Texel '94 gelijk na merkwaardig eind Bordenvrij centrum dankzij parkeerzöne Doelpuntenfestival: 5-5 Plan voor Oosterend: 1EXELbE4 COURANT' Clubhuis IJsclub Oost „te mooi" KORT Texels Texelse redders zoeken mee naar Poolse zeeman Gym om door een ringetje te halen Nieuw dartteam deelt klap uit Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Wegpiraten De Graaff beste strokeplayer Tennistalent is onbenaderbaar Kennismaken met moderne dans Zaalvoetbalprogramma Deuce-jeugd speelt clubkampioenschap DINSDAG 29 SEPTEMBER 1997 TT7YT7T CT? /i 'Sjuiiüiigj Vrijwilligers van Ijsclub Oost plaatsen het nieuwe schaatsonderkomen „Eigenlijk is het gebouw te mooi voor ons. Maar omdat het een leuk prijsje was, konden we het toch niet laten", verklaart voorzitter Wieb van den Berg het royale nieuwe onderkomen van IJsclub Oost. Met een oppervlakte van bijna negen tig vierkante meter, centrale verwar ming, een keuken, vergaderruimte en toiletunit kan het nieuwe clubhuis aan de Ankerstraat ronduit luxueus wor den genoemd Wie goed kijkt, her kent in het gebouw het voormalige RST-kantoor dat jarenlang als recep tie heeft dienst gedaan op camping Kogerstrand. Precies het soort ge bouw dat de Strender ijsclub man keert, dacht Van den Berg, die de containerunits voor een prikje op de kop kon tikken. Na de sloop stond het een tijdje bij het nieuwe Jan Dirksoord als kantoor en kantine voor Visser's bouw- en timmerbedrijf. Medewer kers van dit bedrijf hielpen in ruil daar voor vrijdag bij de verhuizing van Den Burg naar de Strender ijsbaan Dank zij de agrarisch-receatieve bestem ming van ijsbaanterrein De Hopkes kreeg de ijsclub van de gemeente een permanente vergunning voor het clubhuis. „Nu maar wachten tot de vorst invalt", aldus Van den Berg Aan de ijsclub zal het met liggen. Op 1 november wordt de ijsbaan onder water gezet Hoek Peperstraat-Oranjestraat Links één van de 36 gewraakte borden op een ouderwetse straatlantaarn. ..Als een MacDonatds petje bij een 17e eeuws kostuum", aldus Does. I Folo Frans Hopman) Na een merkwaardig eindspel bleek Texel '94 zondag tegen het Alkmaarse Flamingo's gelijk te staan. Bijzonder, want vlak vóór het laatste fluitsignaal keken de Texelaars nog tegen een 2-5 ach terstand aan. De opstelling van Texel kende een paar kleine wijzigingen ten opzichte van vorige week. Maarten Koorn en Ralph Koning waren genezen van hun blessures, maar Sander Buiten weg was juist té geblesseerd om te spelen. Steunpilaar Bart Heerschap werd wegens afwezigheid vervangen door de jeugdige onervaren Sjoerd Siebinga Texel '94 kwam goed uit de start blokken De Flamingo's werden gelijk flink onder druk gezet. Al na vijf mi nuten schoot Gerco van Putten raak, nadat hij de bal had gekregen van Simon Brand. Er deden zich meer kansen voor. Vooral Erwm Koning was een plaag voor de Alkmaarders Zijn kopballen en vlammende scho ten stuitten echter op een groot strui kelblok de keeper van de Flamingo's. Die bleek in hoge mate bepalend voor het verloop van de wedstrijd. Na een half uur spelen zagen de Flamingo's het licht. Ze rukten op, vooral vanaf de rechterflank. Vreemd genoeg kwam de eerste goal echter van links. De bal werd voor het doel getrokken, waar Siebinga 'm niet klemvast kreeg. Hij stompte de bal weg. maar die schoot via een inlo pende aanvaller het doel in Vijf mi nuten voor rust volgde een scherpe voorzet vanaf de rechterflank van Flamingo's. Opnieuw had de Texelse keeper de bal met klemvast. Edgar Klippel probeerde een reddings poging, maar zag tot zijn verdriet dat dat uitliep op een doelpunt: 1-2. Onmiddellijk na rust stelde Erwin Ko ning orde op zaken. Van twintig me ter schoot hij de bal snoeihardj keeper Stadegaard. Opnieuw Texel de kansen, maar vu Fortuna had andere plannen. C kwam op de lat. terugspringend len werden naast geschoten. 