ader en dochter in ban van racen Stuk met alle groten van de Texelse podia Mini-motoren op kartingbaan i= 5port Spektakel rond jubileum Klif 12: HVVde Zebra's _1i 1TEXELSE COURANT' GVT met vijf teams kampioen Catamarans weer te water B-team triomfeert n groot toernooi Eilandcompetitie tennis Eilandcompetitie volleybal Kampioenen Ie H. Coenen G-voetbal toernooi 1998 ;en is gewoon super super Enthousiast vertelt Nadine ier uit Den Hoorn over haar ,y; motorracen. Voor een 11- meisje is dat niet bepaald ge- i |e noemen. Maar zij is dan dubbel erfelijk belast. Zowel der Petra als vader Rob zijn i motorfreaks. In navolging aar pa rijdt Nadine dit jaar op dreambike, een mini-motor- Zondag doet ze mee in de wedstrijd om de Neder- ie Minibike Cup op de Texelse igbaan. Zelf is ze optimistisch: ,,lk denk dat het wel goed gaat." Haar vader, die vorig jaar sterk voor de dag kwam, is over zijn eigen kan sen minder positief. ..De afgelopen wedstri|den ging het niet zo goed", aldus Rob Bakker.Wegens een ver bouwing heb ik niet zoveel tijd. Mis schien gaat het op deze baan wel beter, maar hoge verwachtingen heb ik met." Trainingen Rob Bakker rijdt in de fabrieksklasse standaard met startnummer 35 en Nadine in de juniorenklasse met num mer 16 De races op de kartingbaan worden georganiseerd door Dreambike Racing Nederland, de lan delijke vereniging voor mini-motoren. Deelnemers uit het hele land zijn za terdag en zondag voor het derde jaar te gast op Texel. Zaterdag zijn de trai ningen, zondag is de wedstrijddag De meeste deelnemers overnachten in herberg Eyercoogh aan de Pont- weg. Het publiek heeft zaterdag middag de eerste kans om de dreambikes van dichtbij te zien Een rondje op zo'n mimmotor zit er voor de fans echter niet in Wel is het mo gelijk om tussen de trainingen door een rondje te karten Wedstrijddag Zondag is de baan geheel voor de dreambikes. De trainingen duren van 10 00 tot 12 00 uur, daarna volgen de wedstrijden. Er zijn vier categorieën: fabrieksklasse modified 40 cc („hoe sneller, hoe beter", aldus het persbe richt), fabrieksklasse standaard 40 cc („absoluut met te onderschatten"), zelfbouwklasse t/m 70 cc („zeker ook snel") en de juniorenklasse („snelle jongens en meisjes t/m 13 jaar")Elke categorie rijdt drie manches. Tussen door, van 13.20 tot 13.50 uur, is er een pauze waarin aan de machines kan worden gesleuteld De laatste wedstrijd is omstreeks 16.30 uur af gelopen en de prijsuitreiking is om 16 50 uur. VRIJDAG 15 MEI 1998 Vijf teams formeren en met alle vijf kampioen worden van Noord holland. Dat sterke staaltje pres teerde GVT zaterdag in Beverwijk, tijdens de wedstrijden toestel- springen. Voor de Texelse deelne mers was de wedstrijd een verade ming na een lang seizoen van toestelwedstrijden. Er was flink geoefend op het springen met de mini-tramp en reuterplank over kast, tafel en paard. Ook het normale mini-trampspringen en langematwerk werd doorgenomen. De drie beste resultaten per team tel den mee voor het eindresultaat Mede doordat de GVT-ers regelma tig gebruik maken van de tumblmgbaan was er een goede ba sis. Het gevolg was dat de meisjes tot 12 jaar een score van 46,80 haalden waarmee ze Weesp drie volle punten Regisseuse Charlotte Lorier zegt het niet met zoveel woorden, maar de boodschap is duidelijk: ieder een met ook maar een beetje hart voor toneel moet volgende week één van de voorstellingen van De Gidsen gaan zien. „Het stuk is oor spronkelijk geschreven voor de groten van de Nederlandse podia, wij spelen met de groten van de Texelse podia. Dat wordt een spek takel wat de mensen gewoon niet mogen missen." Het tienjarig jubileum van theater-res taurant Klif 12 zal weinigen zijn ont gaan Honderden Texelaars bezoch ten vorige maand één of meer avonden van het Huiskamertheater- festival. Vele anderen visten achter het net omdat alle