Jordy Vinke opent seizoen offensief Estafette-team OSG in Knippenberg-memorial TEXELSE JQ C0URANT Eilandcompetitie tennis Tenniscompetitie voor Deuce Abonnementen voor Molenkoog Basketbalprogramma Modeshow Leden welkom bij steunfractie PvdA Voetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Duathleten in middenmoot Dartwinnaars gehuldigd Nacompetitie ZDH en De Koog Eilandcompetitie volleybal Voetbalprogramma Stormachtige paaswedstrijd Van Lubek tevreö Finale-wedstrijd Jaap de Graaf-bo - Ronald Zijm wint mega-motorcross Jazzdansdag Jungleday Loodzware tocht volbracht Rab-ploeg goed van start DONDERDAG 16 APRIL 1998 Het estafette-team van de O.S.G De Hogeberg meegedaan aan de Jan Knippenberg-memorial. Na om 22.00 uur samen met dertien ultra lopers te zijn gestart, kwam het schoolteam de volgende dag om 11.25 uur aan in Hoek van Holland. De winnaar Wim Bart Knol slaagde er net in het estafette-team een paar honderd meter voor te blijven. De Jan Knippenberg-Memorial werd een maand eerder gelopen dan de twee voorgaande edities. Het was daardoor langer donker Dat maakte het voor de lopers eigenlijk nog span nender: harde westenwind, een don derende branding, veel schuim op het strand, volle maan en jagende luch ten. Het voorspelde onweer bleef ge lukkig weg Het OSG-estafetteteam bestond uit Nienke Eilander, Marcel Kei|zer, Ronny Keijzer, Kim Kooger, Ramon Noorlander, Robin Oosterhof, Robbertian Postma. Jaap Witte. Jip en Eva van Zoonen, Martien Baars. Albert Hoven, José Huisman en Henk de Vries Begeleiders waren Sandra Buis, Piet Postma, Marcel Verbeek, André van Vliet en Inger de Vries. Verdwaald De uiteindelijke winnaar Wim Bart Knol nam van meet af aan de kop, samen met Guus Smit en Rut Zout man Het in vergelijking met de voor gaande jaren erg jonge OSG-team, met onder meer twee lopers van 13 laar, volgde op de vierde plaats. De koplopers gingen erg hard. Het estafetteteam lag bij Egmond al ruim achter het leidende trio. Na Wijk aan Zee kregen de ultra-lopers een bege leider mee Het OSG-team moest zonder begeleider zijn weg zoeken naar de kantine van AV Suomi, wat resulteerde in een verkeerde afslag. Gelukkig kon de vergissing snel wor den hersteld Bij het passeren van de 50 EM (de helft van de afstand) begonnen de elementen tegen te werken. De hij zich gewonnen. Interessanter De overige leden van de Texelse wielerploeg kwamen aan de start bij de B-recreanten. Door de overstap van de A-renners naar de cyclosportieven zijn de wedstrijden voor hen interessanter geworden. Het tempo ligt minder hoog, zodat de Texelaars nu ook voorin kunnen meestrijden. Alleen lieten sommigen zich zondag door het gedrang bij de start nog teveel wegdrukken, waar door zij in de achterhoede verzeilden. De pas 16-jariqe Robert Jan Appel. Zondag start de eilandcompetitie ten nis volgens het nieuwe systeem Alle deelnemers moeten een informatie pakket hebben ontvangen: indien dit met het geval is of indien er nog onduidelijkheden zijn. kunnen deel nemers contact opnemen met de wedstrijdleiding. Gelieve uitslagen en uitvallende wed strijden door te geven aan de wedstrijdleiding, tel 316301 of fax 316333. Deuce 8.30 De Porto/Hoogendi|k-Witte/Panneman (enkel) 8 30 Saal/Land-Verduyn/vd Berg (dubbel) 8 30 Taat/Beyert-Roos/Roos (dubbel) 9.30 vd BerglVKramer-Rutten/Bakker (enkel) 9 30 Witte/Witte-Mulder/v Benthum (dubbel) 19.00 d Braven/Maas-Dankers/Mulder (enkel) 20 00 Kamstra/Oosterhof-Mantel/vd Velde (dubbel) Heri Hodie 8.30 vd Bent/Schraag-Pennmgs/Werkman (dubbel) 9 30 ErwichyWesterlaken-Zoelelief/Koopman (enkel) Koogerslag 8 30 Noorlander/Saal-v