amilieberichten 3 TEXELSE J COURANT ^/aar bevochten zege foor De Mareis (H) 'e w 1 'a Dertig vissen Weinig tegenstand voor Jordy Vinke TVL-leden krijgen Texelboek cadeau Cafeetje 1 terecht kampioen darten Collectanten gezocht Bedrijvig/"'"/ oud Papier Tegelshowroom flink uitgebreid Verhuizing Texel'94 wjw rdê DINSDAG 3 MAART 1998 nghal 1 00 iet Korj ;n het fysiek sterke team van uit Breezand wisten de slse basketballers (dit keer ver- kt met Hendrik Jan Trooster) in spannende wedstrijd een over- ling van 43-38 te behalen. in dor. 3 Parels keken na vijf minuten al een achterstand van 0-6 aan ere,lat de veldspelers zich statisch tbewogen. Nadat de heren in een I -out waren gevlucht, ging het ?ads beter en werd ZAP meer en enir' gedwongen van afstand te 'Tieten Bij rust namen de Mareis i 'voorsprong van 17-14 en ze pro- !-den in de tweede helft volgens I VOO - 3 elfde stramien door te gaan. Het e dat - helaas - ontbrak, waren de es, want het leek wel of de bal oon met door de ring wilde, ZAP f door enkele driepunters goed e 20;, /erboL naar de foutenlast brak hen aan ïind toch op. Geroutineerd speel- >de Mareis de wedstrijd uit en elen zich met de tweede overwin- I stevig op de tweede plaats van anglijst. es: Albert lert Wolde, 15 pntHendrik-Jan ster 7, Paul Inpijn 7; Eric Heijink 6; Ene Oieker 6, Christiaan Schlepers 2 gramma: irdag 7 maart extri rtlaan. Den Helder: uur 90 u. Hoppers 2-Marels (H) van dag 8 maart i 13';rtlaan, Den Helder I voo)0 u. Hoppers |un. A-Mareis (D) stofte "Ier winterse omstandigheden is serste wedstrijd om het kampioen- jescap kustvissen gehouden. On- iks harde wind, regen en sneeuw den dertig vissen gevangen. Van 1acht deelnemers was Nico Tessel meest succesvol. Hij ving zeven "mplaren en bracht totaal 167 cm de meetlat. Rein Kuyper werd ede en Johan Hopman derde 17winterserie is gewonnen door ":j| Verhagen met een totaal van t cm. Tweede werd Frans Bos en ;o„'de was Ton Dorst, ir b volgende viswedstrijd is 15 maart aan 08.00 uur bij het Reddingboothuis 3e Cocksdorp. Jordy Vinke was met afstand de beste op het lastige parcours. Wielrenner Jordy Vinke is zaterdag met overmacht Texels ATB-kam- pioen geworden. Op het heuvel achtige parcours aan de Biesbos- weg in De Dennen had hij alleen in de beginfase enige tegenstand te duchten. De deelname viel enigszins tegen. In voorgaande jaren konden regelmatig mountainbikers van de overkant wor den begroet, zaterdag had alleen Frans Kingma de moeite genomen de oversteek naarTexel te ondernemen Het zachte weer deze winter is mo gelijk een andere reden voor het kleine deelnemersveld Veel wielren ners hebben alweer de overstap naar de racefiets op de weg gemaakt. Om kwart voor twee gingen eerst de junioren, de dames en de veteranen van start, voor een wedstrijd over 45 minuten en eén ronde Bij de dames was weinig strijd te zien en werd Natascha van der Vis de verwachte winnaar. De junioren Robert-Jan Ap pel en Jan Dankers hielden elkaar echter goed in de gaten Voortdurend was het een kwestie van stuivertje wisselen Ongeveer halfweg plaatste Appel een felle demarrage, genoeg om afstand te nemen en als winnaar te finishen. Ricardo de Graaf pakte de derde plaats Een verhaal apart was de race van de oudjes. Kottervisser Theo Boom meerde pas een dik uur voor aanvang af in de haven van Oudeschild De haast die hij nodig had om op tijd aan de start te verschijnen, zat hem waar schijnlijk nog in de benen. Zijn concurrenten zagen hem pas aan de finish terug. De senioren reden een wedstrijd over een uur en één ronde. Jordy Vinke en Frans Kingma fietsten tijdens de eer ste paar ronden samen aan de lei ding. Na ongeveer een kwartier vond Vinke het kennelijk wel genoeg. Hij liet Kingma achter en reed onbedreigd naar de ovenwinning Uitslagen Junioren: 1 Robert-Jan Appel, 2.Jan Dankers. 