^xncentruijj Halsema 00 m 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE Eerst even inchecken bij de Rabobank! berichten Sfeervol Oriëntaals lopend buffet 9- Garage Rentenaar TEXELSE^ COURANT Hanen (slaurant Texel visspecialiteiten- restaurant TE KOOP!! hydraulische hefmast EKING BIEDT AAN INRUILAUTO'S cd' O O co co Wijziging tarief aardgas Onbezorgd op vakantie? Rabobank Ruimtelijke ordening Bijstandswet Vervallen spreekuren VRIJDAG 20 JUNI 1997 •legen bij de (terhaven men Jenny Stolk [eerveren fel. 319310 In ons deze week Gebakken zeewolf met kappertjessaus en garni f 29,50 p.p. Dageli|ks geopend vanaf 11.00 uur (behalve op dinsdag) Gerritslanderdijkje 5 1791 NA Den Burg s 312390 Diverse soorten voorradig, o.a. Buddlela vllnderstrulk Moeras- en waterplanten Rozen - Bamboe Winterharde geranium Lavendel - Lavatera Bodembedekkende coniferen Winterharde Fuchsia Grijsbladige vaste planten Zantedeschia (Aronskelk) Flosta etc. etc. Kom gerust eens langs, er is nu zoveel moois te zien. Een met side-shift en electrische bediening, tand aan elke tractor. U maakt van uw tractor een terrein heftruck. Bij NÏC DrOS senior, Harkebuurt 2, Oosterend. Telefoon 318 383. «es - Indisch - Cantonees - Japans PECIALITEITEN RESTAURANT jlt Sr M WAOEL 1 - DE KOOG - TEXEL - TEL 0222 - 317587 Zondag 22 juni Kenteren wij in ons restaurant Ajnvang 19.00 uur, uitsluitend na reservering, •orgerechten 3 soorten Chinese soep ^Combinatie hoofdgerechten gerechten: Chinese vruchten, etc Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317587. Nu speciale prijs: m f 27,50 voor f 25,50 per persoon kinderen tot 12 jaar voor f 16,50 Elke zondag met lopend buffet. Bij bestellingen vanaf f25,- bezorgen wij uw maaltijd gratis bij u thuis. |De Koog, De Cocksdorp, Oosterend, De Waal en Den Burg) jpp. MlAscona 1600 GT1986 jP'l Astra 16i stationcar1993 W Astra stationcar 16i1992 WKadett bestelwagen1992 taKadett 16i1988 MKadert 13n1988 M Corsa 14i1994 W Vectra 18i Sedan1991 WVectra 18i Sedan1993 W Omega 20i Sedan1990 °'<i Escort 14i GT1989 Jndrover Discoverydec. 1992 "vo 440 Turbo1989 °'v° 440 GL1993 Jiault R191990 Jtsubishi bestelbus1991 [Vsler Voyager1990 i o 360 5-drs1984 au't R18 stationcar1986 "'b 900 1986 Ook voor uw autofinanciering Oosterend, S 318000 Energie Noord West is één van de grootste energieconcerns in Nederland. Het concern staat voor de goede en betrouwbare energievoorziening voor ruim 1 miljoen klanten in Noord-Holland. Naast de levering van gas, elektriciteit en warmte, biedt Energie Noord West tevens aanvullende diensten als advisering, verhuur van apparatuur, engineering en telecommunicatie Energie Noord West is ontstaan door de samenbundeling van vijf regiobedrijven Hierdoor staat zij dichtbij haar klanten er is altijd wel een vestiging in de buurt. Energie Noord West wil op een positieve manier bijdragen aan de economische groei, de welvaart en het welzijn van alle Noordhollanders. Zo ontwikkelt Energie Noord West nieuwe methoden om op verantwoorde wijze te kunnen voldoen aan de vraag naar energie Voorbeelden hiervan zijn de levering van Ecostroom en de bevordering van energiebesparing CD i CO per 1 juli 1997 De hieronder vermelde tarieven zijn geldig in de kop van Noord- Holland. Op 1 juli 1997 verandert het aardgastarief. De oorzaak hiervan is een stijging van de inkoopprijs. Kleinverbruik (bedragen incl. BTW) Gas Tarief per kubieke meter Vastrecht per aansluiting per maand f 9,34 nieuw tarief huidig tarief 62,286 cent 59,892 cent f9,34 Het bovengenoemde tarief is inclusief. Milieutoeslag van 0,7 cent/m'excl BTW; Regulerende Energiebelasting van 6,4 ccnt/m excl BTW (de eerste 800 m' zijn vrijgesteld). Betaalwijze Als u ons gemachtigd heeft om uw nota's automatisch af tc schrijven, krijgt u f 7,05 korting per jaar Informatie Voor nadere informatie kunt u terecht bij onze kantoren in Alkmaar, Schagen, Hoorn, Den Helder en Den Burg. Bestel tijdig wat u nodig hebt! Voor uw betaalgemak Voor meer zekerheid onderweg Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld. Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor nood- gevalle i (Rabo Intcrhelp Extra). Vooral op vakante is een Europas met PINcode b amdig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of tc betalen bij betaalautomaten Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u contant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de creditcard die wereldwijd geaccepteerd wordt Ontdek nü de voordelen van het Rabo TotaalPakket Hebt u al een Rabo TotaalPakket? Dat is optimaal betaalgemak voor maar 60,- per jaar. Daarvoor krijgt u standaard een Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip. Plus-, keuze uit veel extra's. Zoals I GRATIS Rabo Interhelp Extra, 35% korting op de Doorlopende Reisverzekering. En korting als u ook een Gouden Rabocard en/of Europas voor uw partner wilt. Vraag naar het Rabo TotaalPakket bij uw Rabobank of bel gratis de Vakantie Bestellijn: 0800 - 0584. 7 maand Algemeen Dagblad in de bus als u vóór 7 augustus a.s. het Rabo TotaalPakket aanvraagt MONUMENTENVERORDENING Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat de raad van de gemeente Texel in zijn vergadering van 10 juni 1997 de Monumentenverordening 1997 heeft vastgesteld. De verordening treedt in werking; -voor beschermde gemeentelijke monumenten op 1 september 1997; -voor beschermde rijksmonumenten op 25 augustus 1997. De verordening ligt voor eenieder ter inzage op de ge meentesecretarie, kamer 0.12 (sector Ruimte en Wonen, afdeling Volkshuisvesting) van het gemeentehuis. Tegen kostprijs fl. 13,30) is een exemplaar van de verordening verkrijgbaar. De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat Burgemeester en Wethouders van Texel voornemens zijn de bestemming van het perceel Heemskerckstraat 8 te Oudeschild te wijzigen. De huidige bestemming volgens het bestemmingsplan "Oudeschild, bedrijventerrein" is 'Gronden bestemd voor ambachtelijke en verzorgende bedrijven, categorie Ba'. Deze bestemming zal worden gewijzigd in de bestemming "Detailhandel". Hiertoe wordt gebruik gemaakt van de wijzigingsbevoegdheid die het bestemmingsplan bevat en die gebaseerd is op artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 23 juni 1997 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage op de sector ruimte en wonen van de gemeentesecretarie (kamer 0.12), Groene- plaats 1 te Den Burg. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde voor nemen kunnen gedurende de termijn van ter inzage leg ging schriftelijk aan het College van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat het college van burgemeester en wethouders van Texel voornemens is vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan, door middel van toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: mevrouw Bekking voor het gebruik van het pand Gasthuisstraat 7 te Den Burg voor detailhandeldoeleinden. Dit voornemen ligt vanaf 23 juni 1997 gedurende twee weken ter inzage cp het gemeentehuis, sector Ruimte en Wonen, (kamer 0.12) Groeneplaats 1 te Den Burg. Gedurende de termijn van ter visie legging bestaat voor eenieder de mogelijkheid om tegen het verlenen van de vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders voornoemd, schriftelijk bedenkingen in te dienen De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan een bouwplan van -de heer J.N. Koorn voor het bouwen van twee zomerhuizen a/d Bosrandweg 520 te De Koog. Ter plaatse is een bestemmingsplan vastgesteld. Het bouwplan is overeenkomstig het vastgestelde, maar nog geen rechtskracht hebbend, bestemmingsplan. De situatietekening ligt vanaf 23 juni 1997 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen I gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan een bouwplan van: -W. de Boer voor het veranderen/vergroten