s Waarom moeilijk doen over zo'n makkelijke mobiele telefoon? rijver op bres voor ensioenmigranten B A K E Rj IV 50% korting overdag op de 3 meest gebelde nummer met één toets allerlei extra mogelijkheden benutten mobiel bellen in vrijwel heel Europa Gemeente ontvangt „nieuwe"Texelaars op 6 oktober Roeper: „Raad als joker gebruikt" „Dekbedden bij Dros uit ramen" Primafoon TEXELSE f COURANT Bruinvis laat zich weer zien Bakker kan amper door Weverstraat :r! Lantaarns verfraaien Peperstraat Bedrijvig/je;é/ rieur-ondernemers eden exclusiviteit i WV.' VI. 'f- ,W .Texelaars die van de eerste ig jaar van hun leven er vijf- het eiland hebben gewoond ien in aanmerking kunnen ko- voor een betaalbare woning exel. Met dit voorstel wil Dick er (Texels Belang) hooguit pensioenmigranten per jaar ,en woning helpen. De huizen beschikbaar door verdere gingen voor overkanters zich exel te vestigen. Volgens de isitiepartijen gaat het plan ten van de Texelse woning enden. ir's voorstel is een reactie op (spraak van de Raad van State, sl een oud-Texels echtpaar on- onmogelijk maakte zich in een jnder de ƒ300.000,- op het ei- Ie vestigen. Krachtens de estingsverordenmg, die agavond in de raadscommissie werd besproken, wordt aan anters ook geen vestigings inning afgegeven beneden de irensvan 1 085,-. irpleit voor een verruiming voor oenmigranten, „omdat de be- bestaat bij mensen die in het edeel van hun leven terug wil len naar hun geboorte-eiland". Zijn voorstel is om voorlopig drie jaar proef te draaien en de regeling dan te evalueren. Doelgroepen zijn ge pensioneerden, vutters en WAO'ers. Tot dusver is het zo dat mensen die van de laatste tien jaar er zes op Texel hebben gewoond voor een huis onder de drie ton in aanmerking ko men. Drijver's voorstel kreeg weinig steun van andere fracties. Erna Eelman (VVD) herinnerde Drijver aan de „schrijnende gevallen van woning zoekenden op Texel" „Durf maar eens tegen deze mensen te zeggen dat hun woning naar iemand van de vastewal is gegaan." Eelman vroeg zich af of de regeling door het onderscheid op basis van afkomst niet strijdig is met de wet. Volgens Drijver bleek uit onderzoek van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten (VNG) dat dit niet het geval is. Volgens hem worden juist remigranten die zich geen huis van boven de 300.000,- kunnen veroor loven gediscrimineerd. Aanscherping Volgens Jaap Vlaming (GroenLinks) VRIJDAG 18 JULI 1997 De ontvangst die de gemeente orga niseert voor mensen die zich recen telijk op Texel hebben gevestigd, wordt gehouden op maandag 6 okto ber in het raadhuis. Deze keer krijgen de nieuwbakken Texelaars ook een tentoonstelling te zien Het is een expositie van Rijkswaterstaat die al lerlei aspecten van Texel belicht en die eerder is gebruikt bij het bezoek van minister A. Jorritsma „Het lijkt wel of het college zelf niet durfde. De gemeenteraad is als jo ker gebruikt." Hans Roeper (PvdA) uitte deze week harde kritiek aan het adres van b en w. Volgens hem heeft het college de benoeming van directeuren in het basisonder wijs ten onrechte op het bordje van de raad geschoven. Roeper verwees naar een raadsbe sluit uit 1995, waarin de benoeming van schooldirecteuren werd gedele geerd aan b en w. Toch heeft de ge meenteraad de afgelopen tijd twee maal een schooldirecteur en onlangs een netwerkdirecteur aangesteld. In eén van die gevallen was er boven dien een termijn niet in acht geno men, aldus Roeper, die zich ergerde aan deze handelwijze. Burgemeester