Verdiend puntje in matig duel M Keurmerrie Lady Texel bij Nederlandse top Texel' 94 speelt gelijk ensen TEXELSE^" couRANT IQRTSHOP 'WLy -1 Vuurtoren Seizoensluiting van Molenkoog Zaalvoetbalprogramma De Koog ruim langs Con Zelo Winst SVO na rommelige start Visserskoor op landelijke radio Voetbaluitslagen Klaverjassen Voetbalprogramma ZDH behaalt verwachte zege Sport gehandicapten en moeilijk lerenden Vissers terug van Iers avontuur DINSDAG 16 SEPTEMBER 1997 VERVOLG VAN PAGINA 1 wonenden, die uit de krant moesten vernemen dat de toren zou worden opengesteld op monumentendag, al lerminst blij. .Natuurlijk zijn we best trots op de vuurtoren. Maar nu banjerde iedereen door de jonge aan plant, die zo zorgvuldig door Rijkswa terstaat is aangeplant. En ze laten kinderen zomaar in het wilde weg overal plassen", aldus Richard Goet, die op het terrein woont. Hij maakt met Piet Postma deel uit van de Stich ting Behoud Vuurtoren Texel ..We zijn een half jaar geleden begonnen met als voornaamste doelstelling het waarborgen van de bemensing van de toren", aldus Postma, wiens vader jarenlang hoofdkustwachter was Een tweede doelstelling van de stich ting is het beijveren voor de open stelling van de vuurtoren. In die zin was de monumentendag dus een kolfje naar hun hand Of toch niet? Postma ..Ach, het is natuurlijk leuk dat de vuurtoren zich in zo'n warme belangstelling mag verheugen. Maar nu gaat het net als in het verleden op een manier waar de omwonenden met blij mee zijn." Hij somt de vormen van overlast op. bezoekers die be wust of onbewust vernielingen ple gen, gluurders voor de ramen en wildplassers. ,,Maar ook als herhaal delijk wordt aangebeld of iemand even van de WC gebruik mag maken, dan gaat dat je bij de tiende wel de keel uithangen. En we mogen nog blij zijn dat het stormde, anders waren er misschien wel duizend man over het terrein uitgezwermd." De stichting wil de twee toren-instan- ties benaderen met een concreet plan voor openstelling, waarbij de overlast wordt vermeden Jk wil daar nog geen details over kwijt", meldt Postma. Kernpunt is dat wij het met vrijwilligers willen begeleiden. Want een vuurtorenwachter heeft bovenin Voor de laatste keer dit seizoen wordt vrijdag afgezwommen in Molenkoog. Vandaar dat het bad vanaf 16.45 uur voor andere bezoekers is gesloten De diplomakandidaten beginnen om 17.00 uur (A), 18.00 uur (B) en 19 00 uur (basis). H Keyser en P Schneider zijn de examinatoren Zaterdag wordt vanaf 16 00 uur de jeugd- en promotietriatlon gehouden Zondag is het bad vanaf 12 00 uur voor de laatste keer dit jaar geopend ledereen mag erin en er wordt geen entree geheven De hele middag is vrijmarkt. Kramen zijn te huur voor 25,- (vooraf opgeven bij de kassa). Er is de afsluiting van de topglibber- competitie en om 15.00 uur houdt zwemclubTX 71 de familie-estafette met per team vier deelnemers. Opge ven hiervoor is gratis en kan bij de kassa. De dag wordt van 16 00 tot 17.00 uur besloten met het hondenzwemmen Woensdag 17 september: 18.30 Nioz 1-Texel'94 5 19.25 Klif 1 - Old Stars77 2 Donderdag 18 september: 18.30 Casino 2 - Texel'94 4 19 20 Oosterend 2 - ZDH 2 20.15 Mantje 3 - De Krim 4 21.05 Texel'94 9 - Jelleboog 3 22.00 Rab Bouwmaterialen 3 - Klif 4 Vrijdag 19 september: 16 45 Texel'94 C1 - Texel'94 C2 17.30 Casino C1 - De Krim C1 18.15 Texel'94 8 - Texel'94 7 19.05 Oosterend 1 - De Krim 2 20 00 Klif 2 - De Koog 1 20.50 ZDH 1 - De Krim 3 21 45 Casino 1 - Texel'94 1 22.35 Cinema Texel - Texel'94 2 ook geen tijd om bezoekers te woord te staan." Verschillende kerken, ook geopend wegens monumentendag, trokken beduidend minder bezoekers. Alleen als ze toevallig op de (fiets-)route la gen, werd nog wel eens een blik om de hoek geworpen Heel anders was het op Westergeest, waar schapen- bedrijf De Waddel ruim honderdvijftig belangstellenden trok ,,Het was ge zellig druk", vertelt mevrouw Bakker. Ook veel Texelaars namen een kijkje De Schans-excursies trokken even eens veel bezoekers. De Koger voetballers hebben zon dag goede zaken gedaan. Op eigen terrein werd Con Zelo uit Waarland met 3-0 verslagen. De bezoekers, die net als de eilanders de eerste wedstrijd van het seizoen hadden gewonnen, waren niet voor een puntendeling naar Texel gekomen. Vanaf de eerste minuut lieten beide ploegen zien aan elkaar gewaagd te zijn. Con Zelo vertoonde een licht veldoverwicht, maar de kansen wa ren voor De Koog Hoewel deze door de hardwerkende Danny Borgo aan vankelijk niet in doelpunten werden omgezet, was het in de tiende minuut wel raak. Nico Schot stak het middenveld over en bediende Martijn de Veij op maat. 1-0. Na deze goal probeerde Con Zelo de greep op de wedstrijd weer terug te krijgen, maar dat lukte met. De Koger defensie gaf geen krimp op de speldeprikjes die de Waarlanders uit deelden De thuisploeg had toen al de voorsprong moeten uitbouwen, maar de verdiende tweede treffer viel pas vlak voor rust. Hans Polderman speelde de bal in op Martijn de Veij, die vanaf de middellijn de defensie omspeelde en oog in oog met de doelman geen fouten maakte Gesteund door de wind in de rug kwam Con Zelo na de rust een paar keer gevaarlijk door De ballen die echter onverhoopt door de verdedi ging kwamen werden bekwaam door keeper Bas van Elk gestopt. Nadat trainer Gerne Plaatsman drie wissels had doorgevoerd kreeg De Koog weer vat op de wedstrijd. Pas laat in de tweede helft liet Pieter List de goalie voor de derde keer kans loos door vanuit een onmogelijke hoek de bal binnen te schieten. Een goed resultaat voor De Koog dat na twee wedstrijden zonder puntverlies fier bovenaan de ranglijst staat. De voetbalwedstrijd van SVO tegen Petten had zondag twee gezichten. Na een tamme eerste helft, waarin de bezoekers het sterkste leken, was het beeld na rust compleet anders. De eindcijfers 4-0 zijn daar van een overtuigend bewijs. Met goed veldspel beheerste Petten na het startsignaal het middenveld. Menig aanval ging tegen de stevige wind in richting het SVO-doel Toch kwam de Oosterender verdediging eigenlijk niet echt in moeilijkheden. Brak er een speler door dan was daar doelman Piet Daalder, die sterk op trad. SVO deed ook iets terug in de vorm van een schot van Sil van Dijk, dat net naast het doel belandde De thee deed de thuisploeg goed Meteen na rust speelde invaller Kobus Kranenburg Cor Vlaming goed vrij voor het doel. Met een strak schot haalde hij de nul weg. SVO ging goed door. Het middenveld werd geleid door Piet Koning, samen met de hardwerkende Joost Brouwer had hij de touwtjes strak in handen. De aanval werd gezocht. Vlaming werd een plaag voor de Pettenaren Man van de wedstrijd was echter Sil van Dijk Drie keer achter elkaar haalde