„Triatlonsporters één grote familie" Texelse renners in middenmoot Tour Broertjes Bakker echte vechtjassen Baasjes puffen in mulle zand 'TEXELSE y COURANT" SV De Koog houdt toernooi Tevoko-toernooi weer volgeboekt Nina Willemse beste toernooizwemster Wandelaars lopen 28ste rondje Texel Golfers geen luilakken Vossenjacht op golfbaan Spanning stijgt bij zeilers Programma Deuce Avondvierdaagse maandag van start Zomeravond bridge Joost Bakker plaatst zich voor het NK ZDH geeft fans toernooi en feest i Hoogste damesteam Deuce kampioen DONDERDAG 4 JUNI 1998 menig duursport-evenement ,ft de speaker ze nauwelijks aan te kondigen. Veel Heten weten precies wie de eling Robert en Erik Bakker(17) En vooral: wat ze kunnen, nlde broertjes Bakker eindigen [ds hoger in de klassementen, angs was Robert bij een run- ,.run in Hoorn de snelste in zijn sgorie. Zaterdag verschijnen de «vechtjassen aan de start in de ,tste triathlon die begint in tmbad Molenkoog. art ol Erik' Zelfs tijdens de vele tevenementen waar ze steevast amenlijk hun opwachting maken, den hun namen door elkaar ge- Id. Geen wonder, want als ze ibi| snellen lijken de blonde kop- precies eender Tijdens het ge- ik inde eetzaal van het ouderlijk (/pension't Jachthuis in De Koog en ze naast rappe lopers ook Ie praters. Dan komen ook hun rhillen aan de oppervlakte Uiter- maar ook de persoonlijkheid, gert ziet bijvoorbeeld in de sport toekomst. Hij volgt aan het Cios unhem een opleiding tot sport- aren wil zich verder bekwamen e fysiotherapie Erik doorloopt in meen studie voor transport en lo- iek Beiden trainen zoveel moge alleen heeft Robert er door zijn idiijg iets meer tijd voor. Vechtlust neenschappelijk is hun gedreven- J en vechtlust, die ze goed kwijt men in de sport. Zodra ze goed en konden lopen, deden ze mee aan Koger crossloop. Van het voetbal SV De Koog houdt zaterdag en zon- leentweedaags toernooi Er doen tali teams aan mee, waaronder uitBekjië. Zaterdag gaan de eer- ivetbailers om 9.15 uur het veld zondag mogen ze uitslapen tot uur De wedstrijden duren een jf uur De band Surprise verzorgt trdagavond de muziek in de feest- Om 22 00 uur wordt het win- te nummer van de verloting ge leken I jaarlijkse buitentoernooi van leybalvereniging Tevoko is dit i op zaterdag 6 en zondag 7 i. Een week later dan normaal, 'erband met de late Pinksteren, ar de deelnemers maakt dat inelijk niet uit, want ook dit jaar irtrof de inschrijving weer ver bet aantal beschikbare plaat- i. Er konden 136 teams worden eschreven, maar toch moesten veertig teams worden urgeteld omdat er geen plaats er was. Ier de ingeschreven teams be ien zich enige landelijke top is, zoals dat van Gala Koffie uit ek, dat in de eredivisie uitkomt "aarvan de Texelse Alice Blom I uitmaakt. Dat team speelt overi- s onder een andere naam, Koffie teerd, want eigenlijk mogen lybalster van dat niveau niet op spelen. Gras is voor koeien, syballers spelen in de zaal, luidt edenering. Is al voor de 28ste keer dat °ko het buitentoernooi organi- I Even zolang wordt gebruik ge- h van de speelweiden aan de gelanderweg in De Dennen en "el het toernooi steeds groter is orden en er bovendien steeds activiteiten omheen plaatsvin- blijft de verstandhouding met itsbosbeheer uitstekend. Daar II door alle betrokkenen alles gedaan. Aangezien ook de yballers zelf nooit problemen orzaken, levert dat ieder jaar F een toernooi op waarop ieder- met een tevreden qevoei kan te- tien Engelse en vijf Duitse teams in "e' evenement opnieuw een mationaal karakter. Er wordt ge- B d op vijf verschillende niveau's, [eredivisie tot derde klasse. Voor eegekomen kinderen is er een '9kussen, er is een uitgebreide -en-zop/e en natuurlijk wordt