264 wandelaars liepen „rondje" en geen domper op volleybalpret oekomst jeugdtriatlon orgenkind organisatie TEXELSE^ COURANT Prima prestaties van jeugdzwemmers Qjeslaagd Britse tv wijdt uitzending aan Ronde om Texel jndanks fraai sportevenement Berkhout beste in toernooi van ZDH SV De Koog wint eigen toernooi Texelse golfers in finale NK Gevulde koek voor alle deelnemers afciaal gebakken d00r bakker Lekke band en val verhinderen Toursucces Rab Jan Winnubst beste in golfwedstrijd Beers winnaar menwedstrijd DINSDAG 9 JUNI 1998 llpivel o' lïwiover Iftt Terwijl derde en Zes Texelse jeugdzwemmers heb ben afgelopen weekeinde in Zaandam uitstekend gepresteerd tijdens de B-kampioenschappen van de kring Noordholland. Ze grossierden in gouden, zilveren en bronzen medailles en allemaal verbeterden ze ook hun persoon lijke records. Mark Roepers tijd van 1.13.9 minu ten op de 100 meter vlinderslag mag volgens de kenners een zeer bijzon dere prestatie worden genoemd Hij veroverde daarmee de eerste plaats Op de 100 meter rugslag (1.19.3) werd hij tweede Wouter Kuip was eveneens in top vorm Zowel op de 100 meter vrije slag (1.19.1), schoolslag (1.39.8) als rugslag (1.33.7) was hij de snelste in zijn leeftijdsklasse Martijn Kooiman was de derde Texelaar die al zijn leeftijdsgenoten te snel af was Hij deed dat op de 100 meter vlinders lag (1.41.8) Dominique Kooiman werd vice-kampioen op de 100 me ter schoolslag (1.28.1), Wouter Dogger veroverde de derde plaats op de 100 meter rugslag (1.20 9). Nina Willemse nam in Dordrecht deel aan de Nederlandse kampioen schappen voor mimoren. Door per soonlijke records te vestigen op de 100 meter vrijeslag (111 6) en de 200 meter wisselslag (2 56.4) schoof zij op de nationale ranglijst op van de 23e naar de 14e en van de 22e naar de 9e plaats Aan de faculteit Bestuurskunde van de Universiteit Twente is op 4 juni Jilles Eissen afgestudeerd. De afge lopen anderhalf jaar was hij werk zaam bij Anwaltskanzlei Strick (www strick.de). Met ingang van 1 juli treedt hij in dienst van Junior- Consultant bij KPMG TTP Services De Ronde om Texel lijkt niet te lij den te hebben onder de wereld kampioenschappen voetbal, die morgen van start gaan. De be langstelling van de media voor de catamaranstrijd is groot, zowel van de binnenlandse als de bui tenlandse media, waaronder de BBC. Gisteren werd bekend dat de En gelse tv-producent naar hel eiland komt voor een reportage over de londe. Deze zal in Engeland via BBC2 worden uitgezonden en we reldwijd via BBC World. Ook Studio Sport (NOS) verzorgt een impressie, die zaterdagavond of zondag op te levisie zal zijn te zien. Veronica TV maakt voor het programma Zomer- alarm een achtergrondverslag over de mensen en materialen die nodig zijn om de veiligheid van de zeilers te waarborgen. SBS6 verzorgt vanaf het strand een uitzending van het programma 15 miljoen mensen. Ook de belangstelling van de zeilers uit Sneek, met de Texelse Alice Blom in de gelederen, maakte er een ge zellig uitje van. De meiden waren echter aan hun stand verplicht om als eerste te eindigen in de divisieklasse. Fraai was in de hoogste herenklasse de zege van het team Piet Blijft Aan vankelijk was de naam Piet Gaat Weg. maar halverwege besloot de speler naar wie de ploeg was ver noemd toch maar door te gaan met volleybal Waar een weekendje Texel al niet toe kan leiden... Volgend jaar is het Buitentoernooi op 29 en 30 mei. ventien jaar tot de jongsten in zijn categorie behoort Snelste man was Ferry den Elzen uit Noordwi|kerhout, die het zwemmen, fietsen en hardlopen in 56 18 minu ten volbracht. Bakker ging 4.35 mi nuten later over de finish. Dat had nog sneller kunnen zijn als hij zich bij het