Dé manier om Texel te leren kennen. Kampioenschap voor Jozef en De Akker Tien voor Texel gunt b en w voordeel twijfel Oplossing voorjaarspuzzel s c c Geknip^O B L O E S E M S Z W A L U W E N Z O M E R T U D H O O N M A A K L E P E L A A R S T U L P E N R O C U S J E S K I E V 1 T E N N A R C I S S E N Wielerseizoen weer begonnen - Informatie van A tot Z - Bijlage Texels Noorden - Bijlage Texels Produkt - etc., etc. Auch mit Deutschem text Overal «erWjtaa' "m sled"! TEXELSE J? COURANT' Schoolvoetballers net zo sportief als Spice Girls... ruk weekend voor itleten en fietsers uw- en Houtbond i Idigt jubilarissen Excursie voor vroege vogels Tevoko wint laatste duel ZDH verliest van Watervogels Dames Texel '94 verliezen nipt ft Herl van ucnwal De 200 leden tellende vereniging Tien voor Texel hoopt op ver scherpt gemeentelijk beleid wat betreft het in de hand houden van het aantal toeristische slaapplaat sen op Texel en het behoud van de natuurlijke kwaliteiten van het eiland. „We gunnen het nieuwe gemeentebestuur het voordeel van de twijfel", aldus waarne mend voorzitter Fridt Blanken in de dinsdagavond in d'Ouwe Ulo gehouden jaarvergadering van de vereniging. Dat de verwachtingen niet zo hoog zijn gespannen heeft te maken met de recentelijk bekend geworden portefeuilleverdeling in het college. Ruimtelijke ordening en andere beleidsonderdelen die voor het toe risme van belang zijn, bleven in han den van „oude" bestuurders, die vol gens Tien voor Texel veel te toegeeflijk zijn geweest. Daar staat echter tegenover dat de machtsver houdingen In de gemeenteraad in grijpend zijn gewijzigd Activiteiten Tien voor Texel kwam het afgelopen jaar herhaaldelijk in actie. De vereni ging bemoeide zich onder meer met het bestemmingsplan buitengebied, de rotonde Hoornderweg-Pontweg, het gedogen van kampeermiddelen op erven, de bouw van een schuur bij de Hallerweg en de plannen voor een informatiecentrum bij de molen van Het Noorden De meest spraak makende actie (tegen de Greenside- hoed) kwam tot een voor de vereni ging acceptabel resultaat. Kwaaie pier Blanken zei zich te realiseren dat de vereniging nogal eens in de rol van „kwaaie pier" wordt gedrukt. Hij voegde eraan toe dat het niet de be doeling is mensen dwars te zitten maar om Texel aantrekkelijk te hou den voor zowel toeristen als bewo ners Het zwaartepunt ligt op het ge ven van reactie op overheidsplannen en niet op het „aangeven" van burgers die in de fout gaan. „We spelen geen politie". Toegegeven werd dat de rotonde Hoornderweg-Pontweg in de prak tijk erg meevalt. Bestuurder Menno Stam „Als er nog een rotonde komt, zullen we er geen bezwaar tegen maken. We vragen ons wel af of die verwijs- en verkeersborden er om heen niet wat minder kunnen". Bestuurslid Lida Witte nam afscheid. Bij acclamatie werd als opvolger Jan Hillen uit Den Burg gekozen. Tien voor Texel denkt erover om bij voorbeeld eens per jaar een belang rijk onderwerp tijdens een speciale bijeenkomst ter discussie te stellen, eventueel met inschakeling van des kundigen. Een der leden deed de suggestie als eerste „duurzaam toe risme" aan de orde te stellen. f vroeg Ip Alboig in het noor den van Judand zi; het fietsen erop. wumi Ab en Henk ons weer veilig thuisbrengen. Terug naar Texel. De Vastelanders over nachten in de achtertuin of hebben zoals wi) de slaapzak uitgerold in een van de vele ^slaapkamers van de tot woonhuis omge- mwde bollenschuur. De volgende dag ma- v. iwurvuggesbei van gebieden, informatie over kaai icn enzovoorts 'Denemarken Magazine 15SS is een praktische gids over Denemarken als' vakantieland. ken we de grootst mogelijke