Jlek gemaakt. I'oe'n001 begint zowel zaterdag "dag om 10.00 uur Zaterdag '°l 19.00 uur doorgespeeld. i.?.9 ls orh 16.00 uur de prijs- I "ig. Bezoekers moeten er re- £9 mee houden dat de inrij- en -erregehng op «Je Ploeg- ""eg voor automobilisten is epast. stapten ze over op de triatlonsport. Robert: ,,Het is afwisselend. Je moet zorgen datje in alle onderdelen goed bent, anders tel ie met mee. Dat houdt in dat je de zwakke onderdelen extra moet trainen Wij zijn dus veel aan het zwemmen Het mooiste moment van de triatlonsport is wanneer je over de finish komt. Dan heb je echt het ge voel dat je wat hebt gedaan Ze trainen beiden een keer of vijf, zes per week. Zoveel als kan In Arnhem of Hoorn, maar ook elk weekend op Texel. Robert- ,,Het nadeel is dat we veel moeten reizen. Dat vergt hen en weer naar Arnhem per week toch een uur of zes, tijd waarin met kan worden getraind De tongens zetten veel voor hun sport opzij ,,We gaan bijvoorbeeld niet elk weekend stappen. En we zijn gestopt met voetbal, want dat was met te combineren En natuurlijk kost het veel geld De sport is erg prijzig. Al leen in de wielen hebben we al drie duizend gulden zitten, om over het frame nog niet te praten. Gelukkig hebben we in rijwielhandel Kikkert een goede sponsor Een strak trainingsschema is nodig. Op grond van de gezwommen tij den is Nina Willemse tijdens het Pinksterweekend in Zuidoost Beemster uitgeroepen tot beste toernooizwemster onder de 11 jaar, wat haar een fraaie beker op leverde. Zij mocht starten op ze ven nummers, waarop zij drie gouden, twee zilveren en twee bronzen medailles verdiende. Zij verbeterde al haar persoonlijke tijden en was met 1.22.7 vooral verbazend snel op de 100 meter wisselslag. Tweede ster was Simone de Wit. die met elf gezwommen nummers in de jaargang 1986 tien keer op het scha vot mocht klimmen om acht gouden, een zilveren en een bronzen me daille in ontvangst te nemen. Zi| ver beterde acht persoonlijke records en dwong respect af door zich voor het eerst te wagen aan de zware 400 m wisselslag en dit nummer vervol gens te winnen. Leandro van Karsen zwom twaalf nummers, maar werd twee keer gediskwalificeerd, wat hem enigszins uit balans bracht. Hij won weliswaar een keer goud, vijf keer zilver en twee keer brons, maar wist geen persoonlijke tijden te ver beteren Marijke Blok stelde zichzelf teleur bij de schoolslag. Zij herstelde zich echter goed en zwom twee keer zilver en een keer brons, waarbij haar tijden heel dicht bij die van Nina Willemse kwamen, zij eindigde als vierde in het totaalklassement. Twee zeer verrassende derde plaat sen waren er voor Wouter Dogger en Martijn Kooiman op hun favoriete nummers, respectievelijk de 100 m rug- en de 200 m schoolslag. Ik loop elke dinsdag- en donderdag avond twee uur en op woensdag is het twee uur zwemmen Vrijdagavond trainen we mee met de Wielerclub." Lopen is beider sterkste punt. Erik: „Aan het begin van het jaar deden we veel run-bike-runs (5 km lopen, 20 km fietsen en 2,5 km lopen). Dankzij het lopen eindigden we veel voorin Als je bij de start direct bij de kop zit, fi nish je vaak ook voorin." Concurrentie Waar de gebroeders doorgroeien in de triatlonsport, neemt de concurren tie op het eiland juist af. ,,Bij de jeugd is het nu echt heel mager Veel leef tijdgenoten zijn zich op het fietsen gaan toeleggen of een andere sport. Daar kunnen wij ons dus met aan optrekken. Landelijk is de concurren tie bij de jeugd echter groot Met onze zeventien jaar zijn we nu de jongsten in onze categorie. Bij het lopen maakt dat met uit, maar we merken dat we bij het zwemmen tussen die oudere tongens nog kracht tekort komen. Het geeft niet, want met een paar jaar zijn wij weer de oudsten." Tegen die tijd kunnen ze wellicht hun doel, het volbrengen van een hele triatlon volbrengen. Dat is 3,5 km zwemmen. 