I -M m fi teso „Zo langzamerhand één grote familie" Kinderkoor, Do's en Slappe Zakke Kwartet ft Zuster Clivia op Ensemble Festival m, Swingen bij Van Beurden Vervelende val Wat ik zeggen wou. Funshoppen? Geweld Opgave voor Vakantiekrant .TEXELSE^ COURANT Thijsseschool gaat wild-west Wat ik zeggen wou... Molenkoog trekt veel bezoekers Dijkwerkers Per bus naar de EO-jongerendag Hondenwedstrijd Horecabond FNV houdt zitting Agenda 'r Zon domineert op Waddentoernooi Laatste badminton DINSDAG 9 JUNI 1998 De kraamkamer voor Texelpop. Zo omschreef wethouder Nel Eelman (welzijn) de finale van het Ensemble Festival zaterdagavond in de bgm De Koninghal. Met wisselend succes demonstreerden jeugdige muzikan ten hun instrumentale- en vocale vor deringen Aandoenlijk was het optre den van het kinderkoor dat vertederde met liedjes uit Ja Zuster. Nee Zuster Winnaar werd meidentrio Do 's. drie nachtegalen die met eigen composities grote indruk maakten. Trouwe bezoekers van het ensemblefestival konden tijdens deze derde editie ervaren dat veel muzi kanten flinke vorderingen hebben gemaakt. Een deel van de tien optre dens betrof bestaande ensembles, anderen waren speciaal voor de ge legenheid gevormd Gekozen na men bijvoorbeeld Het Slappe Zakke Kwartet, deden soms geen recht aan de optredens De Rampestampers is een bestaand ensemble van de orga niserende Muziek- en Dansschool, dat zich voor de gelegenheid in Mexicaanse outfit had gestoken Het showelement ontbrak ook tijdens de avond niet. Fuchsia Verkleed als onder andere Zuster Clivia en andere personages uit de tv- musical Ja Zuster. Nee Zuster, ver zorgde het Kinderkoor van de mu ziekschool een nostalgische bijdrage aan het festival. Gedurfd en knap waren de solo s van de piepjonge zangers in ..Het Stekkie van m'n Fuchsia' Uit waardering voorde kos tuums. beloonde de jury ze met de pri/s voor de leukst aangeklede groep. Jury-voorzitter Nel Eelman. bijgestaan door Gerhard Smeenk en Ruud Nooij. had voor alle groepen een prijs in petto Die voor de opmerkelijkste eigen compositie was voor Bad Fire. Het spijkerharde optre- lx—i i i -7 v? ft In café De Kuip kreeg Van Beurden zaterdagavond de mensen op de dansvloer De Texelse Rockmght kende dit aar met zoveel live bands, de gezelligheid leed er op het zwoele evenement niet onder In Le Berry was de aandacht gericht op band Bonanza (voorheen Poundcake), met als stralend middelpunt Elles Kaercher en Rob Vonk (Foto Gerord Timmerman Een 20-jarig vrouw uit Den Burg kwam woensdag lelijk ten val met haar bromfiets Ze reed over het fietspad langs de Pontweg toen een voor haar rijdende bromfietser plot seling stopte en ze naar eigen zeg gen vol in de remmen moest. Ze liep schaafwonden op aan armen en be nen Gelezen wat ze van plan zijn in De Koog? Misschien iedere zondag funshoppen Waanzinnig! Menno Stam Den Burg. Ook deze zomer verschijnt tus sen 19 juni en 28 augustus we kelijks de Vakantiekrant, een uit gave van Langeveld en de Rooy. De krant biedt een zo compleet mogelijk overzicht van alle activiteiten op het eiland die toeristen (mogelijk) interesse ren. Wie een vermelding heeft voor de agenda, kan deze tele fonisch kwijt aan redacteur Ruud Nooij. tel. 31 50 34 of schriftelijk bij de redactie aan de Warmoesstraat 45 Inleveren dient steeds minimaal een week voor verschijning te geschieden. Berichten voor de eerste krant kunnen nog tot vrijdag 17.00 uur worden aangeleverd. den van de gitaarband vormde een luidruchtig contrast, waarbij het vo lume domineerde boven de zuiver heid. Aan durf ontbrak het de jonge