Surfrace volgens vertrouwd concept m mzm Hoera!!! TEXELSE J COURANT" Windstil Texel mist WK surfen legale fuiken Noord en zuid voetballen samen Gemeente eist geld Tijssen Wat ik zeggen wou. OZB-schandaal r. 50 jaar Texelaartjes Jaap Plaatsman Jeanette Koorn 85 jaar Bram de Smidt "Lange Bram" DINSDAG 16 SEPTEMBER 1997 klinkt onwaarschijnlijk, maar el ligt volgens de internationale fbond IFCA in een windstille Hoewel de organisatorische acileiten van de Texelaars wor- geprezen, komen ze om die tn niet langer in aanmerking wereldkampioenschappen en ere internationale wedstrijden irganiseren. eleurstellende bericht vond Andre Berg vorige week op het E- adres van de organisatie van de el Race Een dag eerder had hij- «ns via internet - om ophelde- gevraagd bij de IECA, nadat via iTTgestuurde brieven maar niet jen beantwoord. el voorjaar van 1996 was de or atie van de Europese funboard pioenschappen in Texelse han- De wedstrijd leverde geen win- op, want dagen lang hingen alle gen slap langs hun mast De in- ijonale contacten smaakten ech- aar meer, vandaar dat druk werd bbyd om de WK naar Texel te ihteloos, zo blijkt nu, want het dwesten van Europa heeft inmid- het imago van een windstille re- gekregen. De afgelopen jaren ook wedstrijden bij iveningen en het Duitse iemey wegens een gebrek aan geen doorgang vinden, re leden eisen wind op kam- N schappen en willen daar des een duurder transfer voor be- Tenzij je een drastisch ander p mei veel meer windgarantie «eden, zullen we met de huidige imieten niet meer naar Texel f, schrijft de Belgische official De Wannemaeker. iel leed voor Texel te verzach- sleekt hij ze wel nog een hart de riem: „Jullie hebben een laard gezet in landorganisaties mdsdien voor mij enkel op de 1 Cup in Silvaplana werd bena- medewerker van Natuur- imenten heeft in een water aan nciiorsprongweg zeventien vis- onldekt. Deze zijn illegaal ge- De politie heeft ze in beslag nen. Y; .ji Toeschouwers hebben vanaf het havenhoofd bij Oudeschild een mooi zicht op de verwikkelingen in de Texel Race. (Foto archwt Texelse Courant) De achtste Texel Race, waarvoor zaterdag om 10.30 uur het start schot klinkt, kent weinig verrassin gen. Evenals in andere jaren ver schijnen 's lands beste vijftig surfers aan de start, plus de top vijf van Texel. De winnaar van de 100 kilometer lange race mag zich net als in 1996 Nederlands kampioen marathonsurfen noemen. Het concept is inmiddels zó ver trouwd, dat de organisatie en de ruim tachtig(i) vrijwillige medewerkers pre cies weten wat van hen wordt ver wacht. Dat weet kennelijk ook de Nederlandse top, want de animo om mee te doen is steeds erg groot. Ge middeld zestig van de tachtig uitge nodigde surfers zegt gretig ja. „Uit eindelijk verschijnen er vijftig aan de start, weinig meer en weinig minder Maar ook dat weten we van te voren' aldus organisator Wieb van den Berg Deelnemers met wie de organisatie dit jaar graag pronkt zijn Jacques van der Hout (de winnaar van vorig jaar en leider in de A-serie 1997) en Lucienne Ernst, die normaal alleen deelneemt aan worldcupwedstrijden voor profs Ook doen ditmaal twee Belgen mee Gregory Maes (ook al deelnemer aan de marathon Den Helder-De Cocksdorp) en Bert Wel lens De Texelse eer wordt hoog gehouden door Marc van Rijsselberghe, Klaas Jan van der Vis, Jacob Roeper en Gert Jan de Wit. André van den