Cjrocn ^warLr Jéxels in het hart. BOSMA TATN— lezoek koningin Beatrix roon op werk van velen Kledinginzamelaars willen geen ruzie Akkoord grondprijs rond zwemparadijs Kil Belangstellende vorstin neemt ruim de tijd Redders moeten gered... TEXELSE'^COURANT Zwembad Molenkoog woninginrichting U®ou C€@fijj®(§ir Kampeercentrum texelse'^courant GEZAMENLIJKE KRANT NA PASEN Lintjes voor drie gaande politici Zesde hobbymarkt 2 Vermuë beste tapper 2 Bronzen eerbetoon zusters Sint Jan 5 Gerbrand Poster op weg naar Drente 5 •♦Raadsleden blikken terug en vooruit 7 Schoolvoetbal 9 Harry: Texel wordt kroondomein 10 Koningin in beeld 11 Koningin leest Texelse Courant Horszei Terug Nog geen zekerheid sloop Kogerhoop Gratis overtocht door kassadefect :R|CHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11272 VRIJDAG 10 APRIL 1998 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv „haan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG WEMENTSPRUS ƒ56,90 PER HAI.F JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1.60 Redactie: tel 0222 - 36 26 20, fax 323 000 E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Tessa van Daalen, tel 31 56 39 of 06-52 78 4320 (b.g.g. 06-53 14 9108 of 06-53 16 8657) yrtfë 2'marLrJadt a to kjrt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van Meubelmakerij Johan Tromp *.N NEE-sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spin baan 6 yr.-xM ^mirL Jixth utolul In verband met het als werk dag uitvallen van maandag 13 april a.s. zal er donderdag 16 april een gezamenlijke krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen worden ingeleverd t/m dinsdag 14 april 17 00 uur Directie Langeveld de Rooy Burgemeester Van Rappard bij het opspelden van de lintjes voor Gerbrand Poster, Dirk Terpstra (met echtgenotes) en Erna Eelman. (Foto G&rurd Timmerman) Erna Eelman, Dirk Terpstra en Gerbrand Poster zijn bij hun afscheid als gemeenteraadslid en wethouder gistermiddag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De drie politici kregen het eremetaal opgespeld uit waardering voor hun jarenlange inspanning voor de Texelse gemeenschap. Dirk Terpstra (PvdA) en Gerbrand Poster (Texels Belang) zaten elk zestien jaar in de raad, waarvan vier als wethouder. Erna Eelman (VVD) was twaalf jaar raadslid, waarvan een half jaar in het college Tijdens een geanimeerde bijeenkomst werd hen door velen lof toegezwaaid. Ze waren niet de enigen die in het zonnetje werden gezet Cees Hm en Paul Kikkert, die beiden acht jaar in de raad zetelden, namen eveneens afscheid Van een raadsperiode die niet als de meest harmonieuze de geschiedenisboeken in zal gaan", aldus burgemeester Van Rappard. ..Maar wel één waarin veel tot stand is gebracht. Dat compliment komt u allen toe "Zondereen oordeel over de kwaliteit van de besluiten uit te spreken, vroeg hij zich wel af of het gevoerde beleid de wensen van de Texelse gemeenschap heeft weer spiegeld. Verderop in deze krant meer over de vijf vertrekkende politici. (Advertentie) Niet alleen onze abonnees grij pen meteen naar de Texelse Courant zodra deze op de deur mat valt, ook koningin Beatrix kan haar nieuwsgierigheid niet be dwingen. Tijdens de receptie aan het eind van haar bezoek bla derde ze belangstellend in de dinsdageditie Vooral het artikel over de vakantiehuizen van het Beatrix Fonds op de voorpagina trok haar aandacht De stapel kersverse kranten die in de feest tent was bezorgd, vond gretig aftrek onder de genodigden. Overigens kri/gen de gasten die in de twee nieuwe woningen lo geren tweemaal per week de TC gratis in de bus. zodat zij op de hoogte zijn van alles wat op het eiland gebeurt bliksembezoek van koningin fix duurde dinsdag langer dan and. De geïnteresseerde vor- iietzich uitgebreid rondleiden de twee vakantiewoningen, n opdracht van het Prinses rix Fonds bij Den Burg zijn uwd. Ook nam zij ruim de tijd gesprekjes met betrokkenen, r wie de Texelse bouwers, de >s van het plaatselijk PBF-co- en het college van b en w. „Dit kroon op het werk", aldus ouder Poster, die persoonlijk ibetrokken was bij de realisa- in het project. om drie uur landde de koningin, zeld door een hofdame, per pier op een weiland aan de waar zij werd opgewacht urgemeester W. van Rappard mmissans van de koningin J emenade. Heen de verzamelde pers stond amera's in de aanslag, ook de probeerden vanuit hun tuin een te schieten. „De koningin met elke dag in je achtertuin", arde bewoner Wim Grismgt. ranje strikken in het haar ston- zusjes Gonneke (bijna 11en (12) de Jong vooraan, hopend koninklijk handje Vriendelijk