Zonder zijn 500 leden heeft v.v. Texel'94 geen bestaansrecht. Zonder zijn 80 sponsors en 100 vrijwilligers geen bestaansmogelijkheid. 1 DUIN I I BAKKER bv Hordifood Texel c.v. mantje SPORT b.v. Voetbal is niet het belangrijkste in het ieven, waar voor veien een belangrijke bijzaak Daarom is Texel'94 niet in de eerste plaats een voetbalverhaal, maar een maatschappelijk verhaal. Piet Bekker NauiA .TEXELSE^ COURANT' Bedankt Af en toe moet de bezem erdoor Wie hijst de vlag en hangt de affiches op Wat doet Marjan op zondag achter de har? Om de grote lijnen uit te zetten De toeschouwers W/e geeft Tex,el'94 incht 3 loten voor een knaak 50 jeugdleiders voor de hegeleiding en coaching E 32,22,11 HOOFDSPONSORS Zelf getouwd SPONSORS b.&m.I Project Jan N. Koorn architect aann. bedrijf ijzerhandel B&B accountants Fa. Krijnen en Zn. Vrienden van Texel'94 Bert van der Wal VIT VRIJDAG 31 OKTOBER 1997 Stoepzitter of voor f2,50 per week naar de club Er komt wat voor kijken om 500 mensen wekelijks te laten voetballen Mensen, geld en accommodatie zijn de belangrijkste voorwaarden Die voorwaarden worden door vier partijen ingevuld. 1De leden 2. De sponsors 3. De vrijwilligers 4. De gemeente De sponsors Wie zijn die sponsors en vooral waarom Een bakker op Texel die een club sponsort, doet dat uit maatschappelijke overwegingen. Weliswaar zijn de klanten, het personeel, de leveranciers en de familie ook bij de club betrokken, maar door zijn sponsorbedrag verkoopt hij geen brood méér. De sponsor in de hele Texelse samenleving is onmisbaar. Geen commerciële overwegingen, maar de samenstelling van de Texelse (sport)-cultuur gaat hen ter harte. Dat blijkt alleen al uit het feit dat geen enkele sponsor van Texel'94 alleen en uitsluitend Texel'94 steunt. Nee, in alle gevallen steunt hij ook andere Texelse maatschappelijke initiatieven Dat Texel'94 echter zo hoog op de spon- sorlijst staat, wordt niet alleen bepaald door de grootte van de club. maar vooral door de geweldige opvang van de jeugd (250 leden 50%). Hiermee wordt de jeugd zinvolle, sportieve vrijetijdsbesteding geboden voor haalbare bedragen De vrijwilligers Liefst 100 komen er ieder weekend in touw. Iedereen heeft zijn eigen overwegingen Je houdt van voetbal, je geniet van de jeugd, je bent familie, je houdt van het verenigingsleven enz enz Maar deze mensen gaan wel een verplichting aan om hun taak te vervullen. Ook als het minder goed uitkomt Ook als je je grieperig voelt. Natuurlijk onbetaalde vrijwilligers. Daarom ook zo bitter noodzakelijk om de vereniging te dragen Texel, met zijn uitgebreide verenigingsleven, zou een stuk onleefbaar der zijn zonder deze vrijwilligers Daarom, sponsors en vrijwilligers Doelstelling van de vereniging Art 3: De vereniging heeft ten doel het doen beoefenen en het bevorderen van de voetbalsport in al zijn verschijningsvormen Maar de klemtoon ligt tegenwoordig sterk op de maatschappelijke verantwoordelijkheden, bijv. - nadrukkelijker, naast het gezin en school, een bijdrage leveren aan de vorming en sociaal maatschappelijke ontwikkeling van jongeren; - integratie van bepaalde groepen, zoals allochtonen en gehandicapten en meer inzet voor blessurepreventie 8 000 vrijwilligersuren en 750 trainingsuren per seizoen Inkomstenbronnen 1. Contributie 40 000,- 2 Kantineomzet 26 000,- 3 Kaartverkoop 6 000,- 4 Sponsors 30.000,- 5 Bordrechten 15 000,- 6 Acties/Toto/ Evenementen 20.000,- Kabeltekst voor het laatste Texel'94 nieuws, pagina 138 Frank de Grave, Weverstraat 18, 1791 AD Den Burg Telefoon 312134. I Het meldpunt voor nieuwe sponsors en vrijwilligers. De toekomst van de Vereniging Een vereniging met zoveel leden en jeugdleden ziet er gezond uit, maar financiële en politieke