Berg is ook startgerechtigd, maar wegens de naweeën van de ziekte van Pfeif fer houdt hij deelname nog in beraad Er wordt gestart vanaf het strand bij paal 9 Een mooi zicht op de strijd hebben toeschouwers als vanouds bij de vuurtoren en vanaf het haven hoofd bij Oudeschild. Uiteraard zijn de weersomstandigheden flink van invloed op de eindtijden. Het ronde record staat sinds twee jaar op naam van Ron Ruiter uit Oosthuizen, met een tijd van 1 53.11 uur. De samenwerking lijkt weinig voor de hand te liggen, maar om een team van C-junioren op de been te brengen hebben SVC en ZDH de handen ineen geslagen. En zo spe len sinds vorige week acht voetbal lers uit Texels noordelijkste dorp samen met acht leeftijdgenoten uit het zuidelijkste dorp. Tot aan de winterstop trainen ze In Den Hoorn en spelen ze wedstrijden in De Cocksdorp, in de tweede helft van het seizoen geldt dezelfde regeling omgekeerd. Afgelopen seizoen slaagden beide clubs er nog in op eigen kracht een elftal op de been te brengen. Toen als gevolg van schoolse verplichtingen en andere hobby's een flink aantal voetballers de pijp aan Maarten gaf, was die weelde echter voorbij Zuur voor de blijvers, want wie geen zin had zijn geluk bij een andere vereni ging te beproeven, restte weinig an dere keus dan te stoppen. Althans, zo leek het. Want toen ZDH- voorzitter Jaap Lap en SVC-jeugd- leider Piet Bolier vlak voor de zomer tijdens een praatje over de tuinwal van eikaars problemen hoorden, doemden onverwachte mogelijkhe den op Nadat beiden hun achterban hadden gepolst, was de zaak binnen de kortste keren beklonken. Overeen gekomen werd dat Piet Postma (SVC) en Nils Seifert (ZDH) het coachschap delen, de jeugd wordt getraind door ZDH-oefenmeester Hans van der Park. „We zullen iets meer van de ouders moeten vragen. Om een keertje va ker met de auto te rijden, bijvoor beeld. Maar als je kind kan blijven voetballen, heb je dat er toch voor over?" vraagt Lap zich retorisch af Ook Bolier is dik tevreden: „De eer ste twee wedstrijden gingen verloren, maar er wordt hartstikke leuk gevoet bald en de sfeer is prima. Het was even afwachten hoe de spelers met elkaar om zouden gaan, maar nu al heb je nauwelijks meer in de gaten wie van welke club is," De goede harmonie is niet onopge merkt gebleven, vertelt Bolier. „Er zijn al twee nieuwe aanmeldingen. Van jongens die waren gestopt Straks blijkt nog dat we genoeg voetballers voor twee teams hebben De gemeente eist een schadevergoe ding van Melchior Tijssen uit Den Burg. Zonder discussie bekrachtigde de raad afgelopen week dit besluit van b en w. Het betreft een „tegen eis" van de gemeente. Tijssen vindt dat de gemeente in gebreke is gebleven bij de verkoop van de voormalige disco annex nachtbar Question/Casino aan de Zwaanstraat De ondernemer, eige naar van computerbedrijf Meltec, schrok van de hoeveelheid asbest die in het pand was verwerkt. Hij wilde daarom het koopcontract niet nako men en eiste het door hem betaalde voorschot van 10% van de koopsom terug. Ook zou de gemeente hem een schadevergoeding moeten betalen Beide partijen zijn hierover in een rechtszaak verwikkeld De gemeente stelt nu Tijssen aansprakelijk voorde schade die zij inmiddels heeft gele den en nog zal lijden wegens het met nakomen van de koopovereenkomst De 348.000,- teveel ontvangen OZB wordt door de gemeente „in de re