zwemmen met had verslikt in het water van Molenkoog en proestend naar adem moest happen. Sebastiaan Ran, die uitblonk bij het fietsen, noteerde met 1.05.17 een fraaie tijd. Kim Kooger volbracht de onderdelen in 1.20.28 Pluim Juryleden van de toezichthoudende Nederlandse Triatlon Bond (NTB) had na afloop voor de organisatie een pluim in petto Afgezien van enkele schoonheidsfoutjes, verliep het spor tieve evenement zonder wanklanken Debet daaraan was de inzet van zo'n 35 vrijwilligers, ook al stonden de te nen van de post op de kruising Leem- kuilsweg/Haffelderweg menigmaal krom. De meeste automobilisten die hun kroost wilden ophalen van het kampeerevenement op terrein van Texel'94, gaven de sporters echter keurig de ruimte. Zorg De grootste zorg van de organisatie wordt niet veroorzaakt door de om standers, maar door de jeugdige triatleten zelf De sporl zit namelijk in de verdrukking. Landelijk, maar ook lokaal, neemt de belangstelling af ..Wellicht door de hoge kosten van de sport, maar vooral wegens de grote trainingsinspanning", vermoedt organisatrice Ingrid Uitgeest. On danks de vele wervende inspannin gen, sluit ze niet uit dat dit de laatste editie van de jeugdtriatlon was. Zor gen zijn er ook voor de kwart-triatlon die eind juli wordt gehouden. Want ook hiervoor blijven de inschrijvingen achter bij vorig jaar. De organise rende Stichting Triatlon Texel buigt zich er binnenkort over De voetballers van zesdeklasser Berkhout hebben in het toernooi van ZDH hun favorietenrol waar weten te maken. Al één ronde voor het einde wist de ploeg van oud-Texelaar San- der Stolk zich zaterdag zeker van de winst. Dat kwam mooi uit. want op het moment dat regen en onweer losbarstten, kon de organisatie de strijd daardoor met een gerust hart staken. Berkhout uit Zwolle, vorig jaar nog winnaar, werd nu tweede ZDH legde beslag op de derde plaats Verdienstelijk werd gepresteerd door een op het laatste moment toe gevoegde selectie van zeven Texelse junioren, aangevuld met een paar routiniers. Ze hielden ZDH op 0-0 en werden uiteindelijk vijfde van de zeven ploegen De voetballers van De Koog hebben afgelopen weekend hun eigen toer nooi gewonnen In de finale werd Ruinen met 2-0 afgetroefd, waarna de grote wisselbeker in ontvangst kon worden genomen. Aan het Texeler-toernooi deden twaalf teams mee. In verband met het onweer besloot de toernooileiding tijdens de voor laatste wedstrijd van de zaterdag niet verder te voetballen, zodat zon dag twee wedstrijden extra op het programma stonden Naast Ruinen en De Koog behaalden CEC en Thor Veldeken de kruisfinales. De fairplaycup werd gewonnen door FC Vlotbrug. De uitslag van de verloting hangt ter inzage in de Top Tien su permarkt, de winnaars krijgen be richt. voor het rondje is enorm. Hoewel de zevenhonderd beschikbare plaatsen al enige weken geleden waren vol geboekt, komen nog regelmatig nieuwe aanmeldingen binnen. In middels moesten volgens de organi satie al enige honderden inschrijvin gen worden geweigerd. Van de deelnemers zijn er tweehon derd afkomstig uit het buitenland Dat is een record Onder hen 125 Duitsers, 40 Belgen, 20 Engelsen en 12 Fransen. Ook komen er zeilers uit Italië, Zwitserland, Oostenrijk, Australië, Nieuw Zeeland en de Ver enigde Staten. Onder de Nederlandse deelnemers bevindt zich Hans Bouscholte, die tijdens de eerste etappes van de on langs geëindigde Whitbread round the world race schipper was van het Nederlandse jacht BrunelSunergy. Bouscholte bereidt zich voor op een oversteek in een open catamaran over de Atlantische Oceaan Wan neer hij daar minder dan 18 dagen en 22 minuten voor nodig heeft, ves tigt hij een wereldrecord Ook op Texel aast hij op