Tweede penalty Texel'94 fataal Sanne Brügemann herovert turntitel ,CIÏ TEXELSE^" COURANT so ajaarswandeltocht Even een pak SNERT halen in E-Ucv^i TZN bowlers sterk Tevoko twee op niveau ZDH eenvoudig langs Sint Boys SV De Koog blijft winnen Bazaar-bingo Sportvissers vangen weinig G-team van de onderste plaats Voetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Voetbalprogramma „Jubileumcadeau" voor voetbalsters Eerste zege voor Texelse draver DINSDAG 4 NOVEMBER 1997 i stiaan In de wetenschap dat het thuisteam zeker niet in de beste vorm stak en er op basis van het spel in de tweede set winstkansen aanwezig waren voor Tevoko zou de neutrale toe schouwer veronderstellen dat de eilandbewoners de derde set agres sief en onbevangen doordrukten. Het leek er echter op dat de Texelaars al tevreden waren met een gewonnen set, want wederom was het begin te mak. Hoewel na een aanvankelijk achterstand nog tot 9-9 werd opge haald deden persoonlijke aanval lende fouten Tevoko de das om Coach van der Vliet wisselde nog wat hij kon, maar moest met lede ogen toezien hoe Mad|oe de set vrij sim pel met 15-10 naar zich toetrok. De vierde set was van Texelse zijde van bedenkelijk niveau Bij 7-6 leek het nog spannend te worden. Enkele persoonlijke fouten braken echter de weerbaarheid, waarna een aantal aanvallende acties achter elkaar in het net belandden. Zonder veel in spanning van de thuisclub zelf kon Madjoe de set met 15-7 binnenhalen, waarna de Texelse discussie in de kleedkamer kon beginnen. I oi «telsportvereniging Het Gouden ari tje besluit het seizoen zondag met oir naiaarstocht. Start is tussen 13.00 14.00 uur bij Klif 23 in Den Hoorn, r(an worden gekozen uit 5,10 of 15 lie meter. De route voert door en om :h n Hoorn. Meedoen kost ƒ6,- met gb innering en ƒ3,50 zonder. Leden kig iben recht op 1,50 korting Het nu Ibureau sluit om 18 00 uur erf wlgende wandeling van Het Gou- iBoltje is de winterserie, de eer- zal tocht start 14 december bij de aki «kiosk Het Turfveld. Voorinschrij- lei kan bij de start van de najaars- all bt. sa' (ADVERTENTIE) Telefoon 31 48 90 de psychologie in de sport een rijpbaar fenomeen is, ervoeren rolleyballers van Tevoko zater- weer eens aan den lijve. Na x>p van de met 3-1 verloren uit- 'fllstrijd tegen het team van lit jjoe 2 uit Enkhuizen ontspon in de kleedkamer een spon- discussie hoe dit verlies tot 'c id was gekomen. Waar de één zocht in een mindere fysieke stjditie, noemde de ander juist de eli irekkige mentale gesteldheid to de Texelaars. Een derde vond de reserve waarmee de elaars volleyballen opvallend. verhaal van de wedstrijd tegen rhldjoe was eigenlijk gebaseerd op mixture van alle genoemde argu- ïten Het meest opvallend was Ier het gemis aan vastheid in de else aanval. Opmerkelijk veel en werden in het Enkhuizener ((vaak ook een eenmansblok) of e" sin het net geslagen. Dit brak de 33 ndbewoners met name in de Se en vierde set op Se eerste twee sets zag het (else spel er nog redelijk verzorgd Hoewel de eerste omgang tam S begonnen, kwam Tevoko naar ing de set vorderde beter in het Weliswaar trok Madjoe deze set wel naar zich toe met 15-13, Sn werd echter wel de basis ge lvoor de winst in het tweede spel- teelte; 