Koningin ■TEXELSE JO COURANT' Oranje afscheid vrijwilligsters Beatrix Fonds Texelse bedrijven schenken fietsen Opgeven zeskamp koninginnedag Eilandcompetitie volleybal i „Opa" Kees Brusse vindt flessenpost Mooie prestaties Texelse crossers in Noord-Brabant Toerrit voor motoren Recreatievoetb Programma basketbal Afgelast L,angs de weg Beste koningin, VRIJDAG 10 APRIL 1998 VERVOLG PAGINA 1 Het koninklijk bezoek was hiermee nog niet ten einde Koningin en ge volg verplaatsten zich weer naar de feesttent voor een afsluitende recep tie Onder het genot van een hapje en drankje van ..hofleverancier" Ruud Boom sprak de koningin met geno digden. die zich in drie groepen had den opgesteld. Dat waren bestuur en directie van het Beatrix Fonds, het college van b en w en het Texelse PBF-comité Vooral wethouder Gerbrand Poster glom toen de koningin hem de hand drukte. De koningin moest lachen toen werd opgemerkt dat het toch wel heel bijzonder was dat zij op het afscheidsfeest van de naar Drente vertrekkende wethouder was geko men Verjaardag Het langst, wel tien minuten, onder hield Beatrix zich met de dames van het Texelse comité. Voor Trijn Zegel, die net als Riet Pansier 25 jaar de collectes op Texel verzorgde, was het een dubbele hoogtijdag. Zij werd dinsdag namelijk 74 jaar. „Zo n mooie verjaardag heb ik nog nooit beleefd", zei ze ontroerd. Ook dit onderhoud verliep erg ont spannen. Toen de schaal met hapjes langs kwam, was de koningin de enige die toetastte De Texelse da mes bedankten uit beleefdheid. ..Wij kennen het", verklaarden ze. tot hila riteit van de koningin. Bij het afscheid raadde zij de dames aan bi| de vol gende ronde toch maar iets te ne men. Cheque Twintig minuten later dan het pro gramma aangaf, om 16.40 uur. ver trok de koningin weer van Texel Uit gezwaaid door een klem aantal omstanders steeg ze per helikopter op In de feesttent was er daarna nog een kod samenzijn met wethouder Poster in de hoofdrol- Poster overhandigde PBF-voorzitter De Vries een symbolische cheque van ƒ2 500,- Dit bedrag was in juh'97 aan de gemeente geschonken door de Gamma in Den Burg. Besloten werd het te besteden aan de aan schaf van twee weerstations bi| de vakantiehuizen. Posten ,Het geld is al overgemaakt Als dat niet zo is, moet u maar even naar Drente bel len." Verder maakte hij bekend dat de Texelse Gazelle-dealers in samen werking met de fabriek acht fietsen beschikbaar hebben gesteld voor de gasten die in de vakantiehuizen ver blijven (zie apart bericht). Het Beatrix Fonds keek tevreden te rug op de opening .Van alle kanten liep het goed", aldus woordvoerder G van Os van den Abeelen „We hebben de indruk dat de koningin het naar de zin had. Dat blijkt ook wel uit het feit dat ze langer is gebleven." Over de bezetting van de twee vakantiewoningen toonde hij zich optimistisch. De behoefte is groot, zo blijkt uit de landelijke wachtlijst „De aanvragen voor Texel beginnen te lopen. Wie er in wil. kan boeken via ons hoofdkantoor in Den Haag." Martitiem Museum Anders dan gebruikelijk is het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild maan dag Tweede Paasdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend voor publiek. Om 11 30 en 13.30 uur starten de rond leidingen vrijwilligsters. Zij was benieuwd hoe de collecte op Texel loopt en toonde zich bezorgd dat jeugdige collec tanten steeds vaker worden lastig gevallen. De dames konden haar geruststellen dat dit op Texel nog nooit is gebeurd Het nieuwe comité maakte tevens van de gelegenheid gebruik om na dere contacten te leggen met de medewerkers van het PBF-hoofdkan- toor in Den Haag Ook bezichtigden zij de huizen. „Leuk om te zien wat er gebeurt met het geld van de collectes. Het is nu aanschouwelijk voor alle Texelaars. Sommigen vin den de huizen te luxe. Dat zijn we niet met hen eens. De inrichting is dege lijk en functioneel. Wel comfortabel, maar bepaald geen overbodige luxe", aldus Henny Oostra. Het comité houdt komend najaar de eerstvolgende collecte. Met het oog op de groei van De Mars en 't Mieland zijn inmiddels 100 collectebussen aangevraagd, twaalf méér dan vorig jaar. Overigens gaan de comitéleden ook zelf langs de deuren. „We hou den ferm de pas erin." V.l.n.r. de dames Kramer Pansier, Dorrestein en Zegel. IFoto Honruo Oostra) Drie dames die samen jarenlang het plaatselijk comité van het Prin ses Beatrix Fonds vormden, be leefden dinsdag een onvergetelijke dag. 