nd liep de koningin echter door. niet, want straks komt ze bij p visile", haalde Nanda de ders op Het gehandicapte verblijft deze week met haar 14-jarige broer Robert en in eén van de twee vakantie- Oranje ballonnen rap was het iets drukker. Geen den nieuwsgierigen, zoals 's nsloen de koningin de opening tte van het nieuwe museum lis in Leiden, maar wel enkele Hen oranjefans. De koningin e de Texelse ouderen in rol- in, die met hun verzorgsters in innetje langs de kant stonden, rote groep schoolkinderen met i ballonnen zorgde voor een ginnedag-sfeer. Beatrix lachte ikte, maar hield geen halt om andjes te schudden. led zij pas bi] de entree van de int, die naast de twee vakantie- was neergezet. De 6-jarige van Dijk, kleindochter van ar- I Jan Visser, had de eer om een Iteoverhandigen. De koningin ve elkaar na veertien dagen kantie" erg hebben gemist, n we maar even in 't midden. ?e weken lang verstoken van Tesselse nieuws en je bent er maal uit! Zelfs het toetsen- 1 van de tekstverwerker voelt 'enmg aan. Maar er is wel van s gebeurd De natuur loopt :en vooruit, de bomen zijn a groen en de korte broek kan it de kast, hoewelVolgende ik wordt het nieuwe college B& VZ geïnstalleerd en hun(?) iramma werptz'n schaduwen vooruit De burgemeester dt zoet gehouden met z'n gra- penbaar vervoeren de ,,deur op een kier voor de ver asing van bedden'' Dat wa de enige berichten die ik heb ePikt, waarvan het laatste trekt onbegrijpelijk is. Bedden St. Jan, De Gollards. Hotel Duin of het bed uit uw logeer- 'ert/e? 't Zal wel aan mij lig- waar ik ben nog niet hele- terug Horszei gekregen Bij SBB was niemand voor commentaar bereikbaar. Volgens Van Rappard is het nog te vroeg om te zeggen dat nu dit ak koord is bereikt, de Kogerhoop nog vóór de zomer tegen de grond gaat. Het is wel een onderwerp dat hoge prioriteit heeft bij het overleg met de kopers van Calluna. De verkoop van het zwemparadijs is pas definitief als de procedure voor de bouw van het hotel en het bestem mingsplan voor het hele gebied is goedgekeurd Momenteel is dit in handen van de provincie. De Texelse rotaryclub, die op dinsdag 21 april een extra kledinginzameling houdt, streeft naar goede samenwerking met andere organisaties die kleding inzamelen ten bate van goede doelen. Het is niet de bedoeling dat een concurrentieslag ont brandt. Dat laatste dreigde even toen de rotaryclub vorige maand bekend maakte dat zij naast de jaarlijkse grote inzameling in het najaar, ook in het voorjaar een actie houd Dat leidde tot reacties in de krant, onder andere van de stichting Mensen in Nood en de evangeliste Paula Brou wer-Terpstra Met name werd ge vreesd dat de nieuwe actie concur rentie betekent voor de inzameling van de stichting .Mensen in Nood" die niet zolang daarna wordt gehou den, op 26 mei. Het bestuur van de rotaryclub laat weten dat er inmid dels verhelderende gesprekken zijn geweest met de intentie dat de ver schillende acties elkaar met mogen De koningin op theevisite bij de 12-jarige Nanda de Jong. foio Frans Hopman) boog zich naar het verlegen meisje en maakte een praatje. Welkom In de tent, waar alleen plaats was voor genodigden, werd Hare Majes teit welkom geheten door mr J. de Vries, voorzitter van het Prinses Beatrix Fonds. Hij dankte de koningin voor haar komst èn de forse finan ciële bijdrage, die het fonds naar aan leiding van haar 60e verjaardag ont ving „We hadden één van de huizen graag uw naam gegeven, maar we hébben al een Beatrixhuis. Daarom hebben we de keus laten vallen op uw moeder en grootmoeder", aldus De Vries. Lof had hij ook voor de mede werking van het Texelse gemeente bestuur („hartverwarmend") en de inzet van architect en aannemer. Sleutel Nadat de aanwezigen een korte videofilm te zien kregen -o.a. met zwartwit beelden van een jonge prin ses Beatrix- over het werk van het fonds, was het tijd voor de officiële openingshandeling. Met het eenvou dig omdraaien van een sleutel opende koningin Beatrix de deur van het huis „Juliana" Zij kreeg daar een rondleiding van architect Jan Visser, aannemer Kees Duin en uitvoerder Paul Buisman Ook de leverancier van de speciale lift/rail-installatie was aanwezig om uitleg te geven. Beatrix toonde zich onder de indruk van de indeling en vormgeving van het ver blijf, waar acht personen kunnen lo geren. Koekjes Vervolgens ging de koningin op be zoek bij de familie De Jong uit Hoorn in het huis „Wilhelmina". Nadat de fotografen hun werk hadden gedaan en waren vertrokken, bleef de konin gin lange tijd binnen. Zij dronk een kopje thee en praatte