Gamma: eerste grote detailzaak op bedrijventerrein i'H'HHH ttvi Tm rrnm teso iXy j.ij-j-i.uxijiijijj' Agenda E F amilieberichten TEXELSE couRANT Bedrijvig heid Rijwielhandel gaat op de sportieve toer 60-jarig vliegveld historisch belicht Kenteken graveren Bedrijvigheid Duinexcursie w v^-op lv- IfcjyjBP-''.K-W.- 'L Regen dreef „tuintumult" naar Willems Boet Wethouder: „Commissies niet groter" Drukte bij Sail De Vakantiekrant 1947 1997 Dirk Zijm Vroon Zijm-Zoetelief familieberichten fexelaartjes DINSDAG 1 JULI 1997 De tweewielerzaak van Adrie Wes- terlaken aan de De Ruyterstraat in Oudeschild is van eigenaar en naam veranderd en heeft een in grijpende verandering ondergaan. De nieuwe ondernemer is de 29- jarige Remco Nagtegaal die de zaak een wending in sportieve zin heeft gegeven. Hoewel men in de winkel nog steeds terecht kan voor vertrouwde ge- bruiksfietsen van merken als Gazelle en MGI gaat Nagtegaal zich toch vooral toeleggen op de verkoop van racefietsen, mountainbikes en alles wat daar bijhoort. zoals kleding en accessoires Voor het allergoed koopste moet je bij hem niet zijn, want hij wil zich specialiseren in het betere werk. De voormalige zwemonder wijzer die tot 1 mei werkzaam was bij zwemparadijs Calluna, fietst zelf veel en nam deel aan menige triatlon. Hij is dealer van befaamde merken als Spezialized (sponsor van olympisch kampioen Bart Brentjens) en Concorde. Maar ook van Pinarello en Cannondale houdt hij het nodige in voorraad. In reparatie- en onder houdswerk heeft hij al de nodige be drevenheid opgedaan. De fijne kneepjes van het vak leert hij van Adrie Westerlaken, die zich uit de zaak heeft teruggetrokken maar de - bovenverdieping blijft bewonen en af en toe hand- en spandiensten zal verlenen. De nu 71-jarige Wester laken kreeg in 1941 met het fietsen- vak te maken toen hij in dienst kwam van Jan Witvliet. Die hield zich met heel wat meer bezig dan rijwielen, maar toen Westerlaken begin jaren zestig alleen verder ging, werden de tweewielers voor hem een specia lisme. Nu vindt hij het welletjes Hij verhuurt het bedrijfsgedeelte aan Nagtegaal en is blij dat Oudeschild op deze manier in elk geval een fietsen winkel houdt. De sportieve koers wijziging blijkt uit de nieuwe naam- FietSportief. Of de gespecialiseerde sportfietsen- zaak hem een behoorlijk belegde boterham zal verschaffen, moet uiter aard nog blijken. Nagtegaal heeft goede hoop, wijzend op de sterk toe nemende belangstelling voor fietsen als sport. Tal van mensen schaffen naast hun gewone rijwiel een mountainbike of racefiets aan, waar mee ze zich in hun vrije tijd op een gezonde wijze uitsloven. Het moder niseren en opknappen van de winkel gebeurde eigenhandig met hulp van echtgenote Joke (die voorlopig full time verbonden blijft aan het zwem paradijs). familie en bekenden zoals Nagtegaals vrienden van de triatlonvereniging. Zaterdag om 10.00 uur gaan de deuren open Precies 60 jaar geleden werd het Texelse vliegveld Vlijt" geopend en dat feit wordt uitgebreid belicht in het "onlangs verschenen blad van de His torische Vereniging. ■Gelein Jansen, medewerker van het Luchtvaartmuseum Texel, betrekt •ook de voorgeschiedenis erbij .Hij •startte achter het kerkhof achter de "Wittekruislaan en kwam bij de landing -met zijn propellor in een tuunwal, waarna deze aan splinters sloeg", zo luidt een vermakelijk citaat over een vliegdemonstratie in 1911Het artikel 'is voorzien van nooit eerder gepubli ceerde foto's Verder gaan -als voor proefje van hun boerderijenboek- de heren Hoogerheide, Reij en Van Empel in op de geschiedenis van hoeve ,.De Vlijt", waarnaar het vlieg veld werd vernoemd. De boerderij brandde in 1932 door onbekende