's Morgens kregen Trijn Zegel, Riet Pansier en Ina Kramer bloe men aangeboden wegens hun af scheid, 's middags waren ze ere gasten bij het bezoek van de koningin, met wie ze geruime tijd spraken. Eigenlijk waren de dames al in sep tember j.l. opgevolgd door een ander drietal, Maaike Zegel, Toos van Heer waarden en Hennie Oostra, die nu het nieuwe comité vormen. Met opzet werd het officiële afscheid uitgesteld tot dinsdag Anders zouden de da mes de koningin hebben gemist. Dat zou. met zoveel dienstjaren, wel erg sneu zijn geweest. Voor het afscheid was Tineke Dorrestein, regiohoofd Noordholland Noord van het PBF naar Texel geko men Ten huize van Maaike Zegel hield zij een korte toespraak en had voor ieder een attentie meegebracht 's Middags behoorde ook zij tot de genodigdenevenals Anja Kikkert die al meer dan tien jaar de distributie van collectebussen in Oosterend voor haar rekening neemt Koningin Beatrix trok wel tien minu ten uit voor het praatje met de Gasten die verblijven in de vakantiewoningen van het Prinses Beatrix Fonds hebben in totaal acht fietsen tot hun beschikking. De rijwielen zijn geschonken door de Gazelle-dealers op het eiland in samenwerking met de Koninklijke Gazelle Fabriek in Dieren. Wethouder Poster maakte dit dinsdagmiddag na afloop van het koninklijk bezoek bekend Hij over handigde de eerste fiets aan directeur R.H Gerschtanowitz van het fonds, die er onmiddellijk een proefritje mee maakte. Vier fietsen zijn voor volwas senen en vier voor kinderen. Het aan bod kwam mede tot stand via bemiddeling door de Texelse ge meentesecretaris Piet Zoon en raads lid (èn fietsverhuurster) Corry Heijne- Dros. De deelnemende dealers zijn DrosTweewielers (Midden-Eierland). Firma Heijne ('t Horntje), Fa. Van der Linde (De Cocksdorp), Rentenaar (Oosterend). Zegel (Den Burg) Fiets Sportief (Oudeschild). Tweewieler- centrum Kikkert (Badweg, De Koog) en Vermeulen Bikes (Den Hoorn). Het Beatrix Fonds reageerde ver heugd. Texel is de eerste Neder landse plaats waar een dergelijk lo kaal initiatief is genomen. Het fonds hoopt dat het voorbeeld navolging krijgt Het is nog met zo ver, maar toch wor den Cocksdorpers en bewoners van Eierland nu al verzocht zich op te geven voor de zeskamp op koningin nedag. Het programma is dit jaar iets anders. De optocht start óm 13.00 uur bij het Eierlandsche Huis en aanslui tend zijn de kinderspelen en de jeugd- zeskamp. De grote zeskamp voor 15 jaar en ouder begint om 15.30 uur Dit alles gebeud op het sportveld achter het Eierlandsche Huis. Opgeven hiervoor of voor de jeugd- zeskamp kan individueel of als team tot 20 april bij Theo van Maanen (316 434 of 06 220 226 10) of Piet Bolier (316 598). Per ploeg moeten mini maal twee dames en twee heren deelnemen. Programma dinsdag 14 april: Veld A mannen 18.30 Tex Autoc.-Kees de Waal Teso 19.15 Gr Slock2-Teso Keesde Waal 20.00 Maarcob -DGM Gr. Slock 2 20 45 Tatenh 1-Kobeko OSG 21.30 Paal 28/De Knm-OSG Paal 9 22.15 Cocky-Paal 9 Paal 28/De Krim Veld B dames 19.15 Zeilmakerij-Jozefsch Gimsel 20 00 Gimsel-Keursl. Dros Zeilmakerij 20.45 ABN/AMRO-Videolux De Rival 21.30 Gr. Slock 1-De Rival Smash'68 22 15 Smash'68-Cinema Gr. Slock 1 Veld C dames 18.30 Haarst.-De Boer Eierl. Huis 19 15 Westerl -Eierl. HuisDurper Drup 20.00 Nokanto-Durper Drup Timmer 20.45 Timmers bak.