1 alle verhoudingen in kwama Flamingo's op 2-3. doordal la Siebinga een beoordelinj maakte. Het was een nekslag Texelaars stortten helemaal i achterhoede blunderde mee keren en de afstraffing loog a om. Het was in korte tijd 2-5 Texel '94 leek gebroken, maj was slechts schijn De mouwen den opgestroopt voor het 13 kwartier Ralph Koning brak de door met een droog schot de slat 3-5 te brengen Texel bleef ft aanval opzoeken. Martin i zorgde voor aansluiting De set rechter liet lang doorspelen, putten de Texelaars moed uit.: de Vries verliet zijn rechlsbuite sitie en trok de bal hoog voor. List perste er een fraaie kopbalt de stand op 5-5 bracht. Het hele team van Flamingo's vervolgens over de scheidsre die in hun ogen te traag was gei met het eindsignaal De schee echter geen krimp Grote wn was vooral het publiek. Waari buiten pupillentoernooien, no; doelpunten in eén wedstrijd'' Ds clusie van de Texelaars wasdi mis aan kwaliteit kan wordenge penseerd met hard werken. Collecte. De collecte van hei ses Beatrix Fonds, het natt fonds ter bestrijding van spiera als polio, de ziekte van Parkins multiple sclerose, heeft op 8375,65 opgebracht. Verkeersborden verpesten het straatbeeld in de karakteristieke dorpskern van Oosterend. Door het instellen van een zóne waarbin nen men geen auto's mag stallen, kan het aantal borden drastisch worden teruggedrongen. De 36 borden „verboden te parkeren" maken dan plaats voor slechts ze ven nieuwe borden aan de rand van het centrum. Aldus schrijft inwoner Jan Does in een brief aan het college van b en w. Hij toont zich ingenomen met de nos talgische straatlantaarns, die in de Peperstraat en Verlorenkost zijn aan gebracht Aan sommige exemplaren zijn echter verkeersborden bevestigd Does vergelijkt dat als een 17e eeuws kostuum met een MacDonalds petje en een walkman Het gaat Does vooral om de parkeer verbodsborden, die volgens hem het centrum nodeloos ontsieren. In som mige straten kan met eens worden geparkeerd zonder de rijbaan te blok keren Hij stelt voor om de dorpskern aan te wijzen als parkeerzöne Daar mag alleen worden geparkeerd op plaatsen die met een P zijn aangege ven en op plaatsen waar dit met een blauwe trottoirband is aangegeven. Eventueel kunnen in overleg met de betrokkenen ook enkele kenteken gebonden parkeervakken worden gecreëerd voor aanwonenden Gedetailleerd geeft Does in zijn brief aan hoe hij zich de nieuwe situatie voorstelt. Op de Vliestraat (hoek Oosterenderweg en hoek School straat). de Achtertune (bij de parkeer plaats achter Cor Ellen en hoek Oranjestraat) de Peperstraat (hoek Ankerstraat), de Kotterstraat (bij bord bebouwde kom) en de Bijenkorfweg (hoek Mulderstraat) komen borden „parkeerverbodszöne" Dergelijke borden hoeven slechts aan eén zijde van de weg te staan. Eventueel komt aan de achterzijde het bord „Einde zóne". Autobussen Verder doet Does een voorstel voor het parkeren van autobussen. Meestal staan die in de bocht van deBijenkorfweg naar de Peperstraat „Een hoogst ongelukkige plaats. Vooral voor het bezorgend vracht verkeer dat achteruit rijdend de Peperstraat in moet en voor lijn bussen." Hij stelt daarom de bussen te verwij- Ook de Beursplein 5 en de wipper- ploeg hebben zaterdag meege daan aan de uitgebreide speur tocht naar een overboord geslagen zeeman. Rond het middaguur sloeg de kustwacht groot alarm. De kapitein van een Pools schip werd vermist. Hij werd 's middags dood gevonden De kapitein was zaterdag om 07.00 uur voor het laatst gezien aan boord Zo n tachtig jeugdleden van Gymnas tiek Vereniging Oosterend gaven vrijdagavond in De Bijenkort onder grote