i Officiële^ berichten TEXELSE JO COURANT1 Opslag landbouw producten in wegbermen Weggebruikers let op! Nieuwe sirenes laten zich weer horen Informatierubriek van de I gemeente Texel 26 september 1997 w--/"/ Vernieuwde toewijzing huurwoningen Vraag de nieuwe informatiefolder aan! Aanvragen informatie over extra bijdrage voor "minima" De N99 tussen Den Oever en de Kooybrug veiliger TEXEL Weidevogelproject geslaagd Ruimtelijke ordening Wet milieubeheer Verkeersbesluit Collecte git Openingstijden buitendienst gemeentewerken Openingstijden en bei baarheid gemeenteh Melden defecte lichtm Anonieme brieve Klachtenregeling P< Noord-Holland VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1997 Met name in de natte oogsttijd kan het voorkomen dat. indien het land te nat is. landbouwproducten in af wachting van verder transport tijde lijk worden opgeslagen in de weg bermen. Hierdoor kunnen pro blemen ontstaan zoals belem mering van het uitzicht voor het verkeer, de vernietiging van zeld zame plantengroei, het in de sloot terechtkomen van b v bieten. Dit geeft dan weer klachten die achter af rechtgezet moeten worden. Daarom, als voor tijdelijke opslag van landbouwproducten zoals b.v. bieten moet worden uitgeweken naar de wegbermen, dient eerst contact te worden opgenomen met de gemeente. In overleg kan dan worden gekeken naar de wensen en mogelijkheden zodat goede af spraken kunnen worden gemaakt. Hiermee kunnen misverstanden worden voorkomen! Opslag in de bermen wordt alleen gedoogd wanneer hierover tevoren met de gemeente afspraken zijn gemaakt Bel hiervoor met de heer Bolier of Heidstra van de buiten dienst gemeentewerken. Zij zijn bereikbaar op telefoonnummer 31 25 10 De start van de bietencampagne kan ook gevolgen hebben voor weggebruikers. Door het transport van bieten of andere landbouw producten is het mogelijk dat mod der of klei op de wegen achter blijft. U wordt geadviseerd in dat geval uw rijgedrag aan de omstandighe den aan te passen De sirenes die waarschuwen bij alarmerende situaties zijn in de zomerperiode met getest. Op de maandagen 6 oktober. 3 november en 1 december wordt het waar schuwingsalarmeringssysteem op nieuw getest. Op deze dagen zal het alarmsignaal om 12.00 uur klin ken. Dit hernieuwde testen is nood zakelijk omdat bij eerdere testen storingen zijn opgetreden Een goede luistertest was daardoor met mogelijk Na deze testperiode zal het systeem nog eens per jaar wor den getest Naar verwachting zal dat in juni 1998 zijn. Dit zal nog worden aangekondigd Wanneer u de sirenes op een an der moment hoort, is er echt iets aan de hand. In dat geval 1 ga direct ergens naar binnen 2 sluit de ramen en deuren 3 stem uw radio af op radio Noord- Holland voor nadere bericht geving (advertentie) Eiland I berichten Het sinds 1 juli 1994 geldende sys teem van woonruimteverdeling van Cfe Woningstichting Texel en de Stichting Bejaardenzorg Texel is door burgemeester en wethouders in overleg met de besturen van deze corporaties geëvalueerd Ge bleken is dat het bestaande sys teem niet optimaal was voor star ters op de woningmarkt en voor mensen met een korte bewonings- duur. Ook bleek het lastig om een- en tweepersoons huishoudens aan passende woningen te helpen Deze evaluatie heeft aanleiding gegeven om het bestaande sys teem op onderdelen te wijzigen. Deze wijzigingen gaan op 1 okto ber aanstaande in De belangrijkste wijzigingen heb ben betrekking op het gebied van registratie van woningzoekenden en de wijze van toewijzing. Het sys teem van de toewijzing van bejaar den- of seniorenwoningen veran dert echter niet Gehandhaafd blijft ook dat de huurwoningen in een advertentie in de Texelse Courant worden aangeboden. Register woningzoekenden Om als woningzoekende in aan merking te kunnen komen voor een huurwoning van de Woningstichting is het noodzakelijk dat men inge schreven is in het register van de Woningstichting Texel. De eerste