rockers niet. Mixorkest Met gevoel voor show had het Mix orkest van de muziekschool zich op gedoft naar voorbeeld van de Phantom of the Opera, waarbij zelfs dirigent Hendrik Jan Trooster zijn gezicht wit had geschminkt Met een variatie aan instrumenten vertolkte de groep muziek uit de opera. ..Het meest veelbelovende ensemble prees de wethouder Instrumentaal nog wat minder begaafd maar vrolijk begeleid door de ritmebox etaleerde het jeugdige trio Smalt Band de no dige sterallures. Ze waren goed voor de aanmoedigingsprijs. Op 5 juli zijn ze als intermezzo bij de Texelse Big band te zien in De Worsteltent. De jury had wel drie prijzen willen geven aan meidentrio Do's. Dankzij hun goede zang kregen ze behalve de beker ook de pri/s voor de beste vocale bijdrage Het drietal compo neert zelf de nummers Ze mochten het podium pas verlaten toen ze be loofden ook op Texelpop te zullen optreden. »<«vdcli(khcffj jn Jc rcdxirj Helemaal uit het oosten van ons land hierheen gekomen, om vakan tie te houden op mijn geliefde vogel eiland Texel, heb ik genoten van de stilte en de rust Bovenal heb ik mijn hart kunnen ophalen aan het kijken naar de bedrijvigheid van de vogels. De zorg die zij aan hun jongen be steden; de nesten die ik niet te dicht mocht benaderen Ik zou mij daar zeker ook, als lid van de Vogel bescherming, zeker niet aan bezondigen. En ik vraag mij dan ook af wat onze militaire overheden deed besluiten om juist in deze tijd van broeden en nesten met jongen over te gaan tot het houden van schietoefeningen op Texel. Als gewoon mens ben ik donderdag De 9-jarige Roy Hm uit Den Burg werd vrijdagmiddag in Molenkoog verrast met een slagroomtaart. Hij was de 12 500ste bezoeker van het lopende seizoen. Hoewel het weer weieens te wensen overlaat, is de belangstelling voor het zwembad groot. Vorig jaar werd op 3 juni pas de 10.000ste bezoeker verwelkomd. Ook de verkoop van abonnementen loopt erg goed. Van een bevriende relatie ontving ik een exemplaar van de Texelse Cou rant van 10 april j.l met het artikel met foto van Maarten Stoepker, van de dijkwerkers bij Nieuweschild Siem Dros heeft daar een juiste aanvulling op gegeven met zijn (ook alweer) his torische dia van die plaats aan de dijk De bedoelde foto van de dijkwerkers komt ook in mijn familiealbum voor. en wel omdat er een familielid op is afgebeeld De man in het donkere pak is namelijk „toeschouwer" Willem Bakker (1845-1907), die destijds in het „Kaapshuisje" woonde Willem Bakker was een broer van mijn groot moeder Jannetje Jacobs Bakker („Jantje van de Kaap"), die met mijn grootvader Frederik van der Vis was getrouwd. Verder zijn mij geen na men bekend van de op de foto voor komende mensen. Op onze foto komt nog het volgende onderschrift voor: 1908 grond werk weg tusschen nieuwe en Oudeschild Grootvader F v.d Vis kwam vaak met zijn zeiltjalk bij Nieuweschild aan land: daar werd dan turf gelost voor de Oosterender bevolking. Van die ge legenheden zijn wellicht ook foto's gemaakt Mocht iemand die in bezit hebben, dan houd ik mij daar graag voor aanbevolen! F Steigstra, Gruttostraat 47, 1531 WN Wormer. al geweldig geschrokken van zoveel geweld op de late avond. Wat moe ten al die kwetsbare vogels in hun broedgebieden dan wel met hebben doorgemaakt. In deze tijd, waarin de doorsnee mens zich eindelijk wat meer bewust gaat worden van zijn verantwoorde lijkheid ten aanzien van de natuur, is het een klap in het gezicht van allen die zich voor de natuur en met name voor de vogelstand inzetten dat de militaire overheden op deze wijze zo