Militaire kapel met gasten naar Texel Weekend iSk> Verkiezingsavond in Lindeboom op 4 maart Texel test S Agenda IpKt TEXELSE^ COURANT. Kaarten nagenoeg uitverkocht nvi* '"-'Epeic tül VOOR HET Kerkdiensten 1 februari Zoek mee naar zwarte vlekken Rocks ook bij andere pompen Radio Texel |06.1 oud Papier In teso Jr N DJ-wedstrijd in Question Plaza Muzieknotatie per computer Ervaringen op z(v« in oorlogstijd Muziek voor ee drie-jarigen - VRIJDAG 30 JANUARI 1998 Defensie wil iets terug doen we gens de overlast die Texelaars ondervinden door oefeningen. Daarom komt de Koninklijke Mili taire Kapel naar het eiland voor een concert op donderdag, aan vang 20.00 uur in de Burg. De Koninghal. „We gaan er een spet terende show van maken", be looft chef dirigent majoor Pieter Jansen. Naast werken van de Hongaar Hidas en de Roemeen Enescu treedt panfluitist Nicolae Pirvu op met zijn band. De kaarten a 2,50 zijn nagenoeg uitverkocht. De kapel, bestaande uit 52 conser vatorium opgeleide musici, waaron der vijf vrouwelijke, staat te popelen om naar Texel te komen „Voor ons is dit ook een uitje We kunnen niet meer terug wegens de boot. dus we hebben kamers geboekt in hotel Bosrand. Leuk om na het concert ontspannen bij elkaar te zitten", ver telt Jansen, die vorig jaar zelf voor het eerst op het eiland was voor va kantie Het programma dat de kapel voor Texel verzorgt is om meerdere rede nen speciaal. „Wij houden altijd re kening met het publiek Dit is voor ons een relatieconcert, we willen ie dereen een leuke avond bezorgen. Da's heel wat anders dan spelen voor een zaal vol kenners, waarbij allerlei symfonische ingewikkeld heden uit de kast moeten." Verjaardag Voor de kenners begint het pro gramma wel wat zwaarder met twee werken van de Hongaarse compo nist Hidas. Jansen „Daar zit een aardig verhaaltje aan vast. Die man wordt dit jaar 70 en wij zijn gevraagd voor zijn verjaardag een speciale CD te maken met drie van zijn stuk ken Twee ervan, de Coriolanus Balletsuite en een fluitconcert, spe len we op Texel." Na de pauze wordt de reis door de Oost Europese muziekwereld ver volgd met een Roemeense rhapsodie van G Enescu. Een aar dige opwarmer voor Nicolae Pin/u en zijn band. Het is niet de eerste keer dat deze vertolkers van de wer velende zigeunerklanken op het ei land zijn In '96 sloten zij de serie Muze-concerten af. Het laatste woord van de avond is voor de mili tairen met de Ierse „Riverdance" van H. Whelan. Soldaat? Is een sporthal wel een geschikte lo- katie voor een orkest van dergelijk hoog niveau? Majoor Jansen vindt van wel. „Wij hebben daar geen en kel probleem mee. Wij zijn zeer flexi bel en sommige sporthallen hebben een betere akoestiek dan concertza len. Het hangt er vanaf hoe de in richting is." Zelf neemt de kapel al leen verlichting mee. „Er zijn harmonie-orkesten met complete lichtshows en aankleding. Dat heb ben wij met. Bij ons moet het spekta kel van de muziek komen." De kapel zetelt in het dagelijkse le ven in Schevenmgen. De hoofdtaak is het muzikaal begeleiden van cere monieel ten behoeve van het Ko ninklijk huis en de landmacht Maar het ensemble gaat ook veel op reis. „Of we meer muzikant dan militair zijn' Tja, we zijn een bedrijfsorkest. Onze primaire taak is de militaire muziek, dan komt de goodwill We hebben weliswaar verschillende strepen op onze mouwen, maar wer ken samen als een team, zonder on derscheid naar rang", vertelt Jansen leder lid van de kapel heeft een ver korte militaire opleiding van een paar maanden genoten. „Maar het is niet zo dat we ieder jaar een week door de modder moeten kruipen De Koninklijke Militaire Kapel verzorgt een hoogwaardig concert op Texel. De uitslag van de gemeenteraads verkiezingen wordt op woensdag 4 maart 's avonds bekend gemaakt in De Lindeboom. Dat gebeurt tij dens een afwisselend programma, opgezet door de Texelse Courant in samenwerking met Radio Texel en de gemeente, ledereen is daar bij welkom. Bedoeling is er een soort politiek cafe van te maken. Als om 20 00 uur de stemlokalen sluiten, begint in de