ieenbreuk omslag in luel met Watervogels „Een fijne club, zonder poespas Texel-weekend hippisch Walhalla loeilijke middag voor aanvallers Texel'94 ZDH promoveert na zenuwenslag Trainer blij metTexel'94 (ansen op promotie slinken .TEXELSE ^7 C0URANT' !Vd rselona kampioen Voetbalprogramma Voorinschrijven wandeltochten Zaalvoetbalprogramma Moederdag in Molenkoog Voetbaluitslagen Staand, Kees de Wit, trainer van Texel'94 DINSDAG 5 MEI 1998 Dat hielp, want toen de wedstrijd na een kwartier werd hervat, bleek het bij de Zwaluwen beter te lopen Hoogstaand was het nog niet, maar keeper Christiaan Stolk kreeg het iets rustiger en af en toe speelde de strijd zich zelfs op de helft van Wa tervogels af Tien minuten voor rust werd het zo waar 1-2. Ipenburg - die zich maar langzaam van de schrik over het ge broken been herstelde - speelde ■uim dertig jaar is ZDH er weer s in geslaagd promotie te be- kstelligen. Na eerst nog met 1- hebben achtergestaan, werd dag in Den Helder een be urde overwinning (1-2) op Wa- ogels geboekt. Ruim genoeg de achtste klasse achter zich aten, dat wel, want ook een jkspel had volstaan. Jammer r de afgevaardigden van SV (oog die op de tribune zaten, t bij een overwinning van de sploeg hadden zij reden tot itvieren gehad. konden de Zwaluwen dus een tie bouwen en dat deden ze vol igave Nadat de champagne- len al op het veld hadden ge ld werd bij 't Horntje een vrolijk ilerde wagen van voorzitter Jaap beklommen Achtervolgd door stoet claxonnerende auto's H vervolgens juichend en zin- el een rondrit door Den Hoorn laakt Voor veel hilariteit zorgde £/al plagerige meezinger „En we iaien met z'n allen naar De Dat het niet echt hatelijk be id was, werd duidelijk toen ook cursi*nlen met Oosterend en De i is nKl opklonken [nstuif in kantine De Spil was be id voor aanhangers die geen s hadden gezien in Den Helder ir vude lijn te staan Onder hen "voorzitter Ferry Zwanenburg, nkele dagen geleden een kleine ratie had ondergaan Zwanen- I deed zijn gelukwensen verge- gaan van het bericht dat hij tele- ich was gefeliciteerd door de ibejaarde Jur Beumkes, die in de eerste voorzitter van (toen De Zwaluw was. Oudgedien- diepten nog andere gebeurte- m uit hel verre verleden op imigen wisten zich te herinneren iZDH in 1967 ook al eens was lomoveerd, onder meer dankzij dubieuze beslissing van de iidsrechter, die niet zag dat Arie ii hands maakte toen hij de he iende treffer scoorde. De jon- De buit is binnen! Staand, vanat links: Christiaan Stolk, Arie van der Vis. grensrechter Dirk Bousma, Pascal Riemens, Richard Bousma, Klaas Regtop, Dennis Saai, trainer Hans van der Park (en zoon Danny), voorzitter Jaap Lap, Jan de Wit. Onderste rijJoop Rommets, Bart Oosterhof, elftalbegeleider Ruud Bakker. Erik Wuis, Ronald Biesboer, Jelte van der Kooi, Etienne van Bennekom. Jan Willem Kraay, Bernard Ipenburg en Robert Jalving. iFoto ei/cs „m eer Park) kies hadden daar zondag met zo'n boodschap aan. Ze besloten hun festiviteiten in het etablissement van sponsor Joop Vlaming Angstzweet Voor het zover was, werd eerst me nig druppeltje zweet geplengd. Niet alleen van inspanning, maar ook uit angst. Door de monsternederlaag tegen De Koog van vorige week (8- 2) was Watervogels in feite kansloos voor promotie, maar al snel na het eerste fluitsignaal werd duidelijk dat de Torren geen zin hadden mee te werken aan het