Cjrocn r/n>artsJexeU in het harL, Tropenrooster voor zwembad en scholen 1 Sanctie dreigt voor drie Koger café's 4 i m Mm Hitte teistert Texel Nu Spitsuur in Molenkoog Na overtreding 1-2-3 regeling: Mishandeling Dief gepakt VERDER IN DIT mmer Té mooi weer voor Strenderpop Rotondes voorlopig van de baan Autocross geteisterd door de hitte 25 Jaar op reis met Joop Groen „Belegering" politie zwaar overdreven Borden weer weg Meloen schrokken in hart Den Burg Weg lijkt vrij voor ammoniakfonds Eerste boot startte niet Brokken na loos brandalarm TEXELSE^COURANT Texel" (GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11205 DINSDAG 12 AUGUSTUS 1997 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv arkstraat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS. jONNEMENTSPRIJS 55,65 PER HALFJAAR, LOSSE NUMMERS/1,55 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 31 41 11 Buiten werktijd: Tessa van Daalen, Pater Witteplein 3, Den Burg, tel. 31 56 39 B.g.g. 06 - 52 78 43 20, 06 - 53 14 91 08 of 06 - 53 16 86 57 gerekend nu de scholen beginnen wordt het mooi weer... den voor de Jacob Daalderschool in Oosterend om vanaf eerste schooldag een tropenrooster in te voeren. Zwem- KfMolenkoog grijpt z'n kans en heeft de openingsuren truimd. Op tal van bedrijven gaat personeel extra vroeg ut de slag om in de loop van de middag de warmte van de touwen te kunnen ontvluchten. In Den Burg liepen de iitsen op straat opvallend langzaam. „Naar het strand? ar is het niet te harden, zo heet", aldus een flink ver tinde toeriste. «est met of er meer scholen zijn dit doen, maar na vandaag andag-redzal ons voorbeeld Snorden gevolgd", lacht Albert en van de Strender school. Tij- is de voorbereidingen voor het me seizoen zat hij afgelopen da- Ie puffen in het gebouw. Ik heb j weekend alle ramen al open ten de zonneschermen neerge- l Maar in de loop van de middag thier gewoon geen harden." «ettelijke regels laten een tropen- irvoor scholen toe. De leerlin- teginnen om acht uur in plaats fall negen en gaan, met een manlijke middagpauze van een uur, door tot kwart voor twee raai is dat drie uur. „Ik was za- gal door een paar ouders bena- en toen ik de tzeggenschapsraad polste rea- fe die ook enthousiast op het .vertelt Hoven. Hij benadrukt dat aatregel vooral ten behoeve van ideren is genomen „Het gaat er urn dat wij nu lekker naar het rd kunnen. De kinderen raken slag van deze hitte Dat zijn wij Hand met gewend. Ze gaan laat bed en moeten dan de hele dag !'nklam en benauwd lokaal zitten smet bevorderlijk voor het leren, proberen zo goed mogelijk te Keren, maar al die lichamen ge- ook warmte af. Ik laat bijvoor- Bookde lampen uit, al is het wat leng binnen. Scheelt toch weer nde temperatuur." fealderschool handhaaft het aan- sste rooster deze week in ieder Bl „Ook al gaat het donderdag sArnhemmers van 17 en 20 jaar ten vrijdagmiddag op het strand 1 paal 9 een 16-jarige Duitse jon- I mishandeld. De Duitser en zijn uien werden aanvankelijk alleen sscholden. De pesterijen namen toe en één van de temmers deelde een klap uit. De te longen viel, waarna hij in zijn W werd geschopt. De politie ttde daders aan. '8-iarige Aalsmeerder werd in de H van donderdag op vrijdag ge- jjswijl hij in de Parnassiastraat in J een kinderfietsje wegnam een rek op een geparkeerde 1 De getuigen alarmeerden de !ia die snel in actie kwam en de #|n de kraag vatte. regenen, we gaan hier tot het week end mee door. En is het dan nog zulk weer. dan bekijken we het opnieuw voor de week erna." Het eerste les uur begon voor Hovens' klas goed: ze hadden schoolzwemmen... Molenkoog Zwembad Molenkoog gaat deze week iedere ochtend om 10.00 uur open, dus ook op woensdag en don derdag Normaal is het bad die dagen 's ochtends gesloten. Tot 19 30 uur kunnen zwemmers in Molenkoog te recht, behalve op woensdag, want dan sluit het bad om 18.15 uur Als het warme weer aanhoudt, worden ook in het weekend ruimere tijden gehanteerd, maar met die beslissing wordt nog even gewacht tot het einde van de week. De gemeente hanteert geen speciale werktijden, hoewel het op de boven ste verdieping van het gebouw bijna met uit te houden is. „Technisch weer, dat kun je wel