Redactie eindelijk in „echt" kantoor Jury genadeloos opt kleinkunstfestival Zaterdagmiddag open huis teso Klif 12-jubeijaar goed van start - Agenda .TEXELSE coURANT Niet Nix Biodynamische therapie Kinderdisco GVT Horromacht in Calluna Vrouwe Even een pak SNERT halen in DINSDAG 13 JANUARI 1998 Na jarenlang te hebben gewerkt in krappe omstandigheden, be schikken de journalisten van de Texelse Courant nu over een roy aal en modern kantoor. Bezoekers hoeven niet meer de trap op, want het nieuwe onderkomen bevindt zich op de begane grond. Zater dag is iedereen van 14.00 tot 18.00 uur welkom om een kijkje te nemen in het pand aan de War moesstraat. De redactie van deze krant is als enige onderdeel van drukkerij-uitge verij Langeveld de Rooy in het centrum van Den Burg gebleven. Na de overname van Drukkerij Brügemann verhuisden drukkerij, administratie en directie vorig jaar naar het bedrijventerrein aan de Spinbaan. De redactie wilde echter graag midden in Den Burg blijven. De krant hoort thuis in de buurt van de markt, het raadhuis en de winkel straten. Mensen met een stukkie of een nieuwtje moeten ons makkelijk weten te vinden", luidt de verklaring. Hokjes Tot voor kort bevond de redactie zich boven de oude drukkerij Het kantoor was bereikbaar via de- kantoorvakhandel aan de Parkstraat of de achteringang van de drukkerij aan de Warmoesstraat. Voor bezoe kers betekende dat kruip door, sluip door" via een smalle gang klapdeuren en trappen Boven aangekomen verbaasde me nigeen zich over de benauwde hok jes waarin het redactieteam was ge- VERVOLG PAGINA 1 toen het functioneren van de lokale bestuurders ter sprake kwam Vol gens de interviewers hadden nogal wat Texelaars hun beklag gedaan Met name wethouders en raadsle den van Texels Belang werd verwe ten dat ze zich bezondigen aan wil lekeur en weinig boodschap hebben aan de meningen van anderen. Het leek een aardig voorzetje voor de oppositie, onder anderen vertegen woordigd door raadsleden Hans Roeper en Dirk Terpstra van de PvdA en de nieuwe VVD-lijsttrekker Maria van der Spek. Zij weigerden echter hardnekkig hun visie op de klachten te geven, zelfs met toen Niet Nixer en oud-Texelaar Erik van Bruggen de term cliênlèhsme in de mond nam en daarmee suggereerde dat het college sommige (belang rijke) klanten op hun wenken be dient, ook als dat ten koste gaat van anderen. Datzelfde heeft de oppo sitie drieënhalf jaar beweerd. En nu worden ze in die visie gesteund door een hoop Texelaars en dan geven ze met thuis. Ze zijn kennelijk nü al met de verkiezingen en de college vorming daarna bezig", concludeer den zowel de broers Erik en Arnold van Bruggen als hun mede-organi satoren Edith Mastenbroek en oud- eilandgenoot Martin Mevius Ezels De aanwezigheid van leden van de Ezelvereniging had de avond wel een aardige wending kunnen geven De organisatoren hadden hun komst met vreugde tegemoet gezien en Enk van Bruggen herhaalde zijn stelling dat de zittende raad de kan didaatstelling van E'96 als een teken aan de wand dient te beschouwen Helaas echter werden de Ezels in hun goede bedoelingen tegenge werkt door een iets te hoog alcohol- promillage. Hun voorzitter deed nog wel een serieuze poging zich in de discussie te mengen, maar evenmin met veel succes Varkens Definitieve conclusies over het ge hele project moeten de Niet Nixers nog trekken Over de gesprekken 's huisvest De situatie was in de loop der jaren zo gegroeid Zelf waren we er aan gewend geraakt, maar nor maal was het niet. Het meest verve lend was dat we binnenkomers met fatsoenlijk konden ontvangen Er was weinig plaats om met mensen een gesprek te voeren. En op warme dagen was het net een broei kas In die toestand is de afgelopen maanden drastisch verbetering ge bracht Een deel van de voormalige drukkerij werd verbouwd tot gloed