schouwburgzaal (Question Plaza) de spannende finale Centraal staat de verkiezingsuitslag Vooi het eerst zal deze geheel per computer worden gepresenteerd, nadat de gegevens van de diverse stembureaus bij de gemeente zijn verzameld. Dankzij de invoering van de stemcomputer zal de uitslag -als alles goed gaat- snel ler dan ooit bekend zijn Vermoede lijk kan de burgemeester al vanaf 21.00 uur de resultaten onthullen. In het eerste uur van het programma zal het accent liggen op het verloop van de verkiezingsdag en wordt via interviewtjes teruggeblikt op de afge lopen raadsperiode van vier jaar Tussendoor worden de aanwezigen op luchtig/amusante wijze vermaakt. Het tweede gedeelte van de avond, die tot circa 22.30 uur zal duren, wordt vooral gevuld met reacties op de uitslag. Met de verkiezingsavond wordt een traditie voorgezet Van oudsher is de Texelse Courant betrokken bij het bekend maken van de uitslagen Vroeger gebeurde dat bij de oude drukkerij, later op grote borden in De Lindeboom. Ook ditmaal is de krant weer door de gemeente gepolst om medewerking te verlenen. De gemeente wil zelf geen organisa torische rol spelen, omdat zij geen verantwoording wenst voor de inhoud van een journalistiek/politiek pro gramma. Taak van de gemeente is het verzorgen van de uitslag. Wel wordt aan de voorbereiding meege werkt en neemt de gemeente een deel van de kosten van de avond voor haar rekening Het programma komt, in tegenstelling tot de vorige keer, met live op tv De gemeente was met bereid de hoge kosten van een rechtstreekse uitzen ding op zich te nemen en TV Texel zag geen mogelijkheden om de be groting weer helemaal met behulp van sponsors rond te maken. Radio Texel zorgt ervoor dat de verkiezings avond toch direct in de Texelse huis kamers is te volgen. Wie de sfeer van dichterbij wil meemaken, kan naar De Lindeboom komen. Niet alleen de politieke partijen en hun achterban, maar iedere belangstellende is wel kom. 31 januari en 1 februari 1998 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 uur ds J ter Haar, Heilig Avondmaal. uitzending via De Lichtboei De Waal: 10.00 uur ds H R. Betting, Schrift en Tafel, uitz via Radio Texel De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 10.00 uur Waddencombinatie, ds. E.J. Vledder Oudeschild: dienst in Oosterend De Cocksdorp: dienst in Oosterend GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 uur ds. J. Kuipers uit Leeuwarden, 19.00 uur ds. J Kuipers, uitzending via De Lichtboei Oosterend: 10.00 en 19.00 uur ds. J Vonk GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10 00 en 16.00 uur dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): Tot nader order geen diensten op Texel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 uur ds. H. Ament BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10 00 uur ds. G. Sipkema ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za 19.30 uur Themaviering, The Gospeltrain, uitzending via De Lichtboei; zo 14.30 uur installatie pastor Ed Moltzer o.l.v. de ken P Loos, m m v. de gezamenlijke koren. (Ochtend vieringen in Den Burg en De Koog vervallen.) Sint Jan: zo 9 45 uur woord-communieviering De Cocksdorp: vr. 19.30 uur rozenkransgebed JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3 Den Burg Openbare lezing, 10.30 u Wachttorenstudie, 11.20 u.: Doe een openbare bekendmaking tot redding Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. MEDISCHE ZORG Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08 00 tot maandag 08.00 uur Dokter R.A. van den Bent/F. Haasdijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. telefoon 31 62 34 Aanvragen visites tussen 9.00 en 10 00 uur. Za terdag en zondag apotheek geopend van 17 00 tot 17.30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloop spreekuur van 12 00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17 30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheelkundig centrum Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers 31 30 86 (R. Heerenveen); 31 47 27 (P. Meuleman); 31 46 69 (C