een toptijd Zijn doel is het eiland te ronden in minder dan 2.09.07 uur, het zestien jaar oude record van Martin Warnaar en Wop Rienks. De prof zal alleen een poging ondernemen als de omstan digheden hem daartoe een kans bie den. Springvloed en een windsterkte van 5 tot 6 beaufort uit west- noordwestelijke richting gelden als ideaal. Het is het Texelse golfteam gelukt de finale te bereiken in de Geas socieerde Competitie van de Ne derlandse Golffederatie. In de halve eindstrijd werd bij golf- vereniging Schaerweijde in Zeist een tweede plaats behaald, wat betekent dat de Texelaars vrijdag bij „De Tongelreep" in Eindhoven zullen strijden in de finale van het Nederlands Kampioenschap voor Geassocieerde Golfverenigingen. De halve finale werd onder zeer slechte weersomstandigheden ge speeld. De hele wedstrijd regende het, zodat op de greens plassen ont stonden, Het Texelse team - gecoacht door Golfschool Texel - haalde ondanks de barre omstan digheden prima resultaten. Met 34 stablefordpunten had Henk van Wijk een groot aandeel in de tweede plaats van zijn team. Maar ook de andere spelers zetten hun beste beentje voor. Teamcaptain Wil Homan eindigde met 32 punten en Fleur van Duyl 31. Pieter de Boer was de vierde speler die - met 30 punten - binnen de 30 punten-grens kwam. Jan Winnubst en Menno Schuyl haalden beiden 27 punten Het team van Ogan 1 uit Amsterdam werd eerste met 192 punten; het Texelse team eindigde met 181 pun ten, een punt hoger dan Ogan 2. De vierde en vijfde plaats werden bezet door twee teams van de Kieviten uit Wassenaar, de laatste plaats door Concordia uit Delft. ren, kletsen en lekker volleyballen. Op het Tevoko Buitentoernooi ging het er weer ontspannen aan toe. Links achter speelt earn Vooruyt, dat als enige Texelse ploeg een eerste prijs behaalde. (Foto Frans Hopman) Het grootste stuk zit erop. de laatste loodjes dienen zich aan. Wandelaars op de zonovergoten waddendijk ter hoogte van Oosterend In de laatste twee etappes van de Tour de Lasalle hadden de Texelse wielrenners het geluk niet aan hun zijde. Eerst verstoorde een lekke band de kansen van Marten Visser, die donderdagavond in de beslis sende kopgroep reed. Een etmaal later gleed Roel Bakker in kans rijke positie onderuit in het B-cri- terium. Door deze pech sloot de Texelse delegatie de Helderse wielerronde af zonder positieve uitschieters Toch mochten de renners tevreden zijn, want ieder presteerde op zijn niveau. Roel Bakker het jongste lid van de Texelse Bauknecht/Bouwcenter Rab- ploeg, zette de stijgende lijn voort Na zijn overwinning in de Hel van Petten, half mei. streed hij in de Tour de Las alle weer voor in de B-poule mee. In het criterium in de Helderse binnen stad, vrijdagavond, reed hij tot enkele ronde voor de finish in de kopgroep die jacht maakte op een ontsnapte renner. In de stromende regen leek de 20-jarige Texelaar, die goed kan sprinten, op weg naar een podium plaats Zijn hoop werd echter de bo- Jan Winnubst heeft zondag de maandwedstrijd van de golfers ge wonnen Van de 28 deelnemers be haalde hij de meeste stableford-pun- ten Hij veroverde hiermee tevens het recht op de speciale winnaars- parkeerplaats. Aan het slot bleek dat de beste drie golfers allemaal in de eerste flight zaten, die om negen uur van start ging. Bij de jeugd was de 12-jarige Lennart van Maldegem de beste, tij dens de speciale jeugdwedstrijd die op de Par 3-baan werd gespeeld. Erik van Wijk werd tweede, Martine Zandee en Job van den Bent volg den hen op de voet. Nieuwe golf balletjes waren hun prijzen Uitslagen Handicap 0-36 1 Jan Winnubst (37 punten) 2 Stephan van Maldegem (36) 3 Mare Schuijl (36) Handicap 37-45 1 Pie' Schuijl (41) 2 Hans