[Beenbreuk smet mop sportief duel Goede tijden bij laatste trimloop Betonnen ramp Boon doorstaat vuurproef I Puntendeling onfortuinlijk Texel '94 Les en demo vierspanrijder aalvoetbalprogramma Voetbaluitslagen foetbalprogramma Rode hoofden bij springfeest Biljartkampioenschap Nipte overwinning voor De Koog Musette-workshop TEXELSE p COURANT Marco Koorn in soapserie SBS6 Benauwde triomf voor nerveus ZDH Flinke besparing door collectoren Nachtspel GVT Nieuwe attractie in skatepark? E'96: publiciteit ƒ300.000,- waard Zwerfvuilactie in bos De Koog Dames incasseren zware nederlaag idanks het sportieve karakter n de wedstrijd Adelbert uit imond-binnen tegen Texel'94, ed zich een vervelend incident or. In de zeventigste minuut jrtte Ralph Koning ter aarde, na n duel om de bal. Pas na lang lig- n werd het spel stilgelegd. De xelaar werd naar het MCA ver- erd per ambulance, waar een ge- aken scheen- en kuitbeen werd constateerd. t was een matige, behoudende idstrijd De winterstop leek beide (ms geen goed te hebben gedaan, werd zonder enig risico gespeeld thuisclub probeerde na tien minu- i het initiatief te nemen en voerden druk in de aanval op Texel bleef trachtend en hield het tempo laag. een kwartier kwamen de eilanders Igszins op temperatuur. De toege- i, bekende vierspanrijder Ton hemius komt naarTexel. Zaterdag aft hij van 08 30 tot 14 30 uur les te binnenbak van manege Aken- ■g aan verschillende Texelse mners. Zo nodig neemt hij zelf de Jsels ter hand. Na een korte pau- verzorgt Mohemius van 15 00 tot geveer 17 00 uur demonstraties iarbij hij meerdere paarden voor en ast elkaar spant Bij zijn vorige zoek bleken de lessen van deze ardenman ook attractief voor rui- s en amazones. Publiek is welkom de toegang is gratis. oensdag 11 februari .30 Rab 2-Mantje 2 .25 Texel'94 2-Rab 1 rnderdag 12 februari 30 Texel'94 8-Oosterend 2 .20 Texel '94 4-De Koog 2 .15 ZDH 1-Mant|e 3 05 Klif 3-Texel '94 3 .00 De Krim 4-NIOZ 1 ijdag 13 februari .45 Oosterend C1-De Krim C1 .30 De Koog C1-Texel'94 C1 .15 De Krim 3-Casino 2 .05 Jelleboog 2-Klif 1 .00 Jelleboog 1-Klif 2 .50 Mantje 1-Casino 1 ,45 De Krim 1-De Koog 1 .35 Oosterend 1-Cinema Texel terdag 7 februari ron B1 -Texel'94 B1 15-0 Xel'94 C1-Limmen C1 5-5 iiKelo C1-Texel'94 C2 afgelast Xel'94 C3-JVC C4 6-0 1I4/SVCC1-WGWC6 11-3 lóces D1 -Texel'94 D1 0-3 and C1-Dirkshorn C1 1-1 Koog C1-BKC C1 1-5 voetbal ndracht-Texel'94 1-1 ndag 8 februari Adelbert-Texel'94 1-1 liSwaard-Oosterend 5-1 JH-Sint Boys 3-1 i Koog-Petten 1-0 tm. Boys 2-Texel'94 2 0-0 Xel'94 3-VIOS 5 2-2 Xel'94 4-ZAP 5 2-2 ié A1 -Texel'94 A1 1-5 nes: dos-Texel'94 10-0 dag 8 februari jslerend1-De Koog 3-2 i Cocksdorp-Texelse Boys 2-5 )H-Oosterend 2 1-4 terdag 14 februari isterend B1-SRC B2 13.30 IH/SCV C1-WGW C5 15.00 illandia C1 -Texel'94 C1 13.00 Xel'94 C2-VIOS W C2 13.30 bringerw. C1-Texel'94 C3 13.00 SC1-DeKoogC1 15.00 'Xel'94 D1-WGW D2 10 30 voetbal xel'94-WSV'30 2 13.30 mdag 15 februari iXel'94-Go Ahead'18 14.00 Xtervogels-De Koog 14.00 )Sterend-ZDH 14.00 jXel'94 2-Alemaria Victorix 2 12.00 igo Boys 4-Texel'94 4 14.00 ixel'94 A1-Con Zelo A1 12 00 ixel'94 B1-Sint Boys B1 12 00 imes: Ixel'94-Beckhout 14.00 creanten: uja>xelse Boys-Oosterend 1 10.30 JSterend 2-Texel 5 Koog-ZDH 10.30 10.30 kende vrije trappen leidden echter met tot scoringskansen. De verdedi gers van de thuisclub zaten de Texelaars fel op de huid en gaven niets weg. Pas halverwege de eerste helft ontstond een gevaarlijke situa tie voor het Adelbert-doel. Dat ge beurde na een corner van de linker kant. En nadat de Texel-doelman in de 35e minuut werd uitgespeeld kon de bal nog maar ter nauwernood uit het doel worden gewerkt door een verdediger. Meteen erna moest