Gemeente 's middai alleen op afspraak Wandelaars worstelen met het warme weer Nieuw notariskantoor aan rand van Den Burg Texels ponytalent geplaatst voor NK Bereikbaarheid kost gel Oud-Texelaar Dijker menkampioen NH Flinke animo waterskidag Fleur van Duyl beste golfster Julianastraat wordt woonerf Archief Scouting op kinderkermis Training Gyvo Cursus betere zelfkennis Vrouwenkoor Tropische sfeer in zwembad Molenkoog Inhaalverbod op deel van Pontweg Alex Bijma stapt over naar gewest Zwemmertjt in triomf teit of om te ontsnappen aan de file. De provincie is als beheerder van de Pontweg als enige bevoegd om voor deze weg verkeersmaatregelen te nemen. De wenselijkheid van een inhaalverbod werd naar voren ge bracht door de Overleggroep Verkeerszaken, die als regel advie zen uitbrengt aan het gemeentebe stuur inzake verkeersmaatregelen. Mogelijk levert het verzoek hoofdbre kens op, want het moet wel mogelijk blijven om bijvoorbeeld langzaam rij dende landbouwtractoren in te halen. De wens is derhalve een inhaal verbod dat niet geldt bij het passeren van langzaam verkeer. (Foto Tössji van Daalon) De oud-Texelse concoursrijder Jaap Dijker (Zevenhuizen) is donderdag Noordhollands kampioen geworden bij de dressuur- en menwedstrijden in Lisse. Hij haalde de hoogste eer bij de ZZ dressuur aanspanningen en ein digde ook bij het onderdeel vaardig heid Z als eerste. Dijker, al jaren woonachtig in Breezand, behaalde de overwinning met de zevenjarige Friese merrie Vije van de Molenwijk. In september is Dijker present op de samengestelde wedstrijden op Texel 135 Waaghalzen begaven zich zondagmiddag bij de havenmond van Oudeschild op het water, tij dens de zonovergoten open dag van de Waterskivereniging. Ze maakten kosteloos een rondje op de waterski's of op de banaan (ocean rider). De waterskivereniging kan tevreden zijn over het bereikte doel: promotie van deze wat minder populaire sport op Texel. De groeiende animo voor de jaarlijkse open dag geeft aan dat de belangstelling voor deze behendigheidssport in de lift zit. Zo wel jong als oud bonden de ski's on der of namen plaats op de banaan. Minder actieve liefhebbers volgden het spektakel vanaf de dijk. Inclusief enkele nieuwe leden die zich aan meldden, telt de ledenlijst nu veertig namen. De liefhebbers kunnen skiën op de vaste clubavond op woensdag. De open dag werd afgesloten met een demonstratie monoskiën (op één ski) en wakeboarden (skiën op een board waarmee sprongen en kunsten worden uitgehaald. Golfster Fleur van Duyl is op de golf baan afgelopen weekend bij de da mes winnaar geworden van het matchplay kampioenschap. Bij deze spelvorm spelen telkens twee spelers tegen elkaar. Winnaar is degene die de meeste holes in één ronde wint. Bij de meestgebruikte spelvorm strokeplay, wordt tegen de baan ge speeld. Ervaring bleek bij matchplay een grote rol te spelen. In de halve finales werden alle heren uitgescha keld. Winnaar werd Wim Speelman (3-2). Fleur van Duyl scoorde als eer ste dame 6-5. Tweede werd Margriet de Graaff. De Julianastraat in Den Burg wordt woonerf. Dat betekent dat de belan gen van voetgangers en langzaam verkeer daar voorrang krijgen ten opzichte van het autoverkeer, zodat het rustiger en veiliger wordt. Aanwijzing tot winkelerf komt onge veer op hetzelfde neer Een deel van het centrum werd daartoe onlangs aangewezen Op verzoek van onder nemers in de Gravenstraat zal ook deze straat bij het winkelerf worden gevoegd Het blijft echter bij deze straat; de Warmoesstraat valt er bui ten. Door de hitte vertraagd bewogen wandelaars zich kalmpjes voort langs de dijk. Het was een loodzware editie, de 27e wandelronde om Texel Het mag dan vooreen leek