Vuurtoren blikvanger vergroot Tesselhuus F amilieberichten Boomsingel nu toch plat Schade door gipsplaten Bedrijvigheid 10" Hobbywinkel met poppen Mooie film over ongelukkig genie Riool Oudeschild wordt vernieuwd Cursus: zelf een Djembé maken Galerie Marianne opent seizoen met Texelse expositie Wadgids informeert geïnteresseerde leek Rugletsel Drugs gevonden TEXELSE 3 COURANT Schutte lerin. De gemeente laat er geen gras over groeien nu de kapvergunning is afgegeven. IFoto Gerard Timmorman) bomen aan de Molenstraat zijn Woensdag besloot de rechter chorsing, die door M. van der Star aangevraagd, met toe te kennen, irna de gemeente er gisteren ge- Je bijl in zette. Hiermee is na een raging van zes maanden eindelijk in licht gegeven voor de bouw de nieuwe woning annex praktijk Ingrid Koorn. erste kapvergunning die door de ieente werd aangevraagd om de e weg staande bomen te kunnen wjderen, werd door de rechter geschorst, omdat op het bijgeleverde kaartje niet duidelijk stond om welke bomen het ging. De gemeente trok deze vervolgens in en vroeg een hele nieuwe kapvergunning aan. met dui delijker materiaal Van der Star, die een verzoek om schorsing van de bouwvergunning door de rechter van de hand gewezen zag worden, vroeg opnieuw schorsing aan. Dat kan al leen als sprake is van nieuwe om standigheden, maar volgens de rechtbank wist zij onvoldoende aan nemelijk te maken dat daar sprake van was. 43-jarige Cocksdorpse imobiliste kreeg dinsdag op de ialaan de schrik van haar leven ze enkele gipsplaten op haar kreeg. Die kwamen van de haar ri|dende bestelwagen, be door een 53-jarige Oude- Een rukwind deed de platen dak vliegen. De vrouw wist tot stilstand te brengen. ongedeerd, maar de auto beschadigd. lijn moeder is reuze creatief. Die Bkt van alles. Ze heeft het mij Igeleerd." Isabel Schutte bleek Blijk belast. Al snel had ze ook |aanzienlijke hoeveelheid fraaie en vervaardigd. „Zoveel dat je likt, er mag wel eens wat weg", ïit haar vriend Robert Aris van jien. Omdat ze toch graag een (keltje wilde beginnen, werd de op doorgehakt en sinds kort is beschild een atelier rijker. |de hoek van de Houtmanstraat en Barentszstraat kwam ruimte vrij, ook nog de juiste bestemming Een buitenkansje voor het twee- Idat nog druk bezig is met de in- pting. Er is echter al genoeg te zien. este poppen en figuurtjes zijn ver- |rdigd van natuurlijke materialen. hebben een klein deel inge- ht, want je moet toch zorgen dat benoeg staat", bekent Isabel, [bedoeling is om buiten het sei- |n cursussen te geven in de vorm Ikinder-doemiddagen. Daarnaast het tweetal ook de materialen ver ben die ze zelf gebruiken bij het vaardigen van de poppen, zoals i en verf. ,,Ze", want ook Robert iisaanhet hobbyen geslagen. Hij akt leuke figuren van hout en er- hl dat hij daar steeds meer plezier Plgt. [bedoeling is dat mensen die een prtgelijke hobby uitoefenen en hun aties wel willen verkopen ruimte linen krijgen in het atelier/verkoop- ]it „Maar alleen als het past bij wat I maken", waarschuwt Isabel, die ens de openingsuren in het atelier de slag gaat, zodat bezoekers i hoe ze haar werkstukken maakt I atelier is in het seizoen geopend 1 maandag t/m vrijdag 09.00-21.00 zaterdag 10.00-20.00 uur en 10.00-17 00 uur Dan mag de Titanic wel veer tien Oscarnominaties hebben gehad, het aantal van „Good Will Hunting" was anders ook niet mis: negen stuks! Nomina ties voor onder meer film, ac teur, bijrolacteur, bijrolactrice en regisseur. In ieder geval werd de nominatie voor