in schrijving in het register kost 300,- Mocht er een woning worden toe gewezen dan wordt het betaalde inschrijfgeld omgezet in een waar borgsom van 250,-- Deze in schrijving dient ieder jaar verlengd te worden Het verlengen van de inschrijving kost 15,--. Om ingeschreven te kunnen wor den is het noodzakelijk dat u vol doet aan de toelatingscriteria (eco nomische en maatschappelijke bin ding aan de gemeente Texel) van de Huisvestingsverordening Indien later mocht blijken dat degene die ingeschreven is in het register niet voldoet aan de toelatingscriteria. kan geen toewijzing van een woon ruimte plaatsvinden. De inschrijving in het register vervalt dan zonder enig recht op teruggave van be taalde inschrijfgelden. De toewijzing van de huurwoning vindt plaats op basis van de registratiedatum in het register. Als u niet serieus op zoek bent naar een (andere) woning heeft registra tie geen zin. Een woningzoekende dient namelijk minimaal drie maal per jaar in te schrijven op een voor hem/haar passende woning. Welke woningen passend zijn wordt vooraf in het register vastgelegd De passendheid heeft niet alleen be trekking op de grootte van de wo ning en de hoogte van de huur maar ook op de locatie. Zo kan aan gegeven worden dat men uitslui tend voor een huurwoning in een bepaald dorp of een bepaalde wijk m Den Burg in aanmerking wenst te komen. Indien er niet voldoende keren ingeschreven wordt op een woning dan vervalt de registratie. Deze vervalt ook indien iemand drie maal een aanbieding voor een pas sende woning heeft geweigerd Het vervallen van de inschrijving houdt ook in deze gevallen in dat het be taalde inschrijfgeld vervalt. Voor woningzoekenden die reeds langere tijd op zoek zijn naar woon ruimte is een overgangsregeling getroffen. Voor woningzoekenden die reeds vanaf 1 juli 1994 regel matig op woningen hebben inge schreven en nog geen passende woonruimte hebben gevonden, geldt als registratiedatum de datum dat de eerste keer een inschrijf formulier is ingestuurd. Voorwaarde om in aanmerking te komen voor de overgangsregeling is dat men zich voor 1 januari 1998 laat opne men in het register. Overige wijzigingen Er wordt vanaf 1 oktober a.s. geen onderscheid meer gemaakt tussen doorstromers en starters. Om vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen, worden een aantal 4-kamerwoningen aangemerkt als 3-kamerwonmgen, zodat 1-per soonshuishoudens ook daarvoor in aanmerking komen en tevens wor den een aantal 5-kamerwonmgen als 4-kamerwoningen aangemerkt zodat ook 2-persoonshuishoudens daarvoor in aanmerking komen Urgent-woningzoekenden De zorg voor urgent-woning zoekenden blijft bij burgemeester en wethouders. Indien men door burgemeester en wethouders als urgent-wonmgzoekende is aange merkt. zal de betreffende corpora tie binnen drie maanden een pas sende woning aanbieden. Burge meester en wethouders worden bij het toekennen van een urgentie geadviseerd door de urgentie commissie. Een urgentie wordt al leen verstrekt indien een zeer ern stige noodsituatie bestaat. Een spe ciale folder over het aanvragen van een urgentie is beschikbaar. Tot slot Over de wijzigingen die vanaf 1 oktober 1997 ingaan kunt u infor matie verkrijgen bij: de sector ruimte wonen, afde ling Volkshuisvesting, kamer 0.12. van het gemeentehuis tel 362 124 de Woningstichting Texel (tel: 314 193). de Stichting Bejaardenzorg Texel (tel 312 850). Uitsluitend bij de Woningstichting Texel. Wilhelminalaan 74 1791 AP Den Burg, kunt u zich laten regis treren als woningzoekende. In deze publicatie is slechts op hoofdpunten informatie verstrekt over de wijzigingen omtrent woonruimteverdeling. Aan deze publicatie kunnen geen rechten worden ontleend De gemeenteraad van Texel heeft in de vergadering van 9 september jongstleden besloten geld beschik baar te stellen voor"minimabeleid". Het doel is om de "minima0 een bij drage in de kosten voor recratie, sport, cultuur en sommige kosten van onderwijs te verstrekken. In het door de gemeenteraad aan genomen voorstel wordt gesproken over een mogelijke bijdrage van on geveer 200.