belangstelling acte de presence op de tweejaarlijkse gymnastiek en jazz uitvoering. Onder leiding van gymjuf Annemarie Nijkoops demon streerden jongens en meisjes varië rend van groep 1 tot uit het voortge zet onderwijs hun vaardigheden op de gymvloer De iazzgroep zorgde voor een intermezzo. Het schip voer toen ter hoogte van Callantsoog. Tegen 13 00 uur werd de kustwacht gealarmeerd door de Poolse opvarenden, die hun schip hadden afgezocht, maar de man niet konden vinden Ze voeren inmiddels al 70 mijl verder, in de buurt van Ter schelling De kustwacht alarmeerde alle KNRM- stations in het gebied Ook werden in de buurt varende schepen verzocht uit te kijken naar de man De marine bood assistentie met twee heli's en de politie te water zette een boot in. De bemanning van de Beursplein 5 was in Den Helder voor een oefening. Nadat ze daarvan waren terugge keerd voeren ze alsnog uit. Tegen het eind van de middag ont dekte de bemanning van eén van de heli's een lichaam in het water, zo'n acht mijl ten zuiden van het Schulpen- gat. Met het KNRM-schip Adriaan Hendrik werd het opgehaald. Een dokter stelde vast dat de man door verdrinking om het leven was geko men Aan boord van het Poolse schip, dat een Duitse haven was binnenge lopen, werd een onderzoek ingesteld door de Duitse politie Eén van de opvarenden reisde naar Nederland en identificeerde het slachtoffer Het was inderdaad de kapitein. Een mis drijf wordt uitgesloten. Jeugdleden van Gymvereniging Oosterend vertonen hun kunsten. (Foto Gerard Timmerman Het nieuwe dartteam Cafeetje 4, bestaande uit Paul Witte en Cees Laan, heeft stevig uitgehaald. On der leiding van ervaren coach Thom Maas werd Cafeetje 3 een harde klap toegediend. Witte bleek de absolute uitblinker (74 finish met double bull). Mede door zijn enorme score werd Cafeetje 3 met 7- 1 naar huis gestuurd De gezelligheid leed daar overigens met onder. Er Zaterdag 4 oktober Oosterend B1 -WGW B3 13.30 Succes C2-Oosterend C1 11.15 ZDH/SVC C1-WGWC5 13.30 SRC E3-Texel'94 E1 10.00 N Niedorp D1-Texel'94 D1 10.00 Texel'94 C1-Hollandia T C1 13 30 JVC C4-Texel'94 C2 13.00 HollandiaTBI-Texel'94 B1 14.30 De Koog C1 -Callantsoog C1 13.30 G-voetbal: Texel'94-RAP 13.30 Dames: Reiger Boys 2-Texel'94 12.30 Pupillencompetitie: Ajax-Oosterend F1 10.00 Real Madrid-Barcelona 10.00 Oosterend F2-De Koog F1 10.00 SVC F1-AC Milan 10.00 Texel'94 E4-Oosterend E1 11.00 Texel'94 E5-Texel'94 E2 11.00 SVC E1-De Koog E1 11.00 ZDH E1-Texel'94 E3 11.00 ZDHD1-SVCD1 12.00 Oosterend D1-Texel'94 D3 12.00 Texel'94 D2-De Koog D1 12.00 Zondag 5 oktober Uitgeest-Texel'94 14.00 Con Zelo-Oosterend 14.30 Vesdo-ZDH 14.00 De Koog-Huiswaard 14.00 Dynamo 2-Texel'94 2 12.00 Texel'94 4-WMC 3 14.00 VZV A1 -Texel'94 A1 12 45 Recreanten: O'end 2-De Koog 10.30 ZDH-O'end 1 10.30 SV Texel-De Cocksdorp 10 30 Tex. Boys vrij Zaterdag 27 september Te>el'94 B1 - Geelzwart B1 1-5 Wiron C1 - Texel'94 C1 1-12 Texel'94 C2 - WGW C6 6-3 ZAP B2 - O'end B1 afg. O'end C1 - Callantsoog C1 afg. SVAP C1 - ZDH/SVC C1 0-8 BKC C3 - De Koog C1 0-15 Texel'94 C3 - JVC C2 2-3 Texel'94 D1 -Helder D1 5-0 Texel'94 E1 - Wiermgerm. E3 4-2 G-voetbal: Argon - Texel'94 4-1 Pupillencompetitie: Barcelona - SVC F1 14-1 AC Milan - Ajax 7-0 Oosterend F2 - Real Madrid 3-3 De Koog F1 - Oosterend F1 0-5 Texel'94 E2 - ZDH E1 2-13 Texel'94 E3 - Texel'94 E4 1-12 SVC E1 - Texel'94 E5 1-4 De Koog E1 - Oosterend E1 2-4 De Koog D1 - Oosterend D1 6-0 SVC D1 - Texel'94 D3 8-1 Texel'94 D2 - ZDH D1 2-7 Zondag 28 september Texel'94 - Flamingo's 5-5 Vesdo - De Koog 1 -2 Oosterend 1 - Sint Boys 1 2-1 ZDH-Petten 1-2 Texel'94 2 - Flamingo's 2 6-1 Texel'94 A1 - WGW A2 5-4 Dames: VVS'46 - Texel'94 3-1 Recreanten: De Koog - De Cocksdorp 1-1 