boog die het ei-9»:s land toelaat: langs het Kerkhof van de Geor 5 giers, het Robbengat lt het uiterste Noor-**?' den en natuurreservaat De Slufter Het is net of we weer in Denemarken zijn, behalve dan de frieten aan het eind van de toch:. Die zitn bij ons nóg April is de maand van de voorjaars klassiekers in het profwielrennen. Op Texel begint deze maand altijd de competitie van de wielerver eniging. Dinsdag meldden zich liefst 32 renners aan de start op het parcours in „sportpark Zuid" in Den Burg. In de B-poule bleef de groep, na ver schillende uitlooppogingen van di verse renners, tot de laatste ronde bij elkaar. Vier man namen toen lichte voorsprong. In de sprint wist Harry Kmgma met gering verschil Paul Hoogendijk voor te blijven. De derde en vierde plaats waren voor de gast- renners Daniël Schuurman en Hans Foormeister. Jan Buis won de pelotonspurt vóór Maarten Dijker, Henk Stevens, Peter v.d. Struis, Colmda Brouwer en Jacco Vinke. Ook de A-poule bleef lange tijd bijeen. Ivo Witfe, Jordy Vinke en Jan Zijm probeerden een scheiding te force- In ANWB-tijdschrift de Kampioen staat deze maand een rijkelijk geïl lustreerde reportage over een groepje gezinnen dat juli vorig een jaar een fiets-kampeervakantie in Denemarken hield. Een reünie werd twee maanden later gehouden in Den Burg, ten huize van Frits en Hannie Veltkamp en hun drie zoons In de slotalinea is een flink staaltje Texel-promotie te vinden ren, maar alle pogingen hiertoe mis lukten. Toen drie ronden voor het eind Ivo Witte samen met de gebroeders Roel en Joost Bakker zich los maakte bleek de veerkracht van de achtervolgers verdwenen Alleen Jordy Vinke kon nog vrij makkelijk bij dit drietal aansluiten. Vinke won de sprint voor Witte, Roel en Joost Bak ker. Marten Visser werd vijfde voor Evert Rikkenberg. Otto Goënga. Robert Jan Appel, Ricardo de Graaf en Erwin Goënga. (Advertentie) icheelde slechts één doelpunt llle vier elftallen waren gelijk idigd in de strijd om het Is kampioenschap school- jal bij de jongens. Omdat in de te wedstrijd van het toernooi ëntein op 1-1 bleef steken, p tegenstander Jozefschool aofdprijs. Dit team zal evenals eisjes van De Akker op 13 mei ierhugowaard deelnemen aan Noordhollands kampioen- P in de A-poule bij de jongens was de spanning te snijden. Bijna alle duels eindigden in een gelijkspel. Het ver rassende team van de Vrije School had bijna voor een sensatie gezorgd tegen Jozef 1dat pas in de allerlaat ste minuut de gelijkmaker scoorde. Je Lubertischool (mimteams jon- Redmer IJskaschool (mini- s meisjes) en Daalderschool 2 lengd) veroverden woensdag- ag op de velden van Texel '94 ;ampioensbeker e gevallen was daar eerst felle aan vooraf gegaan Zowel bm- als buiten de lijnen was het - dankzij het traditioneel zachte een drukte en gejoel van I ste De vele fraaie spandoeken I n er nog een schepje bovenop. Iiupporters van de voormalige I en School met de Bijbel zagen rooi een nieuwe uitdaging ge- at, want ze moesten nieuwe slo- verzinnen voor De Fontein en kker, zoals de scholen nu heten, it het voor de hand liggende „De iin krijg ie niet klein" was „Hup jin, jullie zijn net zo sportief als C" (verwezend naar de Spice een creatieve vondst. Leerlin- lande Drijverschool hielden het el „Den Hoorn gaat scoren" olvoetbal in optima forma was te mderen bij de meisjes van De 2. Mei z'n allen op een kluitje ierden ze het sterkere Thijsse 2 coren te beletten „Naar voren! je Jonge, die hebben echt geen riep doelvrouw Froukje na Op een gegeven moment de druk zo groot, dat ze de bal fai met een prachtige boog over eigen doel schoot. Met prachtige jngen en een beetje geluk