nieuw redactiekantoor. De inrichting gebeurde naar een eigen ontwerp Gekozen is voor een zo open moge lijke structuur. Iedere redacteur be schikt over een eigen werkvertrek, maar door de glazen wanden is sprake van één doorzichtig geheel. De journalisten kunnen zo oogcon tact met elkaar houden. De kamers zijn afsluitbaar, zodat ook vertrou welijke gesprekken kunnen worden gevoerd zonder dat ze voor anderen verstaanbaar zijn. De werkplek bij de ingang fungeert als balie ..Gezicht van de zaak" is redactrice Tessa van Daalen. die hier de binnenkomers ontvangt en eventueel doorverwijst. Als zij niet aanwezig is, neemt één van de an dere redacteuren haar plaats in. Wie doorloopt, komt in de centrale ruimte met keukentje en koffietafel Men sen die even moeten wachten, kun nen zich daar verdiepen in recente kranten en tijdschriften. De redactie zelf gebruikt deze ruimte voor verga deringen. Geen advertenties Deze week wordt de laatste hand gelegd aan de gevel. Nieuw is de vi trine waar op dinsdag en vrijdag de nieuwste TC-editie wordt opgehan gen. Naast Tessa van Daalen bestaat de redactie uit Frans Hopman (hoofdre dacteur), Gerard Timmerman, Harry de Graaf en Joop Rommets De twee laatstgenoemden werken part time Pip Barnard is verantwoordelijk voor het afdrukken van foto's en het archief Hij verzorgt onder meer de nabestellingen van foto s die in de krant hebben gestaan. Daarvoor kan men terecht aan de Warmoesstraat Het onderscheid tussen redactie (nieuws) en advertentie-afdeling (re clame) blijkt in de praktijk voor velen moeilijk Menigeen veronderstelt dat de oude inleverbalie van de drukkerij zich nog aan de Warmoesstraat of Parkstraat bevindt Voor „Tessel- aartjes" en andere advertenties moet men echter naar de Spinbaan De komende tijd zal hieraan in de krant extra aandacht worden ge schonken. Openingstijden In principe is het kantoor op werkda gen van 08.30 tot 17 00 uur be mand, uitgezonderd dinsdag ochtend De journalisten zijn echter regelmatig op pad Men kan hier door voor een vaste deur komen te staan Aan de muur hangt een kastje met pen en papier, zodat een briefje in de bus kan worden gedaan. Tele fonisch is de redactie wel altijd be reikbaar via de (mobiele) nummers die in de kop van de krant zijn ver meld. De verbouwing is uitgevoerd door Maarco Bouw Namens de redactie onderhield Tessa van Daalen de contacten met de bouwers en de onderaannemers' IBS/Oele/Schoo, Woestenburg Systeemplafonds (De Rijp). Verenigde Schilders, Stuca- doorsbedrijf Oudendag, Bosma Woninginrichting, C v d.Maden Zn (tegelwerk), PTT Telecom, P Schouten Kabels (Heiloo), en Kantoorvakhandel LenR. Er is geen officiële opening met toespraken en dergelijke. Zater dagmiddag kan iedere belangstel lende binnen rondkijken. Lezers, clubcorrespondenten, tipgevers, medewerkers aan de bouw, verte genwoordigers van organisaties en instellingen, kortom iedereen is welkom. ochtends en 's middags heerste in ieder geval grote tevredenheid. ,.Dat was geweldig. Texelaars hebben ons gastvrij ontvangen en overal is heel open en eerlijk gepraat", kijkt Van Bruggen terug Soms was er onwennigheid, vooral onder mensen die geen openbare functie bekleden. In de meeste gevallen was het ijs echter snel gebroken Dat ondervond ook Martin Mevius, die 's middags met een collega schapenboer Piet Bakker van De Waddel bezocht. ,,Hij zei meteen dat hij zich eigenlijk niet met politiek be moeit. Maar hij bleek juist prima te weten waarover hij het had Heel sterk vond ik zijn uitleg dat hij één van zijn vier varkens moet inleveren, omdat de varkensstapel nu eenmaal met een kwart wordt ingekrompen Dat gaf mooi aan hoe absurd zo'n landelijke maatregel is, die geen re kening houdt met allerlei regionale en zelfs individuele omstandighe den." Het gesprek met Bakker vormde een fraaie