ledereen galmt mee in bomvol sportcafé TEXELSE^ COURANT Voetbalprogramma „Familiedag" in café W'tjewel Gemeente vervangt vuilcontainers Texelse horeca mond op mond Overtuigende winst Tevoko Jungledag GVT Dorst wint Zaalvoetbalprogramma Beers aan kop mencompetitie lortverkiezing '97: Irand, Van Lubek, tugdraad GVT en *andro van Karsen Pannenkoeken voor jeugdraad Perfect weer voor trimlopers Ledenvergadering Lichte schade Op laarzen naar de keldergeest DINSDAG 27 JANUARI 1998 Het programma van 24/25 januari is afgelast Zaterdag 31 januari 0'endB1-CallantsoogB1 13.30 u. DWOW C3-ZDH/SVC C1 14 30 u. Vrone C1-Texel'94 C1 12 .30 u Texel'94 C2-ZAP C2 13 30 u. Sint Boys C1-Texel'94 C3 13.00 u. Dames: Texel'94-Reiger Boys 2 13.30 u. Zondag 1 februari Texel'94-Uitgeest 14.00 u. ZDH-Huiswaard 14.00 u Oosterend-Vesdo 14.00 u. Nieuwe Niedorp-De Koog 14.00 u. Texel'94 2-Dynamo 2 12.00 u. WMC 3-Texel'94 4 14 00u. Texel'94 A1-VZV A1 12.00 u. Texel'94 B1-Hollandia T. B112.00 u Jong en oud onder éen dak? Cafe W'tjewel doet zaterdag alvast een poging om de generatiekloof te ver kleinen met een „familiedag". Of ei genlijk nacht, want het evenement begint om 22 00 uur. Een ieder mag een tante, neef, zus of ander familielid meenemen Om te laten zien wat de jeugd vroeger deed en de jeugd van tegenwoordig bezig houdt, worden verschillende spelletjes gedaan. Liefhebbers van grootmoeders tijd kunnen zich ver maken met o.a. koersbal. ezeltie prik en advocaat happen. Wie liever op de moderne toer gaat, kan o.a. flip peren, darten en poolen. De „zin gende makreel" zorgt voor levende muziek De entree is gratis. De gemeente vervangt opnieuw een serie vuilcontainers bij bedrijven, woningcomplexen en recreatie terreinen. De huidige containers zijn afgeschreven en verkeren meren deels is slechte en slordige staat Met de vervanging is f37.500,- ge moeid „En ook als iemand een uur in de wind stinkt naar drank en op de vloer van jullie kroeg ligt, begin je éérst met praten en het controleren van de vi tale functies..." Ruim 65 horeca- mensen hingen gisteren aan de lip pen van Jan Vonk Hij verzorgde in partycentrum .In de Bloeiende Heide" bij Calluna een cursus bedrijfshulpverlening die s avonds werd besloten met de uitreiking van certificaten. De animo was groot. Dat is niet ver wonderlijk, want sinds begin ditaar is het volgens de ARBO-wet verplicht dat binnen een zaak een personeels lid is die deze opleiding heeft gevolgd, leder jaar krijgen de gecertificeerde bedrijfshulpverleners een opfris cursus. Met behulp van een pop en cursisten in de slachtofferrol leerde Vonk de deelnemers hoe ze eerste hulp moe ten verlenen, brand kunnen bestrij den. gasten dienen te evacueren tij dens noodsituaties en moeten communiceren met hulpverlenings organisaties. Er werd serieus ge werkt. maar ook gelachen Het blijft tenslotte wel een beetje grappig als je je kerngezonde medecursist zorg zaam moet vragen waar hij pijn heeft. Henk Jan klok buigt zich op professionele wijze overeen ..slachtoffer na instructies van Jan Vonk te hebben ontvangen ifoio Tossa ran Oaaiom r tport verbroedert nog steeds. Dat eriïileek zaterdagavond aan het eind lsl»n de Sportverkiezing '97. Ter- 'fijt alle winnaars en mnomineerden op het podium an Question Plaza met zanger tees Tessetaar „We