Cjroen c2wartsjexeh in het hart Oudeschild blij met kleinschalige aanpak Nu Geur van stroom opThijsseschool Groot bedrijventerrein van de baan -JT orszel Poëzie Marije Bakker (19) speelt zichzelf in televisieserie VERDER IN DIT mmer Oplichters Autobrand Lokale omroep is apparatuur kwijt Geen voorrang Opknapbeurt barbecueplaats AdM'K; .->v. V ".-V\ A Na zestig jaar huwelijk nog steeds gelukkig D66 presenteert verkiezingslijst •fr College houdt kruit droog tot begroting Wielervereniging snelt naar zilveren jubileum Harry en de vallende sterren Vernielingen Koger bouwkavels in de verkoop TEXELSE^COURANT 'S&mcL' UUimfTlets drogisterij fGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11228 VRIJDAG 31 OKTOBER 1997 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv spmbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00. fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS yjONNEMENTSPRIJS /55,65 PER HALF JAAR. LOSSE NUMMERS 1,55 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-53 16 8657 (b.g.g. 06-53 14 9108 of 06-52 78 4320) familie Zuidewind heeft er geen traan om gelaten dat de [koop van hun bedrijf bij Oudeschild aan de gemeente 1 doorgaat. „Tot ons grote plezier, want we zitten hier ma", reageert de vrouw des huizes. De transactie ging itdoor wegens de hoge aankoopkosten en de te geringe imo voor bedrijfsgrond, zo verklaarde wethouder Poster ensdagavond tijdens het overleg tussen het college en dorpscommissie van Oudeschild. De gemeente ziet ook ran de aankoop van tien hectare grond van Koorn, als ernatief voor Zuidewind. onlangs door de Grondmij gehouden enquête onder zestig Texelse bedrij ven bleek namelijk dat de animo voor vestiging op het nieuwe bedrijven terrein de komende drie jaar niet bijs ter hoog is. De ondernemers werden onder andere gevraagd naar hun toekomstplannen Ze werden gepolst over hun uitbreidingsplannen en op welke plek ze hun bedrijf eventueel willen uitbouwen. De helft van de ondervraagde bedrijven vond het niet acceptabel dat geen woning bij de bedrijfsgebouwen mocht worden ge bouwd, zoals op het huidige terrein wel was toegestaan. De Grondmij concludeert uit het onderzoek dat de eerste drie jaar enige behoefte be staat aan uitbreiding van het bedrijventerrein. Meer inhoudelijke informatie over de enquête ontbreekt Het college wil het rapport namelijk eerst aan de raadsleden voorleggen, alvorens het in de openbaarheid te brengen. teschild reageerde met opluchting het nieuws dat de grootschalige reidingsplannen voor het Irijventerrein van de baan zijn. ezijn er héél blij mee dat langs de ikferweg geen bedrijven komen", jorpsvoorzitter Koos Zegers des- aagd weten Skil is ook blij dat de Ming van een nieuw agrarisch rijf voor Zuidewind aan de andere tvan de Schilderweg, op het land Koorn, van de baan is. De vrees dat het karakteristieke zicht op Zeemanskerkje verloren zou Te duur lasting van het dorpsaanzicht echter niet de directe reden voor afblazen van de onderhandelin- met Zuidewind en Koorn „Het J allemaal te duur", wees de wet- der van financiën op het bedrag «oor de verwerving van zo'n twin- hectare grond rond Oudeschild ist worden opgehoest Uit een Mede op basis van die conclusie vindt het college het met verantwoord tot grote grondaankopen over te gaan. Volgens Poster was het bedrag dat de verschillende eigenaars ervoor vroegen te hoog. Volgens mevrouw Zuidewind bestond er echter al lang overeenstemming over de prijs. Gezien de hoge kosten voor de verhuizing was de vraagprijs volgens haar realistisch ,,Voor nieuwbouw is een fors bedrag nodig." Met haar man betreurt ze het