illustratie van wat de Niet Nixers zich hadden voorgesteld van hun werkbezoeken. Mevius: „Erva ringen uit de praktijk, die wilden we horen. En die krijg je niet wanneer je op kantoor in Den Haag blijft zitten en alleen praat met officiële afge vaardigden." Boeren Tussen de voorlopige conclusies en aanbevelingen schuilde voor Texelse ingewijden weinig nieuws Promotie van Texelse producten heette van groot belang te zijn en ook voor een grootschalige verwer king ervan (in navolging van de dek bedden) zagen de onderzoekers kansen Een belangrijke rol is vol gens de Niet Nixers weggelegd voor de boeren, die er als ecobeheerder voor moeten zorgen dat de kwalitei ten van het landschap behouden blijven. Agrariër en Texels Belang- bestuurder Jos Timmer zag de aan beveling tijdens het politiek café als een steuntje in de rug van de regu liere landbouw „Traditionele boeren en natuurboeren groeien steeds meer naar elkaar toe. Er is geen strikt onderscheid te maken Laat ons maar onze gang gaan." Ook ten aanzien van het toerisme waren vertrouwde geluiden te horen Het door D66 bepleite voorstel voor ...tot een royaal kantoor. Op de foto de centrale hal met daarachter de glazen balie. (Foto's Pip Barrwrd) een Texel-breed platform, dat de toeristische toekomst moet bepalen, leek ook de Niet Nixers een goed idee Bovendien meenden zij na het horen van de verschillende Texelaars dat de grens van 47.000 slaapplaatsen opnieuw onderwerp van discussie zou moeten zijn. Een voorstel voor het loslaten van de 1 - 2-3-regeling en het vrijgeven van de openingstijden kon op veel bijval re kenen onder de bezoekers van De Pilaar. Het besturen van het eiland is een belangrijk item, zo werd geconclu deerd. „Texels Belang is heel domi nant aanwezig in de raad. Het debat krijgt daardoor te weinig kans." De in het café aanwezige fractieleider Dick Drijver verdedigde zich met de stelling dat het altijd beter kan „Maar wij doen ons best. En laten mensen die het beter weten zich maar melden." Cynisch Een officieel rapport met hun bevin dingen willen de Niet Nixers binnen enkele weken presenteren Daar voor komen zij opnieuw naar Texel „En ditmaal mét Rick van der Ploeg Het Kamerlid was werkelijk van plan te komen, maar strandde op de terugweg van een vakantie in Zwitserland, aldus Erik van Brug gen, die zich opnieuw bewees als een bevlogen vernieuwer van de po litiek. Kompaan Martin Mevius toonde zich zaterdagavond wat cynischer: „Van der Ploeg is geëxcuseerd, daar ben ik van overtuigd. Maar we hebben nog veel meer landelijke politici uit genodigd Je ziet het, lokale politiek interesseert ze geen moer." Binnenkort start bij Stichting White Eagle aan het Schilderend in Den Burg een cursus biodynamische the rapie. Deelnemers leren zichzelf en anderen te ontspannen en los te ko men van opgebouwde stress en spanningen. Lichaam en geest zijn nauw met el kaar verbonden. Door opgekropte emoties kunnen geestelijke en/of li chamelijke spanningen ontstaan. Hierdoor kunnen mensen worden geremd zichzelf te zijn. Biodynamische therapie probeert de spanningen te verzachten of los te maken. Dat gebeurt ondermeer via massagetechnieken die de energie stromen in het lichaam weer op gang brengen. De cursus staat onder leiding van Anneke Adama en duurt in totaal 36 uur, verdeeld over de weekenden 24/25 januari, 21/22 februari, 21/22 maart en nog een keer in april. Infor matie en opgave: White Eagle, tel. 31 41 58. Dinsdag 13 januari: De PvdA presenteert om 20.00 uur in de serre van De Lindeboom de kandidaten voor de komende raadsverkiezingen Tevens wordt de inhoud van het programma be kend gemaakt, ledereen is wel kom. In Cinema Texel draait om 19 00 uur Tomorrow Never Dies en om 21 30 uur The Game. De afdeling stamboomonder zoek van de Historische Vereni ging houdt om 20.00 uur in d'Ouwe