-Nioz Leydekkers 21 30 Klif 12-Leydekkers Nioz 22.15 Question-Waayer 2 Klif 12 Wedstrijdleiding: Edith en Niels, telefoon 313363/310291. Uitslagen: Super-Teso 1-2, Handicap'94- Sportshop 2-1; Paal 28/De Krim-Tatenhove J 3-0, Maarcobouw-Paal 9 3-0; Kobeko-DGM 2- 1,12 Balcken-OSG 3-0; Euroase-Dennenoord 1-2. Ass Waayer-Cavo Latuco 3-0, Langeveld en de Rooy-Slagenj Beverdam 1-2; Rabo- Tatenhove 2 3-0 Fltl-EcoMare 3-0; Grote Slock 2-Graaf Spuiterij 3-0 Top Tien-Jozef school 1- 2; Keurslageri| Dros-Wiersma meubelen 2-1; ABN/AMRO-Gimsel 0-3, Smash'6-Videolux 3- 0, Zeilmakerij-De Rival 3-0, Grote Slock 1-Ci nema Texel 1-3 Dit tafereeltje met Rik van Veldhuizen en Kees Brusse was gisteren te aanschouwen op het strand bij paal 8. Drie dagen lang maalde een filmploeg van de Nederlandse Onderwijs Tele visie (NOT) deze week opnamen op het strand ten zuiden van paal 9. In de hoofdrollen, de bekende acteur Kees Brusse en een 11-jarig Rotterdams jongetje. Rik van Veld huizen. Brusse speelt de opa van Rik Langs de waterlijn vinden ze een fles met een brief erin. Deze is afkomstig van het meisje Sainy, dat op Curacao woont. Opa leest voor wat Sainy schrijft over haar leven op het Antilliaanse eiland en Rik stelt hem daarover allerlei vragen. De opnamen zijn voor de seriePost uit de Antillen die in september wordt uitgezonden via Teleac/NOT op Nederland 2. De serie is bestemd voor kinderen van 6 tot 8 jaar en heeft als doel het wegnemen van vooroor delen over Antilliaanse leeftijds genootjes. De serie, die is opgezet in samenwerking met het ministerie van Buitenlandse Zaken, telt vier afleve ringen van vijftien minuten. In elke aflevering zijn de Texelse beelden te zien. Per keer wel vijf of zes scènesschat regisseur/produ cer Patricia Overman. ..Ze worden telkens afgewisseld door de beelden die we op Curacao en Bonaire heb ben gedraaid.Bij de opnamen werd gebruik gemaakt van jutspullen. ge leend van het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild. Dat Texel een eiland is. was voor de makers een belangrijk argument om voor deze lokatie te kiezen Sainy gooit de fles op het ene eiland in zee en even later spoelt-ie op hets aan. Zó wordt de band tusst Antillen en Nederland nog dunk gemaakt. Ook Kees Brusse het band met beide eilanden, opnamen door memoreerde zijn broer Jan ooit voor de Te Courant heeft gewerkt. En zeil hij een huis op Bonaire. Brusse toonde zich zeer hulpvt voor zijn jonge tegenspeler, t gerecruteerd van de Rotteii Jeugdtheaterschool. Op hel I strand maakten ze lange werkt mede omdat de scènes mee malen werden opgenomen en uit diverse hoeken nodig waren sendoor werd de tv-ploeg Va gemakken voorzien door Fe Tatenhove. die met zijn jeep maal heen en weer reed om l paviljoen soep en broodjes lel Texelse motocrossers hebben uitstekend gepresteerd tijdens een MO-Nederland wedstrijd, die zondag werd verreden in het Noordbrabantse Zeeland. Allen eindigden in de kop van het klassement. Ondanks het slechte weer in grote delen van het land, werd in Zeeland overwogen of men een sproeiwagen over het parcours zou laten gaan. Het leek de Texelaars in eerste in stantie een eenvoudig circuit, te meer daar het slechts één schans Een groep Texelse motorrijders is van plan zaterdag 19 april mee te doen aan de 23ste MlOS-rit, een 180 kilometer lange toerrit door de kop van Noordholland. Er wordt ver zameld op het opstelterrein van Teso op 't Horntje, waarna om 9.05 uur de boot wordt genomen. Er kan worden gestart tussen 9.30 en 11.30 uur vanaf het clubhuis aan de Gras weg in Anna Paulowna. Halverwege is er een koffiestop Voor info: Harry Bakker, tel 31 47 38. bevatte. Na de eerste manche be sloot de organisatie echter tot en kele veranderingen, waardoor de moeilijkheidsgraad voor de finale aanzienlijk werd verhoogd. Siebrand Lups en Bonne Klein Woolthuis reden samen in de eerste serie van de 125cc voor junioren Ze eindigden