met dat de verhuizing niet doorgaat „We kunnen nu lekker blijven zitten en hebben volop plannen." De onder handelingen met de familie Koorn verkeerden eveneens in vergevor derd stadium. Kleine schaal Doordat de uitgifte van de totale hoe veelheid aangekochte bedrijven- grond wel eens vele jaren zou kunnen duren, zouden met name de kosten van de voorfinanciering voor de ge meente hoog oplopen. Omdat de rentekosten worden doorberekend in de vierkante meterprijs, zou dat voor de ondernemers wei eens te duur kunnen uitpakken, vreesde het col lege. Poster „We gaan daarom op kleine schaal verder." Daarmee doelde de wethouder op de kleine vijf hectare grond die de ge meente eerder dit jaar al aankocht van de erven Koning. Dit terrein grenst aan het jongste bedrijven- ndje van Drijver, het opslagterrein langs de Schilderweg, Is Oudeschild een doorn in het oog. Op de achtergrond de boerderij luidewlnd. Het land eromheen wordt voorlopig geen bedrijventerrein. <F°<° coram Timmorman) 'oeg donker, wintertijd. Herlst. ïllende bladeren. Ondergaande 9n, lange schaduwen. IJs in de oot, voorruit krabben. Kouwe inden, warme sukkelaat. Mist- irden, lichten aan. Het najaar temt je melancholisch, inspireert chterlijke geesten en sommige urnalisten. Prikkeldraad in 'eupelbos Zelden zo'n schitte rde kop gelezen in deze krant te inhoud van het bericht leidt bsoluut niet tot poëtische be zegelingen. Landeigenaar be tte™/ grondgebied. De Fries Uns Braaksma (spreek deze 'ie woorden langzaam uit en rol Voedzaam met de „r", ook dat poezie) is hierover zeer onge- ist en vraagt zich af of dit zo teer mag. Indien nodig zullen KW maatregelen nemen. Een teetje voor de Rijdende Rech- Prikkeldraad in kreupelbos. 'edankt voor deze prachtige fstpoëzie terszei De Texelse studente Marije Bakker speelt mee in de nieuwe tv-serie „Buskruit", die vanaf maandag acht afleveringen op het scherm is te zien. Zij wordt samen met zes andere bewoners van hetzelfde studentenhuis op de voet gevolgd. De serie, die door de makers wordt aangekondigd als een „reality- soap", is bedoeld om jongeren te interesseren voor techniek. De 19-jarige Marije Bakker volgt een studie bouwkunde (richting architec tuur) aan de HTS in Amsterdam. „Op de radio hoorde ik van de tv-serie en heb me toen meteen aangemeld. Samen met de anderen ben ik uit wel 200 kandidaten gekozen. Waarom weet ik niet precies. Ik ben geen pro totype 'technische nerd', misschien is dat het." Bij de auditie in Hilversum toonde ze geen cameravrees. Marije was al het een en ander gewend van TV Texel. Toen ze nog op Texel woonde, maakte ze enkele reportages voor de rubriek „Jeugd Jongeren" In de serie krijgen de jongeren telkens een technische opdracht die binnen een bepaalde termijn klaar moet zijn. De opdrachten zijn met voorgekookt: de deelnemers moeten zelf onder zoek doen en dingen regelen. „We acteren niet. we zijn onszelf", vertelt Marije Wel woont zij sinds juli spe ciaal voor de serie in een studenten huis in Ouderkerk aan de Amstel. Deze week is ze er voor het laatst, omdat de opnamen zijn afgelopen. „Een fantastische ervaring", blikt de Texelse terug. „Het was heftig en druk, maar ik heb veel mensen en het bedrijfsleven leren kennen." Haar stu die hoefde ze met te verwaarlozen, want de tv-serie gold als stage. Het project, dat subsidie kreeg van het ministerie van Onderwijs Weten schappen, werd geproduceerd door het bedrijf Woldiss uit Hilversum. De serie wordt uitgezonden door de Tros op Nederland 2. De eerste aflevering begint om 19.41 uur en duurt 20 mi nuten. Met enige regelmaat worden onder nemers bestookt