M van Karsen) of 31 22 70 (J.G. de Winter). Verloskundige praktijk: T M Niehoff, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 31 30 90 of 06-51 40 48 72 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en in formatie op werkdagen 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en verzorgende hulp Jonkerstraat 6, Den Burg tel 31 41 52 Spreekuur elke werkdag van 9 00- 10.00 uur. - Afdeling jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 24. Den Burg, tel 31 32 41 Spreekuur elke werkdag van 8 30-9 30 uur - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 31 32 41 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 uur - Diëtiste voor afspraken elke werdag van 08.30-17 00 uur, tel 0223-65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-63 77 44 (24 uur bereikbaar). NUTTIGE ADRESSEN: Brand/Ambulance: Bi) brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2 Of bel de regionale alarm centrale Noordholland. 0224- 21 88 88 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17 00 uur Telefoon tijdens kantooruren 32 21 88; buiten kantooruren 072-51 22 222 Bij spoedeisende gevallen 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 32 21 88 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 31 25 27 Verslavingsproblemen: Voor hulp bi| acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen tel 31 94 13 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood. tel 31 62 70. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer 0224- 273027 Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum, voor ziekenfonds- en particulier-verzekerden), tel. 31 20 69, b g.g 0878-10 02 76 Tandtechmek R Van Oosten (particu liere praktijk), tel. 31 06 05 Apotheek: Weverstraat 95! Den Burg, tel 31 21 12 Maan dag t/m vrijdag 8.00-18 30 uur, zaterdag 10 00-13 00 uur en 15 00-17 00 uur, zondag 11.00-12 00 uur en 16 00-17 00 uur Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen TESO Bootdienst: informatie drukte tel 36 96 90 Desirée den Os van het Rijks instituut voor Kust en Zee in Haren wil in contact komen met Texelaars die regelmatig op het wad of de Waddenzee komen. Zij werkt mee aan een onderzoek naar zoge naamde „zwarte vlekken". Dat zijn plekken die zwart zijn verkleurd, rui ken naar rotte eieren en waar de bodemdieren massaal sterven. De wetenschapper willen uitvinden of de zwarte vlekken een bedreiging vormen voor de bodemfauna van het wad. Omdat er weinig bekend is over de geschiedenis en de ontwik keling van de vlekken in de Wadden zee zoekt Dêsirêe den Os contact met mensen die het verschijnsel wel eens hebben gezien. Ze is bereik baar via telefoon 050-5331369. De spaarzegels Rocks" zijn met al leen verkrijgbaar bij de Super. Texaco Eierland en De Cocksdorp, maar ook bij de andere Texaco- pompen die het eiland rijk is (garage Gnsmgt op de Bernhardlaan, garage Westend in Oosterend en garage Kikkert in De Koog). Uit het artikel over het sparen voor schoolcompu- ters in de vorige krant kon anders worden afgeleid. Jarenlang verzorgden Willem en Lia van Leersum voor Radio Texel de presentatie en techniek van het 1001-vragenspel. Bijna iedere eer ste zaterdag van de maand waren ze te beluisteren. Maar na al die ja ren wilden ze ook wel eens genieten van hun weekend. Daarom zal de presentatie worden overgenomen door Bianca Kok. Zij is zaterdag om 20.30 uur te beluisteren. Vrijdag 30 januari: Arnaud Bührs van sport- adviesbureau BSA houdt in De Lindeboom een lezing over het trainen met een hartslagmeter De avond (aanvang 20.00 uur) is vrij toegankelijk voor leden van de wielerclub, AV Texel en de toer club Andere belangstellenden be talen 5.