11-15. Texels kampioene Sanne Brügemann in actie op de balk. iFoto's March Hoeren) ZDH heeft zondag in Sint Maarten een even eenvoudige als ver diende overwinning geboekt op subtopper Sint Boys. De Hoorn- ders slaagden er al in de eerste helft in ruim afstand te nemen. Na rust legden ze zich toe op het con solideren van de voorsprong. Alleen gedurende de eerste tien mi nuten had ZDH enige moeite met het elftal van Sint Boys, dat ten opzichte van vorig seizoen op maar liefst ne gen plaatsen was gewijzigd. De jonge nieuwelingen wilden zich klaarblijke lijk graag bewijzen tegenover trainer en publiek. Ze verkregen een klein veldoverwicht, maar écht kansrijk waren ze nooit. Daarna nam ZDH het heft in handen. Na veertien minuten verscheen Jelte van der Kooi alleen voor de keeper van Sint Boys, maar zijn schot werd onschadelijk gemaakt. In de rebound hadden Bernard Ipenburg en op nieuw Van der Kooi evenmin succes. Drie minuten later schoot Ipenburg hard in het zijnet, na een mooie pass van Klaas Regtop Een minuut later was het wél raak. De bal belandde uit een goede aanval bij Jan Willem Kraay, die niet aarzelde en vanaf de rand van het strafschop gebied ineens uithaalde. De doelman kon het gevaar in eerste instantie nog pareren, maar was kansloos toen de attente Regtop voor zijn neus opdook: 0-1. Na prima voorbereidend werk van Erik Wuis en Pascal Riemens slaagde Dennis Saai er enkele minu ten voor rust in de punt van zijn schoen tegen de bal te zetten en daarmee de voorsprong te verdubbe len. In de tweede helft was Sint Boys iets sterker, maar de defensie van ZDH - met linksachter Wuis als uitblinker - bleef moeiteloos overeind. Via snel uitgevoerde counters probeerden de gasten hun doelsaldo te werken, maar de echte scherpte ontbrak bij het spitsentrio Ipenburg, Van der Kooi en Regtop Zondag mochten de mannen van De Koog in een uitwedstrijd aantre den tegen Petten, een ploeg uit de lagere regionen. De Koog begon wat te gemakkelijk aan de wed strijd, wat van tegenstander Petten niet gezegd kon worden. Na 15 minuten spelen keek De Koog tegen een 1-0 achterstand aan. Dit ontstond door een misverstand in de defensie, die door de Petten spits goed werd afgestraft. Daarna werden de mouwen weer wat meer opgestroopt en begon De Koog weer wat meer het spel naar zich toe te trekken. Na een half uur kwam De Koog op gelijke hoogte door Wally van Beek, die een op maat aangesneden voor zet van Rob van der Stap onhoud baar in de bovenhoek kopte. 10 minuten later was het wederom verdediger Van Beek die De Koog op een 1-2 voorsprong bracht, deze maal via een fraaie omhaal. Voor de rust bracht Nico Schot De Koog nog op een 1-3 voorsprong, door van dichtbij hand in te schieten Na de rust liet De Koog zich wat meer terugzetten, en leunde wat meer op de verdediging. Petten kon De Koog vrijwel de hele tweede helft terugdrin gen tot op de eigen speelhelft. maar echt gevaar leverde dit met op voor de Koger goalie Van Elk. Ook in de tweede helft bleven de betere scoringskansen voor De Koog. Bij de veelvuldige counters waren de Koger spitsen een plaag voor de Petten- verdediging. Vlak voor het eindsignaal werd het dan ook 1-4. Een vrije bal vanaf de 16-meter lijn werd