feestje van ZDH. Vervelend, want tegelijkertijd waren sommige Hoornders zó nerveus, dat hun prestatie daar in de beginfase zeer onder te lijden had. Dat leidde na vijf minuten tot een serie fouten in de verdediging, die koel werd uitge buit door de thuisploeg: 1 -0. Ook daarna liep het allerminst naar wens. Er werd paniekerig verdedigd en zonder overleg aangevallen, met als logisch gevolg dat ZDH er maar hoogst zelden in slaagde de bal lan ger dan een handvol seconden in bezit te houden Rond de tiende minuut deed zich een triest ongeval voor. toen een speler van Watervogels vol op een scheenbeen werd geraakt door Bernard Ipenburg Er was geen op zet in het spel, maar de gevolgen waren er niet minder om. Ook zon der de diagnose van een arls was duidelijk dat het been gebroken was. In afwachting van de ambulance, besloot de scheidsrechter eerst nog even door te laten spelen Totaal on verwacht viel in die periode de gelijk maker, toen de bal uit een vrije trap van Jan Willem Kraay achter leek te zeilen, maar Klaas Regtop er nog net zijn hoofd tegen wist te drukken De scheidsrechter was even beslui teloos, maar zijn (neutrale) grens rechter zag dat de bal via de lat ach ter de lijn was gestuiterd. Rust Toen de ziekenauto arriveerde, ver wees de leidsman beide elftallen naar de kleedkamer, waar trainer Hans van der Park van de verve lende gelegenheid gebruik maakte om zijn spelers tot rust te manen. [wedstrijden in de competitie Uitgeest waren spannend i verschillen klein. Ook zon- i in het eerste duel van de fcmpetitie, waren beide ploe- laan elkaar gewaagd, al ver- •de Texel'94 meer dan het nu likte gelijkspel van 1-1. Uit- V svas zeer tevreden met de jlag. il'94 begon de wedstrijd enigs- KW«gehandicapt door de schorsing éntemPM van Exel en de afwezigheid i flumeeper Bart Heerschap. Pascal Een fct was zijn vervanger Hij keepte tf »t|goede, betrouwbare partij ierste helft was een duel dat zich nen,■namelijk op het middenveld af- :1de, met een veel aanvallender :l'94 en een op de counter spe- Uitgeest. De meeste kansen :n dan ook voor de thuisploeg, i was het Uitgeest dat scoorde, aanvoerder Molenaar vlak voor arpelona, een pupillenteam van f94, is ongeslagen kampioen irdenvandeFI pupillen-compe- 9e trofee werd veroverd na een iverwinning op aartsrivaal AC t. Dit team van coach Klaas van erg toonde zich geen slecht ver- Direct na het fluitsignaal over- igden zijn jongens de «oensboeketten aan hun oppo- rust door de verdediging van Texel'94 brak en via de binnenkant van de verste paal zijn ploeg op een 0-1 voorsprong zette Enkele minu ten later was het bijna weer raak, maar keeper Spigt wist deze inzet te keren. Met hulp van Martin Koorn, die de klutsbal in de rebound van de lijn haalde Op slag van rust ont stond nog een benauwde situatie voor Texel'94, toen één van de Uitgeesters op doel kopte, maar Spigt was opnieuw op zgn post en tikte de bal via de lat uit de doel- mond Ook Texel'94 kreeg in de eerste helft kansen. Een vrije trap van John List werd met moeite tot corner verwerkt. De grootste kans was voor Barry de Vries, die door de verdediging sneed, maar voorlangs schoot. Maarten Koorn was attent op een terugspeelbal, maar wist de bal van grote afstand niet in het lege doel te krijgen. Na rust keerde Texel'94 terug met twee verse krachten, Arnold Kaercher en Erik Sander Buitenweg. Vooral Buitenweg