Hoge snelheden op technisch parcours Rabo fietsponsortocht bracht veel geld op 7 Sporthal krijgt invalidenlift Van Sambeek-toernooi veilig bij fusieclub Dreambikers wèg van Texel KSSEHH TEXELSE COURANT Atletiekrecords in Den Helder Mevius kampioen golfsenioren Vier aanwinsten voor Texel '94 Molenaars Haboïcit... U Jeugdbazaar VV Texel'94 WOENSDAG 20 MEI 1998 een afvaardiging van tien perso- heefl Atletiekvereniging Texel egedaan aan de instuifwedstrijd de kunststofbaan van AV Noord- p in Den Helder. Er kon een keuze (den gemaakt uit verschillende jerdelen De 100 meter sprint rd door bijna alle Texelaars geko- Ronny Keijzer, Marcel Keijzer, Waverijn, Eva van Zoonen, nd Fontijn en Erik van Zoonen beterden allen hun persoonlijk re- d Waverijn liep met zijn 11.9 se- den mee in de top van het dis cel Keijzer toonde wederom pro- ssie op de 200 meter met 24 8 nd Fontijn behaalde met 30 4 een soonlijk record en behoort tot de ilste veteranendames van Neder- d Ronny Keijzer verbeterde zijn records op de 200 meter en bij het verspringen. Michel Gomez wist het clubrecord bij het verspringen te ver beteren met een sprong van 5.84 m. Bij het discuswerpen reikte hij naar een afstand die hij de week daarvoor haalde in Zaandam en mogelijk kwam hij nu zelfs weer verder. Om dat de Texelaars de laatste boot moesten halen, kon het meten van de afstand met worden afgewacht Bij het discuswerpen kwam Hans Barhorst tot een persoonlijk record. Jaap Witte liep na een weliswaar iets te snelle start toch een constante race op de drie kilometer en ein digde in 11,26.2. Erik van Zoonen liep 3 16.9 op de 1000 meter. Eva van Zoonen had al een snelle sprinl afgewerkt en bleef goed bij als C ju nior tussen de dames en A en B-ju- nioren met een tijd van 14 3 Op de 1000 meter vestigde zij een natio nale top tien tijd met 3.15.7 Onder het toeziend oog van de met lome wiekslag rondcirkelende golf- baan-velduil en onder een stralend zonnetje werkten de senioren van De Texelse Golfclub zich dit weekend in het zweet voor het senioren-club- kampioenschap. Zoals te doen ge bruikelijk in deze categorie werden twee maal negen holes gespeeld Uitblinker was Jan Mevius met een mooie netto score van 73 slagen Uitslagen dames 1 Fransje Wendrich 84 strokes; 2. Elly Boorsma 88 strokes, 3. Aja Coutinho 88 strokes. Heren: 1Jan Mevius 73 strokes, 2 Peter boorsma 78 strokes; 3. Hans Wendrich 78 strokes. Neary dames Fransje Wendrich. Neary heren. Peter Boorsma Longest drive da mes- Elly Boorsma Longest drive heren Jan Mevius de laatste training presen ce VV Texel '94 vier spelers na de zomer de selectie ko- u versterken. Van ZDH zijn Arie i der Vis en Erik Wuis (beiden jaar) overgekomen en van SV sterend Pieter Daalder en Cor ming (allebei 21). Volgens trai- Kees de Wit krijgen de vier uwkomers volgend seizoen echte kans om in het eerste al te komen. Texel '94 vertrekt Wim van Veen, naar Den Helder is verhuisd en r HRC gaat voetballen. Ook s Boswijk woont niet meer op eiland en stopt ermee bij de else vierdeklasser. Met de vier winsten wordt de selectie weer jeil gebracht. e hebben nu dertig spelers die ji het eerste in aanmerking ko- a. Dat lijkt 'n hoop, maar het is I krap, gezien de blessures en orsmgen dit seizoen", aldus iel '94-bestuurslid Joop Koning. wiist erop dat de jongens niet ir Texel '94 zijn benaderd, maar om overschrijving hebben ge- igd ld speelde daarbij geen rol, aldus jrzitter Rob Dapper. „Als het zo zi|n dat hier spelers worden be- fekl, dan stap ik op. Wel hopen we dal i,ch een sponsor aandient die B/oorbeeld een bedrag per doel- pit utott." De «er voetballers maken om de zelfde reden de overstap naar Texel '94: proberen te slagen op een ho ger niveau. „Van de achtste naar de vierde klasse, dat is een flinke stap vooruit, 'n Grote