langs de muur op de geheel vrijstaande Rob van der Stap gespeeld. Deze omspeelde een instormende verdediger en schoot van dichtbij eenvoudig in. Doordat naaste concurrent Con Zelo 2 punten liet liggen tegen Watervogels, is De Koog nu eenzaam koploper. Ko mende zondag speelt De Koog thuis tegen Watervogels Met nog twee minuten te spelen en een achterstand van 2-3 wist Texel'94 tegen Wieringerwaard een toegekende penalty niet te ver zilveren. Het missen van deze op gelegde kans was de doodslag voor de thuisploeg. Wieringerwaard bewees zichzelf de gehele wedstrijd als een zeer verde digende en pover voetballende ploeg Op sommige momenten werden wel negen spelers van de gasten in eigen strafschopgebied gesignaleerd. De Texelaars vielen aan, creëerden zich kansen en waren eigenlijk opper machtig, maar de bal in het net schoppen deden ze te weinig Held van de wedstrijd was Den Haan. de keeper van Wieringerwaard Enkele jaren geleden schoot op Texel voor de zoveelste keer een van zijn armen uit de kom. Hij zei toen. „Dit is de laat ste keer, ik stop ermee Zondag stond hij er nog steeds, tot ongeluk van Texel'94. Ondanks de ontelbare kansen en evenzovele reddingen was de stand bij rust nog steeds dubbelblank. De verwachting leefde bij het publiek dat Wieringerwaard in de tweede helft wel zou instorten. Maar niets bleek minder waar. Een andere voetbalwet trad in werking, namelijk dat het doel punt wel eens aan de andere kant zou kunnen vallen. En inderdaad, na een kwartier in de tweede helft werd on nodig balverlies geleden op het middenveld Eén van de spelers van Wieringerwaard maakte goed gebruik van het gladde veld en schoot de bal via de grond naar de verste hoek. Via de handen van keeper Bart Heer schap en de paal belandde het klei nood in de goal Texel ging daarop met nog meer mensen naar voren, wat tot gevolg had dat uitblinker Simon Brand vaak tegen een overmacht kwam te staan Een snelle counter leverde de bezoe kers de tweede treffer op Ten behoeve van de restauratie van het kerkgebouw wordt vrijdag weer een bazaar gehouden in de NH kerk van Den Burg Er kunnen diverse spelen worden gedaan en er is rommelmarkt De deuren van de kerk gaan om 10.00 uur open. In De Schakel wordt vanaf 20.00 uur een bingo gehouden met mooie prij zen. Ook de opbrengst daarvan is voor de restauratie Vis laat zich deze weken moeilijk verschalken, zo hebben de Texelse sportvissers ervaren. Tijdens de derde wedstrijd van de winterserie, bij de asfaltmolen in Oudeschiid, haalden de vijf deelnemers slechts vier vissen op het droge. Poul Verhagen wist als enige twee vissen aan de haak te slaan. Met to taal 49 cm werd hij eerste. Frans Bos eindigde als tweede met een vis van 32 cm en Ton Dorst als derde met 21 cm De volgende wedstrijd is zondag 16 november aan boord van „De Rival". De afgelopen periode waren enkele Texelse vissers aan de overkant ac tief Nico Tessel viste zich tijdens de snertwedstrijd van HSV De Snoek in de prijzen met een 15e plaats. Hij bracht 109 cm vis op de meetlat, ruim een meter minder dan de winnaar Tij dens het Nederlands kampioenschap kustvissen klasseerde Poul Verhagen zich als 126e met slechts eén kleine Nog geen minuut later kreeg de thuis ploeg