Gra venstraa t-feest: daverend succes Wimbledon op eilandformaat teso W BAKKER! oud Pa| Agenda Dertiende Tesseltoernooi: TEXELSE^? COURANT' Weekenddien Texelse artse TV Texel 92e ijzerhand Irritatie door uitweiden raad Tweemaal vuurwerk bij Koger kermis Orgelconcert Radio-opnamen in hotelkeuken Zeilwedstrijd Zaïrese zang in de kerk Zangdienst Tennistoernooi Veenbaas en Purmer winnen ringsteken Klif mengt theater en eten voor jeugd VRIJDAG 11 JULI 1997 In de NH-kerk van Den Hoo» gint om 20.15 uur een avondconcert van organist Koelewijn De toegang is a wel wordt na afloop een inza® gehouden ter bestrijding vj kosten. In Klif 12 in Den Hoorn bi# Nicolette ten Bosch en Franse hun muziekprogia „Lakmoes". Aanvang 21.00 toegang 20,- (vriendenpn|s/t Woensdag 16 juli lei Op de tennisbanen van De# Den Burg worden dageli|ks 9.00 tot 22.00 uur partijen speeld voor het Tesseltoerre in In Cinema Texel draait om uur„101 Dalmatiërs"enomti 19.00 en 21.30 uur „MisterB In het raadhuis begint omi uur een gecombineerde vero nng van de raadscommii voor welzijnsbeleid en finan economisch en technisch b Publiek is welkom. Op deao staat o.a. de bi|drage voonfc de aankoop van compere grond ten behoeve van het a trieterrein Oudeschild. de o: kelingen met betrekking verzorgingstehuis Sint Jane financiële paragraaf ten aï van decentralisatie huis»! onderwijs. Halfuursdienst. Vrijdag II worden tot en met 16.05 uun afvaarten gemaakt. Zaterda juli gebeurt dat van 8 35 tote- 15 05 uur. Wachttijden. Vrijdag 11 tot 16.00 uur in Den Helde wachttijd verwacht van een uur. Zaterdag 12 juli wordt op geen wachttijd verwacht. Ir Helder moet tussen 10.CC 15.00 uur echter worden gee op een wachttijd van een Hoogwater te Oudesct Vr. 11 Za. 12 Zo 13 Ma. 14 Di. 15 Wo. 16 Do. 17 Vr. 18 13.16 en 1.20 en 131 2.00 en 14 2 45 en 15.S 5.14 en 174 6.36 en 18.5 7.46 en 195: Aan het strand is het ongeveer eenur der hoogwater De zon komt 11 ju!' 5.30 uur en gaat onder om 21.57 juli nieuwe maan, 14 juli doodtij Uitsluitend voor spoedget van zaterdag 8.00 uur toln dag 8.00 uur: Dokter K. Eis J. Hoekstra, JulianastraatS Burg, telefoon 31 20 39. As gen visites s.v.p. tussen 9.S 10.30 uur. Spreekuur opt dag en zondag van 11.3 12.00 uur en van 16.00 tol1 uur, zonder afspraak. Toe kunnen terecht bij de med post in De Koog. tel 32 72 e In verband met de zomen: haalt Scouting Texel zaterdag Burg geen oud papier op. H het wel zelf brengen naar da" net naast het clubgebouw Bernhardlaan. TV Texel brengt zondag ee rieerd programma, met ontfc' aandacht voor de volgende aö ten: vreemde vlag in Oosters Tsaar Peter-expositie in helt' en Jutters Museum, „burgen* opent kinderrestaurant, de dag van de Folklore, het eefi de Gravenstraat en de pte van het samenwerkingsconW TV Texel, de VVV en Kabel* Het programma begint om 1' en wordt herhaald om 17.00e uur. (Advertentie) Doorzagen over gereedschap Na een ijzersterk advies, koopt u de juiste machine en geen kat in de zak. Spinbaan 20, Den Burg Vrijdag 11 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur 101 Dalmatiërs en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur Mister Bean. Zaterdag 12 juli Om 9.00 uur start bij De Slufter een twee uur durende excursie door dit natuurgebied Informatie en aanmelding via EcoMare. Tijdens de kinderkermis op de Groeneplaats in Den Burg wordt om 15.00 uur de nieuwe wagen van de Texelse brandweer op spectaculaire wijze geïntrodu ceerd. Publiek is welkom. In Cinema Texel draait om 14.00 uur,.101 Dalmatiërs" en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Mister Bean" Op de Jeu de Boulesbaan van Oosterend (Botterstraat) wordt vanaf 10.00 uur gestreden om het Texels kampioenschap Rond 17.00 uur wordt de finalepartij ge speeld. Publiek is welkom. Om 13 00 uur begint in zwembad Molenkoog een open kampioen schap watertrappelen Deelne mers kunnen zich bij het bad op geven. Hans Uijleman geeft vanaf 20.00 uur een meditatief concert met gebruik van boventoonzang, gongs en Tibetaanse klank schalen Locatie: het gebouw van de White Eagle aan het Schilde rend. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de mineralenwinkel in de Wever straat, tel. 322 213 Zondag 13 juli Om 10.00 uur is de briefing voor de clubwedstrijden van de Cocks- dorper Kustzeilvereniging bij paal 33. De wedstrijd speelt zich vlak voor de kust af en is dus voor publiek goed te volgen. Om 14.00 uur begint een geva rieerd programma van TV Texel, vol actualiteiten. De uitzending wordt herhaald om 17.00 en om 21.00 uur. Op het parkeerterrein bij zwem paradijs Calluna nabij De Koog is van 11.00 tot 15.00 uur een kofferbakmarkt Op de banen van tennisclub Deuce in Den Burg begint om 11.00 uur het dertiende Tessel- toernooi (dagelijks t/m 20 juli). Om 13 00 uur begint bij manege Akenburg een Concours Hip- pique met diverse aangespannen Als een boze schoolmeester voor een klas stoute kinderen richtte burge meester Van Rappard zich dinsdag tot de raad. Langdurig uitweiden over details naar aanleiding van schrifte lijk beantwoorde vragen en tijdens de rondvraag wekte irritatie op. Het er- griet de Graaff) zijn het restaurant pas begonnen, maar hebben de zaak nog met in de hand. Juist nadat de bestel lingen zijn opgenomen, ontdekken ze dat ze geen kok hebben ingehuurd. Maar Klojo Ko zijn met voor één gat te vangen: met behulp van de kinde ren ontvoeren ze gewoon de kok van Klif 23... Het nieuwe initiatief lijkt een schot in de roos Voor ƒ25,-p.p. hebben kin deren en hun ouders een leuk avondje uit. Alles is natuurlijk in stijl aangepast: van de placemats die je met viltstift kunt inkleuren tot het vro lijke welkomstdrankje en de echte kindermenu's met o.a patat, kipnuggets en ijs. rubrieken en shownummers. De toegang is gratis Vanaf 13.30 uur houdt Water skivereniging Texel de jaarlijkse slalomwedstrijden nabij de havenkom van Oudeschild. Pu bliek welkom. In Cinema Texel draait om 14.00 uur 101 Dalmatiërs" en om 16.00, 19 00 en 21 30 uur „Mister Bean". In restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg bij De Dennen treedt vanaf 15 00 uur de bluesformatie Blue Six op In de concertserie „Een uur voor iedereen" begint om 19.00 uur in de Gereformeerde kerk van Den Burg een concert van „Les Messagers du Christ", een groep Zaïrese immigranten uit Joure. In de NH kerk van De Cocksdorp is een zomeravond-zangdienst mmv het Texels Vrouwenkoor. Van 19.30 tot 20.30 uur worden op verzoek van de aanwezigen liede ren ten gehore gebracht Maandag 14 juli Op de tennisbanen aan de Emmalaan in Den Burg worden van 9.00 tot 22.00 uur wedstrijden gespeeld voor het dertiende Tesseltoernooi van Deuce (dage lijks t/m 20 juli). In Cinema Texel draait om 14.00 uur,,101 Dalmatiërs" en om 16.00. 19.00 en 21.30 uur „Mister Bean". De raadscommissie voor alge meen en organisatorisch beleid vergadert om 19.30 uur in het raadhuis. Publiek is welkom In Klif 12 in Den Hoorn begint om 17.30 uur het „Kindertheater- Doe-Maar-Mee-Restaurant Klojo Ko". Deelname aan het kinder diner-cabaret kost 25,-. In manege Akenburg nabij Den Burg houdt „Groot Slem" een vrije bridgedrive voor Texelaars en toeristen, aanvang 19.30 uur. Deelname kost voor niet-leden ƒ5.-- Dinsdag 15 juli De raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid vergadert om 19.30 uur in het raadhuis. Op de agenda staat o.a. de huisvestingsverordening, de wet openluchtrecreatie, het PH kam peerterrein en een bijdrage voor de Vereniging de Hollandsche Molen. In Cinema Texel draait om 14.00 uur,,101 Dalmatiërs" en om 16.00, 19.00 en 21 30 uur „Mister Bean". gerde de burgemeester toch al dat een vergadering met zo weinig agen dapunten zoveel tijd in beslag nam. Hij kondigde vooraf aan in een uurtje klaar te willen zijn, maar pas rond de klok van tienen kon hij de bijeenkomst besluiten. Naar aanleiding van