-- per gezinslid. Het voorstel moet nog uitgewerkt in een concrete regeling. Om die reden is het op dit moment nog niet moge lijk om geïnteresseerden de volle dige informatie over de regeling te verstrekken. Wel is het mogelijk om uw naam en adres door te geven zodat u de volledige informatie krijgt toegestuurd. Een aanvraagfor mulier zal worden bijgevoegd. U kunt u telefonisch melden op num mer 36 21 00. Het is ook mogelijk Vanaf januari 1997 tot begin 1999 voert Rijkswaterstaat werk zaamheden uit aan de N99 op het traject Den Oever - de Kooybrug Als u de N99, de weg tussen Den Oever en de Kooybrug kent, weet u dat die weg met overal even vei lig is. Met name het gedeelte tus sen Ewijcksluis en Den Oever be perkt langzaam rijdend verkeer de doorstroming nogal eens. Vandaar dat Rijkswaterstaat in januari 1997 is gestart met werkzaamheden die de doorstroming sterk moeten ver beteren. Het gehele project bestaat uit drie fasen. Dit betreft verbreding van een parallelweg, de aanleg van een viaduct en het op een deel van het traject aanbrengen van ZOAB- asfalt. In verband met deze werk zaamheden is de N99 in de periode 29 september tot en met 17 okto ber 1997 van de Kooybrug tot Ewijcksluis afgesloten Het verkeer wordt omgeleid. Er geldt een snelheidsbeperking van 50 km/u en de politie controleert streng. Dit is zowel voor uw veiligheid, als die van wegwerkers en omwonenden. Voor meer informatie kunt u op werkda gen van 10.00 tot 16.00 uur bellen met het informatiepunt van Rijkswa terstaat, 023-530 14 01. Het afgelopen voorjaar hebben 5 boeren meegedaan aan het mede door de gemeente gefinancierde proefproject "Weidevogels". Het doel van het project was om onder andere om de boeren actiever bij Verleende bouwvergunningen P Belsema voor hel vergroten v.e. bedrijfsruimte a/d Spmbaan 3 te Den Burg (verzonden 10- 9-'97), M.Th M Balk voor het veranderen/vergroten v e woning a/d Ottersaat 7 te Oudeschild (verzonden 10-9-'97); IJsclub Oost voor het plaatsen ve clubgebouw a/d Ankerstraat 39 te Oosterend (verzonden 10-9-'97). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin nen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaar schrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door Projektontwikkelingsmij De Peyler bv voor het bouwen van 37 recreatiewoningen a/d Stuifweg te Oosterend (ontvangen 17-9-"97). DJ Trap voor het plaatsen van dakkapellen a/d Wierstraat 1 te Oosterend (ontvangen 19-9-'97), TR Pauka E C M Wennekendonk voor het geheel vernieuwen v e schuur a/h Schilderend 44 te Den Burg (ontvangen 22-9-'97). A Spoelstra voor het plaatsen ve garage a/d De Wittstraat 15 te Oudeschild (ontvangen 22 9-97). R.J Witte voor het plaatsen ve schuur a/d Pontweg 101a te Den Burg (ontvangen 22-9-'97), D P van Egmond voor het veranderen/vergroten v.e recreatiebungalow a/h Gerritslanderdi|kje 166 te Den Burg (ontvangen 23-9- 97). H Schafferzick voor het vergroten v.e recreatiewoning a/d Koningsweg 64 Ie Oosterend (ontvangen 23-9-'97); N.J Ruis voor het plaatsen v.e serre a/h Mienterglop 29 te De Koog (ontvangen 23-9-'97) Ontvangen melding bouwvoornemen M Rópke voor het vergroten v.e strandpaviljoen a/h strandslag paal 17 te De Koog (ontvan gen 17-9-97) Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend Verleende bouwver gunningen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is om met toepassing van arti kel 28. lid 1sub d van de voorschriften van het bestemmingsplan "Buiten gebied Texel" medewerking te verlenen aan een bouwplan van de heer K M. van Zuilekom voor het vergroten v.e. woning a/d Hoofdweg 37 te De Cocksdorp De bouw- en siuatietekening ligt vanaf 29 september 1997 gedurende veer tien dagen ter inzage op het gemeentehuis, sector ruimte en wonen (ka mer 0 12). Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belangheb benden eventuele bedenkingen tegen het voornemen schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Voornemen tot medewerking De burgemeester van Texel maakt bekend dat burgemeester en wethou ders voornemens zijn medewerking te verlenen aan een verzoek van Stich ting Lokale Omroep Texel (S.L.O.T) voor het plaatsen van een antenne mast aan het Wezenland te Den Burg. De tekening ligt vanaf 29 september 1997 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis. Eventuele zienswijzen tegen het verzoek kunnen gedu rende de termijn van terinzagelegging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt zijn vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verlenen aan de heer K Veenbaas. De Houtmanstraat 50, 1792 BC Oudeschild voor een bouw en timmerbedrijf gevestigd aan de Schilderweg 254, 1792 CK Oudeschild In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden Tijdens de inzagetermijn van 30 september tot 29 oktober a s. liggen gedurende de werkuren in het ge meentehuis op de afdeling Milieubeheer ter inzage: de aanvraag om ver gunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking heb bende openbare stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzage termijn bestaat desgevraagd voor eenieder gelegenheid tot een gedach- tenwisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbren gen van bedenkingen daartegen De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtenwisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermi|n bij burgemeester en wethouders schrif telijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke bedenkingen dienen geadres seerd te worden aan Het college van burgemeester en wethouders van Texel. Postbus 200. 1790 AE Den Burg De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt Op grond van artikel 20 6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Milieubeheer, telefoon(doorkies)nummer 36 21 88 Verleende vergunning Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij vergunning op grond van de Wet milieubeheer hebben verleend aan Ambachtelijke meubelmakerij J. Tromp, Schilderweg 194 te Oudeschild betreffende een inrichting voor houtbewerking, gevestigd aan voornoemd adres. In het belang van de be scherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Vanaf 30 september aanstaande liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8 30 tot 12.30 uur. ter inzage op de afdeling Milieubeheer in het gemeentehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05): de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht Uitsluitend wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit. wie bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ont werp-besluit, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben inge bracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA's-Gravenhage Wie in be roep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, in dien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie: afdeling Milieubeheer, telefoon (doorkies)nummer 36 21 88. Kennisgeving ontwerp-besluit Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij het verkeersbesluit hebben genomen tot het in verband met buitenschilderwerk aan de wonin gen van de Woningstichting ter plaatse de Hollewal in Den Burg op 30 september 1997 afsluiten voor motorvoertuigen Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit be sluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het be zwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit In de periode van 28 september tot en met 4 oktober 1997 zal er een collecte worden gehouden door de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren Met ingang van maandag 29 september 1997 is de buitendienst van de sector gemeentewerken geopend van 7 30 tot 16 30 uur Het gemeentehuis is ge< 's morgens van 8.30-1 's Middags is het gemi (behoudens