TEXELAARTJE exelse animo voor wielertijdrit groot Het afscheid viel nipscheer moeilijk SPIER ZIEKTE? -m l Geslaagde samenwerking tussen muziekkorpsen «BsS F amilieberichten 5>IP* TANTE GRE j)0 80 X lace tegen de klok over 40 km: Koortje J EXELSE J couRANT Wandeling in Bollekamer Kort en klein... VSN mfr-r f adsvergadering Stichting Bejaardenzorg Texel de benedenwoning Klimpstraat 25 te De Cocksdorp GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I I slrijd om de bedrijvenbokaal „iet de tijdrit Oudeschild-De ksdorp v.v. van vers Texels 5(j Was het „Open Noordhol- kampioenschap voor «anten" enkele jaren geleden een overkantse aangelegen- nu vormen fietsers van eigen lem de meerderheid. Voor de die zaterdag om 13.00 bij de jachthaven van start Rebben zich al twaalf bedrijfs- aangemeld. bedri|venbokaal is een groot suc- stellen Hans Boswijk en Dirk e van het Wielercomité Texel, drempel voor Texelse deelne em mee te doen is lager. Eerst lenwe vrijwel alleen overkantse smers, gewone fietsers durfden die schri|ven omdat ze met hun a teveel uit de toon zouden val- Nu komen ze wél Het lokale ka rakter van de tijdrit is hierdoor flink opgevoerd." Voor alle duidelijkheid de tijdrit wordt individueel gereden De drie snelste tijden van een ploeg tellen mee voor de bedrijvenbokaal. De renners moe ten werkelijk bij één bedrijf in dienst zijn; gastrijders zijn niet toegestaan Deze regel bevordert de deelname van minder geoefende medewerkers, die speciaal voor de tijdrit hun race fiets uit het schuurtje halen. Sommi gen zijn al maanden aan het trainen en worden de laatste tijd vaak op „het parcours" langs wadkant gesigna leerd. Damesteam Tot het deelnemersveld behoort dit jaar voor het eerst een damesteam. Dat is 't Pruttelhuus, met „kopvrouw" Natascha van der Vis, Colmda Brou wer, Bettina Löscher en Nathalie Kamp. Ook het team Service Apo- stampvolle Doopsgezinde «ett zondagmiddag afscheid men van dominee Leendert (heer die na 13 Texelse jaren Jamwoude vertrekt. Voor de iant zelf en veel van de aan- en was het een emotionele utenis. Knipscheer, zijn len kinderen hebben zich op land erg thuisgevoeld. „leder zegt mij iets. We hebben iets s opgebouwd. Ik neem er nu ld van en dat kost meer tijd ooit gedacht had", aldus de lant aan het slot van de eidsdienst. ns het Doopsgezind antenconvent getuigde domi- teindert Mastemaker uit Den van de goede verstandhou- ie er was geweest. Dat deed minee Hendrik Betting namens ixels Theologen Convent. Hij Ie Leendert een waardig am- deur van de doopsgezinde ge- e die zich steeds verdraag- inzetbaar en zachtmoedig Dat bleek onder meer bij zijn Is „vaste" predikant van het eghuis waar hij voor velen een en toeverlaat was. schenk gaf Betting een strand- zodat Knipscheer de herinne- m het Texelse strand levend Bilden. lieten van de Nederlands Her tegemeente van Den Burg ver telde onder meer over de goede con tacten die zijn geloofsgemeenschap de afgelopen jaren met de Doops gezinden had gehad. De Hervormden hebben daarbij respect gekregen voor de bescheidenheid van de Doopsgezinden wat betreft hun visie op geloofszaken. „Bij de ontmoetin gen is iets overgewaaid van de Kogerstraat naar de Binnenburg" De predikant kreeg vervolgens een afscheidslied te horen, gezongen door een koortje dat had plaats genomen op de kraak. Roelie Bakker van ziekenomroep De Lichtboei betreurde het vertrek van Knipscheer hartgrondig. „Wat zullen we u ontzettend missen!". Namens het Doopsgezind kerkbe stuur zelf wees Dick