bi [Niet oefenen ii stil weer Plan warenhuis op laag pitje u aan ^^fe^Egbnon Van Heem aarxien 1ir555559555SS55553555 S Nieuwe sponsor? m HAVENKANTOOR Verzoek aan defensie: Sport Eerst brede discussie nodig wandeltocht 1) menwerking scheelt geld jeugdbrandweer weer in prijzen .TEXELSE^" C0URANT Provincie maakt gemeente excuses Winstpunten in Middenmeer GTST-aflevering op Texel gefilmd Een vrijstaand woonhuis (Hollewal 7 in Den Burg) met aanbouw, vrijstaande schuur en 358 m2 onder* en bijgelegen eigen grond en tuin met fruit bomen. Helft van dubbel woonhuis Texelse turners in de prijzen Puzzelrit MAB bijna mist in Motocrosser pakt winst in Brabant Wat ik :eggen wou.. VVV en commercie Eilandcompetitie Twee keer winst voor Mareis (d) wel het vertrouwen dat „iets" verzoeken van de gemeente dt gedaan tot het nulpunt is aald, richten b en w zich toch een keer tot defensie. Het col- vraagt of bij bepaalde weers- dities, die een ongunstig effect ben op de geluids- en trillings- rdracht, oefeningen op de hors kunnen worden gestaakt elfs afgelast. Aanleiding is de ihtenregen van vorige week. ichietoefemngen van het Cavale- ichietkamp op dinsdag en woens- en de twee echte bommen die nsdagmorgen door de lucht- :ht op de Vliehors zijn gedropt, tón voor een stroom van klach- bezorgd Er kwam zelfs een tele- ~>tje binnen uit Den Oever Op _eruste en dringende telefonische toeken om de oefenschema's aan wassen aan de meteorologische ■gndigheden werd volgens de ïpente door defensie met of nau- Ijks gereageerd. problemen begonnen bij het af gieten van 180 mm-granaten door n pardtanks. Dinsdag werden over- i; en 's avonds 72 granaten afge- ïenwerkmg tussen de meld- 1 lers van brandweer, centrale pos voor ambulancevervoer en de ,iie in Noordholland-noord is voor _el voordelig. De plannen zijn vo- fiaar in een stroomversnelling ge ut. Op 1 juli wordt een geza- filijke locatie in de nieuwe iidweerkazerne van Alkmaar in i ruik genomen De kosten- i paring betekent dat Texel met lan- -f 3,05 per inwoner hoeft bij te dra- i, maar slechts 2,07 aspiranlen van de Texelse jeugd- ndweer hebben bij een sub- vinciale wedstrijd in Beverwijk de ede plaats veroverd. Bovendien ijigde bevelvoerder Andre van en individueel als eerste. In totaal gaizaterdag acht korpsen mee. Zij festen een zogenaamde brand in j geb°uw bestrijden. Voor het jelse zestal was het een goede aning voor de wedstrijd die later e maand op het eiland wordt ge iden In Beverwijk werden ze be- door Willem Moor. Namens at Theo Kemper in de jury Op de Vliehors geldt een hinderwet vergunning uit 1960. De gemeente heeft daar al eerder twijfels over geuit. In maart '96 werd geantwoord dat eind '96/begin '97 een aanvraag voor een nieuwe milieuvergunning bij het ministerie van VROM zou worden ingediend Het is inmiddels 1998. B en w willen graag weten hoe het er mee staat. „Voorts vernemen we graag of het gebruik van de verou derde hinderwetvergunning kan wor den verboden, in afwachting van de verlening van een adequate nieuwe vergunning volgens de Wet milieube- heer", zo schrijft de gemeente. „Met Oude vergunning andere woorden het is niet aan de In opdracht van defensie worden door bevolking uit te leggen dat een ver- TNO op het eiland metingen verricht gunning uit 1960 nog adequaat is" vuurd en woensdagochtend nog eens 36 De knallen en schokken waren op het hele eiland hoor- en voelbaar. In een soort van excuusbrief ver ontschuldigt de provincie zich over de aantijgingen die enige tijd geleden werden gedaan aan het adres van de gemeente. Texel kreeg het verwijt dat niet genoeg huizen beschikbaar werden ge steld voor asielzoekers die in het land mogen blijven. Dat klopte ech ter niet. Texel had de woningen wel, maar er waren geen vluchte lingen voor. Niemand wilde naar een eiland. VRIJDAG 6 MAART 1998 tijdens de