afspraak) Het gemeentehuis is 's r gesloten omdat de mensen het gemeentehuis werkza op deze manier de lopend* efficiënt en adequaat kurr handelen. dit schriftelijk te doen. U kunt dan een kort briefje sturen aan Ge meente Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. Lagere reinigingsrechten in 1998 Het kabinet heeft besloten dat huis houdens meer en eenpersoons in 1998 100,-- minder reinigings rechten hoeven te betalen aan de gemeente. Mensen die in aanmer king komen voor kwijtschelding van deze gemeentelijke belasting krij gen zelfs 100,- uitgekeerd Milieuvergunning vanaf 1 januari 1998 gratis Het kabinet heeft besloten dat ge meenten met ingang van 1 januari 1998 geen leges meer mogen vra gen voor vergunningen op grond van de Wet Milieubeheer. Deze zijn dus vanaf 1 januari aanstaande "gratis". Binnen de gemeente Te» verspreid over het eiland 3 000 lantaarnpalen langs bare wegen Het grootste cfe langs gemeentelijke weg? klein deel staat langs provo-,; rijkswegen. In 1996 en 1997 worden o<i 825 oude lampen vervani lampen die 30 tot 50 proce der energie gebruiken. De lampen geven bovendien dër zacht licht. De Energ schappij subsidieert het vei van de lampen. Jaarlijks worden daarnaaj veer 800 defecte lampen reerd. Voor het repareren vrachtwagen met een hoog noodzakelijk. Het is daas kostbaar en omslachtig o elke defecte lamp afzondert rukken. De reparaties wot: die reden periodiek uitgev; de winter doet de gemee iedere 4 weken en in de zc dere 6 weken. Vroeger werden de lantaai voorafgaande aan een tieronde gecontroleerd gemeentewerken. In 1991 worden bezuinigd en is t dat burgers defecte lantaa kunnen melden Dit is m malen gepubliceerd in de Courant en veel burgers v. weg naar de gemeente al a vinden. Soms worden defe taarnpalen echter met ge wordt de lokatie onduidel; gegeven Gemeentewerkei niet in staat om de reparai voeren. Om het melden te voudigen zal komende wi gonnen worden met het nuf van de lantaarnpalen. In de weken 42 (13-17 okto (10-14 november) en 50 (8 cember) worden reparatie voerd Defecte lantaarnpal u melden bij de buitendie gemeentewerken. Op werkt de buitendienst bereikbaa nummer 31 25 10 de nestbescherming te betrekken De projectgroep bestaande uit vrij willigers van de Vogel werkgroep, de WBE en de WLTO heeft het project geëvalueerd. De conclusie van de werkgroep is dat de proef geslaagd genoemd mag worden. Als alge mene indruk heeft de de werkgroep de indruk dat bij de deelnemende boeren de kennis van weidevogels is toegenomen en dat a meer nesten gespaard kurr den. Bij de deelnemendetr ongeveer 220 hectare landt Hierbij zijn 78 nesten schofc 35 nesten kievitten, 3 grutto's en 3 nesten turelu vonden. In totaal is aan dei mende boeren 4.450,- keerd. Dit is ongeveer hel; dat bij het begin van de pN wacht werd. In 1998 wordto met enthousiasme voortgs projectgroep is van plan ook bollenboeren bij het gaan betrekken. Mogelijkd ook de gele kwikstaart en trijs, specifieke soorten v bollenland, bij het project be: kunnen worden De gemeente Texel soms brieven van anoni zenders. Dergelijke briev den door de gemeente o cipiële redenen met in be ling genomen. Natuurlijk situaties denkbaar dat u derwerp onder de aandacf de gemeente wilt brengen/ dat uw naam bij meerdere sen bekend raakt Indergeli vallen kunt u de brief met ledige naam en adres ricl het college van burgeme wethouders, de burgemee; eén van de wethouders Ind zelf meldt u dan dat uw brie trouwelijk behandeld dier den Op de envelope ve in de linkerbovenhoek "p lijk" om te voorkomen dat wordt geopend door een dan de geadresseerde. Het jaarverslag 1995-1996' 9r toepassing van de w regeling Politie Noord-Ho' n' verschenen. In het vers1-' deze periode is voorTexel'! mmiseerde klacht verrit 9 jaarverslag ligt voor alle stellenden ter inzage op meentehuis bij de afd< stuursondersteuning, kal llT'l k

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 10