ideaal wandelweer hebben geleken, de 315 deelnemers vonden nauwelijks verkoeling in het zuchtje wind. daar dat ook van hoge temperatuur was. De problemen voor de meesten ontstonden echter in de vroege uurtjes. Net na de start bleek het hoog water, waardoor over het rulle gedeelte van het strand moest worden gelopenDoor de suppletie is echter ook een steile rand ontstaan, zodat de wandelaars zich over de schuine zandmassa moesten voortbewegen. De dames van de EHBO hadden het onderweg erg druk met het verzor gen van blaren en spierkramp. Toch gaven slechts 23 lopers voortijdig op. ,.De meesten zijn goed getraind en wandelen de 65 kilometer met gemak.", vertelt Henny van Heer waarden van de organisatie. Hij is erg te spreken over het verloop. ..Doordat het strand zo vertragend werkte, liepen we wel achter op het schema Maar dat werd door de medewerkers goed opgevangen. Zoals gebruikelijk liep Han Bakker (Scholleboe) met stevige tred in de Scouting Texel is zaterdag vanaf 11.00 uur present op de kinderkermis die op de Groeneplaats wordt gehou den. Om oude herinneringen op te halen wordt in de tent het archief van de zeventiger en de tachtiger jaren tentoongesteld. Het materiaal omvat fotomateriaal, krantenknipsels, kamp verslagen en vooral herinneringen die in mappen zijn geordend. (Oud-)le- den van 25 tot 30 jaar bij wie het scoutingbloed weer gaat stromen, worden uitgenodigd voor een leiding gevende functie bij Scouting Texel. In het kader van een kaderwerfactie besteedt de padvinderij aandacht aan wat er zoal bij leiding gevenkomt kij ken. Meer informatie verkrijgbaar bij Marcel Bakker, tel. 31 58 97. voorste gelederen. Hij was één van 71 Texelse deelnemers. Opvallend was dit jaar het grote aantal nieuwelingen. ..Meestal is éénderde deel nieuwe aanwas, nu hadden we 156 debutanten. Het blijft kennelijk Het notariaat aan de Elemert is uit z'n jasje gegroeid. De automatise ring en het archief nemen dermate veel ruimte in het kantoor in be slag, dat er voor de tien medewer kers en de cliënten tekort plaats is ontstaan. Notarissen Jan Dogger en Cornelis Kooi hebben bij de gemeente een verzoek ingediend om een nieuw kantoor te mogen bouwen op de hoek Emmalaan/ Beatrixlaan. Het voormalige Teso-kantoor aan de Elemert dat in 1958 door de veer dienst werd gebouwd, voldoet om meerdere redenen niet meer. Naast de in omvang toegenomen compu- ter-apparatuur en het uitdijende ar chief, is de broeierige hitte vooral op de eerste verdieping van het kantoor een terugkerend probleem op zo merse dagen. Ruimtegebrek is ech ter de meest dringende reden om naar andere behuizing te zoeken. De beoogde nieuwbouwlokatie aan de rand van Den Burg is in het ,,Uit- Gymvereniging De Koog begint weer met trainingen. Voor nadere inlichtin gen kan worden gebeld met Veronica van Beek, tel 31 77 29. De lestijden zijn als volgt' maandag 20.30-21 30 uur conditietraining vrijdag 15.30-16.15 uur peuters en kleuters 16.15-17.15 uur groep 3,4,5 en 6 17.15-18.15 uur groep 7 en 8 18,15-19.15 uur voortgezet ond. (Foto Tessa van Daalon) toch een aantrekkelijke tocht voor fervente wandelaars. Nieuw was de controlepost bij Het Oude Veerhuis op de haven en de aankomst bij het Nioz. Echte problemen gaven deze veranderin gen met. Er zijn een paar mensen doorgelopen naar De Zeven Provin ciën. waar we voorheen een post hadden. Ach. dat loste zichzelf wel weer op.Bij het Niozgebouw werden de deelnemers muzikaal ingehaald door Ewoul Adriaans breidmgsplan Den Burg 1965" be stemd voor maatschappelijke doel einden. een notariskantoor past prima bij deze bestemming, vindt het college Het voorbereidingsbesluit dat de bouw mogelijk moet maken wordt vanavond