hield stand op 0-0 en dat was een nnning waard. De laatste poulewedstrijden moesten de beslissing brengen. Thijsseschool en Vrije School speelden 0-0, waarna De Fontein en Jozefschool er een echte finale van maakten. De Fontein moest met 2-0 winnen om kampioen te worden, Jozef had genoeg aan een gelijkspel. Het jonge team van De Fontein had het betere van het spel, maar miste de kracht om door te druk ken. Via een snelle uitbraak zette Jeroen Vlaming de Jozefschool op 1 - 0 Daarmee was het nog niet gedaan, want twee minuten later scoorde Erik van Es uit een vrije trap 1 -1De span ning steeg als De Fontein nog een doelpunt maakte, zouden alle ploe gen gelijk eindigen en moesten penalty's misschien de beslissing brengen. Zo ver kwam het echter met. Uitslagen Poule A (jongensj: 1 Jozefschool 1; 2 Vrije School 13 Thijsseschool 14 De Fontein 1 Poule B (meisjes): 1 De Akker 1 2 Thijsseschool 1; 3 Vrije School. 4 De Bruin vis 15 De Fontein 16 Jozefschool 1 Poule C (mimteams jongensj: 1 Lubertischool, 2 De Bruinvis 13 Durperhonk, 4 Ftedm IJskaschool 1; 5 De Akker 1, 6 Kompasschool 2; 7 De Akker 2, 8 Thijsseschool 2; 9 De Bruinvis 2 10 De Bruin vis 3. 11.De Fontein 2; 12 Kompasschool 1, 13 Jozefschool 3. 14,Jozefschool 2, 15.Joze1- school 4, 16.Jozefschool 5 Poule D (overige miniteams meisjes): I.Redm IJskaschool, 2. Jozefschool 3, 3 Durperhonk, 4.Jozefschool 2, 5 De Fontein 3; 6.De Fontein 2; 7 De Bruinvis 2; 8 Thi|sseschool 2, 9 De Akker 2 Poule E (gemengde mimteams) 1 Daalder- school 2, 2 Dniverschool 1 3 Daalderschool 1 4 Drijverschool 2: 5 Lubertischool, 6 Strijbos- school. 7 Vrije School «Texelse triatleten hadden afge- 1 weekend hun laatste wed den vóór het Nederlands kam- _bischap. Erik en Robert Ikeren Jan en Norbert Dankers pn mee aan de run-bike-run Purmerend, waarna Jan Dan- J, Robert Jan Appel en Ricardo kt present waren bij een prwedstrijd in Alkmaar. loopparcours van de run-bike- ian Purmerend voerde dwars het winkelcentrum, het fiets- iufs over de smalle dijken van 'ormer De fietsers reden daar- gs vaarten waar ze in de win- 'an 1996 en '97 de Bannetocht ten geschaatst. Het bleef geluk- Iroog, maar met windkracht ze- in de open polder waren de itpatsers onder de wielrenners tijk in het voordeel en verloren Ingebouwde Texelaars teveel in Toch wisten ze alle vier (in eld van 150 deelnemers) bij de Ie vijftig te eindigen Robert fer. Jan Dankers en Erik Bakker :n 4de, 5de en 6de, met tijden espectievelijk 1.09.05, 1.11.30 §14.04. Ze bleven daarmee ruim ir winnaar Raymond Pet die tot ederlandse selectie behoort en aindtijd van 1 03 29 neerzette, ert Dankers werd bij de heren vijftig jaar en ouder vierde in 03 en bleef daarmee slechts linuut achter de winnaar, tdags waren de Texelse atleten op de wielerbaan in Alkmaar, zij zich presenteerden bij een de ploegen van Meester "Iers, die binnenkort uitkomen naak in de week verdiende Jan nan op z'n veertiende met z'n e baantje als opperman Dat vim zestig jaar geleden Na de 9 hielp Huisman mee aan de sropbouw. Er vanuit gaande ]en arbeider op het platteland elijker aan eten kwam dan in leden, kregen de stedelingen méér m het loonzakje 1948 be hjd van de geleide loonpoli- 'n levens hel jaar waarin Huis lid werd van de vakbond. Re- Dit team van de Jozefschool werd kampioen bij de jongens. in de Tour de Lasalle. Rijden de Texelaars op het eiland voor de Oudeschilder ploeg „Fiets-Sportief", voor deze bekende etappekoers zijn ze uitgeleend aan Meester Reenders. Er kan dus worden uitge zien naar een sportieve confrontatie met de ploeg van RAB. De wedstrijd - over 250 meter - begon met een vliegende start