arinier door hond de zee ingejaagd :Sieme Zijm half |Wat ik zeggen wouZ jjaar naar Zwolle Verdachte kickt af: rechtzaak later egels voor gebruik De Hors nog in beraad Sport F amilieberichten .TEXELSE J COURANT- Tevoko verspeelt winstkansen Zaalvoetbal Smash 68 neemt leiding competitie Damtopper eindigt onbeslist Eilandcompetitie volleybal Wijzigingen Texel Toerist Texelaars voor de Hennink/Grootjen terug in kaarttop Badmintonstrijd Hoge series in bowlingcompetitie 19fl VRIJDAG 6 FEBRUARI 1998 I vq ti regels die zullen gelden voor i Hors ter bescherming van de tuur aldaar, zijn nog volop in 20jcussie. Gebleken is dat de grenzing van het te bescher- >n deel van de zandplaat (krach- is aanwijzing volgens de tuurbeschermingswet) in de ;tijk niet bevalt. Na overleg de beheersoverleggroep el zoekt het ministerie nu naar „flexibele" regeling die meer ht doet aan natuur en mense- i gebruikers. Daar zitten ech- juridische haken en ogen aan. t'van de beperkende bepalingen Ét op een groot deel van de Hors den aangelijnd moeten zijn om doorkomen dat broedende en agerende vogels worden ver- ird Die bepaling is al volop van ht, maar omdat de grens van het ehermde deel op geen enkele lier is aangegeven, weten denliefhebbers niet waaraan ze azijn. Tegen overtreders is tot yer met opgetreden, zelfs van Irole is nog geen sprake. Borden list omdat definitieve beslissingen ge) zich laten wachten, staan op de jjjjrs nog geen borden die de grens in het beschermde deel aangege- in en waarop staat waaraan be- jekers zich moeten houden. Van ""st ministerie vernamen we dat nu It gedacht aan een regeling die neer komt dat beperkende be- igen voor de hele Hors zullen n van 15 maart tot 15 septem- terwijl de rest van het jaar de hele zandplaat onbeperkt toeganke lijk zal zijn, dus ook voor loslopende honden. Welk gebied precies moet worden verstaan onder „hele Hors" is niet precies duidelijk, maar uit de schetsen die nu ter tafel liggen is op te maken dat in elk geval een be hoorlijk stuk vrij strand direct ten zui den van paal 9 beschikbaar blijft. De regeling zou kunnen gelden als ex periment voor een jaar en daarna aan de hand van de ervaringen nog kunnen worden bijgesteld Incident Dat het wenselijk is dat er snel dui delijkheid komt, bleek maandag middag toen de voor een marathon trainende sergeant John de Jong (42) van de Joost Dourlemkazerne vanaf de Hors de koude zee invluchtte uit angst dat hij door een op het strand loslopende bloedhond zou worden aangevallen. De Jong: „Opeens hoorde ik gehijg achter me. Ik dacht even dat het een an dere loper was, maar het was dus die hond Ik dacht echt dat hij me zou aanvallen. Ik gaf hem eerst een schop en gooide hem zand in de ogen, maar hij bleef me achterna zit ten Toen ben ik achteruit tot knie hoogte het water in gelopen totdat de kust weer veilig was" De Jong deed aangifte bij de politie, die de eigenaar heeft aangespro ken Oude bekende De angst van de in Heiloo wonende sergeant werd ingegeven door een ervaring die hij in oktober vorig jaar met hetzelfde dier had opgedaan. Hij kreeg op het fietspad naar paal 9 een beet van de hond toen deze aangelijnd met zijn bazin wandelde De man hield er een oppervlakkige wond in het bovenbeen aan over en kreeg in de ziekenboeg van de Joost Dourleinkazerne een injectie tegen tetanus. Met de eigenaar werd de kwestie in der minne geregeld Behandeling De betreffende bloedhond „losac", is een bijna twee jaar oud en black and tan-kleurig dier, eigendom van de familie J.M. Parlevliet van de Witteweg. Die had na het