Van Rappard vond niet dat de raad als joker was ge bruikt. „Het is gebeurd vanuit de tra ditie dat dienst- en schoolhoofden door de raad worden benoemd." Bo vendien verkeerde de burgemeester in de veronderstelling dat de benoe ming van een netwerkdirecteur, die bóven de directies van de scholen staat, wél goedkeuring van de raad nodig heeft. Jaap Dros kan in z'n schuur aan de Hallerweg controle van de gemeente verwachten. Aanleiding is een opmer king van Pieter de Groot (D66) die uit de ramen van het tot woonhuis verbouwde pand.vrolijk dekbedden had zien hangen" ..Het wordt spektaculair mooi Maar hoe zit dat eigenlijk? Wordt er nog wel gecon troleerd?" vroeg hij zich af. De ge meente rekent de fruitkwekerij niet tot een volwaardig landbouwbedrijf. Vol gens wethouder Schilling (ruimtelijke ordening) mag er., absoluut met wor den gewoond". We kunnen er ingewikkeld over doen, maar waarom zouden we? Primafoon maakt mobiel bellen namelijk heel gemakkelijk met deze nieuwe telefoon: de Pocketline Swing met Hi GSM-abonnement. Met één toets kun je allerlei extra mogelijk heden van je telefoon benutten. Waaronder VoiceMail, je mobiele antwoordapparaat. Ook kun je via deze knop het totaal van je gesprekskosten opvragen. Maar het mooiste is dat je met Hi GSM zeer voordelig kunt bellen. Overdag bel je namelijk voor half geld met de drie telefoonnummers die jij het meest belt. Deze drie nummers kies je heel eenvoudig zelf via je telefoon. En zo kun je ze ook weer wijzigen. Primafoon maakt mobiel bellen met Hi GSM niet alleen gemakkelijk, we zetten ook alle kosten voor je op een rij. De eenmalige kosten zijn: Aanschaf Pocketline Swing: f 49,00 (bij afsluiten van 1- of 3-jarig Hi GSM-abonnement) Entreckosten: f 108,00 De maandelijkse kosten zijn: Gesprekskosten: van 19.00 tot 08.00 uur en in het weekend: per minuut f 0,35 van 8 00 tot 19.00 uur: per minuut f 1,59 Hi GSM-abonnement: per maand f 34,95 Als je de Pocketline Swing voor 1 oktober koopt, betaal je tot 1 januari 1998 slechts f 29,95 per maand voor het Hi GSM-abonnement. Koop je 'm voor 20 juli? Dan is ie nog voordeliger. Want tijdens de Zonnesteek-weken bepaalt de temperatuur je korting (op de aankoopprijs). Dus ga snel naar Primafoon of bel gratis 0800-0402. OE WINKEL VAN PTT TELECOM Prijs- cn modclwijziging voorbehouden. Aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. De vermelde prijzen zijn inclusief BTW. Vergeet niet je legitimatiebewijs cn een bankafschrift mee te nemen voor adrescontrole Pocketline Swing* Mobiele telefoon met een geheugen voor 85 nummers. Zeer lange gesprekstijd (3,5 uur) en stand-by tijd (78 uur). Werkt ook op gewone batterijen. In rood, geel, lichtblauw en zwart. werkt de regeling in het nadeel van de Texelse woningzoekenden „Door die twee woningen per jaar worden alle andere huizen duurder." Dirk Terpstra (PvdA) pleitte juist voor aanscherping van het vestigings beleid. om meer huizen voor Texelaars vrij te krijgen. Hij had ook bezwaar tegen de leeftijd waarop volgens Drijver de „maatschappelijke binding" ontstaat. „Want juist op la tere leeftijd krijgt een mens binding met z'n omgeving Drijver's plan oogstte sympathie van Jan Koolhof (CDA). „Maar ik weet met in hoeverre het andere Texelse Een onverwachte verrassing voor de passagiers van de TX 10 „Em mie" van Alfons Boom. Vlak naast het schip dook vorige week enkele keren een bruinvis op. De bruinvis is de kleinste soort dolfijn, dus een zeezoogdier, die vroeger al gemeen in Wadden- en