^eényngheid Volgende generatie neemt camping De Driehoek over KORT Texels Stern": van tot brasserie Landbouw durft te investeren CDA-campagne start op Texel Bouwstroomkast voor Weldershop Bier eten in de Gravenstraat TEXELSE COURANT eamscapes bouwt oomlandschappen Winkel aanwinst voor havendorp Ferry nu ook vanaf Texel Snelklaarmenu's van Dirk Roeper Anita en Albert Middelbos, met in het midden vader Paagman, die het bedrijf overdroeg. onderging een ware metamorfose en gaat nu verder als brasserie. Aan de zitten Jan Nol (links) en Dick Pannekoek in het gezelschap van kok Pedro Jeroen Huisman. naar anderen kijken, maar je karakter in de zaak leggen." j deze uitspraak schetst Dick jnekoek, mede-eigenaar van Iserie De Stern in De Koog, de wikkeling van zijn bedrijf aan de Ipsstraat. Toen hij het pand vo- Ijaar met zijn compagnon Jan 1 overnam, was het nog een (ssanterie. Onlangs maakten de Ide tegels plaats voor een warm Irieur en kan men er voortaan |cht voor een compleet diner. erenstand durft weer te inves- Bewi|s daarvan is de aankoop «euwe landbouwmachines. „Er len bij mij van de week drie We trekkers voor de deur", aldus Bonne van het gelijknamige tamsatiebedrijf. Of dit verband met een beter rendement in de rische sector, laat hij in het mid- ■Wellicht zijn het uitgestelde in- ïringen De trekkers die worden 'uild hebben veel gedraaid, vaak lot twaalfduizend uren Dan zijn an vervanging toe." ■i|n periode's geweest dat boeren gebruikte machines kochten, r nu kiest men vaker voor nieuw", lateert Frans Stolk. Hij leverde Snsdag een fonkelnieuwe Fendt k laf bij de maatschap Saskia en I Roeper van Joannes hoeve in ■and Stolk Zeg maar gerust de i j Royce onder de tractoren." De fkor is van alle denkbare gemak- voorzien. Met een traploze ver- 'ing behoort schakelen tot het den, de trekker is aan alle kan- i geveerd en beschikt over groot emngsgemak. En dat zijn nog r een aantal van de vele moderne ies Agrarisch loonwerkbedrijf per is de eerste Texelaar die met 200 pk zware machine aan het 1gaat ,,Het is best een forse m- Benng Maar ik zit gemiddeld 1500 Hper |aar op de trekker. Per uur Berekend valt de investering dus 'ee Bovendien had ik voor het een zware trekker als nodig. Als liefhebber is dit voor grote uitdaging." Voor de rekenaars, in gewicht uitge dost de 8.000 kg zware trekker ƒ30.- per kilo (exclusief BTW). >rk it n i i ent (Foto Frons Hopman) Pannekoek en Nol hadden een banketbakkerij in Aalsmeer, maar besloten hun oude liefde, de horeca, weer op te zoeken. Ze hoopten iets te kunnen beginnen in Amsterdam, maar kwamen via een advertentie in De Telegraaf bij toeval op Texel te recht. „Het bevalt hier prima, ik zou met meer terug willen", aldus Panne koek. Ook over de lokatie is hij te spreken- „Dit is een prima straat. Er gaan dui zenden mensen langs. De kunst is alleen om ze naar binnen te lokken. Daarom is het nodig je te onderschei den. Bijvoorbeeld door een andere uitstraing en persoonlijke inbreng. Dit vind je nergens in de Dorpsstraat." Die eigen aanpak kreeg de afgelopen tijd pas goed gestalte Het eerste jaar keken Pannekoek en Nol de kat uit de boom. Ze voerden een bescheiden eetkaart in om te kijken of het zou aanslaan. „We hebben een succes vol seizoen achter de rug. Deze win ter hebben we het roer verder omgegooid." De glazen vitrines maakten plaats voor een bar, de tegels voor een hou ten vloer en ook plafond en wanden werden met hout afgewerkt. Attribu ten als karwielen zorgen voor nog meer sfeer. „Intiem en warm", be schrijft Pannekoek zelf De zaak, met zo'n 46 zitplaatsen, richt zich meer op het hele-jaarpubliek De snacks zijn van de kaart verdwenen en vervan gen door een gevarieerde menulijst, waarop het populaire „ontbijt-de- luxe" is gehandhaafd Beroerte. De patiëntenvereniging voor CVA-gehandicapten (mensen die een beroerte hebben gehad) en partners houdt woensdag 22 april een bijeenkomst in het Gemini Zieken huis Ook Texelse patiënten zijn wel kom op deze informatiemiddag, die wordt gehouden van 