telijk beleid inzake detailhandel op bedrijventerreinen in het licht van de landelijke ontwikkelingen. Terughoudendheid bij het toelaten van winkels op bedrijventerreinen was er de oorzaak van dat het lang duurde voordat Rab toestemming kreeg om zijn Gamma te verplaatsen van Oudeschild naar de Abbewaal De nieuwe bouwmarkt heeft een overdekte verkoopoppervlakte van 1900 m2, belangrijk meer dan in Oudeschild. Het assortiment kan daardoor beter worden geshowd „We zijn rondom tevreden", rea geert Wop Rienks, p.r.-man van de Ronde om Texel op de uitzendin gen van televisiezender SBS 6. Weliswaar ging de geplande repor tage zondagavond de mist in, maar volgens de Ronde-brganisatie heeft SBS dit later méér dan goed gemaakt. De beelden waren twee maal te zien en leverden een ver rassend hoge kijkdichtheid op. Inmiddels is ook duidelijk waarom de voor zondag 18 00 uur aangekon digde uitzending niet doorging. De band met gemonteerde opnamen was niet zoekgeraakt, zoals in eerste instantie werd gemeld, maar een technische storing was de oorzaak. Het euvel deed zich voor in de appa ratuur in een mobiele studio op vakantiecentrum De Krim. Het bedrijf Kolibri Productions, dat in opdracht van SBS 6 en de Ronde om Texel voor de montage zou zorgdragen, zou daar het commentaar bij de film beelden inspreken De opnameleider besloot de appara tuur ter plekke te repareren Dat lukte, maar hierdoor kwam hij in grote tijd nood. Met inschakeling van een boot van De Mok en een motorkoerier werd geprobeerd de band toch nog op tijd af te leveren bij de studio in Amsterdam. De beelden arriveerden echter twintig minuten te laat. SBS 6 besloot toen de reportage na de re guliere programma's alsnog uit te zendenToen was het al vijf voor één 's nachts De Ronde-organisatie was met blij met deze oplossing, want er was af gesproken dat het verslag op „prime- time" zou worden uitgezonden. Bo vendien was dit ook aan sponsors toegezegd. SBS 6 besloot de beelden daarom maandagavond te herhalen, zij het op een ander tijdstip. Dat ge beurde omstreeks half twaalf, na het erotisch programma „De Wallen op stap" „De vraag was of de kijkdichtheid groot genoeg was", aldus Rienks. „Normaal trekt SBS op zondag om 18.00 uur tussen 0,5 en 0.9 procent." Het bleek dat de eerste uitzending zondag na middernacht ondanks het late tijdstip toch 0,6 scoorde. „Vol gens SBS is dat uitzonderlijk hoog voor een verschoven programma." De tweede uitzending trok een kijk dichtheid van 1,4, wat opnieuw zeer hoog was. Rienks: „Het totaal van 2,0 komt overeen met 265 000 gezinnen en is driemaal zoveel als contractueel was vastgelegd Voor ons is er dus geen enkel probleem." Wijziging Na nadere bestudering van de uitsla gen is de eindstand van het Prindle 16-klassement gewijzigd. Deze uit slag werd correct vermeld in de krant van dinsdag, maar zorgde voor ver warring onder de zeilers. Zaterdaga vond tijdens de prijsuitreiking was namelijk nog sprake van een geheel Texels erepodium. Later bleek dat de eindtijd van het duo Victor Lemmens/ Cecile Henquet niet klopte. Na cor rectie belandden deze deelnemers op de tweede plaats. Klaas-Jan van der Vis en Annet Stijvers zakten naar de derde plaats en Fetze de Haan en Andrew Albers duikelden van het podium af. Hans en Yvonne Bakker bleven eerste. Aan het eind van de Slufterweg, na bij de toegangstrap van Texels be roemdste natuurgebied, komt een draaipunt voor autobussen Wethou der Schilling deelde dit vorige week mee tijdens de raadsvergadering. Volgens hem heeft niemand bezwaar gemaakt tegen het onlangs gepubli ceerde plan. B en w hebben vervol gens besloten „een eenvoudige doch doeltreffende keerlus" aan te leggen kte het bij Rijkswaterstaat lebben over „de HID" bedoelen !