Geweld en op Dag der gevoel Muziek ,\!i/ mSÊH Mensen -E F amilieberichten .TEXELSE J COURANT- i Texelse muzikant op North Sea Jazz Blues-tuinfeest Humoristische keramiekkunst Beslissing over sportruimte eventueel later Vrije plaatsen zelf melden bij noodcamping Dineren na afloop van VOC-wandeling „Dorpenronde" b en w start in september 50 50 rJexelaartjes Woeha %m hwiU tfejditiUeul VRIJDAG 11 JULI 1997 contrasten waren groot op de van de Muziek. Terwijl in de nenburg een klein meisje de iren van een nog kleiner viool- stond te aaien, leek op een enworp afstand het gemeente- s te bezwijken onder het donde- i geweld van een grote groep nmelaars. Hun geestdrift om te ilen verschilde echter niet, ,nmin als het plezier dat de toe- louwers aan beide optredens ■efden. «as woensdag ,,gezelligdruk"in centrum van Den Burg. Dat was ansde veelvuldig gehoorde kreet, jdaad konden de muzikanten verheugen in een redelijke he istelling, terwijl het publiek geen toeren hoefde uit te halen om de edens van dichtbij te aanschou- Het bleek ook prima mogelijk om rondje te maken langs de 9 des, waar 21 solisten en groepen 85 keer actief waren. Alleen bij certen met een spectaculaire act e wel eens een kleine file ont- m. Spectaculair der opmerkelijkste gezelschap- werd aangevoerd door een wild sende, kleurig beschilderde trom- aar en begeleid door de sonore ken van een didgareedoo, het ismstrument van de Aboriginals. sr de grote groep ook neerstreek, ten de kortste keren wist zij zich ituwd door omstanders Ook in ander opzicht was de verzame- muzikanten opmerkelijk, :ijn een gelegenheidsformatie, mstig uit alle delen van het land", elde de bespeler van de preedoo „Ik weet niet eens pre- hoe we hier zijn verzeild geraakt, vraagt die en die vraagt weer een ar. Op die manier." «elzowel de muziek als de show m si professional leek, betrof het naai amateurs. ..Ik ben in het elijks leven programmeur", aldus Idgareedoo-ist Geen windeieren minder opvallende verschijning die van Mascha Nooy. De 5-5 sschoolleerlinge bespeelde met gevoel haar viool Hoewel ze (szms ten onder leek te gaan in geweld van sommige collega- J-5 ikanten. speelde ze dapper door. doorzettingsvermogen legde geen windeieren, want het viool- edat ze half op straat had gezet, De wild dansende aanvoerder van een grote groep trommelaars - waarin ook de didgareedoo werd bespeeld - trok massaal de aandacht. raakte langzamerhand aardig gevuld met kwartjes en guldens en zelfs met muntstukken van vi|f gulden. ,,Ze verdient met een paar uur spe len net zoveel als haar broertje met drie dagen bollenpellen", consta teerde vader Ruud eerst nuchter Maar toen zijn oogappel over pijn in haar rug klaagde, troostte hij snel „Het is eigenlijk kinderarbeid. Nog eventjes en dan breng ik je lekker naar het zwembad." Tegenvaller Jammer was dat het op sommige plaatsen langere tijd stil bleef. Dat was te wijten aan het onaangekon digd wegblijven van drie groepen Omdat elke groep drie of vier optre dens verzorgde, betekende dat een flinke tegenvaller. Niet alleen voor de toeschouwers, maar vooral ook voor organisator Riet Veenendaal. „Daar had ik inderdaad de pest over in. Vooral als je weet hoeveel moeite ik aanvankelijk heb moeten doen om een Texelse percussiegroep op het laatste moment ergens een plekje te geven. Misschien zullen we in de toe komst toch officiële contracten moe ten afsluiten met de artiesten Jammer vond Veenendaal ook de tegenvallende medewerking van de winkeliers. Volgens planning zouden alle winkels in Den Burg een uur lan ger open blijven, maar naar schatting slechts de helft deed ook inderdaad