schietoefeningen op de Vliehors. Bij een eerdere gelegenheid deed zich geen noemenswaardige overlast voor, terwijl vorige week juist sprake was van ernstige hinder. Te genover ambtenaren van de ge meente verklaarden medewerkers van TNO dat er een onmiskenbare relatie aanwezig is tussen de meteo rologische omstandigheden en het optreden van schade en overlast. B en w willen graag de resultaten van de metingen hebben. Een verzoek om deze beschikbaar te stellen gaat naar de staatssecretaris van defen sie. Verder wil Texel dat een link wordt gelegd tussen de oefeningen en de weersomstandigheden. ,,Het moet naar ons oordeel mogelijk zijn om, in overleg met TNO, een voor schrift te formuleren", zo schrijft het college. vertaalt een woordvoerder van de gemeente. Drie Texelse amazones zijn zondag in Middenmeer gestart tijdens een dressuurwedstrijd. In de klasse B haalde Gabrièlle Wickbold met Josh Utopia een derde prijs met 164 pun ten, waardoor ze promoveert naar de L. In die klasse haalde Vera Blom met La-lu in de eerste proef een derde plaats met 158 punten en ook in de tweede proef had ze een winstpunt. Bea Dekker debuteerde met Lehar met 160 punten in de tweede proef Dat leverde een tweede prijs op. De zaak kwam aan het rollen nadat de Texelse Courant, naar aanleiding van een provinciaal persbericht in de kwestie dook en aantoonde dat het anders zat dan de provincie voorspie gelde In de brief melden Gedepu teerde Staten dat 'communicatie stoornissen met het Centraal Orgaan voor Opvang van Asielzoekers' (COA) aan het misverstand ten grondslag liggen en dat deze aan het licht kwamen door vragen van de Texelse Courant. Maar er staat óók dat de gemeente de provincie met tijdig zou op de hoogte zou hebben gebracht over de werkelijke toedracht „Wij hopen dat u ons in de toekomst beter informeert, waardoor wij dit soort misverstanden kunnen voorkomen", luidt de tekst Ondanks deze sneer beschouwt de gemeente de zaak als afgehandeld. —r' 1 y --- - - - f'- Het voorjaar wordt door wandelsport vereniging Het Gouden Boltje inge luid met een propagandawandeltocht op zondag. Tussen 13 00 en 14.00 uur kan worden gestart in café De Kuip in De Koog voor 5, 10 en 15 ki lometer Meedoen kost ƒ4,50 (met herinnering) of ƒ2,- (zonder) De vol gende wandeltocht is op 13 april, tweede paasdag Ludo en Janine staan klaar voor het volgende shot op het havenkantoor in Oudeschild. Op vrijdag 3 april zullen alle „Goede Tijden Slechte Tijden fans aan de buis gekluisterd zitten. In het kader van de 1500-ste afle vering wordt een dubbele uitzen ding gepresenteerd. Een deel daar van speelt zich af op Texel. Woensdag en gisteren werden de opnamen gemaakt. „De 1500-ste aflevering zit vol spec taculaire elementen", belooft een woordvoerder van RTL. „Ik wil niet teveel verraden, maar het gaat om een zoektocht naar Damél, gespeeld door Wim Zomer. Daar zijn helikop ters bij betrokken." Voor de opnamen kwamen GTST-sterren Erik de Vogel De plannen voor een warenhuis boven Stan Stacey aan de Steenenplaats staan even op een laag pitje. De opzet, een balkon aan de buitenzijde en de coffeecorner, stroken volgens b en w niet met de winkelbestemming van het pand. Het college en Mantje zelf voelen er niets voor een artikel 19-procedure te voeren. De gemeente wil hier over eerst een brede discussie Mant|e wil in het pand een warenhuis vestigen dat vooral is gericht op re creatief winkelen. Onderdeel van deze zaak is een hoek waar koffie en aanverwante artikelen worden ge schonken. Pieter de Groot (D66) schreef in een brief aan de gemeente eind vorig jaar dat dit strijdig is met de winkelbestemming. Tegen een koffie- hoekje, zoals bij supermarkt Albert Hei|n, is geen bezwaar. Maar een complete restauratie-afdeling mag niet Voor de aanleg van een breed balkon als aandachtstrekker, wei gerde de gemeente de