Groen 7wartTexels in het harG Véér problemen rond huis Witte Kruislaan Malaise teistert garnalenvisserij Geschil tussen architect en koper Tweetal kotters in de verkoop VERDER 1VT IN DIT l\ummer •a Sea Festival: gezellig 2 Tranen bij afscheid dominee Knipscheer 3 Schapenkeuring: top wordt steeds breder 5 •e De Koog verslaat Hoornder zwaluwen 7 TEXELSE COURANT Lijk aangespoeld Valse melding om politie weg te lokken Vechtpartij op de dansvloer rc-verkopers angehouden ilschoppers 'restaurant Spannende keuring Zingende fietsendief Vrijgeleide Onder invloed |er koelt woede op interieur Rotonde stond in de weg... Accommodatieverstrekkers TIS deze week Texel Info Service EfllCHT 15 SEPTEMBER 1887- NR 11211 DINSDAG 2 SEPTEMBER 1997 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv straal 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 T /-"*•»» -m VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS NNEMENTSPRIJS 55,65 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS/1,55 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 3141 11 Buiten werktijd: Gerard Timmerman, Schoorwal 11, Den Burg, tel. 31 46 87 B.g.g. 06 - 53 16 86 57, 06 - 53 14 91 08 of 06 - 52 78 43 20 Drukke rij/uitgeverij Langeveld en de Rooy zit tegenwoordig aan de Spinbaan De advertentiebalie, de drukkerij, de administratie - alles is verhuisd. Met één uitzondering: de TC redactie blijft op het oude adres aan de Warmoesstraat. Alle telefoonnummers zijn gelijk gebleven. Alleen het redactiekantoor van de TC heeft een nieuw faxnummer: 32 30 00. Toeristen hebben gisteren rond kwart over vijf op het strand bij paal 15 een lijk gevonden. Het stoffelijk overschot is door de politie met hulp van de wipper- ploeg uit de branding gehaald Het betreft een zongebruinde blanke man van 55 tot 65 jaar met grijs haar en een lengte van 1.73 m. Hij droeg alleen een hor loge. Volgens deskundigen heeft hij met lang in het water gelegen, wat de politie sterkt in het ver moeden dat hij vanaf het Texelse strand te water is gegaan. Een uitgebreide speurtocht langs de strandslagen leverde echter geen achtergebleven kledingstukken of vervoermiddelen op Er is ook geen aangifte van vermissing gedaan Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het mortu arium aan de Bernhardlaan. Boom (45) benadrukt dat de tegen vallende besommingen van de laat ste tijd met de oorzaak zijn van zijn besluit het vijftien jaar oude schip met de garnalenvergunning van de hand te doen „Het is niet voor het eerst dat de garnalenvisserij in een crisis ver keert en het zal zeker ook niet de laat ste keer zijn", weet de gelouterde visserman. „Ik draai al van jongs af leschil tussen de architect en de koper is de reden dat één jetwee luxe nieuwbouwhuizen aan de Witte Kruislaan al iden leeg staat. Volgens kopers Arie en Aafke Brans van indekooiweg vertoont de woning meerdere bouwgebreken milie weigert daarom het restant van de koopsom (totaal ƒ400.000,-) te betalen. Volgens projectontwikkelaar Jan lis er mets mis met het huis. Hij weigert de sleutel af te izolang de totale koopsom niet is voldaan. De garnalenvisserij maakt moeilijke tijden door. De vang sten zijn dermate hoog, dat de prijzen al maanden in de goot liggen. De malaise is niet de enige tegenslag voor de Texelse garnalenvloot. Visser Sjef Boom heeft zijn TX 50 „Deneb" verkocht, terwijl de TX 12 „Pionier" van Betsema en Brouwer te koop wordt aangeboden. Een horeca-ondernemer in De Koog heeft het afgelopen weekend getracht de controlerende politie weg te lokken met een valse ongeluksmelding. In de nacht van zondag op maandag om 3 43 uur meldde iemand die zich ..Dirk" noemde via 1-1-2 dat op de Schilderweg in de buurt van de bierbrouwerij een grote plas bloed lag en diverse onderdelen van een brom fiets. De politie vertrouwde het niet en onderzocht de melding Toen de zelfde man het ongeluk opnieuw meldde vanuit een telefooncel aan de Bad weg. werd hij op heterdaad be trapt. Hij werd voor verhoor meege nomen naar het politiebureau en zal worden vervolgd wegens het doen van valse aangifte. En ook wegens overschrijding van het sluitingsuur want tijdens het verhoor werd vastge steld dat het bedrijf van de man nog open was, 25 minuten na het sluitingsuur van vier uur. De politie gaat er van uit dat de man op deze wijze heeft willen voorkomen dat werd opgetreden tegen bewust geplande overtreding van het sluitingsuur van zijn bedrijf, waar op dat moment het eindfeest van het Texel Sea Festival werd gehouden. aan mee in deze branche. Het gaat altijd met ups en downs. Als er veel garnalen zijn te vangen, zullen de visserlui dit niet nalaten. En bij stij gende aanvoeren gaan