Desnoods halen we onze jasten op uit Amsterdam" Prins Hendrik laatste nieuwe vakantiepark" Hausse in ontwikkeling kleine vakantieparken Pim en Joke Bakelaar: luxe villahof TEXELSE p couRANT Welke Boom heeft meeste jaarringen? TERMIJN AëenJa avikpaar brengt ee jongen groot Makelaar: „Krim is Mekka voor Duitser" atik zeggen wou. 3enisni(j)ght(d) VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1997 2001 gaat de gemeente ervan uit dat er in 1998 3.444 recreatiewoningen staan. Voor 2004 wordt de hoeveel heid op 3 504 geschat. Sjef Boom uit Oudeschild telt de jaar ringen in een zojuist afgezaagde iep in de Wijdesteeg. De boom was één van de vier exemplaren die moesten wijken voor de werkzaamheden aan de riolering. Het omzagen van de kolossale iepen gebeurde mede op verzoek van omwonenden, onder meer omdat de bomen veel licht weg namen. Met de bomen verdwijnt ook een karakteristiek sfeerbeeld in deze straat, vinden andere. De ouderdom van de iepen wordt geschat op 45 tot 50 iaar Over de leeftijd van Sjef Boom lopen de ramingen uiteen. (Foto Bon Koning) Voor vermelding in deze cultu rele- en sportagenda dient men zich te wenden tot de Stichting Ondersteuning Welzijnswerk, Postbus 143,1790 AC Den Burg (Dorpshuis d'Ouwe Ulo), telefoon 315582 of fax 314300 7, 14, 21 en 28 augustus Klif 12: Kindertheater „Lang Leve de Opera". Aanvang 16.30 uur, toegang gratis. Klif 12: Live-muziek met The Jug Bros Bluesband Aanvang 21.00 uur, toe gang gratis. 9 augustus: Strenderpop Festival te Oosterend 10 augustus: Autocross te Oosterend. Terwijl het toeristenseizoen het hoogtepunt beleeft, werken logies- verstrekkers alweer aan plannen voor het volgende jaar. Het arsenaal vakantieparken op het eiland staat op het punt te worden aangevuld met een aantal opvallende nieuwbouwprojecten. Het betreft modernisering van oude objecten, maar ook nieuwe projecten. Meest opmerkelijke is bungalowpark Prins Hendrik, waar 37 vakantiehuizen worden gebouwd Bij De Koog werkt de familie Bakelaar aan plannen voorVillahof Tessel" en nabij De Cocksdorp verrijzen elf vakantiehuizen in bungalowpark Schelpenoord", een initiatief van Gerard Zoetelief. Achter de schermen wordt bij Landal Green Pares, eigenaar van De Vogelmient in De Koog. gewerkt aan plannen voor de vernieuwing van dit vakantiepark. gane grond een douche en is er be neden ook een slaapkamer ,,Het komt namelijk bij Duitse families nogal eens voor dat opa en oma mee gaan op vakantie. Die kunnen dan mooi beneden slapen." Er is diep nagedacht over het ont werp. Elk huis krijgt zowel op het oos ten als op het zuiden een terras. „Dan kunnen de gasten 's morgens lekker in de tuin ontbijten, terwijl ze ook 's avonds van de zon kunnen genieten Verder krijgt elke villa een eigen par keerplaats, bieden de ruime kavels (500 tot 600 vierkante meter) de no dige privacy en komt er een centrale speelplaats Voor beheer van het park, wordt het woonhuis van Bakelaar uitgebreid met een receptie en kantoor. even afsluiten. Ook een stukje ser vice." Overstap De overstap naar luxe vakantiehuizen houdt in dat de familie van een be trekkelijk lage kwaliteitsklasse in een vele malen hogere - en dus duurdere - terechtkomt „Het is wel sneu voor onze huidige gasten, want het is de vraag of die het straks nog kunnen betalen. We kunnen echter met met het oude spul doorgaan, want alles wat je doet blijft lapwerk. We hebben gekozen voor compleet nieuw en staan er volledig achter. Natuurlijk is de concurrentie groot en zal het park een aanlooptijd nodig hebben. Maar met een gedegen aanpak moet het lukken. Een echte uitdaging." „Het allerlaatste nieuw te