de Adelbert-keeper gestrekt naar de hoek om een schot te keren. Opleving Het leek een opleving. Er kwam meer agressie in het spel. Bart Heerschap behoedde z'n teamgenoten voor een achterstand door een knap ingescho ten bal vakkundig over de lat te tikken De laatste momenten voor de rust werd door de Texelaars moeizaam verdedigd. Beide teams gingen met 0-0 naar de thee. Na de hervatting namen de Egmonders het heft in handen. Een goed opgebouwde aanval zette de rappe Sjaak Boendermaker de Texelaars op achterstand. Simon Brand reageerde getergd en trok mee in de aanval Hij was dichtbij een te- gengoal, maar die werd geblokt. Zijn inzet schudde zijn ploegmakker wak ker. Boendermaker was nog dicht bij een tweede goal, maar schoot knullig naast Paul van Exel verving Sander Buitenweg en gaf gelijk zijn visite kaartje af: zijn voorzet en het schot van John List leverde een scherpe kans op, die net naast ging. De beenbreuk van Ralph Koning ont stond door een ongelukkig samen spel Het zorgde voor een onderbre king van bijna een half uur. Coen Timmer werd als wissel ingezet. On danks de schrik werd er beter ge speeld door de Texelaars. De Adelbert-verdediging moest alle zei len bijzetten. In de eindfase kopte de Texel-captain de goed genomen hoekschop van Hans Boswijk in 1 -1 En daar bleef het bij. Op /e kop aan een kleefwand hangen Dal was zaterdag helemaal hel ein de tijdens het Super-springspektakel, een instuif die door de gymverenigin gen van de buitendorpen werd geor ganiseerd in sporthal Ons Genoegen. Bijna 400 kinderen maakten kennis met verschillende springtoestellen, waarbij de grote trampoline en op blaasbare tumblingbaan favoriet wa ren. Maar het mooiste was toch wel de kleefwand. waar je in een klitten- bandpak tegenaan kon springen Als vliegen in de stroop hing de jeugd aan de muur en kon daar nauwelijks ge noeg van krijgen. In dorpshuis De Hof in De Koog be ginnen vandaag de Texelse biljart kampioenschappen. Dagelijks zijn de spelers er te vinden en is publiek welkom. De finales zijn zaterdag ochtend en zondagmiddag. Er wordt gespeeld in de klassen libre- vrij, libre 55+ en driebanden. De Koog speelde zondag thuis te gen het drie plaatsen lager staan de Petten. De Texelaars wonnen, maar niet erg overtuigend. De eerste helft toonde een spel waar in beide ploegen aan elkaar gewaagd leken te zijn. Hoewel De Koog een licht veldoverwicht had, waren de beste kansen in de eerste 45 minu ten voorde bezoekers. Dankzij uitste kend keeperswerk van doelman Bas van Elk kon De Koog achterin de nul vasthouden. Ook De Koog kreeg voor de rust en kele redelijke scoringskansen. Nadat Cees van Beek tot driemaal toe de bal niet tussen de palen wist te koppen, was Dave Dijkstra later wel succes vol. Het schot dat hij vanaf twintig meter op het vijandelijke doel afvuur de, werd vlak na de lancering door een verdedigende voet geraakt en verdween daardoor buiten bereik van de keeper in de bovenhoek. Met iets meer hulp van Vrouwe Fortuna had De Koog pal voor rust zelfs nog op 2- 0 kunnen komen, maar een inzet van dichtbij door Danny Borgo werd met enig geluk van de lijn gewerkt. Na de pauze werden aan beide zijden minder kansen gecreëerd. De Koog legde wat meer de nadruk op het vasthouden van de voorsprong en Petten bleek met bij machte om door de verdedigingslinie heen te breken Ook De Koog wist met verder te ko men dan enkele kleine kansen, zodat er in de tweede helft niets meer aan de score veranderde. De muziek en dansschool houdt op zaterdag 4 april een dag van de Musette Deze Franse muziek omvat verschillende stijlen zoals valse- musette, Java, Polka. Marche. Paso Doble en meer. De accordeon speelt de belangrijkste rol. De