respectievelijk als eerste en tweede. Bonne, die voor deze prestatie de longen uit het lijf had gereden, hoorde pas later dat zijn tweede plaats geen invloed had op het eindklassement Niet verstandig, want wellicht dat hij het later zou moeten bezuren. Egbert van de Werf, rijdend in de tweede serie, greep na drie ronden de leiding. In de laatste bocht, tien meter voor de finish, werd hij echter verschalkt en eindigde als tweede, toch ruim voldoende voor een plaats in de finale. Ronald Zljm reed mee bij de 250cc B- junioren, waar beide manches even zwaar telden De eerste manche was Zijm was weinig geluk kig. Hij had geen tijd gehad zijn mo tor te testen, na de zoveelste aan passing aan de vering Bovendien kende hij een slechte start. Deson danks herstelde hij zich goed en klom op van de 21ste naar de vierde plaats. In de tweede manche ging alles naar wens en stak hij met kop en schouders boven de concurrentie uit. Het leverde hem een tweede plaats in het algemeen klassement op. In de finale van de 125cc Egbert van de Werf direct var start een voorsprong. Hij I* deze gestadig uit en won meti seconden voorsprong op de mer twee. Siebrand Lups d knap mee en werd vierde I Klein Woolthuis bleek inderdi veel gegeven te hebben. Ziji was nog goed en op zeker m reed hij op de zesde plaats I aanvaring met een andere rij hij echter sterk terug. Op de slechter wordende baan kon verlies niet meer goed maki werd hij elfde van de veertig dt mers. Programma Tweede Paasdaj SV Texel-Oosterend 2 101 Oosterend 1-ZDH 10.1 De Koog-Texelse Boys 101 In de Sportlaan in Den Helderl de dames van De Mareis om di om 19 00 uur tegen Tip Off jur De wedstrijddienst wordt geho van 19.00 tot 20.00 uur. De run-bike-run van Wielerveref Texel op zondag gaat met door nieuwe datum is nog met beke- Leuk dat u weer eens op het eiland was. Ik kon er deze keer met bij zijn want ik was dinsdag in Aal smeer voor een werkbezoek U wist dat lang tevoren maar hebt uw bezoek aan Texel toch niet willen uitstellen. U ontloopt mij de laatste tijd wel vaker. Er is toch niks? Zo te horen aan de reacties is het allemaal prima verlopen en had u het blijkbaar best naar uw zin Maar het ging wel heel erg snel. U bent één uur en veertig minuten op Texel geweest Wat een gejakker Voor Texel moet je de tijd nemen. Het is geen eiland voor dagjes mensen. al beweren ze bij de VVV van wel. En de koningin is zéker geen dagjesmens Kom dus de vol gende keer voor een nachie en neem dan ook Claus mee want die vindt het hier vast bar gezellig. Die burgemeester van ons is best leuk. hè' U had er bij moeten zijn op de verkiezingsavond. Hij deed het hartstikke leuk. Pure showbizz. Ik had het er dinsdag over met Joop van den Ende. Die was zeer geïn teresseerd en had het al over een contract voor RTL4 Oranje-bezoeken zijn hier overi gens niet zo bijzonder Het liep dinsdag dan ook met storm. Nog geen twee weken geleden was uw oudste zoon hier nog Ook in het verdere verleden hadden we over de belangstelling van de Oranjes voor Texel niette klagen Er zijn maar weinig andere gemeenten waar zó vaak leden van het konink lijk huis worden gesignaleerd, al zijn ze hier meestal incognito. Een paar jaar geleden was het ineens een tijdje over Dat had te maken met ons streven naar onafhanke lijkheid. Maar toen ik u opbelde om te vertellen dat Texel na de onaf hankelijkheid onderdeel zal worden van het Nederlandse gemenebest, dus met u als koningin, was alles weer koek en ei Ook uw voorvade ren kwamen al regelmatig naar het eiland. Als voorbeeld noem ik uw opa Hendrik, die in hotel De Hoop de beest uithing met roeiredders en andere ruige lieden Een pro bleem was dat nooit, althans niet voor ons. Wij lulden nergens over en bladen als Privé, Story en Weekend bestonden nog niet. Veel Ook Margriet (ik bedoel uw zusje, niet het damesblad) en Pieter sig naleerden wij meer dan eens, meestal op het