het geharrewar over de vragen werd besloten de schriftelijke antwoorden voortaan in de commissiestukken op te nemen en ze daar te behandelen. „Dat is de plek om op details in te gaan", aldus Van Rappard. Liefhebbers van vuurwerk komen volgende week aan hun trekken. De kermis, die van woensdag tot en met zondag De Koog aandoet, krijgt een knallend begin èn slot Op de openingsavond staat het spektakel omstreeks 23.00 uur op het pro gramma. Zondag is het een uur voor sluitingstijd opnieuw raak. De kermis gaat woensdag om 13.00 uur van start. Dit jaar wordt geen loterij gehou den. Het had maar een haartje ge scheeld of het Tesseltoernooi van Deuce was niet doorgegaan. We gens intern ongenoegen stapte de wedstrijdcommissie deze winter op. Enkele tennisfanaten vonden echter dat het jaarlijkse Texelse toernooi geen stille dood ver diende en zette de schouders eron der. Daardoor is zondag om 10.30 uur de opening van de dertiende editie. Enthousiast geraakt door de beelden van Wimbledon op televisie? Dan is een kijkje bij de Deucebanen ko mende week een aanrader Welis waar is het niveau iets lager, maar toch zullen sterke Nederlandse spe lers op het kunstgras verschijnen De nieuwe toernooicommissie, met Fetze de Haan als wedstrijdleider en Janny Zutphen als enige oud-ge- diende met veel ervaring, ging in fe bruari aan de slag. „Het grootste deel van het verhaal is natuurlijk duidelijk. Qua opzet blijft het toernooi hetzelfde als alle jaren", vertelt Rinus Manuels, die de wedstrijdleiding assisteert. Op de banen zullen honderd overkanters en 75 Texelaars een week lang tegen elkaar strijden om de titels in de diverse klassen Iedere dag wordt van 9.30 tot 21.30 uur ge speeld. soms zelfs langer. Het toer nooi staat onder auspiciën van de tenmsbond en er zijn officiële wedstrijdpunten mee te verdienen. Spelers mogen zich inschrijven voor drie rubrieken. Dat kan zijn. enkels pel, dubbelspel en mix, maar ze mo gen ook twee keer enkelspel op ver schillend niveau meedoen. „Je mag, naast je eigen categorie, ook één klasse hoger inschrijven Niet ieder een wil dat, want de kans dat je roem- Glunderend liepen de Gravenstraat- restaurateurs woensdagavond rond Het gezamenlijke eet- en muziek festijn bleek een doorslaand succes. Waren het aanvankelijk veel toeristen die een vorkje meeprikten van de keur aan gerechten, later op de avond kwamen de Texelaars mas saal naar de straat Bij éen tafel kon den munten worden gekocht, waar mee dranken en spijzen bij de verschillende kraampjes konden wor- den gehaald. Mensen zaten aan keu rige tafels, maar ook op stoepjes of gewoon op straat De sfeer was lek ker Texels': gemoedelijk, saamhorig en erg gezellig. The Buzz speelde toegankelijke, akoestische nummers die bij de be zoekers in de smaak vielen Maar ook leuk was het pianospel van Tjerk Mul der. waarmee pauzes werden opge vuld Over de kwaliteit van het eten was iedereen vol lof: de vier restau rants boden elk een ware proeve van bekwaamheid die iedere kritiek kon doorstaan. ..Je weet vooraf met waar je aan be gint". vertelt Ronald Koks. één van de organisatoren We waren afhanke lijk van het weer. de opkomst en of het mensen aanspreekt. Nou. het ant woord was at snel duidelijk: het liep In de reeks zomeravondconcerten is dinsdag om 20.15 uur in de NH kerk van Den Hoorn organist Bert Koele- wijn aan de beurt Hij startte zijn op leiding bij Rutger van Mazijk en Theo Teunissen. Aan het conservatorium van Utrecht haalde hij diploma's electromsch orgel en kerkorgel Het conservatorium in Hilversum werd door Koelewijn bezocht voor een stu- die piano Daarnaast deed hij dingeercursussen. Koelewijn leidt in middels meerdere koren, waarvan uitvoeringen op CD zijn vastgelegd Hij maakte ook een orgel-CD, waarop het trompetduo Herman en Henk Jan Drost eveneens is te horen Koelewijn geeft les aan de muziekschool van Amersfoort. Tijdens het concert in Den Hoorn