kaartjes waren uit verkocht. Volgende week staat een nieuw spektakel op het programma Onder regie van eigenaar Cor van Heerwaarden en theaterdier Charlotte Lorier staan van woensdag tot en met zondag 21 Texelse vrou-' wen dagelijks in de schijnwerpers, voor de gelegenheid opgehangen in de schuur van Arie Lap aan het Klif. „De vrouwen zijn afkomstig uit bijna alle toneelverenigingen van het ei land. Dat stimuleert enorm, want ze willen elkaar allemaal laten zien dat ze kunnen spelen. Leuk is natuurlijk dat je als Texelse toeschouwer altijd wel één of meer actrices goed kent Verrassend Het idee om De Gidsen op Texel op te voeren, ontstond in de zomer van 1996, toen Lorier en Van Heer waarden het stuk in Utrecht zagen opvoeren door o.a Sylvia de Leur, Adele Bloemendaal en Nelly Frijda Lorier: „Ik heb tweeënhalf uur op het puntje van m'n stoel gezeten, zo leuk, verrassend en ontroerend tegelijk Het was direct duidelijk dat wilden wi| ook." Het door Edward Montie en Hetty Heyting geschreven stuk was een jaar eerder voor het eerst gespeeld. „Het was bedoeld als eenmalig uit stapje voor de bekende theater vrouwen van Nederland. Maar ze trokken avond aan avond volle zalen in het hele land, twee maanden lang; daarom is toen besloten het een jaar later nog eens te doen." Met het aankomende jubileum van Klif 12 in het achterhoofd, besloot het theaterduo hier en daar voorzichtig te informeren naar de belangstelling van Texelse vrouwen om mee te spelen. Toen Lorier na lang bellen en veel schrijven vorig jaar april het script in handen kreeg, werd definitief beslo ten serieus werk te maken van het project. In december kwam een groep geïnteresseerden voor het eerst bij elkaar, sinds januari wordt wekelijks vele uren gerepeteerd. Rolverdeling „Het was niet zo moeilijk om 21 vrou wen bij elkaar te krijgen De meesten had ik zelf ooit zien spelen, de ande ren werden aangeraden door de vrouwen die al ja hadden gezegd De rolverdeling was minder eenvoudig. Ze zijn allemaal tussen de dertig en zestig jaar. niet iedereen speelt ge makkelijk een meisje tussen de twaalf en vijftien jaar. Maar we hadden er wel zestien nodig. Zij zijn De Gidsen, katholieke padvinders zeg maar. Ver der zijn er vijf volwassen personages: de driekoppige leiding, een non en een inspectrice Desondanks hadden de meesten snel in de gaten wat van hen werd verwacht „ledereen had direct pret, al bij de eerste bijeenkomst hoorde je de eerste stemmetjes ontstaan En als je nu kijkt hoe iemand als Hetty Beiiert, die toch wel in de vijftig is. in haar nachtpon een meisje van vijftien neerzet, dat is gewoon ontroerend Wegens de massaliteit van het stuk was al vanaf het begin duidelijk dat het Klif-podium te klein is. Gelukkig bleek bollenboer Arie Lap bereid zijn schuur beschikbaar te stellen. Dat had logischerwijs gevolgen voor de periode waarin het stuk kon worden opgevoerd. In juni begint de oogsttijd weer en staat de schuur vol met hoogopgestapelde bollenkisten. „De medewerking van Arie en Afra is ge weldig. Ze vinden het zelf ook hart stikke leuk Wanneer we repeteren, komen ze af en toe even kijken." Theater-technisch heeft de opvoering heel wat voeten in de aarde Er zijn geen coulissen, het aantal decors tukken is minimaal. „Daarom is de belichting heel belangrijk. Een gespecialiseerd bedrijf hangt honder den lampen op Er zijn achttien scè nes op verschillende lokaties in de schuur. Als wordt gespeeld in het bos, dan staan de lampen daarop gericht Verplaatst de scène zich. dan gaan de op het bos gerichte lampen uit en gaan ze ergens anders juist aan, in het tentenkamp of het klooster bij voorbeeld." De decorstukken die worden ge bruikt, zijn eenvoudig maar geraffi neerd. Dat doet Wil de Leeuw voor ons. Die is zo creatief. Zij bedenkt de prachtigste dingen, met alleen een stuk stof of een kist Tribunes