teso Ku(n)stwerk van een kilometer lang Jonge toeristen namen wapens mee TEXELSE WCOURAN! BEZORGERS I Agenda ■HEÖ3ZE5 Kogerstrand LEAüLbtLjs COURANT Geen krant gekregen? Bel uw bezorg* Bedrijven open tijdens Bollendag De Dennen in Van Gewest tot Gewest Veel kleine aanrijdingen Aanmelden voor dartcompetitie Vrijmarkt zwembad Oververmoeide bader uit branding gehaald Bizarre dieren in Galerie Tessel (Folo Gerard Timmerman) Dinsdag 29 juli In Cinema Texel draait om 14 00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16.00, 19 00 en 21.30 uur „Bean". In de NH-kerk van Den Hoorn be gint om 20 15 uur een zomeravondconcert van Joost Veerman (orgel), Janme Klein (so praan) en Frangoise Keesom (alt). De toegang is gratis, wel wordt na afloop een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten In Klif 12 te Den Hoorn brengt Kees Tom zijn cabaretpro gramma „Als ik het niet dacht". Aanvang 21.00 uur. toegang 20,- (vriendenprijs ƒ15,-). In hotel De Lindeboom wordt vanaf 22.00 uur roulette gespeeld. De toegang is gratis, de opbrengst gaat naar de stichting „Het hart van Texel". Woensdag 30 juli In Cinema Texel draait om 14 00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16.00, 19 00 en 21.30 uur „Bean". Donderdag 31 juli In Klif 12 in Den Hoorn spelen de Van Tasjes vanaf 16.30 uur hun nieuwe (kinder)voorstelling „Lang leve de opera"; toegang gratis Tijdens de kramenmarkt in Den Hoorn wordt vanavond een fancy fair gehouden. De opbrengst is bestemd voor de feestcommissie. Vanaf 21 00 uur speelt de Jug Bros Bluesband in Klif 12 in Den Hoorn. Toegang gratis. In hotel De Lindeboom wordt vanaf 20.30 uur een bingo-avond gehou den. De toegang is gratis, de op brengst gaat naar de stichting „Het hart van Texel". Vrijdag 1 augustus In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16 00, 19.00 en 21.30 uur „Bean". Zaterdag 2 augustus In het kader van de Nationale Bollendag zijn ook twee Texelse bedrijven opengesteld. Belang stellenden kunnen tussen 10.00 en 16 00 uur een kijkje nemen bij Wim Timmer, Schorrenweg 43 en Theo Kooiman („Razende Bol") aan de Pelikaanweg 1. Vanaf 14.00 uur wordt op de Groeneplaats te Den Burg het Hollands Muziek Festival gehou den. In Klif 12 te Den Hoorn begint om 19.00 uur „De Bruiloft van Biem en Babette", een theatervoorstelling met diner. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Bean". BELANGRIJK: Voor de ovto* evenementen zie de Vakae krant. Halfuursdienst. Teso maakten afvaarten op vrijdag 1 augus van 9,35 tot en met 16.05 uun op zaterdag 2 augustus vans tot en met 15.05 uur. Wachttijden. Op vrijdag 1 aug, tus wordt op Texel tussen 9 w, 15 00 uur een wachttijd vervva: van een half tot één uur. In 9 Helder moet bussen 1200 16.00 uur worden gerekend; een wachttijd van een half uur Op zaterdag 2 augustus wordt Texel tussen 10.00 en 14.00u een wachttijd verwacht vans half uur In Den Helder moeit sen 10.00 en 16.00 uur reken worden gehouden met een wa tijd van een half tot één uur Hoogwater te Oudeschi Di. 29 3.50 en 16.37t Wo. 30 5.00 en 18.05i Do. 31 6.35 en 19.26; Vr. 1 7.50 en 20.25; Za. 2 8.56 en 21.26; Zo. 3 9.24 en 21.55; Ma. 4 10.04 en 22.30i Di. 5 10.34 en 22.49: Aan het strand is het ongeveer eeniy eerder hoogwater. De zon komt30|j op om 5 56 uur en gaat onder om2l2 uur. 3 augustus nieuwe maan, 4auo« tus springtij. .Feestvarkenéén van de bronssculpturen van Barbara de Clercq. DINSDAG 29 JULI 1997 HTTTYT^T QT? Op de Pontweg tussen 't Horntje en Den Burg zijn vrijdagochtend zeven jeugdige toeristen aange houden wegens wapenbezit. In hun auto's werden drie alarm pistolen, de nodige munitie, enkele messen en een zogenoemd nunchakuwapen aangetroffen. De politie was op het spoor van de jongens gezet door een getuige. Deze had kort voor 10 00 uur bij De Kooy (nabij Den Helder) gezien dat vanuit een voor hem rijdende auto twee maal was geschoten. Daarbij werd voor het oog niet op iets of ie mand gericht De man volgde het voertuig tot in Den Helder. Toen hij het in de richting van het Teso-terrein zag rijden, besloot hij de politie te waarschuwen. Toen deze arriveerde, bleek de boot net vertrok ken. Na het afmeren bij 't Horntje werden de inzittenden van de verdachte auto en die van een daarachter rijdende auto aangehouden op de Pontweg. Het betrof zeven |ongelui, in de leef tijd van 15 tot en met 19 jaar, allen afkomstig van de Veluwe Een 18-ja- rige jongen uit Scherpenzeel be kende inderdaad met een alarm pistool te hebben geschoten, volgens eigen zeggen uit balorigheid. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. Den Burg A: Gollards/Samen Eén. Bealrlxlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenbutg, P v. Cuyckstraat. Elemert. Gasthuisslraat 1-31. Gravenstraat, Groeneplaats. Hogend; van Hollandstraat. Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39, Molenstraat, Molena-e Parkstraat Schilderend 6 en 10 Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang. Warmoesstr»- straat. Weverstraat. Pater Witteplein, Zwaanstraat Den Burg A1: „St Jan". Beatnxlaan 41 t/m 143 oneven, Noordwester, Schoorwat Golfslag, Vloedlijn, Zeebries, Duinreep Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven, Binsbergenstraal* straat. Drijverstraat, Marelstraat. Starkenburgh. Thijsselaan, Waalderstraat 45-86.1 laan 7-, oneven en 50-120 even, Wilsterstraat. Den Burg C: Beatnxlaan 145- oneven en 60- even, W van Beierenstraat, Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76- I Den Burg D: Wilhelminalaan. Julianastraat. Burdetstraat, Mr KraaistrBernhardt even en 2-48 even TjakkerstrLieuwstr. Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalden* even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haftelderweg. Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-1*3 20-146 even, Slingerweg 21-27 Ook dit jaar doen twee Texelse bedrijven mee aan de Nationale Bollendag. Op 2 augustus kunnen belangstellenden tussen 10.00 en 16.00 uur terecht bij de bedrijven van Wim Timmer aan de Schorren- weg 43 en Theo Kooiman („Ra zende Bol") aan de Pelikaanweg 1 De bollenboeren geven uitleg over de verschillende teeltmethoden en de geweldige mechanisering die deze bedrijfstak in de afgelopen jaren heeft ondergaan Timmer heeft een bedrijf van acht hectare, waarop hij tulpen, krokussen en lelies verbouwt. Kooiman teelt twintig soorten narcissen, frlttelaria en sneeuwklokjes. Op zijn bedrijf wordt een tentoonstelling met oude gereed schappen ingericht Bovendien is er live-muziek te beluisteren. „De meeste kunst hangt ot staat. Maar dat het kunstwerk een kilo meter lang is en de kunstenaar uit de lucht komt vallen, is toch wel heel bijzonder. "Aldus opende bur gemeester Willem van Rappard zaterdag de openlucht-expositie van Jaap Zwart uit Hoorn op het strand bij de vuurtoren. Kort tevo ren had Zwart zelf ecu spectacu lair aandeel geleverd door per tandemsprong te arriveren. Han gend aan een parachute had hij een schitterend zicht op het kleur rijke lint beneden Honderd sculp turen. zorgvuldig gezaagd van sloophout en in heldere tinten beschilderd, om de tien meter be vestigd aan een paaltje. Vol symbolen, zoals vogels en vissen, .eiwijzend naai de kust. „Het zijn eigenlijk drie series van elk 120 beelden. Je kunt het be schouwen als een boek. een ver haal met verschillende invals hoeken". verklaart Zwart. Samen met de burgemeester bevestigde hij creatie nummer 100 op het laat ste paaltje. Daarmee was de ope ning nog met voorbij met een staaltje action painting" veran derde Zwart de juttersplezier van Maarten Boon. die de genodigden heen en weer reed. in een mobiel schilderij. Wie het kilometer lange kunstwerk, dat zeker de moeite van het bekij ken waard is, nog wil zien. moet haast maken. De objecten staan er nog tot en met donderdag In pa viljoen De Toren hangen foto's van Zwarts vrouw Madeion en is achtergrondinformatie beschik- baar. (Fol° Fr3ns Hopman) mooier zou het zijn als cam- pinggasten op enigerlei wijze hun wensen en ideeën kenbaar en be spreekbaar konden