]Van Lubek jaagt op Olympische Spelen f Genieten van een hectisch leven TEXELSE Y COURANT Eerste lustrum voor „ouderenochtend" Mareis op dreef in Duitsland SV Voorburg zoekt Texelse tegenstanders Russisch concert Atletiekinstuif goed bezocht «emuitwisseling [&xel en Midwoud ah°rclme'1 sec es,a'ette Trainen voor de kwart-triatlon Doorgereden Curiosa gestolen uit Waalder boet Mevius winnaar golfwedstrijd Koger crosslopen zondag van start =- Mensen -= Rotonde maakt boet onbereikbaar IJsclub De Koog slijpt de messen... Ringstekers weer op de bok Maatschappelijk werk op vakantie Beste hond kwam van de overkant DINSDAG 24 JUNI 1997 n 6.40 uur staat ze op, om een snel ontbijt om 7.00 irin het zwembad te dui- Anderhalf uur later ichten haar patiënten in it ziekenhuis, waar ze als inkomend fysiotherapeute age loopt. Na haar werk- rond 16.30 uur, snel en boodschappen en de «as van de vorige dag ien. Dan fietsen of lopen athangt van het trainings- hema af), om 21.30 uur irm eten en eventueel het ik voor de volgende dag orbereiden, om uiteinde- om 22.30 uur - uiterlijk .00uur - haar bed in te dui- Zie hier een willekeurige ordeweekse dag van irid van Lubek, toptri- ete en sinds vorige week derlands kampioene op Olympic distance (zeg iarde kwarttriatlon). 26-jarige Texelse praat er zeer hierover En juist op het moment Je interviewer wil vragen hoe ze volhoudt, zegt ze: „Gelukkig wo nen er op de afdeling van mijn stu dentenflat veel sporters, met allemaal ongeveer dezelfde levensstijl als ik. We begrijpen elkaar. Heb jij ook zo'n rottraining gehad, vragen we elkaar dan. Dat stimuleert Bovendien hoor |e niet steeds de vraag hoe je toch het allemaal volhoudt Druk Er is veel met Ingrid gebeurd, nadat ze vorige week in Roermond na zware strijd de nationale titel vero verde Hoewel de aandacht van de pers voor de vrouwen in geen verhou ding sfaat tot die voor de mannelijke triatleten, heeft ze toch de nodige journalisten te woord moeten staan. Haar tweede stage bevindt zich bo vendien in een afrondende fase en daarnaast moest ze nog allerlei voor bereidingen treffen voor ze donder dag op reis gaat. Eerst doet ze zon dag in Monaco mee aan een wedstrijd in het worldcup-circuit. Ver volgens vertrekt de triatlete naar Fin land, waar volgende week woensdag de halve finale van de Europese kam pioenschappen op het programma staat. Als ze zich plaatst, volgt de za terdag erop de finale. En zonder eerst huiswaarts te keren, doet ze daarna nog een Europacup-wedstrijd in Sint Petersburg aan „Het kan eigenlijk al lemaal net niet. zo druk ik als ik het nu heb", geeft ze toe. „Maar ik moet ook zeggen dat ik het wel erg leuk vind allemaal." Regelmaat Afgelopen weekeinde was Ingrid even terug in het ouderlijk huis aan de Wilsterstraat Eindelijk kon ze een beetje uitrusten, bijpraten met familie en vrienden en een verjaardag vieren die enkele maanden geleden was uit gesteld Maar op het tijdstip dat het interview staat gepland, zwerft ze nog hardlopend buiten rond. Later, wan neer ze hijgend is binnen komen val len, geeft ze toe. „Natuurlijk ben ik wel eens moe. Ook op mijn werk, maar dat kan ik goed verbergen." Ze lacht: „Dat stond tenminste in mijn stagebeoordeling." Haar opmerkingen verbazen. Want de meeste buitenstaanders worden waarschijnlijk al moe bij het aanhoren van een gemiddelde trainingsdag van Ingrid. Want wie kruipt er voor z'n lol 's avonds op de fiets om tachtig kilo meter te beulen, terwijl er 's ochtends al de nodige zwemkilometers in ar men en benen zijn gaan zitten? En wie zou het wagen om de vrijdag, wanneer er circa een uur wordt hard- gelopen, een rustige dag te noemen' Toch houdt Ingrid haar schema's naar eigen zeggen gemakkelijk vol En ook met de regelmaat van trainen, werken, eten en slapen heeft ze wei nig moeite. „Natuurlijk heb ik wel Ingrid van Lubek, poserend met de gouden plak die ze vorige week tijdens de Neder landse