van Maldegem (30) Handicap 45-54 I .Jaap Duyn (19) 2.Gerard van Heerwaarden (10). De longest dnve was bi) de dames voor Erna Dam en bij de heren voor Hans de Leeuw De neary bij de heren was voor Jaap Waverijn, bij de dames werd die niet gemaakt dem ingeslagen, toen een renner vóór hem ten val kwam en Bakker meesleurde. De Texelaar was snel weer op de fiets en pikte aan bij een volgend groepje. Daarvan won hij de sprint, zodat hij als vijfde finishte In het eindklassement werd Bakker achtste. De andere Texelaars waren op het glibberige stratenparcours op achter stand geraakt en door de jury om veiligheidsredenen uit de strijd geno men. Alleen Jan Dankers hield het, solo rijdend, bijna tot het eind vol. Hans van Osch bleef op routine lang in het uitgedunde peloton. Frans Hop man en Willem van Tatenhove reden, zoals tijdens de hele Tour, ronden- lang gebroederlijk bij elkaar. Ricardo de Graaf, Jan Zijm en Otto Goënga gaven er al eerder de brui aan Paul Hoogendijk startte met in het crite rium, omdat hij woensdag met een blessure de Tour had verlaten, In het A-criterium had Marten Visser na zijn lekke band van donderdag opnieuw pech De Rab-renner was in het begin van de wedstrijd betrokken bij een valpartij Met diverse schaaf wonden, een gescheurde koersbroek en krom achterwiel staakte hij de strijd. Gelukkig voor hem was mas seur Jules Hislop nog ter plaatse om de wonden te verzorgen en stonden de gebroeders Ran weer klaar om de fiets te repareren. Gelegenheids-ploegleider Dirk Vinke zag vervolgens dat ook zoon Jordy voortijdig de koers verliet. De Texelse favoriet maakte geen kans meer op de eindzege en wilde op het gladde parcours geen onnodige risico's ne men In het klassement werd hij te ruggeslagen naar de 28e plaats. Vinke zet zijn zinnen nu op het Neder lands Kampioenschap, dat op 30 au gustus op het Hogeberg-parcours wordt verreden. Ook de andere Texelse renners zullen dan aan de start verschijnen Voor de jaarlijkse onderlinge men wedstrijd van „Tussen Wad en Duin" hadden zich vorige week vijf tien combinaties aangemeld, waar van één zich moest afmelden omdat het paard kreupel was. Voor de drie deelnemers die voor de eerste keer meededen, was een aparte beginnersrubriek ingesteld De ver richtingen waren, zeker bij de dressuurproeven, van een hooq qe- halte. pasen wielrennen passeren elkaar op de Hatfelderweg tijdens de leugdtriatlon. (Foto Gerard Timmorman een zesde plaats bij de dtriatlon heeft Robert Bakker exelse eer zaterdag goed ver- gd. Minder tevreden was broer .diebij het lopen ten val kwam. Kooger moest het als enig sje in haar categorie helemaal doen. Sebastiaan Ran eindigde ijncategorie als zestiende. Het viertal was de enige Texelse ver tegenwoordiging in de achtste triatlon, die deel uitmaakt van een landelijk circuit van vijf wedstrijden. In totaal kwamen dik zestig sporters aan de starl, waarvan slechts enkelen voortijdig uitstapten De zesde plaats betekent een goede uitgangspositie voor Robert Bakker, die met z'n ze- Snel De eersten die finishten waren J. Beers uit Zwaagdijk en R. Breen uit Rheden. Ze waren na aankomst van de eerste boot gestart en meldden zich om 14.10 uur bij de eindpost die voor de tweede keer was ingericht in het NlOZ-gebouw. Het tweetal be reikte de gemiddeld hoge wandel- snelheid door het „overslaan" van rustpauzes. De weersomstandigheden verschil den nogal over de dag. 