Het was voor de on ervaren baanrenners een hele bele venis uit de bocht van de steile betonbaan naar beneden te duiken. Na de sprint volgde een achtervol ging over duizend meter, die de Texelaars aflegden tussen de 1,27 en 1,30 minuten. Het hoogtepunt van de middag was een wedstrijd over drie kilometer achter „derny's", waarbij snelheden van zestig km/u werden gehaald. Naast de „gebruikelijke" excursies houdt Staatsbosbeheer dit jaar ook enkele thema-tochten. De eerste vier staan in het teken van het ochtend gloren. Tijdens de opkomst van de zon in het duingebied gaat het ontwa ken van de vogels gepaard met fraai gezang. De nachtegaal en de fitis zijn te beluisteren, evenals vele andere soorten. Dauwtrappen in De Muy onder leiding van een boswachter kan op maandag 13 en zaterdag 25 april vanaf 06.00 uur en op zaterdag 2 en vrijdag 22 mei vanaf 05 30 uur. De tocht duurt zo'n twee uur en deelname kost 7,50 (kinderen ƒ4,-). Waterdicht schoeisel wordt aanbevolen en een verrekijker meenemen is raadzaam. Inlichtingen en opgave via EcoMare, telefoon 317 741 Grote drukte voor het doel ven keepster Frouke Douma. De bal ging er echter niet in. den voor de Bouw- en Houtbond van de FNV de 75-jarige jubilaris vrijdag avond in De Lindeboom een gouden speld met een robijntje op de borst te spelden. Diezelfde versierselen kreeg Ger van der Meer. Richard Klein veld en Cees Makelaar kregen een gouden speld uit dank voor veertig jaar lidmaatschap van de bond Johan Plaatsman, Peter Steffens, Gerrit Westerlaken, Kees Witte en Bouk Vredevoort wegens 25 jaar een zilveren. Jubilarissen P. de Brave (25 jaar) en Jo Rijk (40) waren verhinderd. Op de foto pose ren de jubilerende FNV-leden. (Fold Gerard Timmerman) De heren van Tevoko hebben za terdag de laatste wedstrijd van de competitie met winst afgesloten. In Midwoud werd het tegen Schor pioen 1-3. De overwinning kostte letterlijk bloed, zweet en tranen. Zowel Jitse Beintema als Walter Oskam moest in de vierde set worden behandeld voor een forse bloedneus. Coach André van der Vliet kon in de sporthal de Tripkouw weer beschik ken over spelverdeler Koos Doeven. Hoewel diens vingerblessure nog met geheel was genezen, kwam zijn aanwezigheid het Texelse spel met name in aanvallend opzicht ten goede. Het begin was voor Tevoko. Jitze Beintema scoorde bij de eerste de beste servicebeurt direct vijf punten op rij, waardoor de Texelaars de eerste set redelijk relaxed konden uitspelen. Schorpioen hield de schade verder beperkt, maar kon ook niet meer dichterbij komen: 9- 15. De tweede set was er eén vol strijd en duurde maar liefst 33 minuten, een seizoensrecord voor Tevoko. Nu was het Schorpioen dat een 5-0 voorsprong nam, maar goed verde digend en aanvallend werk deden de set in Tevoko's voordeel kante len Bij 8-11 haperde de Texelse aanval, waardoor Schorpioen bij 12- 11 nog even uitzicht op de setwinst had. Een time-out van Van der Vliet bracht de rust in zijn ploeg terug, waardoor die de set met 12-15 be sliste. In de derde set beging Tevoko de klassieke fout door te gemakzuchtig te beginnen. Schorpioen had zijn formatie aangepast (drie rotaties doorgedraaid) om de veelvuldig sco rende middenaanval van Ben Kenter met een beter blok te bestrijden. Deze opzet lukte aardig, maar de ploeg werd ook geholpen door de mindere instelling van de Texelaars Met een 15-7 setwinst leek Schor pioen weer terug in de wedstrijd De vierde set was hoogst curieus. Het niveau was iets gedaald, maar doordat de teams elkaar weinig toe gaven liep de spanning op. Bij een 9- 9 stand kreeg spelverdeler Beintema een knalharde smash recht in het gezicht, wat