mee. „Vooral in de Weverstraat gin gen er veel dicht en werd het erg rus tig. De muzikanten daér werden op die manier roependen in de woestijn. Vervelend Ik heb me er bovendien aan gestoord dat de winkeliers zo weinig ruchtbaarheid hebben gege ven aan hun voornemen. Bij het pu bliek was het nauwelijks bekend, had ik het idee." Geen gage Ondanks alle teleurstellingen was Veenendaal toch een behoorlijk te vreden mens Ze slaagt er steeds vrij gemakkelijk in haar programma rond te krijgen Voor het geld hoeven de muzikanten het niet te doen, want de organisatie heeft niet de financiële middelen om méér te bieden dan een onkostenvergoeding en een handvol consumptiebonnen. Wel zijn ze vrij om zo vaak als ze willen met de pet rond te gaan. „Veel artiesten vinden het gewoon leuk een dagje naar Texel te kunnen. Deze keer deden nogal wat vaste bezoekers afbericht wegens vakantie. Ik heb toen een advertentie gezet in de Via-Via (een gratis advertentieblad in de randstad, red.), waarna de aanmeldingen bin nenstroomden." Tel kwijt Een uiterst bekend gezicht was dat van Steve the Bagpipe Player. Hij weet zelf niet eens meer hoe vaak hij op de Texelse muziekdag heeft ge staan Twijfelend „Tien keer, zo iets Ik ben de tel een beetje kwijt." Vreemd is het niet dat Steve geen uitsluitsel weet te geven „Sommige evenementen bezoek ik al zeventien, achttien jaar En ik heb zo'n honderd vijftig klussen per jaar. In het dagelijks leven werk ik bij de storingsdienst van de PTT Sinds kort doe ik dat part time, voor 32 uur in de week. Maar ik ben op een punt gekomen dat ik moet kiezen. Dat vindt mijn baas ook, ge loof ik. Ik vind het allebei zo leuk.. Als het aan het Texelse publiek ligt, maakt Steve van de doedelzak in ie der geval zijn broodwinning. In Den Burg moest hij vele handen schudden en ansichtkaarten met handtekening uitdelen. Ook met verzoekjes waren zijn toehoorders aan het goede adres. Mull of Klntyre, Oh when the Saints of Ik zag twee beren, het was Steve kennelijk om het even. „Ik ben meer entertainer dan muzikant. Ze ker. ik ben goed Maar ik heb vrien den die drie keer zo goed spelen, ter wijl ze veel minder gevraagd worden." Tekst en foto Joop Rommets De uit Oosterend afkomstige Sjahin During is zondag te bewon deren op het North Sea Jazz festi val in Den Haag. Hij treedt op als percussiespeler met de groep Lotz-of-music. Sjahin During is bezig met het opbou wen van een carrière in de muziek. Met zijn eigen groep, Yoruba llv, was hij ondermeer te zien op het slag- werkersfestival in Paradiso (Amster dam). RASA (Utrecht) en het tv-pro- gramma „De wandelende tak" (VPRO) De formatie combineert zang met drie tweezijdige trommels, die „bata" heten. De muziekstijl is Afro-Cubaans. Na zijn studie bij bekende percussiespelers in Nederland stu deerde Sjahin met een beurs van de Nederlandse Toonkunstenaars Bond in Cuba, het Mekka van de percussie Naast optredens verzorgt Sjahin ook workshops en lessen op instrumen ten als bongo, conga en bata. Vanaf 5 juli houdt de muziekformatie Bluesix een Waddentoernee. Na Drachten. Harlingen. Vlieland, Ter schelling en Den Oever eindigt de rondreis zondag op Texel Vanaf 15.00 uur geeft de band een slotfeest in de tuin van restaurant De Worstelt- ent aan de rand van De Dennen De muzikanten van Bluesix hebben vooral in de noordelijke helft van Ne derland een goede live-reputatie ver worven. Hun repertoire bestaat uit diverse bluesstijlen, aangevuld met soul en rock roll invloeden. Zij spe len zowel covers als eigen werk. Is kunst om te lachen? Wel een beetje, vindt keramiste Lla Breed, die grappige tegeltjes