moest voor meer stootkracht zorgen. Er was nog één kans voor Uitgeest. Daarna, in de laatste dertig minuten, was het al Texel'94 wat de klok sloeg. Helaas voor de mannen van trainer De Wit werd een goaltjesmaker node ge mist. De voorhoedespelers hadden weinig in te brengen tegen de boom lange centrumverdedigers, die snoeihard speelden en zich niet knap Arie van der Vis vrij, die de bal nog een stukje opdribbelde en toen inschoot. Erg hard was het schot niet, maar de grabbelende keeper verkeek zich er lelijk op. Even daarna leek Jelte van der Kooi de wedstrijd definitief te beslissen, maar hij kreeg zijn voet met goed achter de bal. Na rust kwam ZDH nauwelijks meer in de problemen Dat was voor een groot deel te danken aan invaller Pascal Riemens, die één van de ge vaarlijkste tegenstanders behoorlijk aan banden legde Watervogels drong nog wel aan, maar het venijn was uit de aanval. En wanneer er toch een Helderse delegatie tot in de ZDH-verdedigmg doordrong, was daar altijd de zeer degelijk keepende Stolk. De Hoornders counterden re gelmatig gevaarlijk. Zonder succes, want eenmaal voor doel. zakte de vermoeidheid de spelers steeds weer in de benen. De fut keerde pas na de wedstrijd terug, na het ledigen van de nodige glazen spirituosa. Of het eerste elftal van Texel'94 volgend jaar inderdaad een klasse hoger mag spelen, valt nog te bezien. Maar Kees de Wit, die de club dit jaar voor het eerst trainde, is nü al tevreden met de prestatie van zijn mannen. „De selectie gaat kameraadschappe lijk met elkaar om. Ingezien wordt dat de schouders er gezamenlijk onder moeten om straks verder te kunnen." De Wit, die Willem van Hanegem als zijn favoriete trainer noemt en een supporter van Feyenoord is, is een man die veel waarde hecht aan het collectief. Zijn doelstelling om jeugd te laten instromen, gaat dan ook ge paard met het vaste voornemen in het openbaar geen namen te noe men van spelers die al dan niet goed presteren. „Winnen en verliezen doe je met elkaar", stelt hij Tegen clubcorrespondent en interviewer Jan Heethuis wil hij nog wel vertellen welke spelers de dragers van het team zijn, wie belangrijk zijn voor de toekomst op voorwaarde echter dat ze met in de krant worden vermeld. „De betere voetballers van het ei land moeten naar Texel'94 komen, dat is belangrijk. Voetbaltechmsch zullen ze zich nog moeten ontwikke- Zaterdag 9 mei Texel'94 D1-HRC D2 10.30 ZAP E1-Texel'94 E1 10 45 WGW C6-ZDH/SVC C1 14.30 Let op. ZDH E1-SV Oosterend E1 al op woensdag 6 mei. aanvang 19,30 uur. Zondag 10 mei Zeevogels-Texel'94 14.00 Texel'94 A1-ConZelo A1 12 00 Recreatievoetbal Oosterend 1-SV Texel 10.30 Cocksdorp-Oosterend 2 10.30 ■innende team FC Barcelona van Texel'94. Vlnr. Achterste rij: Wessel Schoo, doel- frnruc/j Coutlnho, Rick den IJzerman. Sander Legierse, Luc Kedde en een jonge I'rdn ^etlnield' Vohan Achmed, Me/s Daalder en Matthtjs Legierse. Hoofdcoach T Daalder en speler Pieter Plaatsman ontbreken op de toto. (Foto Joost Coobnho) meer aan een zorgvuldige opbouw waagden Toch kreeg Texel'94 kan sen. John List nam de bal een voor zet vol op zijn hoofd, maar zag de lat in de weg hangen Tien minuten voor tijd werd het toch nog 1-1 De bal belandde uit een afgeslagen cor ner voor de voeten van Barry de Vries, op zo'n zestien meter van het doel „Durven!" werden er geroe pen, een raadgeving die De Vries niet