voorgelegd aan de raadscommissie ROH. Bij de situering van het kantoor is re kening gehouden met een goede bereikbaarheid en een optimale verkeersveiligheid voor komende en gaande bezoekers. Er komt een toe gangsweg naar de Beatrixlaan. Het is de bedoeling om vijftien parkeer plaatsen bij het kantoor aan te leg gen. Vrijer, gelukkiger,doeltreffender en bewuster leven. Om dat te leren start donderdag 4 september, van 19.30 tot 22.00 uur een cursus aanwezigheidscounselen. De introductiecursus omvat vier avon den, waarin deelnemers leren om gaan met agressie en gevoelens van vriendschap De kosten zijn 80.- Opgave bij Emmy van Os, tel. 0299 424016. De repetities van het Texels Vrou wenkoor beginnen maandag weer. Van 13.30 tot 15.30 uur zingen de dames en nieuwe leden zijn welkom. Inlichtingen bij mevrouw Bakker (31 25 38) of mevrouw Swennen (31 21 23). DINSDAG 19 AUGUSTUS 1997 TÏTYTTT y/ Klantvriendelijkheid. Menig raads lid heeft het woord in de mond gehad ten aanzien van de ope ningstijden van het raadhuis. De deur gaat dagelijks om 16.30 uur op slot en het antwoordapparaat meldt dan dat de beller om 08.30 uur de volgende dag weer de eerste is. Voor werkende mensen niet erg klantgericht. „Toch wel", aldus een woordvoerder. „Onze openingstijden zijn ruim genoeg om iedereen de kans te geven langs te komen, al dan niet op afspraak." In het raadhuis werden in het verleden verschillende openingstij den per afdeling gehanteerd. Er waren weliswaar afspraken over tijden waarop alle ambtenaren aan wezig dienden te zijn, maar daarbui ten was voldoende mogelijkheid tot flexibiliteit. Wie vroeg begon kon vroeg vrij zijn. Latere starters gingen wat langer door. Gevolg was: onduidelijkheid voor de bevolking en mensen die onverrichter zake huis waarts keerden wegens afwezigheid van de ambtenaar die ze nodig Zwembad Molenkoog verkeerde vrijdagavond in tropische sferen. Het beeld werd bepaald door palmbo men, geleend van ondernemend De Koog, gekleurde lichtjes, een cocktail bar in het water, brandende fakkels en gitaarmuziek. In verband met het aanhoudende mooie weer is Mo lenkoog deze week elke dag vanaf 10.00 uur open. Uitgezonderd woens dagavond is het bad elke avond tot 19.30 uur open. hadden Besloten werd om publiek al ochtends voor alle vraj verzoeken te woord te sta» middags alleen op afsprai werkte echter niet. Mensen niet op de hoogte van dezei en sommige afdelingen hield er met aan door binnenlopen helpen De deur van het raai middags op slot doen ging ver. Compi Belangrijk is dat er uniform! worden gehanteerd, dat men voor mets komen en er duidr bestaat Door de invoering v 36-urige werkweek kregen ai ren echter twaalf extra vri|e Als ze die naar eigen b opnemen bestaat opnieuw d dat burgers komen voor iem er niet is. Bovendien werkt I efficiënt op de afdelingen. In overleg met de ondernemir zijn enkele compromissen g Zo is de bevolking voortaam tussen 08.30 en 12.00 Middags is het raadhuis 13.30 en 16.30 uur alleen op mensen met een afspraak Ti april en 1 oktober is het raad vrijdagmiddag gesloten. Ambtenaren hebben nog enige flexibiliteit, ze mogen n tussen 07.30 en 08 30 uurn werk beginnen. De midda moet minimaal een half uui Wie na die tijd meteen weer slag gaat, kan om 16.00 ui Daar heeft het publiek geenk omdat men 's middags toch al afspraak terecht kan. 