maakt met een folkloristische inslag Ook haar ..bolle beesten" zijn te zien in Galerie Lang- waal in De Waal waar onlangs orjder stemmige pianoklanken van de op Texel verblijvende Georgische pianiste Nino Khutsishvili een nieuwe expositie werd geopend Er hangen ook olieverfschilderijen van Ada Boer-Dekker Sinds twee jaar wordt deze kunstenares geboeid door huizen Maar ze maakte ook sfeerschilderijen met diverse onder werpen. De expositie is te zien tot eind augustus Openingstijden: dins dag t/m zaterdag 10 30 tot 17.30 uur. Liever een gedegen plan waar alle partijen achter kunnen staan dan broddelwerk om de termijn te halen Dat gaven de meeste raadsleden wethouder Nel Eelman dinsdag mee ten aanzien van vervangende ruimte voor De Ferrever. Eerder is afgespro ken dat in september een stuk op ta fel komt Dat streven bestaat nog steeds, maar wegens de vakantietijd valt het momenteel niet mee om spij kers met koppen te slaan Hij was al even in gebruik, maar pas vandaag gaat de noodcamping aan de Westerweg officieel open Beheer ders van kampeerterreinen wordt verzocht vóór 11.00 uur door te bel len of ze nog vrije plaatsen hebben (telefoon 31 40 80). „In het verleden ging de beheerder van de nood camping zelf vaak rondbellen of er gens nog een plekje was. Maar er zijn alleen al 72 boerderijen met een kampeervergunning, dus voor je het weet zit je de hele dag aan de tele foon", aldus Thijs Steffens, die dit jaar de noodcamping beheert. Hij vindt het een taak van de VVV om vrije plaatsen te registreren. „Bovendien is het in het eigen belang van de campingbeheerders dat ze een vol terrein hebben, dus als ze ruimte over hebben moeten ze maar even bel len." De noodcamping is tussen 12.00 en 16 00 uur gesloten. „Daarbuiten ben ik er de hele tijd. En mocht ik onver hoopt even niet bij de telefoon zijn, dan kan worden ingesproken op het antwoordapparaat of een mededeling worden verstuurd via de fax." Het faxnummer is 32 28 47. Op verzoek van Erna Eelman (WD) vertelde de wethouder wat tot nu toe allemaal is ondernomen Er is een gesprek geweest met de sportraad. Deze instantie start begin augustus met een inventarisatie, gesteund door een ambtenaar van afdeling finan ciën. Dirk Terpstra gaf namens de PvdA aan dat zij willen vasthouden aan de eerder gestelde termijn van september, omdat naar hun mening de hele zaak al lang genoeg in beslag heeft genomen. De „bolle beesten van Lia Breed zijn tot eind augustus te zien in Galerie Langwaal in De Waal. ikeWesterlaken (22 jaar) is ge- jd voor haar opleiding aan de !re Hotelmanagement School in warden. K )en Haag slaagde Stephanie - levliet voor het examen Hoger (lees Beroepsonderwijs, afdeling lek Bestuurlijk. Zij gaat werken bij Ireemdelingenpolitie. 101 Kt' S jarige Ronald Witte is afgestu- ad d aan de Universiteit van Amster- ee i. faculteit der Economische we lft chappen en Econometrie. Hij iiri de binnen de vakgroep maat en Econometrie de studie- '"9 Operationele Research en sgement. Ronald is reeds werk- Delta Lloyd in Amsterdam. ièlle Boom uit Oudeschild "aan het Utrecht College haar a MTRO behaald in de sec- nomie, afdeling toerisme en eatie de Modevakschool Apeldoorn Pancras is Ineke van Beek aQd voor de opleiding use lingerie, jongens- en "kleding. Wie deze zomer wil meedoen aan één van de speciale VOC-wande- lingen in en rond Oudeschild, kan zich nu al aanmelden. Elke tocht, die onder deskundige leiding staat, wordt afgesloten met een histori sche maaltijd op fort De Schans. Deelname kost ƒ82,50 per persoon. De wandelingen, die zijn gepland op de donderdagen 17 juli, 14 augustus en 18 september, voeren langs di verse plekjes met een „Gouden Eeuw"-verleden. Naast het fort zijn dat o.a. 