Texelse Boys - S.V.T. 4-0 O'end 2 - O'end 1 3-2 was sprake van een tweede broeder moord. Cafeetje 1 deed het tweede team de das om Dat lag niet aan nieuwkomer Mickey Mans. die zich dapper weerde De stand 6-2 geeft niet weer hoeveel strijd er om elke punt werd geleverd. Nog een totaal nieuw team is Bulldogs, met oude rotten als Dave Platts en Rick Nicols in de gelederen. Zij speelden tegen De Krim, dat door het goede optreden in het verleden enige hoop had. Die werd meedogen loos met 7-1 de bodem ingeslagen. Ondanks een flink gemotiveerde Jean Zeeman moest het team van W'tjewel de meerdere erkennen in De Zwaan 2 Ed Tolboom stond aan de basis van de 7-1 zege Zwaan 1 won ook met die cijfers, maar dan van de dames Slock, die overigens dapper strijd leverden. Programma 2 oktober Slock - Cafeetje 3 3 oktober Cafeetje 4 - Cafeetje 1 Krim 1 - Zwaan 1 W tjewel - Cafeetje Bulldogs Cafeetje 2 - Zwaan 2 Motoragenten hebben zaterdag het gedrag van weggebruikers gecontro leerd. Twee automobilisten liepen tegen de lamp toen ze ruim dertig ki lometer te hard over de Pontweg re den Eén bromfietser reed onver zekerd, een andere negeerde een geslotenverklaring en een derde reed zonder helm. Zondag hebben twee automobilisten die met zo'n honderd kilometer per uur door de slinger in Eierland vlogen een bekeuring gekregen. Ze verklaar den de boot te willen halen. Dat lukte dus niet, want ze werden aangehou den Dertig leden van de Texelse Golf club streden zondag om de hoog ste sportieve eer die in een vereni ging is te behalen, het club kampioenschap strokeplay. An ders dan bij stableford-wedstrijden gaat het hierbij om de brutoscore. De speler met het minste aantal slagen over 18 holes is winnaar, ongeacht zijn handicap. Het is de oudste wedstrijdvorm En een heel zware, omdat slechte sco res op een hole met meer kunnen worden gecompenseerd op een van de volgende holes, zoals wèl bij matchplay en stableford. De scores liepen zondag nogal uit een Alleen de beste zes spelers ble ven onder de honderd slagen. De theoretische ideaalscore (de par) is voor de Texelse golfbaan 72 Bij de heren won Reyn de Graaff met 87 slagen, vóór Willem Speelman (90) en Menno Schuijl (96). Kampioene bij de dames werd Fleur van Duyl (115), gevolgd door Els Postma (120) en Reineke Speelman (124). Er deden twee jeugdleden mee Ge woontegetrouw presteerden zij uitste kend. Jan van Wijk draaide met 97 slagen mee in de top (vierde plaats), Stephan van Maldegem had 122 sla gen nodig. zen naar het ruime parkeerterrein aan de Botterstraat. Hier vandaan is het centrum via een voetpad snel bereik baar Bussen kunnen er nu moeilijk terecht omdat de inrit te krap is. Door het aanpassing van het rozenperk aan de Mulderstraat ontstaat een ruime bocht, waardoor de bussen de draai wel kunnen maken. (Foto Gerard Timmerman) De Muziek Dansschool houdt een cursus moderne dans voor ie dereen vanaf 12 jaar met enige bewegingservaring. In de cursus krijgt de persoonlijkheid van elke deelnemer ruimte in improvisatie opdrachten. Er wordt niet gewerkt met spiegels, wat bij de traditionele balletlessen nog steeds gebruike lijk is. Als afsluiting van de cursus vindt een presentatie plaats op een gezamenlijk gekozen lokatie. Eigenlijk is de juiste benaming „mo derne theater-dans", anders zou ver warring kunnen ontstaan met vrije moderne stlijlen als house, hip-hop en disco. De moderne theaterdans is ontstaan als reactie op de klassieke dans van de vorige eeuw. Rondom de eeuwwisseling gingen dansers en choreografen op zoek naar nieuwe dansvormen, omdat zij uitgekeken waren op de oude In nieuwe dans vormen wilden zij zich losmaken van de strakke regels van het klassieke ballet. Docent Yildou de Boer, die