13.30 tot 16.30 uur. Informatie: tel 0226-35 41 73 of 0224-55 16 68 Vliegveld. Nel Eelman-van 't Veer is gekozen in de Raad van Bestuur van de NV Luchtvaartterrein (vlieg veld Texel). Zij neemt de plaats in van de naar Drente vertrokken Gerbrand Poster De nieuwe gemeenteraad koos haar met tien stemmen tegen vijf voor Peter Bakker. Op verzoek van het RST stelde de raad de stemming voor een nieuwe vertegenwoordiger in het bestuur van deze stichting uit. Het CDA in Noordholland begint de campagne voor de landelijke verkie zingen op Texel. Maandag komt een delegatie van de christen-democra ten naar het eiland. Onder hen be vindt zich Tweede Kamerlid Hans Hillen. De CDA'ers arriveren met de boot van 9.35 uit Den Helder Eerst bren gen ze met de eigen verkiezingsbus een bezoek aan De Koog (10 15 uur). Daarna gaan ze naar de markt in Den Burg en vervolgens naar Oudeschiid. Met de boot van 14 05 uur vertrekt het gezelschap om de campagne aan de overkant voort te zetten. Henk Hennink (r.) kijkt bedenkelijk, maar verklaarde uiterst verheugd te zijn met de bouw- stroomkast. (Foto Tessa van DaaHm) De concurrentie op de energiemarkt neemt toe, nu deze op last van de overheid is vrijgegeven. Energie Noord West (ENW) probeert de marktpositie te verstevigen door de service te verhogen Eén van de manieren om dat te verwezenlijken is de verhuur van bouwstroomkasten. Deze worden gebruikt als tijdelijke stroomvoorziening, bijvoorbeeld tij dens bouwwerkzaamheden. Zaterdag werd de eerste bouw stroomkast op Texel geplaatst. Dat gebeurde in Oudeschiid, waar naast vuiloverslagstation De Hamster de nieuwe Weldershop van Henk Hennink verrijst. Een zware ENW- delegatie was naar het eiland afge reisd om de kast af te leveren en aan te sluiten, „We verhuren deze dingen voor een aantrekkelijk tarief. Het is echt een gat in de markt Veel aan nemers werken met onveilige kasten die lang met aan de eisen voldoen die aan zo'n tijdelijke aansluiting moeten worden gesteld", aldus Peter Asseler van ENW. Hennink was blij met zijn tijdelijke aanwinst „Ik had een lood zwaar ding verwacht, maar dat valt wel mee', aldus de ondernemer, die nu voortvarend aan de slag kan met de bouw van zijn bedrijf. Terwijl Frans Stolk Saskia Roeper verwent met bloemen, krijgt Nico Roeper de sleutels van Fendt-vertegenwoordiger Piet de Breuk. (Foto oarant Timmerman In de Gravenstraat kun je uitgaan met smaak. De vijf restaurants in deze straat hebben na het succes volle open-lucht-eetfestijn weer iets nieuws bedacht, geïnspireerd door de biertapwedstrijden, waar één van de Gravenstraatteams tweede werd. Alleen morgen zijn speciale gerechten en menu's ver krijgbaar, waarbij het edele gerstenat de hoofdrol speelt. Koken met bier is niet nieuw Er be staan diverse gerechten met bier- sauzen, bierdressings of bierbeslag. Het wordt echter niet veel gedaan, zeker niet in restaurants De vijf be drijven in de Gravenstraat, te weten De Koksbuis, Het Swarte Schaep, Het Vierspan, De Gravemolen en Bij Jef houden echter wel van iets aparts „Ook niet-bierliefhebbers zullen hier van genieten", beloven de restaura teurs „De ietwat bittere smaak van bier, die niet door iedereen wordt ge waardeerd, verdwijnt meestal tijdens het koken." leder geeft zijn eigen invulling aan de „bierdag". Zo heeft De Koksbuis ge wone gerechten die vergezeld gaan van een speciaal glas bier en zijn er met bier bereide maaltijden. Boven dien krijgt iedere gast een kaartje dat recht geeft op een bezoek aan de Texelse bierbrouwerij Bij Jef heeft z'n gebruikelijke verwen- levensgenie ters- en gastronoommenu's, maar dan met bier-ingrediénten Het Swarte Schaep verandert het dag menu is een speciaal biermenu en biedt daarnaast ook een „doe maar wat-menu", aangekleed met bier En ook bij het Vierspan en de Grave molen is het goudgele nat in allerlei variaties terug te vinden Wie eerst wil zien wat de pot schaft, doet er goed aan een rondje door de gezellige straat te maken De spe ciale menu's hangen in de vitrine kastjes van de restaurants