workshop is bedoeld voor gevor derde spelers (accordeon, dwarsfluit, alt-saxofoon, klarinet, cello en viool). Gestart wordt met een verhaal over de geschiedenis van deze muziek aan de hand van luistervoorbeelden. Daarna worden de meest voorko mende stijlen behandeld, waarbij ui teraard het samenspel centraal staat. Aan het eind van de dag volgt een presentatie voor publiek. De bijeenkomst is van 10.30 tot 17.00 uur en staat onder leiding van Henk op 't Ende. Kosten bedragen 25,-. Opgeven kan tot 1 maart (in verband met toezending van de muziek) bij de muziekschool, telefoon 313 493. ,,We zien het als een uitdaging om dingen van beton te maken die er nog niet zijn", motiveert Boon de stenen variant op de metalen ramp. ,.Ons bedrijf is gespecialiseerd in beton constructies en beschikt over groot vakmanschap Nu de grote bouw opdrachten op het eiland schaars worden, zoeken we naar alternatie ven." Het succes van de verplaatsbare toi letten inspireerde de betonbouwer tot dit idee. Hij bedacht een ontwerp waarbij de ramp van (2,20 meter hoog, 11,20 lang en 5 breed) uit zes segmenten is opgebouwd. „We heb ben eerst van hout een mal getim merd, waarin het beton op maat wordt gegoten. Zo'n mal maken is een on waarschijnlijk accuraat werk. De vorm moet precies op elkaar aansluiten." Veilig Nadat de basiselementen zijwaarts werden gegoten, plaatste Boon de segmenten met een telekraan tegen DINSDAG 10 FEBRUAR11998 Nog maar een paar jaar geleden leek een carrière als professio neel voetballer voor hem wegge legd. Aan die aspiraties kwam door vele blessures een voorlopig einde. Nu echter wordt hij wellicht een beroemd filmster. Morgen maakt Marco Koorn in ieder geval zijn debuut als acteur in de soapserie Goudkust van SBS6. Ook de oude knarren lieten zich zondag geducht gelden. Jan Dogger (links) en Andri Blnsbergen werden respectievelijk eerste en tweede bij de 6.2 km veteranen. 'Fo'° Hr>'ry dn Graat/ Gestimuleerd door de prima olym pische prestaties van de Neder landse schaatsers eerder op de ochtend werd zondag bij de trim loop van de atletiekvereniging met succes gestreefd naar het verbete ren van persoonlijke records. To taal 35 lopers deden mee aan deze laatste trimloop van het seizoen. Bij de jeugd over 1,3 km. waren he laas maar vijf deelnemers. Leon Westerlaken liep opnieuw 5 seconden van zijn beste tijd af op de 3,1 km. Marcel Keijzer liep op deze afstand naar een keurige eerste plaats met 12.11 min Colinda Brouwer boekte een nieuw parcoursrecord van 12.50 mm dat met 13.36 ook al op haar naam stond Bij de 6,2 km liep Theo Schraag naar een persoonlijk record dat voor het eerst voor hem onder de 30 minuten lag. Erik Bakker ging 33 seconden sneller dan zijn persoonlijk record. Hij bereikte met 24.24 een eerste plaats. Aan de 9,3 kilometer deden verreweg de meeste atleten mee. Sommigen liepen deze afstand voor het eerst, zodat er weinig persoonlijke record- verbeteringen te melden zijn. John Boogaard liep bij de heren naar een zeer respectabele tijd van 33.42 en eindigde daarmee ruim 1.30 mm voor nummer twee Jan Zijm. 1.3 km Jongens 1 Michael NoorlanderS 44 2 Jip van Zoonen 5 54, 3. Jim Heerschap 7 18 Meisjes: 1 Priscilla Noorlander6 15.2 Manlyn Brouwer 7 37 3.1 km. Dames 1 Colinda Brouwer 12 50 min. Dames veteranen 1 Lida Bakker 16 00 mm Heren 1 Marcel Keijzer 12 11. 2. Sebastiaan Ran 13.11. 3 Ramon Noorlander 14.27, 4 Leon Westerlaken 15.10 mm. 6.2 km Dames 1Eva van Zoonen 30 47 min. Dames vet 1 Ingnd Fontijn 32.25, 2 Manjke Stark 32 36 min Heren. 1. Erik Bakker 24.24. 2. Harry Kingma 24 32 min. Heren vet 1 Jan Dogger 28.41, 2. Andri Bmsbergen 28.59, 3 Theo Schraag 29 54, 4 Richard Bakker 31.25. 