kampioenschappen in Roermond veroverde. (Foto Joop hommois) eens geen zm En ik zou het ook best leuk vinden om op een gezellige avond niet om elf uur naar bed te hoeven. Lekker tot twee uur met vrienden een boom opzetten, dat mis ik wel eens. Maar ik heb een doel, de Olympische Spelen van 2000 in Au stralië Daar wil ik voorlopig nog wel het nodige voor laten. Bovendien geeft de sport me nu erg veel terug." Dat wil niet zeggen dat ze helemaal niets anders doet. „Ik moet wel af en toe andere dingen hebben vrienden zien, af en toe een concert bezoeken. Mijn laatste concert was in april, een optreden van een aantal punkbands in Tivoli." Medewerking Ze krijgt veel medewerking op haar stageadres, ziekenhuis Overvecht in Utrecht. Dat gold niet voor haar vo rige adres, waar men haar voor de keuze stelde sport of werk? Ingrid aarzelde heel even. maar haar moe der vond lang nadenken onzinnig. En dus ging ze er weg. „Ze zit met voor mets in de topsportklas", zegt de meeluisterende moeder Van Lubek lichtelijk verongelijkt „Een werkgever die van zo'n opleiding stagiaires be trekt, weet waar hij aan begint." De topsportklas. een initiatief van de Hogeschool Utrecht, heeft tot doel" getalenteerde leerlingen meer kans te bieden hun sport ongehinderd uit te oefenen. Ze krijgen iets gemakke lijker vrij dan andere studenten en on dervinden bovendien medewerking bij eventueel verschuiven van tenta mens. Toch is het ook straks, wanneer ze een laatste stage begint, maar weer afwachten hoe de reacties van de werkgever zijn Desondanks is Van Lubek met van plan full-prof te wor den. Niet dat die kans groot is, want ook in dat opzicht blijft de belangstel ling voor de vrouwen achter Maar zelfs als een grote sponsor zich mocht aandienen, dan zou Ingrid waarschijnlijk niet toehappen. „Het sportwereldje is me toch te klein Ik zou het met alleen triatlon niet lang leuk vinden. Het mooiste zou een combinatie zijn. met een baan van een uur of twintig, zodat er tijd is om te trainen Sponsor Op dit moment zou een grote spon sor méér dan welkom zijn. Haar team wordt financieel ondersteund door Culta (een groep sponsors), maar dat betreft louter het materiaal Tijdens de wedstrijden voor de worldcup wordt ze samen met de andere atleten be geleid door de bondscoach. Ook gaat een sponsor mee en zijn hotels en andere nevenzaken geregeld. Maar veel moet Van Lubek zelf betalen, waaronder de ticket voor het vliegtuig. „Gelukkig word ik geholpen door mijn ouders en de laatste tijd verdien ik wel wat prijzengeld. En de bond heeft de B2-status aangevraagd bij het NOC'NSF, dat levert mogelijk ook wat op Maar het blijft nauwelijks op te brengen." Vader Luc ziet echter mogelijkheden. „Zou het met hartstikke leuk zijn als een groep sponsors van Texel Ingrid zou willen ondersteunen? leder met een bedrag, het hoeft niet veel te zijn. Volgens mij moet dat mogelijk zijn, als je ziet hoeveel mensen ons bellen, aanspreken op straat. Er wordt ont zettend met haar meegeleefd, dat is onvoorstelbaar Ingrid naar de Olym pische Spelen.. Het is toch prachtig als je kunt zeggen dat je daaraan een steentje hebt bijgedragen'" Aan Ingrid zelf zal het niet liggen, mocht het er toch allemaal met van komen. Ze heeft krap drie minuten geposeerd voor een portretje als ze roept' „Hoeveel seconden heb ik nog? Ik wil nog even fietsen. Ze ver zamelen toch altijd om half drie bij de wielerbaan'" Joop Rommets Ruim honderd 50-plussers kwa men donderdag af op de „ouderen- ochtend" in zwembad Molenkoog. Omdat het de vijfde keer was dat Molenkoog en de Stichting Welzijn Ouderen dit evenement organi seerden, was het feest. ledereen werd welkom geheten met koffie en gebak, terwijl op het terras de vrolijke klanken van muzikaal duo Frans en Lies Pieterse klonken. De bezoekers konden zich daarna ver maken met sjoelen, jeu de boules, schaken, dammen of gewoon lekker Een team van vijf basketballers van De