Koppen/vd Wetennq (enkel) Deze week zijn de verschillende tenmscompetities weer begonnen Bij Deuce spelen dit |aar negentien teams mee, waaronder vijf jeugd- teams. In de maanden april en mei hebben deze teams, bestaande uit vier spelers, zes of zeven speel ronden met elk vier of zes wedstrij den. Door de competitiewedstrijden, maar ook door trainingen en de eilandcompetitie op zondag zijn in april en mei bepaalde banen gere serveerd, er hangt een overzicht in de hal van de kantine van Deuce. Belangstellenden en liefhebbers van spannende wedstrijden zijn welkom. Thuiswedstrijden Deuce: Zaterdag 18 april: 9.15 u. Jongens 15-18 - Langedijk 1 10.30 u Heren 2 - Wings 13.30 u. Heren 4 - Topspin 9 13.30 u. Heren vet. (zat) - Marquette Woensdag 22 april: 9.30 u. Deuce A - STC A Donderdag 23 april: 9.30 u Deuce b - HTC c 9.30 u. Deuce d - Zeemacht b Vrijdag 24 april: 9.30 u Heren vet. (vrij) - Alkmaar 3 Het team van lopers en begeleiders bij Hoek van Holland. estafette-sterloper Albert Hoven ver dwaalde in het bos achter de duinen, nadat hij zich de verkeerde weg liet wijzen door een lichtelijk aangescho ten autochtoon. Na ongeveer 6 km werd de vergissing mede dankzij een passerende auto van de organisatie hersteld. Eenmaal weer op het strand bleek de springvloed zo hoog tegen het duin te staan dat de wagen van de wedstrijd leiding en de OSG-volgauto van André van Vliet vastliepen in het drijf zand Pas na veel moeite, toen het water al tegen de deuren stond, wis ten de OSG' ers de volgauto weer los te krijgen. Slecht heel even is door de OSG-begeleiders overwogen de strijd te staken, maar veteraan Martien Baars wist van geen wijken, ontsnapte aan de strenge coach Piet Postma en begon aan een elf kilome ter lange marteltocht zonder wissel- mogelijkheid. Drijfzand De zee stond zo hoog dat de lopers van het Kopje van Bloemendaal tot Zandvoort-Zuid over de boulevard moesten lopen. Na Zandvoort-zuid volgde het OSG-team Wim Bart Knol met een achterstand van 50 minuten. De smalle beloopbare ruimte op het strand was moeilijk begaanbaar door het vieze Phaeocystis-schuim en grote plekken zacht strand. De lopers konden geen kant op. Wim Bart Knol belandde zelfs kniediep in het drijf zand en viel plat op zijn gezicht in de prut. Achteraf vonden de lopers dit echter toch het mooiste deel van de route. Bij de Langevelderslag (Noordwijker- hout) werd de vermoeide, maar vol dane Martien Baars afgelost door Henk de Vries, die uiteindelijk vlak voor Noordwi|k weer werd bijgehaald door de volgauto van André van Vliet Het estafette-team kon doorgaan in de jacht op de koploper. Bij Schevenmgen was de achterstand teruggelopen tot iets meer dan 15 minuten. De lopers in de volgbus za gen een koploper voorbij komen die goed stuk zat Vanaf Monster werd door kort te lo pen en snel te wisselen een groot deel van de achterstand weggewerkt Toch wilden en konden de lopers van de O.S.G. Knol niet meer inhalen. Het team bereikte de finish in Hoek van Holland vrijwel gelijk met hem, maar bleef op een eerbiedwaardige afstand van 400 meter Het estafette-team kwam als tweede binnen en kreeg een grandioos onthaal. rijdend voor Fiets Sportief uit Oude- schild, maakte een verdienstelijk de buut. Hij reed goed mee in het pelo ton en wist zelfs de eerste premiesprint op zijn naam te schrij ven, vlak vóór Rab-renner Roel Bak ker. Ook Otto Goénga en Jan Zijm reden in de voorste gelederen. Hal verwege, tijdens een hevige regen bui, ontstond een kopgroep zonder Texelaars. Sleurend aan kop reed Goénga in zijn eentje bijna het gat dicht. In de kopgroep reed wel rondenlang