serve geparkeerd" zolang de 1200 bezwaarschriften nog niet zijn afge handeld. Dat is de straf voor al die mensen die bezwaar hebben aange tekend. Dat die bezwaren na een half jaar nog steeds niet zijn afgehandeld, is op zich natuurlijk al een schandaal. Maar voor 1,3 miljoen gulden mag |e van het taxatiebureau Koning uit Soest niet al teveel verwachten en hoe langer het duurt, des te meer rente kan de gemeente over dat be drag opstrijken Want laten we wel wezen, „parkeren in de reserve" is gewoon een eufe misme voor stelen. En als u 35? ton van Rabo of ABN in uw eigen portemonnee parkeert, wordt u achter de tralies geparkeerd. Maar bij de gemeente werkt dit blijk baar niet zo. Voor volgend jaar blijft de OZB in ie der geval gelijk De verslaggever van de TC vindt dit opmerkelijk en dat is het in feite ook. Wanl dit betekent dat de gemeente ditzelfde kunstje vol gend jaar nog een keer opvoert. Begrijpt u nu waarom ik m'n buik zo vol heb van dit gemeentebestuur' J A Does, Oosterend. Gebroederlijk poseren de Hoornder en Cocksdorper jongens - en één meisje - voor de elftalfoto. IFoto Robben van Oen Bent) tas een man van weinig woorden se ieli/k herkenbaar voor si* enen die bij je hoorden sro man. vader en opa befr/e op kon bouwen een woord top je kon vertrouwen let/e ligt een leven werken en plicht usl dat bepaalde les /ouw gezicht escheiden als je hebt geleefd eschetden ben ye gestorven Jan Spaans Vd mijn man, met wie ik nog zoveel van plan 1 Corrie Marga en Theo Toos en Kees Cora t klein- en achterkleinkinderen N, 15 september 1997 i(Sj rdwester 36, t/di IHD Den Burg da! tot 19 september is ervan 20.00 - 21.00 uur rall genheid tot condoleren en afscheidnemen (ira tan in het uitvaartcentrum te Den Burg, Bern- laan 147 'sei rematieplechtigheid zal plaatsvinden op 'dag 20 september om 12.00 uur in het cre- irium te Schagen, Haringhuizerweg 3 ze) te crematieplechtigheid is er gelegenheid tot klieren in het crematorium. uilen je weer tegenkomen ons is het nog niet voorbij "je lichaam is ons ontnomen ■van wat je was of wat je zei Opa tullen we je missen Joke Danielle en Jessika Marjan en Dolf Natasja, Mathijs, Dion Desiré en Wil Thomas en Sander Martin Bernhard Kees Opa Boet ^on nog lang met uitgespeeld. Thomas en Sander De tuin zonder opa is te leeg En we moesten de bollen nog planten En volgende zomer de aardbeien plukken Dag lieve Opa Wat zal ik je missen. Desiré Lieve Opa Spaans We zullen u missen. Wij wensen Oma en de familie heel veel sterkte toe. Het personeel van de Boschrand Houdt dat gij hebt. opdat niemand uw kroon neme Opb 3: 11 Bedroefd, maar dankbaar voor alle liefde die wij van haar mochten ontvangen, geven wij kennis dat na een kortstondig ziekbed van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder en oma Elizabeth Bruin weduwe van Egbert Luit Jan Lap o 8 juni 1912 te Den Burg Eist: t 13 september 1997 te Den Helder W.R. Lap B Lap - Sok Kralingen: R P.E. Schermele - Lap G Schermelé Hubert. Hermina en Eric. Edwin t. Roberta Den Helder:L.E. J Lap S N ij holt Bert, Elles. Tanja Den Burg E.G.S Lap Texel, 13 september 1997 Jan Dirksoord 40, 1791 GR Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 17 september van 19.00 - 20 00 uur in "Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 18 september om 14 00 uur in de Hervormde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Met