Mareis heeft zich afgelopen weekeinde goed geweerd op een tweedaags toernooi in het Duitse Bordenau, een stadje in de buurt van Hannover. Zaterdag kwalificeerden de Texelaars zich in hun poule bij de beste twee en daarmee voor de kruisfinales. Zon dag, na een gezellige feestavond, was de koek een beetje op Twee nederlagen zorgden ervoor dat ze uiteindelijk genoegen moesten ne men met een vierde plaats „Toch leuk. Toen we vooraf al die Duitse teams in dure trainingspakken zag lopen, waren we bang dat we zouden worden geveegd. Maar met een vierde plaats doe je toch keurig mee", meldt speler Jos Witte. Vol gend jaar zullen De Mareis daarom waarschijnlijk weer in Duitsland pre sent zijn. Ze waren voor het toernooi uitgenodigd door de voorzitter van de TSV Bordenau, die regelmatig zijn vakantie op Texel doorbrengt. De Sportvereniging Voorburg komt vrijdag 15 augustus met 40 personen naar Texel voor een verblijf in kampeerboerderij de Breemhoeve bij Den Hoorn. Het bezoek aan Texel is gericht op onderlinge kennismaking en training. De club, die speelt in de derde klasse KNVB. kan op Texel twee elftallen op de been brengen. Gehoopt wordt een wedstrijd te kun nen spelen tegen een Texels (gelegenheids)elftal. liefst op zondag 17 augustus Texelse clubs die voe len voor een dergelijke ontmoeting, kunnen contact opnemen met C Smit in Zoetermeer, telefoon 079- 3521985. Het beroemde kamerkoor van de Smol'niy Kathedraal in Sint Peters burg verzorgt zaterdag in de NH kerk van Den Burg een bijzonder optre den. Er worden Russische volks muziekstukken en orthodoxe liederen ten gehore gebracht. Het koor won enkele jaren geleden een belangrijke vocale prijs. Kaarten voor dit concert zijn 27,50 per stuk en zijn verkrijgbaar bij de VVV in Den Burg. winchillende werpnummers werd geconcentreerd en vol overgave gestreden. (Foto Harry do Graaf) instuif van Atletiek IfflgingTexel (AVT) op het terrein Ifévocirmalige Texelse Boys trok pidag precies 50 deelnemers, een |ïl dat de organisatie tevreden s Onder hen 16 volwassenen en iinioren en pupillen Vooral bij de pd streden de nodige met-leden Ook een groep atleten van Niop, een vereniging uit Den fe.had gehoor gegeven aan de %ng om mee te doen. ("as de eerste instuif van AVT, die |Wor kort niet over het materieel Jikte om op dergelijke schaal fnjden te organiseren. Zo moest p'meer voor de spullen voor het ipringen, inclusief de dikke fat. diep in de buidel worden C-junior Gijs Waverijn (15) s zich dankbaar voor de inves- 19 door over een hoogte van 1 55 (arte springen. Hij versloeg daar in alle atleten van Noordkop. Een [«kelijke prestatie was er ook van wisselende weersomstan- len heeft zwemclub ZPC de tweejaarlijkse uitwisse- het zwemclub De Stern uit oud gehouden. Een weekend uitstapjes, veel plezier en il fel zwemmen. "El zaterdag als zondag werden ®e lijden gezwommen, er sneu- P zelfs enkele clubrecords. Op meler schoolslag verbeterde Egmond zijn eigen toptijd J3 seconde, zijn tweelingzusje "as op dezelfde afstand drie 4en sneller en op de 25 meter |9 vestigde zij een nieuw re- pf 23.1 sec. Bij de meisjes e 11 jaar zwom Marijke Blok Pwn 46,7 sec. op de 50 meter a9' een verbetering van het M, °e|de dagen werd gezwom- '«ndigde, in een gelijke stand. D-juniore Eva van Zoonen op de 60 meter sprint. Andere onderdelen waarop werd gestreden waren onder meer balgooien en kogelstoten - af hankelijk van de leeftijdsklasse - ver springen en 600 en 1000 meter hard lopen. Wie het evenement heeft gemist en toch belangstelling voor atletiek heeft, kan zich alsnog melden bij AVT. De jeugd traint op maandag van 17.30 tot 18.30 uur en op vrijdag van 18.45 tot 19 45 uur. Voor volwassenen is er zaterdag een technische training, tus sen 9 00 en 10.30 uur Voorinforma tie: Erik van Zoonen, tel. 318 902. Sporters die op 26 juli meedoen aan het „kwartje" Texel kunnen zichzelf zaterdag testen. Om 14.45 uur start bij