studeerde aan de Arnhemse Dansacademie met als specialisatie moderne dans, zal de cursus verzorgen Na haar stu die was zij als danser en choreograaf verbonden aan verschillende mo derne dansgroepen in Nederland Daarnaast heeft zij een aantal bewegingstrainingen gevolgd zoals karate, tai-chi, qi-gong en yoga. Al deze verschillende bewegings ervaringen heeft zij geïntegreerd bij het ontwikkelen van haar eigen stijl. Momenteel is De Boer werkzaam als dansconsulent aan de basisscholen in de Kop van Noord-Holland. De cursus bestaat uit drie lessen en vindt plaats op dinsdagavond van 20.00 tot 21.15 uur in de voorspeel ruimte van de muziekschool. Cursus data. 2128 oktober en 4 november a.s Deelnamekosten ƒ40.- Opgeven voor 17 oktober a.s. via de admini stratie van de Muziek- Dansschool, tel. 313493 Woensdag 1 oktober: 18.30 Texel'94 5-De Koog 2 19.25 Klif 1-RCZ 2 Donderdag 2 oktober: 18 30 Jelleboog C-Texel'94 8 19.20 Klif 4-Oosterend 2 20 15 ZDH 2-Texel'94 9 21.05 Texel'94 7-Texel'94 6 22.00 Texel'94 3-Klif 3 Vrijdag 3 oktober: 16.45 Krim C1-Oosterend C1 17.30 Koog C1-Texel'94 C1 18.15 Krim 3-Mantje 3 19 05 Krim 2-Texel'94 2 20.00 Texel'94 1-Koog 1 20.50 Cinema-Rab bouwm. 2 21.45 Krim 1-Klif 1 22.35 Oosterend 1-Rab bouwm. 1 De 15-jarige Koen van Bommel is een tennistalent. Voor het derde jaar was hij onbenaderbaar tijdens de clubkampioenschappen van Heri Hodie op de banen bij het Eierlandsche Huis. Dirk Jan Saai ontpopte zich tot een aanstormend talent. Hij werd verrassend tweede bij de heren. Gedoodverfde winnaars kunnen een clubevenement saai maken Dat was in De Cocksdorp allerminst het geval. Er werd door meer mensen dan an dere jaren meegedaan en de sfeer was, mede door het fraaie weer. ge zellig. De top kende inderdaad weinig verrassingen, maar in de subtop de den zich opmerkelijke verschuivingen Dirk-Jan Saai ontpopte zich als aan stromend talent. Tennisser Koen van Bommel bleet onbenaderbaar. (FotoRi voor. De familie Saai bleek nog: tennistalent in zich te hebben Dirk-Jan en vader Ard. Ook de: jes Alicia en ingrid Saai presti hoog. Ze eisten de dames dubt tel in de B poule op. le ft (Foto Ft vd Bont) Uitslagen: Heren enkel: 1 Koen v Bommel; 2.D Saai Dames enkel, poule A 1 MiekeW 2. Ria Zoetelief Poule B. 1 Hanna Kit berg; 2 Thea Rutten Heren dubbel:' en Ed v Bommel, 2. Dirk-Jan en A* Dames dubbel: poule A 1 Cobyv/dl* Ria Zoetelief. 2 Mieke v/d Bent en D>tt dorp Poule B Ingrid en Alicia Saai, 2- Knippenberg en Linda de Bloois Mit Westdorp en Koen v Bommel, 2 Ingridi Saai Mix verliezersronde: 1 Coró hoven en Frans Stolk. 2 Lmda de Hans Schraag Oudste jeugd: 1 Josfer dorp; 2 NellekeSaal Jongste jeugd:p 1 David Stark, 2 Martijn v/d Linde Pe* Michiel Stark, 2 Rian Westdorp Winnaars van het jeugclubkam- pioenschap van Deuce poseren trots aan het net van de tennis baan. Jongens en meisjes in de leeftijd van elf tot zeventien jaar speelden zondag de finales van het Texelse toernooi. Totaal deden 42 tennissers mee aan het toernooi, ongeveer de helft van het de totale Deuce-jeugd. Organisatoren Anneke Bol en Nellie Witte lieten zich tevreden uit over het spel- niveau. Winnaar bij de jongens 13 t/mü enkel werd Ewout Bakker, dief Boeijen met 6-3 en 6-3 versloeg enkelspel jongens t/m 13 wet wonnen door Thijs Bol, die spannende driesetter Joey v# Vis versloeg. Bij het dubbelspel den Maartje van Hattem en C Zoetelief hun mannetje. De i waren desondanks met opgetë tegen Frank Boeijen en ie Witte. Het meisjes enkel kwi; naam van Annet van Hattem Lisette Land aftroefde met 6-2 6. Het jongens dubbel werd eeh voor Thijs Bol en Arjen Gieze. Hr bond de gebroeders Joey en B» der Vis aan de zegekar.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 4