(Mel Aanvragen huursubsidie kan nog! Nu aanvragen "minima-bijdrage" Teruggave meeropbrengst WOZ Samenwerking Waddeneilanden Woningbouw in kleine kernen Officiële I berichten Gezocht professionele Texelse kunstenaars if I TEXELSE JO COURANT J Informatierubriek van de I gemeente Texel 31 oktober 1997 Openingstijden en|i bereikbaarheid gemeentehuis Ruimtelijke ordening Geen spreekuur Collecte Nieuwe Verordening xz VRIJDAG 31 OKTOBER 1997 (advertentie) Eiland I berichten Tot 1 december 1997 is het nog mo gelijk huursubsidie aan te vragen Eerst was dat maar tot 1 oktober 1997 mogelijk Het ministerie van VROM heeft deze termijn nu met twee maanden verlengd. Uit onder zoek bleek namelijk dat veel huur ders geen aanvraag hebben inge diend omdat ze denken dat: - het aanvragen van huursubsidie ingewikkeld is; - het eigen inkomen te hoog is, - het subsidiebedrag erg laag is. Het aanvragen van huursubsidie is echter veel eenvoudiger dan veel mensen denken en in veel gevallen komt men in aanmerking voor een aardig bedrag aan huursubsidie Vraag informatie Misschien dat ook u in aanmerking komt voor huursubsidie. Het vragen van informatie over huursubsidie kost u slechts éen telefoontje Voor informatie en het doen van een aanvraag kunt u bellen met - de Woning Stichting Texel 31 41 93 - de Stichting Bejaardenzorg Texel. 31 28 50 Huurders van particuliere huur woningen kunnen contact opne men met de afdeling volkshuisves ting van de gemeente (kamer 0 12 van het gemeentehuis): 36 21 24 Voor de OZB-belasting is het onroe rend goed op Texel opnieuw ge taxeerd. Omdat de prijs van onroe rend goed de laatste jaren sterk gestegen is, zou dit zonder maatre gelen tot een hogere OZB-belas- tmgaanslag hebben geleid Om dit te voorkomen zijn door de ge meente Texel toen de tarieven ge wijzigd. Door het college van burge meester en wethouders is toen ook uitgesproken dat de bedoeling was dat de totale opbrengst van de OZB-belasting voor de gemeente gelijk moest blijven Gebleken is nu dat de meeropbrengst van de OZB- belasting op dit moment 348 000 is. In dit bedrag zijn echter nog met de gevolgen van de bezwaarschrif ten tegen de vastgestelde taxatie waarde van onroerend goed ver werkt Burgemeester en wethouders gaan nu voorstellen aan de gemeen teraad om dit bedrag over 1997 eenmalig en rechtstreeks aan de belastingbetaler terug te geven. Het eerdere voorstel om dit bedrag aan de burgers terug te geven door voor de komende vier jaar de reinigings rechten met 20,-- per jaar te ver lagen, is door burgemeester en wethouders ingetrokken omdat sommige raadsfracties en anderen dit voorstel in strijd met de gedane belofte vonden Dit voorstel zal op 11 november aanstaande door de gemeenteraad besproken worden Professionele Texelse kunste naars kunnen zich laten registre ren bij de gemeente. Door deze registratie kan de gemeente deze kunstenaars opdrachten verstrek ken en hen benaderen voor het opzetten van tentoonstellingen. Het overzicht van alle professio nele Texelse kunstenaars maakt ook een goed gemeentelijk aan koopbeleid mogelijk. De gemeen telijke adviescommissie kunst- en cultuurbeleid heeft de hen be kende professionele kunstenaars al op de hoogte gesteld van de mogelijkheid tot registratie. Heeft u geen brief ontvangen en wilt u zich wel laten registreren als professioneel kunstenaar? Dan kunt u voor 17 november 1997 contact opnemen met mevrouw R. van Dijk van de sector welzijn. Zij is telefonisch bereikbaar onder nummer 36 21 21 U kunt zich laten registreren als professioneel kunstenaar wan neer: - het maken van kunst gericht is op het verwerven van inkoms ten, - sprake is van voldoende pro ductie (te bepalen afhankelijk van discipline en/of gehanteerde technieken), - de kunst wordt geëxposeerd, - bekwaamheid is verkregen door een beroepsopleiding of zelf studie; - u een werkruimte beschikbaar heeft. Het is overigens met noodzakelijk dat u voldoet aan alle 5 genoemde criteria. In de raadsvergadering op 9 sep tember jongstleden