180 km fietsen en ruim 42 km lopen. We zijn nu de afstanden aan het opbouwen Video Hun vorderingen worden nauwkeurig bijgehouden door vader Richard, die Wandelaars uit alle windstreken gaan zaterdagmorgen tussen 6.30 en 7.00 uur van start voor het 28ste rondje om Texel. De lopers starten bij de wachtruimte van Teso op 't Horntje. Het lokaal is open vanaf 6.00 uur. De organiserende wandelsport- vereniging Hel Gouden Boltje denkt goed om de deelnemers. Langs het hele traject zijn diverse verzorgings- posten en staan medewerkers van het Rode Kruis paraat om medische bijstand te verlenen. Lopers met veel bagage kunnen deze kwijt in de mee rijdende wagen Lopers moeten mini maal 16|aarzijn De wandelsnelheid moet ten minste vijf kilometer uur zijn, maar mag niet hoger zijn dan 7,5 km/ uur. Er zijn drie verplichte controle posten, bij Paal 17 paviljoen Ome Joop, bi| De Cocksdorp bij het Toren paviljoen en bi| het Oude Veerhuis in Oudeschild. Het inschrijfgeld be draagt ƒ15,-, inclusief een herinne ring en koffie. Voor informatie kan men bellen met Ben Roest (314 451 of Henme van Heerwaarden (313 087) Na de finish is de ontvangst in de kantine van het Nioz Bezoekers wordt verzocht de auto te parkeren op de haven of het parkeerterrein van het Nioz. Na twee dagen hard fietsen in en om Den Helder maakt van de elf Texelse deelnemers alleen Jordy Vinke nog kans op de gele trui in de Tour de Lasalle. De 24-jarige kopman van de Bauknecht/Bouw- center Rab-ploeg eindigde gister avond in de eerste etappe in het voorste peloton van twintig favo rieten. In de proloog eindigde Vinke maandag op de gedeelde achtste plaats. De meeste andere Texelaars eindig den in de middenmoot. Knap was tij dens de 85 km lange rit van gistera vond de prestatie van de beniamins Ricardo de Graaf (17) en Jan Dan- kers (18). Rijdend voor de Helderse Aad Meijer-formatie handhaafden zij zich in de derde groep. Daarin bevon den zich ook Otto Goênga en Roel Bakker van de Rab-ploeg Marlen Visser finishte in de tweede groep, nadat hij lang wist mee te rijden met de sterksten, onder wie ook oud schaatskampioen Piel Kleine. Op een dijkje in de kop van Noordholland waaide Visser echter „op de kant" en moest afhaken. In de kopgroep wist Jordy Vinke zijn aanvalslust in te tomen De sterke ploegen die mef meerdere coureurs „van voren" zaten, moesten het werk maar opknappen. De ploegentactiek werd niet helemaal goed uitgevoerd, waardoor een groepje van drie weg reed en met voorsprong kon finishen. De kansen van de 24-jarige Texelaar zijn echter nog niet verkeken De overige leden van de Rab-forma- tie finishten in de vijfde groep op circa negen minuten van de koplopers. Door de harde wind was het veld al gauw in diverse stukken geslagen. De sterk rijdende Willem van Tatenhove had pech dat hij moest remmen voor een valpartij en daardoor ook in de vijfde groep verzeilde. De Texelaars waren ruim voor de laatste boot bin nen en hadden zelfs nog even tijd om de vermoeide spieren te laten kneden door de Helderse masseur Jules Hislop. Vanavond staat de tweede elappe op het programma, aanvang 18.30 uur bij schouwburg De Kampanje Vrijdagavond is het slot in de Helderse binnenstad. Het B-criterium start om 18.30 uur. het A-criterium om 20.30 uur. Uitslag proloog: 1 Rayender van Dongen (Den Helder) 1,4 km in 2 16 min 8 Jordy Vinke 2 21, 26 Marlen Visser 2.23, 63 Jan Dankers 2 30: 70.Roel Bakker 2.30 79 Hans van Osch 2 33; 83 Willem van Tatenhove 2 34, 86 Ricardo de Graal 2 34. 87 Frans Hopman 2 34. 