met faxen en brie ven van buitenlandse organisaties, waarin de mogelijkheid om snel geld te verdienen in het vooruitzicht wordt gesteld. Momenteel circuleert op Texel een schrijven van het Nigeriaanse „Petroleum Trust Fund" Er wordt geschermd met enorme geldbedragen, maar ook bedreigin gen worden met geschuwd, want de ontvanger krijgt de opdracht het ver haal als top secret te beschouwen. „Niet op in gaan", luidt het advies van deskundigen. terrein in Oudeschild en biedt volgens de wethouders Poster en Schilling tot 2010 voldoende ruimte voor nieuwe bedrijven. Omdat de afdeling ruimtelijke orde ning het te druk heeft hiervoor een bestemmingsplan te maken, wordt de inrichting overgelaten aan een extern bureau. Welke plaatsen van het ter rein, dat deels grenst aan natuur monument De Snippen, wèl en niet worden bebouwd, staat nog met vast Over de vraagprijs voor de grond (op het huidige bedrijventerrein circa 50,- per vierkante meter), kon Pos ter nog geen exacte mededelingen doen. Landje van Drijver Het Landje van Drijver, het perceel aan de Schilderweg waar aannemer Jaap Drijver bouwmateriaal opslaat, is Oudeschild een doorn in het oog De dorpscommissie zou graag willen dat Drijver z'n spullen verhuist naar het toekomstige bedrijventerrein. De ondernemer wil dat ook wel, maar hikt aan tegen de kosten die met de ver huizing gepaard gaan. Drijver heeft het opslagterrein onlangs aan de ge meente te koop aangeboden voor de prijs waarop het onlangs voor de WOZ-belasting is getaxeerd (als opslagterrein). De gemeente wil ech ter niet meer dan de agrarische waarde geven (circa ƒ2,- per vier kante meter). Omdat Drijver voor grond op het bedrijventerrein een veelvoud moet betalen, vindt hij dat een slechte ruil. Waarschijnlijk door kortsluiting is dinsdagmorgen op het opstelterrein van Teso in Den Helder een auto in brand gevlogen. Bemanning van de Schulpengat, die net was afgemeerd, schoot de 50-jarige automobilist uit Alkmaar te hulp met enkele brandblussers, terwijl door de verkeersleiding via 112 de Helderse brandweer werd gealarmeerd. Die hoefde alleen nog nabluswerk te ver richten en het wegdek schoon te maken De auto, een Seat, werd weg gesleept De boot hervatte de dienst regeling met slechts drie minuten vertraging. Het ruikt hier naar stroom", aldus een jeugdige techneut woensdag middag Inderdaad hing woensdag in de lokalen van de Thijsseschool de geur van electriciteit, in de vorm van smeulende draadjes en transformatoren, die tal van mechaniekjes in beweging zetten Door de leerlingen zijn in het kader van een techniekproject tijdmachines en bruggen gemaakt ..En ze werken echt hoor", verzekerde een van hen. De achterliggende gedachte is meer jeugd te interesseren voor technische vakken en ze op jonge leeftijd al vertrouwd laten raken met enkele principes. In stille bewondering bekeken ouders en andere familieleden de bouwsels Kind. geniet ervan dat je dit kunt maken. Ik begrijp er niets van hoe dit werkt", verzuchtte een moeder. Foto Tossa van Daalenl Uit de studio van de Stichting Lokale Omroep Texel (SLOT) is een gloednieuwe mini-discspeler spoorloos verdwenen. De appara tuur, met een waarde van ƒ700,-, was nog ingepakt en zou deze week worden geïnstalleerd. Het bestuur houdt zich aanbevolen voor tips over de verdwijning. Het doet een beroep op iedereen, in het bijzonder de medewerkers, om oren en ogen op te houden. De nieuwe mini-disc (merk Sony) zat in de verpakkingsdoos en stond vo rige week nog achter slot en grendel in de studio van omroep De Lichtboei. Toen deze week dinsdag een mede werker de apparatuur zou installeren, was