Bruin onder meer op de oecumenische instelling van de scheidende predikant. Voor mensen van allerlei kleur stond de pastorie open. Aan de hele familie bewaart de gemeente een prima herinnering Men zag de prille kinderen van der tien jaar geleden opgroeien tot leuke jonge mensen Bruin overhandigde drie geschenken: een gourmetstel met steengrill, een apparaat waar mee achterop de auto fietsen ver voerd kunnen worden en een ge denkboek, waarin buren, collega's, vrienden en anderen hun persoonlij ke herinneringen aan de familie Knip scheer hadden opgetekend theek telt twee vrouwen: de triatletes Hilda Bus en Erna Kuip hebben apo theker Jan Klok voor de tijdrit weten te strikken. Bij Hotel Molenbos is Corry de Jager weer van de partij en TX 37 heeft Ingrid Uitgeest in de ge lederen. Dit laatste team vecht met de Fietsende Vissers van de TX 1 een onderlinge strijd uit. Bij het team van Rab Betoncentrale BV beklimt directeur Jan Jacob Rab zelf het smalle zadel. De wieler-en- thousiaste Rab sponsort niet alleen samen met Bauknecht een Texelse wielerploeg, maar is als dealer van ramen- en deurenfabrikant HBI ook betrokken bij de sponsoring van het Wielercomité Texel. Bij de bedrijven bokaal doen verder PTT Post, Tatenhove, Langeveld de Rooy, Vinke Schoonmaakbedrijf, Wester- laken en Vissers Bouwbedrijf mee Titelverdediger Vinke, met Jordy Vinke, Jan Zijm en Simon Appel, is ook nu weer favoriet Verbouwing Vijfvoudig winnaar Ruud Lockx uit Wieringerwaard heeft nog niet inge schreven. Hij is bezig met de verbou wing van zijn huis. maar de organisa tie probeert hem nog over te halen Wel heeft de nummer drie van vorig jaar, Nico van Schaik, zijn deelname toegezegd Hij gaat om 14.50 uur als laatste van start. Jordy Vinke is twee minuten eerder de voorlaatste. De fi nish van beide „kleppers" wordt bin nen een uur na hun start verwacht. Op de startlijst staan inmiddels 84 deelnemers. Daarbij ditmaal geen tandems met visueel gehandicapte bijrijders. Vinke. „De sponsor van topcoureur Jan Mulder opent komend weekend een nieuw gebouw en kop pelt daar een wedstrijd voor tandems aan Wij vinden het jammer dat ze niet komen, ook uit het oogpunt van de integratie tussen valide en gehan dicapte sporters Beperkte inschrijving is nog moge lijk (kosten ƒ15,- per deelnemer). Aanmelding voor de start in pavil joen De Verrekieker, waar na af loop ook de prijsuitreiking is. DINSDAG 2 SEPTEMBER 1997 Hel gezamenlijke optreden van drie Texelse en drie overkantse muziek korpsen zaterdagmiddag op de Groeneplaats leidde ondanks de re gen tot enthousiaste reacties. Inclu sief de majorettes telde het grote Texelse korps ruim honderd muzikan ten. nel zoveel als het aantal deelne mers van het vasteland De overkantse drumbands en fanfare korpsen maakten in de ochtenduren al een rondgang door Den Burg Veel muzikanten merkten op dat het initiatief van de Ondernemers vereniging van Den Burg voor herha ling vatbaar was. ..Het is alleen beter het dan wat tater in het jaar te doen. Nu waren te veel mensen nog met vakantie. De samenwerking tussen de Texelse korpsen - wegens onderbezetting uit nood geboren - werd uniek genoemd. KTF. DEK en Excelsior zijn jaarlijks weliswaar present tijdens de Taptoe, maar op dat evenement is en blijft duidelijk sprake van drie korpsen. Ditmaal vormden alle muzikanten vier marsen lang één groot gezelschap, wat in tientallen jaren niet was ge beurd Het optreden was ook in kwalitatief opzicht redelijk het aanhoren waard Toch opmerkelijk, want