Cjrocn ThwartsJexels in het harL, Entreeprijs Calluna met helft omlaag Even passen met de Koegelwieck en w niet blij met rief D66 over RST ma Certificaathouders behouden korting li;R Kantoorvakhandel □DSM? de Spinbaan □DSM? de ^V^OyO^Ijjy ingezonden stukken] arde aandeel van 100,- naar ƒ1,- VERDER AT in dit i\ummer Texelse triatleten streden tegen hitte 2 Extra vergoeding minima-huishoudens 2 Ingezonden stukken 3 Topseizoen voor toeristendokters 5 Licht niet op groen voor plannen Nauta 5 Jubileum Buitelboet 6 Ammoniak volgens Koolhof „lege dop" 6 Wielerjeugd traint zich snot voor ogen 7 Nieuwe bedrijven in oude Bolder? 7 -f\orszel Vrij Duinbrand zó uit met bluspistool Open dag op Kogerstrand telefoon 322 422, fax 322 411 Hiuuve, viuvivm TEXELSE^COURANT TE XE OT2RANT CALLUNA Warmoesstraat TEXELSE COURANT VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1997 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv straat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS. NNEMENTSPRIJS ƒ55,65 PER HALF JAAR. LOSSE NUMMERS ƒ1,55 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 314111 Buiten werktijd. Frans Hopman, Pater Witteplein 27, Den Burg, tel. 31 54 72 B.g.g. 06 - 53 14 91 08, 06 - 52 78 43 20 of 06 - 53 16 86 57 ilhouders van zwempara- illuna krijgen na de over- door de Hooge Raedt Groep iminste tien jaar korting op >j treeprijs. Verhoudingsgewijs orser wordt de prijsverlaging niet-aandeelhouders. De en- gaat namelijk met de helft M gg. Wanneer de halvering in onthult Jook Nauta, voorzit- nde Recreatie Maatschappij woensdag tijdens de alge vergadering om 20.00 uur in ia. vergadering stemmen de injaathouders over een voorstel in aandelen van onder meer aal ƒ100,- tot 1,- af te waar- Dat is nodig omdat door aan- s nde verliezen is ingeteerd op Ken vermogen van het zwem- Kalluna zou allang niet meer ■n bestaan, als de gemeente f4,5 miljoen had geleend aan ff Om de waarde van de aan- in overeenstemming te bren- ict de vermogenssituatie vindt iaardering plaats „Een gulden «teel is eigenlijk nog dik be- aldus Nauta. „Het eigen ver is eigenlijk negatief." „De alvermindering heeft ten doel ring te geven aan het voor- Ie reddingsplan om zo het door ennootschap geëxploiteerde riri zwemparadijs Calluna open te hou den", staat in de brief aan de aan deelhouders. De aandelen blijven bestaan om de kortingsrechten (10 a 15 procent) van de aandeelhouders te handhaven. Zowel particulieren als bedrijven met aandelen houden tenminste tien jaar dat recht. De korting geldt ook na de verlaging van de entreeprijs. Hooge Raedt Groep Tweede voorstel is een nieuwe uit gifte van 2.500 aandelen met een nominale waarde van duizend gul den. De waardepapieren worden ge kocht door de HRG, die hiermee dik de meerderheid verwerft en daarmee de zeggenschap binnen de RMT. De huidige stichting, die de belangen van de huidige aandeelhouders behartigt, blijft gewoon bestaan. Verschil met de nieuwe situatie is dat het RMT- bestuur nu nog alles voor het zeg gen heeft, terwijl straks de HRG de dienst uitmaakt. Bij het beheer van het zwembad, dat per 1 juli is over gaan naar de HRG, is dat nu al het geval Intentieverklaring Volgens Nauta strookt de juridische afhandeling met de afspraken die in de intentieverklaring tussen de HRG en de gemeente zijn gemaakt. Enkele raadsfracties verweten het college destijds dat die overeenkomst gaten vertoont. Nauta: „Straks zal blijken dat die vrees ongegegrond is Afgezien van het vermogen in aan delen, verstrekt de HRG ook lenin gen aan het zwembad. Nauta wilde niet zeggen om welke bedragen het precies gaat. Reddingsplan De kapitaalsinjectie van de HRG wordt deels gebruikt om het zwem bad aantrekkelijker te maken. Dat gebeurt zoals is geadviseerd in optie 3 van het reddingsplan dat onder lei ding van Teso-directeur Rob Wortel is gemaakt. Nauta. „Er wordt geïn vesteerd in