de deur niet meer op slot en de doos met kostbare inhoud weg. „Misschien heeft iemand de deur vergeten af te sluiten. Dat kan ieder een overkomen", vertelt bestuurslid Ftoelie Bakker, die zwaar met het geval in haar maag zit ,We hebben bij de medewerkers rondgebeld, Een 79-jarige man uit Den Burg wilde dinsdagmiddag vanaf de Pontweg de Rozendi|k inslaan en verleende daar bij geen voorrang aan een 25-jarige plaatsgenoot. Beide auto's raakten flink beschadigd, maar de bestuur ders kwamen met de schrik vrij maar niemand weet er wat van Mis schien is het gebeurd doordat tijdens eén van de uitzendingen iemand is binnengedrongen. Vanuit de studio kunnen de radiomakers de rest van het gebouw met goed in de gaten houden. We hopen daarom dat ieder een goed wil rondkijken in zijn of haar omgeving De SLOT heeft de politie wel gebeld, maar nog niet officieel aangifte ge daan. „We hoopten het intern te kun nen oplossen. Het is heel vervelend, want wie kun je nog vertrouwen? Het zou mooi zijn als degene die de mini- disc heeft meegenomen, 'm ook weer terugbrengt." Het barbecueterrein van Staatsbos beheer aan de Randweg in de Den nen wordt door Tatenhove onder han den genomen. Oneffenheden worden met grond opgevuld en opnieuw ingezaaid, versleten meubilair wordt vervangen en ook de derde barbecue maakt plaats voor een moderne uit voering die op de wind kan worden gedraaid. De nieuwe wordt zo ge plaatst dat hij via het toegangspad voor rolstoelgebruikers makkeli|k be reikbaar is. De barbecueplaats mag enige tijd niet worden betreden, opdat het nieuwe gras kans krijgt om te groeien. De kosten van de opknapbeurt bedragen 30.000.- Ol YV> 1 IÉ1.*.*1'- -v:;;? A vvSMS*if>. v V V '.**-»& - - Stratenmakers Cor Snoeij en Harm de Vries plaveien de vernieuwde barbecueplaats in De Dennen. Het openbaar toilet in de Dorpsstraat van De Koog is in het weekend on klaar gemaakt. De doorzichtige plaat met het opschrift „WC" is verwijderd, waarna de dader de bedrading erach ter heeft losgetrokken. Op een parkeerterrein aan de Bern- hardlaan zijn maandag tussen 11.00 en 13.15 uur twee auto's van buiten landse toeristen vermeld. De lak werd bewerkt met een scherp voorwerp Starters of doorstromers komen als eerste in aanmerking voor de achttien woonkavels die de ge meente de komende jaren in De Koog worden uitgegeeft. Dat staat in de nieuwe beleidslijn uitgifte woningbouwkavels die het college deze week presenteerde. Dit jaar komen drie percelen beschikbaar, de uitgifte vand overige is gespreid over meerdere jaren. Het betreft kavels die nu eigendom zijn van de gemeente en die bestemd zijn voor vrije sectorwoningen. De bouwgrond grenst aan de nieuwbouw bij het Wintergroen De tweede groep die in aanmerking komt, zijn mensen uit de omgeving van De Koog. Op de derde plaats staan aspirant-kopers met een bedrijf of baan in De Koog, maar die noodgedwongen elders wonen. Pas dan komen andere Texelaars aan bod. Het gaat in alle gevallen om starters, die nog nooit een woning hebben gehad, of doorstromers. Deze groep laat een huur- of koopwoning (onder de 300.000.-) achter Het besluit van b en w strookt met de aanpak zoals in De Waal, het Mieland in Oudeschild en de derde fase van De Mars. De uitgifte verloopt via de afdeling grondzaken van de ge meente (Advertentie) DEFINITIEVE sluitingsdatum van de ACCOMMODATIEGIDS25 nov. TIS: 310824 (Advertentie) •jna Zmartrjhnii if W fcrt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van- NEE-sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6 (Foto Gtmrd Timmormên)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1