strand van paal 12. Het veelbesproken uitgaansleven van uw oudste zoon is een jaar of tien geleden op Texel begonnen. Hij kwam hier toen een avondje stappen Dat ging op een gegeven moment niet helemaal volgens de politieverordening, maar voor ons was het geen punt. Sindsdien komt hij hier regelmatig, altijd per vlieg tuig want in de auto mag je op Texel niet harder rijden dan 80 kilo meter en hij voelt zich pas lekker bij het dubbele. De verhouding die hij heeft met directeur Ed van het vliegveld, begint nu wel erg intiem te worden Ze zeggen je en jij en zijn niet bij elkaar weg te slaan. Straks gaan ze nog samenwonen. Ed Alex Dat is nog eens wat an ders dan die toestanden bij de Windsors Maar ik beloof u dat wij daar niet over zullen schrijven Kwestie van Texelse tolerantie. Het lijkt me trouwens helemaal met leuk om koning of koningin van Ne derland te zijn. Dat inkomen is makkelijk, maar je kunt geen stap buiten de deur zetten of je wordt begluurd door iedereen, de roddel pers voorop. En dat in een land dat zoveel waarde hecht aan vrijheid en privacy. Ook vrijheid van me ningsuiting is voor Uwe majesteit niet weggelegd Zodra iemand van uw familie ook maar iets zegt dat op een eigen mening lijkt, zijn de rapen gaar Zelfs hossen met olympische kampioenen mag niet. Dus, als ik èrgens begrip voor heb is het wel dat een koning, prins of prinses af en toe eens uit de band springt of eens een tijdje in nor male omstandigheden wil verke ren. Zoals gezegd heeft de historie ge leerd dat Texel daar bij uitstek ge schikt voor is. Majesteit, het is de hoogste tijd dat dit officieel wordt geregeld, in het belang van monar chie en mensenrechten. Ik stel voor dat u naar Texel verhuist en ergens in Den Burg, Oosterend of in het buitengebied gaat wonen en werken De Texelaars zullen dat al na een paar dagen heel gewoon vinden en met meer op u letten. Wel gewoon doen hoor en tegen iedereen „doeg" zeggen Even tueel mag „hoef ook. Om er snel in te komen moet u lid worden van een paar verenigingen. Nee, niet van de golfclub (want dan komt u van de regen in de drup) maar van de Plattelandsvrouwen, de Anbo, de klaverjasclub of de Kotex Die veiligheidsmensen moe ten natuurlijk in Den Haag blijven, wat ook geldt voor de fotografen van Privé en Story. Mochten deze paparazzi op de boot toch worden gesignaleerd, dan zal kapitein Theo Dogger er persoonlijk voor zorgen dat zij overboord worden gezet, bij voorkeur als de eb loopt zodat ze richting Engeland drijven. Daar is hun werkterrein. Dirk Kuiter maakt daar dan een foto van. Voor uw regeerwerk is wonen op Texel geen enkel probleem, want tegenwoordig kan alles met e-mail. Als ambassadeurs en andere hoogwaardigheidsbekleders zo no dig hun geloofsbrieven persoonlijk willen komen aanbieden, komen ze maar naar Texel. Tenslotte is dat helemaal weg en tóch dichtbij. Laat hen vooral 's avonds komen. Ze kunnen dan de laatste boot niet meer halen, zodat ook zij om een nachie moeten. Voor ons is het een leuke nieuwe doelgroep met ongekende economische gevolgen zonder boven de 45.000 slaap plaatsen te gaan. Ons enige vier- sterrenhotel Opduin kan dan 's winters open blijven. Dat betekent het eind van een misstand, want het is natuurlijk bespottelijk dat je nu op Texel een groot deel van het jaar niet fatsoenlijk kunt overnach ten. Wonen en werken op het altijd win derige Texel levert voor u eigenlijk maar eén probleem op: uw kapsel. Dat lijkt van beton maar het houdt geen stand bij windkracht tien Doe maar een kort koppie of een paardenstaart. Ook die mooie hoe den kunt u beter weggeven voor een goed doel (op dinsdag 21 april uiterlijk 13 00 uur goed zichtbaar aan de weg zetten) en voortaan een alpino of bivakmuts dragen Bij officiële gelegenheden zet u het kroontje er gewoon bovenop, vast gezet met een stormbandje. Nee, geen hoofddoekje, zoals uw moe der droeg bij de februariramp