de kwaliteit van het bad." Het betreft voornamelijk fasciliteiten buiten het bad, zoals een water speeltuin en andere voorzieningen om ook bij mooi weer bezoekers te trekken. Er komt volgens Nauta voor lopig geen groot buitenbad. Naast de fikse korting voor niet-aandeelhou- ders, om de drempel voor nieuwe bezoekers te verlagen, komen er ga ranties over de openingstijden. De prijsverlaging is eén van de maat regelen die wordt genomen om meer bezoekers naar het zwemparadijs te krijgen Voorafgaand aan de vergadering stuurde de RMT zoals voorgeschre ven in de statuten alle aandeelhou ders een aangetekende uitnodiging. Een kostbare aangelegenheid, waar mee circa 12.000,- is gemoeid. Het voorstel van het bestuur is de statu ten zodanig te wijzigen dat voortaan met een advertentie in de Texelse Courant kan worden volstaan De Koegelwieck meert af In veerhaven 't Horntje. Teso-boot Molengat (rechts) Is een stuk groter erst formele bewoordingen het college schriftelijk gerea- op de brief die D66 raadslid 3 de Groot schreef over het oneren van de RST. Hij deed lar aanleiding van klachten le bedrijfsvoering, die hem iwaren gekomen. B en w vin- et een zaak van het RST-be- brief blijkt dat het college (ongelukkig is met de actie van cot. Hij wordt erop gewezen dat 'ig Kogerstrand net als andere Hieterreinen op het eiland een tegenwoordig twee soor- wdecs De conservatieve, die "9 doch rechtvaardig met i|tte hand hun kinderen corri- en Vaak als reactie op hun bandeloze jeugd. De zeer terne pappa en mamma gun- hun kinderen de totale anar- mtzo ontplooit hun nage- I" zich immers het beste. In 9'ote supermarkt in Den )in de rij voor de kassa stond een peutert/e, dat onop- telijk en meedogenloos de telkar tegen de benen van bejaarde dame aanragde beatdelijk vroeg zij het kind hiermee te stoppen. De moe- wtwoordde verontwaardigd te kleine een vrije opvoeding '9 en dat ze daarom d'r gang '■btgaan. Verbazing en erger- b'i de omstanders. Onderhen tedzich een jongeman die uit boodschappen een pak yog- 9'eep, openmaakte en de d langzaam uitgoot over de "'/dse opvoedster. Hij liet ikkelijk weten, dat hij óók niije opvoeding had genoten, 'lie vrij! Horszei zelfstandig bedrijf is. „Het is niet de taak van de gemeente om inhoude lijk te reageren op aspecten die de bedrijfsvoering van de RST raken De camping moet voldoen aan en kele eisen die o.a. in de Wet Open lucht Recreatie en in het bestem mingsplan buitengebied staan. Daér kan de gemeente op toezien en op dat gebied is alles met het Kogerstrand in orde. De Groot krijgt het advies zich te rich ten tot het bestuur van de RST. „Te vens kunt u P. Kikkert, de gemeente lijke vertegenwoordiger binnen dit bestuur, verzoeken om aandacht te besteden aan de inhoud van uw brief." Het college wijst het raadslid erop dat het uit oogpunt van goede verhoudingen beter was geweest als hij alleen het RST-bestuur had bena derd over de klachten B en w vinden dat de handelswijze van De Groot „niet die publiciteit heeft veroorzaakt, die in het belang van de gemeente Texel wordt geacht." Verkocht. Het huis aan de Molen straat 40, dat bij inschrijving is ver kocht, is verworven door J F Dros. Er waren totaal vier gegadigden. Voor de eerste keer heeft de Texelse brandweer een bluspistool gebruikt om een echte brand te be dwingen. Het spectaculaire appa raat, dat werkt op hoge druk, werd gistermiddag met succes ingezet bij het blussen van een terrein- brand in De Muy. In een oogwenk was de klus geklaard. Het IFEX-bluspistool, dat het uiterlijk van een ultramodern machinegeweer heeft, kan brandhaarden effectief be strijden. Eén brandweerman richt het „kanon" op de plekken waar het vuur woedt. De vlammen worden als het ware weggeslagen. Door meteen met een gewone spuit na te blussen, is de brand in een mum van tijd onder controle. Tijdens oefeningen was deze werk wijze al een paar