een penalty. Voor bijna alle toe schouwers en spelers een complete verrassing, maar cadeautjes moet je nooit weigeren. Erwm Koning schoot de pingel onberispelijk in (1-2). De gelijkmaker hing in de lucht, maar een scherpe counter bracht de spits van Wieringerwaard oog in oog met Bart Heerschap. Hij wipte de bal over zijn opponent heen en scoorde be heerst (1-3). Wederom wist Texel de achterstand binnen enkele minuten terug te brengen tot 2-3. toen John List een vrije trap van net buiten het strafschopgebied inschoot. Met nog enkele minuten te spelen was alles weer mogelijk. Bij een voor zet van rechts werd Gerco van Put- Het G-team is na een matige start van de onderste plaats geklommen. Za terdag boekte de ploeg de eerste overwinning. Verliezer was Argon uit Mijdrecht, dat met 4-3 werd versla gen Ruud Heuvmk maakte na het nodige blessureleed zaterdag z'n rentree Het was echter Theo Franchimon die Martijn Verbeke in kansrijke positie aanspeelde waardoor de Texelaars op voorsprong kwamen. Na een slor dige tegentreffer tekende Franchimon voor de tweede en derde treffer Een foutje van Jos Bakker leidde de tweede tegengoal in Heuvink tikte de vierde treffer voor het G-team achter de Argon-doelman, die ook in het nationaal elftal keept. Het derde tegendoelpunt was eveneens het gevolg van een Texels foutje. Zater dag ontvangt het G-team HIS. Zaterdag 1 november Texel'94 B1-HCSC B1 2-4 Winkel B1-Oosterend B1 5-3 Oosterend C1-WGW C3 4-6 JVC C4-ZDH/SVC C1 2-9 LSVV C1 -Texel'94 C1 2-3 SRC C2-Texel'94 C2 0-11 Texel'94 C3-WGW C6 4-1 Texel'94 D1-BKC D1 5-1 Texel'94 E1-WGW E1 afgelast G-voetbal Texel'94-Argon 4-3 Zondag 2 november Texel'94-Wieringerwaard 2-4 Sint Boys-ZDH 0-2 Oosterend-Huiswaard 2-1 Petten-De Koog 1-4 Texel'94 2-WGW 3 0-3 Con Zelo 3-Texel'94 3 0-0 Callantsoog 3-Texel'94 4 6-1 ten stevig vastgepakt en weer besloot de scheidsrechter tot een penalty in het voordeel van Texel'94 Na een opstootje, waarbij de man in het zwart het doelwit was van allerlei scheldpar tijen, kon de penalty uiteindelijk wor den genomen. Opnieuw plaatste Erwin Koning zich achter de bal, maar de uitblinkende Den Haan wist de bal uit zijn doel te boksen. Texel'94 voelde zich verslagen en wel zodanig dat het op slag van het einde zelfs nog 2-4 werd Door deze onverdiende nederlaag zakte de ploeg naar een gedeelde derde plaats DTS is winnaar gewor den van de eerste periode en staat momenteel vijf punten los van de nummer 2, LSVV. Zondag gaat Texel'94 op bezoek bij LSVV. Woensdag 5 november: 18 30 Texel'94 5 - De Krim 4 19.25 Klif 1 - HVZ De Witburger 1 Donderdag 6 november: 18 30 Rab 3 - Texel'94 9 19 20 Rab 1 - Rab 2 20.15 Klif 3 - Texel'94 2 21.05 NIOZ-ZDH 1 22 00 Casino 2 - Mantje 3 Vrijdag 7 november: 16.45 Casino C1 - Texel'94 C1 17 30 De Koog C1 - Texel'94 C2 18.15 Cinema Texel - Mantje 2 19.05 Casino 1 - Klif 1 20.00 Mantje 1 - De Koog 1 20.50 Jelleboog 1 - Texel'94 1 21.45 Jelleboog 2 - De Krim 1 22 35 De Koog 2 - De Krim 3 Zaterdag 8 november Oosterend B1-BKC B1 13.30 Winkel C1-Oosterend C1 12.30 Wieringerw C1-ZDH/SVCC1 13 00 JVC B1 -Texel'94 B1 14.30 Helder C1-Texel'94 C1 14.00 Texel'94 C2-Schagen C2 13.30 Texel'94 D1-Succes D1 10 30 Texel'94 E1-Succes E1 11.30 