sommige muzikanten hadden in geen weken hun instrument aangeraakt en van gezamenlijk repeteren was al hele maal geen sprake geweest. Het kon de toeschouwers allemaal weinig deren Ze waren in vrij groten getale komen luisteren Dat was waarschijn lijk mede te danken aan het weer, want niemand zat zaterdag voor zi/n lol op het strand. Voor een volgende keer verdient het aanbeveling een explicateur aan te stellen. Nu bleven de leken-luiste- raars in het ongewisse over het ver loop van het concert en de werken die werden gespeeld Op woensdag in plaats van de gebrui kelijke donderdag begint om 19.00 uur een wandeling in De Bolleka mer, onder leiding van IVN Texel. De start is bij de ingang aan het Hoorn- derslag. ledereen mag mee, er wordt geen toegang geheven. Inlichtingen via 31 35 82 Leden van jongerensocieteit Plazakijken water nog heel is van de spullen in de oude sta caravan aan de Laagwaalderweg bij Oudeschild die zij als plaats van samenkomst gebruiken. En kele leeftijdsgenoten lieten er zaterdagochtend vroeg weinig van over. Ze sloegen de ramen in. vertrapten en verscheurden alles wat zich binnen bevond en haalden bier en andere dranken weg De caravan wordt gebruikt Tl Er zijn ruim 100 verschillende spierziekten En er is één organisatie voor voorlichting, steun, advies de Vereniging Spierziekten door jongeren van 17-19 jaar uit diverse dorpen en wordt op deze plek door het gemeentebestuur gedoogd De jongens die de ver nieling aanrichtten hoorden tot voor kort ook tot deze groep maar schijnen na ruzie hun eigen weg te zijn gegaan. Van de daders zijn er twee met zekerheid door voorbijgangers herkend De schade is moeilijk in geld uit te drukken De caravan was de afgelopen jaren ingericht en ge zellig gemaakt met allerlei gekre gen matenalen het ding wordt nu definitief als total loss beschouwd zodat wordt uitgekeken naar een andere De benadeelde jongeren hebben de politie erbij gehaald. Die gaf het advies om met de daders zelfde schade te regelen. Als dat niet lukt kan er altijd nog worden opgetreden i (Foto Harry óe Graaf) Vereniging Spierziekten Nederland U.Gen van Heutsztaan 6,3743 JN Baam --- - - v -- e Knipscheer (op de kansel rechts) wordt vanaf de kraak toegezongen. (Foto Harry de Graaf) "eenteraad houdt dinsdag 9 'ter de maandelijkse vergade- invang 19.30 uur in het ge- fiuis. 'De openbare bijeen- 's techtstreeks te beluisteren Texel. Na luidt als volgt: ning. HStelling volgorde stemming, fuelling besluitenlijst raads- Rdering de dato 12 augustus Welbesluit 1997 sociale huur- :or Bolder meer dan... !9e en trafostation D S.W De ter. Ten krimpstraat D.S W. De ter tsteringen logistiek ten be te van D.S.W. De Bolder, fslering computernetwerk V- De Bolder. Klenng naaimachine D.S W. Bolder istering zitmaaimachine •W De Bolder. lemming jaaroverschot 1996. 13. Decentralisatie huisvesting onder wijs. 14.Minimabeleid. 15. Jaarverslag De Bolder 16 Jaarverslag OSG. 17 Jaarverslag gemeente Texel. 18 Accountantsverslag 1996. 19. Benoeming bestuursleden RST. 20. Onderzoek haven Oudeschild. 21.Ammoniakreductieplan. 22. Overzicht post onvoorzien uit gaven. 23.Voorbereidingsbesluiten ten be hoeve van het bouwplan: a Bouw notariskantoor in Den Burg West, b. Schoonoordsingel 4-6. 24. Huisnummeringsbevoegdheid. 25. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 26. Rondvraag. 