Noordzee voorkwam. Vanaf de Texelse boot werden ze vaak gezien, vooral tijdens de trek van de zuiderzeeharing waar de bruinvissen jacht op maakten. Toen na de afsluiting van de Zuider zee de haring verdween, liep ook het aantal bruinvissen snel terug. Door mileuoorzaken ging de stand nog verder achteruit totdat ze praktisch niet meer werden gezien. Sinds een paar jaar worden ze echter weer af en toe waargenomen Dit voorjaar werd een bruinvis gezien vanaf de Phoca, het vaartuig van Staatsbosbeheer en ook bracht een jong exemplaar een bezoek aan de haven van Oude- schild. Ook andere walvisachtigen laten zich in onze wateren weer va ker zien, volgens kenners een ver heugende aanwijzing dat het met het milieu de goede kant op gaat Of de bruinvis hier ooit weer zo massaal zal voorkomen als voor de oorlog, lijkt echter uitgesloten omdat de daarvoor benodigde zuiderzeeharing er niet meer is. De dieren moeten het nu hebben van minder massaal voorko mende makreel, bliek en andere rondvis. woningzoekenden schaadt ,,Laat de nieuwe brandweerwagen een keer door de Weverstraat rijden. Hij kan er waarschijnlijk niet door Deze noodkreet slaakte Peter Bakker (GroenLinks) tijdens een commissie vergadering. ..Zelfs met m'n smalle bestelwagen is het al een probleem", aldus het raadslid annex postbode. Bakker ver klaarde zelfs dat hij consequent alle uitstallingen aan de kant schuift, daar bij boze opmerkingen van winkeliers negerend. ,.lk gun iedereen zijn ne ring, maar al die kraampjes voor de winkels zijn onnodig Als de tent in de fik staat, willen ze graag dal we er snel bij zijn. (Advertentie) vloeren Interieurbouwer Wijnnobel steekt kopers met twee linkerhanden of weinig tijd desgevraagd de hel pende hand toe om een en ander te installeren. Te koop is ook het antiek meubilair in hun zaak. Datzelfde geldt voor de zuilen en andere kleurige decoratieven, waarvan een deel zelfs afkomstig is van Bali. Gevraagd naar de benaming van sommige voorwer pen, blijft het even stil „Tja. decora tie is tegenwoordig een breed be grip" Exclusiviteit staat bij het tweetal hoog in het vaandel „Mensen willen tegen woordig wat bijzonders in de huiska mer Net 'als de tuin is het een ma nier om je mee te onderscheiden." Stad en land stroopten ze af op zoek naar bijzondere versieringen. Mate riaal van gips is één van hun specia liteiten. Het aanbod varieert van klas sieke plafondlijsten tot oud-Hollandse schouwen en andere statige decora tieven in vele soorten en maten. Ver der verkoopt het bedrijf antiek grenen Michel Wijnnobel in hun nieuwe interieur en docoratlezaak aan de Nlkadel. (Foto Gornrd Timmorman) •karakteristieke vissershuisjes in de smalle Peperstraat worden taan 's avonds verlicht door antieke lantaarns. Het veel gefotogra- ie Oosterender straatbeeld straalt hierdoor nóg meer sfeer uit. Ver ing van de vorige lantaarnpalen, die met pasten in deze omgeving, een lang gekoesterde wens van de dorpscommissie. De gemeen- lU( id stelde vorig jaar geld beschikbaar om het plan ten uitvoer te bren- Ook Den Hoorn is inmiddels aan de beurt geweest. De nu verwij de lantaarns worden voorlopig opgeslagen in het magazijn van eentewerken. Op de foto van Dirk Kuiter zijn medewerkers van een fs bedrijf bezig met de aanleg. Heiligheid terug in de huis- Dat is het credo van de ide interieur-ondernemers 3vijs en Michel Wijnnobel. en openden ze aan de el in De Koog hun interieur- inratiezaak „Inter Deco

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7