Dames Texel'94-HOSV Recreanten Oosterend 1-Tex. Boys SV Texel-Oosterend 2 ZDH-De Koog G-voetbal Texel'94-HIS 2 Pupillencompetitie Ajax-Barcelona Real Madrid-Oosterend F1 Oosterend F2-SVC F1 De Koog F1-AC Milan Texel'94 E4-Texel'94 E2 Texel'94 E5-Oosterend E1 SVC E1-ZDH E1 De Koog E1-Texel'94 E3 Oosterend D1-SVC D1 De Koog D1-ZDH D1 Texel'94 D3 en Texel'94 D2 Zondag 9 november LSVV-Texel'94 ZDH-Oosterend De Koog-Watervogels JVC 2-Texel'94 2 Texel'94 A1-Hollandia T Alafgelast 1-7 2-2 afgelast 8-1 13.30 10 00 10.00 10.00 10.00 11 00 11.00 11.00 11 00 12.00 12.00 zijn vrij 14.00 14 00 14.00 11.30 Texel'94 3-Wieringerwaard 4 12 00 BKC 4-Texel'94 4 14.00 HRC A1-Texel'94 A1 14.30 Dames Winkel 2-Texel'94 Recreanten SV Texel-Oosterend 1 10.30 Oosterend 2-Texelse Boys 10.30 ZDH-Cocksdorp 10.30 Hel damesteam van VV Texel '94 speelt sinds zondag in een nieuw te nue. Timmers Bakkerij treedt op als sponsor Niet geheel toevallig, want coach Jacco Kager werkt daar als warme bakker. Kager hoopt dat van de nieuwe outfit een positieve impulr uitgaat: ..Het damesvoetbal op Texel bestaat dit seizoen 25 jaar. We zou den er graag nog zo n periode aan vastknopen. De jubilerende afdeling beschikt over zestien speelsters, maar aanvulling is welkom. Omdat meerdere meiden in de horeca werken of een bijbaantje hebben, verscheen het team soms slechts met z'n tienen aan de aftrap. Zelfs moest dit jaar at eens een wed strijd op zaterdag worden afgelast, omdat er onvoldoende speelsters beschikbaar waren. Vorig seizoen was de situatie nog nijpender, maar de ergste problemen zijn voorbij nu drie jonge talenten de gelederen heb ben versterkt. De dames, die elke woensdagavond om acht uur trainen onder leiding van Henk Veldhuizen, boekten tot nog toe één overwinning (4-2). Mogelijk brengt het nieuwe te nue de ommekeer, hoewel dat zon dag tegen het sterke HOSV nog niet het gevat was. De draver Luckystar Tessel heeft op de drafbaan Nootdorp haar eerste zege behaald. Het dier is gefokt door P. Evers en J P. Schoen uit Den Hoorn. Laatstgenoemde is met zijn 90-jarige oom D. Schoen uit Scher- merhorn eigenaar van de merrie. In de vier vorige koersen die Luckystar Tessel liep bleef het resul taat door pech en onervarenheid be perkt tot een derde en een vierde plaats Op de baan van Nootdorp nam ze echter resoluut de kop en aanvallen, zo die er al waren, werden met gemak afgeslagen. Ze finishte met ruime voorsprong. De 3-jarige is een dochter van Alexander-S en Alice van Altena. Ze wordt getraind en gereden door Cees Imming uit Callantsoog. Voor de ver huizing naar diens entrainement is de merrie op een carrière op de drafbaan voorbereid door familie Snoek uit Spierdijk. De eigenaren noemen met name de vele uren die de 14-jarige Bas Snoek heeft gestoken in de da gelijkse kracht- en spierontwikkeling van Luckystar. Liefhebbers kunnen zondag 16 no vember tussen 11.00 en 14.00 uur een videoband van de winnende race bekijken in de kantine van manege Akenburg De gemiddelde leeftijd van de TZN- bowlers is 65 jaar. Dat vormt geen enkel beletsel: tijdens de eerste twee competitiewedstrijden werd de totale score van tien punten behaald, terwijl voor de Metrobokaal twaalf van de veertien punten konden