Dijkmanshuizen (surf- strandje) een trainingstriatlon, waaraan iedereen kan meedoen. Met name voor beginnende triatleten is deze wedstrijd geschikt als voorbe reiding. Zo kunnen ze het zwemmen in zee ervaren en het wisselen van de onderdelen oefenen. Belangstellen den moeten om 14.15 uur aanwezig zijn. Om 14 45 uur wordt begonnen met 1 km zwemmen in de Wadden zee. De afstanden van het fietsen en hardlopen zijn ingekod tot resp. 20 en 5 km Beide onderdelen vinden plaats in de omgeving van het surfstrandje. Beginners krijgen begeleiding en ad viezen van trainers van de triatlonvereniging. Ook deelnemers aan de trio-estafette zijn welkom Deelname is gratis. Op een parkeerplaats aan de Nikadel werd zaterdagmorgen een groene personenauto aangereden. De dader reed door zonder zich bekend te maken De eigenaar, een 33-jarige toerist uit Duitsland, vond zijn voertuig na het boodschappen doen terug met een deuk in de linker flank en een beschadigde spiegel. De politie ver zoekt getuigen zich in verbinding te stellen met het bureau in Den Burg Een 41-jarige man uit Den Hoorn deed vorige week aangifte van dief stal en vernieling van spulletjes die hij had opgeslagen in een schuur in De Waal. Dit moet zijn gebeurd tussen 1 en 10 juni Weggenomen werden een doos siervuurwerk, een koperen trompet, ongeveer twintig strip boeken, een scheepshoorn op lucht druk en een doos fopartikelen. Der tig langspeelplaten werden vernield. Met 29 Stablefordpunten werd Jan Mevius uit Den Burg zondag winnaar van de maandwedstrijd van de Texelse Golfclub. De spelers moes ten opboksen tegen harde wind en buien, waardoor geen hoge scores mogelijk waren. Wegens het slechte weer werd slechts over negen holes gespeeld, in plaats van de gebruike lijke achttien. Als tweede eindigde Pieter de Boer met 25 punten en op de gedeelde derde plaats Henk Wijs man en jeugdlid Jan van Wijk (24 p). De „longest drive" was voor Henk van Wijk en de „birdy" voor Menno Schuyl. Sportvereniging De Koog begint zon dag met een nieuwe serie cross lopen. Totaal worden deze zomer negen wedstrijden gehouden, telkens op zondagavond. Start en finish zijn bij het voetbalveld aan de Boodtlaan. Wie minstens vijf maal meeloopt, wordt opgenomen in het algemeen klassement. Er zijn de volgende ca tegorieën: 1,5 km mini-jeugd t/m 9 jaar, 2.5 km jeugd t/m 12 jaar, 4 km jeugd t/m 15 jaar, 4 km dames en dames-veteranen, 4 km recreanten, 8 km heren en heren-veteranen. Voor de winnaar in elke categorie is er een prijs. Daarnaast krijgt elke deelnemer na afloop een herinneringsmedaille. De inschrijving begint om 18.30 uur in de kantine van SV De Koog. bijkletsen. Ook viel er te genieten van kunstnijverheid, die door diverse maaksters was tentoongesteld En natuurlijk konden de ouderen een duik nemen in het zwembad. Daar konden ze meedoen aan waterpolo, een demonstratie aqua-joggen. over de waterloopbrug, met kayaks van de glijbaan of baantjes trekken. Net als voorgaande jaren was het heel gezel lig. De organisatie werkt daarom graag toe naar het volgende lustrum Ook zaterdagavond was het druk in Molenkoog. Vele belangstellenden vierden op de speelweide de ,mid- zomernachtwende" Onder leiding van Nicoline Kruijsifix beleefden de aanwezigen rond het kampvuur een sfeervolle avond met o a. muziek, verhalen en appels poffen. 7 Chris Commandeur uit Den Hoorn heeft met succes de studie boor- en productietechniek aan de Hoge school van Amsterdam „Noorder- haaks" afgesloten. Hij studeerde af bij de Nederlandse Aardolie Maatschap pij en onderzocht de toepasbaarheid van een nieuwe boortechniek. Hij stu deert verder aan de Heriot Watt University in Schotland. De aanleg van de rotonde op het kruispunt Pontweg-Emmalaan- Hoornderweg heeft een probleem opgeleverd voor de heer D. Kuiper uit Den Burg. Hij kan met zijn auto alleen over het fietspad zijn paardenlandje met schapenboet Zondag is er weer een kofferbak- markt op