zeggen", vertelt een woordvoerder. Wij kunnen tus sen half acht en half negen 's och tends beginnen en er moet minimaal een half uur middagpauze worden gehouden. Je kunt dus op z'n vroegst om 16.00 uur klaar zijn. Eerder begin nen? Dat kan een optie zijn, maar daar is nog met over gesproken. Ach, Gisteren in de Parkstraat: een straat openbreken op het heetst van de dag is geen sinecure. Het is dan zaak de vochthuishouding goed in de gaten te houden... De eerste keer dat de borden van Jan en Paula Brouwer uit het weiland bij Elba verdwenen en later opdoken op de Razende Bol, kon het nog worden opgevat als een grap. Nu in de nacht van vrijdag op zaterdag één van de twee met als opschrift ,,de Heer is mijn helper" opnieuw werd gejat, is het leuke eraf. Een voorbijganger trof het opschrift echter aan in een grep pel langs de Pontweg, samen met andere bordjes, die in dezelfde nacht waren losgerukt. Even op hel droge en dan toch maar weer het water in om al te koelen Ongekend massaal meldden Texelaars en toeristen die aan de hittegolf wilden ontsnappen zich maandag aan het loket van zwempark Molenkoog voor een frisse duik Tot wachtrijen kwam het alleen op de trap van de glijbaan, maar zo'n koele afdaling is een poosje geduld dubbel en dwars waard. (Foto Gerard Timmerman op de meeste afdeling wordt het on derling wel opgelost. Er zijn blokuren, tijden waarop er beslist mensen aan wezig moeten zijn. Maar als je dat afspreekt kun je elkaar wel afwisse len." In de produktiehal van de wol onderneming in Oudeschild draaien Lees verder op pagina 5 -x ouderen de snelste was. Organisator Erik van Etten van de Vitaminebron spreekt ondanks de hitte en het rus tige straatbeeld in Den Burg van een Sebastian Bakker en Joery Dijkgraaf geslaagd kampioenschap. Vooral uit Den Burg mogen zich kampioen onder de jeugd was er flink animo, watermeloen eten noemen. Het twee- Om elkaar af te troeven draaide me tal beet zaterdag op de Groeneplaats nigeen er de hand niet voor om meer de primeur af door als snelste een dere parten naar binnen te slurpen, stuk watermeloen naar binnen te De uiteindelijke winnaars hadden werken. Dijkgraaf, winnaar bij de zelfs twee watermeloenen achter de jeugd onder de veertien, hapte de kiezen. Reden voor Van Etten vol- vrucht in 54.7 seconden weg, terwijl gend jaar opnieuw een kampioen- Bakker met 53,6 seconden bij de schap te houden. s Ban het eerste Texelse kampioenschap watermeloen eten proberen zo snel mogelijk een part naar binnen te werken (Foto Gorard Timmerman) De weg lijkt vrij voor het nieuwe ammoniakreductieplan waarbij de rechten van 23 veehouderijen na bij kwetsbare natuurgebieden uitwisselbaar worden. Hoewel het plan niet in grote mate tot vermin dering van emissie leidt, wordt het (ambtelijk) gedragen door de pro vincie, de partners in het zoge naamde convenantoverleg en de regionale inspecteur milieuhy giëne. Enige hindernis vormt de gemeenteraad, die het plan in commissieverband komende maandag krijgt voorgelegd. Als de raad akkoord gaat, heeft Gedepu teerde Staten het laatste woord. Mei de goedkeuring door GS komt een eind aan jarenlange onzekerheid voor een aantal „probleemboeren". Door de nabijheid van zogenaamde verzuringsgevoelige gebieden kon den ze hun bedrijven niet vergroten. Volgens deze jongste versie van het plan mag een boer zijn veestapel wel uitbreiden, mits een van de 22 colle ga's nabij kwetsbare gebieden hun stal inkrimpen. Op het moment dat een hoeveelheid depositie (uitstoot van ammoniak) en emissie (neerslag) in het fonds wordt gestort, wordt daarop een korting van tien procent toegepast. Dankzij het nieuwe plan is een veehouder al uit de problemen Afgezien van het in stand houden van gezonde agrarische bedrijven, draagt het plan bij aan het in cultuur houden van tenminste 4.000 hectare grasland op het eiland, een van de doelstellin gen van het convenant met de provin cie. Café De Kuip, de Pianobar en Sam Sam in De Koog moeten zoals het er nu naar uit ziet veertien dagen lang een uur eerder dicht (dus om 02.00 uur). De sanctie waarover de burgemeester uiterlijk morgen be slist is het gevolg van overtreding van de 1-2-3 regeling, geconsta teerd op 19 en 