droefheid, maar in dankbare herinnering delen wij u mede dat nog vrij onverwacht van ons is heengegaan mijn dierbare zuster en onze tante Elizabeth Bruin weduwe van Egbert Lap in de leeftijd van 85 jaar W. Kikkert - Bruin neven en nichten Den Burg, 13 september 1997 Wi, ...alL ollifmick ma,- Aiders wOzn faar dy ek fmansn faar ,1 libban L-afdr-fal fcw. DaaLbaar en Hij zijn wij met de qeboorle ven onze zaan en LiroerJ|e dtei-rit 14 september 1997 TpyKvtsje "Postma Si Klaas van der Puim ;A»-ma jlacoL»a Ponfwe-cj 66, 1797 ST. De.» Hoorn, Ic-L joon 319331 TiWsje en fwslei» va»\ 13 OO lof 13.30 uur Voor bezoek cjraoc) even bellen Dit ventje wordt vrijdag 19-09-'47 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot cn met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden Let op! Week van de Crea tiviteit: 20 t/m 27 septem ber' Bij De Witte Engel. Boerenbont aanvullen? De Wever, Weverstr. 36, Den Burg. Allen die op 5 september 1997 aan ons gedacht hebben, in welke vorm dan ook, heel hartelijk dank. Richard en Tonnie Kleinveld Bernhardlaan 48 Den Burg ledereen die ons zo geweldig ondersteunt, heel veel dank hiervoor. Het ziekenhuis heb ik inmiddels verlaten. Op dit moment verblijf ik in het revalidatiecentrum Heliomare, Relweg 51, 1949 EC Wijk aan Zee. Ron Eelman Te huur in het centrum van Den Burg woonhuis met 1 slaapkamer, ruime woonkamer, huurprijs 950,- excl. Reacties br o.nr 1728 aan bur. Tex, Crt. Leren jassen, groot of klein, wij repareren ze piekfijn Schoenmakerij van Osch, tel 313901 A Wij gaan trouwen opdonderdag 18 september 1997. Hierbij nodigen wij u uit op onze receptie van 19 00 tot 21 00 uur in "Theodorahoeve". Kogerstraat26. Cadedutip: O 18 september wordt de oudste man van 't Noorden Gefeliciteerd van je vrouw Janny, kinderen, kleinkinderen en achter kleinkind. Kenia nog nooit zo goed koop' Reef Hotel 9 dgn. halfp 995,-, Lagoon Reef All Inclusive 9 dgn. ƒ1195,-, Tropical Village 9 dagen All Inclusive ƒ1295,- Vertrek 21 en 28 september mcl. vlucht, transfers, etc. Info Reisburo Texel Holland International, 25 jaar Be ter In Service. In de Week van de Creati viteit bruist het van activi teiten bij De Witte Engel. Haal het speciale pro gramma! T.k.a VW Golf 1 6, 1987, apk gekeurd, kleur rood, i z g st. ƒ3000.- incl. BTW. Mazda E2200, diesel, Pickup, dubbel lucht, laadverm. 1775 kg. 1989. 6000,- excl BTW. Tel 317134 Reine Victoria pruimen en de lekkerste appels te koop bij Kees Keyser, fruit- bedrijf Molenbuurt. Ver koop: 13 30-18.00 uur Bali en Goa, nieuwe zon- bestemmingen De nieu we gidsen liggen voor u klaar Haal ze bij Reisburo Texel Holland Internatio nal, 25 jaar Beter In Ser vice A s. zaterdag live-muziek m.m.v. Intrude. W'tjewel Vergroot je kansen! Cur sus banen- en beroepen- oriëntatie (VB-jaar) voor herintreders. Met typen en tekstverw Vr 19septmfo- ochtend in d'Ouwe Ulo. Inl. Siem Zijm. tel. 310233/ 311741 Doen Bluesfestival Texel, 10. 11 en 12 oktober. Te koop damesfiets „Ga zelle", 3 versnellingen, kleur bruin, prima staat, prijs n.o.t.k. Tel. 313691. Do 18 sept zijn wij we gens besloten partij v a 14.00 uur gesloten. De Worsteltent, Smitsweg 6 (afslag 11). tel 310288 Boerenbont verkrijgbaar in De Wever, Weverstr. 