realise ren bungalowpark op de aller mooiste lokatiestaat in de kleu rige folder over de ambitieuze plannen met Prins Hendrik in pol der Het Noorden. Drijvende kracht achter het park is Project- ontwikkelings-maatschappij De Peyler BV uit Hoorn, die Prins Hendrik heeft overgenomen van de heer Douze. De ontwikkelaar legt bij de werving van kopers voor de villa's de nadruk op de fraaie omgeving aan de oost kant van het eiland „Een lokatie om verliefd op te worden Gelegen nabij het idyllische dorpje Oosterend, tus sen twee prachtige natuurgebieden: De Schorren en De Bol, op een steenworp afstand van de Wadden zee." Vorige week werd met een flinke advertentie in de Texelse Cou rant het startschot gegeven voor de promotiecampagne. De prijzen varië ren van ƒ194.150,- tot 242.350,- (VON, exclusief BTW en inventaris). „De eerste tien zijn verkocht en voor een aantal anderen zijn opties ver leend". stelt Ed van Nimwegen van het Hoornse bedrijf. Hij is niet onte vreden. „In het begin waren we toch wat onzeker. Het is ons eerste grote vakantieproject, en dan ook nog aan de oostkant van Texel, wat toch bij zonder is. We hebben een wat stugge tijd op de vakantiehuizenmarkt ach ter de rug. Gelukkig trekt het nu weer wat aan." Houtskeletwoningen Zodra driekwart van de huizen is ver kocht, gaat de bouw van de hout skeletwoningen van start. Omdat on derdelen van de villa's tevoren fabriekmatig worden gemaakt, zal de bouw snel verlopen Aannemer wordt Ooms bouwmaatschappij BV uit Scharwoude. onderdeel van de Ooms Avenhorn-groep, waarvan De Peyler BV een onderdeel is Ook aannemersbedrijf Daalder uit Alkmaar is aan dit bedrijf gelieerd. Ook dit bedrijf zal meewerken aan het park Het park wordt beheerd door de fa milie Polderman, de huidige exploi tant van hotel/restaurant Prins Hendrik. Zodra de bouw gereed is, de huizen zijn verkocht en de beheers overeenkomsten met de vereniging van eigenaren zijn afgesloten, trekt De Peyler BV zich terug uit het park. i Joke Bakelaar met hun plannen voor Villahof Tessel". kleinschalig bungalowpark, misschien wel het kleinste Texel, zéér luxueus in een rustige omgeving waar de slen zich wel thuis móeten voelen. Dat is het doel van nen Joke Bakelaar bij de bouw van negen vakantievilla's hun bedrijf aan de Kamperfoelieweg bij De Koog. Ser- estaat bij „Villahof Tessel'' hoog in het vaandel. „Des- ods halen we onze gasten met de auto op uit Amsterdam raar dan ook in Nederland." ivik broedt nu ook op Texel, havikenpaar heeft in De Den- inmiddels twee mannelijke tn grootgebracht. Staatsbos- eer (SBB), dat de komst van bosroofvogel al een aantal verwachtte, spreekt van „een sautje voor het 100-jarige bos iris SBB leidden de volwassen- van het bos en het herstel van ivikenpopulatie in Nederland tot smst van de havik. Het broed- Iwerd ontdekt door Adriaan Dijk- die als lid van Vogelwerkgroep de broedvogels in De Dennen 'anseert Omdekansopversto- ebeperken is pas ruchtbaarheid te aanwezigheid van de haviken ven toen de jongen het nest ver- avik lijkt het meest op een grote «er, een soort die al langer op il broedt. Beide vogels kunnen I lussen de bomen jagen. Havi- agen op zoogdieren als konijn en en vogels als houtduif en terrein dat nu nog wordt ingeno- door landbouwmachines, een schuur en een half dozijn toe- sche opstallen, zal volgend jaar totaal andere aanblik bieden, (is nu de tijd voor een overstap", rouwt de agrarisch loonwerker eilogiesverstrekker zijn plannen, hel accent nu nog op de dienst- nngaan de landbouwers, straks :nde gasten op de eerste plaats, gaat zoetjes aan steeds minder landbouw en dat werkt door in bedrijf Voor ons