een forse bloedneus tot gevolg had Tijdens de blessurebehandeling werd koortsachtig gezocht naar watten, maar die bleken zeer spaarzaam aanwezig in de sporthal. Nog geen minuut nadat Beintema het bloeden zag gestelpt, werd Walter Oskam geveld door een ongelukkige elleboogstoot van teamgenoot Joost Albers, Een nieuwe bloedneus was het gevolg. Hoewel een reglemen taire wissel mogelijk was, liet scheid- rechtster Veenstra een hernieuwde wattenbehandeling toe. Nadat ook deze rode vloed gestopt was, leek Tevoko toch de tol te moeten beta len Schorpioen nam een 12-10 voorsprong, maar kon het daarna niet afmaken. Via 13-13 besliste Joost Albers met twee blokkerende acties de wedstrijd in Texels voor deel: 13-15 Met een gehavend team heeft ZDH heeft de laatste wedstrijd van de competitie verloren. In Den Helder werd het tegen Watervo gels 2-1. Geen ramp, want de Hoornders hadden zich vorige week al geplaatst voor de nacompetitie. Verzuimd werd ech ter een morele tik uit te delen aan de tegenstander uit de marine- stad, die straks samen met De Koog en ZDH de strijd aangaat om promotie. „Gewoon te slap", karakteriseerde trainer Hans van der Park de presta tie van zijn spelers. De Zwaluwen speelden niet slecht, maar ontbeer den de onverzettelijke wil om te win nen. De dadendrang bij Watervogels was kennelijk iets groter, want hoe wel de Torren gedurende een groot deel van de wedstrijd in de verdruk king waren, sloegen ze steeds op het juiste moment toe. In de eerste helft gebeurde dat na 25 minuten, toen ze de eerste de beste aanval tot een goed einde wisten te bren gen: 1-0. ZDH was even daarvoor dicht bij een treffer geweest, maar de kopbal van Robert Jalving - uit een corner van Richard Bousma - verdween over de lat. Na rust veranderde er weinig aan het spelbeeld. Halverwege de tweede helft verdubbelde Watervo gels de voorsprong uit een vrije trap, waarbij invaller-keeper Ronald Bies- boer niet vrijuit ging. Jelte van der Kooi zorgde even later op fraaie wijze voor 2-1, door de bal uit een vrije trap in de bovenhoek te krullen. Genoeg was het echter niet, want kansjes waren niet besteed aan Klaas Regtop en Bernard Ipenburg. Tevoko uiteindelijk de competitie af gesloten op een zevende plek. Hoe wel handhaving in de promotie klasse zeker lijkt, zal nog even met spanning op de plannen van de volleybalbond met betrekking tot een eventuele herindeling van de districten moeten worden gewacht. Het damesteam van Texel '94 moest door afzeggingen met slechts tien man aantreden tegen VVS 46 In de eerste minuut voorkwam Liesbeth Breman met een uitstekende red ding een vroege achterstand in de derde minuut waren er kansen voor Michelle Kuiper en Monique Smit. in de tiende minuut scoorde VVS 46 voor de eerste maal. Nadat Liesbeth Breman geblesseerd uitviel, werd met negen man verder gespeeld, met Michelle Kuiper op doel Bianca Kager scoorde 1-1 toen zij in de twintigste minuut een snoeihard schot het doel in zag huppelen nadat de keepster van VVS de bal losliet. Invalster Laura Maas had de 2-1 op haar schoen maar miste net. De druk van Texel nam toe en in de 44ste minuut scoorde Monique Smit 2-1 uit een penalty De tweede helft was er een van op perste vechtlust en met name Ursula Mantje was sterk in de verdediging. Al direct na het begin wist Michelle Kuiper een penalty te stoppen, toch konden de dames niet voorkomen dat VVS zowel in de twintigste als in de dertigste minuut wist te scoren. De wedstrijd eindigde met 2-3, een compliment voor het tiental van Texel '94, dat hard voor een over winning heeft gevochten.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 9