belangstellend met het gezin. Het was heel onge dwongen. De voorzitter van het Beatrix Fonds en de hofdame keken op een gegeven moment op hun klokje, maar de koningin bepaalde zelf hoelang ze bleef We hebben al lemaal leuk met haar gesproken", vertelde vader Wout de Jong na af loop. Nanda trakteerde de koningin op zelf gebakken koekjes en gaf haar een tekening (van de paashaas) On danks de problemen met haar moto riek kan Nanda, die aan de ziekte van Friedreich lijdt, nog wel goed tekenen Door de ziekte, die zich al op haar derde jaar openbaarde, is ze op jonge leeftijd in een rolstoel beland. „Drie jaar geleden waren we hier ook op vakantie Toen liep ze nog, zodat we niet in een aangepast verblijf hoef den Nu dus wel. Dit huis is fantas tisch", aldus De Jong. Nanda is het daarmee eens: „Hartstikke goed Ik kan eindelijk in bad, dat is geweldig. Het huis is lekker ruim, ik kan me goed bewegen zonder overal tegen aan te stoten." Lees verder Pagina 10 Ietwat ongelukkig staan twee mannen op het dak van een BARV (Beach Armed Recovery Vehicle) Tijdens het proefdraaien met dit nieuwe voertuig, dat Is gemaakt om vastzittende vrachtwagens en ander militair materieel los te trekken tijdens landingsoperaties, raakte de BARV gistermiddag zelf muur vast in het slappe zand van de Mokbaai Pogingen om het zware rupsvoertuig, dat op het onderstel van een Leopardtank is gebouwd, met behulp van het nieuwe grote landingsvaartuig L9525 los te trekken liepen op niets uit. Door opkomend water verdween de BARV praktisch helemaal onder water. Of hij daardoor reddeloos is verloren hangt er vanaf of ook water in het voer tuig is gekomen. Laagwater werd afgewacht voor het ondernemen van een nieuwe bergingspoging. (Advertentie) De sloop van hotel De Kogerhoop is dichterbij gekomen nu de ge meente, Staatsbosbeheer (SBB) en de Hoge Raedt Groep (HRG) ak koord zijn over de prijs van de grond rond zwemparadijs Calluna. Volgens burgemeester Van Rappard, die zich persoonlijk met de onderhandelingen heeft bezig gehouden, is echter nog geen de finitieve sioopdatum geprikt. Het is één van de onderwerpen waarover de gemeente overleg voert met de HRG, de eigenaar van het half ver brande hotel. De groep wil er geen nadere mededelingen over doen. De prijs die SBB aanvankelijk vroeg voor de tien hectare grond (naar ver luid ƒ1 1 miljoen) is in de ogen van de HRG groep veel te hoog Die zou er namelijk met meer dan ƒ350.000,- voor over hebben Bij dergelijke be dragen zou de gemeente het verschil moeten bijpassen. Toen de onder handelingen vast dreigde te lopen, heeft Van Rappard zich persoonlijk als bemiddelaar opgeworpen Hel bedrag dat nu is bedongen, zou niet ver van de biedprijs van de HRG ver wijderd liggen. Over vervangend na tuurgebied, zoals SBB graag wil, zijn geen concrete afspraken gemaakt. Dit onderwerp komt over een jaar of vijf aan de orde. als de invulling van het convenant definitief vorm heeft (Advertentie) WIJZIGING INZAMELROUTES HUISVUIL schaden, maar elkaar juist moeten versterken Dit hoopt men te berei ken door in de publiciteit nadrukke lijk te wijzen op de andere mogelijk heden om afgedankte kleding af te staan ten bate van goede doelen De rotaryclub, die elk jaar rond twin tig ton kleding en schoenen inza melt, gaat ervan uit dat er nog meer te halen moet zijn als een extra actie wordt gehouden en wel zóveel meer dat alle inzamelaars tevreden zijn. „Mocht bij de aanstaande actie blij ken dat dit tegenvalt, dan zullen we ons beraden en ons in elk geval in schikkelijk opstellen' zegt actie- coordinator Menno Hoffman van de Texelse rotaryclub. Corrie Hordijk uit Oosterend. plaat selijk vertegenwoordigster van Men sen in Nood, is tevreden over deze stellingname. De door Mensen in Nood verzamelde kleding wordt me rendeels verstrekt aan slachtoffers van rampen en oorlogen, overal ter wereld Een klein deel wordt via de gewone marktkanalen verkocht zo dat financien beschikbaar komen voor transport e d. Binnenkort wor den in deze krant de inzamel- adressen in de verschillende dorpen bekend gemaakt Wegens een defect aan het kassa systeem van de Teso-loketten in Den Helder, kon gisterochtend vroeg een deel van de passagiers gratis met de boot mee De computerstoring zorg de en/oor dat de meerritten-kaarten voor automobilisten en personen met konden worden afgewaardeerd Het probleem deed zich voor bij de boot van 6 35 en 7.35 uur. Nadat een ei gen technicus het euvel had verhol pen, was de situatie om half negen weer normaal. zie pag.: 6

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 1