maken. Maar bovenal wensen de gasten van Kogerstrand een fatsoenlijke behan deling en een klein beetje begrip voor het feit daf mensen -jong en oud- in hun vakantie ook plezier willen heb ben. Is dat nou echt teveel ge vraagd?" Vernieuwing RST-directeur Hofmann verklaarde eerder in een artikel in deze krant dat de RST zich wat de tarieven betreft baseert op de normen van de Recron, de organisatie van recreatie-onderne mers. Daarnaast wees hij erop dat op de camping de afgelopen jaren di verse verbeteringen zijn aange bracht, zoals riolering, electriciteit, aansluitingen voor kabel-tv en modernisering van sanitaire units. Volgens Hofmann is het de bedoeling dat de komende jaren minimaal één toiletgebouw per jaar wordt ver nieuwd. „We zitten met een groot vermeu- Het televisieprogramma Van Gewest tot Gewest zendt vrijdag 1 augustus om 19.30 uur een reportage uit over De Dennen. Aanleiding tot de uitzen ding is het honderdjarig bestaan van het Texelse bos. Het tv-team liet zich donderdag leiden door Irene Maas. zelf een groot liefhebber van het bos. Er werden onder andere opnamen gemaakt bij de Fonteins nol. Ook werd een bezoek gebracht aan oud-bos- arbeider Willem Visser en aan de jubileumtentoonstelling in EcoMare. Op de foto wordt Maas geïnterviewd door regisseur Dinne van der Vlis. wingsprogramma, maar we kunnen niet alles tegelijk verbeteren Het was nodig om prioriteiten te stellen. Een goed ontvangstgebouw is in onze ogen zeer belangrijk", reageert hij Volgens Hofmann is het onvermijde lijk dat de veranderingen niet bij ieder een in goede aarde vallen. „Sommi gen zitten er met op te wachten. Maar wij zijn een bedrijf, we moeten met de wensen van campinggasten mee groeien. Doen we dat niet, dan lopen we achter de feiten aan." Het is druk op Texels wegen, waar door een ongeluk in een klein hoekje zit. De afgelopen dagen re gen de aanrijdingen zich aaneen, veroorzaakt door onoplettendhe den en abrupte beslissingen. Ern stig letsel bleef uit. Vooral donderdag was het herhaalde lijk raak. De eerste aanrijding ont stond rond 13.45 uur op de Krimweg. Een 21-jarige automobilist uit Bunschoten merkte te laat op dat een voor hem rijdende brommer linksaf sloeg en schepte deze. De 17-jarige bestuurder en zijn 19-jarige passagier kwamen ten val en liepen diverse lichte verwondingen op. Na behande ling ter plaatse konden zij hun weg vervolgen. Rond 20.35 uur deed zich een soort gelijk ongeluk voor op de Vuurtoren- weg. Een 18-jarige automobilist uit IJsselmuiden reed er de auto van een 48-jarige toeriste uit Berlijn achterop. De vrouw was gestopt om een groepje mensen te laten oversteken. Beide auto's raakten beschadigd, er was geen letsel te betreuren. Op de Rommelpot, nabij kampeerter rein Loodsmansduin, werd omstreeks 22.20 uur een 11-jarige jongen uit Zoetermeer van achteren geschept. Hij liep lichte verwondingen op aan één der voeten en moest voor onder zoek naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een omstander, een 29-jarige man uit Den Haag, had zich zo aan het rijgedrag van de automo bilist gestoord, dat hij op de motorkap sprong en de voorruit inschopte Hij bood later zijn excuses aan voor zijn woedeaanval. Vrijdag rond 19.50 uur kreeg een rechtdoor rijdende 16-jarige brom fietser uit Limmen op de kruising Pontweg-Californiëweg geen voor rang van een afslaande 24-jarige automobiliste uit Wuppertal. De schade bleef beperkt tot enkele deu ken Zaterdag rond 15.50 uur reed een 8- jange meisje uit Oegstgeest op de parkeerplaats van Westerslag met haar fiets tegen een geparkeerde auto De auto, eigendom van een 27- jarige Amsterdammer, liep enige deu ken op Het meisje en haar fiets man keerden niets. In de laatste week van september gaat voor de tiende keer de Texelse dartcompetitie van start Inschrijf formulieren en informatie zijn verkrijg baar bij J. Duinker, Noordwester 9, Den Burg, tel 31 02 40. Op het terrein van zwembad Molenkoog wordt donderdag een vrij markt gehouden. Dit met-commer ciële