oorzaak af. Losse nummers van het blad zijn a 7,50 verkrijgbaar in de Texelse boekhandels. Autobezitters kunnen dit weekend weer hun kenteken in de ruiten laten graveren. Het gespecialiseerde be- I drijf Automark is evenals voorgaande jaren aanwezig op het parkeerterrein naast garage Grisnigt aan de Bern- hardlaan in Den Burg. Vrijdag kan dat tussen 12.00 en 18 00 uur, zaterdag tussen 9.00en 16.00 uur. Voor ƒ25,- komt het kenteken plus landcode (NL) in alle ruiten. Gistermiddag werd de laatste hand gelegd aan de inrichting van de nieuwe Gamma. De opening van de Gamma bouw markt aan de Abbewaal in Den Burg is méér dan zomaar een be drijf erbij. Het is op Texel de eerste grootschalige vestiging van een detailhandelszaak op een bedrij venterrein. Er was een gemeente lijke koerswijziging voor nodig, die door initiatiefnemer Rab zelf werd aangezwengeld. Het bedrijf vroeg in oktober 1994 medewerking voor de verplaatsing van de Gamma van Oudeschild naar het commercieel gunstiger gelegen Den Burg Het vergde iets van het geduld want het nieuwe beleid inzake detailhandel op bedrijventerreinen was met zomaar ontwikkeld, al bete kende het feitelijk het volgen van een landelijke trend Fors gebouw Niel gezegd kan worden dat het van middag te openen Gamma-gebouw een voorbeeld is van herkenbare pit toreske bouw Het complex met zijn gevels van profielplaten en een pui die beheerst wordt door constructies van steigerbuizen met zeer in het oog springende enorme blauwe naambor den, lijkt als twee druppels water op Gamma-markten die de laatste tijd elders in het land zijn verrezen. De zaak heeft een oppervlakte van 1800 m2 aan verkoopruimte, dus kantine, kantoor, toiletten en opslag ruimte niet meegerekend. In Oude schild was die er oppervlakte er ook. maar een belangrijk deel daarvan bevond zich in de openlucht Aan de Abbewaal staat het hele Gamma-as sortiment van meer dan 10.000 arti kelen onder dak en er blijft tussen de stellingen nog meer dan voldoende ruimte over om een grote meute pu bliek op te vangen Dat publiek kan dank zij een uitgekiend systeem van belichting en bebordmg snel vinden wat het zoekt. De Gamma in Den Burg valt onder één van de besloten vennootschap pen van Rab: Rab Bouwmarkt BV, die ook bouwmarkten als franchisenemer Wie weet hoe duinen ontstaan"? Maar ook voor mensen die dat wel weten is de excursie die Staatsbosbeheer zaterdag 5 juli houdt interessant. Van 13.30 tot 17 30 uur neemt boswach ter Kees Bruin belangstellenden mee op ontdekkingstocht door de duinen van natuurreservaat De Geul. Onder weg krijgen de deelnemers iets te drinken. Op De Hors vindt nog altijd natuurlijke duinvorming plaats. Biestarwegras, de belangrijkste soort van Nederland, maakt een begin Pas als er een klem dumtje bijeen is gestoven ziet het bekende helmgras kans om te groeien. Verder landinwaarts liggen de oudere duinen. Alle stadia, van piepjong tot stokoud komen tijdens de excursie aan bod Deelnemers doen er verstandig aan een verrekijker mee te nemen Meedoen kost ƒ15,-. kinderen tot en met 12 jaar ƒ8,-. Opgeven kan bij EcoMare, tel. 31 77 41. exploiteert in Harlingen, Schagen en Eindhoven. Gehuurd Het gebouw aan de Abbewaal is geen eigendom van Rab, maar wordt ge huurd van Schuijl Onroerend Goed B V „Dat is met omdat we armlastig zijn", legt directeur Paul Krugers uit, „maar omdat we flexibel willen blij ven We huren voor tien jaar Moch ten zich ontwikkelingen voordoen die het noodzakelijk maken om ergens anders heen te gaan. dan moet dat kunnen. Een eigen gebouw zou dan een blok aan het been zijn". Bereikbaar Vlotte bereikbaarheid, voldoende parkeerplaatsen, ruime openstel lingstijden, compleetheid van het as- sorti/nent