't Skillepaadje, de Wezen- putten en het Zeemanskerk|e. De VVV speelt hiermee in op de toege nomen belangstelling voor cultuur historie. Deelnemers aan de wandeling krijgen onderweg koffie met Texelse koek. De maaltijd bevat gerechten met een „VOC-sausje". Aanmelding kan bij het Maritiem en Juttersmuseum en de VVV. Op dinsdag 30 september heeft het college van b en w een gezamen lijke openbare vergadering met de dorpscommissie van De Cocks- dorp in het Eierlandsche huis, aan vang 19.45 uur.Het is de eerste bij eenkomst van de jaarlijkse reeks vergaderingen, die vooral zijn be doeld om de voeling tussen „raad huis" en dorpen te verbeteren en de bewoners in de gelegenheid te stellen aandacht te vragen voor specifieke dorpsbelangen. Deze keer worden alle vergaderingen vooraf gegaan door informatie over elektronisch stemmen. De stern- machine zal worden gedemonstreerd en de aanwezigen kunnen zelf erva ren hoe het is om op deze manier een stem uit te brengen. De volgende bijeenkomsten worden gehouden in: De Koog in dorpshuis De Hof op 1 oktober; Den Hoorn in De Waldhoorn op 8 oktober, Oudeschild in 't Skiltje op 29 oktober, De Waal in De Wielewaal op 4 november, Oosterend in De Bijenkorf op 2 de cember en in Den Burg in De Linde boom op 3 december Hiermede geven wij u kennis dat dinsdag 8 juli van ons is heen gegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Wilhelmina Alida Vollebregt weduwe van Dirk Witte op de leeftijd van 80 jaar Leo en Liesbeth Josette, Nore Peter en Helma Thomas, Renée Kees t - Zveta Kalm Frans en Hanneke Inge, Eline Els en Wilfried Texel, 8 juli 1997 Verzorgingshuis St. Jan. De begrafenis heeft heden 11 juli op het R.K. kerkhof te Den Burg plaatsgevonden. Correspondentie-adres: E Witte, Buiksloterweg 255, 1031 DB Amsterdam Heden hebben wij kennisgenomen van het overlijden van MEVR. W. A. WITTE-VOLLEBREGT (tante Miep) Zij was jarenlang voorzitter van de Stichting Welzijn Ouderen Texel en van de ANBO Den Burg. We zullen haar vriendelijkheid en warmte missen. Stichting Welzijn Ouderen Texel ANBO Den Burg Pril geluk Ruw verstoord Bedankt voor die korte tijd. Stien Germ Wij zijn overweldigd door uw troostende woorden en aanwezigheid, de vele brieven en bloemen. Het heeft ons gesteund in deze moeilijke tijd bij het afscheid van JOS VAN HEERWAARDEN Het is voor ons onmogelijk om iedereen persoonlijk aan te schrijven. Daarom zeggen wij u langs deze weg onze oprechte dank. Te weten dat hij een bijzondere plaats innam bn velen heeft ons qoed- gedaan. Frenka Tesselaar Peter Annemarie Juli, 1997 Bremstraat 42. 1783 JG Den Helder. 1947 1997 Op donderdag 24 juli a.s. zijn onze ouders en grootouders Simon Daalder Willemke Daalder-Jonker 50 jaar getrouwd. Als u hen wilt feliciteren, bent u van harte welkom op de receptie van 19.30 tot 21.00 uur in ,,'t Skiltje" te Oudeschild. Kinderen en kleinkinderen Trompstraat 26, 1792 BK Oudeschild. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 lot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXEL AARTJE op aanvraag. Opgelet: zaterdag en zon dag (12 en 13 juli) open dag met o.a. Honda show en 10% korting op al onze produkten. Tol dan! Wa tersport/motorservice Duin- ker, Oudeschild. Langs deze weg willen wij iedereen heel hartelijk danken voor de belangstelling tijdens onze huwelijksdag Het was onvergetelijk! Jan Nico en Bea van der Ploeg Nog 8 nachtjes slapen en dan feest achter diek. Zomerjacks nu at vanaf 50,- bij Boetiek 22. Bollenpellers gevraagd. Interesse, bel ons dan v a zaterdag. Willem Boon 't Noorden, tel. 318721 Satellietinstallaties - Digi taal of Analoog - SCT - 311 777. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Anne-Florance Jacoba 5 juli 1997 Greg Deul Annette Deul- Boekel Ridderspoorweg 248 2565 AS Den Haag We Hebben een nieuw meidevreugd lid ze heet ze e prachtig, en ze is de dochter van Tar\J a Maassen <5, Nico Bakker. Evelien, Marjan.Trix, Angie, 5j ak en Gertha Wat zijn we blij met onze dochter Robin Geboren in het Gemini op 8 juli 1997 Tanja Klaassen en Nico Bakker Noordwester 98 1791 HG Den Burg Zondag komen ze lekker thuis. Wikkelrokken, kort of lang, nu 35,- bij Boetiek 22. Wij repareren alle merken KTV, Video, Radio, CD, Satelliet, Camera, etc. Ser vice Center Texel - 311 777. She loves you, yeahyeah. yeah... Bollenpellers gevraagd. Interesse, bel ons dan v a. zaterdag. Willem Boon, 't Noorden, tel 318721. Lieve mensen, Hartelijk bedankt voor uw medeleven voor, tijdens en na mijn ziekenhuisopname. De vele kaarten tele foontjes en andere attenties hebben ons veel steun gegeven, Janme Ellen van den Berg Voor alle reisverzekerin gen, ook met de auto, kunt u bij ons terecht. Wij leve ren vreemde valuta, rege len veerdiensten en auto- slaaptreinen Bij ons vindt u vlieg- en bustickets voor de scherpste prijs Reis- buro Texel Holland Inter national. Senioren-Kinder Haus- betreung gesucht in Noord-Holland von Alk maar bis Texel. Von Beamtin a D 44 J Gegen Logisvergütung. Jeden zweiten Monat evt langer Br.o.nr. 1716 a. bur. Tex. Crt. Tel. 0049-761/702801 Opgelet: zaterdag en zon dag (12 en 13 juli) open dag met o.a. Honda show en 10% korting op al onze produkten. Tot dan! Wa tersport/motorservice Duin- ker, Oudeschild Thunderdome school agenda's, natuurlijk bij Nauta CD. Tuinartikelen. Vraag naar onze gratis kleurenfolder Rentenaar, O'end, 318000 Tegenwoordig is het een trend om op z'n minst enkele oude dingen te be zitten Hans van der Klift heeft er een winkel vol van voor ieders smaak en beurs T.k. kidcars en aanhang wagens voor achter de fiets Vermeulen Bikes, tel. 319313. Aangeb. per half aug. woonruimte in Den Burg. Tel. 310301/313810, na 18 00 uur Klant is koning bij Schoon maakbedrijf Brouwer. Ook uw vakman in vloer- onderhoud. Brand- en roet- reiniging, waterschade, bel de vakman, 319565. T.k.: pol visboot, 4.90 m lang en 1.90m breed, Suzuki, BBM 15 pk trailer. Tel. 315149 Te koop: Volvo 340, bouwjr. '86, apk tot '98. Tel 318567. Sesamstraat-, Looney Tunes- en pop-T-shirts bij Nauta CD. Gevraagd bollenpellers/ sters. G. J. Plaatsman, Oost, tel. 318765. Schoonmaakbedrijf Brouwer, voor als het echt schoon moet zijn. Reini gen dakgoten, gevel reiniging, glazenwassen, 319565. (IM TEXELAARTJE) DE,KELDER g (Jq prijsuitreiking kroonzegelactie Te huur zomerhuisje in Eibergen voor 2 pers. Fam Bruil, tel. 05454- 73791 Uitverkoop bij Boetiek 22. G-Star sweaters, T-shirts, nu 30% korting. Rob, Hans, Menno en Ben, live in „Het Cafeetje". Reparatie en Verkoop van Wasautomaten en Drogers - Service Center Texel - 311 777. Tk.a goede snorfiets, Vespa-Si, i.z.g.st.. weinig gelopen, redelijke pnjs. Tel. 312407 Sla uw slag. Div. rijk- bloeiende planten tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Tuincentrum v.d. Werve. Opgelet: zaterdag en zon dag (12 en 13 juli) open dag met o.a. Honda show en 10% korting op al onze produkten. Tot dan! Wa tersport/motorservice Duin- ker, Oudeschild. Nog 8 nachtjes slapen en dan feest achter diek. Voor een blinkend kantoor bel je Brouwer, 319565 en bij Brouwer geldt af spraak is afspraak.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3