in de wind sloeg Hij haalde droog uit. waarop de bal in de verste hoek verdween Texel'94 stroopte de mouwen nog eens op en trachtte de overwinning binnen te slepen. Het publiek werd getrakteerd op spannende en mooie momenten, maar een doelpunt zat er niet meer in. De wedstrijd kreeg nog een klein staartje, toen Molenaar van Uitgeest de scheidsrechter na afloop iets te uitbundig bedankte voor zijn gele kaart. Van der Broek, die goed had gefloten, bedacht zich met en pre senteerde de aanvoerder van Uit geest een tweede gele (en dus een rode) kaart. Ook de eerste helft had een amu sant moment te zien gegeven, toen een verdediger van Uitgeest een overtreding beging. De scheidsrech ter greep naar zijn broekzak. Ge volg, zoals tegenwoordig gebruike lijk, een alvast boos wordende speler Tot zijn vreugde zag hij de scheidsrechter echter slechts een zakdoek te voorschijn halen. Ook een manier om aan te geven dat de grens bereikt was. Zondag speelt Texel'94 de tweede wedstrijd, uit bij Zeevogels. Om uit zicht op promotie te houden, moet gewonnen worden. Het zijn drukke tijden voor wandel sportvereniging Het Gouden Boltje. Drie tochten staan op het pro gramma. De eerste is de Vogeltocht op Hemelvaartsdag (21 mei) Deze start bij dorpshuis De Hof in De Koog De tweede is het Rondje om Texel op 6 juni en als derde is er de avondvier daagse die op 8 juni start. Inschrijven voor de Vogeltocht kan tot en met 9 mei, voor het Rondje tot 23 mei en voor de avondvierdaagse tot 19 mei. Wie mee wil doen aan de avondvier daagse kan zich ook op 15 mei aan melden in de koffiebar van de Hema tussen 19 00 en 21.00 uur, of bij fa milie Eelman in Mulderstraat 3 te Oosterend. De kosten bedragen ƒ6,- leden betalen ƒ4,-. Wie zich pas bij de start aanmeldt, betaalt ƒ7,50 Inlichtingen, ook over de kosten van de andere tochten, zijn verkrijgbaar bij B. Roest, telefoon 314 451. (Foto Frans Hopman len, maar ze moeten het in ieder ge val proberen." Wim Jansen De oefenmeester uit 't Zand begon zijn voetballoopbaan als 8-jarige pu pil bij de club uit zijn dorp, Geel zwart. Op 18-jarige leeftijd vero verde hij er een plaats in het eerste team Vijf jaar achter elkaar was de rechtsbackplaats zijn stek. daarna ontwikkelde hij zich tot middenvel der. „Een type Wim Jansen", vindt hij zelf. Bij zijn eigen vereniging was De Wit al in zijn jonge jaren actief als jeugd trainer Op 35-jarige leeftijd trainde hij de C- en D-junioren van ZAP uit Breezand. waar oud-prof Klaas Bijl de scepter zwaaide. Op advies van Bijl en voorzitter Piet Tummers be sloot De Wit trainerscursussen te volgen, waarna het balletje begon te rollen Ook bij zijn oude liefde, Geel zwart, was hij een tijd trainer. Onder zijn leiding behaalde de club het kampioenschap in (toen nog) de Woensdag 6 mei 17.45 De Koog D1-De Krim D1 18.30 Texel 5-De Krim 4 19 20 Casino 2-Mantje 2 Donderdag 7 mei 18.30 Rab 2-Texel 3 19.20 Texel 8-ZDH 2 20.15 Texel 9-Klif 4 21.05 Nioz-ZDH 1 22 00 Klif 3-Texel 2 Vrijdag 8 mei 16.45 Texel C1-Casino C1 17 30 Oosterend C1-Texel C2 18.15 Oosterend 2-Rab 3 19.05 Texel 6-Jelleboog 3 20 00 Casino 1-Jelleboog 1 Finale beker zaalvoetbal 20 50 De Koog 2-De Krim 3 21.40 Mantje 2-De Krim 2 22.30 Rab-Jelleboog 4 Een zonnetje vrolijkte de afsluitende parade op. (Foto s Martti Ho:/non) Hoewel El Nino zaterdagmiddag tijdens de kür op muziek even roet in het eten gooide