heeft de ge meenteraad van Texel besloten mensen met een minimuminkomen een jaarlijkse bijdrage te geven voor de kosten van sport, cultuur en sommige onderwijskosten De bij drage wordt met opzet voor juist deze kosten gegeven om te voorko men dat mensen met aan deze ac tiviteiten kunnen deelnemen en maatschappelijk geïsoleerd raken. De regeling is nu uitgewerkt en een bijdrage kan aangevraagd worden. Wie kan een bijdrage aanvragen? Een bijdrage kan aangevraagd wor den wanneer u zelfstandig gehuis vest bent en over de maanden sep tember en oktober 1997 een inkomen hebt gehad dat ligt bene den het bedrag van. 1.524,40 per maand voor een alleenstaande 1 959,95 per maand voor een eenoudergezin 2.177,73 per maand voor gehuwden of duurzaam samenwonenden met een partner zonder inkomen Hoogte van de bijdrage De bijdrage bedraagt maximaal 200.-- per jaar. Voor ieder gezins lid tot 18 jaar kan een extra bijdrage van maximaal 200,-- toegekend worden. Een gedeeltelijke bijdrage uit het fonds is mogelijk. Waarvoor is de bijdrage bestemd? De gemeente wil dat mensen met een laag inkomen zoveel mogelijk mee kunnen doen aan allerlei maatschappelijke activiteiten. Daarom dient u met bewijsstukken aan te tonen dat u de bijdrage ge bruikt voor: - contributies verenigingen; - abonnementskosten telefoon voor 65-jarigen en ouder; - verplichte bijdragen aan school (b.v. kosten werkweken, school fondsen e d - culturele manifestaties; - recreatieve cursussen; - zwemabonnementen - abonnement bibliotheek Het is mogelijk dat u activiteiten on derneemt die niet in het boven staande rijtje voorkomen, maar wel daartoe behoren. Vraag dan gerust gemotiveerd een bijdrage aan. Het doen van een aanvraag Om voor een bijdrage uit het fonds in aanmerking te komen dient u naast het aanvraagformulier nog een aantal bewijsstukken te over leggen. Dit zijn bewijsstukken van: - het inkomen over september en oktober 1997; - huur/huursubsidie; - lasten eigen woning hypotheekrente; waterschapslasten, opstalverzekeringen; gemeentelijke lasten (eigenaarsdeel); - kosten gas en elektriciteit; - kosten water; - verzekeringen inboedel, wettelijke aansprakelijkheid (WA); begrafenis; - gemeentelijke belastingen; - belastingen van het waterschap Uitwaterende Sluizen, - ziektekostenverzekering (geen nominale premie); - contributies, abonnementen, cursussen enzovoort. Misschien beschikt u op dit moment nog niet over bewijsstukken, omdat u nog plannen moet maken. Dit be tekent met dat u dan geen bijdrage kunt krijgen. U dient dan wel de be wijzen te bewaren, want de ge meente kan er later naar vragen Voor welke datum moet u aanvragen? U dient de aanvraag vóór 15 de cember 1997 ingediend te hebben. Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's mi dags gesloten omdat i mensen die in het gemes tehuis werkzaam zijn t deze manier de lopende n ken efficiënt en adequa kunnen afhandelen. Meer informatie nodii Als u nog vragen hebt over dit derwerp kunt u terecht bij deal ling sociale zaken van in hel meentehuis. U kunt de volge telefoonnummers gebruiken. 3; 02/3621 03/3621 04 en 3621 De Nederlandse Waddeneilanden Tussen de bewoners van de Neder landse Waddeneilanden bestaan onderling veel contacten. Een bij zonder aardig voorbeeld hiervan is het jaarlijkse Waddentoernooi. Ook de gemeentebesturen van de Waddeneilanden onderhouden contacten met elkaar. De gemeentebesturen van de Nederlandse Waddengemeenten overleggen regelmatig met elkaar in het Overleg Orgaan Wadden eilanden Dit overlegorgaan is in 1984 ingesteld. Het doel van deze contacten is samenwerking Sinds de oprichting van het Overleg Or gaan Waddeneilanden zijn dan ook een aantal zaken gezamenlijk ge daan. In samenwerking is door de gemeentebesturen in 1985 bijvoor beeld een bestemmingsplan voor cfe Waddenzee gemaakt dat in 1986 is vastgesteld. Ook is geza menlijk een recreatieverordening voor de Waddenzee gemaakt. In deze verordening is geregeld wat wel en niet mag op de Waddenzee. Het Overleg Orgaan Wadden