vergunning. Om de voorgenomen plannen uit te voeren, is volgens de gemeente een bestemmingswijziging nodig. Het col lege èn Mantje willen zo'n procedure met voeren. De vestiging van nieuwe horeca en detailhandel vergt een ommezwaai binnen het bestaande beleid. Alvorens daartoe eventueel te beslissen, wil het college eerste een brede discussie voeren Hierbij willen b en w ook het Distributie Planolo gisch Onderzoek (DPO) en Nauta's visie „Het Hart Hersteld" betrekken Conclusie van het DPO was dat bin nen de bestaande winkelbranches al voldoende bedrijvigheid aanwezig is Het is de bedoeling dat de discussie nog dit jaar van start gaat. De Groot liet maandagavond in het forum van de OVD weten geen be zwaar te hebben tegen schaalvergro ting van bestaande bedrijven. Hij ba seerde zich op een conclusie in het DPO. Het college wil een ander plan van Mantje, dat voor een winkelpassage tussen de Dorpsstraat en de Nikadel in De Koog, ook eerst aan het DPO toetsen. (Advertentie) Indelitig: hal/entree, trapopgang met kelder kast, woonkamer en suite, keuken, bijkeuken met toilet, douche en achteringang. Op de verdieping zijn vier slaapkamers en een toilet. Vlizotrap naar gedeeltelijk beloopbare zolder. De woning heeft een aardgasgestookte CV- installatie. Kunststof kozijnen op de verdie ping. Vrijstaande stenen schuur van 4,55 x 6,50 m. Oplevering desgewenst direct. Vraagprijs 295.000 kosten koper Geïnteresseerden die voldoen aan het bepaalde in artikel 2.3.3 van de Huisvestingsverordening Texel 1994 genieten de voorkeur. Aismark'tyZ?^: 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 31 35 55 fax 31 39 46 INVI^I Telefoon in het weekend: (0653) 16 71 56 E-mail: maktexel(« tref.nl (Van Neckstraat 9 in Oudeschild) met aanbouw en circa 200 m2 onder- en bijgelegen eigen grond. Indeling: entree in hal met toilet en trapop gang, doorzon woonkamer, keuken, bijkeuken met achteringang. Op de verdieping zijn een overloop, badkamer met douche en 3 slaapkamers. Vlizotrap naar bergzolder. De woning heeft een aardgasgestookte CV- installatie en is gedeeltelijk voorzien van isolatieglas. Oplevering, in verband met bestemming, in overleg. Vraagprijs 310.000 kosten koper Veertien turners van GVT hebben zondag meegedaan aan het regio naal kampioenschap. Vijf kampioe nen rijker kon de terugreis worden aanvaard In niveau 6D behaalde Ruben van Vliet een eerste plaats en was de derde plaats voor Gian Battista Marei Malik Kariebo turnt in niveau 6B Hij eindigde als vierde Zijn broer George behaalde in niveau 5D een twaalfde plaats, gezien het feit dat dit pas zijn tweede wedstrijd was. geen slecht resultaat In 5D turnden ook Pieter Jan Eelman en Patruick Simons Simons behaalde een derde plaats, Eelman stond tot aan het vierde toe stel op de eerste plaats, maar ein digde uiteindelijk als zevende. Dit werd voornamelijk veroorzaakt door een laag cijfer bij het voltigeren, hier verloor hij ruim drie punten. In niveau 4C werd Boy van der Vis tweede; Joey van der Vis turnde een goede wedstrijd en werd verrassend derde. Yanms Engelvaart. Bastiaan Willem Witte en Edwin Zwaneveld werden allen regiokampioen in hun categorie. Pieter Daalder werd met een geringe achterstand (minder dan Vz pnt) tweede. Het scheelde niet veel of een verdwe nen routebordje gooide zondag roet in het eten tijdens de krokusrit van de MAB-club Door snel ingrijpen werd voorkomen dat deelnemers aan het dwalen raakten. Dirk Westerlaken en Betty Banda zegevierden in hun poule. Voor het eerst werd het nieuwe regle ment gehanteerd en waren er twee klassen: B voor gevorderden en C voor beginners De organisatie ver wachtte een grote groep C-rijders, die de kat uit de boom wilden kijken Niets was minder waar: van de 21 rijders scheven zestien in voor de zwaardere B klasse Om alle vragen te beantwoorden en nieuwigheden te verduidelijke zal de MAB eerdaags een informatieavond beleggen Dan worden alle reglemen ten doorgenomen Uitslag: B klasse 1 Dirk Westerlaken. 