5. Cees Witte 31.59, 6 Martien Baars 34 57 min 9.3 km. Dames 1 Natascha v.d Vis 39 56. 2. Margot Ronday 42.42 min Dames vet: 1 Wietske Sikkens 44 34. 2 Laurien Bakker 47 33. 3 Carla Roeper 49.31 min. Heren 1 John Boogaard 33 42,2. Robert Bak ker 36 55 min Heren vet 1 Jan Zijm 35 21. 2 Piet Bakelaar 38 20. 3 Norbert Dankers 40 50. 4 Rinus Kooger 45.08, 5 Jan Sikkens 45 30 min De voetballers van ZDH zijn niet in hun beste doen uit de winterstop gekomen. Tegen Sint Boys werd zondag op eigen veld met 3-1 ge wonnen, maar het ging allerminst van een leien dakje. Waar het aan lag was moeilijk te zeggen, maar het spel van de Hoornders was vooral in de eerste helft bijzonder matig Het leek wel of sommigen gewoon met meer snap ten hoe voetbal gespeeld dient te worden. Met de stevige wind in de rug werd de bal vanuit de verdedi ging soms domweg naar voren gepoeierd, waardoor de aanvallers Zonnecollectoren schelen écht. Die conclusie kan worden getrok ken uit het jaarverslag van zwem bad Molenkoog. Mede door de zonnige zomer is 46 procent min der gas verbruikt dan het jaar er voor. Afgezet tegen de jaren dat er nog geen collectoren waren is de besparing zelfs 60 procent. Het was een goed jaar voor het zwembad. Mooi weer leverde 9 pro cent meer bezoekers op. Er waren veel abonnementhouders, die ge middeld 29 keer een bezoek brach-f ten aan Molenkoog. In het kader van het gemeentelijke minimabeleid werden aan 46 één- of meer- persoonshuishoudens gratis abon nementen verstrekt. Het nadelige saldo van Molenkoog is nog nadeliger uitgevallen dan begroot 279.327,-). Dat komt om dat extra personeel is ingezet tijdens uitgebreide opening op warme da gen en voor activiteiten. al bij voorbaat kansloos waren. Wanneer de situatie daarentegen schreeuwde om een snelle pass, werd juist gekozen voor een al te be hoedzame opbouw Trainer Van der Park hield het op zenuwen en prees zich gelukkig dat in de race om een plaatsje in de nacompetitie geen verdere averij werd opgelopen. Een serie fouten in de verdediging had tot gevolg dat Sint Boys al na vijf minuten de score kon openen De manier waarop - met een fraaie lob - verdiende overigens alle lof Kort daarna werd het 1-1 toen Klaas Regtop en een tegenstander de bal in eendrachtige samenwerking over de doellijn werkten. In het vervolg was Sint Boys de be tere ploeg. De vrij jonge en tengere spelers toonden zich technisch vaar dig en wisten menig aanval op te zetten. Gelukkig voor ZDH bleken ze weinig doelgericht. Dat was wél Jan Willem Kraay namens de thuisploeg, die in een vol strafschopgebied alert reageerde op een pass van Robert Jalving en de bal vanuit de draai langs de keeper schoot (2-1 De beginfase van de tweede helft leek een kopie te worden van de ge beurtenissen vóór rust. Een aanval ler van Sint Boys liet keeper Christiaan Stolk volmaakt kansloos, maar de bal raakte eerst de ene paal, toen de andere en sprong ten slotte het veld weer in. Daarna stelde ZDH orde op zaken De eigen achterhoede had zelden meer iets te duchten, terwijl die van de tegenstander regelmatig op de proef werd gesteld. Dat resulteerde in een derde en bevrijdende treffer, toen de keeper de bal na een venij nig schot van Klaas Regtop op de vuisten nam en de instormende Bernard Ipenburg beheerst profi teerde (3-1). Jeugd uit de groepen 7 en 8 van de basisschool en klassen 1 en 2 van het voortgezet onderwijs mag vrijdag de dertiende meedoen aan het GVT nachtspel. Dit duurt van 20.30 tot 23.30 uur. Zowel leden als met-leden zijn welkom, verzamelen bij de Beatrixzaal. Voor nadere informatie kan worden gebeld naar 314 260 Een door systeembouwer Meijert Boon uit De Cocksdorp ontwik kelde ramp lijkt een schot in de roos. tntiners en skaters die het