27. Sluiting. Diefstal Uit een tent op camping Kogerstrand is een walkman, een horloge en een koelbox met etenswa ren gestolen. Eindelijk is het zover, dat wij u laten horen, er is bij ons een dochter geboren Op 30 augustus 1997 is Daisy geboren. Zij weegt 3420 gram en is 51 cm lang Jan-Jacob de Jong en Carta van der Veen Heemskerckstraat 74 1792 AC Oudeschild telefoon 0222-315606 Als li beschuit wilt komen eten, laat het ons dan even weten Wir alle fallen Diese Hand da fallt, Und sieh dir andre an es ist in allen Und doch ist Emer. welcher dieses Fallen, unendlich santt in seinen Handen halt R. M Rilke Op 31 augustus is op 81-jarige leeftijd, zacht en vredig, gelijk zij zelve was. na een veelbe wogen leven, gestorven onze dierbare moeder, schoonmoeder, grootmoeder, zuster, schoonzuster en tante Delphine Weidinger- Mees Op wat Fien achterlaat aan waardevolle herinneringen heeft de dood geen vat Pieterburen C Weidinger M E J Weidinger-Disch E.C Weidinger Amsterdam L. Weidinger A. Weidinger Apeldoorn R.P. Mees J. Mees-Tadema Wielandt Epe L. Mees R. Bicker Caarten Ernst J. Hoondert-Mees R.P Hoondert Correspondentie-adres. Hoofdstraat 79 9968 AB Pieterburen Bloemen kunnen worden bezorgd aan het rouwcentrum NUVA, Hofveld 21-23, Apeldoorn De crematieplechtigheid zal plaatshebben op vrijdag 5 september om 13.00 uur in het crematorium "Heidehof", Engelanderholt 95 te Ugchelen bij Apeldoorn. Na afloop is er gele genheid tot condoleren. Cijfertjes dat zijn maar dooie dingetjes. Streepjes, boogjes, oogjes, haakjes, kringetjes 80 is gewoon maar een paar krulletjes. Als je goed kijkt zijn het 3 gewone nulletjes. Die cijfertjes hebben mensen zelf bedacht, Maar leven is iets van een and're kracht Toon Op 10 september 1997 wordt TANTE GRE 80 jaar. Dit heugelijke feit willen we vieren met een woord en communiedienst om 11.00 uur in de kerk van De Koog aan de Nikadel. Wilt u haar feliciteren dan bent u van harte welkom op de receptie die wordt gehouden van 14.00 tot 15.30 uur in "In de bloeiende heide" op Callunapark, Schumakersweg 3, De Koog (Texel) Tante Gre, Schumakersweg 10, 1796 HM De Koog (Texel). Kadotip H heeft per ca. 1 oktober 1997 voor verhuur beschikbaar: voor de categorie: 65 jaar en ouder Personen onder de 65 jaar kunnen ook reageren. Mocht er geen belangstelling zijn van ouderen, dan kan aan een jongere categorie toegewezen worden. Kenmerken: aantal kamers woonkamer, 2 slaapkamers huur kaal ƒ625,05, totaal ƒ729,05 voorzieningen alarmering aanwezig Basiscriteria: 1. economische/maatschappelijke binding 2. belastbaar inkomen 1996: maximaal alleenstaanden en meerpersoonshuishoudens 37.503,- S.v.p. bewijsstukken van het laatst bekende jaarinkomen meesturen (1996). Inschrijvingen die niet aan de basiscriteria voldoen, worden niet in behandeling genomen en terzijde gelegd. Specifieke criteria: 1. urgentie 2. verhuizingen binnen het complex krijgen voorrang 3. inschrijvers uit De Cocksdorp gaan voor 4. a. leeftijd b. te duur of te goedkoop wonen t.o.v. het inkomen Inschrijvingen dienen uiterlijk 8 septem ber 1997 op het kantoor van de Stichting Bejaardenzorg Texel, Postbus 73, Abbewaal 1, 1790 AB Den Burg te zijn ontvangen. Te laat ontvangen én niet volledig ingevulde inschrijfformulieren worden niet in de toewijzing meegenomen. Woningzoekenden dienen te voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 7,80 10,40 13,00 15,60 18,20 20,80 23,40 26,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 17,5% BTW I Naam j Adres Postcode/plaats I Plaatsen op Advertentiex per plaatsing zetten. l Handtekening

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3