de prijzen doorgaans omlaag Om dit prijs verlies te compenseren zullen de in dividuele kotters proberen nog iets extra's te vangen.' Keihard werken De verkoop van de kotter en de ver gunning voor de garnalenvisserij op de Noord- en Waddenzee kent een andere reden „Eigenlijk moet je met z'n drieën op zo'n kotter varen. Maar wil je een goede boterham verdienen, dan moet je het met twee opvarenden doen. Met z'n tweet|es aan boord is het keihard werken en lange dagen maken Op den duur is dat niet vol te houden." Boom besluit om te verko-, pen stoelt voor een ander deel op privé-redenen. De „Deneb" is met afmetingen van twintig bij zes meter en 280 pk een garnalenkotter waarmee hij zowel op de Noordzee, als op het wad mocht vissen. Daarnaast werd het schip ook voor de vangst op schol en tong in- Een dansje in een horecagelegen heid in De Koog liep dit weekend uit op een vechtpartij Een 19-jange Assendelfter werd, na enig duw- en trekwerk, een paar keer in zijn gezicht gestompt, waardoor hij gewond raakte. De politie werd gewaar schuwd en hield een 20-jarige inwo ner van Bleiswijk aan Die zou heb ben geslagen, maar er is vermoedelijk nog een dader in het spel. Naar hem wordt gezocht. 8 uur zondagochtend werd 'at in een café in De Koog ten werden verhandeld Een Is Amsterdammer en een 21- "an uit Landsmeer werden politie aangehouden. Eén 'had nog vier pillen bij zich. zijn er dit seizoen garnalen in over vloed. De totale Nederlandse aan voer is nu al 1,8 miljoen kilogram ho ger dan vorig jaar, wat ongeveer op een verdubbeling neerkomt. Ondanks de groeiende afzet van het visbanket, stapelen de voorraden zich op in de pakhuizen. Garnalen die vorig jaar nog voor een tientje per kilo van de hand gingen, doen nu met veel meer dan de ophoudprijs van ƒ3,40. De handel kan zich in deze overvloe dige markt een selectief aankoop beleid permitteren. Zodra er minder dan 800 in een kilogram gaan, zijn ze (Advertentie) Een 30-jarige man uit Heerhu- (Advertentie) gowaard werd zaterdagochtend vroeg in een café in De Koog min of meer in elkaar geslagen door een groep jongens. Omdat hij vreesde voor nog meer klappen vroeg hij de politie om bescherming Die bege leidde hem daarop naar zijn apparte ment. thouwhuis Witte Kruislaan 8 wordt door een conflict tussen de architect en de eg niet bewoond. (Foto Gerard Timmerman •hinees-lndisch restaurant Nikadel in De Koog werd DMiaakt door een groep "jongens. Ze maakten Ia- Hen onbeschoft op tegen Hneel en gooiden met eten. H zo'n bende dat andere "Hbezoekers vertrokken. Even voelen. De juryleden na men hun taak uiterst serieus, gis teren tijdens de schapenfokdag in Den Burg. Dat moest ook, want de verschillen aan de top waren klein De kampioenskeuring bij de oudere rammen eindigde zelfs in een puntendeling, waarna de arbiter de doorslag moest geven. Net als in veel andere rubrieken ging de strijd tussen de Texelse fokkers Kees Kikkert en Piet Verberne Volgens de jury was de kwaliteit ook ditmaal weer bij zonder hoog. Evenals voor gaande jaren was de publieke belangstelling groot. Een uitge breid verslag staat elders in deze krant De TX 50 „Deneb" van Sjef Boom tijdens di onlangs verkocht. gezet. Boom verkoopt zijn vangst- rechten voor tong en schol niet Over zijn toekomstige bezigheden houdt de visserman zich op de vlakte. Garnalen Anders dan de tong, die na twee strenge winters flink heeft ingeleverd, Een 28-jarige toerist uit Zaandam die behoorde tot een groep voetballers, verkeerde mede door toedoen van alcoholica in grote feestvreugde Toen hij in De Koog een afgesloten fiets wegnam en daarmee zingend wegliep, werd het tijd voor politie optreden. feestelijke ingebruikname. Het schip Is (Folo archtel Tenet: o Courant) te klein en gaan ze in de „puf" (door draaien). Lees verder op pagina 5 In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Pontweg een 43-jarige automobiliste uit Bergen aangehou den die teveel had gedronken. De blaasproef gaf 435 UGL aan, terwijl 220 maximaal is toegestaan. Ze kreeg een boete van f350,- Bonter maakte een 28-jarige man uit Zutphen het Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag op de Ruigendijk aangehouden met 550 UGL, wat hem kwam te staan op een boete van f850,-Als hij die niet betaalt moet hij op 12 december voor de rechter ver schijnen. m van de twee geschakelde sn kende vanaf de start een am verloop Nadat buurtbe- de plannen aanvochten, te bouw worden stilgelegd. Op nenl waren de fundamenten ft De vertraging duurde tot 1 loen de werkzaamheden i worden hervat, or lang echter. Brans: „Op lever Koorn en aannemer rhadden een geschil. Daalder van uit dat de afgesproken msom voor één huis