ve zomerhuis a/h Gerritslanderdijkje 220 te Den Burg; -S.T Lups voor het vernieuwen ve schuur a/d Nieuwlanderweg 53 Ie De Waal, -N Krab voor het plaatsen v.e schuur a/d Pontweg 160 te De Koog; -S. Oosterhuis voor het plaatsen van twee dakkapellen a/d Zuid-Haftel 49 te Den Burg, -M. van der Werve voor het vergroten ve. woonhuis a/d Hoofdweg 71 te De Cocksdorp Ter plaatse is een bestemmingsplan vastgesteld. De bouwplannen zijn overeenkomstig het vastgestelde, maar nog geen rechtskracht hebbend, bestemmingsplan. De situatietekening ligt vanaf 23 juni 1997 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0 12. van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door. -Fam. Korrmga/Hofmann voor het bouwen ve kelder a/d Fonteinsweg 5 te Den Hoorn (ontvangen 17-6-97); -Libertel b.v. voor het plaatsen ve. hekwerk a/d Vuurtorenweg 184 te De Cocksdorp (ontvangen l7-6-'97); -J v/d Star voor het bouwen van twee zomerwoningen a/d Polderweg 29 te De Waal (ontvangen 17-6-'97) Tevens is een melding bouwvoornemen ontvangen van -J.P Coutinho voor het plaatsen v.e schuurtje a/d Zeebries 4 te Den Burg (ontvangen 12-6-'97) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend Verleende bouwvergunningen worden gepubli ceerd. Verleende bouwvergunningen: -Vakantiecentrum "De Krim" voor het plaatsen v.e toiletgebouw a/d Roggeslootweg 6 te De Cocksdorp (verzonden 12-6-'97): -S.T. Lups voor het bouwen v e woonhuis met schuur a/d Ruigendijk 20a te De Koog (verzonden 12-6-'97); -J.H Zuidema voor het vergroten v e woonhuis a/d Kikkertstraat 48 te De Cocksdorp (verzonden 12-6- 97), -J. Kooger M.J Koevoets voor het veranderen/vergroten ve woonhuis a/d Rozendijk 6 te Den Burg (verzonden 13-6-'97). -W ter Steege voor het vergroten ve woonhuis a/d Van der Sterrweg 8 te Den Hoorn (verzonden 13-6-'97); -Rab Onroerend Goed B V. voor het vernieuwen/veranderen ve bedrijfspand a/d Heemskerckstraat 50 te Oudeschild (verzonden 16-6- •97), -M. Schuurman voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Klimpstraat 30 te De Cocksdorp (verzonden 16-6 '97) Goedgekeurde meldingen: N Reij voor het bouwen v.e berging a/d Sluyscoog 21 te Den Burg (verzonden 11 -6-'97); l -C. Witte voor het plaatsen v e garage/berging a/h Schilderend 86 te Den Burg (verzonden 16-6-'97); -C de Waard voor het plaatsen v.e schuurtje a/d Klimpstraat 32 te De Cocksdorp (verzonden 17-6-"97) Bezwaar- en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het be zwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. WIJZIGINGEN IN DE ALGEMENE BIJSTANDSWET PER 1 JUL11997 Maatregelen Op 1 juli 1997 wordt de Algemene bijstandswet (Abw) gewijzigd en is de gemeente verplicht om in de hieronder genoemde situaties een maatregel te nemen welke bestaat uit het verlagen of het beëindigen van de uitkering. De uitkering zal worden verlaagd met 2% voor de duur van één maand als: 1er onvoldoende medewerking wordt verleend aan het uitvoeren van de wet; 2 u het identiteitsbewijs op verzoek met laat inzien; 3. u voor de voorziening in uw bestaan blijk geeft van te weinig besef van verantwoordelijkheid. 4. u niet voldoet aan de aan de bijstand verbonden voorwaarden en/of verplichtingen of bij het niet meewerken aan een door een arts geadviseerde noodzakelijke medische behandeling, De uitkering zal worden verlaagd met 5% voor de duur van één maand als; 5. u zich met als werkzoekende heeft laten inschrijven bij het Arbeidsbureau of uw inschrijving niet tijdig hebt laten verlengen; 6 u het voor u opgestelde trajectplan, gericht op verbetering van uw mogelijkheden om aan het werk te komen, met ondertekent, 7. u met binnen de gestelde termijn informatie verstrekt die van belang is voor de toekenning of voortzetting van de bijstand Hieronder valt ook het te laat inleveren van het rechtmatigheidsformulier inkomstenbriefje). 