93 Olto Goênga 2 35; 98 Jan Zijm 2.36; 111 Paul Hoogendijk 2 44 Tolaal 119 deelne mers Ploegentijdrit: 1 Atlas-Verdoes 18. 8 km in 24.48; 10 Bauknechl-Bouwcenter Rab 26 45, 12.Aad Meijer Schilder 27.16. Erik en Robert Bakkerhier poserend voor het ouderlijk pension 't Jachthuis in De Koog, zijn klaar voor de achtste triatlon. Foto Gerard Timmerman) als coach en begeleider van zijn zoons geen wedstrijd mist. „Als je er met z'n allen met achterstaat, wordt het bij deze sport heel moeilijk. Ik heb ook wel eens geen tijd, maar ik ga gewoon mee." Moeder Lida, die thuis blijft om op het hotel te passen, hoeft toch niets van de triatlons te missen. Vader filmt de prestaties namelijk op video, zodat het duo naderhand zelf hun sterke èn zwakke punten kan zien Bijvoorbeeld bij het wisselen „Want van hun eigen fouten leren ze het meest Sommige beelden heb ben mets met de triatlonsport te ma ken. „Het valt ook niet mee om ge lijktijdig te filmen èn te coachen De video verraadt ook dat de broers als het wat minder gaat flink kunnen Op de Texelse golfbaan werd za terdag bij zonsopgang met ideaal weer de Luitakwedstrijd gespeeld. De spelvorm was Texas scramble, waarbij in teams van twee perso nen werd gespeeld. Winnend team was Reymer de Graaff met Tineke Büthker (56 pun ten), op de voet gevolgd door Stephan van Maldegem met Jan van Wijk (55) De derde prijs was voor Pieter Waverijn en Manty Wijsman. De longest drive was bij de heren voor Reymer de Graaff, bij de dames voor Margreet de Graaff. De gezel lige wedstrijd werd besloten met een gezamenlijk ontbijt. De Pinksterwedstrijd op golfbaan De Texelse was een vossenjacht, David Sijnke, professional van de Amsterdamse golfclub, was dit jaar de vos. Leden van de Texelse golfclub en gastspelers konden de scores van de vos verbeteren. In categorie 1 (handicap 1 t/m 30) won Stephan van Maldegem met plus 10. Tweede en derde werden Manfred Spiecker en Henk Wijsman met plus 6. Piet Schuijl won in klasse 2 (handicap 30 t/m 45), gevolgd door Robert Jan Oudijk en Dick Büthker. De neary's waren voor Diny Brinksma en David Sijnke; David Sijnke en Reineke Speelman won nen de longest drive De catamarans van de Cocksdorper Kustzeilverenigmg CKZ hielden zon dag voor de tweede maal dit seizoen onderlinge wedstrijden. De eerste manche werd gevaren bij zeer wei nig wind en werd met een straat lengte gewonnen door Onno Zeilstra en Rein Nijland op een Nacra SE. Zij hadden als enige gekozen om te zei len met spinaker De eerste manche werd in ruim twee uur gevaren; in de loop van de dag nam de wind toe en de tweede en derde manche werden in ruim veertig minuten gevaren. Er werd op het scherpst van de snede gestreden om de eerste plaatsen Jan en Karelien Schouwstra wisten met hun Nacra 5.7 beide manches te winnen. Pech was er voor Martin en Jolanda Maat. die met een defect roersysteem het tempo van de wed strijd niet konden bijhouden Ook Jan en Arnoud Schrama moesten met een kapotte giek lijdzaam toe zien hoe de overige teams met dui zelingwekkende snelheden over de finish kwamen. Voor alle zeilers was dit de laatste kans zich voor te berei den op de Ronde om Texel, die over ruim een week zal worden gezeild. Dirk en Eddy Pool hadden ter voor bereiding voor de North-Searegatta gekozen. Dit internationale zeil- festijn werd met Pinksteren nabij Scheveningen gezeild. In een veld van ruim negentig boten legde het duo Pool in zeven wedstrijden vijf maal beslag op een eerste, eenmaal op een tweede en eenmaal op een vierde plaats. Dit resultaat maakt hen tot een van de favorieten voor de indoverwinning bij de Ronde om Texel. mopperen. Robert. „Toen zat ik er doorheen. Eenmaal over de finish ben je na tien minuten weer zo fris als een hoentje." Vechtjassen