be tonnen toestel vrijdagmiddag aan een vuurproef onderwierpen, raas den enthousiast op en neer. De 32 ton zware constructie is een stuk goedkoper dan een soortgelijke metalen ramp en bovendien een stuk geruislozer. Boon ziet com merciële mogelijkheden in het pro- dukt. Het jeugdwerk zou de ramp graag in het skatepark plaatsen. elkaar op het erf voor de schuur Om er zeker van te zijn dat er geen on gelukken gebeuren, heeft een ingenieursbureau de constructie van gewapend beton tevoren door gerekend. Geoefende skateboarders (met rol plank) en inlmers (rolschaatsers) die het gevaarte mochten uitproberen, haalden tijdens de test vrijdagmiddag halsbrekende toeren uit op het proto type. De ramp, die aanmerkelijk gro ter is dan het huidige exemplaar in Den Burg, viel goed in de smaak. Dat zijn gezicht op de beeldbuis ver schijnt, komt niet helemaal als een donderslag bij heldere hemel. De 22-jarige Koorn heeft er de nodige moeite voor gedaan Ik heb wel va ker op een podium gestaan, onder andere in modeshows en als Michael Jackson in een playback- act. Maar vanaf het moment dat ik naar FC Zwolle ging, stond het voet bal eigenlijk voorop. Alhoewel, twee laar geleden deed ik nog auditie aan de kleinkunstacademie. Ik behoorde tot de beste twaalf uit vierhonderd aanmeldingen, maar in de laatste selectieronde viel ik af." In het profvoetbal wilde het maar niet lukken. Een reeks van blessures was daarvan de oorzaak Afgelopen zomer besloot hij een stapje terug te doen en bij Elburg te gaan spelen, toch altijd nog een hoofdklasser. De showbizz begon' daarna in verhe vigde mate te kriebelen, zeker nadat hij ook maar weer ternauwernood sneuvelde in de voorronde van de soundmixshow. Oud-eilandgenoot Bennie de Haan. die al in een hitje scoorde in de Top 40 en in menig televisieserie te zien was raadde hem aan zich in te schrijven bij een castingbureau. Daarna begon het balletje te rollen „Ik kreeg een uitnodiging om in Aal smeer proefopnamen mee te maken voor Onderweg naar morgen Die rol ging ook net met door. Maar kort daarna werd ik gevraagd voor een gastrolletje in Goudkust." De opnamen daarvoor vonden twee weken geleden plaats „Door De aandacht die de Ezelvereniging in de media kreeg na de oprichting van E'96 heeft een commerciële waarde van ƒ300.000,-. Dat schrijft het be stuur in een brief aan het bestuur van alle politieke partijen op het eiland en de burgemeester. De winst is met al leen in geld uit te drukken: ,,Uit con tacten met stuurgroep De Bolder en representatieve jongeren is gebleken dat de aandacht voor de politiek fors is gestegen. Pas na de verkiezingen kan uit het opkomstcijfer worden af geleid in hoeverre wij werkelijk in onze opzet zijn geslaagd. Wij hopen vurig dat het imago van de Texelse politiek wordt opgepoetst." De ezelvereniging roept de Texelaars op ,,toch vooral te gaan stemmen". Het bestuur sluit met uit in de toe komst alsnog tot de politiek toe te tre den, maar laat dat besluit afhangen van de achterban Omdat de vereni ging politiek met op de voorgrond wil treden, roept het de politici op ..daad werkelijke inmenging overbodig te maken door in dienst van Texel en de Texelse bevolking uw belangrijke werk te doen". ,,Het zal wel bruut zijn als deze ramp in het skatepark komt", zinspeelde een gebruiker op een snelle vervan ging van de oude en veel kleinere ramp. Goedkoper De aanschafprijs (exclusief BTW ƒ31.000.