2 Jos Bakker, 3. Theo Kuip C-klasse 1 Betty Banda. 2 Ingrid Hennink, 3. Henn van Maldegem Vier Texelse motocrossers hebben voor opschudding gezorgd in Bra bant. Egbert van de Werf won de eerste wedstrijd van de Motor Or ganisatie Nederland, terwijl de an deren ook goede klasseringen haalden. Siebrand Lups, Bonne Klein Woolt- huis en Egbert van de Werf rijden op Texel bij de 125 cc senioren Zij moesten, net als de Texelse 250 cc kampioen Ronald Zijm, bij de junioren beginnen Aanvankelijk lieten de Texelaars zich overdonderen door het professionele uiterlijk van som mige rijders die met een compleet team waren afgereisd Maar in de eerste training bleek het met de snel heid tegen te vallen, zodat de eilanders toch vol vertrouwen aan de start verschenen. (Foto Ben Konmg) (Ludo), Ingeborg Wieten (Suzanne) en Carolien de Bruijn (Janine) naar het eiland. „Of ze Daniël vinden zal ik met verraden", lacht de woordvoer der. Woensdag werd gefilmd op de haven van Oudeschild. Donderdag was het vliegveld in Eierland aan de beurt Er is expres geen ruchtbaarheid gege ven aan de komst naar het eiland ..Er moet een groot aantal scènes worden opgenomen Dat is heel hard werken en daarbij kunnen we geen toeloop van mensen gebruiken Dat gebeurt zeker als bekend is dat we ergens zijn Het weer liet woensdagmorgen te wensen over. Voor de filmers be tekende dat echter geen beletsel. „Ons schema is dermate strak dat we door moeten gaan. Gelukkig klaarde het in de loop van de dag op." Naar aanleiding van de kop in de TC van 20 februari „Elke gulden goed voor ƒ3,50 promotie" meen ik te moe ten reageren. Gezien het feit dat de VVV Texel een vaste inkomstenbron heeft van 1 mil joen gulden en daarmee een omzet genereert van 3,5 miljoen gulden is blijkbaar een feit. De conclusie dat daarmee elke gulden goed is voor ƒ3,50 gulden promotie is echter een onjuiste voorstelling van zaken. De kosten van bijvoorbeeld de directie, met een kleine 30 mensen onder zich, wordt geschat op ruim 200.000,- (De complete bijdrage van bijvoor beeld TVO.) Verdere kosten zoals werving, personeel, huisvesting, af schrijvingen en afvloeiingsregelingen zullen moeten worden verrekend met de inkomsten De VVV geeft aan dat een stichting zonder winstoogmerk werkt. Op zich luist Maar een stichting dient ook te voldoen aan een aantal voorwaarden. Winstgevende onderdelen van een stichting mogen niet worden overge heveld naar andere onderdelen om deze rendabel of kostendekkend te laten functioneren Hiermee wordt immers het stichtingsideaal overruled en daarmee concurreert de stichting met bedrijven die dezelfde werk zaamheden uitvoeren En dat is in strijd met de voorwaarden van een stichting Ik ben dan ook bijzonder benieuwd naar de constructie die de VVV han teert. Wellicht dat contribuanten niet in de gelegenheid worden gesteld om inzage te krijgen in deze constructies, omdat hiermee zou kunnen worden aangetoond dat alles „op één hoop wordt gegooid" Wellicht dat voor een stichting is gekozen omdat dan geen publicatieverplichting bestaat. Voor de „buitenwereld" met controleerbaar en moet worden volstaan met (niet controleerbare) verklaringen door de directie De opmerking dat uitsluitend een stichting in staat is om een optimaal promotiebeleid te verwezenlijken, lijkt meer een opmerking om de eigen invloedrijke positie te handhaven dan het werkelijk streven naar een zo ef ficiënt mogelijke organisatie waar door ondernemers voor de juiste prijs- kwaliteit betalen De beste en grootste reclamebu reaus van Nederland zijn géén stich tingen. De VVV Texel is onder het mom van een stichting een keihard commercieel bedrijf geworden, dat met schuwt om andere bedrijven die