Hoewel De Gidsen geen musical is, wordt er veel in gezongen. „Dat vraagt veel oefening, tot verdriet van veel echtgenoten", lacht Lorier. „Het halve eiland kent de liedjes inmiddels al." Die zullen tijdens de uitvoeringen goed zijn te horen. Bij de bouw van de bollenschuur mag dan niet spe ciaal zijn gelet op de kwaliteit van de akoestiek, een uitgekiende opstelling van microfoons moet ervoor zorgen dat zelfs de hardhorende toeschou wer mets hoeft te missen. ..Ener wor den echte tribunes gebouwd, met plaats voor tweehonderdvijftig toe schouwers, zodat het door iedereen goed is te zien. Er komt bovendien een grote bar en er is bal na verzorgd door de gelegenheidsformatie the Swinging Scouts Dus wat dat alles betreft is er geen excuus om met te komen." De Gidsen begint woensdag, donder dag, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur en zondag om 15.00 uur. Er is parkeergelegenheid op een weiland aan het Lagewegje Kaarten kosten 25.- en zijn verkrijgbaar bij Klif 12 en Nauta Boek Onder leiding van het regisseursduo wordt kunst apart. wekelijks hard geoefend op tekst en spel Het op de juiste fGidsen-)manier groeten, is een (Foto Harry do Graaf) ie Bakker raakte in de ban van jambikes bij een eerdere wed- op Texel. En toen haar vader acen helemaal. Achter huis, op age Achterom, probeerde ze het je motorfietsje wel eens uit Het zogoed, dat ze een eigen mim- wilde hebben Haar ouders jen toe, zodat Nadine dit sei- uitkomt in de nationale jumoren- e eerste race was in de Brabant 0 Het was er bloedheet, het helemaal niet Maar ik heb een bijgeleerd Nu gaat het een stuk vertelt ze. Dat blijkt uit haar talen. De snelle Texelse ein- al een keer als derde Vallen en opstaan og toe is ze het enige meisje, ongens keken er eerst raar van u vinden ze het gewoon." Bang vallen is ze niet. „Dat hoort Op de kartingbaan ben ik eens ;eer in dezelfde bocht onderuit an." haar en de Texelse fans is te adat ze zondag overeind blijft. itamarans van de Cocksdorper letaemging CKZ gingen zon- vieei de onderlinge strijd aan de kust bij paal 33. Nadat de eerst door gebrek aan wind feid uitgesteld, kon wedstrijdleider Bderf Houwing om 12 00 uur het piaal geven voor de eerste wed- liijdvandit seizoen. Bij middelma- Bnnd werd deze manche gewon- ftdcor Andreas en Rina Moonen Hen Thundercat. De tweede ■die ging van start bij een toene- ■de wind, die zelfs doorschoot ■een dikke 7 bft. Dit eiste zijn tol G team van Texel'94 heeft za- bg een groots opgezet toer- lin Hilversum gewonnen. In de Ie werd SDO uit Bussum over- nd met 9-0 verslagen. Het le- e de trotse Texelaars twee trofeeën op. „Eén ervan is wisselbeker. Volgend jaar en we dus terug om die te ver- |en", legt aanvoerder Theo itiimon uit. '9 een lange en warme dag aan jsuitreiking vooraf, verklaren de nseensgezind. Terwijl clubs uit m, Gouda en Zaandam het bij aanspreken fietsend afkonden, ten de Texelaars al bij het krie- an de dag hun bed uit. Onder handden ze in de file, met als 9 dat ze zich nog serieus moes- lasten om op tijd voor de aftrap schijnen. cheen ze allemaal maar weinig en, want in een poule met nog ams werd vervolgens de ene na dere zege geboekt. In de laat- ■edstrijd tegen Geinoord uit 'egein werd het nog even kri- ten Texel'94 al snel op achter- werd gezet. Maar hartstochte- aangemoedigd door van Texel'94 aan het begin van het toernooitoen ze nog in het onge- de afloop. Vanaf links, staand: Jos Bakker. Peter Tuilman. Paul Bak- non Dlrk Ke'lser Hurkend: Ruud Heuving. Marlijn Verbeeke. Theo Lzngius en gastspeler Ruud Meedendorp GVT-turnster Esperanza Smldt (senioren) in actie op de evenwlchtsbalk. (Foto March Heqnen) voor blevenDe jongens tot en met 12 jaar hadden aan 46,40 punten ook genoeg voor de overwinning. De jeugdturnsters (tot 16 jaar) en de Jeugdturners en het mix-team haal den allen de eerste plaats