hij uit voor een fraaie hattrick Hij bracht de eindstand op 4-0 In de NCRV-studio zitten v.l.n.r. Kees Boers Schrijver en Hans Jongedijk Het Oudeschilder Visserskoor was onlangs te horen in het NCRV-radio- programma ..Muziek in vrije tijd", dat elke woensdagmiddag van vier tot vijf uur wordt uitgezonden Een delega tie van het koor. bestaande uit voor zitter Hans Jongedijk. Fup Knjnen en Kees Boersen. bracht op uitnodiging van de NCRV een bezoek aan de stu- n, Fup Krijnen, presentatrice Annemlek (Foto Joop Steenbeek dio. Presentatrice Annemiek Schrijver praatte met hen over hun beroep en vrijetijds besteding. Ter onder steuning werden twee nummers ge draaid van de cd die het koor vorig jaar uitbracht Eén daarvan was het actuele lied ,.De Noordzeevissers", geschreven door Corry Witte-Maas met solozang van Simon Dros De foto is gemaakt door een ex-zwager van Boersen. Joop Steenbeek uit Hoevelaken, wiens huidige vrouw bij de NCRV werkt. lier Texelse kotters keerden at en week terug van een maandje vissen op de Ierse Zee. li maakten daar gebruik van ten extra quotum op tong en jtliol. Na afloop toonden de vis- sers zich tevreden, want de ,angsten waren goed en de prij zen ook. jeTX 5. 29. 68 en 94 behoorden al de Nederlandse vloot die dit aai op grond van historische rech top de Ierse zee mocht vissen, je kotters waren door de notaris ngeloot. Vorig jaar profiteerden de [X19 en 68 van dit buitenkansje, lal een toegift is op het eigen fiotum. schepen mochten ditmaal elk 10 kilo tong en een zelfde por- sscholaan land brengen. Boven- jen vingen ze jacobsschelpen, bekend van het Shell-embleem, die als een lekkernij a la oesters worden beschouwd. „De Texe laars vonden het zelf ook heerlijk", vertelt Kees Boersen senior van de TX 94 De Nederlanders probeerden el kaar niet de loef af te steken, maar wisselden informatie uit over goede visgronden. „Het is daar een andere grondsoort, meer steenachtig. Maar we kregen van collega-vissers floppy's met gege vens die we konden invoeren in de electromsche zeekaarten. Mede daardoor hadden we goede vang sten", aldus Boersen. De vissers losten telkens in de ha ven van Liverpool. Met koel wagens werd de vis vervolgens naar de afslag in IJmuiden ver voerd „De Hollandse prijzen zijn beter dan daar lerdag 13 september iel 94 D1 - WGW D1 iel'94 C1 - ZAP C1 iel'94 C3 - WGW C3 SCC2 - Texel'94 C2 terend C1 - BKC C3 HC1 - JVC C3 :cesC2 - De Koog C1 roetbal: el'94 - WSV'30 sdag 14 september rogels - Texel'94 lerend - Petten J-Nieuwe Niedorp I - Con Zelo [dos 2 - Texel'94 2 el'94 3 - Succes 4 el'94 4 - GeelZwart 3 A1 - Texel'94 A1 0-11 8-2 2-1 1-1 17-0 3-5 2-10 1-4 2-2 4-0 2-0 3-0 2-0 2-3 1-4 3-2 Recreanten: O'end 1 - SV Texel 10-4 Tex Boys - O'end 2 2-4 De Cocksdorp - ZDH 2-1 Pupillencompetitie: AC Milan - Oosterend F2 0-3 Real Madrid - De Koog F1 2-1 Oosterend F1 - Barcelona 3-8 SVCF1-Ajax 6-0 Texel'94 E3 - SVC E1 2-5 Texel'94 E5 - De Koog E1 1-4 Oosterend E1 - Texel'94 E2 10-0 ZDH E1 - Texel'94 E4 8-0 ZDH D1 - De Koog D1 2-4 SVC D1 - Oosterend D1 0-13 Texel'94 D2 - Texel'94 D3 1 -5 In het Eierlandsche Huis begint 23 september het wekelijkse klaver jassen, aanvang 20.00 uur. Oude en nieuwe leden zijn welkom. Er wordt met met vaste maat gespeeld. ■rek aan overtuiging en slordig met kansen is de reden irom Texel'94 in Egmond aan loef niet meer