is dit een flinke en een forse investering, maar oen het met het oog op de toe- it." Het project is ontworpen door Oosterbeekse bedrijf Credo Integrate Planontwikkeling BV. Zodra de vergunning binnen is gaat het loonwerkbedrijf aan de kant en kan de bouw komend najaar starten De oplevering wordt komend voorjaar verwacht. Gasten kunnen zich nu al laten inschrijven bij Bakelaar (317933). Er worden geen kopers voor de huizen gezocht. Geen half werk De Bakelaars houden niet van half werk. De schuur en de veertig jaar oude vakantiehuisjes op het terrein maken plaats voor negen uiterst riante vakantievilla's, voorzien van alle luxe en comfort. ,,De gasten stel len tegenwoordig hoge eisen." (Foto Gerard Timmorman) Bij de inrichting wordt niét op een klei nigheid gekeken Tot de vaste inven taris horen bijvoorbeeld een (af)wasmachme, droger, een combi magnetron, een zonnehemel en een sauna. „Op infrarood-basis, die ook geschikt is voor reuma- of long patiënten die niet tegen vocht kun nen. We willen het iedere huurder zoveel mogelijk naar de zin maken. Nergens op de begane grond zullen gasten drempels tegenkomen Via de schuifpui kunnen invaliden met hun rolstoel naar binnen Doelgroep Omdat minder-validen en ouderen, een belangrijke doelgroep zijn, heeft elke villa zowel boven als op de be- Computer-techniek „Een welkome ontvangst en een per soonlijke en gemoedelijke benade ring geven dit kleinschalig park iets extra's. We merken dat zelfs de meest gestresste toerist die hier komt onze rustige manier van doen na een paar dagen gaat overnemen." Tegenover die ouderwetse gemoede lijkheid staat een dosis hypermoderne techniek. Voor het technische toezicht wordt het park uitgerust met een centraal computer systeem. Sensoren op verschillende plekken in de villa's worden gekop peld aan een computer in het kantoor „Op m'n beeldscherm kan ik bijvoor beeld zien of zich ergens een defect voordoet of dat ergens een raam open staat. Als dan plotseling de noordenwind opsteekt, kan ik het Vlaamse gaai. De broedduur is onge veer vijf weken. Ze leggen eieren in grote horsten in hoge bomen, dicht bij de top. Een legsel bestaat uit twee tot vier eieren Bij SBB is men opgetogen over het broedgeval. Verwacht wordt dat na de succesvolle poging van deze „pio niers", de komende jaren méér havi ken op het eiland zullen neerstrijken. „De Krim is het Mekka voor de Duitsers typeert makelaar Dennis Eelman de voorkeur van onze oosterburen voor recreatie woningen. „Het vakantiepark heeft veel faciliteiten binnen loopafstand en dat vinden ze prettig. De huis jes op De Krim liggen daarom bij Duitsers het beste in de markt." Eelman constateert dat na een kleine dip in de vakantiehuizenmarkt, de verkoop weer iets opleeft. „De groot schalige verkoop van huizen in De havik broedt eindelijk op Texel. vakantiepark Sluftervallei heeft de markt toch iets verstoord. Daarnaast trokken de Duitsers toch wat meer naar de oostkust en wantrouwden Texel een beetje, onder meer door de aangespoelde zakjes met gif." Vol gens Eelman kunnen ook problemen met de Duitse economie voor een wat terughoudender koopbeleid hebben gezorgd. ,,Het vertrouwen lijkt nu weer terug." Sluftervallei „Texel blijft een geliefde lokatie voor bezitters vakantiehuizen", consta teert J. Beun van Improject Onroe rend Goed BV, belast met de verkoop van de vakantiehuizen van Sluftervallei, in beheer bij Landal Green Pares „Van de 250 zijn er nog een kleine dertig over. En die worden zo goed als zeker ook verkocht", al dus Beun. De huizen werden aange boden voor 179.000,- (v.o.n waar bij een rendement van zeven procent wordt