met hoge cijfers Het optreden van de meisjesploeg en senioren in de finale van de regio een dag later was minder succesvol. Meer dan een zesde en een vierde plaats zat er met in toeschouwsters Sylvia Verhagen. Dinka Hummel en Paula (de aan staande van Dirk Keijser) werd de ommekeer tot stand gebracht. Doel punten van Ruud Heuving (twee keer) en Theo Franchimon zorgden alsnog voor een plaatsje in de fel begeerde finale tegen SDO, de num mer één uit de andere poule In die eindstrijd ging het fantastisch. „Een kwestie van goed counteren Ze hadden ons wat onderschat", aldus de nuchtere analyse van de Texelaars en de bokalen die in de wacht werden gesleept. (Foto Joep Rommots) Gelieve uitslagen en uitvallende wedstrijden door te geven aan de wed-strijdleiding. tel 316301 of fax 316333 Nadine en Rob Bakker zijn klaar voor de wedstrijd van zondag. Als het aan de 3-jarige Renate ligt. rijdt ook zij binnenkort op zo 'n snelle tweewieler. (Foto Frans Hopman) onder de zeilers. Andreas en Rina Moonen scheurden hun zeil, de spinaker van Jan en Karelien Schouwstra scheurde en ook Onno Zeilstra en Rein Nijland moesten met een gebroken zwaard terug naar de kant. Deze tweede manche werd gewonnen door Willem Houwing en Corry Kuip op een Prindle 18-2 Dat de kleinere catamarans nog lang niet zijn afge schreven in deze sport, bewezen Fetze de Haan en Andrew Albers met hun Prindle 16. Zij bezetten aan het eind van de dag een knappe vierde plaats in het algemeen klassement, dat wordt aangevoerd door het duo Houwing/Kuip. Programma dinsdag 12 mei Veld A, mannen 18.30 OSG-Paal 9 Tatenhove 1 19 15 Talenhove 1-DGM Paal 9 20 00 Paal 28-Maarcobouw 12 Balcken 20 45 12 Balcken-Cocky Paal 28 22.15 PRIJSUITREIKING Veld B, mannen 18.30 Kees de Waal-Handicap'94 Teso 19 15 Teso-Sporlshop Handicap'94 20.00 Graaf sp.-Tex. Autoc. Super 20.45 Gr Slock 2-Super Tex. Autoc. 22.15 PRIJSUITREIKING Veld C, vrouwen 18.30 Top Tien-Wiersma Videolux 19.15 Gr Slock 1-Videolux Wiersma 20.00 Question-Leydekkers SI. de Boer 20.45 Westerlaken-de Boer Queslion 22 15 PRIJSUITREIKING Wedstrijdleiding; Edith en Niels, tel. 313363/310291. Uitslagen: Kobeko-Cocky's kapsalon 1-2; Talenhove 1-Paal 9 3-0. Paal 28/De Krim-DGM 3-0; 12 Balcken Maarcobouw 1-2; Super-Kees de Waal 1-2; Teso-Kees de Waal 1-2; Graaf spuiterij-Sporlshop 0-3; Grote Slock 2-Tex Auotcentrale 0-3; Dennenoord-Fitt 0-3; Euroase-Cavo Laluco 0-3, Ass kantoor Waayer-slageri| Beverdam 0-3; Rabo-EcoMare 3-0 LenR-Tatenhove 2-1 Deuce 8 30 Verduyn/vd Berg- d Porto/Hoogendijk (enkel) 8 30 Saal/Witte-Witte/Panneman (dubbel) 9 30 Roos/Roos- v. Koppen/vd Wetering (enkel) 9.30 Taat/Beyert-Noorlander/Saal (dubbel) 19 00 Mantel/vd Velde-d Braven/Maas (enkel) 20.00 Dankers/Mulder- Kamstra/Oosterhof (dubbel) Heri Hodie 8.30 Rutten/Bakker-Witte/Witte (dubbel) 9.30 Mulder/v. Benthum- vd Burg/Kramer (enkel) (Stond foutief vermeld in het programma) Koogerslag 8.30 Erwich/Westerlaken- Pennings/Werkman (enkel) 8.30 vd Bent/Schraag- Zoetelief/Koopman (dubbel) Uitslagen vd Burg-Bakker 1-1. d Braven/ Maas-Dankers/Mulder 0-2; Verduyn-Panne- man 0-2; Mantel-Dankers 2-0. Witte/Wïtte-vd Burg/Kramer 0-2. d Braven/Maas-Kamstra/ Oosterhof 0-2, Taat/Beyerl-v Koppen/vd We tering 0-2. Mulder/v. Benthum-Rutten/Bakker 2-0; T Witte-vd Burg 1-1; H Witte-Kramer 0-2; Mantel/vd Velde-Dankers/Mulder 2-0. Kams- tra-d Braven 1-1; vd Bent-Westertaken 1-1; Saal-Hoogendijk 2-0 De Koog F1 is kampioen geworden van de voorjaarscompetitie van de F- pupillen De spelers waren; bovenste rij v.l.n.r Robin Schoo. Omrie Heerenveen, Eldin Honingh, Brain Kikkert, Henk Grootjen Beneden v.l.n.r Brain Bakker, Mark Schoo, Roy Middelbos, Sam Kossen, Dave Hillen, Marinus Mets. Glenn Vonk. Tramer Albert Middelbos ontbreekt op de foto. (Foto EVy Schoo-Konmg)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7