worden ge noteerd. Het familie-onderonsje van vader en zoon Van Splunter in de vorm van Strandplevier tegen Meanteam ein digde onbeslist in een gelijkspel. Bij de huisvrouwen scoorden de Juffertjes hun eerste twee punten. Donderdagleague: Champion Sisters-Badweg Sportief 5-9, Snackplek-Sommeltjes 11.5-2.5, B Van der Wal-Hordifood 10-4, Meiro-BBS 6,5- 7,5, Mean Team-Strandplevier 7-7, All Stars- TZN 2-12. Huisvrouwenleague: T Fords-Klaver 4 1-4, Juttert|es-WBZ 2-2, De Pins-Bloopers 3-1 De Texelse voetbalsters met in het midden hun coach Jacco Kager. Links van hem staan Linda Smit, Petra Schilling, Ursula Mantje en Angelique Mets. Rechts zijn dat Monique Smit, Liesbeth Breman, Chris Mulder, Laura Maas. Hilmar Hof en trainer Henk Veldhuizen. Gehurkt v.l.n.r.doel vrouw Michelle Kuiper, Jo Joseph, Petra Vlaming, Blanca Kager, Evelina Drijver en Merel Moens. Op de foto ontbre ken Cora Rijntjes, Yvonne Twljnstra, Ingrid Witte en Merlin Huisman. <Fo!o Frans Hopman) drie jaar is de Texelse turntitel ■er in vertrouwde handen van inne Brügemann. De ervaren inster gaf zaterdag in sporthal is Genoegen al haar concurren- i het nakijken met een uitste- nd optreden. Vooral op sprong balk blonk ze uit. Bij de creantenteams ging het kam- jenschap naar Gymnastiek- reniging Oosterend. i ochtend was ingeruimd voor de ireanten van de zes Texelse gym- lenigmgen Van de 400 die waren gegeven lieten zo'n vijftig verstek an wegens andere bezigheden. De erige deelnemers kregen nieuwe derdelen voorgeschoteld, die in mmige gevallen niet meevielen, la vier jaar was het kampioenschap iaan een opfrisbeurt", vertelt Nico lier „We hebben wat zaken aan past. De balk bleef erin voor meis- i, maar de ringen werden bijvoor- eld vervangen door een trape- stok." Het nieuwe onderdeel voltige oriongens leverde veel problemen )S uit Oudeschiid veroverde twee l op rij het kampioenschap. Dit >rwerd de ploeg derde, met mini male achterstand op GVT. Alle deel nemers werden namens camping Kogerstrand verblijd met een pet. In de hoogste recreatieve E lijn werden Etienne Alderlieste en Maroes Albers eerste. 's Avonds was het de beurl aan de selectieturners. Onder grote publieke belangstelling werd snel duidelijk dat het turnpeil weinig is veranderd, maar dat individueel opmerkelijk veel voor uitgang is geboekt door sommige deelnemers. Sanne Brügemann heeft veel ervaring in de C-lijn. „Ze turnt met veel kennis van zaken en dat is te zien aan de afwerking", verklaart Stoter haar stabiele scores. Omdat opnieuw de voltige vrij veel proble men opleverde voor de heren, ging de Texelse titel tamelijk makkelijk naar Brügemann. Uitslagen: Jongens t/m 12 jr. 1. Malik Kariebo, 2 Patrick Simons, 3. Alwin Bakker Jongens 12 jaar e o 1 Boy van der Vis. 2 Pieter Daalder, 3. Jefferson van Karsen. Meisjes t/'m 10 jaar pupillen: 1 Laura Albers. 2 Cintha Sijtsma 3. Esther Duvekot Meisjes jeugd 1 Nienke Daalder. 2 Rosa Albers. 3 Anne Marie Schoo Senioren 1 Sanne Brügemann, 2 Marlon Witte, 3, Sanne Vlaming Junioren 1 Monique de Jong. 2 Esperanza Smidt, 3 Anna Lisa Albers en Karin Zwaneveld de Graaf wordt nauwlettend gadegeslagen tijdens zijn voltige-oefening.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5