dan één puntje Joegde aan het resultaat. Net P' het laatste fluitsignaal wist old Kaercher een blamage te tkomen door de gelijkmaker te en. Het werd 2-2. :l startte tegen de wind in tegen «gels. Wegens het ontbreken lEdgar Klippel (familiereünie) en den Koorn (blessure) stonden Koning en Wim van Veen in de Al na twee minuten deed zich kansje voor, maar dat werd door der Buitenweg niet benut. De See achterhoede had grote ie mei de hoge en lange uit jen van de Zeevogels-doelman, krachtsverschil was de eerste '9 minuten weinig sprake. Aan kanten deden zich nauwelijks Bilijke situaties voor Eén schot idde op de lat van het Texeldoel. de toeschouwers viel weinig te eten. Er werd gehaast en slordig holen Dat leverde mets op. Na hall uur werd de bal door de een feestelijke receptie werd f|| 'dag in dorpshuis De Bijenkorf heid genomen van Kees de ;ar !,d.De bezorger van het Gouwe egaal in de vut. Velen namen de genheid te baat om de drondbrenger de hand te druk- tet opleidingscentrum van de lln9 beroepsopleidingen weg- en 'houw te Ede slaagde Joachim '(20) voor het diploma leerling- rfldJW grond-, weg-, en water- Ju 1 Hij is werkzaam bij Schraag «straling in Oudeschild. 'e Universiteit van Amsterdam - Nathalie Bremer haar studie VI Wiskunde voltooid Ze stu- !saan de faculteit in pedagogi- en onderwijskundige weten- Ben Op 21 oktober zal zij haar ontvangst nemen. Lady Texel, de op eén na beste keurmerrie van Nederland, terwijl haar kind nieuwsgierig toekijkt (Foto Tessa von Daaion) Texelaars niet goed uitverdedigd bin nen het zestien-metergebied. Via de voeten van een Zeevogels-aanvaller werd Bart Heerschap verrast: 1-0. Het gaf de thuisspelers vleugels. Met windvoordeel werd feller en directer gespeeld. Toch leidde dat met met een tot doelpunten. Vijf minuten voor rust voorkwam Bart Heerschap een doelpunt door een bal uit vrije trap over de lat te tikken. Amper drie minuten in de tweede helft kreeg Texel een strafschop tegen, omdat de linkerspits onderuit werd gehaald. De goed en hard ingescho ten bal was voor Heerschap onhoud baar: 2-0. Het leek de nekslag voor de eilanders. Zeevogels ging echter op de lauwe ren rusten In de 65e minuut poeierde Arnold Kaercher de bal op de lat Wat hem niet lukte, lukte even later Erwin Koning wel: 2-1Dat gaf moed. Goed genomen corners van aanvoerder John List werden echter door de thuisclub vroegtijdig onderschept. Ook vond hij menigmaal de Zee- vogel-keeper op zijn weg De slotfase van de wedstrijd werd een rommelig onvriendelijk spelletje. Twee minuten voor het eind bracht Kaercher verlich ting door de gelijkmaker in te tikken. Oefenmeester Cees de Wit was wel iswaar blij met het puntje, maar met met het vertoonde spel Zondag speelt het team uit tegen DTS in Oud karspel. Zaterdag 20 september JVC B3 - Oosterend B1 14.30 De Koog C1 - ZAP C3 13.30 LSVV D1 - Texel'94 D1 11,30 VZV B1 - Texel'94 B1 14.30 Texel'94 C1-VIOSC1 13.30 ZAP C2 - Texel'94 C3 14.30 HRC C2 - Texel'94 C2 13.00 Dames: Texel'94 - Dindua 18.00 Zondag 21 september DTS-Texel'94 14 00 Watervogels - Oosterend 14.00 De Koog - ZDH 14.00 LSVV 3 - Texel'94 2 10 30 ZAP 4 - Texel'94 3 14.00 Texel'94 4 - Petten 3 14.00 JVC A1 - Texel'94 A1 12.00 Recreanten: SV Texel - De Koog 10.30 ZDH - Texelse Boys 10.30 De Cocksdorp - O'end 2 10.30 Pupillencompetitie: AC Milan - Oosterend F1 10,00 