-OUD&NIEUW TEXELSE JJ COURANT Vuurtoren Dijk PH-polder De Bolder ING bank Kogerstrand Limietweg WOENSDAG 31 DECEMBER 1997 J, Het eiland is er het afgelopen jaar in vele opzichten een stukje anders uit komen te zien. Soms was de natuur hiervan de oorzaak (storm), maar meestal stonden de Texelaars zelf aan de basis. Als uitsmijter koos de Texelse Courant een aantal situaties die opvallend zijn veranderd. Kijk en vergelijk. Veel was er te doen over de straat naam voor de plek van de voorma lige schuur van Geus. Het bouwsel aan het Schilderend moest wijken voor veertien beiaardenwoningen, waarvan de bouw op 1 april van starl ging. De burgemeester pleitte ver geefs de nieuwe route te vernoemen naar Maria Tesselschade Uiteinde lijk koos de raad voor Hof van Geus. Ook op de hoek De Zes/Kogerstraat wijzigde zich het nodige. Het oude gebouw van De Texelse Reede ging tegen de grond en maakte plaats voor nieuwbouw. In opdracht van de Woningstichting bouwt aannemer Duin een complex met 18 zelfstan dige wooneenheden. In circa tien daarvan worden de voormalige be woners van het gezinsvervangende tehuis ondergebracht, die nu nog tij delijk in St. Jan wonen. Hun nieuwe verblijf wordt ,,zo normaal mogelijk en aangepast waar nodig". Zes ap partementen zijn bestemd voor. de huisvesting van jongeren Naar ver wachting wordt het gebouw in de loop van maart/april opgeleverd. De dijk van de PH-polder, de eerste die begin zestiger jaren op Delta hoogte werd gebracht, vertoonde te kenen van verval. Reden voor de nieuwe eigenaar Uitwaterende Slui zen vele miljoenen te investeren in herstelwerk van de buitenzijde. Me dio november werd de eerste helft door de aannemerscombinatie op geleverd. Zodra volgend |aar ook de andere helft klaar is, kunnen fietsers ook in deze polder aan de buiten kant van de dijk rijden. Om het over tollige binnenwater sneller te kunnen wegpompen, vernieuwde water- Hollands Kroon het gemaal Op de oude foto van het terrein aan de Reijer Keijserstraat kijkt Leen Noordzi|, directeur van sociale werk plaats, naar de voormalige PEN-ge- bouwen en de schoorsteen. Inmid dels hebben ze plaatsgemaakt voor de nieuwbouw van De Bolder De sociale werkplaats was aan het Wezenland uit z'n jasje gegroeid. De gebouwen staan inmiddels te koop De nieuwe werkplaats biedt plaats aan zo'n honderd medewerkers De roze coating van de vuurtoren met de mar kante barsten aan de buitenzijde maakte dit jaar plaats voor een opvallende tomaatrode kleur Het resultaat is van verre zichtbaar. Een plek op Texel waar dit |aar veel is veranderd, is de omgeving van de Koger Badweg De RST opende op camping Kogerstrand de nieuwe re ceptie annex kantoor, de rotonde maakte plaats voor een brug en er kwam een nieuw parkeerterrein. Voor de gasten staat er een nieuwe recreatiezaal en een restaurant. Verder kwam er een nieuwe beheerderswoning. De oude pavil joens Noordzee en de Buteriggel maakten plaats voor nieuwbouw. De familie Kooiman opende op 12 juli het vernieuwde hotel/restaurant Noordzee, met daarin tien twee persoons kamers. Aan de overzijde van de Badweg wordt over ongeveer een maand het vernieuwde hotel De Buteriggel opgeleverd, met daarin tien studio's. De familie Zoetelief gaat het restaurant runnen In het gemeentehuis waren de plan nen van Jook Nauta voor her inrichting van het hart van Den Burg een veelbesproken onderwerp De enige die dit jaar werkelijk tot actie overging was de ING-bank. Op de plaats van onder meer het oude VVV-kantoor verrees een pres tigieus bankgebouw. 1997 was het jaar van de fietspaden. Zo veranderde de Limietweg tussen de Post weg en de Hoofdweg van een hobbelig pad tot een geplaveide oost/west-route. Verder realiseerde de gemeente het fiets pad langs de Vuurtorenweg Een en ander kwam tot stand dankzij forse bijdragen van de provincie. Het zal er niet bij blijven. In de raad werd alweer druk van gedachte gewisseld over een fietspad tussen De Waal en Oudeschild.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 11