onbarmhartig deze belangen met voeten treden. Jammer, jammer Een gemiste kans. Dien Daane-Holster Net als in voorgaande jaren wordt ook ditmaal vanaf Texel een busreis naar de EO-jongerendag georgani seerd Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met B. Vlaming, tel. 318 381 Het evenement vindt zaterdag plaats in het Gelredome in Arnhem. Wie vrijdag naar de Thijsseschool gaat, moet een cowboyhoed of indianentooi opzetten. Van 17.00 tot 20.30 uur heerst in en om school in Den Burg de sfeer van het Wilde Westen, ledereen, jong en oud, is daarbij welkom. Tegen betaling van een paar „dol lars" kunnen bezoekers een kmp- kaart kopen, waarmee ze aan aller lei spelletjes mogen meedoen Ook is met de kaart eten verkrijgbaar Op het programma staan o.a. boogschieten, ponyrijden, goudzoeken, balk- worstelen boven een zwembad (zwemspullen mee), een echte medi cijnman en -vrouw, rad van avontuur en een totempaal met prachtige prij zen. Voor een hapje en drankje kan men terecht in de „saloon" met o a. barbecue, salades, ijs, gerookte en gebakken vis Ook is het mogelijk zelf een broodje te bakken in het kamp vuur of een gokje te wagen met pokerstenen. Verder zijn er optredens met westernmuziek. De opbrengst van het feest is be stemd voor de ouderraad van de school. Van het geld zullen diverse activiteiten en voorzieningen worden bekostigd. Op een terrein van Stella en Jan Dekker aan de Hoofdweg in Eierland begint zaterdag 21 juni om 16 00 uur een wedstrijd voor honden in behendigheid en gehoorzaamheid. Bij de gehoorzaamheidstest kan worden gekozen voor aan en los van de lijn. De winnaar komt in het bezit van de eilandbokaal. Na afloop wordt een barbecue en een strand wandeling gehouden. Inschrijven kan tot en met 17 juni, via tel. 311 411 Werknemers uit horeca, catering en verblijfsrecreatie kunnen woensdag hun loonstroken laten controleren door medewerkers van de Horecabond FNV. Deze hebben tus sen 10.00 en 16 00 uur zitting in De Lindeboom. Ook andere vragen die betrekking hebben op de bedrijfstak (over bijv inschaling, vakantiegeld, overuren en fooien) kunnen er wor den gesteld Het spreekuur is met al leen toegankelijk voor leden van de FNV; ook mensen die van plan zijn lid te worden zijn welkom Dinsdag 9 juni: Op het circuit aan de Haffelder- weg in Den Burg begint om 19.00 uur een wielerwedstrijd. Om 19 30 uur komt de gemeen teraad bijeen in het raadhuis De agenda vermeldt onder andere: het skatepark en de bestem mingswijziging voor De Toe komst. h Cinema Texel draait vanaf 20.30 uur de film Deep Impact. Woensdag 10 juni: EcoMare: wadexcursies voor volwassenen en kinderen. Deel name 7,50 Voor opgave en in lichtingen over vertrektijd tel 317741. Werknemers uit horeca, catering en verblijfsrecreatie kunnen tus sen 10 00 en 16 00 uur hun loonstroken laten controleren door medewerkers van de Horecabond FNV Deze hebben zitting in De Lindeboom Bij paal 17 worden van 10.00 tot 15.30 uur wedstrijden om de F18/spinnakertrofee gezeild. In gebouw De Poort achter de gereformeerde kerk in Den Burg vertonen Bram Guiljam en Yolanthe Olthof vanaf 20 00 uur dia's over hun reis naar Armenië en hun bezoek aan het Arm eense gezin Mardaman. De toe gang is gratis Budovereniging Shima houdt van 13 45 tot "15.45 uur judo examens in De Ferrever. Belangstellenden zijn welkom. h Cinema Texel draait vanaf 20.30 uur de film Deep Impact. Telers van winterbloemkool en verhuurders van land zijn om 20.00 uur welkom in strand paviljoen paal 28. waar een voorlichtingsbijeenkomst over de vollegrondsteelt wordt gehou