- entree. In Cinema Texel draait om 18.30 uur Seven Years in Tibet en om 21.30 uur Star Ship Troopers. In de Witte Burcht begint om 20.00 uur de vierde ronde om het klaverjaskampioenschap van Texel. Zaterdag 31 januari: Om 14.45 uur begint op het par cours aan de Biesboschweg een ATB-wedstrijd van Wielervereniging Texel Cfe Rangers van het Wereld- natuurfonds komen van 13.00 uur tot 16.00 uur bijeen in de schuur van Staatsbosbeheer aan de Ploegelanderweg. Er worden dia's vertoond over de Wadden. Verder wordt een Waddenspeurspel ge houden In dorpshuis De Wielewaal spelen de Oud-leerlingen het toneelstuk „Aan het eind van de regen boog. aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 14 00 uur George in de jungle, om 18.30 uur Seven Years in Tibet en om 21.30 uur Star Ship Troopers. Om 20.00 uur is de tweede uitvoe- ing van „Gevaarlijk Snoep goed" door toneelvereniging Nieuw Leven in dorpshuis 't Skiltje. In cafe W't|ewel in De Koog begint om 22.00 uur een „familiedag" met spelletjes voor jong en oud. Rond 23.00 uur is Jan de Waard van het Stropershuisje te zien in het Avro-programma Paradijsvo gels Zondag 1 februari: In Cinema Texel draait om 14.00 uur George in de Jungle, om 18 30 uur Seven Years in Tibet en om 21.30 uur Star Ship Troopers. Om 8 30 uur begint een sportvis- wedstrijd bij de asfaltfabriek in Oudeschild Maandag 2 februari: Deze week houdt het cavalerie- schietkamp oefeningen op de Vliehors. In Cinema Texel draait om 18 30 uur Seven Years in Tibet en om 21.30 uur Star Ship Troopers. In De Lindeboom wordt tussen 9.30 en 16.30 uur een workshop over beoordelings- en func tioneringsgesprekken voor onder- nemers gegeven De orgamsJ is in handen van de Texelse (yj dernemende Vrouwen en de i mer van Koophandel Info en 9 Vr gave bij Renske van den Teni^al tel 317 263 Dinsdag 3 februari: Budoveremging Shima hoi „vriendjesdag" in Ferreverzaal. Tussen 17 30-18# en 18 30-19 30 zijn vrienden f vriendinnen van de leden welke, om kennis te maken met karate= Vandaag is Cinema Texel gei ten. Woensdag 4 februari: Vandaag is Cinema Texel geslol Tot vrijdag 20 februari maakt Ta geen extra afvaarten en er worcfi geen wachttijden verwacht. Hoogwater te Oudeschili' Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. 10.10 10.50 11.10 0.24 1.10 2.00 3.00 22.3518I 23.1603 a 23.50 oleic 11.27 iet f 12.00 tin 12.20 uïnt 13.10 um 14.54 1 kor Aan het strand is het ongeveer een u eerder hoogwater. De zon kor t: 10 februari op om 08.04 uur en ga: j onder om 17 44 uur 3 februari eers^^ kwartier, 5 februari doodtij. Antwoord op de vorige vraag: in de gemeenteraad zijn zes partijen vertegenwoordigd. Texels Belang heeft de meeste zetels (6), ge volgd door CDA (3). Groenünks (2), PvdA (2), VVD (1) en D66 (1). In totaal dus 15 zetels (12 raadsle den en 3 wethouders). Nieuwe opgave: De VVV wil dit jaar op Texel een „kunstroute" uit zetten. Welke kunstenaar heeft zijn atelier in de voormalige Doopsgezinde Vermaning in Den Hoorn? Het antwoord volgt in de krant van dinsdag 3 februari. Texelse discjockeys binden zater dag vanaf 21.00 uur de strijd met elkaar aan in Question Plaza in Den Burg. Er zijn twee catego rieën: DJ presentator en DJ mixer. Een groot aantal „cracks" heeft al toegezegd om mee te doen. De toegang is gratis. De DJ-wedstrijd was een jarenlange traditie in de oude discotheek Question aan de Zwaanstraat De draad wordt nu op de nieuwe lokatie aan de Kantoorstraat weer opge pakt. Diverse discjockeys van lokale en illegale stations en van een Texelse drive-in zullen deelnemen. Nieuw is het onderscheid tussen de traditionele manier van presenteren (op persoonlijke wijze platen aan el kaar praten) en de moderne DJ mixer (met veel gevoel en timing de muziek aan elkaar verbinden). Deze laatste techniek is door een paar Texelse DJ's tot een ware kunst ver heven Elke deelnemer Krijgt een half uur de tijd om zo lang mogelijk z'n kunsten te vertonen Een mixer zal dus moe ten proberen zoveel mogelijk num mers te mixen en een presentator kan zich niet alleen beperken tot makkelijke Top 40-hits. Gestreden wordt om bekers en cd-bonnen. Ge zien het grote aantal kandidaten wordt op tijd begonnen. De Muziek en Dansschool Texel houdt een korte cursus waarin uitleg wordt gegeven over het verwerken van muziek in de computer. De cur sus die ƒ45,- kost start vrijdag 6 maart in d'Ouwe Ulo en wordt gege ven door Peter Smith. Gegadigden moeten zich vóór 20 februari opge ven bij de muziek en dansschool (tel. 31 34 93). Aan de orde komt het systeem MIDI (Musical Instruments Digital Inter face), hoe de apparatuur moet wor- ledere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat het vlot kan worden ingeladen. Ko mende zaterdag wordt oud papier opgehaald in de volgende straten: 4. Wilhelminalaan, Witte Kruis- laan, Wagemakerstraat, Schoon oordsingel en Burgerhoutstraat. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zaterdag de hele dag (van 8.00 tot 18.00 uur) op de hoek SlotskolkyKotterstraat. Oud papier en karton moeten ge bundeld worden aangeleverd. De Waal In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud pa pier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex. De Koog Zaterdag wordt in De Koog oud pa pier opgehaald. Met wordt verzocht het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te brengen. Wal was /e sterk, sleeds heb je voor ons klaargestaan. Flink was je, je hele leven Moedig ben je tot het eind gebleven. Flink wil je dat ook wij zullen zijn, maar het afscheid nemen doet zo'n pijn Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft gedaan en betekend, geven wij u kennis dat, voorzien van het H. Sacrament der zieken, zacht en kalm van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Annaatje Dijt echtgenote van Nicolaas Spaans In de leeftijd van bijna 77 jaar. Den Burg. N.Spaans Bergen op Zoom: Jan en Ada Simone. Winfried, Fabian Dennis Den Burg: Hanny en Bert Jessieka en Bert, Daphne. Cindy Rema en Ronald Marlijn en Tineke Annemieke en Bas Den Helder: Nel en René Cora, Lisette Texel, 29 januari 1998 Emmalaan 30, 1791 AV Den Burg. Een avondwake zal worden gehouden op maan dag 2 februari om 19 00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna er in de kerk gelegenheid is tot condole ren. De H Eucharistieviering zal worden gehouden op dinsdag 3 februari om 13 30 uur in bovenge noemde kerk, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het uitvaartcentrum, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Oud-Texelaar K. Kikkert (77) w( Hoek van Holland maakte koopvaardijofficier de tweede reldoorlog mee. Hij zat op s: pen als de Gaasterkerk, Abbel D. en Streefkerk, Mewerkerk yj Jobshaven en kwam daarbi Amerika, Australië, Afrika en ropese landen, waarbij er vwo durend gevaar was om geto deerd te worden. Dit noodlot sloeg tenslotte toch: tijdens een reis naar Engels waarbij niet in konvooi werd gi ren. Hij zeilde daarop dagen richy{ Ierland en werd opgepikt door Canadese korvet. Vrijdagavond 6 februari veg Kikkert over zijn oorlogsavonture vr de vergaderzaal van hotel De Lr »u boom, aanvang 20.00 uur. De Ie, p is gratis toegankelijk. cr den aangesloten en het gebruik de geluidskaart. Verder sequenc f het real time inspelen van mu# (eigen nummer) en muzi tekstverwerking. Geleerd wordt r U noten in de computer worden ir. voerd, weer beluisterd en bewe. Ook kunnen Jay outs worden gepj K Muziek en geluid zijn belangi elementen in het dagelijkse le39 van een peuter. Ze vinden het lWe lijk als voor ze wordt gezongen. dens een cursus muziek voor d jarigen, komen peuters s: lenderwijs in aanraking met verse" lende muzikale aspecten, zcar hard-zacht, kort-lang en langzas- snel. En omdat bewegen voor kmï ren van deze leeftijd een 'natuurt' activiteit is, wordt veel gewerkt r bewegingsliedjes en bewegen muziek. Er wordt gespeeld op slijij en staafinstrumenten. Omdat het leuk is om de liedjes Ihf nog eens te herhalen is het de doeling dat eén ouder bij de cursüj aanwezig is. Daarvoor is het nietr dig dat de ouder muzikaal is aanijg legd ledereen kan meedoen. De tien lessen kosten 55,-. Dee ste bijeenkomst is woensdag_ maart van 13.30 tot 14.15 uur. 51 organisatie is in handen van de r ziek- en dansschool, waar voor dt cursus kan worden ingeschreven1! vrijdag 20 februari. Inlichtingen 313 493. Rust zacht. Lieve Oma Simone, Winfried, Fabian Dennis Jessieka, Bert, Daphne, Cindy Rena, Ronald. Marlijn, Tineke Annemieke, Bas Cora, Lisette

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2