<le Hoofdingenieur-directeur 0ii de directie Noordholland Een fcle mond vol, vandaar die 'korting Het is een topfunctie. De i'D heeft veel in de melk te kokkelen op het gebied van Iten, strekdammen, ondsuppieties en wat dies meer 'J. kortom alle wapens in de strijd fgen de zee. is zojuist een nieuwe HID «ooemd en die was op Texel /O'een werkbezoek, samen ^andere topfunctionarissen uit ^geleid door lokale kust- 'erdedigers liet hij zich in busjes van Van Sambeek waren oord, over het eiland rijden, athi| kennis kon nemen van diverse voorzieningen die in de P der jaren tot stand zijn 'acht om de Texelaars voor oipen of natte voeten te oeden Het moet een heerlijke tocht zijn geweest want het was eendekukeltjesweer. Ik kwam het gezelschap tegen bij de zandsuppletie die momenteel wordt uitgevoerd tussen paal 9 en 10. „Wie heeft jou getipt?!", vroeg één van de Texelse kust- verdedigers, me streng aankij kend. Maar het was echt toeval, want ze hadden het werkbezoek helemaal buiten mij om geregeld De HID bleek een aimabele kerel te zijn, waarmee een ontspannend praatje viel te maken Niet die bevroren, ontwijkende afstandelijkheid van veel top ambtenaren als ze onverwacht door iemand van de pers worden benaderd. Mogelijk scheelde hel dat ik bij hem werd geïntroduceerd door een lokale waterstaatsman, die mij heeft leren kennen als hinderlijk maar met levensgevaar lijk. Erg leuk was het dat de HID zich nogal negatief uitliet over het vele prikkeldraad dat zijn eigen Rijkswaterstaat de afgelopen decennia langs duinen en paden op Texel heeft gespannen. Hij vond het geen gezicht en vroeg zich af of het niet wat minder kon. Dat veroorzaakte enige verlegen heid onder de meeluisterende lager geplaatsten, die voorzichtig tegenwierpen dat dit prikkeldraad („helaas, helaas!") nodig was om de mensen uit de kwetsbare duinen te houden. De HID vond het verweer met overtuigend Ik ook niet. Ik denk dat bij het weren van mensen uit terreinen veel te makkelijk wordt gegrepen naar prikkeldraad, niet alleen door Rijkswaterstaat maar ook door andere beheerders van terreinen die ons aller eigendom zijn. Het is onsympatiek, bedreigend en lelijk. Je hoeft met in een concentratie kamp of jappenkamp te hebben gezeten om dat zo te voelen. Je moet je dus twee keer bedenken voor je dat aanbrengt in natuurge bieden. Prikkeldraad is een belediging voor de mensheid. Zelfs het woord prikkeldraad deugt niet. Die draad prikkelt namelijk met maar prikt. Het zou dus prikdraad moeten zijn. Het Texelse woord is nog beter: puntdreèd. Bij veel mensen prikkelt die draad alleen maar tot verzet en overtreding. Als die een terrein zien dat op deze wijze is afgezet, willen ze er juist in. Ze zijn immers geneigd tot het kwade. En je kunt er ook in. Wie de vereiste beenlengte heeft kan makkelijk over prikdraad heen stappen al vraagt het enige oefening want is het natuurlijk de bedoeling dat het kruis van je broek heel blijft Wie de vereiste beenlengte niet heeft, kan op buik of rug onder de onderste van de drie draden door. Mensen met een sobere levensstijl hebben een postuur dat deze korte tijgersluip gang probleemloos mogelijk maakt. Desgewenst verzorg ik graag een demonstratie. Ben je eenmaal binnen, dan vraag je je af wat je er eigenlijk moet. Want meestal sta je in een slecht begaanbaar terrein vol ruigte, duindoorns, bramenstruiken en misschien wel Schotse Hooglanders. Het kneutje, het paapje, de grauwe keutelfluiter en andere gevederde vrienden zijn in geen velden of wegen te beken nen. Die kun je