Ulo een bijeenkomst Woensdag 14 januari: In Cinema Texel draait om 14.00 uur George uit de Jungle, om 16.00 en om 19 00 uur Tomorrow Never Dies en om 21 30 uur The Game Basketbalvereniging De Mareis houdt om 20 00 uur in d'Ouwe Ulo de algemene ledenvergadering. Donderdag 15 januari: In Cinema Texel draait om 19 00 uur Tomorrow Never Dies en om 21.30 uur Seven years in Tibet Vrijdag 16 januari: In Cinema Texel draait om 19 00 uur Tomorrow Never Dies en om 21 30 uur Seven years in Tibet. Ondernemersvereniging De Koog Badplaats houdt om 20.00 uur de jaarvergadering in Capri. Zaterdag 17 januari: Naast de gebouwen van het NIOZ op 't Horntje strijden jeugdige at leten uit heel Noordholland-Noord in de tweede cross van de dis trictscompetitie. Het is voor het eerst dat een loop van een derge lijk belang op Texel wordt georga niseerd Het eerste startschot klinkt om 12 45 uur, het laatste om 15.05 uur. In manege Akenburg start om 13.15 uur de tweede winter- keuring voor het Texelse schaap De redactie van de Texelse Cou rant nodigt lezers, corresponden ten en andere belangstellenden uit tussen 14.00 uur en 18 00 uur een kijkje te nemen in het nieuwe redactiekantoor Warmoesstraat 45 In Cinema Texel draait om 14 00 uur George uit de jungle, om 16.00 en 19.00 uur Tomorrow Never Dies en om 21.30 uur Seven years in Tibet Om 14.45 uur begint op het par cours aan de Biesboschweg een ATB-wedstrijd van Wielervereniging Texel. Kinderdisco GVT in De Ferrever. Groepen 3 t/m 5 van 19 30 tot 21 00 uur, groepen 6 t/m 8 vai 21 00 tot 22.30 uur L= In Question Plaza wordt vanjt 20 30 uur het Grote Ezelfees gehouden. Er zijn muziekl optredens van o.a de TexelsrT" Big Band en saxofonist Dic«— Remelink. Dansen voor iedereen in dorps huis De Bijenkorf te Oosterentï aanvang 20 30 uur. entree 2,55 p.p. Latin, stijldansen en country» lan ebl I91 nzi Tot vrijdag 20 februari worde: geen extra afvaarten gemaakt et er worden geen wachttijden veiP c wacht. Hoogwater te Oudeschild Di. 13 9.05 en 21.15 u. Wo 14 9.40 en 21.45 u. Do. 15 9.47 en 22.14 u. f* Vr. 16 9.57 en 22.44 u. Za. 17 10.20 en 23.26 u. Zo. 18 10 50 en 23.44 u. Ma. 19 11,10ufl Di. 20 0.05 en 1127u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komi 11 januari op om 08 44 uur en gaai onder om 16 50 uur. 20 januari laatste kwartier, 13 januari springtij. ca )ie De jury van het Amsterdams Kleinkunstfestival heeft zaterdag drie optredens in theater-restau rant Klif 12 niet goed genoeg ge vonden om in de race te blijven voor de Wim Sonneveld-prijs 1998. Zeven gaan dus naar Am sterdam waar op 25 en 26 maart de halve finales en op 30 maart de finale zal worden gehouden. De uitvallers bij de in Klif 12 gehou den derde en laatste ronde waren Joke Kuiper wiens tekstmateriaal door de jury „armoedig" en te weinig geestig werd gevonden, Femke Wolthuis die met „lullige" liedjes kwam en een „onhandig, houterig rijmschema" en het duo Bert Schuller en Kees Lewin dat in de voorstelling Godelmde de Wonder- hond „tenenkrommend slecht" van leer trok. Die tussen aanhalingstekens ge plaatste termen zijn van de jury, die er dus geen doekjes om wond. „Mis schien zijn de opmerkingen die we maken niet altijd even sympathiek en aardig, maar ze zijn dan ook niet bedoeld om onszelf onsterfelijk po pulair te maken", aldus het jury rapport Origineel De jury lette vooral op eigenheid. De artiesten moesten wat toevoegen aan wat er al is, iets nieuws brengen en een frisse wind lasten waaien. Ook werd gelet op vakmanschap en op de amusementswaarde, die uit de reacties van het publiek was af te leiden. Het toeval wilde dat de derde avond ook het meeste talent liet zien. De jury (en in iets mindere mate het pu bliek) was vooral opgetogen over Claudia de Breij. die een reeks typetjes opvoerde die afsplitsingen waren van haarzelf. De