incident van oktober bijzondere maatregelen genomen. De agressie van het dier werd in samenwerking met een die renarts in Waalre behandeld met een nieuw medicijn, waarmee afwij kend gedrag blijvend kan worden gereguleerd. Anders dan de naam doet vermoeden is een bloedhond namelijk niet agressief. Volgens Wil Parlevliet was het resultaat van de behandeling verbluffend losac ver anderde binnen een paar maanden in een vriendelijke lobbes, die geen moeilijkheden meer heeft veroor zaakt Als de marinier dat had gewe ten, zou hij maandag het water niet zijn ingerend Blijft de vraag in hoeverre de eige naar in overtreding was door op die plaats (ca 300 meter ten zuiden van paal 9) de hond los te laten lopen En daarover bestaat dus geen dui delijkheid Overigens maakt dat niet uit als het gaat om aansprakelijkheid voor schade of letsel die door een agres sieve hond wordt veroorzaakt. Want zo'n hond moet door de eigenaar al tijd onder controle worden houden. Ifeieme Zijm voetbalt de rest van j st seizoen op uitleenbasis bii FC iMVolle. Daarna keert de 20-jarige jd-Texelaar terug naar AZ. „Ik aul er alles aan doen om me te be lwijzen. Het is wel mijn bedoeling it AZ me over een half jaar ge- oon weer terug wil." Zijm en de dub uit Alkmaar zijn nog tot 2001 contractueel aan elkaar verbon- #n. ii-Het was altijd lachen, gieren, brul- h'bij AZ, maar ik wil graag spelen", irklaart Zijm. Hoewel hij zijn woor- m voorzichtig uitkiest, is wel duide- Ir dat de tijdelijke transfer als een j jwchting komt Technische staf en Instuur van de koploper in de eerste tfpie hebben altijd verklaard hem n voluut niet kwijt te willen. Toen hij 1996 zijn handtekening onder een „j^rig contract zette, was dat ei- Jnlijk niet helemaal tot tevreden- ',iicl van AZ, dat hem liefst veer- jaar had willen vastleggen, maar enkele maanden geleden laarde trainer Willem van egem veel vertrouwen te heb- in Zijm. Aan de andere kant ist de ambitieuze jongeling ech- ijdzaam toezien dat steeds weer jre en ervaren krachten werden aangekocht. Gevolg was dat hij maar sporadisch de kans kreeg zijn kunsten te vertonen in het eerste elf tal. Zijm: „AZ was in eerste instantie wat terughoudend toen mijn zaak waarnemer met Zwolle op de prop pen kwam. Maar gelukkig is het woensdag toch rondgekomen." Gis teren trainde hij voor het eerst mee met de club uit de Overijsselse hoofdstad. Erg veel weet Zijm niet van zim nieuwe vereniging, die tot nog toe als subtopper meedraait in de eerste divisie. „Het is een hele mooie club Claus Boekweg en Richard Roelofsen zijn spelers die ik ken En ik heb leuk gesproken met Jan Everse. de trainer. In principe speel ik in de basis, daar ga ik ten minste wel van uit Ik kan uit de voe ten aan de hele linkerkant. De rest is afwachten." Na een lange winters top wordt de competitie zaterdag voor Zwolle hervat. Op het pro gramma staat een wedstrijd tegen Dordrecht. Als hij de volgende dag weer in Zwolle moet zijn, dan verblijft Zijm in een hotel. Anders keert hij na een training terug naar Bergen, waar hij een woning heeft 'oko heeft zaterdag in Ons Ge- igen de kans laten liggen uspunten aan het tot nu toe agebouwde totaal toe te voegen, sgen het hooggeklasseerde adjoe 2 uit Enkhuizen hadden de :elaars de gelegenheid voor een intje te zorgen. Teveel persoon- fouten deden de eiland- 'oners echter de das om, met 1 - im Madjoe de volle winst mee g naar Enkhuizen. loudens de eerste set had de isploeg in elke speelperiode de lelijkheid van de tegenstander te lopen. Tevoko begon slecht, wat geïrriteerd door de