's Avonds o Ideeën over avondopenstell wel de revue gepasseerd. „I er ontvankelijk voor, maar a meteen vragen", aldus de voerder. „Moet het voor alle; gen gelden of alleen voor bep Dat geeft weer onduidë Bovendien moeten mensem werken weer vrij op anderen ten. Je werkt dan dus zelf iel hand dat je niet wilt." Hij com dat met de huidige openstel beste trefkans bestaat. „Hel keuze Als de raad méér wil, i men ook moeten aangeven mee dat wordt bekostigd Wai geval zal extra personeel i worden ingehuurd." Tot haar eigen verbazing heeft Esther Koorn (14) uit De Koog vrijdag met haar pony Bidar het reservekampioenschap behaald in de klasse M 2 dressuur tijdens de provinciale titelstrijd in Li$se. De Texelse scoorde in één van de twee proeven het recordaantal van 170 punten en legde daarmee de basis voor haar goede klasse ring. Twee dagen na de wedstrijd is Esther er nog beduusd van. Hoewel ze met Bidar aardig meerijdt in de M2, is hij met altijd even makkelijk. „Hij is vaak terughoudend en jury's zien. liever een dier dat flink voorwaarts wordt gereden", aldus haar trotse moeder, die uitlegt dat de pony in het begin van de proef vreemd opkeek van een invaliden wagentje, dat over een geïmprovi seerd bruggetje naast de baan werd geduwd. „Hij wond zich op en maakte zjch daardoor erg mooi. Esther wist dat beeld vast te houden, waardoor hij een show weggaf die er mocht zijn." Aanvankelijk had Esther er met op gerekend een tweede proef te moeten rijden. Dat die ook meetelde voor de uiteindelijke kampioensklassering was haar ook niet duidelijk. „Meestal wordt de eerste test door een dubbele jury beoordeeld, nu moest ze twee keer. Maar de fut was er uit. al ging het niet slecht." Over de organisatie van de wedstrijd waren de meningen duidelijk; een rommeltje. Jury's arriveerden niet op tijd en het programma liep erg uit. waardoor de afsluitende parade pas rond 22.00 uur werd gehouden. Om die tijd was een deel van de Texelse afvaardiging nog niet gestart in het rijstijlspringen, dat wegens invallen de duisternis halverwege werd afgebroken. Besloten werd om dit op zondag over te doenmaar dat kwam voor de eilandbewoners uiteraard erg lastig uit. De provinciale bond zag dit in en besloot de reiskosten van de twee Texelse combinaties die voor het onderdeel opnieuw dienden af te reizen naar Lisse te vergoeden. Promotie De verrassing was vrijdag groot toen Esther Koorn voor de kampioens huldiging werd opgeroepen. Met haar tweede plaats dwong ze een startbewijs af voor de Levade. de Nederlandse kampioenschappen voor federatieleden. Deze wedstri|d is op 30 augustus Maar de feestvreugde werd nog groter, toen bleek dat Esther in haar eerste proef twee en in de tweede nóg een winstpunt had behaald Hierdoor heeft ze voldoende punten gescoord voor promovering naar de felbegeer de Z (=zware) klasse. Daarmee wacht ze uiteraard tot na de Levade. Omdat Esther lange benen heeft en Bidar niet zo erg groot is, wordt omgekeken naar een groter rijdier voor de amazone. „We hebben geen haast, maar gezien haar lengte kan ze niet al te lang meer op hem door", aldus haar moeder. Prijzen Ook andere Texelse combinaties reden verdienstelijk tijdens de wed strijden in Lisse Charlotte Boeijen haalde met haar nieuwe pony Dixie Esther Koorn bewondert haar Bidar. waarmee ze zo hoog scoorde een winstpunt in de klasse L dressuur en Suzanne Eelman deed dat met Baranie zelfs twee keer. De zondag alsnog verreden rijstijl- springwedstrijd leverde haar tevens een vierde prijs op. Bij de zaterdag gehouden kampioen schappen voor de paarden liet Eva van der Linde in de L dressuur met JJ twee keer een winstpunt noteren en haalde ze tevens een derde prijs. Haar moeder Annemarie liet Jeorieta in de M2 naar 159 punten lopen (een winstpunt). B en w gaan met de provincie pra ten over het instellen van een inhaalverbod op het Pontweg gedeelte tussen de veerhaven en de Redoute. Op die manier wil het college proberen een eind te ma ken aan de „race" die vaak ont staat als automobilisten en motor rijders de boot