Texelpromotie kunnen uitvoeren op elke mogelijke wijze moeili|k te maken of ernstig te beconcurreren Stichtingen zijn in het leven geroepen voor een maatschappelijk belang en om bepaalde idealen te verwezenlij ken, die nietop een andere wijze kun nen worden uitgevoerd. De VVV slaat wat dat betreft de plank volkomen mis door zich te presenteren als „uw ei gen reclame en pr-bureau". Commer ciëler kan eigenlijk met Ik daag de VVV Texel uit om haar stichtingsconstructie vaarwel te zeg gen en zonder overheidsbijdrages en contribuanten een slagvaardig bedrijf te zijn. Pas dan kan iedereen zien op welke wijze de VVV Texel een beter en efficiënter pr- en reclamebureau kan zijn dan andere bedrijven die het zonder ƒ1 miljoen jaarlijkse start subsidie moeten doen. R A. Girbes, Den Burg Programma dinsdag 10 maart Veld A, mannen 18 30 Teso-Sportshop 19.15 De Waal-Handicap 94 20.00 OSG-Paal 9 20.45 Tatenhove 1-DGM 21.30 Paal28/De Krim-Maarcobouw 22.15 12 Balcken-Cocky's Veld B, gemengd 18 30 Ass Waayer-Euroase 19.15 LenR-Dennenoord 20.00 Rabo-Cavo Latuco 20 45 Ecomare-Beverdam 21.30 Fitt-Tatenhove 2 22 15 Slock 2-Super Veld C, dames 18.30 Eierl. Huis-slag. De Boer 19.15 Klif 12-Nokanto Klein Woolthuis begon rustig. Hij zag het met zo zitten om met vijftig man tegelijk de eerste bocht in te gaan Van de Werf won de manche. Klein Woolthuis werd negende en Lups bleef door een val op de 21 e plek ste ken. In de tweede manche won Van de Werf opnieuw, na een spectacu laire eindspurt. Het leverde hem de beker op, terwijl Klein Woolthuis een zevende prijs won. Lups viel met een negende plaats net buiten de prijzen. Ronald Zijm ging ervoor in zijn eerste manche en startte fanatiek op kop Door een lekke achterveer en een niet goed werkende voorvork kon hij die leiding met vasthouden en werd hij tweede Dat gebeurde ook in de tweede manche, ondanks zijn snelle start en de grote voorsprong die hij vervolgens opbouwde. Hem wachtte de tweede plaats 20.00 Question-Timmers bakkerij 20 45 Haarstudio-Nioz 21 30 Westerlaken-Leydekkers 22.15 Durper Drup-Waayer 2 Uitslagen: Dinsdag 3 maart: OSG Kobeko 0-3, Groote Slock 2-Sportshop 0 3, Teso-Handicap '94 1- 2: Cocky's Kapsalon-Maarcobouw 3-0; Paal28/De Knm-Paal 9 3-0, 12 Balcken-DGM 1-2; LenR-Euroase 2-1; Rabo-Dennenoord 2 1 Ecomare-Cavo Latuco 1-2; Tatenhove 2- Slagerij Beverdam 0-3; Ass kant Waayer-Fitt 1-2; Graaf Spuitenj-Tex Autocentrale 0-3; Haarstudio-Timmers Bakkerij 2-1, Wester- laken-Nioz 3-0 Durper Drup-Leydekkers 0-3. Éierlandse Huis-Waayer 2 3-0; Nokanto-Sla- genj De Boer 2-1Question Klif 12 0-3. Twee wedstrijden zijn door de basketballdames van de Mareis gewonnen. Hoppers B junioren werden met 18-45 naar huis ge stuurd, terwijl Tip Off niet verder kwam dan 11-23. Tegen de Hoppers vielen de meeste punten in de eerste helft De Mareis verdedigden sterk, waardoor de Hop pers werden gedwongen vanaf de driepuntslijn te schieten Veel van deze pogingen misten doel. Aanvallend bood de tegenstander nauwelijks tegenstand, ondanks de ..man-to-man" verdediging De tweede helft ging moeizamer. De Texelaars verkeerden in de veronder stelling dat de strijd al was gestreden. Pas nadat eén van de Hoppers uitviel met een blessure, kregen de Mareis weer vat op de wedstrijd Heeft de Texelse windsurfer André van den Berg in luierfabrikant Pamperseen nieuwe sponsor gevonden? Het winkelende publiek keek zaterdag even vreemd op. toen ze de sporter, met enige hulp van vrien den. door de Weverstraat zagen laveren. Navraag leerde dat het geen promotiestunt betrofmaar een grap wegens zijn aanstaande huwelijk op 20 maart De bruidegom en tevens vader in spe werd later in de mid dag met een valscherm om op het vliegveld gesignaleerd en verloor zijn laatste wilde haren op een crossmotor op de MAB-baan.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5