uitdaging", ver woordt Erik Wuis Hij en Van der Vis speelden al bij Texel '94 in de jeugd. „We droomden er toen van om ooit eens in het eerste te spelen. Drie jaar geleden, toen we naar ZDH gin gen, was het moeilijk om aan de bak te komen. Nu is de situatie anders." Koning knikt: „De spelersgroep is ouder en de trainer is bezig om jong bloed in te passen Afgelopen sei zoen hebben alle spelers van Texel 2 in het eerste meegedaan. Nu is de tijd ri|p." De promotie van ZDH doet daar mets aan af, aldus Wuis „Of je nou in de achtste of de zevende klasse speelt, maakt niet zoveel uit. Boven dien stoppen nog een paar goeie spelers, zoals Regtop en Kraay Voor Vlaming en Daalder was de stap groter, omdat zij hun hele leven in Oosterend hebben gevoetbald. De afgelopen seizoenen verliepen echter niet succesvol. Pieter Daal der gaat na de zomer de strijd aan met de ervaren Texel-keeper Bart Heerschap. Trainer De Wit: „Of Bart eerste man blijft, hangt van Pieter af. De strijd ligt open Dat geldt ook voor de an deren. Ik zeg altijd maar zo: de jon gens stellen zichzelf op. Al moeten ze soms wel wat geduld hebben om hun kans af te wachten De eerste training van het nieuwe seizoen is op dinsdag 4 augustus. De finish na vele Snelle rondjes over de technisch lastige baan. De vier nieuwkomers gaan ervoor in het nieuwe seizoen. (Foto Frans Hopman) „En nou mag ik de hele dag niet meer mee doen, dus heb ik geen kans meer om kampioen te wor den," Huilend loopt hij de pits in, zijn stoere gabberstaart hangt treurig naar beneden. Zijn mini- motor voldeed niet aan het techni sche reglement. Maar even later zit de jonge deelnemer aan de dreambikeraces alweer lachend op een kinderskelter. Het was één van de weinige incidenten tijdens het Texelweekend op de kartingbaan. Het goede weer maakte het evenement voor deel nemers, aanhang en publiek tot een feest. Even dreigde het zondag fout te gaan. Wegens twee valpartijen diende tot twee keer toe de races te worden stilgelegd Per ambulances werden rijders afgevoerd, maar het liep allemaal met een sisser af. Het bleef bij kneuzingen en een stijve nek. „Als je nou in die,bocht meer vooro ver gaat, kun je nog harderEen er varen racer laat de jeugd profiteren van zijn kennis. Typerend voor de sfeer in het dreambike-circuit, meent Laura Noordermeer van de wedstrijdorganisatie „Bij karten hoor je nog wel eens dat ze elkaar te lijf gaan. Dat Is hier gelukkig niet, hoewel tijdens de wedstrijden wel meer spanning heerst dan tijdens de trainingen." Het dreambike-racen wint aan popu lariteit. De opkomst aan deelnemers en publiek op Texel onderstreept dat. Er verschenen 72 rijders aan de start. Het blijft even wennen: enorme kerels op een heel klein motortje. Wat dat betreft oogt de junioren- klasse iets normaler. Lekker technisch Tussen de races wordt druk gepraat over motoren en techniek „Ik heb gezien wat hij aan zijn motor had ge daan. Maar ik ga nu niks meer ver anderen, zo vlak voor de race'ver trouwt een rijder zijn vrouw toe. Ze (Foto Toss knikt vol belangstelling, onderwijl haar benen uitstrekkend in de aan genaam warme zon „Het weekend Texel is inderdaad iets speciaals voor ons allemaal", aldus Laura Noordermeer „We reizen er met z'n allen naartoe en je bent twee dagen bijeen Allemaal mensen met de zelfde liefhebberij." Over de Texelse kartingbaan is de organisatie vol lof „Veel bochten, maar toch niet te gevaarlijk Heb je veel rechte einden, dan winnen de mannen met de snelste machines. Door die bochten komt het meer aan op techniek Maar je ziet eigenlijk toch steeds dezelfde rijders in de top terug. Die zijn er gewoon het meest bedreven in." Ambulance Behalve de onreglementaire motor („Volgens mij geen opzet hoor") de den zich nauwelijks incidenten voor. „Wat valpartijen Ze lijken wel