's Morgens was het grauw met af en toe motre gen. Na elf uur brak de zon door en werd het aanzienlijk warmer bij een hoge luchtvochtigheid Op dat mo ment liepen de meeste wandelaars over de oostelijke dijk in een aange name bries. De meesten beschouw den het nogal sterk hellende strand als het zwaarste deel van de tocht. De Rode Kruishelpers hebben het met extreem druk gehad, maar wa ren toch gestaag doende met het behandelen van spierpijn en het doorprikken van wat blaren Bij Oudeschild met de finish in zicht le verden ze ook geestelijke bijstand in de vorm van een oppeppend praatje. Onweer De hevige onweersbui die rond half zes losbrak dwong de toen nog on derweg zijnde wandelaars tot schui len Om daaraan tegemoet te komen hield de organisatie van wandel sportvereniging Het Gouden Boltje de finish tot acht uur open zodat de laatste wandelaar die daar om kwart voor acht binnenkwam, nog op tijd was De zaterdag gehouden 28e wandelronde om Texel trok 264 deelnemers, 25 minder dan vorig jaar. Er waren veertien uitvallers, die het merendeels voor gezien hielden tussen de vuurtoren en Oudeschild. Totaal 100 wande laars maakten de 60 kilometer lange ronde voor het eerst. Twee deelnemers waren voor de 28e keer van de partij en hebben dus aan alle rondjes meegedaan. De oudste was Han Bakker van Scholleboe die in augustus 75 jaar wordt. Voor hem is het Texelse rondje een van de vele langeaf- standswandelingen in binnen- en buitenland waaraan hij regelmatig meedoet. Bakker zorgde voor een aardige geste door alle medewande laars zaterdag te voorzien van een gevulde koek van een handzaam formaat, voor deze gelegenheid Bil de poort van de Joost Dourteinkazeme laten wandelaars zich in de motregen contro leren bij de eerste post. ,fo»> s tuny g tenen door de ramen waren gesla gen... Op het Buitentoernooi werden zater dag alleen de laatste drie speel rondes geschrapt, omdat toen ook De Dennen een staartje van het nood weer meekregen. Zondag begon eveneens met 'n beetje regen, maar eindigde zonnig. Voor de clubkas waren het prima omstandigheden: het was ,,eet-weer" en dat was gun stig voor de omzet. Ook buiten het veld waren geen wan klanken te horen. Janny Koning van camping De Bremakker, waar vele deelnemers hun tent hadden neerge zet, is vol lof over het gedrag van de volleyballers „Wij kregen goede op merkingen over ons sanitair, maar ik complimenteer deze sporters voor het feit dat zij het keurig schoon heb ben gehouden. Er is best flink wat gedronken, maar niemand maakte er een puinhoop van. Dat hebben we met andere groepen sporters wel eens anders meegemaakt." Piet Blijft Het damesteam Vooruyt was het enige Texelse team dat een eerste prijs in de wacht sleepte. In de heren 2e klasse kwam Tevoko '70 slechts drie wedstrijdpunten tekort voor -de felbegeerde beker. De AGO-wissel- cup ging naar het Duitse TV Refrath uit Bergisch Gladbach. Zij wonnen alle zes wedstrijden en hadden een positief setsaldo van 134 punten. Het top-damesteam Gala Koffie Verkeerd of hel Tevoko Buiten een eigen klimaat be- het elders in het land en bliksemde, genoten 0 volleyballers zaterdag 1 in het Texelse dennen- de zon. In de luwte van de iierden traditiegetrouw de ren ontbloot en was de sportief en gezellig. rdagochtend begon weliswaar ren miezerige regen, maar de trilden gmgen gewoon door and liet zich door de natte voor- Wen afschrikken. Integendeel, tien ploegen waren op de efooi naar Texel afgereisd. Een i' had geluk en kreeg een in het deelnemersveld velden hadden opmerkelijk brokken tot gevolg. Aan de beste blessure kwam ech- de ambulance te pas. „Een enkel. Blijkbaar zat de er loen goed in, want daarna «reinig meer te doen. Ik denk op de gladde on- extra voorzichtig waren", EHBO'er Nico Ruys. Hagelstenen brak de zon volop door. deelnemers die via de zak- naar huis belden, werden „Zon7 Hier is de pleuris kregen zij te horen. Een Zeewolde moest het toer- omdat thuis hagels-

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5