are the mpions" meegalmden, gaf trenner Jordy Vinke een sein- aan voetballer Barry de Vries, verwacht namen ze de kers- se sportman van het jaar, on Brand, op de schouders, spontane voorval was teke- d voor de ongedwongen sfeer irin de avond zich voltrok. Een uitbundige Leandro van Karsen toont zijn trofee. Veelo greep de gelegenheid aan om hele zwemploeg te roemen. „Zon der de stimulans van de anderen had hij het niet gered. Leandro kreeg de door Ben Witte gemaakte trofee uit handen van Mikel Knippenberg, zoon van ultra loper Jan. naar wie de prijs voor het beste sporttalent is vernoemd. Trots bleef de zwemmer er de hele avond mee zwaaien. Zijn ploeg, de Texelse afdeling van ZV Hoorn, greep naast de hoofd prijs, evenals het organisatieteam van het Tevoko-buitentoernooi. Uit geroepen tot sportploeg van het jaar werd de Jeugdraad van Gym vereniging Texel. Aan de interview tafel had de raad in Immetje Duin en Maroes Albers twee vertegenwoor digsters die met op hun mondje zijn gevallen. „Het bestuur van GVT houdt een oogje in het zeil maar dat hoeft niet", verklaarde Maroes. Dat een organisatieteam en niet een sportploeg met de hoogste eer ging strijken, werd verklaard door jury voorzitter Henk de Vries. „Sport staat voor Samenwerking. Promotie. Organisatie, Recreatie en Teambuil ding. Ingrid van Lubek vernam haar uit verkiezing vanuit de Pyrenéeën, waar ze met de nationale selectie op hoogtestage is. Via de telefoon was de Nederlands kampioene kwart triatlon er toch live bij; vader Luc De mannen van Tevoko hadden zich zaterdag in sporthal De Sprong in Enkhuizen zwaardere tegenstand voorgesteld van DFC. Het Texelse team was met enig lood in de schoenen afgereisd, nog een restant van de beker wedstrijd die de eilandbewoners door het matige spel maandag avond tegen Schoorl met afbre ken moesten bekopen. De tegen stander van zaterdag werd behoorlijk hoger aangeschreven; in het verleden ontwikkelden de wedstrijden tegen DFC zich niet zelden tot slijtageslagen. Een slijtageslag werd het zaterdag beslist met. Het verschil tussen DFC en Tevoko werd in 54 minuten op het scorebord geschilderd: 0-3. De sets tanden spraken het verhaal van de wedstrijd; 7-15,5-15 en nogmaals 7- 15 Waar Tevoko maandagavond nog 'vleugellam' was door een niet sco rende buitenaanval, konden de spel verdelers Jitze Beintema en Koos Doeven zaterdag hun aanvallers op alle posities bedienen, in de weten schap dat de ballen nu wel op de grond werden getimmerd. Ook blok kerend hadden de Texelaars hun dag, waardoor er voor de thuisploeg weinig eer viel te behalen Van DFC hoefde Tevoko eigenlijk toch weinig te vrezen. De eiland bewoners speelden dan wel een van hun betere wedstrijden van het sei zoen, de tegenstand van het onher kenbare DFC was van een bijzonder matig gehalte Nadat de eiland bewoners, na een overigens onze ker begin waarbij DFC zowaar een 3-1 voorsprong pakte, de eerste set vlotjes hadden binnengehaald, volgde in de tweede set een periode van concentratieverlies. DFC stelde hier echter vier serveerfouten te genover. Uiteindelijk zorgde routinier Doeven met een scherpe servicebeurt van zeven punten op rij voor de definitieve nekslag. Tevoko bleef in de derde set bij de les. DFC, waarbij het gemis van hoofdpasser Wim Knip achteraf als excuus