klein, die dreambikes, maar ze gaan hier echt wel zo'n zeventig kilometer, dus je kan toch nog raar terecht komen. Daarom stellen we ook veel eisen aan de pakken en helmen. En de jeugd draagt een bodyprotector. Misschien wordt dat volgend jaar ook wel verplicht voor de andere klassen." Ondanks alle voorzorgsmaatregelen kwam toch tot twee keer de ambu lance eraan te pas „Toch jammer, want het is voor het eerst in drie jaar dat er een ziekenauto bij moet ko men De eerste keer gebeurde het in een groepje De tweede keer reed iemand helemaal alleen en kon hij z'n motor niet meer houden." De Texelse Rob Bakker en zijn dochter Nadine handhaafden zich uitstekend in het motorgeweld. In de standaardklasse werd Bakker ne gende van de zestien starters, terwijl zijn dochter als enige meisje ge deeld vierde werd van de acht. Eerste prijzen waren er voor Erik van de Leemput uit Oss (junioren), Raymond de Rooy uit Loppersum (zelfbouwklasse). Ghisbert van Gin- hoven uit Ankeveen (fabrieksklasse modified) en Erwin Roeterdink uit Apeldoorn op de fabrieks- standaardmotor. Het blijft wennen grote mannen op kleine machientjes... laarde blij te zijn met eventuele auratie van het gemaalgebouw. I dal staat op instorten. „Maar ér willen we niet. We vrezen es- tie Ik krijg al steeds meer tele- ttjes ol ik rondleidingen wil ge- Het is straks niet meer vrijwil- Nee-zeggen Koolhof van het CDA vroeg of nformatiemateriaal niet in de an- i Texelse molen (De Traanroe- op hel terrein van het MJM) kon ten gehangen „Laten we ons en molen tegelijk houden", wees Tilburg hem terug. Maar dat wethouder Schilling toch te ver. wou graag de regie houden", <le hij droog op. els Belang-voorman Dick Drijver Ie op twee gedachten. „U vraagt om een subsidie van ƒ35.000.- p de verzekering dat het klein- !ll9 blijft. Maar da's wel een hoop voor een voorziening met een erkte openstelling, waar slechts ttoe mensen komen. Maar een s drukte op die plek wil ik niet." tilde het nog eens met zijn frac- oornemen. der Spek probeerde de mole- s over te halen. „Als nou wordt jelegd dat jullie de zeggen- P krijgen over de openstelling?" daar ging het hen niet om. tentoonstelling is alleen een ullmg. We geven evengoed wel eidingen", aldus Willen Keijzer. ar |e kan op gegeven moment stmeer nee' zeggen. We willen erplichting niet hebben." Reclameborden Hemelrijk heeft indertijd vele !'aars achter zich gekregen met ac,ie voor behoud van de rust de oostkant van Texel. Met enig voor theater nam hij het Hij hield opnieuw een plei- voor het 'onaangeraakte ge- Hij kreeg bijval van G. Cadée Landschapszorg. „Wij hebben ™or de overdaad aan infor- E Centraliseer dat, daar hebben EcoMare voor. Natuur- dmenten heeft Texel al vol ge- tet lelijke reclameborden." steen is hier naartoe gekomen e beste bedoelingen en toch i erc.een d|aat op", peinste wet- Schilling. De tweespalt die aar was, beviel hem zichtbaar Hij besloot verdere escalatie J e wachten en nam het onder- De fietssponsortocht die zondag werd gehouden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Rabobank is een groot succes ge worden. Mede dank zij het schitte rende weer deden maar liefst 817 personen mee, allemaal leden en aanhangers van 37 Texelse vere nigingen. ledereen legde gemid deld 38 kilometer af. Aangezien de Rabobank voor elke kilometer een kwartje betaalde, werd aldus f7.807,- bij elkaar gefietst. Van dit geld gaat f3.648,- naar de vereni gingen en de rest is bestemd voor de invalidenlift in sporthal Ons Genoegen. Omdat dit bedrag voor de kostbare lift niet toereikend is, vult de Rabobank het aan tot f15.000,-. Met een door de ge meente toegezegde subsidie van f20.000,- is de financiering rond. De lift zal dit najaar worden aange bracht. Vrijwel zeker wordt het een combinatie van twee plateauliften