was het Texelweekend rond manege Aken- burg toch weer een hippisch Wal halla. De stemming zat er goed in en de Texelaars toonden zich waardige tegenstanders voor de overkanters. De eerste overkantse deelnemers verschenen vrijdagmiddag al op het terrein van de manege De meesten brachten eerst hun rijdier naar een logeeradres op het eiland of maakten een strandrit als laatste voorberei ding Zaterdag was het al vroeg druk in en om de manege Het was de eer ste buitenwedstri|d van het seizoen en dat was te merken. Veel paarden en ponies voelden zich fris en vrij op het gras. Het gebeurde dus wel eens dat een rijdier zonder ruiter voorbij kwam hollen In de B dressuur reden Andrea Keyser en Anja Goënga zich flink in de punten. In de L viel Annemarie van der Linde op met het fraaie eigen fokproduct Lyorieta Texel. Er waren een aantal Kleppertjes die voor het eerst een officiële wedstrijd meere den of met een nieuwe pony aan de start verschenen. Zij presteerden opvallend goed, met als uitschieter Merel van der Linde, die in drie proe ven vier winstpunten liet noteren. Voor de zware Z-dressuur waren dit jaar opvallend veel overkantse deel nemers naar het eiland- afgereisd. Annemarie van der Linde met Jeorieta en Tessa van Daalen met Davy weerden zich uitstekend in dit geweld met beiden twee winstpunten. De weergoden hielden het even voor gezien tijdens de kür Marleen Bak ker was met Wilda Tilda voor de bui klaar en haar muzikale en choreografisch aardige compositie leverde haar een eerste plaats op. Luid applaus Het publiek, dat in het weekend de manege goed wist te vinden, genoot beide dagen zeer van spectaculaire springwedstrijden. Parcoursbouwer De Haan had pittige hindernissen opgesteld, die niet door iedere com binatie werden gewaardeerd. Roos Jongeneel en Charlotte Boeijen stuurden hun schimmels Snowy en Dixie vakkundig naar de eindstreep. Dat lukte Andrea Keyser met met Lars Hij zette zijn hoeven in het gras, waardoor zijn amazone onzacht met de grond in aanraking kwam. Ter afsluiting werd zondagmiddag een parade gereden door alle deel nemers Een zonnetje vormde de kroon op een geslaagd hippisch weekend Een luid applaus was er voor grondeigenaar Brans, die aan vankelijk meewaring naar zijn ver trapte grasland keek. Maar door zijn medewerking en die van vele vrijwil ligers werd door Texelse en overkantse ruiters met enthousiasme nagepraat over twee dagen fantas tische paardensport Uitslagen dressuur: Zaterdag B Paarden 3 Andrea Keyser -Lars 162. wp Annemieke Bos !57-Anja Goënga 157 2de proef wp Marieke Bakker 158-Andrea Keyser 156+ L Paarden 1 Annemarie v/d Linde-Lyoriëta 170,3 Bianca v/d Velden-Falco 160+, 4 Bruno Reitsma-Golddream 160, 5. Vera Blom-La Lu 157+ wp Sabine v/d Star 157- Gerard Roeper 156,1 Marleen Hoogenbosch- Donald 177, wp, Rob Witbaard 164 2deproef 2 Bruno Reitsma 165, 3 Annemarie v/d Linde 164, 4 Tessa Blom-Hannelou 162, wp Rob Witbaard 156, 3 Afra Stoop 157+ L Ponies dJ e 3 Charlotte Boeyen-Dixie 152, 4. Rosanne Dekker-Pasena 151. 5 Valerie Jongeneel- Laska 149 B Ponies dIe 1 Merel v/d Linde- Kadans 166, 2 Marjolijn Smidt-Jamorkus 164, 3 Anja Ellen-Padan 163. 