Een groot deel van de vaste gasten zag haar nog als „kruipertje" over de camping gaan. Zaterdag nam Anita Middelbos-Paagman met haar wederhelft Albert de bedrijfs leiding van het terrein op de grens van Eierland en het zuidelijker deel van Texel van haar ouders over. „In de praktijk verandert er nu wei nig, maar we zitten wel vol plan nen", aldus het tweetal. Met champagne werden de kampeer ders opgewacht Er werd enthousiast gereageerd. Albert en Anita zijn be paald geen onbekenden voor de gas ten. „We deden dit werk al Albert zat voorheen bij Calluna, maar is daar mee gestopt. We hebben hier geen personeel, dus het is meer dan een full time klus. We doen alles zelf", al dus Anita Middelbos, die zich voor de „overdracht" feestelijk had gekleed, tot verbazing van enkele Duitse men sen. „Die zien me wel eens op blote voeten van boven komen", lacht ze. Het tweetal woonde al drie jaar boven de receptie van het bedrijf Het gevoel voortaan eigen inbreng te hebben is stimulerend voor de twee. „Alles wat we nu doen is voor onszelf. Natuurlijk blijven mijn ouders wel op de achtergrond aanwezig om steun te verlenen als dat nodig is, maar we moeten zelf beslissen", vertelt Anita, die erop wijst dat van een camping van anderhalve hectare met 200 slaapplaatsen nauwelijks te leven valt „Volgens deskundigen kan het met, maar wij redden het Gewoon door zuinig te zijn. We doen dingen stap voor stap. Dat moet wel als je een klein budget hebt." Toch staat uitbreiding hoog op het verlanglijstje van de jonge ondernemers. Planolo gische beperkingen belemmeren dit echter. „Maar we houden hoop." Jeugd welkom Dat de camping midden op het eiland ligt, op een plek waar fietspaden in alle windrichtingen tesamen komen, is een groot voordeel „Helemaal nu dat pad langs de Limietweg klaar is." Gezinnen met kinderen weten het bedrijf goed te vinden met in de laat ste plaats door de veie activiteiten die Amta Middelbos voor de jeugd ont plooit. „We hebben hier een ruimte vol speelgoed, dat we op verschil lende rommelmarkten vergaard heb ben Verder hou ik twee keer in de week knutselavonden Je kunt het zo kliederig niet bedenken, alles wat thuis met mag, mag hier Die kinde ren zijn met naar de caravan te slaan en knopen bovendien hartstikke snel vriendschappen aan." Het seizoenswerk is zwaar, maar het tweetal is wel gewend stevig aan te pakken „Het is het makkelijkst als het constant doorgaat. In het hoogsei zoen heb je geen tijd om ergens aan te denken De Driehoek neemt ook jeugd op, al gaat dat wel ten koste van de nachtrust van Albert. „We hebben weinig last met ze, maar dat komt misschien ook omdat we zelf jong zijn. Bovendien vang ik ze 's nachts op als ze terugkomen van een avondje stappen. Niet om ze met barse stem tot rust te manen, maar gewoon om begrip te vragen voor de gezinnen met kleine kinderen Tot nu toe werkt dat prima. Wij hebben nooit last met ze", vertelt Albert. Het twee tal is groot voorstander van een ge mengde bezetting van de camping. ,Dat geeft juist sfeer. De |eugd zorgt voor wat reuring, de ouderen voor een rustiger hoekje. Het moet een klein dorpje zijn, wil je een echte vakantiestemming krijgen." adviseert is bamboe. „Het groeit ra zendsnel, is keihard, milieuvriendelijk en combineert goed met andere hout soorten." Het gewone klus- en onderhoudswerk gaat het duo overi gens niet uit de weg Iets héél anders zijn de miniatuur- landschappen met stromend water op granieten schalen, die Dream- scapes ontwerpt. „Ze zijn geschikt als deco ratie in een kantoor, in huis of in de tuin. Volgens de Chinese wijsheid Feng Shut, die is gebaseerd op energiestromen in en rond huis. gaat er een positieve werking vanuit." jmscapes (droomlandschappen) e naam waaronder timmerman Laan een samenwerkingsver- is aangegaan met broer Jos. tweetal gaat zich vooral toeleg- op zogenaamd interieur-timmer- zoals keukens, tafels en kasten, inlwerpen, die in overleg met de worden gemaakt, worden gete- door Jos, terwijl Piet de uitvoe- [voorz'n rekening neemt. Een