3 Ricardo de Graaf, 4 Sebastiaan Ran, 5 Erwin (Foto Joop Bommels) Goénga, 6 Eddy van der Plo^g 7 Jasper Buis Dames: 1 Natascha van der Vis, 2 Kim Kooger, 3 Carla Roeper; 4 Colinda Brouwer Veteranen: 1 Theo Boom; 2 Piet Kingma, 3.Jan Buis 4.Rinus Kooger Senioren: 1 Jordy Vinke, 2 Frans Kingma, 3 Jan Zijm, 4 Loek van Vliet; 5 Hans van Osch, 6 Paul van Arnhem, 7 Frans Hopman, 8 Willem van Tatenhove 9 Menno Goënga. 10 Harry Kingma, 11 Otto Goénga. 12 Tony van der Vis. Leden van het Texels Verbond van Logiesverstrekkers hoeven niet in tekenen op het boek over 100 jaar Texel-promotie, dat vlak voor de zo mer verschijnt. Zij krijgen ieder één exemplaar cadeau Ook de werkne mers van sommige bedrijven kunnen het boek als presentje tegemoet zien. Voor alle andere geïnteresseerden geldt dat zij bij intekening 20,- beta len en anders 29,50. Intekening dient vóór 1 april te gebeuren bij de boekhandel. VVV Texel of de balie van Langeveld en de Rooy (Spin- baan) Met nog een wedstrijd te gaan wa ren er nog drie kandidaten voor de kampioenstitel darten, te weten Cafeetje 1, Zwaan 1 en Cafeetje Bulldogs. Cafeetje 1 had zegge en schrijve een punt voorsprong op beide concurren ten: er was nog van alles mogelijk. In deze laatste ronde moest Zwaan 1 het tegen het altijd lastige Cafeetje 2 opnemen en won uiteindelijk met 6- 2 Cafeetje 1 had het voordeel dat ze wisten wat Zwaan 1 had gespeeld en het team haalde vervolgens alles uit de kast tegen Cafeetje 3, dat zich echter met zonder slag of stoot over gaf Moeizaam werd er uiteindelijk een ovenwinning van 6-2 uitgesleept door Cafeetje 1 en daarmee werd het kampioenschap veiliggesteld, ook al omdat Cafeetje Bulldogs het in de laatste wedstrijd een beetje ver prutste Door de competitie heen was Cafeetje 1 de meest constante ploeg en deze ploeg is dus volkomen te recht kampioen geworden Voor de nationale reumaweek (16-21 maart) worden op Texel collectanten gezocht. Dit jaar is het thema reuma slaat niemand over" Ook kinderen kunnen deze ziekte krijgen Texelse ouders van kinderen met jeugdreuma worden verzocht contact op te nemen met de reumavereniging Dat kan via coordinator Marianne van der Vis, telefoon 312 459. Dit jaar wordt tevens een school be zocht op het eiland, waarbij voorlichtingsmateriaal wordt uitge deeld Vandaag haalt basisschool de Bruinvis weer oud papier op in Oudeschild De mensen wordt ver zocht ervoor te zorgen dat het papier vanaf ongeveer 15.00 uur klaar staat. De showroom van 50 m2 van tegel- zetbedrijf Piet Kooger aan de Slots- kolk in Oosterend was al te klein toen hij op 19 december 1996 werd geopend. Om werkelijk goed te kun nen laten uitkomen wat er tegen woordig op het gebied van tegels mogelijk is, was meer dan twee keer zoveel ruimte nodig. Die ruimte is er nu. De vernieuwde showroom die on langs in gebruik werd genomen is 130 m2 en heeft een ingang op een praktischer plaats gekregen. Het publiek kan hier in een sfeervol ingericht zaaltje zijn keus maken uit vele honderden soorten vloer- en wandtegels waarmee men tegen woordig met alleen sanitaire ruimtes, keukens en gangen verfraait, maar ook woon- en slaapkamers. De prij zen liggen tussen f28,75 en f 150.- per vierkante meter en de formaten waarin tegels tegenwoordig lever baar zijn liggen ook ver uit elkaar. De grootste vloertegels zijn 52 x 52 centimeter en de grootste wand- VERVOLG PAGINA 1 drag gekregen en daar kunnen we dat voor doen, daarvoor heb ik begrip. Ik kan me voorstellen dat de voetbal lers achter de doelen netten ophan gen, zodat ze met zelf de ballen hoe ven op te halen Maar met het beschikbare geld, ook niet meer dan dat Volgens Bakker is het haast onmoge lijk om de verschillende trainings schema's zó te plannen, dat die el kaar niet overlappen. Voor ons liggen een aantal dagen gewoon vast." ..ledereen moet op het sportcentrum in Den Burg Zuid z'n sport kunnen bedrijven. Als er knelpunten zijn moe ten die worden opgelost. En elke club moet veilig kunnen sporten" reageert wethouder Nel Eelman (welzijn) op de verontruste geluiden. ..Ik kan de atletiekvereniging nu geen financiële toezegging doen over een kunststof atletiekbaan Dat er veranderingen tegels