gegarandeerd. Met de verkoopcampagne was ruwweg ƒ2 miljoen gemoeid. Volgens Beun is de koopmarkt voor vakantiehuizen op Texel nog niet ver zadigd. „Het eiland is niet te vergelij ken met de rest van Nederland, waar toch sprake is van een overaanbod. We hadden er nog wel meer kwijt gekund Maar ik heb begrepen dat op Texel geen nieuwe parken meer wor den bijgebouwd." Ruimte voor kleinschalige groei lijkt er ifmsmHbosbeimcf) nog wel. In het beleidsplan 1998- ^■exploitant E. Stiekema heeft dag 28 juli het begrip „lady's 1 een wel erg breed perspectief ven De bedoeling van zo'n Ls vrouwen pretentieloos enter- 'enlte bieden, o.a. door diverse ease-acts, uitgevoerd door hé- barbij is het de bedoeling dat de tao weinig mogelijk „kleding" houden, all night long en man menden en partners thuis bij de mnd startte om 22.00 uur, en- I' 50. Van 22.30 tot 23.00 uur een zanger op, leuk, redelijk, 9 Daarna kon het feest begin- En|ge dames was inmiddels de 'ehgheid van twee rondborstige Ea Anderson lookalikes opge- a Deze zouden aan het eind van ™nd een klein showtje voor de aeel aanwezige heren verzor- r|ma, als wij lady's de night hadden. '5 uur begon een mannelijke 'e' aan zijn act. die welgeteld 15 en duurde, waarbij hij ons ,e e op een blik op zijn blote 'e" bjn slip verder aanhield. gesproken hóeft zo'n slip uit voor ons, want zeg nou al valt er nou te zien, maar in vormt het een saillant de- De stripper had z'n broek dus nog om zijn enkels, terwijl de heren om half twaalf de zaal al mochten betre den De verhouding vrouwen/man nen was meteen 1 op 4, wat ons be hoorlijk stoorde. Bovendien hoefden de heren maar een entree van ƒ5,- te betalen Alles tot daar aan toe, als het dan maar wel een lady's night blijft, want anders kunnen we wel naar de disco. Maar wat schetst onze verbazing als we de lookalikes in frivole pakjes ach ter de bar zien verschijnen. Nog meer verbazing als zij na weer een ver kleedpartij in nog miniemere niemen dalletjes op het podium verschijnen De daar zittende dames moesten zich verwijderen om ruimte te maken. Was dit nou een avond vóór of dóór da mes? En ja hoor. er worden heren gevraagd voor een danswedstrijd De presen tatrice van dit spektakel had haar borsten met behulp van siliconen dusdanig wanstaltig laten vergroten, dat je ter plekke associaties met voet ballen kreeg. De wedstrijd hield in dat de kandidaat door ëen van de lookalikes werd besprongen en der gelijke, waarna als beloning haar slip met de mond mocht worden uitge trokken. Helemaal erg wordt het als de lookalikes een striptease uitvoe ren, waarbij wel alle kleren uitgaan. Daarna paraderen ze topless door de zaal met het verzoek aan de heren of ze miscchien met hen op de foto wil len (tegen betaling). Dit alles moest dus een lady's night voorstellen. Belachelijk. De dames mochten 7,50 entree betalen voor één blik op een paar blote billen De heren zijn voor ƒ5,- getracteerd op een show van drie uur. Sorry, maar op zo'n avond horen de dames waar voor hun geld te krijgen. Dit was meer de wallen op stap en zeker geen avond vóór vrouwen. Wat dat betreft heeft de heer Stiekema zeker geen kaas van lady's gegeten en is hij zijn doel als organi sator hopeloos voorbij geschoten. Volgende keer kan de heer Stiekema de avond beter een andere benaming geven en het beestje bij de naam noemen, pemsni(j)ght(d) in plaats van lady's night. Wij willen de kanttekening plaatsen dat de show niet slecht was, maar duidelijk alleen bedoeld voor manne lijke liefhebbers en daarom in de con text van de aankondiging „lady's night" volledig de boot mist Milly Koeman, Monique de Waard, Neel Zijm, Annie Mosk, Anja