werd aangevoerd, kreeg geen kans terug in de wedstrijd te komen, zodat de Texelaars de drie wedstrijdpunten makkelijker dan vernacht in het busje terug naar Texel konden vervoeren. Een welkome uitslag, daar in de ko mende vijf wedstrijden de voltallige top-vier van de ranglijst moeten wor den bestreden. En waarschijnlijk komt Tevoko dan niet zo makkelijk aan de punten. De jeugdraad van de GVT houdt za terdag een themadag voor Texelse kinderen van 3 tot en met 6 jaar De deelnemers worden denkbeeldige junglebewoners. Er wordt o.a. ge knutseld en spelletjes gedaan. Om 14.00 uur worden de kinderen ver wacht bij de Beatrixzaal en om 16 00 uur kunnen ze weer worden opge haald. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. Ton Dorst heeft zondag de wedstrijd van de sportvisclub gewonnen. Hij haalde drie vissen boven water en scoorde een totaal van 59 cm. Tweede werd Frans Bos met twee exemplaren en een totaal van 57 cm. Poul Verhagen was derde (2-30 cm Ook de andere twee deelne mers vingen vissen, maar van ge ringe lengte. De volgende wedstrijd is op zondag om 08.30 uur bij de asfaltmolen in Oudeschild. Woensdag 28 januari 17.45 Texel D1-Oosterend D1 18.30 Nioz-Texel 5 19.25 Klif 1-Wouters verz 1 (D) Donderdag 29 januari 18.30 Texel 8-Jelleboog 3 19.20 Oosterend 2-Klif 4 20.10 Texel 9-ZDH 2 21 05 Mantje 3-De Krim 4 22.00 Casino 2-Texel 4 Vrijdag 30 januari 16 45 De Krim D1-De Koog D1 17 30 De Koog C1-Oosterend C1 18 15 Rab 1-Oosterend 1 19.05 Klif 2-Jelleboog 2 20.00 De Koog 1-Texel 1 20.50 Casino 1-Jelleboog 1 21 40 Klif 1-De Krim 1 22.35 ZDH 1-De Krim 3 drie gala's met allerlei demon- ties had de Texelse Sportraad \aat gekozen voor een andere ipak: een sportcafé. Het bleek schot in de roos. De zaal zat vol en het was vanaf het begin ellig. De sportavond, recht- eks uitgezonden door Radio ~'exel, verveelde niet dankzij een ■ffife afwisseling van interviews, }Bziek en verrassende optredens ,'oals een gefilmd jaaroverzicht. WaÜfkundig aan elkaar gepraat door lartm „fantastisch" Trap en een ~olderieke column van Harry de Sraaf. die tot ieders verbazing in Aetbaltenue ten tonele verscheen. Ja in een echte kroeg was het wel af n toe rumoerig „Dat hoorde er bij", wende Albert Hoven, die met Gerrit 'erhoeven de presentatie deed. Sa- ten interviewden ze de kandidaten oor de diverse sportprijzen Dat le idde diverse leuke momenten op. oals de pogingen die Hoven moest •n om sporttalent Leandro van 'arsen een antwoord te ontlokken. I met opvallend kapsel getooide 4-jarige zwemmer grijnsde op de raag of hij veel voor zijn sport moet toen en laten„Ja. eh... ja. U merkt, Leandro antwoordt net zo ■nel als hij zwemt", redde Hoven ich uit de situatie. Vervolgens legde i- ij dezelfde vraag voor aan diens kinster Nel Veelo „Leandro laat er Wemaal niets voor", lachte ze In manege Akenburg is vorige week de derde menwedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal verre den. Piet Beers is eerste gewor den. gevolgd door Marieke Bakker en Frits Witte. nam de prijs in ontvangst en ging met volleybalster Alice Blom en triatlete Natascha van der Vis op de kiek. Eregast van de avond was Riet Goeman, namens de Rode Kruis Colonne present bij vele sport evenementen op Texel Zij liet vier andere vrijwilligsters (Geeske Zijm, Els de