provoce- le Enkhuizenaars, die weinig ite hadden de eerste set binnen lalen: 6-15. de tweede set begonnen de [else volleyballers beter te iien Met Michel Gomez als ver- jger voor Ralf van Dorp kwam r power in de buitenaanval. Te- voerde Tevoko de servicedruk waardoor Madjoe niet aan het Iruikelijke snelle spelletje toe- im. De Texelaars liepen uit tot 13- aar gingen toen weer stuk op de ke die het hele seizoen al de kop iteekt' een slechte pass en een kke verdediging. De :huizenaars gingen in plaats van trd aan te valten over tot het veel- ildig tactisch plaatsen van de ballen ak achter het Texelse blok. De eilandbewoners hadden hier de grootste moeite mee. Toen ook nog passfouten werden gemaakt, ver dween de voorsprong als sneeuw voor de zon, zodat de set alsnog uit handen werd gegeven. 14-16. De derde set kende een soortgelijk verhaal. Tevoko had de geest in het begin van de set, pakte een 7-3 voor sprong, maar gaf deze weer in een rap tempo weg. Bij 8-8 kende de thuisploeg weer een piek, liep weg naar 13-10, zag de tegenstanders weer terug komen tot 13-13, maar haalde uiteindelijk toch de set binnen met 15-13. De Enkhuizenaren leken in de vierde set alsnog naar puntverlies te worden gespeeld. Verdedigend, met name door goed werk van Jitze Beintema, had Tevoko beter het oog op de tac tische ballen van Madjoe Met veel strijd bouwde de thuisploeg een voor sprong van 9-6 op en leek op weg naar de setwinst Twee passfouten op rij betekenden echter 9-8 en bra ken het ritme en het zelfvertrouwen bij de Texelaars Onderling werd op el kaar gescholden en ook twef time outs van coach Connie Joling, die André van der Vliet verving, konden daar niets meer aan veranderen. Madjoe maakte het verhaal gerouti neerd en gedecideerd af Tot over maat van ramp ging de jarige Koos Doeven op het allerlaatste punt nog doorzijn enkel, waardoor Tevoko met een dubbele kater geconfronteerd werd. Meerdere werken van de op Texel geboren schilder Toon de Haas bevinden zich in de archie ven van de gemeenteOm de collectie te completeren werd vorig jaar een olieverfschilderij met bloemen aangekocht voor f5000,- Nu is opnieuw een werk verworven. Het gaat om de versierde stoel, een kleurig schilderij van f3000 -. Het is nog niet bekend waar het komt te hangen. (Foto Tossa van Danion) Zelf ben ik zaalvoetbalscheids rechter op het eiland Het schetste mijn verbazing dat al voor de tweede keer in de Texelse Courant in geur en kleur verslag wordt gedaan van een uit de hand gelopen wedstrijd (ZDH-Oosterend en Cinema Texel- Texel 2). Dat zal waarschijnlijk wel vallen onder de journalistieke vrij heid. Maar wat ik mij ook deze keer afvroeg is waarom daar toch steeds weer de namen van desbetreffende spelers bij vermeld moeten worden Het lijkt me dat je daarbij toch aardig in iemand z'n privéleven zit te wroe ten. Er zitten ethische waarden aan dit soort journalistiek en hierbij is niemand gebaat De Texelse Cou rant is een hele leuke krant, maar zorg dat u niet teveel op De Tele graaf gaat lijken. Ben Gerritsen De Cocksdorp naschrift redactie. Wij maken geen nieuws, wij verslaan het slechts. Maar net als in de oudheid krijgt ook heden ten dagen de boodschapper vaak de schuld De betrokkenen zijn echter verantwoordelijk voor hun da den, niet wij Voetbal- en zaal voetbalwedstrijden zijn openbare aangelegenheden, velen zijn ge tuige geweest van de incidenten. Onze taak is duidelijkheid verschaf fen. Heimelijk doen over de namen van de betrokkenen wakkert slechts de geruchtenstroom aan. Door te winnen van WSOV 2 heeft het