de parkeerplaats bij Calluna Vanaf 10.00 is het mogelijk om kraampjes op te bouwen Er mo gen uitsluitend tweedehands spullen worden verkocht, maar ook zelf gemaakte spullen en hobbyartikelen. De volgende markten zijn op zondag 13 en 27 juli en 10 en 24 augustus Nieuw is dat op de kofferbakmarkten kartelmessen kunnen worden gesle pen: afgeven verpakt met naam en adres Kosten van het slijpen ƒ1,00 per mes De opbrengst is voor ijsclub De Koog. Bekrast. In de nacht van zaterdag op zondag werd de auto van een Oudeschilder met een scherp voor werp bekrast. De wagen stond gepar keerd op 't Buurtje en liep aan de lin kerzijde een flinke kras op over een lengte van 1.60 meter. De schade bedraagt rond de 3000,-. vlakbij de kruising bereiken. Kui per had daarom gevraagd over dit fietspad te mogen rijden, maar de Overleggroep Verkeerszaken voelt hier weinig voor. Kruisen van een fietspad door auto's is niet erg maar er in de lengte over rijden is niet aanvaardbaar Kuiper zou vanaf de Haffelderweg over het schelpenpad van Staatsbosbeheer kunnen rijden en dan via de Pontweg er weer uit. Staatsbosbeheer wil dat echter niet Bovendien ligt bij de ro tonde nog een stuk grond dat eigen dom is van de provincie. Samen met Kuiper zal een ambtenaar de zaak ter plekke nog eens kijken en overleggen en zonodig met Staatsbosbeheer en/ of provincie gaan praten. Liefhebbers van sport en folklore kun nen vanaf zondag weer hun hart op halen. Op die dag begint in De Waal het jaarlijkse Texels kampioenschap ringsteken Net als in voorgaande ja ren zullen de toeschouwers worden bijgepraat door een deskundige speaker. De karrenwielen ratelen van 15.00 uur door de straten, de aan spanningen dienen zich ruim voor die tijd te verzamelen op het terrein van de gebroeders Van Heerwaarden aan de Polderweg. In De Waal wordt een extra ronde gereden en wel met Texelse steeksters. De koetsiers moeten zelf zorgen voor een dame. Aan het Grafisch Lyceum in Amster dam slaagde Karen den Draak in de richting Typografisch Vormgeven. Zij is sinds kort werkzaam bij drukkerij Langeveld en De Rooy Maatschappelijk werker Frank van Lare laat weten dat hij van maandag 30 juni tot en met vrijdag 1 augustus op Texel geen spreekuur houdt. Wie in deze periode een gesprek wil heb ben moet een afspraak maken Daarvoor kan men bellen naar het hoofdkantoor van de Stichting voor Maatschappelijk Werk in de Kop van Noordholland in Den Helder op werk dagen tussen 9 00 en 12.30 uur, tel. 0223 - 61 58 34. Een overkantse hond kwam als beste uit de bus bij de zondag ge houden behendigheidswedstrijd in Eierland. Het was Bart, eigendom van mevrouw Nel Pater uit Soest die met de door Pieter Duin be schikbaar gestelde wisselbeker ging strijken. Mevrouw Pater zit als toerist op Texel en had bij toeval van de wedstrijd gehoord. Tegen deelname was geen bezwaar aangezien het om een open strijd ging waaraan dus iedereen mag meedoen. Er waren totaal 16 deelnemers, waar onder zeven kleine honden (schoft hoogte tot 45 centimeter) De wed- eerst gehouden bij de woning van trainster Stella Dekker aan de Hoofd weg en was door haar cursisten georganiseerd De regenbuien waren erg hinderlijk, maar toch kon het pro gramma helemaal worden afgewerkt. Als sponsors werd meegewerkt door de nieuwe dierenwinkel Pet's Place die alle prijzen beschikbaar stelde en door De Krim, Bakkenj 1 Gouwe boltje en cafe De Kuip. De officiële wedstrijd werd dus ge wonnen door Bart uit Soest, tweede werd Bella van Wies Schoo en derde Pluis van Rosanne Dekker. Het on derdeel race werd ook gewonnen door Bart, tweede werd Tommie van Pieter Duin en derde Urbanus van Ina Pool Eerste bij de gambling werd Tommie van Pieter Duin, tweede Urbanus van Ina Pool en derde Wodan van Ruud Beers. ue wmnenue oazen en nonoen poseren dij een der hindernissen op het wedstrijdterrein. Foto Harry da Graaf)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7