Real Madrid - SVC F1 uitgesteld Oosterend F2 - Barcelona 10.00 De Koog F1 - Ajax 10 00 Texel'94 E3 - Oosterend E1 11.00 Texel'94 E5-ZDH E1 11.00 SVC E1-Texel'94 E2 11.00 De Koog E1 - Texel'94 E4 11.00 Oosterend D1 - Texel'94 D2 12.00 De Koog D1 - SVC D1 12 00 Texel'94 D3 - ZDH D1 12.00 Zo'n tien jaar is Willem van der Linde uit De Cocksdorp bezig met zijn rijpaardenfokkerij. Een kroon op zijn werk was het resultaat dat hij zaterdag behaalde op de UTV, de jaarlijkse landelijke paarden- keuring in Utrecht. In de konings rubriek voor keurmerries behaalde zijn vierjarige „Lady Texel" het reservekampioenschap. Lady Texel is een dochter van de hengst Farmer. Haar moeder stamt van Caritas. Grootmoeder Corieta. de stammoeder van Van der Lindes fokkerij, is een kind van de hengst Nabuur Als veulen was Lady Texel al een opvallende verschijning De hoge witte benen en met name de donkere stip in haar witte bles bleven menig een op het netvlies gegrift. Daarnaast vertoonde de merrie ook nog eens de zo gewenste ruime bewegingen in alle drie de gangen. Het leverde haar een eerste plaats op. Nadat ze als driejarige een vierde plaats behaalde, werd ze deze zomer voorgebracht op de provinciale keuring van het Ko ninklijk Warmbloed Paardenstam boek Nederland (KWPN) in Midden Beemster Ze won haar rubriek met overmacht en verdiende daarmee de uitzending naar het landelijke evene ment Het regende in Midden Beemster, dus besloot Van der Linde op huis aan te gaan na het succes „Ik had echter nog mee moeten doen aan een kampioenskeuring, een rubriek voor alle eerst geplaatsten. Wist ik niet. Later stond in alle vakbladen dat ik weg was gegaan omdat ik de boot nog moest halen", lacht Van der Linde, die daaraan werd herinnerd toen hij op de UTV door verscheidene paardenmensen werd herkend. Promotiepaard Omdat hij nergens op rekende haalde Van der Linde Lady Texel, die een mooi zwart veulen van Burggraaf aan de voet heeft, donderdag pas uit het weiland „Ik weet dat ze zich altijd wel goed laat zien, dus ik hoef er geen weken mee te oefenen. Ze was wel wat vaal geworden door de zon." Na een flinke poetsbeurt en het invlechten van de manen werd de reis naar Utrecht aanvaard. Op de UTV wordt het creme de la crème van de KWPN-fokkers voor geleid. Na een voorselectie mocht Van der Linde tot zijn eigen verbazing door naar de hoofdring. „Dan gebeurt er wel even wat. Stampvolle tribunes, heel indrukwekkend." Het veulen van Lady Texel werd apart gehouden, waardoor de merrie zich flink op wond. Ze werd er uiterlijk alleen maar imponerender van en liet een gewel dige draf zien. De trotse fokker „We bleven met z'n tienen over. Er werd afgeteld van onder af aan Toenzebij vier waren en wij nog niet waren ge noemd, keek ik mijn vrouw Annemarie aan. Dat was wel even spannend." Uiteindelijk werd de Texelse merrie tweede, achter een dier dat al meer dere keren had gewonnen. „Er waren mensen die Lady Texel beter vonden, zeker qua bewegingen. Die andere was misschien wat luxer van uiterlijk. Ach, reservekampioen worden is ook al heel mooi", berust de Cocksdorper. Hij werd gelijk benaderd door belang stellenden, die de merrie wel wilden kopen. „Maar ik vroeg kennelijk te veel", grijnst Van der Linde, die Lady Texel volgend seizoen in de sport laat uitbrengen Hij zegt quasi ernstig te- overwegen de VVV te benaderen