Oosterender volleybalteam Smash 68 zich tot koploper in haar klasse gemaakt. De titel is binnen handbereik. Na een wedstrijdpauze van ruim zes weken is het doorgaans moeili|k om het ritme weer te pakken te krijgen. Smash 68 kreeg daarvoor ruim schoots de gelegenheid omdat het nieuwe jaar begon met twee zwak kere tegenstanders: Zeemacht en VCJ'94 WSOV is een club met veel leden en twee teams in de klasse waar ook de Texelaars uitkomen. Het leek maandag erg spannend te worden Jolanda Venneker kwam zelfs rechtstreeks van het vliegveld, om maar niets te missen De setstanden 4-15, 15-9, 0-15 en 13-15 geven wel aan hoe het wedstrijdverloop was. WSOV-2 kwam niet echt in het spel Maar ook bij Smash speelde de spanning een rol, maar steeds kon de draad bijtijds worden opgepakt. WSOV-2 staat na deze wedstrijd op een tweede plaats, met acht punten minder dan Smash 68 De Texelaars spelen zaterdag om 15.00 uur tegen WSOV-3. een tactisch gevaarlijke tegenstander. Dammers Rinus Vittali en Piet Bakelaar leverden deze week strijd om de hoogste plaats op de ranglijst. Gedurende het eerste deel van de partij was de tactiek van Vittali ge richt op handhaven van het even wicht. Tot ongeveer de veertigste zet lukte dat goed: hierna kreeg Bakelaar de stelling in zijn greep Ogenschijnlijk kwam de winst bin nen bereik, maar na een onnauwkeurigheid van de zwart- speler wist Vittali op slagvaardige wijze de halve winst binnen te sle pen en daarmee zijn voorsprong te behouden. Jos de Wolf dreef Van de Wetering in het nauw. maar dat was onvoldoende. Toen Harry v.d. Wete ring zijn stelling in orde meende te hebben wist De Wolf met een ver rassende damzet tóe te slaan. Gerrit Vlaming en Bert Duin deden hun ui terste best voordeel te bereiken, maar de verdedigingen bleven in tact. Frans Bos speelde een goede partij, maar raakte met zijn lange vleugel in de knel Bos nam een uit val naar het „kerkhof" en vond daar inderdaad zijn Waterloo. Uitslagen Gerril Vlaming-Ben Duin 1-1. Rinus Vittali-Piet Bakelaar 1-1; Harry v d We- tering-Jos de Wolt 0-2; Frans Kuiper-Frans Bos 2-0, Wim Timmer-Wim Vlaming 1-1 Programma dinsdag 10 februari 1998 Veld A mannen: 18.30 Graat Spuiterij-Teso Kobeko 19 15 Tatenhove 1-Kobeko Maarco 20.00 Maarcobouw-DGM Tatenhove 1 20.45 Handicap-Tex Autocentr. OSG 21 30 P 28/Krim-OSG Handicap 22.15 Cocky's-Paal 9 P28/DeKrim Veld B gemengd/mannen: 18.30 Fitt-Slag Beverdam Dennenoord 19 15 EcoMare-Dennenoord Tatenh.2 20.00 Tatenh 2-Cavo Latuco LenR 20 45 LenR-Ass Kant.Waayer Cavo L 21 30 Rabo-Euroase Grote Slock 2 22 15 Grote Slock 2-Teso Euroase Veld C dames: 18 30 Jozefschool-Videolux Wiersma 19.15 Wiersma-ABN/AMRO Zeilmakerij 20.00 Zeilmakeri|-Gimsel Gr.Slock 1 20.45 TopTien-Gr.Slock 1 Gimseel 21 30 Slager Dros-Smash Cinema Tex 22.15 Rival-Cinema Tex. Smash Wedstrijdleiding: let en Willem tel. 319436/315194 Uitslagen 3 februari 1998: Super-de Waal 0-3 Aulo- centrale-Sportshop 1-2; Kobeko-DGM 2-1, Maarcobouw-Paal 91-2; Paal 2&'De Knm-Tatenhove 1 3-0; 12Balcken-OSG2-1 Tatenhove 2-Dennenoord 3- 0; LenR-Fitl 1-2, Beverdam-Cavo Latuco 2-1, Rabo-Ass Kant. Waayer 3-0 Spuiteni-Handicap '94 2-1De Boer- Nioz 2-1, Waayer 2-Leydekkers 1-2. Haarstudio- Nokanto 2-1, Westerlaken-Question 2-1; Durper Drup- Klif 121-2: Eierl.Huis-Timmers Bakkenj 3-0 Begin april verschijnt de editie 1998 van Texel Toerist, het tijd schrift voor vakantiegangers op Texel Vast onderdeel vormen de informatiepagina's (in Neder lands en Duits) met talrijke adres sen en telefoonnummers van in stanties en bedrijven die op toeristisch