verlaten. De één wil de ander voorbijstreven uit rivati- Gemeente-ambtenaar Alex Bijma gaat ingaand dit najaar werken bij het gewest Kop van Noordholland in Schagen. Hij wordt daar „mede werker regionaal arbeidsmarkt beleid", wat voor hem interessante promotie betekent. Bijma zal zich onder meer bezig houden met pro vinciaal economisch beleid, in het bijzonder werkgelegenheidspro jecten en arbeidsbureaus. Hij blijft in zijn huis aan het Schilderend in Den Burg wonen en dat betekent dus dagelijks pendelen. Geboren en getogen Groninger Bijma kwam in juli 1987 bij de gemeente Texel, op de afdeling algemene za ken, die tegenwoordig „bestuurs- ondersteunmg" heet. Hij had een bont pakket van taken, veelal met een eco nomisch of juridisch kantje Je kon bij hem terecht als het ging om de alge mene politieverordening die hij ingrij pend afslankte en aanpaste, toe risme, VVV en visserij. Hij hield het plaatselijk visserijregister bij, was nauw betrokken bij het Sociaal Eco nomisch Structuuronderzoek, was adviseur van de Stichting Texel Product en hield zich bezig met havenaangelegenheden, zoals de op handen zijnde overname van de ha ven van Oudeschild. Ook het werk dat is verbonden aan de subsidiering van de VVV werd voor een belangrijk deel door hem verzet. Daarnaast wist men hem te vinden voor tal van andere klusjes, wat in de hand werd gewerkt door het feit dat de afdeling algemene zaken in aanmerking kwam voor al les wat niet thuishoorde bij meer ge specialiseerde afdelingen van het raadhuis. Hij organiseerde een fees telijke opening van een fietspad maar maakte ook mensen wegwijs die in algemene zin iets over Texel wilden weten. Als medeoprichter zanger/bassist van de muziekgroep De Klapband was 8ijma nog bekender dan als ambte naar. Een andere belangrijke vrije tijdsbesteding was zijn luchtvaart hobby. Bijma koos destijds mede voor de baan op Texel omdat daar een vliegveld is. Hij leerde er zweef- en motorvliegen en is van plan dat met overgave te blijven doen. Bijma beleefde de afgelopen tien jaar als een afwisselende periode, waarin hij veel leuke dingen beleefde. Hij noemt één voorbeeld. Met andere mensen van Texel had hij op het vas teland een bijeenkomst bezocht en maakte gebruik van een door de pro vincie beschikbaar gestelde boot om 's nachts naar het eiland terug te ke ren. Het gezelschap werd op de kade in 't Horntje afgezet, waar bleek dat het terrein bij die kader door hoge punthekken was afgesloten. „We zijn toen over dat hek geklommen, maar dat is niet voor allemaal zonder kleer scheuren afgelopen". Zwemmer bestolen. Een 16-jarige Rotterdammer kon zich vrijdagmid dag na het zwemmen bij paal 19 niet aankleden. Zijn rode rugzak met kleding, horloge en een zonnebril was gestolen terwijl hij van de zee genoot. Jonge leden van de zvtet poloclub TX 71 vol trots m wisselbeker die zij het alge weekend veroverden in ft De 43 zwemmertjes van 64 namen daar deel aan de la nele driekamp met de plaat club Twickel en veremginj uit Gieten. Het was de 2lt dat deze ontmoeting wei houden en ook nu was hel bijzonder gezellig, al was t>. tijdens de busreis nauwe! dragen. De driekamp steeds meereen reunistisó rakter. De sfeer wordt r-l door de vele langjarige n schappen die eruit zijn wx komen. Ondanks dat wase liteit tijdens de wedst Vooral bij de estafette we clubgevoel stevig aangewA Aan de spanning werd bij) gen door het feit dat de drie op het gebied van de zwelt elkaar haast mets toe) Texel werd winnaar metee schil van slechts twee punl. Delden. Gieten bleef daarn onder Het was de tweede! successie dat Texel de f beker in de wacht sleepte (Foto AIM

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 4