en vakkundige klant- behandelmg zijn voor de hand liggende voorwaarden voor het suc ces van een dergelijk bedrijf. Rab gaat ervan uit dat de nieuwe Gamma daaraan in hoge mate voldoet, maar blijft actief bij het bewaken daarvan. Krugers vertelt dat hij zorg heeft over de capaciteit van de Abbewaal als toegangsweg. Er moet op worden gerekend dat de Gamma op deze weg wekelijks zo'n 2000 auto bewegingen zal veroorzaken. Parke rende auto's ter weerszijden kunnen problemen oproepen die klanten zul len afschrikken. De Gamma zorgde voor een ruime eigen parkeerplaats voor 45 auto's, twee keer zoveel als in Oudeschild. Andere bedrijven aan de Abbewaal bieden veel minder par keerplaatsen aan hun klanten, zodat veel auto's langs de weg worden ge zet. Rab heeft de gemeente daarom verzocht voor beide kanten van de Abbewaal een parkeerverbod in te stellen Gehoopt wordt dat dit tevens een stimulans voor de andere zaken zal zijn om hun parkeermogelijk- heden op eigen terrein alsnog uit te breiden De Gamma is op werkdagen 12 uur per dag open, van 9 00 tot 21.00 uur. Zaterdag tot 17 00 uur Voor open stelling op zondag voelt de directie echter niets. Sfeer Om de klant een aangenaam gevoel te geven, krijgt de presentatie van doe het zelf-artikelen steeds meer aandacht. Alles wordt levendig gee- taleerd. Bepaalde producten zoals keukens, zijn in afgescheiden afdelin gen met eigen inrichting onderge bracht. het „shop in de shop'-con- cept. Er moet sfeer zijn, zodat het ook leuk is om in familieverband te winke len Er zijn toiletten, er is koffie en er klinkt een muziekje met reclame boodschappen die via de satelliet worden opgevangen van de centrale Gamma-organisatie. De verhuizing van Oudeschild naar Den Burg is in het afgelopen week end een omvangrijke operatie ge weest met inschakeling van extra krachten. Onder leiding van bouw- marktleider Hans Witkamp en staf medewerkers Frans Schrama en Eddy Barhorst is het binnen de ge raamde tijd gelukt. Aan de bouw werd meegewerkt door Vissers bouw- en Timmerbedrijf, IBS/ Oele/Schoo, MO-projekt (proiect- (Advertentie) Kr TTINGS ETER Kom nu snel naar Primafoon en profiteer van dc Zonnesteek-korting op een groot aantal toestellen met een zonnetje. Of bel gratis 0800-0402. Dc aanbictlin (Foto Harry de Graaf) ontwikkeling en begeleiding), Bureau B M (tekeningen), Schoorl (aanleg telefoon), Tatenhove (grondwerk en bestrating) en Oosterhof Wonen (in richting). Pyama Ter gelegenheid van de opening is het van woensdag tot en met zater dag feest Woensdag ontvangt iedere 500e klant een tv-toestel en zaterdag is tussen 8.00 en 10.00 uur een „Vroege Pyama-actie". waarbij ie dere klant 10% korting ontvangt op vrijwel alle aankopen. Komt de klant in pyama en op pantoffels dan krijgt hij zelfs 15% korting Voor de kinde ren is er zaterdag een springkussen Dinsdag 1 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 Echte Dalmatiërs", om 19.00 uur „Turbulence" en om 21.30 uur ..Liar, liar". Om 16.00 uur is de opening van de nieuwe Gamma-vestiging aan de Abbewaal. IVN-Texel houdt een excursie bij Ceres met bijzondere aandacht voor planten. Start bij kruising Redoute, Ceres en de Rede. Aan vang 19.30 uur, iedereen mag gra tis mee In de NH-kerk te Oosterend begint om 20 15 uur een zomeravond concert met Thea Riesebos (or gel) en Dick Hollander (bariton). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. De uitvoering die ..Bubbling Toorop" vanavond zou geven in theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn is geannuleerd wegens ge brek aan belangstelling Woensdag 2 juli 10.00-12 30 uur Kinderprogramma „Zeehond" voor jeugd van 9-11 jaar Inlichtingen bij EcoMare In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 Echte Dalmatiërs", om 19 00 uur „Turbulence" en om 21 30 uur „Liar, liar". In Klif 12 in Den Hoorn spelen de Van Tasjes vanaf 16.30 uur hun nieuwe (kinder)voorstelling „Lang leve de opera"; toegang gratis Donderdag 3 juli Vanaf 14.00 uur dartelen weer „101 echte dalmatiërs" over het filmdoek vanCinema Texel in Den Burg. Om 19,00 uur begint „Liar har" en om 21.30 uur „The fifth ele ment" (met o a. Bruce Willis). In het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild wordt tot en met 1 november een tentoonstelling gehouden over "Tsaar Peter de Grote in 1697 en 1717 op de rede van Texel". Tussen 19.00 en 19.30 uur wordt in het programma „5 in het land" (RTL 5) aandacht besteed aan Texel. De Hoornder Donderdag staat vanaf 19.30 in het teken van het Texels kampioenschap schapen scheren en -melken. Vrijdag 4 juli Cinema Texel vertoont om 14.00 uur „101 echte dalmatiërs", om 19.00 uur „Liar liar" en om 21.30 uur „The fifth element" In het tv-programma „5 in het land" van RTL 5 zijn beelden te zien over vakantie op Texel (19.00- 19.30 uur). Zaterdag 5 juli In Cinema Texel draait om 14 00 uur „101 echte dalmatiérs", om 19.00 uur „Liar liar" en om 21.30 uur „The fifth element" (met o.a. Bruce Willis). In het programma „5 in het la» van RTL 5 19 00-19 30 uur) aandacht besteed aan Texel' Belangrijk: voor de overigee(1 nementen zie de Vakantiekrj» Halfuursdienst. Teso maakt® afvaarten op vrijdag 4 juli vanüj tot en met 16.05 uur; zaterdag5f van 8.35 tot en met 15.05 uuri zondag 6 juli van 9.35 tof en 16 05 uur. t Wachttijden. Op vrijdag 4 wordt op Texel tussen 1000 13 00 uur en in Den Helder tusa 11.00 en 16.00 uur een wachis verwacht van een half uur. Opa terdag 5 juli wordt op Texel wachttijd verwacht, maar in Dj Helder wordt tussen 11.00 9 15.00 uur een wachttijd verwad van een half uur Hoogwater te Oudeschild Di. 1 5 50 en 1815b Wo. 2 7.15 en 1946i Do. 3 8.20 en 20.451 Vr. 4 9.04 en 21.34y Za. 5 9.44 en 22.26b Zo. 6 10.15 en 22 56 b Ma 7 11.00 en 2300 b Di. 8 11.30 en 23.17b Gezellig met z'n allen in de dubbele boet. Door halverwege te verkassen van het erf naar een schapenboet, viel zondagmiddag het „tuintumult" op het erf van de familie De Graaf aan de Pelikaanweg niet in het water. De manifestatie van muziek, gedich ten en verhalen was onder goede belangstelling begonnen op het ter rein achter de boerderij toen het nog zonnig en droog was Toen halver wege de middag de door het KNMI aangekondigde regen begon te val len was het juist pauze Initiatiefne mers en publiek droegen daarop ra zendsnel de piano, banken en andere spullen naar de dubbele schapenboet op het terrein, waar het „tumult" on der sfeervolle omstandigheden werd voortgezet. De boet bleek zo'n 60 toehoorders te kunnen bevatten Dat gebouw draagt sinds zondag de naam „Willems Boet", als ode aan de vorige eigenaar Willem van der Werf, die bijna een jaar geleden overleed Zijn weduwe Henme onthulde de naam op de wagendeur. Het programma werd verzorgd door de Georgische pianiste Nino Khutshisvili, samen met de Texelse amateurs Gerhard Smeenk (viool), Jan Beijert (gitaar), Hans Cadée- Koenen (fluit) en Rob Manse (zang). Nel Eelman droeg gedichten voor, onder andere van Maria de Graaf. Afgesloten werd met enkele Texelse verhalen door Harry de Graaf. In de boet kwam dit alles nog beter tot zijn recht dan in de open lucht, waar elek tronische versterking nodig was om te voorkomen dat muziek en stemgeluid werden overstemd door het geruis van de dennen en regelmatig overko mende vliegtuigen. In dezelfde boet was een tentoonstel- Foto Horry de Graaf) ling van foto's, gebruiksvoorwerpen en kunst uit Nieuw-Guinea