evenement duurt de hele dag en is gratis toegankelijk, ledereen die iets te verkopen heeft, mag zijn koop waar uitstallen Eventueel zijn (voor 25,-) ook kramen te huur. In het zwembad zelf wordt ieder uur een spel gespeeld, zowel in het diepe als het ondiepe gedeelte. Een 27-jarige man uit Keulen raakte zaterdag tijdens het baden bij het strand van De Koog in moei lijkheden en moest door de strandbewakers in veiligheid wor den gebracht. De man was tegen het middaguur bij In Galerie Tessel is een nieuwe expositie ingericht, waarbij ver schillende vormen van kunst zijn te bezichtigen. Van Nels Bock Rood- hart hangen er schilderijen, brons sculpturen van Barbara de Clercq, gedecoreerde schalen van Jan Tillman en keramische plastieken van Vicky Mantz en Annet Bentvelzen. Vooral het werk van Barbara de Clercq springt direct in het oog. Cen traal staat steeds het dier, regelma tig in een wonderlijk verschijnings vorm. Een eend is tegelijkertijd een theemuts, een kolossaal nijlpaard („Bullie") oogt vooral zeer vriendelijk en een struisvogel ziet er zo arrogant uit dat zelfs de dierenbescherming het waarschijnlijk goed zou vinden als je de nek van het beest omdraaide. De expositie loopt tot 6 september. paal 19 het water ingegaan en ver maakte zich op vrij korte afstand van het strand in de branding. Hij raakte daarbij oververmoeid en was niet meer in staat terug te keren. Een vriend sloeg alarm bij de bewakings post van de Texelse reddingsbrigade, die daarop met een boot de zee in ging De drenkeling was snel bereikt maar was niet meer in staat aan boord te klimmen, zodat hij in de boot moest worden getrokken. Omdat hij mogelijk water binnen had gekregen, werd hij op het strand door drie be wakers in de zg. Australische ver- voersgreep naar de bewakingspost gebracht. Hij vertoonde tekenen van onderkoeling en werd daarom onder dekens op de brancard verslechterde zijn toestand, den was om via 1-1-2 de ambiÉ te bellen Dit nummer gaf hoor. Via het oude nummer 9 lukte het wel. De Duitser werd met de autow KNRM-wipperploeg naarpaaU! bracht en daar overgenomen dn ambulance. Die vervoerde de naar de medische post in Dels vanwaar hij na behandeling kir rugkeren naar zijn vakantieafe De reddingsactie werd uilgen door Martijn Rohn, Rob Boute Leon Berns, Femke Melgert, ViS Jan Hermens en Wilfred So® (jrocn jTwarLr Jexeh in het harL, Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Mark Randsdorp Raymond Molanus Eva Jaspers Hans van Es Floortje Janssen Stefan Huisman Paula Vrijdag Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jolanda Leijen Mariska Betsema Rob Kooiman Björn Boerhorst Petra Hin C. Broekman Martijn Barendregt Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Dirk Leegwater Mw. v.d. Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Dirk-Jurjen Buijsman Trisha Koster Ricardo de Graaf Frida Buijsman Harold Jonk Erwin Goënga Tobias van der Zee Daniëlle van Leersum Mara Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr.. Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. Marieke Medendorp di. De Mars (oudste deel)/ Spinbaan De Mars v a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pont weg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Pontweg 72, 77, 84, 89, Leemkuil 3, Westerw., Driehuizen, Keesomln. 45, Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi, Zuidhaffel Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw Oorspr.wStengw., Limietw. Eierland Postw., Oorsprongw Holland- sew., Hoofdw (ged.) Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw Marsw., Kadijksw., Haller- weg 20,Veenselangweg Hogeberg, ReijerKeijserstr.. Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1 -68, Waterw. Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Califormëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw. v a. 516 Kogerweg De Kaai Hoornderw., Hemmerw Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk tc 31 f tc 31 311 310 312

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2