voor een subsidie..Als je ziet wat die naam 'Texel' teweeg brengt, dat is echt niet voor te stellen. Ik heb ook nog een aparte hengst, die heet Mis ter Texel'. Die paarden zijn wande lende Texelpromotie..." Door op eigen veld te winnen van Nieuwe Niedorp (2-0) heeft ZDH zondag voldaan aan de verwach tingen. De Zwaluwen herstelden zich daarmee enigszins van de nederlaag van vorige week. Duide lijk is echter dat ze nog niet het niveau van vorig jaar te pakken hebben. In de eerste helft viel bar weinig te genieten. ZDH was veruit de meeste tijd in balbezit, maar de defensie van de gasten zag er degelijk uit en gaf nauwelijks kansen weg Vooral de centrale verdediger had er goed het oog in. Met subtiele passjes stond hij ook regelmatig aan de basis van (overigens weinig gevaarlijke) tegen aanvallen. De vleugelverdedigers van Nieuwe Niedorp hoefden nauwelijks op te treden, want de Hoornders zochten hun weg vrijwel uitsluitend door het centrum. De openingstreffer van ZDH kwam dan ook enigszins uit de lucht vallen. Een door Robert Jalving prima geno men vrije trap werd vlak voor rust door Klaas Regtop even fraai ingekopt: 1-0. De tweede helft begon veelbelovend. De Hoornders speelden agressiever en schoven elkaar in een hoger tempo de bal toe. Invaller Ronald Biesboer was goed op dreef. De links-' buiten toonde zich gretig en gaf her haaldelijk scherpe voorzetten vanaf links. De bekroning voor het goede spel leek na een kwartier te komen, toen Jelte van der Kooi een penalty mocht nemen. De spits, die een on gelukkige wedstrijd speelde, schoot echter te zacht in. ZDH had daarmee kennelijk het beste Conny Joling hervat donderdag in Ons Genoegen het sporten voor de groep moeilijk lerenden en mensen met een lichte (verstandelijke) han dicap. Het sporten gebeurt in twee groepen, zodat ieder zich op zijn of haar eigen niveau kan bewegen. Bij de eerste groep, die van 16 30 tot 17.15 uur gymles heeft, wordt vooral aandacht aan besteed aan het verbe teren van de algehele motoriek, bij voorbeeld evenwicht en oog- en handcoördinatie. De tweede groep, van 17 15 tot 18.00 uur, houdt zich bezig met spelvormen als voetbal, volleybal, badminton, etc.. Doel is het verbeteren van de vaardigheden, de conditie en het vermogen tot samen werking. Tijdens de eerste les wordt besproken wat de deelnemers ver wachten van het sportuurtje en wat ze zelf willen. Nieuwe deelnemers zijn welkom Belangstellenden kunnen contact opnemen met Conny Joling, tel. 31 38 62 of gewoon een kijkje ne men gegeven, want daarna lukte weinig meer Hoewel ook de Nieuwe Niedorpers weinig potten konden bre ken, sloop de onrust in het spel van de gastheren. Doemdenkers langs de lijn voorspelden zelfs dat de gelijk maker wel spoedig zou vallen. Dat gebeurde echter niet en tien minuten voor het einde maakte Bernard Ipenburg na alert optreden de bevrij dende tweede treffer. De sportleidster wordt bijgestaan door een aantal vaste vrijwilligers. De stichting Kruiswerk afdeling Texel neemt een groot deel van de kosten voor haar rekening, maar ook de Texelse Sportraad, sociale werk plaats De Bolder en Begeleid Wonen Texel dragen een steentje bij. De deelnemers betalen een eigen bij drage van 35,- per seizoen. werd door SVO stevig gestreden om de bal. (Foto Tossa van Daaton)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5