8 u niet meewerkt aan het vestigen van een krediet hypotheek of geen machtiging ondertekent voor inhouding van aflossingen op de uitkering van een lening waarvoor de gemeente garant staat; 9. u als zelfstandige niet voldoet aan uw verplichtingen die bij de toekenning van de uitkering zijn opgelegd; 10 u niet deelneemt aan vrijwilligerswerk bij Melkert lll-projecten, De uitkering zal worden verlaagd met 10% voor de duur van één maand als 11u met of met voldoende hebt gesolliciteerd, tenzij dit niet op u van toepassing is, 12. u niet of met op tijd op een oproep reageert om op een aangegeven tijd en plaats te komen, 13. u met voldoende meewerkt aan een onderzoek naar de mogelijkheden om aan het werk te gaan, een scholing of opleiding te gaan volgen. De uitkering zal worden verlaagd met 20% voor de duur van één maand; 14. bij gedragingen die uw kans op werk belemmeren; 15 als u met of onvoldoende meewerkt aan een noodzakelijk voor u geachte scholing of opleiding of andere activiteiten waardoor u zelfstandig in uw onderhoud kan voorzien; De uitkering wordt geweigerd (niet toegekend of beéindigd) voor de duur van één maand wanneer u: 16. geen aangeboden passend werk aanvaardt; 17. door eigen schuld bent ontslagen; Er bestaat gedurende 13 weken geen recht op uitkering als u een aangeboden JWG-dienstbetrekking of voorberei dingsovereenkomst weigert of door eigen schuld deze met aangeboden krijgt. LET OP: als u met op een andere manier verplicht verzekerd bent tegen ziektekosten dan wordt in plaats van het volledig weigeren van de uitkering de norm met 99% verlaagd (u ontvangt dan 1% van de norm) U bent dan wel tegen ziektekosten verzekerd Bij de hiervoor genoemde punten 1 t/m 17 kan in verband met uw persoonlijke omstandigheden afgeweken worden van de hoogte en de duur van de maatregel. Bij herhaling van het niet of met voldoende nakomen van een voorwaarde/verplichting binnen een jaar wordt de duur van de verlaging verdubbeld! Bent u het niet eens met een opgelegde maatregel, dan kunt u hiertegen een bezwaarschrift indienen bij Burge meester en Wethouders (B&W). Boetes Vanaf 1 juli 1997 is Sociale Zaken verplicht om een boete op te leggen wanneer er sprake is van fraude als u onjuiste of onvolledige informatie heeft verstrekt en u daardoor teveel of ten onrechte bijstand hebt gekregen Een boete wordt niet opgelegd als er aangifte moet worden gedaan bij Justitie. Als Justitie besluit niet tot vervolging over te gaan volgt wél een boete. De boete bedraagt 15% van het fraudebedrag (bruto) met een minimum van f 100,-- en een maximum van f. 5.000,-- Voordat de boete door de gemeente wordt opgelegd vindt er, als u daarom verzoekt, eerst een gesprek met u plaats waarbij u uw zienswijze kunt uitleggen. De opgelegde boete kan meteen worden ingevorderd en zonodig kan er beslag op uw uitkering worden gelegd (zie hieronder bij terug vordering) Tegen het opleggen van een boete kunt u een bezwaar schrift bij B&W indienen Terugvordering Ook nieuw per 1 juli 1997 is dat de gemeente met langer de kantonrechter hoeft in te schakelen om openstaande schulden van (ex)-cliénten terug te vorderen. Er kan meteen tot invordering worden overgegaan als u eerst in de gelegenheid bent gesteld om een betalings regeling te treffen Treft u geen betalingsregeling of komt u de afgesproken regeling niet na dan wordt meteen beslag op uw uitkering gelegd U kunt vanaf 1 juli 1997 wél een bezwaarschrift indienen tegen een terugvordering maar de invordering wordt hiermede met uitgesteld. Wilt u voordat de gemeente overgaat tot invordering van de schuld eerst de beslissing op uw bezwaarschrift afwachten dan moet u bij de President van de Rechtbank m Alkmaar een verzoek indienen voor uitstel van de terugvorderingsbeschikking. Dit geldt ook voor de beschikking waarbij een boete wordt opgelegd. Op dinsdag 24 juni vervallen de spreekuren van burgemeester Van Rappard en wethouder Eelman

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 9