beste bijrol van Robin Williams geho noreerd. Dit geeft in ieder ge val aan dat een film over een wiskundig genie goed kan zijn zonder ook maar één woord aan wiskunde vuil te maken. De film werd geschreven door de jonge acteur Matt Damon, die ook de hoofdrol speelt. Damon is in Amerika inmiddels een ster (de gedoodverfde op volger van good-smiling Tom Cruise), omdat hij een hoofdrol speelt in The Rainman, een bestseller die hier nog niet is uitgebracht. Will Hunting is een wees uit de vervallen arbeidersbuurt van Boston die 's avonds met zijn vrienden in de kroeg zit en/of wat collega-verschoppelingen in el kaar slaat. Overdag werkt hij als schoonmaker op de universiteit van Harvard Op een dag komt hij op een schoolbord in de gang een wiskundig probleem tegen. Hij schrijft de oplossing eronder en gaat verder met dweilen, drin ken en vechten. Als hij in de ge vangenis terecht komt, spoort de professor die het probleem op het bord heeft geschreven hem op. Hij komt vrij mits hij bij de profes sor zijn talent gebruikt en in the rapie gaat Hij blijft echter onhan delbaar met een feilloos gevoel voor andermans zwakke plekken en jaagt zo iedereen tegen zich in het harnas. Totdat hij terecht komt bij psycholoog Williams die net als hij in dezelfde achterbuurt is opgegroeid. Een prettige feelgood movie met een beetje kankeren op de over heid, wat klasse-animositeit en twee mannen die huilen en elkaar omhelzen. Sphere De science-fiction onderwaterfilm „Sphere" met een prachtige rol van Dustin Hoffman is een week geprolongeerd, evenals de fraaie animatiefilm „Anastasia". De aanvangstijden staan in de agenda van deze krant. Een belangrijk deel van de riolering van Oudeschild wordt binnenkort vernieuwd. Het gaat om het riool van de De Ruyterstraat tussen Kerke- steeg en Barentzstraat Dat verkeert in slechte staat, blijkens instortingen en verstoppingen Het nieuwe riool, dat een wat grotere capaciteit krijgt, wordt aangelegd door Tatenhove BV Op zondag 19 en 26 april wordt in Den Burg een workshop verzorgd over het zelf maken van een Afri kaanse trommel, de Djembé. Het is voordeliger dan een exemplaar ko pen, bovendien leren de deelnemers meteen hoe ze de trommel moeten spannen, stemmen en een eigen klank kunnen geven Victor Sams geeft de cursus. Inlichtingen en aan melding via Paul van Mierlo, telefoon 319 708. Marianne Momberg opent morgen middag de deuren van haar galerie aan de Nikadel in De Koog. Belang stellenden zijn welkom vanaf 14.00 uur tijdens een „open middag". Op de eerste expositie van het nieuwe seizoen is veel Texels werk te zien. De oud-Texelse Alice Gubbels-Een- hoorn exposeert meest abstracte schilderijen in aquarel en artisan, een speciale olieverf. Ruth de Ruwe heeft zich toegelegd op Texelse land schappen. uitgewerkt in pastelkrijt. Liesbeth Roeper uit Den Burg is pre sent met schelpenschilderijtjes en Ida Bron uit De Westen met schelpen- kransen. De enige met-Texelse, Truus Naus uit Limburg, toont ab stracte plastieken en eigenzinnig vormgegeven beelden Daarnaast is abstract glaswerk te bewonderen van diverse Poolse kun stenaars en schilderijen van de eigenaresse zelf. Tijdens open mid dag is iedereen welkom om onder genot van een hapje en een drankje rond te kijken Kampanje In het Helderse theater De Kampanje is op donderdag 16 april om 19 00 uur de familie voorstelling „Altijd zondag" Zondag 19 april begint om 14.30 uur de klas sieke matinee „Storioni pianotrio Voor de beginnende Wad-enthou siasteling schreef