voorstelling, was ook in technisch opzicht goed verzorgd. Hel publiek (en in iets mindere mate ook de jury) was ook onder de indruk van Koopmans Gunning die als middeleeuwse troubadours ondeu gend vertelden en zongen. Jury aanmerking was dat de twee hun „ware ik" onvoldoende lieten zien. Traditie Het was de negende keer dat Klif 12 onderdak bood aan een voorronde van het kleinkunstfestival. Ook nu ontbrak het met aan belangstelling Vooral zaterdag was het bomvol en werd de grens die de brandweer heeft gesteld akelig dicht genaderd. Zo'n zeventig mensen hadden een De jeugdraad van GVT houdt zater dag een kinderdisco in De Ferrever. Alle kinderen uit de groepen 3 tot en met 5 zijn welkom tussen 19.30 en 21 00 uur. Voor kinderen uit de groe pen 6 tot en met 8 is het feest van 21 00 tot 22.30 uur Tegen een kleine vergoeding is eten en drinken ver krijgbaar. Claudia de Bréij was uitblinker op de slotavond. (Foto Harry de Gi\, passepartout gekocht en sloegen geen avond over. Zij vormen de harde kern van het reguliere publiek waarop Klif 12 sinds jaar en dag kan rekenen. Ook volgend jaar kunnen deze liefhebbers aan de bak want dan wordt op het Hoornder podium opnieuw een voorronde gehouden: op 7, 8 en 9 januari. Huiskamer De cabareteske activiteit van het af gelopen weekend vormde een waar dig begin van het jubeljaar dat voor Klif 12 is begonnen Het inmiddels befaamde theater-restaurant be staat tien jaar en het nauw daaraan verwante cafe-eethuis Klif 23 be staat 20 jaar. In het theater waren in dat decennium met minder dan 300 muziek-, theater- en cabaretvoor stellingen Aan die reeks wordt op 24, 25 en 26 april iets bijzonders toegevoegd: het Huiskamer Theater Festival. Dat be staat uit voorstellingen die worden verzorgd door diverse artiesten die de afgelopen tien jaar één of meer keren in Klif 12 hebben opgetreden. Ze manifesteren zich nu in 16 wonin gen van het Klif, die voor deze gele- In de nacht van zaterdag 24 op 25 januari wordt het griezelen in Calluna. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen nog ontdekken dat spoken wel degelijk bestaan. Het programma begint om 19.00 uur met een snackdiner. Na het bosspel en een enge speurtocht door het zwembad, wordt er op een veilige plaats gesla pen. 's Ochtens wordt er vrij gezwom men en ontbijt geserveerd. Om 10.00 uur is de horrornacht ten einde. In schrijving kan tot 20 januari De kos ten zijn 16,50 per persoon Voorin formatie bellen met Michel Gomez, tel. 317 888. genheid worden verbouwd tot mirjoi theatertjes met plaats voor 20 tot br toeschouwers Dat doet denken at de manier waarop in De Cocksdo»e Ouwe Sunderklaas wordt gevierd. elke huiskamer zal een artiest groep artiesten verspreid over c— avond een keer of vijf optreden. Hi publiek kan met passepartout vs het ene huis naar het andere lope en aldus een rondje theater mak© Elke avond is in Klif 12 een finalt J voorstelling met live muziek. Een andere bijzonderheid in 1998 de theaterproduktie „De Gidse: waaraan wordt meegewerkt door 2 Texelse vrouwen, afkomstig van o verse toneelverenigingen Het is lokale uitwerking van een gelijkni,a mige landelijke voorstelling die j_ 1995 en 1996 door bekende vroi wen uit de Nederlandse the; terwereld werd gebracht. Het ga; over groep meisjes (gidsen) die kamp van alles meemaken Het evt>a nement zal zich afspelen in ee voor deze gelegenheid aangepast bollenschuur in Den Hoorn. Tenslotte wordt op zondag 21 jur tussen Klif 12 en klif 23 straattheate gebracht, diner-cabaret in de opei lucht. Net zoals dat gewoonli; indoor gebeurt, zullen medewerkei van Klif 12, nu versterkt met profei sionals, voor vermaak zorgen terw de gasten aan de dis zitten. (ADVERTENTIE) Telefoon 31 48 90 De metamorfose in beeld. Van krappe hokjes.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2