gebied actief zijn. Deze vermeldingen zijn gratis. Voor wijzigingen of nieuwe op gave: redacteur Joop Rommets, tel. 36 26 20 (werk) of 319 405 (thuis). Faxen kan ook. 323 000 De rechtzaak tegen een 30-jarige Utrechtenaar, die eind oktober vo rig jaar betrokken was bij de dief stal van de vrachtwagen van Texgro, is dinsdag niet doorge gaan. De verdachte, die lange tijd in voorlopige hechtenis zat in Almere-binnen, blijkt opgenomen in de Utrechtse verslavingskliniek ,,'t Blauwe Huis". De namen van de twee andere betrokkenen heeft hij nog steeds niet onthuld. De Haarlemse advocaat Den Ouden verklaarde tegenover de rechtbank verschillende pogingen te hebben gedaan om met zijn cliënt in contact te komen, maar dat lukte niet. Tot op directieniveau had Den Ouden het geprobeerd, maar met medische ge heimhouding als excuus werd de verdachte verre van de telefoon ge houden. Rechtbankpresident P Littooy droeg officier van justitie M. Lolkema op 't Blauwe Huis opnieuw te bellen. Hij wilde van de Utrechtenaar weten hoe het ging en of hij het ermee eens was dat de rechtzaak doorging zon- Het is er dan toch van gekomen. Eindelijk is het duo Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp van de eerste plaats verdreven in de klaverjascompetitie. Fenny en Rob Caspers, die maandag ook nog de tweede periode op hun naam schreven, leiden nu het klassement. De rondewinst was deze week voor Astrid Hennink en Gerrie Grootjen. Zij wisten 7724 punten te scoren en stijgen daar mee zes plaatsen in het klasse ment. Zij staan nu tiende. De tweede plaats was voor het ont ketende duo Jaap en Theo Witte. Na hun uitstekende prestatie in het In verband met het niet beschikbaar zijn van de sporthal wordt het Texelse badmintonkampioenschap verplaatst van 15 naar 22 februari. Oude en met-leden zijn ook welkom Deelname kost ƒ10,- en de wedstrij den beginnen om 13.00 uur in Ons Genoegen. Opgeven bij Nellie Witte, telefoon 314 239 of Margriet Relj, te lefoon 312 345 of op maandagavond aan de zaal. Dan kan levens worden geoefend. der zijn aanwezigheid Het kostte Lolkema een half uur. Ze verklaarde alle directieleden aan de lijn te hebben gehad, maar toen kreeg ze eindelijk de verdachte zelf. Die vertelde de officier dat het goed met hem ging en dat hij de zitting zelt wilde bijwonen. Hij had verwacht dat de rechtzaak automatisch zou wor den aangehouden, wegens zijn op name. Als nieuwe datum is 21 april geprikt. De rechtbank wil dan tevens weten of het behandelplan is aange slagen. Texels Kampioenschap scoorden zij ook in de competitie rustig door Nu behaalden zij 7278 punten Zij stij gen naar de zevende plaats in het algemeen klassement. De derde plaats was voor Door Witte en Janny Kiewiet Zij speelden 7255 punten bij elkaar en stijgen drie plaatsen in het algemeen klassement Op de vierde plaats van de avond eindigden Chris Schraag en Nico Barhorst. Dit duo heeft na de ronde winst van vorige week de smaak weer te pakken. Zij haalden 6939 punten. Come en Debby van der Slikke behaalden de vijfde plaats met 6866 punten De tweede periode was voor Fenny en Rob Caspers, zij bleven het duo Freek en Gerda Veeger maar net voor. Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp werden derde. Het avond gemiddelde was 6260 punten, er werden 57 marsen gespeeld. Kampanje In Theater De Kampanje te Den Helder is zondag 15 februari om 14.30 uur een klas siek matinee met „Musicorda" (viool, piano en gitaar). Dinsdag 24 februari speelt danstheater Arena „Prins van Oranje" in het kader van het jeugdtheaterfestival. aanvang 14.30 uur. Bowler Piet Kager van Paviljoen de Zeester was dinsdagavond goed op dreef Met een game van 231 en een serie van 739 behaalde hij met zijn teammaatje André Gijsbertse twee punten tegen Vliegveldrestaurant Texel. Bij dit team was het Theo Zuidewind die het in zijn vingers had, een 734-serie scoorde en zo de ove rige drie punten verdiende. Bij Le Berry was het Rinse Dijt met een 705- serie Samen met Libberdien Witte pakte zij de volle winst van Ho tel Tatenhove Bij het team van Primera Mets wist Peter Huisman een serie van 713 te gooien. Dit le verde de volle winst op tegen Wind kracht 12 Maar Dennis Beumkes van IBS Oele spande de kroon: met een serie van 751 behaalde hij samen met Mare Schuijl een 4-1 overwinning op Paal 12 Bij de jeugd was het Dimitri Verseput die met drie games een keurige 403-serie gooide. Ook Ronald van Benthum was goed op dreef. Met een hoge 151-game en een serie van 378 behaalde hij sa men met Christian Kragt drie punten tegen een voor Taxi Grootjen 1. Voor Moeder. Stil en Sterk Een moeder voor ons Bescheiden haar leven Zij droeg ons in 't hart Jouw beeld gaat nu met ons. Zo plotseling is kort na het vieren van haar 85e verjaardag overleden onze moeder en oma Jacoba Jacomina Bruynzeel weduwe van Cornells van Rossem 28-1-1913 Werkendam Mbabane Swaziland: Amsterdam Gaanderen: t 5-2-1998 P A. van Rossem A.C. van Rossem- van der Vliet Jan-Pieter M E Remmelzwaal- van Rossem A. Remmelzwaal Jacqueline Floor, Niels E M A van der Heiden- van Rossem L C. van der Heiden Sjors. Roos Texel, 5 februari 1998 Boogerd 7, 1791 GW Den Burg De uitvaartdienst zal worden gehouden op maan dag 9 februari om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Den Burg, aansluitend vindt de begrafenis plaats op het kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „De Schakel". Correspondentie-adres na 12 februari, Stevennkstraat 63, 7011 JN Gaanderen Voor uw belangstelling en medeleven ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma TRIJNTJE SCHAGEN-KEUNING betuigen wij u onze oprechte dank. Uw steun heeft ons erg veel goedgedaan Dia en Piet Moniek Theo Joop Texel, februari 1998 Donderdag moesten wij onze allerlief ste vrouw, moeder en oma toch nog onverwacht verliezen. Een leven vol vreugdevolle momenten, afgewisseld met moeilijke tijden, hebben haar leven beheerst. Moeder was tot het laatste moment intens betrokken bij alles om haar heen. Ze hield zoveel van het leven en toch moest zij het loslaten Rust nu maar zacht... Johanna Christina Reij echtgenote van Johannes Witte op de leeftijd van 83 jaar. J Witte Jan en Bep Marcel en Linda Peter Carolien en Dirk-Jan Martin en Renny Miriam Co 1 en Betty Ronald en Astrid Klazien en Ad Jolanda en Enk Esther Joke en Piet Niels en Linda Lars en Mariêlle Birgit Agnes Sten en Ingeborg Bobby Cor en Tine Mark-Jan Sandra Texel, 5 februari 1998 Beatrixlaan 45, „St Jan", kmr. 114, 1791 GA Den Burg Gelegenheid tot condoleren maandag 9 februari van 19.00 - 20.00 uur in „St. Jan" en na de be grafenis in de „Witte Burcht". De uitvaartdienst zal worden gehouden op dins dag 10 februari om 10.30 uur in „St. Jan", waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvin den. Het heeft ons goedgedaan om te merken hoe onze moeder MARIJTJE WESTERLAKEN - MAAT nog in uw harten leefde. Uw aandacht voor haar overlijden, hebben wij op prijs gesteld We hebben het gezien als een teken van liefde voor haar, belangstelling voor ons. Kinderen Westerlaken Texel, januari 1998

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3