Frans Hopman, die aan haakte nadat hij op een rondje was gezet. Ook Willem van Tatenhove liep achterstand op, maar reed de wedstrijd uit. De volgende wedstrijd voor de Rab- ploeg, die zich voorbereidt op het Open Noordhollands kampioenschap (Texel, 9 mei) en de Tour de Lasalle (Den Helder, 2-5 juni), is de Ronde van Schagen, die zondag wordt verreden. Maandag start de voorverkoop van abonnementen voor zwembad Molenkoog Tussen 14 00 en 17.00 uur kunnen belangstellenden bij het bad terecht voor een kaart tegen ge reduceerd tarief. Tevens kan dan worden aangemeld voor zwemles sen. Pasfoto niet vergeten' De offi ciële opening van het bad is op vrij dag 24 april. De basketbalheren van De Mareis spelen zaterdag om 18 00 uur in de Sportlaan in Den Helder tegen Rebound Het damesteam treedt zondag om 16 00 uur in dezelfde sporthal aan tegen Nuva 4 In het Eierlandsche Huis wordt dins dag om 15.30 uur een mode presentatie voor senioren verzorgd door Marion Mode uit Zwaag. De show met dames- en herenkleding wordt gegeven met hulp van plaatse lijke vrijwilligers. Na afloop is er gele genheid de kleding te passen en/of te kopen De entree is gratis en bezoe kers krijgen tevens een gratis kopje koffie. De afdeling Texel van de Partij van de Arbeid heeft vanavond (dus niet woensdag, zoals in de uitnodiging stond) leden vergadering, aanvang 19.30 uur in d'Ouwe ULO. Onder meer wordt gesproken over een andere orga nisatie van de vergaderingen. Voorgesteld wordt voortaan de bij eenkomsten van de steunfractie ge durende het eerste uur als leden vergadering te beschouwen, steeds van half acht tot half negen. Alles wat de leden op het hart hebben, kunnen ze daar ter tafel brengen. Zonodig kunnen daarbij deskundi gen van de partij worden betrokken. De overige bijeenkomsten van dit jaar zijn gepland op 14 mei, 11 juni, 16 juli. 13 augustus, 10 september, 15 oktober en 12 november, steeds om 19.30 uur in de voormalige bode woning bij het raadhuis aan de Park straat. Daarnaast zal ééns per jaar een „echte" ledenvergadering wor den gehouden die het karakter heeft van een jaarvergadering, dus met bestuursverkiezing en behandeling van jaarstukken. Maandag 13 april Texelse Pupillen competitie De Koog F1-Juventus 10-0 ZDH-Ajax 3-1 AC Milan-Oosterend F1 4-5 Real Madrid-SVC 6-1 Oosterend F2-Barcelona 1-8 De Koog E1-Oosterend E1 5-4 ZDH E1-Texel'94 D3 3-5 Texel'94 E1-Texel'94 E2 1-2 Texel'94 E3-Texel'94 E5 0-7 Oosterend D1-SVC D1 6-2 ZDH D1-Texel'94 D2 5-1 Recreatievoetbal SV Texel-Oosterend 2 6-3 Oosterend 1-ZDH 4-3 De Koog-Tex. Boys 3-3 Woensdag 15 april 17.45 Oost D2-De Koog D1 18.30 ZDH 1-Texel'94 5 19.25 Rab bouwm 1-Mantje2 Donderdag 16 april 18.30 Texel'94 9-Oosterend 2 19.20 Krim 4-Texel'94 4 20.15 Casino 2-Nioz 1 21.05 Rab bouwm 2-Klif 3 22.00 Mantje 3-Koog 2 Vrijdag 17 april 16.45 Casino C1-De Koog C1 17.30 Texel C1-Texel C2 18.15 Texel'94 8-Rab bouwm. 3 19.05 Mantje 1-Klif 2 20.00 Jelleboog 1-Klif 1 20.50 Jelleboog 2-Koog 1 21.45 Krim 1-Texel'94 1 22 35 Texel'94 3-Krim 2 Jan Dankers en de broers Robert en Erik Bakker verschenen eerste paasdag in Venray aan de start in het Nederlands kampioenschap run-bike-run voor junioren (17-20 jaar). Zij eindigden in de midden moot. De Texelse atleten troffen koud en winderig weer. Een dag later zouden de senioren hun afstanden onder echt winterse omstandigheden afwer ken In een veld van 35 Nederlandse toppers en drie buitenlanders lag Robert Bakker na 5,2 km lopen op een negende plaats. Zijn broer en Jan Dankers grepen de fiets als 28e en 29e. Dankers bleek de snelste Texelaar op de pedalen, in totaal was hij