36, Den Burg. Cursus vaarbewijs „Es sence" Start deel I. di 30 sept19.00 uur, OSG De Hogeberg, Den Burg. Je koopt tegenwoordig toch geen hele serviezen meer. Je koopt gewoon die mooie glazen bij Hans van der Klift. Satellietinstallaties. SCT, 311 777. KLM prijsverlaging Ned Antillen. Nu voor ƒ1500,- retour naar Aruba. Bonaire. Curagao en St. Maarten Info en boekin gen Reisburo Texel Hol land International, 25 jaar Beter In Service. A s zaterdag live-muziek m.m.v Intrude. W'tjewel. Vergroot je kansen! Cur sus banen-en beroepen- oriëntatie (VB-jaar) voor herintreders. Met typen en tekstverw. Vr. 19 sept.: info- ochtend in d'Ouwe Ulo. Inl Siem Zijm, tel 310233/ 311741. Doen. Elke woensdag 501 darttoemooi. Aanvang 22.30 uur 180 score ƒ25,- prijs. W'tjewel Wijs met een vaarbewijs bij „Essence". Docent P. W Lock. Aanmelding schriftelijk. Trompstr 14a, 1792 BK Oudeschild. o.v.v. naam, gebdat., adres, tel.nr. Info tel. 322328/ 315465. Start deel I: di 30 sept. 19.00 uur, OSG De Hogeberg. Den Burg. Bluesfestival Texel, 10, 11 en 12 oktober. Wij repareren alle merken KTV. Video. Radio, CD. Satelliet, Camera, etc. Ser vice Center Texel. 311 777. Het wordt tijd dat we goede oude gewoontes in ere herstellen Vroeger gaf je bij feestelijke gele genheden een mooie kop en schotel cadeau. Te genwoordig koop je die bij Hans van der Klift. JVC-dealer. SCT, 311 777 De Blauwe Rafel is geo pend op vrijdag en zater dag van 11.00-15.00 uur en op afspraak. Warmoes traat 8. tel. 313903 Mats werkschoenen. Oer sterk en lopen als Ecco's. Mantje Schoenen. Winterharde violen, heide en andere herfstplanten bij P. v. Heerwaarden. Texelse Boerenkaas. Reparatie en Verkoop van Wasautomaten en Drogers Service Center Texel, 311 777. De Snackplek - actie. Alle dagen van 18.00 - 20 00 uur: 4 kroketten of 4 fricadellen gratis bij af name 1 familiezak gewone frites of raspatat a ƒ12,50. Tel 322145. Wedstnjd kaarten maken voor kinderen tot 12 jaar Haal de deelnamekaart bij De Witte Engel. Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Market, Postweg, voor min. 10 tank beurten van 25 I. Piano- en keyboardles. Annemiek Jasper. De Koog. tel. 327376. Wie heeft onze witte poes gezien? 3 mnd. oud. omg De Koog, één groen, één blauw oog. Tel. 327376. Opruiming. Gazelle fiet sen tegen zeer scherpe prijzen. Rentenaar. Ooster end. tel 318000. Wij, 2 werkende mensen, zijn op zoek naar een woning of zomerwoning voor de per. eind sept - apr., max. huurpr 900,- Tel. 020-4863622. Tegelzetbedrijf Piet Kooger voor al uw tegel werk Tel. 318463 Alle badkleding prijs" Mantje Sport. Bij De Witte Engel zijn de mooiste kerststofjes bin nen! Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag Progr. 2 voor ƒ7,-. T.k. voor computer: moederbord DX 4-100. kast, geluidskaart, key board 8 MB Tel. 312869. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken alle soorten textiel. Bijv.T- shirts. jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als ge kleurde textiel. Zelf mee brengen van textiel is mo gelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken. Snel naar kantoorvakhandel Lange- veld en de Rooy. Te koop: Hörmann garagedeur, ƒ450.- Tel 315170. Instellen KTV op kabel SCT, 311 777. Bij ons ligt de sneeuw al metershoog. Kom langs voor de nieuwe winter- sportgdsen Reisburo Texel Holland Internatio nal, 25 jaar Beter In Ser vice Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak Tel. 315224.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3