Doorzettingsvermogen is een belang rijke voorwaarde voor de triatlonsport. „Deze jongens zijn echte vechtjas sen. Dat merk je aan alles. Zonder die eigenschap kom je er niet." Robert: „Als Jan Dankers me inhaalt, kan ik dat met verkroppen. Ook al doet het nog zo zeer, dan moet en zal ik hem toch terugpakken Door regelmatige deelname aan overkant, hebben ze in de landelijke Vrijdag 5 juni: Neckslag 1 - Heren vet. (vr Zaterdag 6 juni: 9.15 u Jeugd t/m 14 jr. -'t Oghe 2 9.15 u. HTC 2 - Heren 1 10 30 u. Heren 2 - Hoorn 4 10 30 u. Anna P 3 - Heren 3 11.45 u Heren 4-HTC 13 11 45 u Spatter 2 - Heren vet. (zat.) Zondag 7 juni: Junioren HSV 1 - Junioren Deuce 1 Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje heeft zo'n 300 deelnemers in geschreven voor de avondvier daagse die maandag van start gaat. De organisator heeft voor de 38ste editie fraaie routes uitgezet De eer ste loopt voor het grootste gedeelte door Den Burg. De lopers vertrekkken tussen 17.30 en 18 30 uur vanaf de Koninghal. Het loket is open vanaf 17.00 uur. Het startbureau sluit om 21.00 uur. In de kantine van manege Akenburg starten vanaf maandag wekelijks de bridge zomeravonden. Bridgeclub Groot Slem nodigt Texelaars en toe risten uit om vanaf 19.30 uur aan te schuiven voor de vrije kaartdrives Deelnemers kunnen zich uiterlijk om 19.20 uur aanmelden Het inschrijf geld is vijf gulden, er zijn fraaie prij zen te winnen Voor meer informatie, tel 31 22 52. triatlonwereld veel bekenden opge daan. Erik: „De meesten kennen ons wel. We zijn immers een tweeling en nog van Texel ook De onderlinge sfeer is altijd goed. De triatlonsporters zijn één grofe familie. We doen sa men een concurrentiesport. Al gaat het er bij het te water gaan wel eens hard aan toe." Op 1 augustus ver schijnen ze aan de start van het NK in Roermond. „Dan gaat het tentje mee en blijven we een nachtje over." De achtste triatlon van zaterdag (750 m zwemmen, 20 km fietsen en 5 km lopen) moeten ze dus op hun slofjes afkunnen „Het wordt voor ons een constante sprint. Zo hard mogelijk want de wedstrijd telt toch mee voor het landeli|ke klassement. We ver wachten uit het land wel de nodige competitie, omdat er toch punten zijn te verdienen." Wielrenner Joost Bakker heeft zich Tweede Pinksterdag gekwalifi ceerd voor het Nederlands kam pioenschap, dat eind juni wordt gehouden. De Texelaar eindigde tijdens het Noordhollands kam pioenschap in 't Veld als negende. Maatje Ivo Witte ging als 22ste over de streep. De achttienjarige Joost Bakker maakt bij wielervereniging Alckmaria een góed seizoen door. Maandag vertrok hij na het startschot van de kwali ficatiewedstrijd met hoge snelheid en vond het wiel van de kopgroep van tien man die zich direct vormde Ge durende de rest van de rit slaagde hij erin zich te handhaven in het kop- groepje. waarvan één renner lek reed. Witte sloot zich aan bij de achtervol gers. Op het ZDH-terrein strijden acht elf tallen zaterdag om de prijzen in het Aannemer Daalder-toernooi. Titel verdediger is het Zwolse Berkum, een team rond oud-Texelaar Rob Bekker Felle tegenstand mag wor den verwacht van het sterke Berk hout, Sint Margriet uit Oss en uiter aard van de gastheren zelf. Sinds jaar en dag kan de organisatie ook rekenen op de deelname van Zaan dijk en het Drentse Gasselter- mjveen. De eerste wedstrijd begint om 9.30 uur, de finale staat rond 18.00 uur gepland. 