EcoMare-bioloog Arthur Oosterbaan De Wadgids Met deze veldgids voor de Waddenzee kan de leek gemakkelijk planten en dieren herkennen Verder bevat het door EcoMare en de Wadden vereniging uitgegeven boekwerkje beknopte informatie over allerlei za ken en wetenswaardigheden over het waddengebied. Bijvoorbeeld over springtij, luchtspiegelingen en de gevolgen van gaswinning. ..Het hoort in de kombuis van elke wad- vaarder te liggen", aldus Ooster baan. Het boekje is geschreven in begrijpelijke taal en rijk geïllustreerd De tekeningen zijn gemaakt door Erik van Ommen De Wadgids is in EcoMare en bij de boekhandels te koop voor ƒ19,50. Het Tesselhuus, het vakantiehuis voor gehandicapten in De Koog, is in tien weken tijd ingrijpend ver groot en gemoderniseerd. Het vakantieverblijf aan de Ruijslaan is hierdoor beter geschikt voor de opvang van kinderen met een spierziekte. Burgemeester Van Rappard verrichtte woensdag de feestelijke heropening. Zo'n 900 kinderen en hun begeleiders brachten de afgelopen vijftien jaar hun vakantie door in het Tesselhuus. „Het pad voor het Beatrixfonds is dus al geplaveid", herinnerde Van Rappard aan de opening van de twee huizen in Den Burg eerder deze week. Het Tesselhuus verzorgt sinds jaar en dag doe-vakanties voor zwaar gehandicapten „We hebben altijd veel meer vraag dan we mensen kun nen plaatsen", aldus Joke de Boer, die al boekingen voor 1999 heeft. Gehandicapten die ze moet teleur stellen, zal ze zeker doorverwijzen naar het Beatrixfonds In ruim vijftien jaar dat het Tesselhuus aan opvang doet, is er het nodige ver anderd. ook op het gebied van de zorg voor gehandicapten. Het huis voldeed nog goed. maar was eigen lijk te klein voor de medische appa ratuur voor de gehandicapten Aan nemer Visser vergrootte daarom de kamer, terwijl het gebouw flink werd gemoderniseerd Er kwamen nieuwe elektrische verstelbare bedden en een nieuwe tillift. Verder werd de in tercom vervangen en kwam er een oproepsysteem. Moerbeek verzorgde nieuwe vloerbedekking en overgordij nen, zodat het interieur weer een frisse aanblik biedt. Verder werkten IBS/Oele Schoo, de Verenigde Schil ders, Vinke Schoonmaak en CVI mee. Meest in het oog springende veran dering is het erf rond het Tesselhuus. Om de voor- en achtertuin toeganke lijker te maken, zorgden straten makers van aannemer Tatenhove dat het erf werd geplaveid Ze gingen artistiek te werk. Aan de voorkant is de golvende zee te herkennen en een strand met schelpen Een grote vuur toren in het plaveisel markeert de achterzijde van het Tesselhuus. Ver der werkten mee De kosten van de modernisering wor den betaald uit verschillende fond sen. Jaarlijks zetten de Lionsclub en de Rotary zich in voor het Tesselhuus. Ook steeds meer parti culieren leveren een bijdrage Een 67-jarige vrouw is dinsdag erg ongelukkig gevallen in haar tent op camping Kogerstrand. De Amster damse kwam op haar rug terecht en werd per ambulance naar het Geminiziekenhuis overgebracht, waar ze is opgenomen Omdat zij zich vreemd gedroegen viel een groepje inzittenden van een per sonenauto dinsdagmiddag op de boot op. De politie werd getipt en volgde de wagen naar de Burgerhout straat. Controle leverde een kleine hoeveelheid softdrugs op. Het viertal, een 37-jarige, 33-jarige. 