Vonk en Chantai Koeman. NASCHRIFTEd Stiekema is het met de briefschrijfsters eens dat het optre den van de mannelijke stripper tegen viel. Bedoeling was dat hij meerdere acts zou uitvoeren, maar uiteindelijk werd dat er slechts één. Volgens Stiekema heeft de stripper lang ge wacht in de hoop dat de zaal voller zou raken Nu waren er circa 60 bezoeksters. Van tevoren had Stiekema rekening gehouden met een tegenvallende belangstelling, reden om later op de avond ook iets voor mannen te bieden. „Twee weken geleden kreeg ik het signaal dat de vrouwen op Texel niet zo warm lopen voor een lady's night. Dat was eerder al eens gebleken in discotheek De Toekomst. Normaal trekt Question in deze periode zo'n 300 bezoekers per avond, dus daarom besloot ik om na half twaalf ook mannen toe te laten. In allerijl heb ik via kennissen van degene die de roulette-avond organiseert nog twee dames gecontracteerd Eerlijk ge zegd had ik er geen hoge verwach tingen van. maar ze bleken zó goed dat hun professionele show wel érg afstak bij de stripper." Verder wijst Stiekema erop dat de avond weliswaar was aangekondigd als „lady's night", maar dat er bij stond dat vanaf 23.30 uur een „hot summer night party" begon met twee topless dames. Volgens de brief schrijfsters was dat echter niet in alle publicaties het geval Stiekema wil in elk geval lering trek ken uit deze ervaring „Ik ken dit niet, daarom heb ik bij een mij bekend organisatiebureau een complete show ingehuurd. Je probeert wat en dan loop je het risico dat het eens wat minder is. Volgende keer, maandag 11 augustus, zal ik de avond in een ander jasje steken, maar ik weet nog niet precies hoe." Zo gaat vakantiepark Prins Hendrik er uit zien 12 augustus: Klif 12: Sanne Wallis de Vries met haar cabaretprogramma „Blij je te zien". Aanvang 21.00 uur, entree 15,-, vriendenprijs ƒ12,50. De Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken organiseert een con cert met Gerard Leegwater op orgel en clavecimbel. Erna Sommer op viool, Margot Endel (sopraan) en Jan Brink (countertenor) in R K. kerk te Den Burg. Aanvang 20.15 uur, toe gang gratis (collecte na afloop). 19 augustus: Klif 12: De vrouwelijke a capella groep „No place for Jennifer", geeft een concert „Vocomotion Pictures". Aanvang 21.00 uur, entree 20,-, vriendenprijs ƒ15,-. De Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken organiseert een con cert met Henk Gijzen op orgel en Helma v.d. Hoek op fluiten in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Aanvang 20.15 uur, toegang gratis (collecte na afloop). 26 augustus: De Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken organiseert een con cert met Joost Veerman op orgel en Richard Vos op clavecimbel in de N.H. kerk te Oudeschild. Aanvang 20.15 uur, toegang gratis (collecte na afloop) 27 augustus: Klif 12: cabaretier Arno van der Heijden met zijn programma „Van zelfsprekend". Aanvang 21.00 uur, entree 20,-, vriendenprijs ƒ15,-. 31 augustus: Vocalgroup Close Up, 16 00 tot 17.00 uur. SEPTEMBER: 2 september: Klif 12: Zang, dans en spel van de dames „De dulle Roeckers" met hun programma „Chickentales". Aanvang 21.00 uur, entree ƒ20,-, vriendenprijs 15,-. 6 september: Wielercomité Texel houdt het N-Hol- lands kampioenschap tijdrijden voor recreanten. Start: 13.00 uur, jachtha ven Oudeschild. 15 september: Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Texel organiseert een lezing over „Jeugdcriminaliteit", spreekster mw. Otterspoor uit Alkmaar (kinderrech ter) in de kantine van de O.S.G. te Den Burg (voormalig LBO), Emmalaan 55, aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7