problemen werpen een schaduw over die toe komst De discussie over de verhui zing naar de Haffelderweg neemt veel tijd in beslag De financiële situatie staat onder druk door stijgende kosten, dalende subsidies, ver hoging huur en overheveling van onderhouds- en exploita- tietaken van gemeente naar clubs. Enkele voorbeelden: - onroerend zaakbelasting in 10 jaar: 50% •drinkwater in 1 jaartijd 20-30% - reiniging en rioolrechten in 2 jaar: 20% Conclusie, zoek no ar nieuwe inkomstenbronnen, t'ergroot het aantal sponsors, want anders is contributieverho ging (nu gemiddeld f 125,- [)er jaar) onvermijdelijk Totale begroting f 190.000 De grote uitgaven Aflossing leningen 31 000 - Reiskosten (lx per 14 dagen) 30.000,- Huisvestingskosten 45.000,- Voorzitter 20 uur per week De menskracht 100 vrijwilligers 80 sponsors 11 bestuurders 8 jeugdbestuurders 1 Voorzitter 1 Hoofdtrainer 14 Jeugdtrainers 40 Jeugdleiders 2 Schoonmakers Terreinmeester 250 Moeders 30 liter kalk Jyer seizoen Wekelijks komen de spelers met een tas vol wasgoed En moeder is de klos De historie van de Vereniging Texel "94 is opgericht 1 sep tember 1994. Voortgekomen uit een fusie van SVTexel, opgericht 14 mei 1912 en Texelse Boys opgericht 20 juni 1932. Na een periode van grote bloei van beide vereni gingen vindt er eind van de jaren 80 een behoorlijk ver loop van oudere spelers plaats. Dit leidde o m in 1994 tot een nooit verwachte, maar snelle fusie tussen beide ver enigingen Samenstelling van Texel'94 500 leden 1 B-team 4 seniorenteams 3 C-teams 1 damesteam 3 D-teams 2 recreatieteams 5 E-teams 1 G-team 4 F-teams 1 A-team 9 zaalteams tr komen per seizoen nog altijd 5000 bezoekers tefekomtaxi i oor gulden per ihtmniii het hele aland mtr Twie is Texels De eerste 2-bcnige voetbal club ter wereld. Oefenen met links en rechts. Daarom de 2-benige penalty-bokaal. Nieuw: De tweebenige penalty-bokaal een wereldprimeur Ja, met 2 benen Liefst met beide benen op de grond! Net zoals onze sponsors en vrijwilligers nuchter blijven en geen Europa Cup op Texel verwachten Maar wel een inspanning van iedereen om net als de laatste 85 jaar het voetbal voor de jeugd ook de eerste 85 jaar mogelijk te blijven maken. De sponsor van de 2-benige penalty-bokaal Bordadverteerders Texelse Autocentrale Echte Bakker Timmer Reisburo Texel Restaurant De Raadskeldcr Leijdekkers Jos Kagcr Zegel Modes Garage Grisnigt Wim van Sam beek Bar Disco J 'elleboog Langeveld de Rooy Graaf Spuiterij CVI Bakkers Ijzerhandel Ran Twccwiclers Edelsmid Peter Tromp Kwekerij Halscma Installatieburo IBS-Oele-Schoo In den Grooten Slock Weikoop Rab Zegel Rijwielhandel Sportshop Texel Taxi 312000 Fa Z. Graaf VEM Smederij Hans Boom Vissers Bouwbedrijf Bosma Woninginrichting Berekuil Tebo Albert Heijn Interiors Modehuis Moerbeek Fa. Zijm en Blonk MO Projekt Texel bv. Fa.V'eltkamp Rabobank Makelaardij Texel Vastgoed Café De Zwaan Bentex Bert van der Wal Jan Beerling Le Casarole Garage Westend Verenigde-Schilders Texeler Dekbedden Spuiterij Betsema Kapsalon Joke Hotel Den Burg Univé Hordifood Fa. Westerlaken BBS Bedrijven Sen ice Bakkerij Ofrein Tabaksspeciaalzaak M.v.d.Vis Taxi Smidt Camping De Bremakker jojo Mode slagerij iepe de boer De Wit Installatie Techniek Bakker Transport onderneming Oosterhof Wonen Aannemersbedrijf Tatenhove Cleaning Texel Scorebord: B&B accountants Shirts-sponsors veld: Bévé Jeugdmode Slagerij Beverdam Edah Nauta CD en Video Rab Bouwmarkt Eclman en Van Heerwaarden Echte Bakker Timmer Mantje Sport Soks Herbergh De Smulpot Shirt-sponsors zaal: Texeler Dekbedden ASC Willem Oosterhof Mantje Sport Aannemersbedrijf Van Heenvaarden oQo BOUWBEDRIJF SCHONE DIENSTEN

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 9