eilanden voert ook het overleg met het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij over aller lei onderwerpen die alle Neder landse Waddeneilanden betreffen. Gesproken wordt bijvoorbeeld over de uitvoering van de nieuwe Euro pese regels op het gebied van de natuur. Deze regels zullen waar schijnlijk ook gaan gelden voor de Waddenzee. Oprichting euregio"De Wadden" Naast de Nederlandse Wadden eilanden zijn er natuurlijk ook de Duitse en Deense Wadden eilanden. Deze eilanden zijn kleiner dan de Nederlandse Wadden eilanden. Toch hebben de eilanden veel gemeenschappelijk. Op alle ei landen zijn bijvoorbeeld recreatie en natuur erg belangrijk. Iedere twee jaar hebben de ge meentebesturen van de Neder landse Waddeneilanden een over leg met de besturen van de Duitse en Deense Waddeneilanden om gezamenlijk problemen en ont wikkelingen te bespreken Dit jaar vond dit overleg voor de tiende keer plaats. Tijdens dit overleg hebben de Waddeneilanden besloten dit in ternationale overleg te versterken. Dit gebeurt door een Euregio op te richten. Via deze Euregio zullen internatio nale projecten worden gestart. De Euregio zal ook de deelnemende gemeenten gaan adviseren over grensoverschrijdende activiteiten. Binnen de Euregio kan bijvoorbeeld samengewerkt gaan worden bij rampenbestrijding, kustverdediging en het goed inspelen op sociaal- economische ontwikkelingen. Het oprichten van de Euregio is de bevoegdheid van de gemeen teraden van de Waddeneilanden. Verwacht wordt dat komend voor jaar een voorstel aan de gemeen teraden zal worden voorgelegd Het college van burgemeester en wethouders is voornemens plan nen te ontwikkelen voor de woning bouw in Oosterend, Den Hoorn en De Cocksdorp, namelijk: 15 woningen in Oosterend; 12 woningen in Den Hoorn; 11 woningen in De Cocksdorp. Deze aantallen zijn het maximum voor de komende 10 jaren. Wij moe ten namelijk rekening houden met de randvoorwaarden die in het pro vinciale streekplan Noord-Holland- Noord opgenomen zijn Eén van die randvoorwaarden is dat er maxi maal 5% van de huidige woning voorraad uitgebreid zou mogen worden; dit komt overeen met de genoemde aantallen Uitgangspunt ten aanzien van deze woningen is Verleende bouwvergunningen A Kamp voor hel plaatsen v e berging a/d Duykerdam 44 te Oen Burg (verzonden 23-10- 97). Expl Mij. De Krim voor het vergroten ve zwembad a/d Roggeslootweg 6 te De Cocksdorp (verzonden 23-10-"97); mevrouw L Knuppel voor het ged vergroten ve zomerhuis a/d Califormeweg 97a te De Koog (verzonden 24-10-'97), H H J Fransen voor het plaatsen ve. berging a/d Hoetslag 41 te Den Burg (verzonden 24-l0-'97); mevrouw I Koorn-Robertz voor het bouwen v e woning met praktijkruimte a/d Molenstraat 84 te Den Burg (verzonden 29-10- •97) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin nen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen Het bezwaar schrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst met de werking van het be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Rab beheer bv voor het plaatsen van gevelreclame a/d Abbewaal te Den Burg (ontvangen 23- 10-'97), M E Jeurink voor het plaatsen v e loods a/d Stoompoort te Oudeschild (ontvangen 27 l0-'97). L.W Decnop voor het verbouwen ve. woning a/h Hogeremd 22 te De Waal (ont vangen 27-10-'97); J Voorthuizen voor het geheel vernieuwen v e garage/berging en het plaat sen ve carport a/d Ada van Hollandstraat 2 te Den Burg (ontvangen 28-10- 97) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouwvergun ningen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van artikel 16 van de voorschriften van het bestemmingsplan "Den Burg-De Mars" medewerking te verlenen aan een bouwplan van de familie De Porto voor het bouwen v.e garage/berging a/h Vroonlant 2 te Den Burg Het bouwplan is in overeenstemming met de ontwerp-uitwerking van het voornoemd bestemmingsplan. De bouw- en situatietekening ligt vanaf 3 november 1997 gedurende één maand voor een ieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0 