Porto, Wil Bonne en José van der Grachtmeedelen in de eer. „Dames werp vanavond de be scheidenheid van jullie af. Knip maar met de vingers als jullie wat nodig hebben", moedigde Hoven hen aan Voor Geeske Zijm was het een extra spannende avond, want haar zoon Ronald was één van de genomineerden bij de mannen. De crosser wist zich gesteund door een luidruchtige groep supporters van de MAB-club. Maar ook zijn rivalen Simon Brand en Jordy Vinke hadden tans in de zaal Toen zijn naam werd afgeroepen, reageerde Brand be duusd. Al snel was hij van de schrik bekomen en troostte de andere ..We are the champions". Sportman Slmon Brand gaat aan het eind van de avond de lucht In. twee Ik ben 37. dit was mijn laatste kans. Jullie hebben nog tijd genoeg om te winnen. (Foto s Frans Hopman) Gymvereniging Texel heeft haar jeugdraad zondagavond nog even in het zonnetje gezet voor het behalen van de titel Sportploeg van het jaar. Met de T-Ford en de limousine BMW van Jan Geus, vader van GVT- voorzitter Peter Jan, werden de circa 30 leden als echte VIP's van huis gehaald In de schuur van Geus wachtte hen een feestelijk onthaal. De tafels waren al gedekt en stapels pannenkoeken stonden dampend klaar. (Foto March Hei/non) De zesde trimloop, georganiseerd door de Atlettiek Vereniging Texel vond onder ideale weersomstandig heden plaats Slechts zes jeugdige lopers kwamen aan de start, tot te leurstelling van de organisatie. Bij de jeugd t/m 18 jaar en de recreanten over 3 1 km Werden twee persoon lijke records gelopen. Leon Wester- laken liep 15 sec. van zijn p r af en Dirk Oosterhof verbeterde zijn beste tijd met 34 sec. Robert Bakker werd eerste op deze afstand op een mi nuut gevolgd door broer Erik Eva van Zoonen werd eerste bij de dames in een keurige tijd van 13 16 min. Ook bij de 6,2 km zijn persoonlijke records te melden. Laurien Bakker liep voot het eerst onder de 30 minu ten, zij haalde 37 sec. van haar p r. af. Zowel Dini als Andri Binsbergen liepen persoonlijke records. Bij de heren won Jan Zijm op de weg 9,3 km. Hij bleef Rob Koenen 20 sec. voor, die goede tweede werd. Gerrit Lievens wist op deze afstand zijn p r. met maar liefst 1.37 min. Te verbeteren. Zo zie je maar: training wordt beloond. Jeugd 1,3 Meisjes 1 Pnscilla Noorlander 8.50 mm Jongens: 1 Jort Hammer 5.42. 2 Bart Riegman 5.44. 3 Michael Noorlander 5 45. 4 Jip van Zoonen 6.00. 5 Freek Verpaalen 6.28 min. 3.1 km Dames: 1. Eva van Zoonen 13.16 He ren 1 Robert Bakker 10 54, 2 Erik Bakker 11 54, 3. Jaap Witte 12.40, 4. Marcel Kei|zer 12 49, 4 Sebastiaan Ran 12.49. 6 Ramon Noorlander 14 27. 7 Leon Westerlaken 15 15. 8 Dirk Oosterhof 16.18. 9 Robbm Oosterhof 16 48 mm. 6.2 km Dames 1 Laurien Bakker 29.35. 2. Marijke Stark 32 213 Ingnd Fontijn 32.23. 4 Dini Binsbergen 33 44 mm Heren 1. Jan Dankers 24.27, 2 Harry Kingma 24.38 mm. Heren 1 Theo Boom 26 55. 2 Andn Binsbergen 27.42, 3 Jan Dogger 29.17 mm. 9.3 km Dames 1 Marja Sundermeijer 44 41 2. Carla Roeper 49.26 Heren 1 Jan Zijm 35.52. 2. Rob Koenen 36.12. 3 Gernt Lievens 40 57 mm Heren 1 Piet Bakelaar 39 05. 2 Ruud Sundermeijer 40 06. 3. Norbert Dankers 40 49, 4 Rinus Kooger 47 05. 5 Dirk Eelman 49 26. 