die langs de bestaande trap zal wor den aangebracht Rolstoelers kun nen zonder hulp van anderen van de lift gebruik maken en zo van de be gane grond de kantine bereiken. De combinatie van twee is nodig omdat in de trap een bocht zit. Een lift die deze bocht kan volgen is buitenge woon kostbaar, zodat gekozen is voor een combinatie van twee, Arco en Gerard nemen uit handen van Hans waarbij halverwege dus moet wor den overgestapt". Gangmaker Coördinator Hans van Heerwaarden deed na afloop verslag van de actie. Hij overhandigde het financiële re sultaat in de vorm van een symboli sche cheque aan de rolstoelers Arco de Graaf uit Den Burg en Gerard Kruithof uit Oosterend. Laatstge noemde had destijds de aanzet ge- van Heerwaarden de cheque in ontvangst. geven. Hij is coach van een zaal voetbalteam en ervoer als zodanig het gémis van een lift aan den lijve. ,,Toen mijn junioren in de prijzen vie len kon ik niet aanwezig zijn bij de feestelijke uitreiking in de kantine, want ik kon die trap met op Dat was aanleiding om een brief te schrijven naar de Sportraad waarin ik vroeg om een lift, natuurlijk met alleen voor mij maar voor alle gehandicapten die gebruik maken van de sporthal rro-V. v is71 - - Start- en stempelplaats Rabobank. Voor de (ondanks wedslrijdverptichtingen elders) met veel leden opgekomen wlelerverenioino v/as de sponsortocht een makkie. Andere deelnemers hadden soms moeite mei de strafte noordoostelijke wind. Zeker in een openbaar gebouw als de gemeentelijke sporthal zou dat vanzelfsprekend moeten zijn. Het signaal werd opgepikt, het balletje ging aan het rollen en nu komt de lift eraan. Ik ben erg blij". Hard nodig Ook Arco de Graaf uitte zijn voldoe ning over de succesvolle actie en over de rol die de Rabobank daarbij heeft gespeeld door de Texelse ver enigingen er leuk en actief bij te be trekken en zelf ook een forse duit in het zakje te doen. „Een mooi ge baar. Namens de gehandicapten, dank voor het initiatief. Het was hard nodig". De fietsponsortocht was organisato risch en administratief een hele klus. Van alle deelnemers moest immers nauwkeurig worden vastgesteld hoeveel kilometers ze hadden afge legd. De fietsers konden hun deelnamekaart afhalen en laten stempelen in totaal 11 controlepos ten die onder meer waren onderge bracht in de dorpshuizen, waar ook consumpties werden verstrekt. De organisatie, geheel in handen van een groep rabo medewerkers, was vlekkeloos Voor zover bekend ver liep alles zonder problemen of onge lukken, afgezien van die ene Spartamet die ergens in het water belandde Op het geplande mo ment, om half zes zondagmiddag, was bekend wat de actie had opge leverd. Toppers De opkomt van de veertig deelne mende verenigingen liep wel sterk uiteen De Gymnastiekvereniging Oosterend was met 78 deelnemers het best vertegenwoordigd, op de voet gevolgd door sympathisanten van de Stichting Nieuw-Guinea („Stuur een Papoea naar school") die over heel Texel verspreid met 76 personen waren gaan fietsen. Dat was het effect van een actie van Piet Arensman die op deze wijze „doel loze" fietsers had georganiseerd. Dat de Wielervereniging Texel goed was vertegenwoordigd (68 perso nen) wekte uiteraard geen verba zing, maar was toch opmerkelijk omdat deze club ook wedstrijden moest rijden. Voetbalvereniging Texel '94 had 46 fietsers weten te mobiliseren. Een ander uiterste was Tennisclub Deuce die door slechts één persoon werd vertegenwoor digd. Maar dat was altijd nog beter dan de twee verenigingen zich wel hadden aangemeld, maar in het ge heel geen fietsers op de weg wisten te krijgen (Foto 's Harry do Oraal) Het Ab van Sambeek-toernooi, dat zaterdag en zondag op de vel den van Texel'94 werd gespeeld, was om meer dan één reden een bijzondere gebeurtenis. Een rijke historie, sterke (amiliebanden en een geslaagde fusie speelden daarbij een belangrijke rol. Het zestien deelnemers tellende toer nooi werd gewonnen door de ve teranen van Quick 1888 uit Wychen. SV Oosterend mag als beste Texelse ploeg de Ab van Sambeek-bokaai een jaar in de prijzen kast zetten. Het eerste veteranentoernooi waar aan de naam Ab van Sambeek was verbonden werd in 1979 georgani seerd door Texelse Boys. de voet balclub waarvan Van Sambeek ja renlang bestuurslid en voorzitter was. De prijsuitreiking werd dat jaar nog verzorgd door de al ernstig zieke Van Sambeek zelf Het toernooi is sindsdien steeds een hoogtepunt voor de Texelse vetera nen gebleven, óók na de fusie in 1994 van het katholieke Texelse VV Texel'94 houdt zaterdag van 10.00 tot 16.00 een grote jeugd bazaar. De pupillendag staat bol van de activiteiten, bedoeld om de kas van de club te spekken. Ouders, vrienden en kennissen zijn dus welkom. Voor een perfecte organisatie trof de club al in oktober de eerste voorbe reidingen Brieven die werden ge stuurd aan profclubs in de ere- devisie, leverden fraaie reacties op en een schat aan prijzen. Ajax stuurde bijvoorbeeld een bal met handtekeningen van topspelers. an dere clubs zonden toegangskaartjes voor wedstrijden, shirts of andere souvenirs. Ze vormen de prijzen voor het Rad van Avontuur, met aan het slot een super verloting. Andere attracties zijn: een grabbelton, het springkussen, de spiraal, oliebollen, gebakken vis, etc. Ook is er een ruil beurs voor voetbalschoenen De F-, E-, D-. en C-pupillen kunnen, al of niet in toernooivorm, een balletje trappen Niet alleen tegen elkaar, ook de E-pupillen uit De Koog, De Cocksdorp en Den Hoorn zijn van de partij. Boys met het ..algemene" SV Texel, een stap die vijftien yaar eerder nog bijkans ondenkbaar was. De aftrap werd al die yaren verzorgd door de familie Van Sambeek, die daarvoor bijna alle kleinkinderen van de oud voorzitter inzette. Dit jaar was een achterkleinkind aan de beurt, een jochie met opmerke lijke wortels Joren Jesse Bakker is de zoon van Steven Bakker en Denise Maas. Stevens vader. Marius, stamt uit de SV Texei-ctan en is nog altijd zeer actief in de fusie club Denise haar moeder is Toos van Sambeek. een dochter van Ab. De vader van Denise is Cees Maas. oud-voetballer en lid van verdienste van Texelse Boys. Aardig detail is ook dat Denise als kind in 1975 het toen nieuwe complex van Texelse Boys mocht openen Logisch dat de aftrap door Joren Jesse als een bijzondere gebeurte nis werd beschouwd ..Een nazaat van Ab van Sambeek en afkomstig uitzowei SVT- als Texelse Boys-ge lederen, een treffender onderstre ping van een geslaagde fusie is haast met denkbaar", concludeer den leden van de familie en Texel'94 Traditie Behoudens een vervelend incident, waardoor een club uit Zaandam na één dag besloot het toernooi te ver laten, was de twintigste editie zeer geslaagd Na een spannende laat ste wedstrijd mocht Quick 1888 zich winnaar noemen. HRC uit Den Hel der werd tweede. De derde prijs ging naar ASV'57 uit Almelo. SV Ooster- end werd vierde en daarmee win naar van de Ab van Sambeek-bo kaai. Wil de club die volgende keer opnieuw in de wacht slepen, dan zal het toernooi moeten worden gewon nen Bedoeling is namelijk volgend jaar te breken met de traditie dat al leen Texelse clubs in aanmerking komen voor de bokaal. Wél zal de voorwaarde gelden dal overkanlse winnaars de bokaal niet van het ei land mogen vervoeren. John Sessink nam de prijs namens SVO in ontvangst. Teamgenoot Piel de Vries meldde de organisatie na afloop dat hij in alle twintig toernooi heeft meegespeeld. De taaie Oost- erender genoot in 1979 als aanvoer der bovendien de eer om de beker uit handen van Van Sambeek zelf te ontvangen.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7