's Avonds is er een feest, dat wordt opgeluisterd door een bluesband rond zanger/gitarist Ewout Adriaans. Naast de deelnemers en hun aan hang is iedereen welkom die ZDH een warm hart toedraagt. Zowel in de kring- als in de districtscompetitie is een dames team van Deuce kampioen gewor den in de eerste klasse. Dinsdag won Deuce 1 van concurrent Heerhugowaard, nadat enkele da gen eerder de champagne al vloeide toen Deuce A voor het derde achtereenvolgende jaar kampioen werd in de kring competitie. Hoewel een gelijkspel al voldoende was geweest, behaalde Deuce 1 - bestaande uit Alie Boeien, Yvonne Brand, Janny Zutphen en Joke Ie Roux - een overwinning van 4-2. Joke Ie Roux speelde haar tegen stander compleet van de baan; Yvonne Brand moest de eerste set aan de tegenstander laten, maar pakte uiteindelijk toch de overwin ning. Alie Boeijen en Janny Zutphen moesten hun eerste en enige neder laag in de competitie incasseren De dubbelspelen moesten de beslissing brengen en werden - met zeer goed spel - door de dames van Deuce ge wonnen, waardoor het kampioen schap een feit was. Deuce A - bestaande uit Jane Klein Breteler, Hannie Hoogenraad. Loes Geus, Coby Kooiker en Danny van Rossum - behaalde ongeslagen het derde kampioenschap op rij en speelt binnenkort tegen een andere kampioen uit de eerste klasse. Het is de bedoeling dat dit team volgend jaar in een sterkere competitie gaat spelen. Ook de andere kringteams deden het goed. Vaak was het andere team echter sterker, waardoor er bij de damesteams niet meer kampioenen konden worden genoteerd. Het! basisschoolteam - Hendirk Arend-' sen, Joey van der Vis. Frank Gieze en Hans Duin - werd daarentegen' wel eerste in de poule. Zij moeten echter nog een halve (en waar schijnlijk nog een hele) finale spelen voor zij zich kampioen kunnen noe men. De kans bestaat dat Deuce nog meer kampioenen mag huldigen als deze week de laatste speelronden in de districts- en landelijke competitie zijn gespeeld Het gemengde jeugd- team t/m 14 jaar speelt thuis tegen concurrent 't Oghe en heeft aan een gelijkspel genoeg. Ook heren 3 en heren 4 staan bovenaan en hopen zaterdag het kampioenschap binnen te halen. Verder hebben ook het za- lerdag-veteranenteam onder leiding van Hans de Porto en het jongens team t/m 18 jaar nog een kleine kans op een kampioenschap Dit is echter mede afhankelijk van de prestaties van de concurrenten. Uitslagen: Laatste speelronde kringcompetitie: Deuce A-St Maarten A 4-0; Julianadorp A-Deuce B 2-3; STC C-Deuce C 0-4. St Maarten a- Deuce a 0-4, Deuce b-STC c 1 -3. Zeemacht a- Deuce c 0-4; Deuce d-Wienngerwaard a 1-3; basisschooljeugd HTC-basisschoolteam Deuce 6-6 v - - - •- - De demonstratie behendigheid voor honden trok zondag op het strand bij paal 28 veel belangstelling. Het publiek genoot vooral van de pertecte beheersing die de wedstrijdhonden van Hondensportschool Maarsbergen lieten zien Razendsnel raffelden de dieren en hun begeleiders het parcours af Ook de leden van Hondenclub Texel zetten hun beste beentje voor. Zo maakten de omstanders kennis met verschillende trainingsmveaus. Zelf konden ze - tegen betaling van een gulden- in het strijdperk treden tijdens de „piekenrace". De animo hiervoor was zó groot, dat hel programma flink uitliep. Enkele honden bleken het kunstje meteen Ie snappen, anderen dreven hun baasje tol wanhoop Ten einde raad kropen sommige hondenbezitters zelf op handen en knieën door het tunneltje, in de hoop dat hun trouwe viervoeter zou volgen. De demonstratie betekende een forse aanslag op de conditie van de deel nemers. In het mulle zand bereikten niel alleen de honden, maar ook hun baasjes ..met de tong uit de bek" de fi nish. De piekenrace bracht f232.- op. welk bedrag door Dierenartsenpraktijk Texel wordt verdubbeld. De organisatie en Prins Diervoeders sponsorden samen flOO.- extra. De opbrengst is bestemd voorde Stichting SOHO. die honden voor gehandicapten opleidt (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7