van icutsoorten die hij z'n klanten DONDERDAG 16 APRIL 1998 Zo zag de hoek Heemskerckstraat-Barentszstraat er vorig jaar nog uit. gezien vanaf de haven. iFmo Ben Korang] In Oudeschiid vinden ze het een aanwinst voor het dorp. Kees de Waal uit Den Burg is er in ge slaagd zijn filiaal op de hoek Heemskerckstraat-Barentszstraat in Oudeschiid op smaakvolle en karakteristieke wijze te verbou wen. Het pand staat er stralend bij en springt daardoor op deze vitale plek aangenaam in het oog. De Waal kocht het gebouw vorig jaar september van de familie Stolk. Die had het de laatste jaren als woon huis in gebruik. Vroeger was het een VIVO-winkel. De Waal zag brood in deze plek, die zijn strategische positie dankt aan forse stromen toeristen die vooral 's zomers worden opgeroepen door het naburige Maritiem en Juttersmuseum. de jacht- en visserijhaven, de rondvaartboten TX 10 en 27 en de Texelroute. Het idee om er een filiaal te maken van zijn woondecoratiewinkel in Den Burg, was al enkele jaren geleden gebo ren Bij de verbouwing bleef het kleinschalige karakter in stand en werd zelfs benadrukt. Toch werd de bedrijfsoppervlakte uitgebreid met een serre en een aanbouw met plak dak aan de achterkant. De collectie kandelaars, lampen, kleine meube len, kaarsen, bootjes, fotolijsten, be kers bloempotten en alle denkbare andere ..hebbedingetjes" waarmee je je huis kunt vullen of als souvenir kunt gebruiken, komt hier uitstekend tot zijn recht. Het is een winkel vol spannende hoeken en gaten, waar de mensen makkelijk binnenlopen. Dat wordt mede in de hand gewerkt door de karakteristieke stoep die in hout is uitgevoerd en aan een kade doet denken. De bovenverdieping van de winkel bevat twee apparte menten. die permanent worden be woond. De Waal vindt het wel een probleem dat het voetgangersverkeer bij hem voor de deur slechts beschikt over een pad van enkele trottoirtegels breed. Ook in het Maritiem en Juttersmuseum vindt men dat het publiek te weinig loopruimte heeft en daardoor geneigd is op het auto gedeelte te lopen. De Waal heeft de verbouwing voor een groot deel eigenhandig uitge voerd en was daarmee de hele win ter in touw. Verder werd meege werkt door de firma Vooruyt (metselwerk), Veltkamp (loodgie- terswerk). De Wit (verwarming) en de VEM (elektra) De nieuwe situatie Op de gevels zullen nog ouderwetse uithangborden worden aange bracht met afbeeldingen en teksten die betrekking hebben op Willem Barentsz en Jacob van Heemskerck (Foto Harry oe Graaf) De veerdienst Arrow Ferrylines die dagtochten en arrangementen in het waddengebied verzorgt, heeft dit jaar voor het eerst Oudeschiid als vertrektpunt opgenomen Tot dusver fungeerde het vissersdorp als tussen stop tussen Den Oever en Vlieland De luxe catamaran meert op zondag en woensdag om 9 45 uur af en ver trekt om 12.00 uur. Na een bezoek aan Oost-Vlieland (reistijd 60 minu ten) en Terschelling (45 minuten) worden de reizigers 's avonds om 20 15 uur weer in Oudeschiid afge zet Een dagtour kost 89 - Meer daagse arrangementen zijn ook mo gelijk, evenals overtochten van Den Oever naar Texel of vice versa. Voor Texelaars geldt op zaterdag 2 en 16 mei een introductieprijs van 69,-. Reserveren kan via telefoonnummer 0172-536880. „Geen hap eten waar je deurheen kiekt, maar echt stevig spul. En in dne minuten op tafelLovende woorden van Dirk Roeper over de kant-en- klare maaltijden die zijn bedrijf Snel- klaar Menu Texel aan de man brengt De menu s worden geleverd door het Duits/Nederlandse bedrijf Arondo. De kaart vermeldt éenpansgerechten met verschillende groentes, maaltijd soepen, Aziatische schotels en pas ta's De menu's, die in de magnetron in mum van tijd op temperatuur zijn. zijn buiten de koelkast twee jaar houdbaar en bevatten geen conser- vingsmiddelen of chemische toevoe gingen Roeper bezorgt zijn produk- ten desgewenst aan huis. Dirk Roeper van Snelklaar Menu Texel met zijn kant-en.klare maaltiiden. (Foto Gerard Timmarman)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 9