over dit stuk 17e. Op de afsluitende 2,4 km lopen liet Robert Bakker zien dat hij op dit onderdeel met de besten mee- kan Het werd de vijfde tijd. wat hem in de totaaluitslag op een veertiende plaats bracht, terwijl Jan Dankers en Erik Bakker als 22e en 27e in de rang lijst kwamen De winnaars van de Texelse dart- competitie worden vrijdagavond om 21 00 uur in cafe In Den Grooten Slock gehuldigd. De pijltjeswerpers staan er echter met te lang bij stil. Aansluitend wordt een bescheiden darttoernooi gehouden. De Koog speelt zondag om 14 00 uur de eerste wedstrijd in de nacompetitie in Den Hoorn tegen ZDH De verlie zer ontmoet volgende week Watervo gels De drie teams strijden om pro motie naar de zevende klasse. Programma dinsdag 21 april Veld A mannen 20.00 Tatenhove 1-OSG Kobeko 20.45 Kobeko-Maarcobouw OSG 21.30 Cocky-DGM Maarcobouw 22.15 12 Balcken-Paal 9 DGM Veld B mannen 18.30 Handicap'94-Super Sportshop 19 15 Super-Sportshop Handicap'94 20.00 Handicap'94-Tex. Autoc. Super 20.45 Tex Autoc.-Sportshop de Waal 21.30 Gr. Slock 2-de Waal Graaf sp. 22.15 Graaf sp.-Teso Gr. Slock 2 Veld C dames 18.30 Smash'68-De Rival Jozefschool 19.15 Gr Slock 1-Jozefschool Rival 20 00 Zeilmakerij-Wiersma Dros 20.45 Top Tien-Dros Zeilmakerij 21.30 Videolux-Gimsel ABN/AMRO 22 15 ABN/AMRO-Cinema Videolux Wedstrijdleiding: Frans en Guus, telefoon 314171. Uitslagen: Tex Autocentrale-Kees de Waal 2- 1Grote Slock 2-Teso 3-0, Maarcobouw-DGM 1 -2, Tatenhove 1 -Kobeko 1 -2, Paal 28/De Krim- OSG 3-0. Cocky's kapsalon-Paal 9 3-0; Zeilmakerij-Jozefschool 0-3, Gimsel-Keur- slagenj Dros 1-2. ABN/AMRO-Videolux 1-2, Grote Slock vr.-De Rival 0-3 Smash'68-Ci- nema Texel 0-3. Haarstudio-Slagerij lepe de Boer 2-1, Westerlaken-Eierlandsche Huis 3-0, Nokanto-Durper Drup 0-3, Timmers bakkenj- Nioz 3-0, Klif 12-Leydekkers 3-0; Question- Waayer 2 2-1 Zaterdag 18 april SRC B2-Oosterend B1 WGW C5-ZDH/SVC C1 Texel'94 C2-ZAP C2 SVAP E1 -Texel'94 E1 G-voetbal HIS 2-Texel'94 12.30 13.30 13.30 10 00 11.00 Vriendschappelijk Texel'94 D1-Hoofddorp D3 15.00 Oosterend D1-Hoofddorp D4 15.00 (terrein Texel'94) Texelse Pupillen competitie Ajax-De Koog F1 10.00 Juventus-ZDH 10.00 Barcelona-SVC 10.00 AC Milan-Oosterend F2 11.00 Oosterend F1 -Real Madrid 10.00 ZDH E1-De Koog E1 11.00 Oosterend E1-Texel'94 E4 11 00 SVC E1-Texel'94 E3 1100 Texel'94 E5-Texel'94 D3 11.00 ZDH D1-De Koog D1 12.00 Texel'94 D2-SVC D1 12.00 Zondag 19 april VZV-Texel'94 14 30 Vrone 2-Texel'94 2 11.30 Texel'94 3-Vesdo 2 12.00 WironAl-Texel'94 A1 11.00 Texel'94 B1-Nw Niedorp B1 12.00 Alcm. Victrix C1 -Texel'94 C1 12 00 Winnaar werd Hans van Eu 0.56.56. De Texelaars waren;; de jongste deelnemers in dec;: rie, waarin ze nog twee jaarir< meedoen. Een verbetering vu kele minuten moet tot de moger, den behoren, zodat ze in de toet waarschijnlijk met de top t meedraaien. Na de NK wedstrijd mochten d; licentiehouders het strijdperk in anderhalf keer de afstand (7,; lopen, 30 km fietsen en 2.4 kmkc In een veld van 130 deelneu waarin geen onderscheid naarfe werd gemaakt, werd Norbert kers 55e. Storm, regen en hagel zorgden, een extra handicap bij paaswedstrijd van golfbaan Texelse, waaraan ruim veertij houders - waaronder enkele tiegangers - meededen. De res ten van de vlaggenwedstrijd goed. Iedere speler kreeg een tal slagen, afhankelijk van zijn sterkte; de golfer die met dit slagen de meeste holes sp- plantte zijn vlag en won daarnu wedstrijd. Uitslagen: Heren 1 Henk van Wijk; Kuip; 3 Stephan van Maldegem Da? Tineke Brouwer; 2 Claudia Montag; Brinks Longest drive heren Bart Me dames NoordeBruijn Neary heren Paj Ingrid