20 juli, dezelfde avond waarop Le Berry op de bon werd geslingerd. De gemeente maakte de maatregel vrijdag per aangetekende brief bekend aan de drie bedrijven. De voorgenomen sanctie is het ge volg van een uitspraak van de recht bank in Alkmaar, naar aanleiding van een kort geding dat werd aangespan nen door Koos Ruiter van Le Berry. Ruiter vroeg twee weken geleden met succes een voorlopige voorzie ning aan, omdat hij het onterecht vond als enige te worden bestraft. De president heeft nu bepaald dat als in verschillende horecabedrijven over tredingen worden geconstateerd het gelijkheidsbeginsel moet gelden. Gevolg van deze uitspraak is dat de gemeente ook sancties moet opleg gen aan de andere drie bedrijven. De reden dat hiertoe met meteen is overgegaan, is volgens de gemeente de zwaarte van de overtreding. Ter wijl bij Le Berry een grote groep klan ten via de zijdeur naar binnen zou zijn gegaan, werd bij de andere drie ca fé's slechts een klein aantal bezoe kers nog na enen binnengelaten Bezwaarschrift Opmerkelijk is, zoals het er nu voor staat, dat Le Berry als enige van deze vier met direct eerder dicht moet Zo'n sanctie mag van de president name lijk pas worden opgelegd zes weken nadat er uitspraak is gedaan over het bezwaarschrift dat Le Berry bij de gemeente heeft ingediend. De be zwaar- en beroepschriftencommissie komt echter pas half september bij een, zodat de sanctie pas eind okto ber kan worden opgelegd. Omdat te gen die tijd de straf met meer effectief is, heeft burgemeester Van Rappard de president van de rechtbank inmid dels verzocht of de sanctie meteen kan worden opgelegd. Volgens Van Rappard moet de gemeente snel kun nen handelen omdat anders het slui tingstijden beleid met kan worden Door een technisch probleem in één van de machinekamers kreeg de bemanning van de Schulpengat de boot vanmorgen met aan de praat Om even over half 7 was het euvel verholpen, maar om de dienstregeling met al te zeer in de war te brengen werd besloten de normale vertrektijd van 07.05 uur af te wachten Zondag werd door onverwachte drukte na 22.00 uur een extra overtocht gemaakt. Teso had één boot in de vaart. „Normaal is dat echt voldoende, want dan komen de vertrekkers gespreid Door de overmatige warmte wachtte nu iedereen tot het laatste moment", aldus Jan Bloem van de boot- dienst. gehandhaafd. Op grond van de Alge mene Wet Bestuursrecht kan de sanctie meteen worden aangekon digd. Of deze daadwerkelijk wordt opgelegd hangt af van eventuele ju ridische stappen door de horeca-on- dernemers Tegenvaller De aanschrijving is een onverwachte tegenvaller voor de drie café's Ze vinden het vreemd dat zij nu pas een brief krijgen De drie café's zijn in juridisch overleg met Horeca Neder land en kondigen aan eventueel de zelfde advocaat als Le Berry in de arm te nemen om de sanctie aan te vechten. Op grond van hetzelfde gelijkheidsbeginsel vinden ze het onrechtvaardig dat Le Berry nu geen aangetekende brief heeft gehad. Vol- Lees verder op pagina 5 (Advertentie) Vanaf 25 augustus moet u voor advertenties en Texelaarties abonnementen en bezorging adreswijzigingen zakelijk en familledrukwerk op Spin baan .6 zijn. Alleen de redactie van de Texelse Courant blijft in het gebouw aan de Warmoesstraat. (Advertentie) Een brandweerman die na een alarm geen voorrang verleende veroor zaakte gisteravond op de kruising Schilderend/Emmalaan een aanrij ding. De man was vanuit de Wilhel- minalaan op weg naar de brandweer kazerne toen hij bij het oprijden van de kruising een personenauto over het hoofd zag die hem van rechts naderde. In de auto zaten enkele Teso-medewerkers die na de laatste boot op weg waren naar huis. De auto liep aan de linkervoorzijde zware schade op en kan als total loss wor den beschouwd. Een inzittende klaagde over pijn in de nek. De auto van de brandweerman werd ligt be schadigd De brand waarvoor de man was gealarmeerd bleek te gaan om een melding bij de kruising Gente- weg/Schorrenweg. Het betrof een loos alarm na een uit de hand gelo pen barbecue griet Zmtrt- Jirdi ft b* kirt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: er neeue van

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1