beter vanuit een legale positie of tijdens een excursie observeren. Eigenlijk weet ik maar één zinnige toepassing van puntdrèèd en dat is als het op tuunwallen staat om Ie voorkomen dat mensen daarop gaan lopen en om uitbreken van lammeren tegen te gaan. Ook als extraatje boven gewoon ursusgaas van voldoende hoogte om bijvoorbeeld stelend of pluk kend volk van bollenland te weren, is er iets voor te zeggen Voor de rest kan het zonder bezwaar verdwijnen. Is er toch een afzet ting nodig, zoals bij drukke strand- toegangen die dwars door moei zaam met helm beplante stuifduinen lopen, dan kan die bestaan uit glad draad of een rustiek juthouten hek, dat een stuk mens- en dus klantvriendelijker is. Texel was ooit prikkeldraadloos en de Texelaars waren daar toen heel trots op. De daarop volgende opmars van het puntdrèèd had te maken met de toen meer autori taire houding van natuur beschermers en gezagsdragers, het groeiende aantal badgasten en vooral met het gedrag van die gasten Wat het laatste betreft is er veel veranderd. Er is geen twijfel aan dat mensen nu veel meer respect hebben voor de natuur en in ruime meerderheid op puur vrijwillige basis kwetsbare terreinen ontzien. Vroeger raapten wij op grote schaal eieren. Wie doet dat nu nog? Terreinbeheer zonder prikkeldraad zou geprobeerd moeten worden in combinatie met goede voorlich ting. Mocht bij zo'n proef blijken dat in heel kwetsbare situaties toch stekelige afschrikking nodig is, laat ze dan duindoorns of bramen planten Dan beschermt de natuur zichzelf zonder onder houdskosten. Texel zonder prikkeldraad. Een goed idee van de H.I D Harry. de Texelaar veel te hoog gegrepen. Hij ziet meer in een verplicht contact met de reclassering. Herhalingskans Volgens officier mevrouw Zweers is het slachtoffer stelselmatig misbruikt door meerdere verdachten. Via de al eerder veroordeelde Texelaar is de jongen in contact gekomen met de andere twee mannen Ze ging tijdens de zitting in op de ernstige aard van de sexuele handelingen. De frequen tie vond ze niet zo van belang. ,,Dat De gemeente heeft een beroeps procedure verloren die door advocaat Frantzen was aangespannen na mens mevrouw Kikkert-Dekker van het Mienterglop in De Koog. Een tot appartement omgebouwde garage moet worden gelegaliseerd, omdat dat in andere, vergelijkbare gevallen op Texel ook is gebeurd Enkele jaren geleden maakte me vrouw Kikkert gebruik van de 25 pro- cents-uitbreidingsmogelijkheidvoor uitlopend op het nieuwe bestem mingsplan. De omgebouwde garage werd toen echter met meegeteld B en w zeggen dat geen medewer king zou zijn verleend aan de ver vroegde uitbreiding als ze weet had den gehad van de garage Het college wilde dat deze werd terugge bracht in de oude staat. In het nieuwe bestemmingsplan wer den de appartementen van mevrouw Kikkert wel als zodanig aangemerkt, maar de garage niet. Daartegen maakte ze bezwaar. Gedeputeerde Staten bepaalde dat er een „pas sende bestemming" aan de omge bouwde garage moet worden gege ven. Dat kwam ook uit de beroeps procedure. De gemeente gaat niet in hoger beroep. u de schuld bij het slachtoffer pro beert te leggen is een bekend beeld in zulke zaken. Maar u moet zich rea liseren dal u heel, heel fout bezig bent geweest", voegde ze de 47-jarige man toe. Hoewel hij verminderd toerekenings vatbaar is verklaard wilde de officier toch een vorm van vergelding laten doorklinken in de straf. Omdat ze niet uitsluit dat de man over langere tijd weer in herhaling valt eiste ze 24 maanden cel. waarvan acht maanden voorwaardelijk met de maximale proeftijd van drie jaar Als bijzondere voorwaarde stelde ze het