van Lubek was zondag i content met de 23e plaats c haalde in de Olympic Distances in Ishigaki-Japan. Het was dei van een reeks wedstrijden i kwalificatie voor de Olympisch len van 2000 plaatsvindt Een; bij de eerste dertig geeft ree deelname, dus in dat licht bezs Van Lubek al goed. Maar ht tevens haar eerste optreden iï blessure. Het zwemmen ging uitstekends het looponderdeel, dat do» bekkeninstabiliteit enige tijd ging. verliep naar wens. De Ti kwam slechts vijf minuten winnares over de streep. De; drie plaatsen werden ingei door Australische dames, verwonderlijk", aldus vader b Lubek „In dat land kennenj seizoenstop. bovendien hat Nederlanders een uiters moeiende reis achter de rugi ze drie keer moesten overst. De omstandigheden voor een waren verre van ideaal: temper boven de 35 graden, een helt luchtvochtigheid en harde Lucienne Groenendijk uit Denl eindigde na Van Lubek als Texelse is inmiddels op wej Sydney, waar ze op 26 april op aan de start van een wedstrj schijnt. Zondag 19 april is op het b: terrein van manege Akenbv finale-wedstrijd om de Jas Graaf-bokaal. Het is de afslii van een serie van zes wedstrijden. Al weer voor de negende keer de competitie om de Jaap del bokaal verreden. Deze wedstnr is opgezet om ook mensen z; aanspanning de gelegenheid ven deel te nemen. Sommigs spanningen worden namelijk verschillende koetsiers gemen De wedstrijd begint om 9.30 ui het onderdeel dressuur Hiert jurylid dhr. Valkema o.a beoo< of de figuren correct worden voerd en of de wendingen en gangen juist worden gereden moeilijkheidsgraad is dat va eerst buiten wordt gereden, wai de paarden vaak erg fris zijn Tussen 12.30 en 14 15 uur gepauzeerd. Om 14.15 uur beo voor toeschouwers special vaardigheidsproef. De deelrx moeten met hun aanspannin parcoursje tussen kegeltjes dl den binnen een bepaalde lij foutloze deelnemers mogen in sluitende barrage proberen v snelst zonder fouten dit trajet rijden. Koploper in het klassement Beers met de vos Ferdinand, hi gevolgd door Fnts Witte meldt Jelmer. Marieke Bakker, de v» van vorig jaar, staat met de Jesper derde, maar is helaas Jjbl z; H Dames JVC 1-Texel'94 Recreatievoetbal Oosterend 1-Tex. Boys SV Texel-Oosterend 2 ZDH-De Koog 12.00 10.30 10.30 10.30 derd en zal haar titel met kunne dedigen. Vierde en vijfde staar Visser - de Leeuw en Carlo W In het barrageprijsklassemenl Piet Beers aan de leiding, hetv; in punten met de andere deelnt is hierbij dermate groot dat b meer is in te halen De strijd dressuurprijs is nog met gestr Piet Beers staat bovenaan, mi nog worden gepasseerd di Witte. Ans Blom - de Graaf, docht! Jaap de Graaf, naar wie de vernoemd, zal de ereprijs omr| uur uitreiken Toeschouwers zijn welkom, gang is gratis in '■SiXik'. In het paasweekend werd in Boekei onder erbarmelijke om standigheden gecrosst om een ereplaats op het podium en het prijzengeld. Voor de 125cc junio ren kwam dit keer alleen Siebrand Lups uit voor Texel. Hij moest al op zaterdag kwalificeren voor de finale op maandag. Dit deed hij ondanks twee kleine valpartijtjes, door in de twee kwalificaties als vierde en zesde te finishen met in het achterhoofd dat een plaats bij de eerste vijftien genoeg was. Egbert van de Werf. die in de snel lere 125cc promotieklasse was ge plaatst, zat het met mee. Al na drie trainingsrondes kwam er een steen tje tussen ketting en tandwiel De uit gaande versnellingsbak-as trok stuk, waardoor ook de rest van de versnellingsbak in de soep draaide Ronald Zijm had er veel concurren ten bij omdat hij met alleen met zijn eigen 250cc B-klasse reed, maar ook met de 250cc A en de 