den. Donderdag 11 juni: Om 6 00 uur begint de SBB-ex- cursie „Vroege vogels" in De Geul Inlichtingen en aanmelding via EcoMare. tel. 317 741 Om 10.00 en 11,30 uur zijn bij paal 17 wedstrijden om de F18 spinnakertrofee. Om 13 00 uur start de Horstocht voor catamarans. Vanaf 20 00 uur is in de grote tent op het strand een feestprogramma met Van Beur den, modeshow, de Texelse Beatles en Bed Heerink Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut achter de NH-kerk van De Koog een historische route van stad Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden. In Cinema Texel draait om 19 00 uur Deep Impact en om 21 30 uur US Marshalls. Vandaag is de laatste wandeling van de avondvierdaagse. Vrijdag 12 juni: De Thijsseschool in Den Burg gaat „wild-west" Op het school plein en binnen hangt van 17 00 tot 20.30 uur een echte western sfeer ledereen is welkom. Dollars mee voor allerlei activiteiten. Vanaf 18.00 uur begint het „duun-struunweekend" op camping Kogerstrand voor de Texelse jeugd van 8 tot 12 jaar. Recreatiewerk West Nederland zorgt voor spelletjes en andere activiteiten Wielervereniging Texel houdt om 19.00 uur een tijdrit over 24 km. waaraan ook met-leden kunnen deelnemen. Stad en finish aan de IJsdijk bij Oudeschild In Cinema Texel draait om 19.00 uur Deep Impact en om 21.30 uur US Marshalls De grote feesttent op het strand bij paal 17 is vanaf 10.00 open. Om 21.00 uur optreden van de Jigger Bigger-band. Zaterdag 13 juni: Ronde om Texel. Ruim 700 catamarans doen mee aan de grootste catrace ter wereld Stad om 10.30 uur bij paal 17 Briefing om 8 30 uur 's Avonds om 23.00 uur prijsuitreiking in de feesttent op het strand (met Nederland-Bel- gié om 21.00 uur op groot beeld scherm). In Cinema Texel draait om 14.00 uur Mouse Hunit, om 19.00 uur Deep Impact en om 21,3ote Marschalls. In Adaban, de nieuwe zaj het Maadenhuis (Ruijslaan begint om 20.00 uur een voc< ling euritmie (bewegingsh gebaseerd op muziek en sp ies. De voorstelling wonJi zorgd door studenten var Euritmie Academie in DenH ledereen is welkom, de bijdra; vrij Om 22.00 uur is de SBB-em sie „nachtwandeling in hel; park". Inlichtingen en aanmt! via EcoMare, tel 317 741. Halfuursdienst. Teso extra ovedochten op dondj 11 juni (9.35 tot en met uur), vrijdag 12 juni (8.35 fc met 20 05 uur), zaterdag 13 (9.35 tot en met 16.05 uuj zondag 14 juni (9.35 tot er 16 05 uur). Op vrijdag 12 juni zijn der tochten van 10.05 uur vanl Helder en 13.35 uur van li echter uitsluitend bestemd, het vervoer van gevaarlijke; fen. Wachttijden. Op vrijdag 12 wordt in Den Helder tussen li en 18.00 uur een wachttijd wacht van een half tot één Op zondag 14 juni moet oplj tussen 11.00 en 18.00 uw worden gerekend op een m tijd van een half tot één uur. Hoogwater te Oudescl 8.15 en 20.1 8.44 en 20.51 9.45 en 214 10.20 en 221- 10.55 en 2251 11.30 en 2334 11.54 en 0.» 12.34 en Veertien hengelaars, die zeven vis sen aan de haak slaan. ,,En dan te bedenken dat er onder de kust van Texel nog meer vis zit dan bij ons op Ameland", aldus één van de sportvissers op het Wadden- toernooi. Toch vermaakten ze zich prima, net als de meesten van de zeshonderd deelnemers. Ze zorg den ervoor dat de eilanden afgelo pen weekend iets dichter bij elkaar lagen. De thuiswedstrijd leverde voor de Texelaars de eerste prijs op. „We zijn langzamerhand één grote familie aan het worden", doelde een sporter op het jaarlijks weerzien De joviale sfeer domineerde al op de zaterdagmorgen, toen het evene ment nog op een verregende uitwis seling dreigde uit te lopen. Gaande