speelt Koelewijn werken van Purcell Sweelinck, Bach. Lefébure-Wely en Dubois. De organisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse Kerken. Toegang is als altijd gratis, met een collecte na af loop. Vandaag is Radio Noordholland te gast in de keuken van hotel De Linde boom in Den Burg. Daar worden op namen gemaakt voor het programma Koken voor een prikkie" De kook- rubriek toert elke week door de pro vincie op zoek naar gelegenheden waar men streekgerechten serveert Chef-kok Pieter Krugers van De Lindeboom is van plan vijf gerechten te bereiden, zoals een dessert met Donatus-kwark en Juttertje. Waar schijnlijk is de uitzending in de week van 14 t/m 18 juli van 10.30 tot 11 00 uur. Texelse catamaranzeilers strijden zondag voor de kust van paal 33. Er worden meerdere manches gevaren op een Olympische driehoeksbaan die pal voor de kust zal worden uitge zet, zodat het voor publiek op het strand goed is te volgen. De uitslag van deze wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap van CKZ. De eerste briefing is om 10.00 uur bij het clubgebouw. De Zaïrese groep „Les Messagers du Christ" treedt zondag op in de Gere formeerde kerk van Den Burg. De dertien immigranten wonen in Joure. Hun speciale stemgeluid en de bij zondere effecten zorgen voor een levendige zangstijl. De nummers worden vertolkt in het Frans, Engels en Lingala De groep treedt ook veel op in scholen en tijdens manifesta ties. De dienst in de kerk heeft zondag als thema „wat is uw pincode". Ds F J. Daane is voorganger en Jan Kruithof speelt op het orgel. De toegang is gratis, ledereen is welkom vanaf 19.00 uur. vanaf het begin storm.Grote hoe veelheden voedsel waren klaarge maakt met behulp van extra perso neel. Er werd zelfs spontaan hulp aangeboden. Henk Prins ooit Chef kok van De Verliefde Kreeft, keerde tijdelijk terug op zijn oude stek (nu De Koksbuis) Maar ook buurtbewoners staken vrijwillig de handen uit de mouwen. Rond half negen waren de restaurateurs bijna door hun eten heen en werd een greep gedaan in de noodvoorraden. ..Ik heb m'n hele vriezer nog leeg getrokken", lacht Koks Tegen middernacht werd de tap gesloten. Het opruimen na afloop was tekenend voor de goede sfeer, iedereen hielp mee. Het grote succes rechtvaardigt een herhaling. ..Maar pas volgend jaar, anders is het effect weg. Het moet echt iets zijn waar mensen naar uit kijken." Ondanks de drukte zijn de organisatoren er niet rijk van gewor den ,.We hadden veel extra perso neel ingehuurd en de prijzen van het eten waren bewust laag gehouden. Vooral ook de huur van spullen vergde een flink budget Maar dat geeft op zich met. het is een gewel dig feest geworden en dat is het be langrijkst. In de NH kerk van De Cockdorp zijn weer zomeravond-zangdiensten. Elke zondag van 19 30 tot 20.30 uur worden op verzoek van de aanwezi gen liederen ten gehore gebracht. Zondag a.s. verleent het Texels Vrouwenkoor medewerking, leder een is welkom. Op de banen bij het Eierlandsche Huis wordt van zaterdag 26 juli tot en met zondag 3 augustus een recrea tief tennistoernooi gehouden Er wordt gespeeld in alle vijf onderdelen en de maximale speelsterkte is C1. Kosten bedragen ƒ15,- pp bij enkelspel en 10.- p.p. bij dubbelspel. Opgeven kan tot woensdag 23 juli in het Eierlandsche Huis of telefonisch via 31 65 07. Onder toeziend oog van een en thousiast publiek streden veertien deelnemers dinsdagavond om de dagprijs tijdens de ringsteek- wedstrijd op De Krim. De hogere moeilijkheidsgraad van het steken op een grasveld bleek niet uit de scores, want die waren beter dan in De Waal. Heide Veenbaas en Jothan Purmer met hun Shetland pony Sil behaalden de eerste plaats met 18 punten Hun naaste achtervolgers waren de rijders Frans Bakker en Piet Bakker (De At las) met 16 punten. Jopie Buysman, steekster van Piet Bakker, miste de derde ring, terwijl Christa Kamminga bij Frans Bakker op de bok alles raak