500cc ju nioren. Het kwam erop neer dat zo'n 120 rijders aan de kwalificatie be gonnen. Zijm was er in de eerste kwalificatie niet helemaal bij, daar hij als laatste in de eerste bocht aan kwam. Na de eerste ronde reed hij echter al op de twaalfde positie en de tweede ronde al op de vijfde plaats. Hij eindigde als vierde De tweede kwalificatie was hij als vijfde weg, reed hij binnen een ronde op kop en won, ondanks de sneeuw- en hagelbuien. Maandag was de baan veranderd in een ware prutbak. Siebrand Lups viel voor de eerste bocht al uit en reed de rest van de dag niet meer. Ronald Zijm stond met ruim zestig man aan het hek en was als zesde weg. Hij reed alweer na een ronde op kop en won. De tweede manche pakte hij zo'n goede kopstart dat hij na twee rondjes hard op de cruise- control verder kon. Hij bouwde zo'n voorsprong op dat zelfs de vlaggers en de vader van de jongen die tweede reed hem aanwijzingen ga ven en de duim toestaken De jeugdraad van GVT houdt zater dag een jazzdansdag met als thema ,,de tijdmachine". Om 10.00 uur wor den kinderen die willen meedoen (ook niet-leden zijn welkom) verwacht in de Koninghal. ledereen wordt ver zocht om in zwarte kleding te komen. Na een dag van knutselen, dansen en schminken zijn ouders en andere belangstellenden om 17.00 uur wel kom voor een afsluitende show. Deel nemende kinderen worden verzocht zelf een lunchpakket mee te nemen Het is woensdag vanaf 12.00 uur weer klauteren en slingeren geblazen in Calluna. Tijdens deze nieuwe jungleday is de hangbrug wéér veran derd en ligt de ooiemerflip in het wa ter. Rond 16.00 uur is er limonade. Er worden foto's gemaakt die vanaf 20 april zijn op te halen. Entree ƒ5.- (t/m 15 jaar). Muurvast in het zand: v.l.n.r.: André van der Vliet, Albert Hoven en José Huisman. (Foio s Piol Postma) Met twee tweede plaatsen is Jordy Vinke het wielerseizoen goed be gonnen. De kopman van de Bauknecht-Bouwcenter Rab ploeg greep zaterdag nipt naast de zege tijdens de Paaseierenrit in Den Helder en op tweede Paasdag zag hij in de Ronde van Breezand zijn aanvalslust net niet beloond. De andere Texelse renners speelden geen rol van betekenis, maar lieten zien vooruitgang te hebben ge boekt. Vooral de wijze waarop Vinke in Breezand ten aanval trok, wekt ver wachtingen. Afgelopen winter heeft de 23-jarige Oosterender flink ge traind op de mountainbike en in de sportschool. Zijn toegenomen kracht leverde bijna de eerste grote overwin ning op. Vinke ontsnapte zes ronden voor het einde uit een selecte kop groep, die door toedoen van hemzelf was ontstaan. Alleen de sterk rij dende Jan Koper uit Heemskerk kon hem nog volgen. Vergeefs probeerde de Texelaar zijn rivaal af te schudden, zodat het op een eindsprint aan kwam. Daarin werd Vinke ruim ge klopt. Knipkaart De Ronde van Breezand is in Noord holland traditioneel het eerste crite rium van het seizoen. Vinke startte, evenals ploegmaat Marten Visser, bij de cyclosportieven Qua niveau ligt deze categorie tussen de recreanten en de elite-amateurs in. Vinke is ei genlijk recreant, maar kan met een knipkaart" van de wielerbond uitko- -.'V Jordy Vinke vermaakt zich op het Breezander podium met de rondemiss IFoto Frans Hopman) men in tien wedstrijden van de cyclosportieven. De meeste toppers van de Noordhollandse recreanten maken van deze mogelijkheid ge bruik, Vinke draaide meteen met de besten mee Ook Visser wist zich goed te handhaven in het achtervol gende peloton Pas nadat hij moest uitwijken voor een valpartij en met fiets en al in een heg belandde, gaf

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 10