26-jarige en 23-jarige uit Den Helder, werd na verhoor heengezonden. Burgemeester Van Rappard serveert hapjes tijdens de feestelijke heropening van het Tesselhuus. (Foto Gerard Timmerman en Robert Aris van Boven bij een pronkstuk uit hun winkeltjes annex ate- IFolo Tossa win Dn i'nnj Langzaam ben je moegestreden Stilletjes van ons weggegaan Maar je grote wilskracht Zal ons steeds voor ogen staan Onverwacht is van ons heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Jannie Timmer-Smit echtgenote van Johannes Timmer op de leeftijd van 60 jaar Johan Timmer Juul en Ellen Jessica. Judith. Lisa Corrie en Richard Monique en Allard Els en Johan Yordi, Ivor, Demy Astrid en Michel Larissa, Chanique Paul Bart Texel, 7 april 1998 Bernhardlaan 27 1791 XA Den Burg Gelegenheid tot condoleren vrijdag 10 april van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in uitvaart centrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zater dag 11 april om 10 30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op de R K. begraafplaats zal plaatsvinden. Groot is de leegte die zit achterlaat. Waardevol zijn de herinneringen. Geheel onverwacht is van ons heengegaan onze lieve zus, schoonzus en tante Jannie Timmer-Smit We wensen Jan en kinderen veel sterkte toe Alkmaar Dina Australië Martha Texel Joop en Gina Den Helder Gerard en Annie Texel Nelie en Wietze Siem en Gré Neven en nichten Lieve Oma Wi| zullen u missen. Jessica - Judith - Lisa Monique - Allard Yordi - Ivor - Demy Larissa - Chanique Jannie Je blijft altijd in ons hart. Je diepbedroefde vrienden Bep en Theo Franchimon Lieve tante Jannie We zullen u missen Theo Jan - Elly Danny - Rick - Simone Rinske - Ward Marjan Verdrietig, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze lieve har telijke vriendin Jannie Timmer-Smit Wij wensen de familie heel veel sterkte Familie H de Ridder Met droefheid geven wij u kennis dat toch nog on verwacht van ons is heengegaan onze zuster, schoonzuster en tante Dieuwke Wijngaarden op de leeftijd van 75 jaar B Wijngaarden T. ter Schiphorst-Wijngaarden P. ter Schiphorst C. Wijngaarden Neven en nichten Texel, 9 april 1998 Boogerd 6, Den Burg De uitvaartdienst zal worden gehouden op dins dag 14 april om 14 00 uur in de Hervormde kerk van Den Burg, waarna de begrafenis op het kerk hof aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in "De Schakel" naast de Hervormde kerk Correspondentie-adres: C. Wijngaarden, Jan Dirksoord 16, 1791 GP Den Burg Oma Doetje Jeroen Jordy Mark en Perry Melissa. Cynthia en Patrick Tante DU En toch telkens weer zullen Wij je tegenkomen zeg nooit "het is voorbij" Slechts jouw lichaam werd ons afgenomen Niet wie je was en niet wat je zei Elly Jannie en Barend Dean en Ton Gretha en Erik Vervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij kennis dat, na een leven van liefde en hartelijkheid, toch nog onver wacht van ons is heengegaan onze lieve moe der en oma Trijntje Broersma-Hoogerheide weduwe van Harmen Broersma op de leeftijd van 84 jaar J.S Broersma N Broersma-Klomp Harry en Silvia Wessel. Jurjen Yvonne en Ruud Laura. Willemijn S. Broersma R Broersma-van Leeuwen Erwin Ron Texel, 9 april 1998 De Houtmanstraat 38, Oudeschild Gelegenheid tot condoleren dinsdag 14 april van 19.00 - 20.00 uur in de Hervormde kerk van Oudeschild en na de begrafenis in uitvaart centrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 15 april om 14.00 uur in de Hervormde kerk van Oudeschild, waarna de begrafenis op de Oudeschilder begraafplaats zal plaatsvinden Correspondentie-adres: J.S. Broersma. De Dageraad 18, 1797 SL Den Hoorn We zullen u missen lieve Oma Molen Wessel. Jurjen Laura. Willemijn

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3