-) is volgens jeugdwerkster Carla Schrama een stuk lager dan een evengrote metalen ramp ..Van het bedrag van ƒ100.000 - dat de gemeente voor een rondhangplek voor de jeugd beschikbaar heeft ge steld, ligt er nog circa 60 000,- Dat bedrag zou echter nodig zijn voor de aankoop van het gebouwtje en ge schikt maken van de tennisbaan voor het skaten. De raad vond dat een te hoog bedrag en wil hiervoor minder uitgeven. De Welzijnsstichting is des noods bereid tegen lagere kosten een onwennigheid liep het in het begin wat stroef, maar ik had het geluk dat de persoon die ik in dia scène speelde, niet al te vlot hoefde over te komen. Tijdens de opnamen voor de volgende aflevering ging het al een stuk beter." Dat vond kennelijk ook de productieleiding, want Koorn is al gevraagd om over twee weken een vervolg aan zijn debuut te geven. En dankzij een ander castingbureau - de oud-Texelaar staat ingeschreven bij vier van deze instellingen - mag hij komende week auditie doen voor de hoofdrol in een Nederlandse film. Koorn - die met zijn vriendin samen woont in Ommen en in de disco theek van zijn schoonouders z'n brood verdient - blijft er nuchter on der. „Ik vind het prachtig allemaal, maar ik verwacht er niks van." Gezien de goede prestaties bij voet balclub Elburg en het feit dat er re gelmatig scouts langs de lijn staan, rijst echter de vraag wat hij zou doen als hij zowel wordt gevraagd voor - pak 'm beet - FC Twente èn de hoofdrol in een film. Lachend: ,,Dat zou heel moeilijk zijn. Maar ja. stel. Ik denk dat ik toch voor het voetbal zou kiezen. Dat kun je maar tot je dertigste, misschien je vieren dertigste doen Acteren kan daarna ook nog wel." Koorn weet niet exact wanneer hij op televisie te bewonderen is. Het is öf vandaag en morgen öf morgen en donderdag. Goudkust begint in ieder dagelijks om 19.00 uur. Scholieren van de Lubertischool knappen donderdag het bos rond De Koog op. De zwerfvuilactie zou aan vankelijk eerder worden gehouden, maar werd toen wegens slecht weer afgeblazen. De opruiming is een ini tiatief van ondernemersvereniging De Koog Badplaats en wordt gecoördi neerd door Staatsbosbeheer. De ac tie start om 9.00 uur bij de Lubertischool. Aan het eind van de ochtend wordt de actie in Hotel Opduin afgesloten met warme choco lade. ledereen die wil meehelpen is welkom. De dames van Texel 94 moesten de uitwedstrijd tegen Berdos beginnen zonder drie vaste krachten, startte met slechts tien speelsters Binnen vier min. was het 1-0 voor Berdos Ondanks de enorme inzet van alle speelsters en enkele fraaie reddin gen van Michelle Kuiper werd de eerste helft afgesloten met een 5-0 achterstand. Na de rust werd Liesbeth Breman doelvrouw en Michelle Kuiper spits. Dit resulteerde in een aantal gevaar lijke schoten op het doel van Berdos. Nadat in de 16e minuut Ingrid Witte met een spierscheuring het veld moest verlaten en Laura Maas in de 21e minuut uitviel met een knie blessure was het gedaan Jo Joseph speelde haar eerste wedstrijd sinds maanden en ondanks condition ele problemen en wedstrijdritme speelde ze goed. Met nog maar acht speelsters kwamen de dames niet meer van eigen helft en werd het uit eindelijk 10-0 voor Berdos. container te plaatsen, zodat er vol doende geld voor de ramp overblijft ..Want dan wordt het geld besteed aan datgene, waarvoor het is be stemd Mocht de gemeente niet tot aankoop van de ramp overgaan, ziet Boon wellicht nog andere kopers. ,,Nu we eén goede mal hebben, is de weg vrij om er meer te maken." Hij denkt er over om ook buiten het eiland promo tie te maken voor de Texelse vinding. Wellicht gaat hij ook andere behendigheidstoestellen in produktie nemen. Hij nodigt leerlingen van de basis school woensdagmiddag uit ook een ritje op de ramp te maken. Om 14.30 uur staat een autobus voor ze klaar bij het skatepark om ze naar De Cocksdorp te brengen. Skateboarders en inliners leven zich uit op de betonnen ramp. (Foto Gerard Timmerman

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7