en een expositie van fraaie natuur- en an dere foto's van Peter van der Wolf. Alle betrokkenen werkten gratis mee. De baten van hettuintumult" worden gebruikt voor studiebeurzen voor Papoea's en voor bekostiging van verblijf en studie van Nino Khutshisvili in Nederland Aan het strand is het ongeveer een uw der hoogwater De zon komt 1 juli opm 5.21 uur en gaat onder om 22 03 uur juli nieuwe maan. 6 juli doodtij. Wethouder Schilling is fel tegen» der van uitbreiding van de geus telijke vervoerscommissie. D6ë het CDA willen dit adviserend; gaan uitbreiden met leden vanVi Verkeer Nederland. „Overran vindt Schilling die juist blij is dan missies met langer de omvang! ben die vroeger wel gebruikeljti „Met veel te veel mensen jr schiet niet op. We hebben er over gedaan om mensen neljesi rangeren. Da's niet leukweks ik ben zeer te spreken over heli taat." Reizigers moeten deze weeks ning houden met extra drukte Cf aan- en afvoerwegen in en rondO Helder. Van 3 tot en met 6 juli»d daar de manifestatie Sail '97 gek den in combinatie met de jaaif! Nationale Vlootdagen Hiervoorfc het recordaantal van 700 i naar de marinestad. Daaronder vinden zich 35 van 's werelds go ste tall ships, tientallen mari schepen en 350 histona vaartuigen. Het evenement zondag afgesloten met een speca laire „Parade of Sail" op het Mt diep. De Vakantiekrant verschijnt weer iedere vrijdag. In dit gratis blad wordt een uitgebreide agenda op genomen van alle activiteiten die op het eiland plaatsvinden Evene menten en tips kunnen worden aangemeld bij Ruud Nooij via tele foon 31 50 34 of schriftelijk bij de balie van I en R, onder vermelding van „De Vakantiekrant'Vermel dingen moeten ruim een week van tevoren worden doorgegeven, an ders kunnen ze niet meer worden opgenomen. Op woensdag 9 juli a s. zijn onze ouders en grootouders 50 jaar getrouwd. Wilt u hen feliciteren, dan bent u van harte welkom tijdens de receptie van 19 30 tot 21.00 uur in de serre van hotel De Lindeboom. Kinderen en kleinkinderen Pieter v. Cuyckstraat 2 1791 DE Den Burg Vanaf het cruiseschip The Sensation ergens in het Caraïbisch gebied willen wij iedereen bedanken voor de vele bloemen, kaarten en felicitaties die wij hebben ontvangen bij ons 25-jarig huwelijk. Het was geweldig. Willem en Netty Vonk Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze kleine An nick Texel, 30 juni 1997 Dochter van Hans en Yvette Witte-Jungbacker Postweg 145 1795 JM De Cocksdorp Telefoon: 511470 Voor bezoek qraaq even bellen. Tijdelijk adres Gemini Ziekenhuis Onen (lis steurtjes een mensje heel klein je gedut li ten non venetjes m ui zijn n't' gelukkig dm jij hij ons may zijn. Ill ij en dankbaar zijn ij nier de geboorte van onze dochter en zusje Marinka Manuka BerruuU'l Oostereml, 2X juni 1997 Lam. Marja en Lisette Katppstra Kulterstrtuit 14 1794 HE Oiisterentl •S 0222 - 3IH7I0 Dankbaar en blij zijm met de geboorte van onze zoon en broertje Mitchel Gerhardus Klaus Den Helder, 30 juni 1997 Gewicht; 3635 gram Klaus. Corinne en Daniél Groszpietsch-Grooled Schilderweg 185 1791 LN Den Burg tel.. 0222-312324 Peter en meter: Henny en Ingrid INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: 2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Th.: VW Golf. AP* sept.'97, cross, loop.st Rappe oranje bolide vens t.k.: Fiat 127 310311. T.k.a.: camper (VVfd fabrieksingebouwd 313332. Doe gezellig mee rr- fietsdriedaagse OP en 9 juli. Elke avond' nieuwe routes, keus 10, 25 en 40 km 18.00 - 19.00 u. dl Lindeboom, rond Za. 5 juli as.. - markt in Opsierend Zaterdag 5 juli, 10® straatverkoop, ->V etc., v.a. ƒ5,-. stoffeerderij De tel. 315576.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2