verplichte contact met de reclassering. Mr. H. Teumsse uit Den Helder trad op als advocaat van de verdachte Hij zei dat zijn cliënt de jongen gelegen heid had gegeven om „met hem te laten spelen". „Hij zocht hem niet op, die jongen kwam naar hem toe." De Texelaar heeft naar zijn mening niet beseft dat hij strafbaar was Daarom leek hem een geheel voorwaardelij ke straf met het reclasseringscontact de beste oplossing Mocht de recht bank dat te licht vinden, dan achtte hij een werkstraf acceptabel „Het ca chot is voor mijn cliënt weinig zinvol", aldus Teunisse. Lagere eis Tegen de Zandvoorter werd 18 maanden, waarvan zes voorwaarde lijk geéist, evenals verplichte deelna me aan een „terugvalpreventiepro ject" De man verklaarde slechts twee keer ontucht te hebben gepleegd met de minderjarige jongen. Andere sexuele handelingen, ook met de 55- jarige Texelaar erbij, werden door hem ontkend. De officier achtte deze echter bewezen en legde hem on tucht en ontuchtige handelingen ten laste, tesamen en in vereniging ge pleegd. Alleen omdat de frequentie lager lag dan bij de andere twee, viel zijn eis lager uit. De uitspraak is over twee weken. Een Texels bollenbedrijf is door het Amsterdamse gerechtshof ver oordeeld tot een geldboete van ƒ7.200,- omdat er in 1993 acht Po len zonder werkvergunning heb ben gewerkt. Volgens het hof gebruikte het bedrijf een constructie waarin de Polen een maatschap vormden die door de bollenkwekerij werd ingehuurd om lelies exportklaar te maken. Feitelijk zouden de Polen echter gewoon bij het bedrijf in loondienst zijn geweest Volgens het hof bleek dit doordat de directeur, die de grootste moeite had om kundig personeel te vinden, zelf leiding gaf aan de werkzaamheden. Procureur-generaal mr. Y Kruyer had een boete geëist van 20.000,- Een bedrijfswoning op de plek van de midgetgolfbaan in de Kik- kertstraat in De Cocksdorp stuit op bezwaren. Dorpsbewoners zijn er niet blij mee en ook de raads commissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid keerde zich dinsdagavond tegen het voorstel, met uitzondering van Dick Drijver van Texels Belang. Er werden wel alternatieven aangedragen. Het groen rond de midgetgolfbaan is zo dicht dat het uitzicht op de Roggesloot toch al is verdwenen. Dat argument wordt in de gemeentelijke stukken aangewend om de bouw van een bedrijfswoning op die plek erdoor te krijgen „Dat is dus een signaal aan alle Texelaars om het struweel maar flink te laten groeien als ze ergens bouwplannen hebben", schamperde Pieter de Groot van D66. Meerdere commissieleden wezen op de be staande bedrijfswoning achter La Morena, die volgens hun gegevens leeg staat. „We willen eventueel wel meedenken aan uitbreiding daarvan", aldus Peter Bakker van GroenLinks. Dick Drijver verklaarde er een andere mening op na te houden, die ook niet overeen kwam met andere leden van de Texels Belang fractie. Hij vond de woning op die plaats een redelijk ver langen van familie Kuiper. „Ze willen dicht bij hun bedrijf zitten. Die andere ruimte wordt gebruikt voor het onder brengen van personeel." Hij tilde niet zwaar aan het behoud van de door kijk. Het leverde Drijver afkeurende gelui den op van de andere politici Dirk Terpstra (PvdA): „Dichtbij zitten7 Ze wilden eerst een huis aan de Lange- veldstraat. Da's niet echt dichtbij. Nee hoor. laat ze die bestaande woning maar uitbreiden En er zijn nog be staande bouwkavels te koop in De Cocksdorp, bijvoorbeeld op het Kei- delplein." (ADVERTENTIE) Uitgeven) Langeveld en de Rooy Parkitrjjt 10. Den Burg Telefoon 0222 - 362600 Fm 0222 314111

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7