keer uitgetest. Gis teren kreeg het bluspistool zijn echte „vuurdoop". Het apparaat bewees meteen z'n waarde. Niet alleen bleef de schade beperkt tot een kleine op pervlakte zwartgeblakerd duingebied, ook vergde de actie veel minder wa ter dan normaal. Volgens comman dant Dick Jongeneel scheelde het zeker de helft. Het bluspistool zal voortaan bij alle typen branden wor den ingezet. Vooral voorautobranden schijnt het zeer geschikt te zijn. De duinbrand in De Muy werd ver- Wachtenden op 't Horntje keken gistermiddag even vreemd op Met razendsnelle vaart kwam een boot aanstormen. Het was de Koegelwieck van rederij Doeksen. die normaal vaart tussen Harlingen en Ter schelling. Voor Teso zal dit schip deze winter drie overtochten verzorgen met Texelse passagiers die de schouw burg in Den Helder bezoeken. Dat gebeurt op 29 november. 14 maart en 11 april. Maar voor dat zover is moest eerst even worden gepast ..Ze hadden een 'gaatje' in hun schema en kwamen dus even van Ter schelling naar Texel. We wilden be kijken op welke plek deze boot veilig kan afmeren en of onze passagiers daar makkelijk in- en uit kunnen stap pen". aldus Jan Bloem van Teso. die ook versteld stond van de snelheid van de Koegelwieck. We zijn ook nog even naar Den Helder gevaren. In een paar minuten waren we daar..." De Koegelwieck komt op Texel aan de oostkant van de fuik te liggen, waar in het verleden de enkeldekkers hebben gelegen. In Den Helder vaart de snelboot door tot steiger 35 bij de zeedoksluis. Onder toeziend oog van o.a. Rint de Vries en Rob Wortel r afstand tussen steiger en snelboot. Bloem van Teso de (Foto S Oir* Kudor) Alle Texelaars zijn donderdag 28 augustus welkom om de nieuw bouw van camping Kogerstrand met eigen ogen te bekijken. Van 16.00 tot 19.00 uur zal iedereen gastvrij worden onthaald door de RST-medewerkers. Wie het verblijf op het gemoder niseerde terrein eens aan den lijve wil ervaren, krijgt in het laat ste weekend van september (26- 28) een unieke kans. Liefhebbers mogen dan gratis kamperen De officiële opening voor genodig den is komende woensdag vanaf 16.00 uur en belooft een waar spektakel te worden. Meer infor matie staat in de feestkrant die dinsdag a.s. met de Texelse Cou rant wordt verspreid. (Advertentie) (Advertentie) (Doordat de advertentie/drukwerkbalie r verhuist naar de Spinbaan, krijgt onze winkel een zee van ruimte voor nieuwe wereldse plannen Let dus op de aankondigingen' Sinds jaar en dag voor kantoor en thuis *0 m W hort- Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de en een folder van EUROASE ZWEMPARADIJS (deze is gedeeltelijk dinsdag jl. al verspreid! (Advertentie) moedelijk veroorzaakt door een vonk van een werktuig achter een tractor. Momenteel voert een aannemer in dit gebied plagwerkzaamheden uit in opdracht van Staatsbosbeheer. Naar aanleiding van de brand heeft SBB inmiddels enkele voorzorgsmaatre gelen genomen. Onder meer worden de tractors voorzien van brand blussers Met hoge druk worden de vlammen gedoofd (Foto Frans Hopman) Vandaag en morgen verhuist drukkerij/uitgeverij Langeveld en de Rooy naar de Spinbaan 6. Vanaf a.s. maandag moet u dus: advertenties en Texelaartjes 'cTcT? abonnementen en bezorging adreswijzigingen! zakelijk en familiedrukwerk U vindt dan alle onderdelen van LenR in het gebouw van v/h Drukkerij Brügemann, met één uitzondering De journalisten van de Texelse Courant blijven in hun oude kantoor (ingang Warmoesstraat). U moet dus nog steeds: nieuwsberichten De telefoon- en faxnummers veranderen gelukkig niet: Centrale balie 36 26 00 Centraal faxnummer 31 41 11 Advertenties, abonnementen, uitgeverij 36 26 00 DRUKKERIJ 6 UITGEVERIJ Drukkerij 36 26 30 Administratie 36 26 40 Uitsluitend redactie Texelse Courant Fax redactie Texelse Courant 36 26 20 32 30 00 (nieuw vanaf vandaag)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1