weg de dag ging het zonnetje schijnen. „Hartstikke gezellig hier. Alleen dat sporten tussendoor is wat lastig", grapte een volleyballer. Het evenement speelde zich in hoofd zaak af op vakantiecentrum De Krim, zodat deelnemers gemakkelijk een kijkje konden nemen bij andere spor ters. Omdat Ameland op het laatste moment met twee extra voetbalteams op de proppen kwam, moest dit on derdeel uitwijken naar de velden in Oosterend. Biljarters stootten hun partijtjes in De Hof in De Koog, terwijl het hippische onderdeel in de ma nege werd verreden. Schakers zaten in EurOase aan het bord. Vliegtuig Dat de weersomstandigheden per eiland kunnen verschillen, ondervond een Amelander delegatie, die zater dag per vliegtuig zou komen. Ze had den daar nog wel kunnen opstijgen, maar boven Texel hing zo'n dik wol kendek, dat het toestel aan de grond moest blijven. Het tekort aan man schappen was vooral bij de tennissers merkbaar De weergoden gooiden ook roet in het eten van de windsurfers, die door de alarmerende De badmintonners hebben maan dag hun laatste clubavond, alvorens ze met zomerreces gaan Op 7 sep tember begint het nieuwe seizoen weer. vooruitzichten zaterdag uit voorzorg aan de kant bleven Toen de omstan digheden zondag beter werden, gin gen de plankzeilers zondag alsnog naar buiten Omdat een deel van de eilanders toen al was vertrokken, was het deelnemersveld flink uitgedund. Gebridged werd er wel, maar de pun ten telden niet mee voor het eilanden klassement Het kaartonderdeel werd ditmaal 's middags afgewerkt, waar door bridgers die ook een andere sport bedrijven, moesten kiezen. Omdat bij een aantal de voorkeur naar iets anders uitging, konden twee eilanden geen vertegenwoordiging aan de tafels krijgen Pleister op de wonde was de groepsfoto, die ook bij alle andere sportonderdelen werd gemaakt. Elke deelnemers kreeg een exemplaar mee naar huis. Muzikale bijdrage was er van het fan fare IN van Schiermonnikoog Het gezelschap luisterde 's avonds het plein in de Dorpsstraat op, en zondagmorgen het afsluitende onder deel. Dat ze op Texel goed kunnen zingen ervoeren de andere eilanders Aan het strand is het ongeveerd eerder hoogwater. De zon komtlO op om 05 18 uur en gaat 21 58 uur 10 juni vollemaan springtij Voor het eerst werd op het Waddentoernooi gegolfd. Amelandse Anita van der La toe hoe Texelaar Arnold Wesselman aanlegt. tFoa GfW5'" in theater De Kiekendief, waar vocaal ensemble a'Capabel voor het eerst in het zesjarig bestaan werd begeleid door een meeklappend publiek. Afscheid werkgroep Sportraad-bestuurder Henk de Vries nam zondagmorgen afscheid van de organiserende Texelse werkgroep die het na drie waddentoernooien in tien jaar voor gezien houdt. An Roe per, Jan Commijs, Poul Verhagen, Wieb van de Berg en Hans van Zeijlen waren voor deze editie vanaf november in touw geweest met de organisatie. Het vijftal keek oo maal terug op een soepel «el toernooi, waarbij de enige ble een verstuikte enkel was jaar is het nu tijd dat er nieuwe komt. Dan kunnen wij ook een: doen. Misschien ga ik wel me mee te vissen", besloot Jan C» Over de nieuwe werkgroep geen besluit genomen. Vastsé dat Henk de Vries een coördine rol zal spelen. Uitslagen 1 Texel, 2. Terschelling 3 Ameland,1 monnikoog en 5. Vlieland (Foto G#*- Tennissers genieten langs de baan van Vakantiecentrum De Krim tussen de bedrijven door van een ijsje. Het Kinderkoor vertolkte gehuld m bijpassende kostuum liedjes uit de tv-serie „Ja Zuster. Nee Zuster (Foto Gerard Timmermanj

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2