meten 60 x 33 centimeter De Nederlandse merken Sphinx en Mosa zijn vertegenwoordigd maar Kooger werkt overwegend met het Spaanse Zircomo. De meeste tegels worden gepresen teerd met meer tegelijk in panelen, zodat een goede indruk van het ef fect in de praktijk kan worden gege ven Het maken van een juiste keus is belangrijk, want eenmaal aange bracht tegelwerk zit doorgaans voor jaren. „We moeten de mensen wel eens helpen bij het kiezen, waarbij we bijvoorbeeld letten op stijl en kleuren van het interieur", zegt Plets's echtgenote Ineke die de showroom als regel be„mant" Ook mensen die zelf tegels willen zetten worden graag voorzien van advies en kunnen beschikken over de be nodigde gereedschappen Piet Kooger, die als 18-jarige jongen het vak leerde bij tegelzetter Fokko Mulder, is sinds 1991 zelfstandig en betrokken bij menig ..groot" projekt op Texel Hij werkt met Rab van Texel en Jirtius van der Werf uit Sneek als leveranciers. Die zijn ..voorraadhoudend" en kunnen zor gen dat ook bij spoedklussen het materiaal snel ter plekke is. Kooger houdt geen open huis of ander fes tijn ter gelegenheid van de uitbrei ding. ,,Wie wil kijken is welkom". moeten plaatsvinden zodat ieder z'n sport moet kunnen bedrijven, is wel duidelijk. Daarvoor zullen we met el kaar een oplossing moeten beden ken." ..Bij een herinrichting van het sport park moeten de wensen van de an dere verenigingen worden meegeno men De eerste stap die is gezet, is het financiële akkoord met Texel'94 De bal ligt nu bij de voetbalvereniging. Als die met een plan komt. kunnen we mede op basis daarvan een totaal plan voor het hele park ontwikkelen, waarmee ook alle andere gebruikers uit de voeten kunnen. Veiligheid staat voorop. Als dat bepaalde consequen ties heeft, moeten we daarover pra ten." De wethouder laat in het mid den. wie opdraait voor de kosten van eventuele vangnetten Rob Dapper liet al doorschemeren dat wat hem betreft deze kosten geen deel- uitmaken van de ƒ1,1 gemeente subsidie voor zijn club. Geheel onverwacht is, na een werk zaam leven, van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader en opa Jaap van Heerwaarden echtgenoot van Janny Huisman p de leeftijd van 73 jaar. J. van Heerwaarden-Huisman Jan en Rinske Sarah, Marian, Jakob Cor en Anny Saskia en Rik Marlies Els en Theo Jisca, Martijn. Eveline Lia Maarten Riet en Cor Stefan. Esther leu 'ant De; 'ell: inst'exel, 27 februari 1998 ).0!Vagemakerstraat 14. 791 EK Den Burg. Ijiiielegenheid tot condoleren dinsdag 3 maart van 9.30 tot 20.30 uur in uitvaartcentrum Texel, f lemhardlaan 147 te Den Burg en na de begra- snis in de „Witte Burcht", oir: njl^e uitvaartdienst zal worden gehouden op igltvoensdag 4 maart om 10 30 uur in de parochie kerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, ,n vaarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal ,n jlaatsvinden. lo: >pe iliflotseling moesten we afscheid nemen van onze mfjroer en zwager riS er bea Af I, wensen Jannie en de kinderen veel sterkte. Jaap van Heerwaarden familie Van Heerwaarden jjk;3eschokt zijn wij door het plotseling overlijden ili'r'an onze buurman te'fP? Jaap van Heerwaarden ,e.We zullen je missen, vooral de inzet voor de ,n speeltuin e wensen buurvrouw, kinderen en kleinkinde ren veel sterkte. De buren Vrijdag 27 februari is plotseling overleden onze kaartvriend 1Jaap van Heerwaarden Wij wensen Janny en familie veel sterkte toe I Klaverjasclub „Den Burg" Met verslagenheid namen wij kennis van het over lijden van ons langst actieve lid en voormalig be stuurslid Jaap van Heerwaarden Wij wensen zijn vrouw en verdere familie veel sterkte toe. Bestuursleden Damclub OosterendTTexel Eerlijkheid stond hoog in jouw vaandel Toch is het leven nu niet eerlijk Tijdens zijn werkzaamheden op Bonaire is tot onze verbijstering, ongeloof en verdriet onver wacht overleden onze lieve man en vader Wietze A. Boonstra op de leeftijd van 49 jaar. J Boonstra-Hoekstra Silvia Peter en Mattanja Bennie en Britt Texel, 27 februari 1998 Wilsterstraat 5, 1791 XR Den Burg, Wietze komt woensdag 4 maart op Texel aan. Gelegenheid tot condoleren donderdag 5 maart van 19 00 tot 20.00 uur in uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 6 maart om 14.00 uur in het crematorium te Schagen. Haringhuizerweg 3. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in het crematorium. Geheel onverwacht en tot ieders groot verdriet is van ons heengegaan onze lieve zoon, broer, zwager en oom Wietze Boonsfra Stiens: Ma Boonstra Pa Boonstra t Stiens Els Slot-Boonstra Henk Slot Andrea en Anne Judith Michiel Koog aan de Zaan: Sonja Boonstra-Pel Albert Boonstra Dennis Wietze Bedankt voor je vriendschap Willem en Ann Daman Renate en Cas Leome en Marcel Een goede vriend is heengegaan. Wietze Boonstra Wij zijn stil en bedroefd •i 27 februari 1998 Kralendijk, Bonaire Theo en Gerda Takes en kinderen Op 27 februari j.l. ontvingen wij het trieste bericht van het geheel onverwachte overlijden, tijdens zijn werk op Bonaire, van een van de bevelvoerders van de vrijwillige brandweer; Wietze Boonstra onderbrandmeester Nog één stap, nog één examen, en zijn grote droom, toetreding tot de korpsleiding, zou waarheid worden. Op de dag van zijn vertrek moest hij dat examen afleggen. Ondanks zijn plichts besef voor zijn werkgever heeft hij zich met tegenzin hiervoor afgemeld De brandweer was naast zijn dagelijkse werkzaamheden zijn lust en zijn leven. Hij had in januari zijn onderscheiding voor het 12^1 jarig dienstverband ontvangen. Door zijn overlijden zal er bij de vrijwillige brandweer, maar ook elders, waar hij het korps vertegenwoordigde, een grote leegte ontstaan. Zijn sociale betrokkenheid, kennis en perfectionisme zullen wij missen. Zijn lijfspreuk was; vorm een mening op basis van argumenten. Wij kunnen tot op heden de argumenten niet bedenken waarom juist hij ons moest ontvallen. Wij wensen Jannie, de kinderen, zijn familie en iedereen die hem dierbaar was, veel sterkte om dit verlies te kunnen dragen. Vrijwillige brandweer Texel Geen woorden voor Wietze Jannie en de kinderen heel veel sterkte voor de komende tijd. Theo en Lia Bert en Lia Vrijdag hebben we een collega verloren Wietze Boonstra Altijd aanwezig, helpen, op de bres voor anderen Hij stond aan de wieg van onze personeels vereniging, steeds op zoek naar betere verhou dingen en goed onderling contact Wat kon hij praten, serieus zijn, maar ook stoeien als een jongen. Heel wat inzetten was hij onze bevelvoerder Wietze, nooit meer wagen 1 Wat zullen we hem missen We leven enorm mee met Jannie en de kinderen. Personeelsvereniging van de vrijwillige brandweer Texel Geschokt zijn wij door het plotseling overlijden van Wietze Boonstra Namens de vrijwillige brandweer lid van de on dernemingsraad. Zijn inzet en betrokkenheid zullen wij missen. Wij wensen zijn vrouw en kinderen sterkte toe. Ondernemingsraad gemeente Texel Tijdens zijn werk, ver van huis. is onze collega en vriend Wietze Boonstra overleden Wij wensen Jannie en de kinderen veel sterkte. Albert Frans Ronald Jansen Ernesto Silvania Hannu Koski Giovanni Williams Theo Alberts Elvis Mercera Gert Rietveld Roy Silberie G. Bernabina S. Theodoré A. Silberie Bonaire personeel Centrale T.W.R Onvoorstelbaar, Wietze Boonstra is er met meer. Wij wensen Jannie en de kinderen veel sterkte. Belnem. Bonaire Gert en Mieke Rietveld Met verbijstering namen wij kennis van 't over lijden van onze buurman Wietze Boonstra Wij wensen Jannie en de kinderen veel sterkte. De families: Van Hoorn Vlaming Buuf Van Lubek Van Elk Bruijn Kramer Van Noort De Boer Dros Stam WATER EN ENERGIEBEDRIJF BONAIRE N.V. Met diep leedwezen maken wij het overlijden bekend van de heer Wietze Abele Boonstra Wij hebben hem kort gekend als een enthousiaste, betrokken en collegiale persoon in ons midden Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte toe om dit verlies te kunnen dragen. Directie en personeel W E B N V. Bonaire

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3