stak Hierdoor stelde zij de tweede plaats veilig Namens het vakantie park reikte mascotte Kareltje Krim de prijzen uit De volgende wedstrijd is op donder dag 17 juli in De Cocksdorp, aanvang 19.30 uur. Gedeputeerde Gedeputeerde De Zeeuw liet zich onlangs niet erg vleiend uit over het Texelse gemeen tebestuur ten aanzien van de convenantsafspraken en de gebieds gerichte aanpak. Raadsleden Jan Koolhof en Dick Drijver vinden dat b en w De Zeeuw om uitleg van zijn woorden moeten vragen. Het enige dat het welslagen van het toernooi eigenlijk nog in de weg kan staan is het weer. „Mocht het gaan plenzen dan kunnen we uitwijken naar de Stappelandhal. Maar dan moet het echt langdurig regenen, want deze banen zijn echt wel be stand tegen wat water." Piet Witte vertelt dat het programma eventueel iets kan worden ingekort of dat er tot later in de avond wordt doorgespeeld als een regendag roet in het eten gooit. „Maar voorlopig gaan we ervan uit dat we een zonnig toernooi tege moet gaan." De finales van het Tesseltoernooi zijn op zondag 20 juli vanaf 11.00 uur, de prijsuitreiking is die dag om 17.00 uur. Lubertischool In het artikel van de Lubertischool-fusie stond dat de ouders in november worden geïnfor meerd over de bijzonderheden. Dat is echter afgelopen november al ge beurd Na de succesvolle voorstellingen van de Van Tasjes heeft Klif 12 een nieuwe attractie voor kinderen. Maandag was de première van het kinderrestaurant Klojo Ko. Net als bij het „diner-cabaret" voor volwassenen vermaakt het Klif- personeel de jeugd met een men geling van theater en eten. In het kinderrestaurant verschijnen KiO|0, tante Ko en andere personages van de Van Tasjes ten tonele. Klojo (Cor van Heerwaarden) en Ko (Mar- loos van de baan wordt gemept is dan natuurlijk groter." Texelse troef Bij tennis worden niveauverschillen aangeduid met letters Beginners en recreanten starten bij E De meeste spelers zitten in D (dat weer is onder verdeeld in D1 en D2) en in C begint er al kleur aan te komen. De B-sta- tus is al aardig hoog. „Dan behoor je al echt tot de beteren van Nederland. Veel trainers zijn op dit niveau", aldus Manuels, die aangeeft dat Texel ooit eén B-speler heeft gehad, die we gens tijdgebrek geen lid meer is van Deuce. Tijdens het Tesseltoernooi zullen echter maar liefst 30 B spelers zorgen voor aansprekend tennis. Texel heeft toch nog één troef bij deze toppers het C-talent Koen van Bommel uit De Cocksdorp komt ook uit in de B, in de hoop wedstrijdpunten te vergaren. A-spelers, die al vlak te gen de professionele top aanzitten, laten Texel aan zich voorbij gaan. Tijdens het Tesseltoernooi spelen de deelnemers „best of three", dus drie sets Dat gebeurt zonder scheids rechters. „Je kunt daar nooit genoeg vrijwilligers voor vinden", legt Fetze de Haan uit. „Geschillen over ballen die in of uit zijn moet men onderling oplossen. Pas als dat echt niet gaat grijp ik in." Bijkleuren De animo voor deelname aan het Tesseltoernooi is alle jaren groot. Manuels „Meeste wedstrijden aan de overkant worden in de avonduren afgewikkeld Hier ben je hele dagen bezig met je sport Bovendien slapen de overkanters in tenten op het Boys- terrein. Dat vinden ze ook altijd prach tig Kunnen ze 's avonds nog even stappen De commissie houdt reke ning met het vakantiegevoel van de deelnemers „Vooral de jonge jon gens laten we niet te vroeg spelen, want die moeten eerst even bijkleu ren In de Deuce-kantine verzorgt Janny Groen maaltijden Ook dat ver hoogt de sfeer: sporters die geza menlijk eten Nieuw dit jaar is het gebruik van de computer voor het vervaardigen van het programma, verwerken van uit slagen en andere administratieve zaken. Commissielid Piet Witte is de genius op dit gebied. Hij zal tevens tijdens het toernooi informatie over het programma weergeven via het Texeltext kanaal 168 van de Kabel krant.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2