12, van de gemeentesecretarie. Even tuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde bouwplan kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk aan het college van burgemees ter en wethouders kenbaar worden gemaakt. Kapverordening Texel Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat de heer L van Kooten, Maaikeduinweg 2 te De Koog een aanvraag om kapvergunning heeft ingediend voor het kappen van 21 zevenjarige elzen nabij zijn nieuwe schuur aan de Maaikeduinweg. In verband met mogelijk gevaar voor fun dering en bebouwing bij doorgroei van de bomen overwegen burgemees ter en wethouders kapvergunning ingevolge artikel 2 van de Kapverorde ning Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht te verlenen De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen geduren de vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kun nen belanghebbenden hun zienswijze daarover naar keuze mondeling of schriftelijk aan burgemeester en wethouders van TexelPostbus 200,1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De desbetreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grond zaken (kamer 2.02; bovenste verdieping) Nadere informatie: telefoon(doorkies)nummer362196 (grondzaken) of 362188 (milieubeheer) Aangevraagde kapvergunning Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn kapvergunning ingevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, te verlenen aan W Jongejan, Kogerstraat 31 te Den Burg voor het kappen van een atlasceder in de voortuin wegens overlast door afscheiding De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze'aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebben den ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. kenbaar ma ken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2 02 (boven ste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer 362121, toestel 276. Op dinsdag 4 november aanstaande vervalt het spreekuur van de burge meester. In de periode van 2 tot en met 8 november wordt gecollecteerd voor het Diabetes Fonds Nederland. De Verordening Voorzieningen Onderhuisvesting Texel is vastgesteld en met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1997 in werking getreden. De voorgaande Verordening Medegebruik Schoolgebouwen is per die datum ingetrokken. dat 30% in de huursector en in de koopsector gebouwd zalu den. t Ten behoeve van het creeren1 wonmgbouwmogelijkheden zu er bestemmingsplannen ontwtë worden. Voordat zo'n bes) mmgsplan in werking treedt, m ten gedeputeerde staten Noord-Holland daaraan goetft ring verlenen. Of die goedkeui verleend wordt, zal te zijner tijd ken. Wij stellen ons in elk gevd het standpunt de bestemma plannen in procedure te breng Over de procedure is nog op merken dat gedurende de onti keling van een bestemmmgs? het plan minimaal vier keer ter zage gelegd wordt. Gedurende! termijnen kunnen reacties op plan gegeven worden. De te! procedure van de ontwikkeling! een bestemmingsplan neemt rr maal twee jaren in beslag. Omdi reden is ons college - bij geblei behoefte - voornemens om voo' lopend op de inwerkingtreding1 het bestemmingsplan per noemde kern een procedureel tikel 19 van de Wet op de Run lijke Ordening te voeren, behoeve van zo'n procedure iso rigens ook de instemming van deputeerde staten van Noord- land vereist Op dit moment wordt gewerkt de opzet voor de meuwbo. mogelijkheden. Zodra de opze? gereed zijn, zullen dezen aan dorpscommissies voorgelegd^ den. Daarna worden die opze' omgezet in concept-bestemmin plannen die vervolgens twee we* voor eenieder ter inzage gels worden Door het bovenstaande hopeni u enig inzicht te geven in de sta van zaken en de ontwikkeling aangaande woningbouw in deo noemde kleine kernen. Geduren de gehele procedure zijn er mog lijkheden voor het inzien van plannen en het zo mogelijk gW van reacties. Hiertoe dient u Texelse Courant - vrijdageditie de gaten te houden. dl

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 10