6 Martien Baars 50 17 min Jury was de heer Bergsma, die graag op Texel komt wegens de gemoede lijke sfeer van de wedstrijd, waarbij diverse deelnemers om de beurl het zelfde paard mennen. Bergsma be oordeelde de aanspanningen tijdens de dressuurproef. Elke menner rijdt dan figuren in stap en draf Hij had kritiek op het rijden van de grote volte (cirkel) bij één van de korte zijden- veel deelnemers rijden een stuk langs de hoefslag, terwijl de hoefslag alleen maar een paar keer geraakt mag worden. Verder vond hij dat de stel ling (buiging) van de paarden in de wendingen nogal eens te wensen overliet. Vijf menners bleven foutloos binnen de tijd in de vaardigheidsproef (een parcours tussen kegeltjes door) en mochten in de afsluitende barrage uitmaken wie het parcours het snelst correct kon afleggen. Frits Witte met de Fries Jelmer was drie seconden sneller dan Piet Beers met Ferdinand. Carlo Witte met Figaro bleef ook fout loos, maar had vijf seconden meer nodig dan Beers Piet Beers won de dagprijs na een prima dressuurproef. Ook Marieke Bakker met de Fjord Jesper, de win nende aanspanning van vorig sei zoen, reed de diverse figuren correct en werd tweede. Frits Witte presteert goed dit seizoen en eindigde als derde. Carlo Witte, die sinds jaren weer van de partij is bij de Jaap de Graaf-bokaal, behaalde de vierde plaats, gevolgd door Marit Visser - de Leeuw met de vos Cendo. Henk Spigt met z'n zwartbles en Jan Kingma met Figaro reden beiden een goede dressuurproef, maar vielen buiten de prijzen omdat ze niet fout loos bleven in de vaardigheidsproef De volgende wedstrijd is op 22 fe bruari. De Historische Vereniging Texel houdt op dinsdag 17 februari leden vergadering in d'Ouwe Ulo, aanvang 20 00 uur. Naast de gebruikelijke agenda zullen de ontwikkelingen rond het binnenkort te betrekken on derkomen aan de orde komen. Na de pauze zal de zanggroep van de vereniging een optreden verzorgen. Een 37-jarige Texelse hield vrijdag middag op de Waalderweg onvol doende rechts. Ze raakte met haar auto een tegemoetkomend bestel busje van een bedrijf in Den Burg De schade was gering. öngetjes in zwembroek dalen voor- fchtig af in de catacomben van Wemparadijs Calluna, dat zater dagavond was omgetoverd tot okpaleis. Ze gingen op zoek de keldergeest een in nnikenpij gehulde figuur die de liet graaien in een bak met ze drab. ..Het was één van de op- chten tijdens een s'pook-speur- ht. waaraan liefst 44 kinderen Inamen. In en rond het met zwart itic verduisterde bad beleefden mge avonturen. De tocht voerde langs posten met namen als de lokjespoel, de nevel potten en vlot van de weerwolf. i griezelig hoogtepunt was het demans-doolhof" door de kleed ruimten Aan het eind van de route lag een zogenaamd lijk onder een laken. „Op het voeteneind was een masker bevestigd, zodat hel nep leek. Maar er lag echt iemand onder. Als die zich oprichtte, gaf dat grote schrik.", vertelt organisator Michel Gomez. „Maar géén angst. Het is best leuk om te schrikken en daarna te merken dat het allemaal reuze meevalt. Na afloop hebben we laten zien wie welke rol heeft gespeeld. Niemand is huilend naar huis ge gaan. alle kinderen zijn gebleven en hebben zelfs rustig geslapen. Gezien de reacties en de grote wachtlijst heeft de organisatie beslo ten een tweede horrornachtte houden. De datum is nog met be kend. (Foto March Hoi/non)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5