van 1953, want dat geeft verwarring met Paula Brouwer-Terpstra Uw onderdanen zullen wel opkijken als ze u zo op te tv zien bij het voorle zen van de troonrede, maar het zal sneller wennen dan het baardje van uw vader. Kortom, Texel zal een domein wor den waar de koninklijke familie in vrijheid kan leven, gewoon in het wild, met ruime mogelijkheden voor ongestoord foerageren, baltsen, ruien en wat dies meer zij. Dus een kroondomein in de juiste zin van het woord. Dat moet natuurlijk wel planologisch worden geregeld Dat kan met artikel 19, een planologi sche kernbeslissing of door een ministeriële aanwijzing vanuit Den Haag, eventueel in samenhang met de aanwijzing tot Nationaal Park. Wethouder Peter Bakker wil daarbij inspraak van de republikei nen, maar wethouder Schilling wil het zonder meer gedogen. We ko men er in elk geval uit. Vooral voor Claus lijkt me het een verademing om hier te wonen in plaats van in Den Haag met al die officiële verplichtingen die hem geen moer interesseren Je zult eens zien hoe die opknapt als hij uit die gouden kooi mag. Weet u wat die als eerste moet doen? Een weekje de zee op Nee, niet met het koninklijke jacht Piet Hein maar met de kotter van Krijnen of Boom. Dat betekent een tijdje optrekken met hardwerkende mensen met het hart op de tong. Dan krijgt hij eens wat anders te horen dan al die omzichtige formele praat. Ik aarzel nu even, maar het moet maar eens gezegd worden Ik vind Claus nog aardiger dan u U bent niet het type van een lieve konin gin. U presenteert zich charmant, glimlachend en belangstellend, zo als dinsdag ook weer is gebleken, maar u kunt ook knap scherp uit uw slof schieten en behoorlijk venij nig om u heen kijken. Uw zoon heeft veel met u te stellen. Soms denk ik dat u het karakter van uw opoe Wilhelmina heeft. Dat was een helleveeg Dat kwam overi gens goed van pas in oorlogstijd. Uw moeder was als koningin heel anders en had ook een andere uit straling. Zo gewóón. Boerenvrouw op zondag Het zou een willekeurig mens uit Oudeschild of Oosterend kunnen zijn. Maar u bent wel een vakvrouw horen wij uit den treure, en dat was uw moeder misschien weer niet. Of minder. Je kunt met alles hebben en je hebt een konin gin niet voor het uitkiezen. Wat betreft dat vakmanschap: het is algemeen bekend dat u niet zó maar uw handtekening zet onder een stuk en niet zomaar op de bonnefooi een of ander gebied be zoekt. Nee. u stelt zich tevoren ter dege op de hoogte van de proble matiek. Eenmaal ter plekke weet u daardoor intelligente en scherpe vragen te stellen zodat menige toriteit met de mond vol tanden staat Voordat u dinsdag naar Texel kwam hebt u zich alle Texelse Couranten van het afgelopen* jaar laten toezenden zodat u nii alleen precies wist hoe de nieut gemeenteraad eruit ziet maaro wie er allemaal geboren en ove den waren. U kent daardoor ha wat Texelaars Toen u dinsdag middag met de helikopter boven Gerritsland vloog, zei u tegen* piloot: „Maak een rondje boven Bloemwijk, want ik moet even zwaaien naar tante Johanna" toen u met de sleutel naar die vakantiewoning liep, riep u naai een jongetje in het publiek1 „He Mark Roeper1 Jij hebt vrijdag in Calluna toch maar móói gewoff van Kingma, hè?" Dat is toch ki Ook wilde u de kranten van daa hebben, voor uw plakboek Ik# dus dat u ook dit stukje leest. D; maakt me wel een beetje nerve want als het verkeerd valt is hei met best. Misschien vind u hel» net zo flauw als die stukjes diet baretier Youp van 't H. in NRC Handelsblad schrijft, waarin hij' doet alsof hij heel amicaal met! Terwijl hij u in werkelijkheid nog nooit heeft ontmoet. Majesteit,! is ordinaire spotternij, waarvan' mij nadrukkelijk distantieer Wal schrijf is wèlgemeend. Maarui» het wel nemen met een paar W reis zout. Cum grano salis. Ond tussen blijf ik uw toegenegen d derdaan Harry.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 10