was, tderhand bleek dat voor het- sdrag twee woningen moes- den gebouwd. Pas toen het lin de minne was geschikt, de werkzaamheden hervat." Plafond te Brans bezocht de bouw- sgelmatig „We zagen dat er werden gemaakt." Brans ten niveauverschil van ander- entimeter in het plafond, de I lot de kruipruimte was op lange man uit De Koog kreeg igochtend ruzie met een ploot nadat ze een nachtje [gestapt. Toen zijn vriend was ken, was de hij nog zó boos iin woede koelde op de inven- nhet café. Lampen, tafels en ttoloon moesten het ontgel den schade van ongeveer betekende De politie hield hen maakte proces verbaal tens vernieling •9'bep tenslotte wegliep zon- telalen, gingen twee perso on er kordaat achteraan en te langdurig bekvechten nog "a9te incasseren. De politie "■'delend op Dat de goten met goed aflopen slaat nergens opHij erkent een afwateringsprobleem op het platte dak. „Maar Brans overdrijft dat schro melijk. We maken het echter alsnog in orde." Op 29 mei nodigde Koorn de familie Brans uit binnen een kijkje te nemen in het huis. „We konden echter met de hele woning zien. omdat tussen deuren op slot zaten. Koorn had de sleutels zogenaamd op kantoor laten liggen. We zagen wel dat veel purschuim was gebruikt om oneffen heden weg te werken Brans had echter geen onafhankelijke bouw- deskundige meegenomen om even tuele mankementen te bevestigen. Koorn: „Nog meer onwaarheden, ze konden het hele huis bezichtigen Klopt niet Volgens Koorn probeert de koper op onterechte gronden onder de volle dige koopprijs uit te komen en wordt de architect ten onrechte in een kwaad daglicht gesteld. „Onzin", al dus Brans. „Dat we een duur huis hebben gekocht, dat hebben we zelf gewild. Maar voor dat geld willen we wel een goede woning. Die 65.000.- die is ingehouden zien we als com pensatie voor de tekortkomingen Schikking Om aan alle strubbelingen een eind te maken bood Brans de architect aan het verschil te delen. Koorn ging echter niet akkoord en heeft inmid dels een advocaat ingeschakeld Piet de Bloois van aannemer Daalder heeft een bittere nasmaak aan de woning over gehouden „Vanaf het begin van de bouw lagen Brans en Koorn met elkaar te bakkeleien Bouwgebreken? Aan elk huis dat wordt opgeleverde mankeert wel eens een kleinigheidje Maar beslist niet in de mate zoals is voorgespie geld." De aannemer zegt van de architect nog een flink bedrag tegoed te heb ben en heeft de deurwaarder inge schakeld. Volgens Koorn op onte rechte gronden „Daalder heeft eind vorig jaar te laat opgeleverd Doordat de winter inviel heb ik extra kosten moeten maken om de boel uit de vorst te houden Om een uitweg te vinden uit de im passe overweegt Brans de belangen vereniging Eigen Huis in de arm ne men. „Het duurt allemaal veel langer dan ons lief is. We zijn bijna een half jaar verder en zitten nog steeds in hef huis dat we al lang en breed aan onze zoon hebben verkocht. Gelukkig is hij soepel, maar wij zitten wel al die tijd met dubbele woonkosten. Om nog maar niet te praten over de nieuwe meubels die al maanden in opslag staan." Koorn hoopt op een spoedige oplos sing en zegt er geen problemen mee te hebben als bouwspecialisten van Eigen Huis de woning aan een in spectie onderwerpen. Buurman Ben Daalder, die de ge schakelde woning ernaast al geruime tijd geleden heeft betrokken, wil geen commentaar geven. een andere plek geplaatst, verkeerd aflopende goten en de afwatering van het platte dak, „Zodra je na een bui op het balkon stapt, sta je tot je en kels in het water. Dakplaten liggen scheef en de achterdeur deur is krom. Verder staat de voorgevel niet recht. Het verschil is elf centimeter." Volgens Koorn klopt er niets van het verhaal van Brans. „Het is gewoon een goed huis. Dat blijkt ook uit het keuringsrapport dat ik door een onaf hankelijk bureau heb laten maken In de nacht van donderdag op vrijdag even na half één botste een Texelse automobilist tegen de rotonde Pontweg-Elemert- Hoornderweg. Komende uit de richting van 't Horntje had hij de verkeersvoorziening blijkbaar niet tijdig opgemerkt en getracht de oude route te volgen. Bij de aanrijding werd het schrikhek van de rotonde flink gedeukt. Ook de auto liep deuken op maar de chauffeur kon er nog mee rijden en deed dat onmiddellijk. De po litie kon hem echter makkelijk op sporen omdat een kentekenplaat was achtergelaten. Het bleek een man uit Oosterend te zijn die een proces verbaal krijgt wegens doorrijden na een aanrijding. Ook moet hij de schade vergoeden. Het beschadigde schrikhek op de rotonde bij Den Burg als stille getuige van de nachtelijke aanrijding. ifoio Gerard rmmermani

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1