4 Nelda Eelman- Djowy 156 wp Mariska Witte 156 M Paarden eerste klasse van de afdeling Noord- holland. Vorig jaar zomer trad De Wit aan bij Texel'94. Met succes, want al in zijn eerste jaar veroverde het vlaggen schip van de vereniging een periodetitel Dat gebeurde op de val- JJ reep „Wij hebben het hele seizoen goed meegedaan, zelfs nog de kop positie gehad. Helaas werd er vaak, te vaak, gelijk gespeeld Daardoor bleef de kans bestaan dat we aan het einde met lege handen zouden staan. Gelukkig redden we het toch Een mooi resultaat, voor de ploeg en voor de hele club Mochten we straks promoveren, dan zie ik het derde-klasserschap met pessimis tisch tegemoet Zeker, het wordt zwaar. Maar als ook de langdurig- geblesseerden weer terug zijn. dan moeten we het samen zien te red den." Sfeer Hoewel hij de geselecteerden voor het eerste en tweede elftal graag nog meer als één geheel zou willen zien, is De Wit over de sfeer binnen Texel'94 zeer te spreken. ,,Een aan tal spelers werkt en studeert aan de overkant. Daardoor zijn er niet altijd evenveel mensen op de training. Maar ze blijven nooit zomaar weg." Over de supporters laat De Wit zich positief uit (,,Ze zijn buitengewoon enthousiast), evenals over de hele vereniging. ,,lk ga steeds weer met plezier naar het eiland. Het is ge woon een fijne club, met gewone mensen, zonder poespas Het is zondag moederdag en dat wordt in zwembad Molenkoog ge vierd met een speciale actie. Kinde ren mogen gratis hun moeder en/of oma meenemen Als de jeugd ze trakteert op koffie of thee. krijgen de speciale gasten van het zwembad personeel een lekkere en fleurige verrassing Zelfs als het te slecht weer is om te zwemmen, zijn de moe ders welkom in de kiosk. De voorverkoop van de abonnemen ten is verlengd tot zondag 17 mei. Wie een formulier heeft opgestuurd, moet ook voor die datum het abonne ment afhalen, anders vervalt de kor ting. Pasfoto meenemen Zaterdag 18 april Texelse Pupillen competitie AC Milan-SVC 9-1 Real Madrid-Barcelona 1-15 Zondag 3 mei Texel-Uitgeest (nacompetitie) 1-1 Watervogels-ZDH 1-2 WGW A2-Texel'94 A1 3-3 Texel'94 C2-GeelZwart C2 11-3 Dames HOSV-Texel'94 Recreatievoetbal SV Texel-De Koog Oosterend 1-Cocksdorp Oosterend 2-ZDH wp. Saskia Verhulst 156 M1 Ponies dJe 1 Evelien Duin-Topsy 162 B Ponies ab/c 3 Souwtje Witte-Bimbo 153 Z2 Paarden wp. Annemarie v/d Lmde-Jeonéta 180, 2de proef wp Annemane v/d Linde 184 Tessa van Daalen-Davy 183 Zondag B Paarden 2 Anja Goènga-Leopold 164 4 Andrea Keyser 162. L Paarden 2 Annemane v/d Lmde-Lyoriëta 177 wp Bea Dekker 163-Erna Kikkerl 161-Bruno Reitsma 159-Tessa Blom159, Vera Blom 156 L Ponies d/e wp Valene Jongeneel 156 B Ponies dIe 1ste Merel v/d Linde 171, 2.Marjolijn Smidt 161, 3 Nelda Eelman 157, 4 Anja Ellen 153. L Ponies ab/c 1ste Roos Jongeneel 143 M1 Paarden 2 Thirza Weel-Jamos 154 M1 Ponies 1 ste Evelien Duin 145 2de proef 157 B Ponies 2de proef 1ste Merel v/d Linde 160, 2 Nelda Eelman 158. 3 Anja Ellen 156+. 4 Marjolijn Smd 156. L Paarden wp Marleen Hoogenbosch 157Z2 Paarden 1ste Tessa van Daalen-Davy 187 Klassiek Springen: B Springen a/b 1 ste Roos Jongeneel-Snowey Oft 47 stijl, c pomes 1ste Maartje Meyer-Candy '/«ft 40 stijl, B springen ponies d/e 1 ste Evelien Duin-Topsy Oft 47 stijl, L springen ponies d/e 2. Fia Kooiman-Astnd 11*4 ft Rijstijl spnngen B Springen Ponies ab/c 1ste Roos Jongeneel 54, 2 Maartje Meyer 47. Ponies d/e 2 Rosanne Dekker 48.5. 3 Meria Zegel-Jacob 48 B paarden 4 Eva van der Linde-JJ Het viertal van de Kleppertjes debuteerde op het gras

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7